Ks. D. Chmielewski: Czasy ostateczne – Maryja ratunkiem dla świata

***

III Niedziela Adwentu:

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ks. D. Chmielewski: Czasy ostateczne – Maryja ratunkiem dla świata

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • leszek pisze:

   Maryjo Niepokalana, radości mojego serca, nie dopuść, żebym był przyczyną Twojego smutku. Otaczaj mnie płaszczem Twojej opieki, żebym wytrwał i przyczynił się do Twojej radości. Amen.

 2. czester pisze:

  Jesli ktos ma problem z zaufaniem, to nie powinien wchodzic na ta strone, ta strona to dla wierzacych i ufajacych. Ewa , badz silna w tym co robisz.
  Niecz Ci Bog blogoslawi.

 3. czester pisze:

  Chyba Ewa wykasowala swoj wpis ?

  • wobroniewiary pisze:

   Nie wykasowałam a przeniosłam wpis niżej pod NMP Loretańską

   Dobranoc wszystkim muszę to i owo przemyśleć
   Czasami lepiej nic nie robić – mieć „święty spokój”

 4. Monika pisze:

  Postarajmy się zrozumieć Ewę i wykazać tę odrobinę wyrozumiałości w stosunku do Niej.
  Tak łatwo jest nieraz mieć tylko roszczenia, wymagania i pretensje, i łatwo przychodzi niejednemu nieprzychylnie oceniać. Prawie nikt tutaj tak naprawdę nie wie o życiu codziennym, prywatnym Ewy i o Jej prawdziwej sytuacji i zmaganiach a Ona też jest tylko człowiekiem i ma prawo być czasem niedysponowana, niewyspana, czasem chora, wyczerpana lub przygnieciona natłokiem spraw i obowiązków, a stronę prowadzi za nic, a więc nie ma z tego tytułu wynagrodzenia. Do tego ten potworny spam czy też dołujące maile, że czasem czara się przelewa.
  Bo to zwykle nie jest kwestia jednego maila, że ktoś coś powiedział. To wszystko się nawarstwia i kumuluje a człowiek nie jest z betonu.
  U siebie na miejscu jest do wszystkiego zupełnie sama i wszystko sama musi zrobić i ogarnąć. Nie ma do pomocy na miejscu nikogo, nie ma sekretarki.

 5. Witek pisze:

  Dobranoc Ewo, niech Cię Bóg błogosławi i strzeże.
  Błogosławionej nocy i całego tygodnia dla wszystkch.

  Niech Maryja okryje nas swoim płaszczem.

  • MM pisze:

   Ewa wpis niżej napisała:
   Czasami mam ochotę zerwać prowadzenie strony, rozsyłanie oleju, bo nie zarabiam na tym ani nie robię nic nieuczciwego. Ale niektóre maile są powodem do smutku. Oto jeden z nich:
   „Na rekolekcje wyjeżdżają ludzie 29XII.A Pani już ma olej i obrazki. Dlaczego w tytule ma widnieć”zasilenie konta” a nie opłata za np.obrazki?”

   Jak widać można komuś nieźle dopiec za dobro 😦
   Ale czy warto?

   • MariaPietrzak pisze:

    A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne.
    Ludzie bowiem będą samolubni,
    chciwi,
    wyniośli,
    pyszni,
    bluźniący,
    nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni,
    niegodziwi,
    bez serca,
    bezlitośni,
    miotający oszczerstwa, niepohamowani,
    bez uczuć ludzkich, nieprzychylni,
    zdrajcy,
    zuchwali,
    nadęci, miłujący
    bardziej rozkosz niż Boga.
    Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy.
    I od takich stroń.
    http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Tm/3.php

    Jakie to szczęście , ze należysz do prześladowanych ,
    ‚dopiekanych’ za dobro
    a nie do tych , którzy prześladują !
    Być dzisiaj ‚bez uczuć ludzkich’ … Jaki to dramat ! !
    … wytrwajmy w Miłości Pana !

