Przygotowanie do Godziny Łaski

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

godzina-laski

Godzina Łaski: kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Przygotowanie do Godziny Łaski

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. Ewa pisze:

  Warto obejrzeć:

 3. MariaPietrzak pisze:

  Przedświąteczne nastroje…
  💗
  Prawdziwa wiara w Syna Bożego,
  który przyjął ciało, jest nieodłączna od daru z siebie,
  od przynależności do wspólnoty,
  od służby (…).
  Syn Boży przez swoje Wcielenie zachęcił nas do „rewolucji czułości”.
  Innym razem papież powiedział:
  „Czy uważamy, że Wcielenie Jezusa jest jedynie faktem z przeszłości, który nas osobiście nie angażuje?
  Wierzyć w Jezusa znaczy dać Mu nasze ciało z pokorą i odwagą Maryi, aby mógł On nadal mieszkać pośród ludzi. Oznacza dać Mu nasze ręce, żeby okazać czułość maluczkim i ubogim; nasze ręce, by wychodzić na spotkanie braciom; nasze ramiona, aby wspierać słabych…”.

  Przykładem niech będzie nam Święty Brat Albert Adam Chmielowski, Założyciel Zgromadzenia Braci i Sióstr Posługujących Ubogim, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski Patronem Roku 2017, w związku z 100. rocznicą śmierci tego pokornego „Brata naszego Boga”.
  Rok Świętego Brata Alberta rozpocznie się 25 grudnia 2016, czyli w dniu 100. rocznicy śmierci świętego i potrwa do kolejnych świąt Narodzenia Pańskiego.
  (…)
  Ten wielki Apostoł Miłosierdzia, pokorny brat w szarym habicie, przypomina nam, że niewyczerpanym źródłem miłości i siły do naszej codziennej samarytańskiej posługi bliźniemu jest Eucharystia:
  💗
  „Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem… Dawajmy siebie samych” – wołał Brat Albert.
  http://obory.com.pl/?a=aktualnosc&typ=17&id_item=1029
  💗

  ·Brat naszego Boga — film biograficzny w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, zrealizowany na podstawie dramatu Karola Wojtyły Brat naszego Boga.
  💗
  Wynieśli Cię na ołtarze
  Artysto w szarym habicie
  i stoisz zawstydzony,
  opromieniony chwałą…
  Patrzę na Twoje życie,
  utrudzony Pielgrzymie
  stromych ścieżek do nieba,
  z: szablą, paletą, kromką chleba,
  z sercem na dłoni.

  Pochylasz się nad nami
  przekazując orędzie:
  M I Ł 0 Ś Ć – zawsze i wszędzie!
  Patrząc dziś w Twoje oczy
  dostrzegam zatroskanie:
  czy ziemskie Twe dziedzictwo
  wśród nowych świata kolei
  wierne do końca zostanie?
  Czy nie ucieknie ze stromizny
  w doliny obfitujące,
  na szerokie gościńce,
  gdzie wody dostatek i chleba?
  Święty Ojcze ubogich -💗
  nachyl nam więcej nieba! /
  S.Assumpta Faron / Kanonizacja Brata Alberta

 4. Paweł pisze:

  1. „Przez Twoje święte i Niepokalane Poczęcie, o Najśw. Maryjo Panno, oczyść serce, ciało i duszę moją. Amen.” (300 dni odpustu – św. Pius X).

  2. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.” (300 dni odpustu; odpust zupełny raz na miesiąc za codzienne odmawianie, warunki zwykłe – Św. Penitencjaria Apostolska, 15 IV 1932).

  3. „Tobie, o Dziewico Matko, któraś nigdy żadną zmazą ani winy pierworodnej ani uczynkowej dotkniętą nie była, czystość mego serca polecam i powierzam.” (300 dni odpustu – Św. Penitencjaria Apostolska, 9 V 1932).

  [Powyższe trzy odpusty przytoczyłem z książeczki do nabożeństwa „Ogień Miłości Jezusa Chrystusa” wydanej przez „Wydawnictwo książek do nabożeństwa J. Cebulski, Kraków, ul. Szewska 22” za pozwoleniem Książęco-Metropolitalnej Kurii w Krakowie z dnia 20 V 1939 (X. STANISŁAW Bp, Wik. gen., X. Stefan Mazanek, L. 3456/39).]

