Ks. Piotr Glas: o pysze i uzdrowieniowym show-biznesie

Czym jest pycha? Dlaczego wielu tzw. nawróconych w krótkim czasie zaczyna popadać w jeszcze gorsze grzechy? – wyjaśnia ks. Piotr Glas.

Najpierw zniewoleni, potem uwolnieni, nagle liderzy i posługują nakładaniem łap na głowę… i jeżdżą ludzie na takie „górki” czy inne górki a ile potem ludzi poharatanych…

NIE POZWALAJCIE SOBIE NAKŁADAĆ RĄK NA GŁOWĘ PRZEZ OSOBY ŚWIECKIE!!!
Tylko kapłan – i to pewni kapłani (np. O. Józef Witko, ks. Dominik Chmielewski), bo są też i niepewni kapłani, np. ci od „reiki”….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

51 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: o pysze i uzdrowieniowym show-biznesie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Z dedykacją dla mego śp. taty, moich babć, dziadków, cioć i śp. brata Franciszka

  Modlitwa o wybawienie dusz czyśćcowych, której podczas objawienia Pan nasz nauczył świętą Mechtyldę. Święta Mechtylda za każdym razem, gdy odmawiała tę modlitwę, widziała legiony dusz czyśćcowych, idących do nieba.

  „OJCZE NASZ” świętej Mechtyldy w intencji dusz czyśćcowychŁ
  Dusze czyśćcowe czekają na nasze modlitwy, aby dokonało się ich oczyszczenie. Nie przestawajmy wstawiać się za nimi. Oni modlą się za nas, ale nie mogą modlić się za siebie. To my mamy się za nich modlić, aby pomóc im wydostać się z czyśćca, aby mogli być z Bogiem i cieszyć się Jego obecnością.

  „OJCZE NASZ ZA UMARŁYCH”
  Pewnego razu, gdy Święta Mechtylda przyjęła Komunię Świętą za umarłych, ukazał się Jej Pan Jezus i rzekł: – Odmów za nich modlitwę – „„Ojcze nasz””.. I Święta z natchnienia Bożego tak się modliła:

  OJCZE NASZ, KTÓRYŚ JEST W NIEBIE. Ojcze niebieski, proszę Cię, przebacz duszom czyśćcowym, że nie kochały Cię ani nie oddały Ci należnej czci; Tobie, ich Panu i Ojcu, któryś przez czystą łaskę uczynił je swymi przybranymi dziećmi. A one- przeciwnie- z powodu swych grzechów wypędziły Cię z serc, w których tak bardzo chciałeś mieszkać.

  Aby zadośćuczynić za te grzechy, ofiaruję Ci miłość i uwielbienie, które Twój wcielony Syn składał Ci w ciągu całego swego ziemskiego życia. I ofiaruję Ci całą pokutę i zadośćuczynienie, które spełnił i przez które zmazał i odpokutował grzechy ludzi. Amen.

  ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE. Błagam Cię, najlepszy Ojcze, wybacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze godnie czciły Twoje święte Imię, ale często wzywały go na próżno i przez swoje grzeszne życie uczyniły się niegodnymi miana chrześcijan.

  Aby zadośćuczynić za popełnione przez nie grzechy, ofiaruję Ci całą cześć, jaką przez swe słowa i czyny oddał Twemu Imieniu Twój umiłowany Syn, w czasie całego swego ziemskiego życia. Amen.

  PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze dość żarliwie szukały, pragnęły i wprowadzały w życie Twe Królestwo, które jest jedynym miejscem, gdzie panuje prawdziwy odpoczynek i wieczny pokój.

  Aby zadośćuczynić, za ich brak gorliwości w czynieniu dobra, ofiaruję Ci najświętsze życzenie Twego Boskiego Syna, który żarliwie pragnął, aby stały się one- one także-dziedzicami Jego Królestwa. Amen.