   • AnnaSawa pisze:

    Zdaję sobie sprawę, że mając nawet moc Najwyższego do prowadzenia każdej formy ewangelizacji są sytuacje, które wytrącają z rąk wszelkie chęci…tym bardziej, że pochodzą one z różnych stron i różne formy mają te ataki….nawet o tytuł przelewu można przecież się przyczepić. Nie ważne czy się dostanie olej..tylko tytuł źle brzmi.
    Ale właśnie na tym polegają podszepty tego, któremu najbardziej zależy na złamaniu każdego zaufania w człowieku względem człowieka. Zatem! nie dajmy się !!! Boże prowadź ! Amen.

    • Maggie pisze:

     Przecież Ewa nie handluje i nie zarabia, wręcz przeciwnie … materialnie traci, bo te wpłaty mają być zwrotem kosztów i to z rodzaju niepełnych tzw administracyjnych, gdyż czas i wysiłek Ewy NIE (!!!) są opłacane. Jak wiemy instytucje charytatywne potrącają sobie jakiś % z dotacji … a tu nie są żadne (!) dotacje, tylko namacalne (!!!) WYDATKI … a Ewa nie ma z czego potrącić nawet na opłatę pocztową … jeśli ktoś przyśle mniej niż ta cała operacja wynosi. To nie „wielka świąteczna” orkiestra, gdzie lwia część idzie na pensyjki etc.

     Relikwiami jak i tym co poświęcone, się nie handluje, bo nie ma na to ceny i to świętość, ale jest cena na olej, buteleczkę z zakrętką, kopertę i opłatę pocztową, a obrazki też się same nie wydrukują na klaśnięcie w dłonie … i trzeba je kupić – tak jak w tym przypadku (a zainteresowanych i obsłużonych wielu!).

     Tylko ktoś inspirowany przez rogatego,wykazuje tyle złej woli, że atakuje, rzucając kalumnie. Te ataki i przepełniony spam ŚWIADCZĄ, że Relikwie o.Mateo i olej mają MOC,

     +++

   • Ela pisze:

    Ewuś warto!