  A na koniec jeszcze jedna modlitwa wspominająca Niepokalane Poczęcie NMP – podyktowana przez Matkę Bożą w czasie objawień na Siekierkach w Warszawie 22 lipca 1943:

  KORONKA DO MATKI BOSKIEJ NIEPOKALANIE POCZĘTEJ:

  – Na dużych paciorkach: Niech będzie błogosławione Imię Maryi Najświętszej, Królowej nieba i ziemi Niepokalanie Poczętej.
  – Na małych paciorkach: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami i za całym światem.
  – Na zakończenie trzy razy: O Maryjo bez grzechu poczęta, bądź zawsze z nami i z całym światem. Źródło: http://www.sanktuarium-pijarzy.pl/?page_id=141

  • Paweł pisze:

   Mogę się jeszcze z Wami podzielić informacją, że papież bł. Pius IX nadał odpust 300 dni za odmówienie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, a także odpust 100 dni za odmówienie samej modlitwy końcowej tych Godzinek, zaczynającej się od słów: „Tać to różdżka, w której ani pierworodnej, ani uczynkowej winy skaza nie postała…”
   Informacja ta jest pewna, bo zapisałem to sobie, ale niestety nie zapisałem, z jakiej książeczki do nabożeństwa to wziąłem (być może mam ją u siebie w domu, ale nie mogę sobie przypomnieć, która to była…).

   • Paweł pisze:

    1. „ŚWIĘTA MARYJO, BEZ GRZECHU PIERWORODNEGO POCZĘTA, UCIECZKO KAPŁANÓW I DUSZ BOGU POŚWIĘCONYCH, WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI U JEZUSA.”
    – Jak podaje na str. 48 broszura „Róża Duchowna – Matka Boska Pielgrzymująca” wydana przez Kapłański Ruch Maryjny z Częstochowy w roku 1978, Maryja powiedziała do pewnej błogosławionej duszy: „Często odmawiajcie tę modlitwę”.
    [Broszura ta jest pokazana i do kupienia tu: http://www.katakumbus.pl/modlitwa/roza-duchowna-matka-boska-pielgrzymujaca-szczegoly.html ]

    2. „Maryjo! Tajemnicza Różo! Matko Kościoła! Przyczyń się za Papieża i wszystkich Biskupów, wszystkich Kapłanów i Bogu poświęconych! Błagaj za nasz w tak ciężkim położeniu znajdujący się Kościół dzisiejszych dni! Proś za nasz zagrożony świat, w który szatan swój gorący oddech wyziewa! Zamknij nas wszystkich w Twoje macierzyńskie Niepokalane Serce! Ty bowiem jesteś Matką łaski. Amen.”
    [Źródło tej modlitwy: strona 6 wyżej wymienionej broszury „Róża Duchowna – Matka Boska Pielgrzymująca”].

    W Godzinie Łaski powinniśmy modlić się szczególnie za grzeszników i obudzić za nich tzw. żal zastępczy:

    3. „Najlitościwsza Mario Panno, Ucieczko grzeszników, błagamy Cię przez litość Serca Twego, pełnego współczucia, i przez śmierć ukochanego Syna Twego Jezusa, uproś tę łaskę wszystkim grzesznikom, a zwłaszcza tym, którzy przez zgorszenia i błędne nauki są bliźnim pobudką do grzechu, aby się szczerze nawrócili do Boga. Amen.”
    [Źródło tej modlitwy: strona 158 książki ks. K. Wilczyńskiego T.J. ”Znak na niebie” – wydanie VI z roku 1992, z kościelnym pozwoleniem druku, wznowione przez Michalineum].