  BĄDŹ WOLA TWOJA, JAKO W NIEBIE, TAK I NA ZIEMI. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze poddawały swoją wolę Twojej, nie szukały we wszystkim wypełnienia Twojej woli, a często żyły i postępowały jedynie według swej własnej woli.

  Aby zadośćuczynić za ich nieposłuszeństwo, ofiaruję Ci doskonałe poddanie Twej woli pełnego miłości Serca Twego Boskiego Syna. Poddanie najgłębsze, o którym zaświadczył wobec Ciebie, będąc Ci posłusznym aż do śmierci na krzyżu. Amen.

  CHLEBA NASZEGO POWSZEDNIEGO DAJ NAM DZISIAJ. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nie zawsze przyjmowały sakrament Eucharystii z dostatecznym pragnieniem, a często przyjmowały go bez miłości lub niegodnie, albo nawet zaniedbywały przyjmowanie.

  Aby zadośćuczynić za wszystkie popełnione przez nie grzechy, ofiaruję Ci niezwykłą świętość i głęboką kontemplację naszego Pana, Twego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa, jak również żarliwą miłość, z jaką złożył nam ten niezrównany dar. Amen.

  ODPUŚĆ NAM NASZE WINY, JAKO I MY ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM.Proszę Cię, najlepszy Ojcze, wybacz duszom czyśćcowym wszystkie grzechy, które popełniły, ulegając siedmiu grzechom głównym, a także nie chcąc kochać ani wybaczać swoim wrogom.

  Aby zadośćuczynić za wszystkie te grzechy, ofiaruję Ci pełną miłości modlitwę, którą skierował do Ciebie za swych wrogów Twój Boski Syn, kiedy był na krzyżu. Amen.

  I NIE WÓDŹ NAS NA POKUSZENIE. Proszę Cię, najlepszy Ojcze, przebacz duszom czyśćcowym, że nazbyt często nie opierały się pokusom i namiętnościom, ale podążały za wrogiem wszelkiego dobra i oddawały się żądzom cielesnym.

  Aby zadośćuczynić za te wszystkie tak różne, grzechy którymi zawiniły, ofiaruję Ci chwalebne zwycięstwo, które nasz Pan Jezus Chrystus odniósł nad światem, jak również Jego najświętsze życie, Jego pracę i trudy, Jego cierpienie i okrutną śmierć. Amen.

  ALE NAS ZBAW ODE ZŁEGO. I od wszystkich kar, przez zasługi Twego umiłowanego Syna, i prowadź nas, jak również dusze czyśćcowe, do wiecznej chwały Twego królestwa, które oznacza Ciebie. Amen.

 3. Maria pisze:

  Dziękuję za modlitwę.
  W poniedziałek zaczęłam nowennę pompejańską w intencji zmarłych przodków z mojej rodziny i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.
  Postaram dołączyć tę modlitwę.
  Chyba nie ma przypadków?

 4. wobroniewiary pisze:

  9 grudnia – wspomnienie Świętego Juana Diego

  Juan Diego urodził się w 1474 r. w wiosce Tlayacac, odległej o ok. 20 km od obecnej stolicy Meksyku. Rodzice dali mu indiańskie imię Cuauhtlatoatzin, które w języku Azteków znaczy „Mówiący Orzeł”. Należał do najbiedniejszej, a zarazem najliczniejszej klasy społeczności Azteków. Ciężko pracował na roli i zajmował się wyrabianiem mat w zamieszkanym przez plemię Nahua mieście Cuautitlan, zdobytym przez Azteków w 1467 r. Gdy państwo Azteków zostało podbite przez Hiszpanów (1519-1521), Juan Diego wraz z żoną Malitzin (Maria Łucja) przyjęli w 1524 r. chrzest, prawdopodobnie z rąk hiszpańskiego misjonarza, franciszkanina o. Torbio de Benavente. Otrzymał imię Juan Diego. Byli jednymi z pierwszych nawróconych Azteków. W kilka lat później, w 1529 roku, Maria Łucja zmarła, nie pozostawiając potomstwa. Po jej śmierci Juan Diego przeniósł się do swego wuja do Tolpetlac.
  Juan Diego był bardzo gorliwym chrześcijaninem. W każdą sobotę i niedzielę przemierzał pieszo kilkanaście mil ze swojej wioski do kościoła w Tenochtitlan, by uczestniczyć we Mszy św. i katechizacji. Podczas jednej z takich wypraw, w sobotni poranek 9 grudnia 1531 r., na wzgórzu Tepeyac objawiła mu się Matka Boża. Zgodnie z życzeniem Maryi, na wzgórzu wkrótce wybudowano kaplicę, w której umieszczono Jej cudowny wizerunek odbity na płaszczu Indianina. Juan Diego zamieszkał w pokoju, przygotowanym dla niego obok świątyni. Spędził tam resztę życia, opowiadając przybywającym do sanktuarium pielgrzymom o objawieniach, wyjaśniając prawdy wiary i przygotowując wielu do chrztu. Zmarł 30 maja 1548 r. w wieku 74 lat i został pochowany na wzgórzu Tepeyac.
  6 maja 1990 r. św. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym, a 31 lipca 2002 r., podczas swojej kolejnej pielgrzymki do Meksyku, włączył go do grona świętych.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/12/09/9-grudnia-wspomnienie-swietego-juana-diego/

  • MariaPietrzak pisze:

   z Maryją …
   /
   Słowa Matki Bożej z Guadalupe, skierowane do św. Juana Diego 11 grudnia 1531)

   „Mój mały ukochany synu, niech się nie trwoży twoje serce.
   Czyż nie jestem przy tobie Ja, twoja Matka?
   Czy nie stoisz w moim cieniu?
   Czyż nie jesteś ukryty w fałdach mego płaszcza
   i w moich ramionach, które cię obejmują?
   Czy to nie Ja jestem twoim wybawieniem?
   Czyż potrzebujesz czegokolwiek innego?”

   💙 słowa najlepszej z Matek .
   Jaka w tym rada dla nas , matek , czuwających nad Życiem własnych dzieci – Dziś , w czasach , o których Ojciec Pio powiedział , ze nie starczy dzieciom łez , by opłakiwać błędy swoich matek .
   Jakby zatraciło się piękne ‚matkować’.
   Nieraz myślę , ilu dziś dewiantów z powodu matczynego błędu , czy braku czasu ….
   Za grzechy przeciwko miłości macierzyńskiej , przepraszam Cię Maryjo !

   • MariaPietrzak pisze:

    Jak te słowa muszą brzmieć w uszach ‚matek’ , które gotują się do…aborcji !

   • Bogumiła pisze:

    Mario dziękuję Ci za te słowa! Matka Boża pocieszyła mnie przez Ciebie i dodała mi odwagi. Dziękuję! I proszę o modlitwę za mnie.

   • Paweł pisze:

    Papieże bł. Paweł VI i św. Jan Paweł II oficjalnie ustalili grono 6 Patronów dla naszego kontynentu – Europy (którzy z tego powodu są czczeni m. in. w Polsce świętami liturgicznymi aż II klasy), ale okazuje się, że również Ameryka Łacińska, ojczysty kontynent papieża Franciszka, jako kontynent w większości katolicki ma stosunkowo dużo wspólnych Patronów.