 6. AnnaSawa pisze:

  z fb:
  Maria Valtorta – „Poemat” i nie tylko.
  3 godz. ·

  Komentarz Pana Jezusa do wizji «ZOSTANIESZ MATKĄ CHRYSTUSA»
  Jezus mówi:
  «Maryja przypominała sobie Boga. Marzyła o Bogu. Sądziła, że to były marzenia. A tymczasem widziała ponownie to, co Jej duch widział w blasku Bożego Nieba, w momencie gdy Jej dusza została stworzona, aby zjednoczyć się z ciałem poczętym na ziemi.
  Dzieliła z Bogiem – choć w małym tylko stopniu, jak to było właściwe – jeden z Boskich przymiotów: umiejętność pamiętania, widzenia i przewidywania. Mogła to czynić dzięki zdolnościom rozumu potężnym i doskonałym, bo nie zranionym przez Grzech.
  Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Jedna forma tego podobieństwa polega na zdolności przypominania sobie, widzenia i przewidywania przez ducha. To wyjaśnia istniejącą nieraz w kimś umiejętność odczytywania przyszłości. Ta zdolność udzielana jest nieraz bezpośrednio, gdy Bóg tego pragnie, kiedy indziej zaś jako wspomnienie, które pojawia się jak poranne słońce, oświetlając jakiś punkt horyzontu wieków, już widziany w łonie Boga w momencie stworzenia duszy. Są to jednak zbyt wielkie tajemnice, byście mogli je w pełni zrozumieć. Ale zastanawiajcie się nad tym.
  Czy ta Najwyższa Inteligencja, ta Myśl wszechwiedząca, ten Wzrok widzący wszystko – który was stwarza aktem Swej woli i tchnieniem Swej nieskończonej miłości, czyniąc was dziećmi dzięki pochodzeniu, a także dziećmi ze względu na wasze przeznaczenie – może dać wam więcej niż to, co nie różni się od Niego, co nie byłoby w Nim, Ojcu ludzkości? On daje wam to jednak w nieskończenie małej części, bo [ograniczone] stworzenie nie może pomieścić w sobie nieskończonego Stwórcy. Jednak w swojej nieskończonej małości ta cząstka jest doskonała i pełna.
  Jakże wielki skarb rozumu dał Bóg człowiekowi w Adamie! Grzech go wprawdzie pomniejszył, jednak Moja Ofiara przywraca wam go i otwiera was na światło Inteligencji, na Jej blaski, na wiedzę.
  O, wzniosłości umysłu ludzkiego, złączonego z Bogiem przez Łaskę, rozumu mającego udział w Bożej zdolności poznawania! …Umysłu ludzkiego, zjednoczonego z Bogiem przez Łaskę.
  Nie ma innego sposobu prawdziwego poznania ponad naturalnego. Niech pamiętają o tym wszyscy zaciekawieni nadludzkimi tajemnicami. Każde nadzwyczajne poznanie, które nie wypływa z duszy napełnionej łaską – a nie jest w łasce ten, kto przeciwstawia się bardzo jasnemu w swoich rozkazach Prawu Bożemu – może pochodzić tylko od szatana. W niewielkim stopniu może ono odpowiadać prawdzie w tym, co dotyczy treści ludzkich, nigdy zaś nie jest zgodne z prawdą w tym, co odnosi się do spraw ponadludzkich, gdyż demon jest ojcem kłamstwa i pociąga za sobą na ścieżkę kłamstwa.
  Nie ma innego sposobu prawdziwego, ponad naturalnego poznania prawdy jak tylko ten, który pochodzi od Boga. To Bóg przemawia, mówi lub wywołuje coś w pamięci. Czyni to jak ojciec, który przypomina synowi dom rodzicielski słowami: “Pamiętasz, jak ze mną robiłeś to, jak widziałeś tamto lub słyszałeś o tym? Pamiętasz, jak pożegnałem cię pocałunkiem? Czy przypominasz sobie chwilę, gdy po raz pierwszy w momencie stworzenia ujrzałeś oślepiające słońce Mego Oblicza nad twą dziewiczą duszą, dopiero co stworzoną i jeszcze czystą – bo właśnie ode Mnie wyszła – od skażenia, które cię potem poniżyło? Czy pamiętasz, jak dzięki gorętszemu uderzeniu serca zrozumiałeś, czym jest Miłość, czym tajemnica Naszego Istnienia i Pochodzenia Osób Boskich?”
  Tam, gdzie nie sięgają ograniczone zdolności człowieka znajdującego się w łasce, przemawia i poucza Duch wiedzy. Aby jednak mieć Ducha, potrzeba Łaski; aby poznać Prawdę i Wiedzę, potrzebna jest Łaska; aby mieć w sobie Ojca, potrzeba Łaski. Dusza ogarnięta łaską to Namiot, w którym Trzy Osoby mają siedzibę; to Przebłagalnia, w której przebywa Przedwieczny i przemawia nie z obłoku, lecz ukazując Swe Oblicze wiernemu dziecku.
  Święci przypominają sobie Boga. Przypominają sobie słowa słyszane niegdyś w Stwórczej Myśli Boga. Dobroć, Bóg, wskrzesza je w sercach świętych, aby wznieść ich jak orły w kontemplowaniu Prawdy, w poznawaniu Czasów.
  Maryja była Pełna Łaski. W Niej była zawarta cała Jedyna i Troista Łaska – Jedyny Trójosobowy Bóg. Cała Trójca Święta – Łaska Jedyna i Troista – przygotowywała Ją do Zaślubin jako Małżonkę, jako Łoże dla Potomka, jako Przebóstwioną – do Jej Macierzyństwa i do Jej misji. Ona jest Tą, która zamyka czas Prorokiń Starego Testamentu, otwierając czas następny – “głosicieli Boga” Nowego Testamentu.
  Prawdziwa Arka Słowa Bożego, gdy spoglądała na Swoje na wieczność nietknięte łono, odnajdowała w Swoim Niepokalanym Sercu Słowa odwiecznej Wiedzy, nakreślone palcem Bożym. I przypominała Sobie – jak wszyscy święci – że już je słyszała, gdy Jej nieśmiertelny duch został stworzony przez Boga Ojca, Stwórcę wszystkiego, co żyje. A jeśli nie pamiętała wszystkiego o Swej przyszłej misji, to było tak dlatego, że Bóg zostawia luki we wszelkiej ludzkiej doskonałości. Wynika to z prawa Bożej roztropności, która jest dobrocią i daje możność zdobywania zasług stworzeniu i dla stworzeń. Druga Ewa, Maryja, jako Matka Mesjasza musiała zdobyć własną część zasługi przez wierną i dobrą wolę, jakiej Bóg pragnął także od Swego Chrystusa, aby Go uczynić Odkupicielem.
  Duch Maryi był w Niebie, Jej psychika i ciało – na ziemi. Musiały one zdeptać ziemię i ciało, aby zbliżyć się ponownie do ducha i połączyć go z Duchem w owocnym objęciu.»