    4. „Boleję nad grzechami całego życia mego miliony i miliardy razy – miłosierdzia, Jezu mój, miłosierdzia, mój Jezu, dla każdego grzesznika i umierającego aż do końca świata.
    Miliony i miliardy razy ofiarujemy Najdroższą Krew i Krwawe Łzy Ojcu Niebieskiemu za każdego grzesznika i każdego konającego aż do końca świata i osłaniamy go Najdroższą Krwią i Niepokalanym Sercem Maryi i Jej Krwawymi Łzami, aby złośliwy nieprzyjaciel nie miał nad nimi żadnej władzy.
    Panie, Ty możesz ich uratować! (trzy razy)
    Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.”
    [Źródło tej modlitwy: strona 68 wyżej wymienionej broszury „Róża Duchowna – Matka Boska Pielgrzymująca”].

    • Paweł pisze:

     Udało mi się ustalić, z jakiej książeczki do nabożeństwa wziąłem informację o odpustach za Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Mam tę książeczkę u siebie w domu, ale rzadko do niej zaglądam i jeszcze jej nigdy nie cytowałem tu na stronie WOWiT. Jest to przedwojenna książeczka zatytułowana:

     „Jezus, Marja, Józef
     OBSZERNY ZBIÓR
     NABOŻEŃSTW i PIEŚNI
     na wszystkie uroczystości kościelne w roku
     i modlitwy na każdy dzień tygodnia.
     DLA PŁCI OBOJGA
     – WYDANIE NOWE”

     Na odwrocie strony tytułowej jest taka informacja o aprobacie kościelnej i wydawcy:

     „NIHIL OBSTAT
     Michaël Ciesielski
     Magister Theolog
     Censor libr.

     No. 2150.
     IMPRIMATUR
     Częstochoviae, die 3 augusti 1927 a.
     Vicarius Generalis Fr. Mirecki
     Secretarius Dr. Stanislaus Zając

     Drukarnia ‚UDZIAŁOWA’
     w Częstochowie.”

     W książeczce tej na str. 172 zaczyna się tekst Godzinek w taki sposób:

     „GODZINKI
     o Niepokalanem Poczęciu
     Najśw. Marji Panny.

     (Ojciec św. Pius IX dn. 31 marca 1876 r.
     udzielił za każdorazowe odmówienie
     300 dni odpustu).”

     Natomiast na str. 180-181 tekst Godzinek kończy się następująco:

     „Antyfona. Tać jest różdżka,
     w której ani sęk pierworodny,
     ani skaza uczynkowej winy nie postała.

     W. W Poczęciu Twojem, Panno, niezmazanąś była.
     O. Módl się za nami do Ojca, któregoś Syna porodziła.

     Módlmy się. Boże, któryś przez Niepokalane Panny Marji poczęcie,
     godne Synowi Twojemu mieszkanie zgotował,
     prosimy Cię, abyś jakoś Ją przez śmierć tegoż Syna przejrzaną
     od wszelakiej zmazy zachował,
     tak nam też za Jej przyczyną
     niepokalanymi przyjść do Siebie dopuścić raczył.
     Przez tegoż Jezusa Chrystusa,
     który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

     (Za odmówienie powyższej Antyfony oraz modlitwy
     udzielił Ojciec św. Pius IX 31 marca 1876r.
     za każdy raz 100 dni odpustu).”

    • wobroniewiary pisze:

     Dziękuję za te wszystkie informacje 🙂

 5. MariaPietrzak pisze:

  ” Okaż , że jesteś Matką moją”, wołała pewna osoba w chwili przygnębienia do Najświętszej Panny,
  a Maryja odrzekła głosem pełnym łagodnego smutku
  „Ty zaś okaż mi , żeś rzeczywiście dzieckiem moim”.
  (spisał ojciec Mateo)
  💙
  – Łaską byłoby otrzymać w Godzinie Łaski godność i zaszczyt takowy – dla siebie i domu swego .
  Prośba śmiałego 💙 i odważnego .