    1. Matko Boża z Guadalupe, Patronko Ameryki, módl się za nimi.
    2. Św. Krzysztofie, Patronie Ameryki, módl się za nimi.
    3. Św. Różo z Limy, Patronko Ameryki Łacińskiej i Filipin, módl się za nimi.
    4. Św. Józefie, Patronie obu Ameryk, a także Meksyku, Peru i Filipin, módl się za nimi.
    5. Św. Gertrudo, Patronko dawnych tzw. Indii Zachodnich (które obejmowały całą dzisiejszą Amerykę Łacińską), módl się za nimi.
    6. Św. Juanie Diego, któremu objawiła się Matka Boża w Guadalupe, oraz wszyscy święci z Ameryki Łacińskiej i Filipin kanonizowani przez św. Jana Pawła II (a było to w sumie 10 kanonizacji), módlcie się za nimi.
    7. Wszyscy święci i święte Boże, przyczyńcie się za nimi. Amen.

    Przypisy do powyższego zestawienia:

    1. „Zgodnie z decyzją Ojca świętego Piusa XII Najświętsza Panna z Guadalupe czczona jest jako Królowa Meksyku i Cesarzowa Ameryk.” [ http://www.piotrskarga.pl/krolowa-meksyku-i-cesarzowa-ameryk,1036,i.html ]

    2. O tym, że św. Krzysztof męczennik jest Patronem Ameryki, można przeczytać tutaj: http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-25b.php3

    3. Na temat św. Róży z Limy wikipedia podaje, że „(…) została beatyfikowana 15 kwietnia 1668 roku przez Klemensa IX, który ogłosił ją patronką Ameryki Południowej. (…) Jej oficjalny tytuł brzmi: ,Główna i uniwersalna patronka wszystkich prowincji, królestw, wysp i regionów stałego lądu w całej Ameryce i na Filipinach’.” [ https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_z_Limy ]

    4. O tym, że św. Józef jest Patronem obu Ameryk, a także Meksyku (od roku 1555), Peru (od roku 1828) i Filipin (od roku 1565) – można przeczytać po angielsku tutaj: http://catholicsaints.info/saint-joseph/

    5. O tym, że św. Gertruda Wielka była Patronką dawnych tzw. Indii Zachodnich, można przeczytać tutaj: http://catholicsaints.info/saint-gertrude-the-great/ , a po polsku tutaj: http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-16b.php3

  • Bogumiła pisze:

   Ewunia tym filmem Bóg dał mi odpowiedź na moje pytanie. Jesteś Jego narzędziem.
   Dziękuję! I proszę o modlitwę za mnie, żeby Bóg dał mi odwagę do wyznania prawdy!

 5. Paweł pisze:

  Co ksiadz ma na mysli mowiac „gorki”?

  • Kasia pisze:

   A mało to na pewnej Górce spotkań modlitewnych a tam cała chmara zniewolonych, którzy non stop ryczą i nakładają ręce innym na głowę, bo mają „moc” a potem ocean poharatanych i umęczonych ludzi
   Dobrze, że Adminka nie podaje nazwy, bo oni każdego kto ich skrytykuje podają zaraz do sądu. Podpowiem, że kiedyś byli na tej stronie, teraz ich tu już nie widzę na szczęście

   • mkm80 pisze:

    I warto dodać (taka ogólna moja smutna refleksja), że nie ma drugiej tak podzielonej i skłóconej grupy społecznej w Polsce jak katolicy. Nie jestem na tyle mądry by powiedzieć dlaczego tak się dzieje ale to wielkie zadanie dla naszych biskupów i nas samych. Wiem, że wystarczy po prostu słuchać mądrych i doświadczonych ludzi, jak np. ks. Glas i inni autorzy tu piszący, a także forumowicze i admini by nie stracić z oczu Drogi…
    Mnie to niedawno pewna podgrupa pewnej grupy z pewnej diakonii z pewnej Górki agresywnie upomniała, bo robię zamieszanie i podważam autorytet ich przywódcy… Za podważanie autorytetu uznają oni zdanie odmienne od jego zdania.
    Módlmy się o jedność Kościoła.