  cudowne 🙂

 7. Ewa pisze:

  Mnie ta sytuacja przypomina tę z abp Markiem Jędraszewskim i ateistą który był tak przekonany o swoich racjach, że pomylił Niepokalane Poczęcie NMP z Narodzeniem Jezusa, aż zaczął bluźnić, że „panienka usnęła a zbóje ją zgwałcili”. Na szczęście ludzie w kościele podnieśli larum na takie zniewagi a ks abp pięknie ateiście na wszystko odpowiedział.
  Ja rozumiem, że można mieć wątpliwości i można zapytać że skoro pielgrzymka dopiero będzie to skąd już olej, i otrzymać odpowiedź, że były inne pielgrzymki, o czym czciciele Ojca Mateusza wiedzą, tak jak wiedzą z wpisów, że co miesiąc jest odprawiana za nas Msza św., ale co innego jest pisać w tonie kpiąco oskarżycielskim skąd taki olej i dlaczego taka nazwa, aby tylko dołożyć drugiej osobie. Duch oskarżyciel nie śpi.

  Ale warto posłuchać przy okazji rozmowy ateisty z ks abpem Jędraszewskim, pierwsze 10 minut czyli wywód ateisty, niespełnionego niedoszłego księdza trzeba wysłuchać z różańcem w dłoni i z zaciśniętymi zębami, gdy Boga nazywa ludobójcą a NMP zgwałconą panienką przez zbójów,

 8. Ewa pisze:

  Polecam też przy okazji
  Ciekawe wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego dotyczące m.in. gender, in vitro, tolerancji.

  O szatanie:

  „Z diabłem się nie dyskutuje, a tym bardziej nie próbuje się z nim wchodzić w tak zwany dialog”. Próbowali to robić pierwsi rodzice, którzy w efekcie „ulegli szatańskiej iluzji, a przez to weszli w konflikt z Bogiem i sprowadzili na siebie cierpienia i śmierć (…) Nigdy by do tego nie doszło, gdyby od razu jednoznacznie i zdecydowanie powiedzieli kusicielowi »Nie!«”.

  O tolerancji:

  „W Piśmie Świętym nie ma słowa tolerancja. Jest miłość budowana na prawdzie wymagającej, domagającej się odwagi, wzywającej do świadectwa, niekiedy pełnego mocy i zarazem pokory.”

  http://gosc.pl/doc/3589831.Paradoks-polega-na-tym-ze-to-co-teraz-mowie-zasluguje-na-to

 9. Dziś Niedziela Radości

  III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela „Gaudete” jest jednym z dwóch dni w roku, kiedy kapłan może sprawować liturgię w szatach koloru różowego.

  Radosny charakter III Niedzieli Adwentu bardzo wyraźnie pokazują teksty liturgiczne. Radość płynie z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi. W kolekcie czytamy: „Boże, Ty widzisz, z jaką wiarą oczekujemy świat Narodzenia Pańskiego, spraw, abyśmy przygotowali nasze serca i z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia.” Ten dzień to takie obwieszczenie przez Kościół bliskości Zbawiciela.