  Totus tuus , Maria

  • MariaPietrzak pisze:

   💙
   Jeśli Mnie rzeczywiście kochasz, mówi Maryja ,
   jeśli twe serce pragnie posiąść całkowicie Moje Serce ,
   to daj dowód twego serdecznego przywiązania do Stołu Pańskiego,
   w czasie adoracji , przed Tabernakulum .
   💙
   Nie kocha prawdziwie Maryi , kto wzywając Jej ,
   nie czuje głodu i pragnienia Jezusa .
   Wszak Ona całą istotą swoją nam Go ofiaruje .
   Kto zatem Jego nie przyjmuje , rani Jej Serce .
   💙
   Matko , miłuję Cię, bo jesteś Matką moją ,
   a jesteś Nią dzięki przecennemu darowi Jezusa, starszego Brata naszego .
   Obojgu niech będą dzięki .
   Chcąc jednak dać Ci jasny dowód, że serce moje należy całkowicie do Ciebie ,
   proszę Cię usilnie , byś własną ręką otworzyła Tabernakulum,
   byś mnie pouczyła jak czcić i miłować Jezusa – Hostię,
   byś mi Go dać raczyła na chwale Waszą i dla dobra mej duszy 💙.
   (spisał ojciec Mateo)
   Amen.

 6. Ewa pisze:

  Kto zastąpi kard. Stanisława Dziwisza? Czy jutro poznany nazwisko następcy?

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz według kościelnych zasad już od ponad dwóch lat powinien być na kościelnej emeryturze. Najprawdopodobniej jutro poznamy nazwisko jego następcy. Kto nim może zostać?

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/religia/news-kto-zastapi-kard-stanislawa-dziwisza-czy-jutro-poznany-nazwi,nId,2318262#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 7. wobroniewiary pisze:

  Kochani, długo zastanawiałam się czy napisać o tym, czy nie, ale względy praktyczne wzięły górę i piszę.

  Wysyłając olej czy obrazki Padre Matteo podawałam adres (bo to listy polecone) i parę osób postanowiło mi wysłać jak nie jakiś obraz to książkę. Jestem wam wdzięczna ale musicie wiedzieć, że…. naprawdę nie mam miejsca (Jak Ani smutno, jak nie może zatrzymać swojej klasówki czy obrazka, który namaluje, a ściana już zaklejona).
  Nie chcę więcej opisywać swego życia i problemów, ale proszę zrozumcie mnie, że jak mam do spółki z dzieckiem (uczącym się) 10 metrów kwadratowych, jedne mebelki młodzieżowe jedno łóżko i aż dwa biurka, to nawet nie mamy pół metra kwadratowego wolnego miejsca. Każda książka wiąże się z problemem, komu oddać starą. Swoje słowniki tłumaczeniowe, wielkie, PWN i techniczne wywiozłam na wieś, do matki chrzestnej.
  Kołdrę trzymam na wierzchu a w łóżku palta, ubrania większe itd.
  Kto tak nie żył, nigdy mnie nie zrozumie….
  Obrazków też nie mam gdzie wieszać, gdy adresuję koperty to musze wydrukować adresy i koperty wypełniać na złożonym laptopie, drukarka zamiast kwiatka ozdabia mi parapet. Mam naprawdę spartańskie warunki i dlatego proszę, nie przysyłajcie mi książek, obrazków, bo ja – Bóg mi świadkiem – nie mam gdzie tego trzymać, nie chcę wyrzucać i naprawdę starczy mi tego co mam…
  Bardziej potrzebuję modlitwy, abym miała pracę i na życie.

  • Agnieszka pisze:

   Wyobrazalam sobie Panią jako osobę która dysponuje przestrzenią i na spokojnie wykonuje swoja prace. Jakże nasze myśli i wyobrazenia są złudne. Podziwiam Panią ze mając ograniczone warunki tak pięknie i z oddaniem wykonuje Pani tytanowa wręcz prace nad tą stroną a przeciez są jeszcze obowiązki domowe czy praca zawodowa. Życzę Pani jak najlepiej by Matka Najswietsza sie Panią opiekowala zreszta juz tak jest bo świadczy Pani o Bogu a to wielka łaska. Pomodlę się za Panią wolna chwila by nie brakowało Pani pracy tlumaczeniowej i innych poplatnych zleceń. Niech Panią Bóg błogosławi.
   P.S z jakiego języka Pani tłumaczy? Ja z wykształcenia jestem tlumaczem j.ang ale niestety nie odnalazlam swego powołania w tym zawodzie. Pozdrawiam

   • Helena Moj pisze:

    ta pani pisze że nie ma pracy!!