   • MariaPietrzak pisze:

    💛
    Są ludzie , którzy wchodzą w środowisko , w grupę modlitewną po to , by prowokować , budzić zwątpienie , niszczyć .
    Miałam taką przychodzącą osobę , która opowiedziała jak z rękawa historię zataczającego sie kapłana schodzącego ze stopni ołtarza i to w momencie , gdy inna osoba byla zainteresowana naszym Kółkiem… Innym razem zbeształa kobietę , za…to , że „nie stała w świetle reflektora” , kiedy tamta miała naturę z gruntu nieśmiałą i skutecznie ją zniechęciła ; tu szepnęła , tam szepnęła , i kąkol posiała . A że ma wygląd anioła….posiada moc uwodzenia , a także wgląd w rzeczy duchowe , znajduje posłuch , czego końcem pole pełne jak niedobitków , to „trupów” . Kiedyś w jej cieniu wyrysował trzy szóstki przechodzący mężczyzna. , ale kto by się nad tym zastanawiał….
    Czy to , że antyChryst jest wśród nas , o czym wielcy Papieże uprzedzili nas , postawiło nas na nogi ?!
    Obym sie myliła…ze jesteśmy klonowani celem ośmieszenia…wyrugowania… manipulacji … wszak idzie nowe… Które potrzebuje nowych ludzi…
    Kiedy słyszę , ze jest to czas łaski , boję sie myśleć jak będzie wyglądał czas niełaski …

    • wobroniewiary pisze:

     Mario, jak jest dobry pasterz to poradzi sobie z czarna owcą co wchodzi w środowisko, ale tu ks. Glas mówi o czymś zupełnie innym i ma 100% racji

     Są wspólnoty, które na wierze i modlitwach robią show-biznes, nikomu to nie przeszkadza, ani liderom ani tym księżom, co takim wspólnotom przewodniczą i sami biorą udział w tym show!

   • Ewa pisze:

    Może warto powiedzieć o co chodzi, z jakiej górki żeby można było tego uniknąć, ominąć

    • wobroniewiary pisze:

     Skoro ks. Piotr użył symboli to i my przy symbolach zostańmy, nie wychodźmy przed szereg.

     Bo nie sposób walnąć np „górka wojtkaszkowa” bo na tej samej górce może być coś pięknego a zaraz obok czy dzień po „show”
     Chodzi o to aby unikać show religijnego – ot i co 😉

 6. eska pisze:

  Donald Tusk w programie „Tomasz Lis.”: każdy kto tak czyni będzie przeklęty

  – Uczciwość nakazuje mi ostrzec wszystkich, że nie można igrać z ogniem, a takim ogniem są nacjonalistyczne emocje, złudzenia, że można iść na skróty, przekonanie, że władza raz wybrana może robić wszystko z obywatelami – powiedział w wydaniu specjalnym „Tomasz Lis.” Donald Tusk. – Po raz pierwszy mamy realną szansę, by zakotwiczyć Polskę i zapewnić jej bezpieczeństwo. Każdy, kto naraża to na szwank i wie, co czyni, będzie przeklęty – dodał gość Tomasza Lisa.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/donald-tusk-w-programie-tomasz-lis-kazdy-kto-tak-czyni-bedzie-przeklety/sj7hkd

  ********
  Żałość. Już nie komentuję tego, że ten pan rzuca przekleństwo, bo wiadomo, że to jest straszne. Hipokryzji jako takiej też nie ma co szerzej komentować, bo to też nie odkrycie. Ale tak się zastanawiam – czy on w tej hipokryzji nie objął tym przekleństwem przypadkiem bardziej swoich pobratymców, niż adwersarzy?
  „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie” – tak mi się akurat nasunęło…

 7. wobroniewiary pisze:

  Komunikat w sprawie nadsyłania zdjęć (do 20 XII) w celu przyłożenia ich do Grobu Padre Matteo w Serracapriola

  Osoby, które znają mój adres domowy, mogą wysyłać swoje zdjęcia do mnie, a ja je w dniu 21 XII prześlę do organizatorów rekolekcji. Pozostałe osoby proszę o wysyłanie zdjęć drogą mailową na adres Mariusza Pielgrzyma (nie mylić z adresem organizatora rekolekcji ze św. O. Pio i Sługi Bożego Padre Matteo: ojciec.pio.2016@gmail.com
  Ps. Zdjęcia nie podlegają zwrotowi, zostają u Padre Matteo

 8. Kasia pisze:

  Komentarz znaleziony w internecie:
  „Pod jednym z filmow YT ukazał sie taki komentarz. Jaka jest prawda? ; Witam, ostatnio o. Adam Szustak, pod jednym ze swoich filmików ([NV#010] Czy wszyscy będą ZBAWIENI?), stwierdził cyt. „Ks. Piotra Glas ma aktulanie zakaz głoszenia swojej nauki, wydany przez jego biskupa, co oznacza, że Kościół uznał jego słowa za niezgodne z nauczaniem”. Nie ukrywam, że jest to dla mnie (osoby która uznaje ks. Glasa za wielką osobowość pod wieloma względami) dosyć kontrowersyjna wiadomość. Czy można prosić osoby, mające rzetelną wiedzę w temacie, aby się wypowiedziały?”

  • PawełW pisze:

   Witam, spotkałem się z takim komentarzem jaki czas temu i nie powiem również zrobił na mnie wrażenie, ze względu na fakt jak bardzo cenie nauki Księdza Glasa, Od tamtej poru ukazało się dość dużo konferencji wspomnianego księdza, więc jeżeli nie jest to nic nowego, to ktoś odgrzewa starą „sprawę” lub oszczerstwo. Nie wiem czy takio zakaz miał miejsce.
   Z Panem Bogiem
   Paweł

   • wobroniewiary pisze:

    Dzięki takim komentarzom więcej osób przejrzy na oczy i będzie unikać tatuaży, seksu i zupy soczewicy w Niebie, langusty na palmie i herezji w głowie!

    • Maggie pisze:

     Prócz tego na świecie jest tyle (!) bałamutnych informacji, że często prawdę jakby zakrywały, topiły – zawiązując kamień na jej szyji. Dlatego trzeba powtarzać i trafiać do coraz szerszego kręgu słuchaczy. Skoro wielokrotnie powtarzane kłamstwo, często uznaje się w świecie… za prawdę, to dlatego tą prawdziwą Prawdę trzeba powtarzać, aby ją znano i o niej nie zapomniano, choćby kłuła w oczy.

     Pawle, nie myśl, że wszyscy wszystko znają i słuchają, choć dla Ciebie to może nawet starsze nagrania, ale dla kogoś innego to coś nowego i odkrycie jak słynna EUREKA! Archimedesa. Aby coś utrwalić w pamięci, trzeba powtarzać – stąd np w szkołach powtórki przed egzaminami.

    • Sylwia pisze:

     Dokładnie bo coraz więcej osób ogląda takie filmiki a potem niestety wielu się na nich opiera. Oglądając ostatnio ” Dotyk Boga” tam też zaczęto popierać herezję na temat tatuaży własnie przez poglądy z o.Szustaka. I mnie osobiście to zniesmaczyło bo lubię ten cykl oglądać. A chodzi o ten film :
     Gdzie dwóch lub trzech – odc. 7

   • Monika pisze:

    Podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze konferencję i modlitwę prowadził Ks. Piotr Glas a nie Ojciec Adam Szustak.

   • Maggie pisze:

    @Paweł W:
    Dobrze, że cenisz nauki ks.Glasa. Czytajmy Pismo Święte, powtarzajmy też nagrania tj nauki z rekolekcji i konferencji. Te starsze są równie wartościowe jak najnowsze. Na powtarzaniu i osłuchiwaniu się z tym polega nauka i nasze zwyczaje.