    • Agnieszka pisze:

     Spokojnie! Nie wnikam w niczyje życie po prostu zapytałam! To ze napisałam ze nie odnalazlam swego powołania w pracy tlumacza nie znaczy ze chce się reklamować na stronie WOWiT. I nie wnikam.czy Pani Ewa pracuje czy nie zapytałam tylko jaki język jest Jej specjalnością gdyż sama z wyksztalcenia jestem tlumaczem. Ale tylko z wyksztalcenia. Takze spokojnie nie robię nikomu konkurencji i życzę Pani Ewie jak najlepiej. Dlatego szanujmy sie nawzajem i życzliwie sie do sieni odnosmy.

    • wobroniewiary pisze:

     Dokladnie. Dziekuje za troske i modlitwe i to wszystkim ktorzy modlą sie za mnie i dobrze mi życzą

    • Monika pisze:

     Ewa, ale dzisiaj była jazda bez trzymanki… 😀 Teraz można się pośmiać.
     A mnie od rana w tej jeździe, w tych tańcach na lodzie bez trzymanki – cisnęło się tylko jedno słowo z tego co dziś przeżyłam, zresztą pierwszy raz w życiu: kamikadze. 😀
     To jak przedłużona Godzina Łaski.

    • wobroniewiary pisze:

     Tak, miałyśmy pojechać do katedry do Lublina, ale mój samochód już na parkingu mimo opon zimowych tańczył oberki i nie tylko – taka była lodowica, ja aby dojść do sklepu to trzymałam się albo samochodu albo już nawet kratek przy tablicy rejestracyjnej a potem wózka sklepowego
     Ale nie żałuję – to co usłyszałam podczas Godziny Łaski o naszym obrazie MB Częstochowskiej

    • Monika pisze:

     Widać takie poświęcenie i gotowość na wszystko jest też potrzebne.
     Choć to już trochę było szaleństwo – ale wszystko dla Boga i dla Niepokalanej.

   • Anna pisze:

    Pani Ewa nieraz pisała, że miała łaskę tłumaczyć film ks. Piotra Glasa „Demony seksu” na język rosyjski, wiele razy pisała, że tłumaczyła dla Naszego Dziennika i dla radia Maryja artykuły o katastrofie smoleńskiej z rosyjskiego, ale często pisze, że są to tylko zlecenia a nie stała praca, o którą się modli.

    • Agnieszka pisze:

     Proszę Pani znalazłam WOWiT niedawno i naprawdę nie wiedzialam jaki język jest specjalnością Pani Ewy a poza tym nie wglebiam sie w życie osobiste Adminow. Zapytałam ot tak nie miałam w tym intencji. Polubiłam te stronę i tyle . Pozdrawiam

    • wobroniewiary pisze:

     Módlmy sie dzis do Niepokalanej. Właśnie wyszlam z kosciola z Godziny Łaski. Maryja zajmie wszystkimi naszymi sprawami. 💝

 8. Aleksandra pisze:

  +++

 9. Gosia pisze:

  Módlmy się jutro o g. 12 za nawrócenie tych wszystkich ludzi którzy chcą 13 grudnia manifestować w Warszawie .

 10. duszyczka pisze:

  Ewo, będę pamiętać o Tobie w swoich modlitwach.
  Niech dobry Bóg Ci błogosławi na każdy kolejny dzień.

 11. Emilia pisze:

  Dwa lata temu prosiłam o cud macierzyństwa (moja ginekolog stwierdziła, że jak chcę dziecko, to muszę je wymodlić). Rok temu dziękowałam za ciążę (mniej więcej połowa ciąży) i prosiłam o donoszenie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka. W tym roku będę dziękować za cudowne maleństwo.
  Nie zapomnę w modlitwie Ewo o tobie, o twoim tacie i Monice, która walczy o życie po cesarce.

 12. Adminka pisze:

  U mnie dziś podczas Godziny Łaski ks. proboszcz powiedział – na klęcząco przed Najświętszym Sakramentem, do mikrofonu – (cały kościół słyszał), że gdy w 1949 roku w Lublinie płakała MB Częstochowska, to u nas w kościele również płynęły łzy z obrazu MB Częstochowskiej (obraz znajduje się w ołtarzu bocznym na lewo od głównego).