    Jeśli, zaś chodzi o komentarze czy nagrania na YouTube , to po krótkiej peregrynacji (z ciekawości dokonanej) z ulgą wróciłam na WOWIT. Szok!… że ludzie tak łatwo zmieniają się w wyjące plugawym językiem bestie. To już więcej niż potwarze i przeróżne kłamstwa bo i język i mentalność taka, że dziwię iż się nie udusiły z własnej nienawiści i tym w czym się babrzą.
    Trzeba dużo modlitwy, kłamstwo ma krótkie nogi.

 9. duszyczka pisze:

  Jeśli ktoś chce zakupić dla siebie czy na prezent książkę A.Lenczewskiej „Słowo Pouczenia”, to polecam skorzystać z dyskontu książkowego AROS na stronie http://aros.pl/.
  Zakupiłam tam wcześniej również „Świadectwo-dziennik duchowy” i jest tam o wiele taniej niż w innych księgarniach internetowych.

 10. kasiaJa pisze:

  Jasna Góra otrzymała przywilej odpustu zupełnego w Jubileuszowym Roku 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Specjalny Dekret przekazał podczas Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej ks. prał. Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. W dokumencie podkreślono m.in., że łaskę odpustu można uzyskać uczestnicząc w świętych obrzędach przed ukoronowanym jasnogórskim Wizerunkiem. Warunkiem jest także modlitwa o wierność Polski Chrystusowi, o nowe powołania i obronę rodzin.
  http://niedziela.pl/artykul/26146/Jasna-Gora-otrzymala-przywilej

 11. Maggie pisze:

  Myśląc o tych, o których mówi ks.Glas, którzy zostali uwolnieni, a potem robią się „uzdrowicielami” przyszło mi następujące, obrazowe porównanie:

  Mianowicie jeśli komuś usunięto operacyjnie wyrostek robaczkowy, to może mówić o objawiawach i dzielić się swym doświadczeniem przed, w czasie (o ile nie spał na narkozie), i po operacji lub z przebiegu rekonwalescencji … ALE sam NIE może przeprowadzać takiej samej operacji na innym pacjencie, bo skalpel w jego ręku to aż strach pomyśleć.
  To musi być lekarz i to znający się na rzeczy specjalista, bo nawet inny lekarz np dentysta, nie może usuwać wyrostka robaczkowego – to jest aktualne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy jest daleko posunięta specjalizacja, i to bardzo daleka od wszechstronności i praktyki.

  • wobroniewiary pisze:

   Tu chodzi o ważniejsze rzeczy jak wyrostek. Kładzenie rąk na głowę to gest inicjacji, a jest taki pewien pan Mariusz z Lublina (nie mylić z Mariuszem pielgrzymem -też z Lublina) i tamten drugi Mariusz robi „autokary” do O. J. Witko, na Przeprośną Górkę i po drodze w autobusie zaczyna już „majaczyć” nakładać ręce na głowę a potem to sam robi w rogu klasztoru w Jarosławiu, powołując się na znajomość z ks. Adamem (!)

   Ale jak zajechał do ks. Adama i kazał mu „siedzieć i się przyglądać” i miał poprowadzić nabożeństwo uwolnienia to go ks Adam uwolnił od takich myśli 😀 -przynajmniej u niego, a co robi na górkach to nie wiadomo, tam na górce wielu takich jak on, ledwo uwolnione albo jeszcze wyjące, ale już innych nawraca – kładąc łapy na glowę 😦

   • Maggie pisze:

    No właśnie, to więcej niż wyrostek robaczkowy. Mi chodziło o pokazanie obrazowo i w uproszczeniu, bo wielu nie zdaje sobie sprawę, że tu jest straszliwe zagrożenie nie tylko od złego bezpośrednio ale i infekcja pychą.

    Taka osoba, z której wypędzony został „lokator” jest zawsze i to bardziej niż inni narażona – w Ewangelii jest mowa o chęci powrotu tego wypędzonego … z pomocnikami … siedmioma innymi. Dlatego osoba, która dostała Łaski uwolnienia, powinna być skromna, jeśli daje świadectwa i może mówić ale tylko mówic i to tylko o wyłącznie o swoim doświadczeniu i walce … ale jeśli stroi się w nie swoje piórka tj uzdrowiciela/egzorcysty to już więcej niż ALARM … bo to jak z tym, że ubrał się rogaty w komeżkę i na mszę ogonem dzwoni…

    Zło lubi przybierać postać pozornego dobra, jak stara kokota, ktora pod warstwą pudru i farby ukrywa zmarszczki, udając w ten sposób młódkę (jak z powiedzonka: z tyłu liceum a z przodu muzeum, o pokazujących udka paniom … którym miało się raczej na sto latka … więc wkladaly kreację jak … nastolatka).

    • Maggie pisze:

     Było doznała Łaski uwolnienia, a zmieniło tekst na dostała.

    • Maggie pisze:

     Moja myśl krocej to brzmi tak:
     Czy ktoś zamiast do lekarza chirurga, poszedłby do … pacjenta, który przeszedł już operację … aby ten pacjent (!) go zoperował? To dlaczego w sprawch duchowych nie stosuje tych samych zasad? ….

  • Maggie pisze:

   Tak i to odbicie w oczach jak żywy obraz trójwymiarowy. Kiedy przyłożono do obrazu stetoskop słychać było bicie Serca. Temperatura zaś obrazu była równa temperaturze ciała zdrowego człowieka … Barwy i ich struktura zaś to Nie jakaś zwykła farba znana na Ziemi.
   Tkanina zaś płaszcza,na ktorym powstał obraz, przetrwała nie tylko lata, choć krótkowieczna, ale nawet polanie kwasem.

  • Bogumiła pisze:

   Mój mąż urodził się 12 grudnia we wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe. ❤

 12. Ufająca Bogu pisze:

  Ja nie bardzo zrozumiałam zdanie ks. Glasa, mówiące o tym,że osoba zniewolona czasem nie może się modlić za innych,bo zły szaleje. A nie powinno być ,że wręcz przeciwnie? Więcej modlitwy? Czasem osoba zniewolona może nie wiedzieć,ze jest w takiej a nie innej sytuacji. Nie wiem, tak mnie to zastanowiło, gdyż uważałam zawsze,że modlitwa za innych jest najważniejsza. Choć pamiętam,ze jak odmawiałam pierwszy raz pompejankę za najbliższą mi osobę, miałam ataki złego. W istocie okazało cię, że to ja potrzebowałam oczyszczenia.

  • Maria z Warszawy pisze:

   i sama sobie odpowiedziałaś, zacznijmy od siebie

  • Ewa pisze:

   Witam serdecznie
   mam jedno pytanie albo ja czegoś nie rozumiem i proszę mi wyjaśnić;
   jak święta osoba przyjmuje komunię?
   Świętość otrzymuje się po śmierci a komunię przyjmuje się w życiu ziemskim….
   Nie rozumiem tego i będę wdzięczna za odpowiedź.
   Ewa

 13. Ewa pisze:

  Co jest w moim pytaniu dziwnego, że nikt mi nie odpowiedział?

  • Maggie pisze:

   Kochana, jakie pytanie taka nań odpowiedź. Nie wiadomo w sumie o co Tobie chodzi. Odpowiedziałaś sobie sama, drugim zdaniem.

   Wszyscy są stworzeni do świętości, ale z jej osiąganiem bywa różnie … więc sięgnij do Pisma Świętego, zamiast spekulować na temat świętości świętych.

   Polecam też dzienniczek św.siostry Faustyny, a znajdziesz tam odpowiedź, na temat przyjmowania Chrystusa Eucharystycznego i wiele innych ciekawych tematów, m.in. czym jest pokora i cierpliwość w kontekście miłości do Boga i bliźniego.

   Szczęść Boże

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s