  Ówczesny ks. proboszcz ludzie widzieli to i płakali, ale byli tak zastraszeni przez SB, że słowem nic nie powiedzieli, że zamilkli i nikt nie powiedział, ani co widział ani gdzie ten zebrany łzawy płyn został przekazany.

  Miałam dziś być w Katedrze Lubelskiej, ale gołoledź nie pozwoliła mi dojechać do Lublina, ani na Godzinę Łaski ani na kontrolę. Zastanawiałam się czemu – już wiem, dla tych słów warto było zostać…
  Gdy ksiądz mówił o tym, jeden wielki dreszcz przeszedł po mnie, nie muszę dodawać, że …od pewnego czas zmieniłam prawą nawę na lewą i… dziś byłam oczywiście przy obrazie MB Częstochowskiej

  • MM pisze:

   Piękne.
   Nieraz szukamy daleko a cuda wokół nas 🙂

  • Rok 1949, czas utrwalania władzy sowieckich okupantów na terenie Polski, Maryja płacze nad swoimi dziećmi. Dziś potomkowie tych utrwalaczy władzy wychodzą na ulice aby „bronić” demokracji i to przed samą demokracją, niektórzy nawet grożą użyciem broni i nawołują do buntu i nieposłuszeństwa. Po latach od tzw. stanu wojennego, jak mówią „sondaże” większość Polaków uważa, że ów stan wojenny to było dobre rozwiązanie, zapomnieli już o mordowaniu księży, o strzelaniu do ludzi, o pacyfikacji kopalń i innych zakładów, dziś ci co wtedy strzelali ponownie chcą sięgać po broń?
   Czy Maryja musi znowu zapłakać?

  • wobroniewiary pisze:

   Obraz jest w bocznej nawie i to właśnie przed tym obrazem MB Częstochowskiej często….leżę krzyżem, np. podczas Wielkiej Pokuty ❤

 13. Polecam uwadze, wysłuchajcie uważnie całość, tylko 11 min!
  Pos. prof. Krystyna Pawłowicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sejmowa-dyskusja-nad-konwencja-przemocowa/

  Jeśli w waszych szkołach ktoś się „pęta” wprowadza gender, zgłaszajcie to do ministerstwa Edukacji i min. Rodziny – proszą min. Elżbieta Rafalska i min. Anna Zalewska. (Konkretnie jaka szkoła, gdzie i jaka organizacja)

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
  http://www.mpips.gov.pl/kontakt3/adresy-ministerstwa/

  Ministerstwo Edukacji Narodowej:
  https://men.gov.pl/pl/ministerstwo/kontakt-z-urzedem

  • Posłanka PiS zwróciła uwagę na fakt, że urzędnicy jeszcze przed zmianą rządu rozdysponowali środki finansowe dla organizacji, które miały zająć się wdrożeniem rozwiązań konwencji do systemu prawnego i edukacyjnego.

   – Dowiedziałam się od pani minister Rafalskiej, że również przed objęciem przez nią funkcji rozdysponowywano środki dla organizacji, które miały zająć się wdrażaniem [Konwencji] do systemu edukacji, do systemu prawnego i systemu edukacji […] i nie – jak zwykle – na rok, ale na dwa, trzy lata. Pani minister była tym oburzona i oczywiście podejmie kroki. […] Ci różni urzędnicy samowolnie, bez wiedzy […] wprowadzają te rozwiązania genderowe, realizują to w tajemnicy przed ministrem, rozdzielają środki – powiedziała prof. Pawłowicz.
   http://www.radiomaryja.pl/informacje/prof-k-pawlowicz-konwencja-antyprzemocowa-budzi-protesty-rodzicow/

 14. wobroniewiary pisze:

  Znamy następcę kard. Stanisława Dziwisza
  Abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, został metropolitą krakowskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 roku, a po siedmiu latach wyjechał do Rzymu na studia. Metropolitą łódzkim został cztery lata temu

  • m-gosia pisze:

   Dziękuję Ci dobry Boże za posługę kardynała Dziwisza w mojej Archidiecezji. Miej w swojej opiece arcybiskupa Jędraszewskiego i błogosław Mu w Jego duszpasterzowaniu w Archidiecezji Krakowskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s