  Tradycja świętowania Niedzieli „Gaudete” wyrosła w czasach, gdy Adwent miał typowo postny charakter. Wtedy miała charakter przerwy w poście, była jedynym radosnym akcentem Adwentu. W Adwencie nie grano wówczas na organach i nie przyozdabiano prezbiterium kwiatami. Wolno było to robić jedynie w niedzielę “Gaudete”. Ponadto w niedzielę tę śpiewano hymn “Chwała na wysokości Bogu”. Teraz, gdy Adwent obchodzony jest jako czas radosnego, pełnego tęsknoty oczekiwania stanowi ona raczej kulminacyjny punkt tego okresu. Trafnie wyraża jego prawdziwą tożsamość. Oprócz tego dnia, liturgię w różowych sztach kapłani mogą sprawować jeszcze tylko w niedzielę laetare – IV niedzielę Wielkiego Postu.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/1814609.Dzis-Niedziela-Radosci

 10. Sebro pisze:

  Zbliża się czas Świąt a z nim również czas obdarowywania bliskich prezentami. Mam do Was prośbę o pomoc w wyborze. Szukamy z Kasią czegoś dla jej brata – kleryka 3 roku seminarium. Chcemy kupić mu jakąś dobrą książkę. Może coś z ks Olszewskiego lub Pawlukiewicza. Ostatnio młody zaczytuje się w literaturze Maryjnej. Wiem, że sporo z Was ma doświadczenie książkowe więc może coś polecicie. Dodam, że Marię z Agredy już ma 😉
  Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  • MariaPietrzak pisze:

   Byś umilowanym Synem i słuchać Maryi , to w pozycji ks. Gobbi ‚ Do Kapłanów, umilowanych synów Matki Bożej ‚

   ***
   czy to nie dzisiaj 11 XII , w wigilie święta Matki Bożej z Guadelupe o modlitwę prosił kardynał Burke ?

   • MariaPietrzak pisze:

    282 Moja książka

    a Przyjmuję cześć okazywaną Mi przez was. Przyszliście do Mojego Sanktuarium, aby podziękować Niebieskiej Mamie za Jej książkę. Ileż trudności napotkała i ile dobra dokonała we wszystkich częściach świata! Została już przetłumaczona na wiele języków.

    b Książka była narzędziem, które duszom i sercom wielu Moich umiłowanych dzieci przyniosło głos ich Niebieskiej Mamy. Ujawniła ona Mój macierzyński plan i zaprosiła wszystkich do zgromadzenia się w schronieniu Mojego Niepokalanego Serca.

    c Jak powinno się czytać tę książkę?

    d Z prostotą dziecka słuchającego mamy. Ono nie pyta, dlaczego mama mówi ani jak mówi, ani dokąd prowadzi je swoimi słowami. Kocha ją i słucha jej. Spełnia wszystko, co mama mówi. Dziecko wtedy jest szczęśliwe, bo czuje, że ona je prowadzi i formuje swymi słowami. Codziennie staje się dojrzalsze.

    e Tak też powinno być z wami. Czytajcie tę książkę z prostotą, bez zadawania pytań: jak? dlaczego? gdzie mówię? Interesuje Mnie tylko to, byście żyli wszystkim, co wam powiedziałam. Wtedy miłość rozgrzeje wasze serca, Moje światło oświeci wasze dusze i przemienię was wewnętrznie. Sprawię, że każdego dnia będziecie spełniali to, co się podoba Sercu Jezusa.

    f Gdy Mi się poświęcacie, przyjmuję was takich, jakimi jesteście: z waszymi ograniczeniami, brakami, grzechami, z waszą słabością. Potem przemieniam was każdego dnia, aby wasze życie było odpowiedzią na plan, który Bóg powierzył Memu Niepokalanemu Sercu.

    g O czym mówię w Mojej książce?

    h Wytyczam drogę prostą i piękną, ale jakże trudną! Musicie ją przejść, jeśli chcecie żyć poświęceniem się.

    i Uczę was, jak nim żyć. Kształtuję was konkretnie do życia ze Mną.

    j Mówię wam rzeczy najbardziej leżące Mi na sercu: to samo co powiedział wam Jezus w Ewangelii. Dzisiaj powinniście przeżywać ją z prostotą maluczkich, z żarliwością męczenników, z wiernością odważnych świadków. Ewangelią trzeba żyć dosłownie.

    k Wzywam was do modlitwy, pokuty, umartwienia, do praktykowania cnót, do ufności, nadziei, do ćwiczenia się w coraz doskonalszej miłości.

    l To wszystko chcę wam powiedzieć. Nie zatrzymujcie się więc na przepowiedniach dawanych wam przeze Mnie po to, abyście zrozumieli czasy, w których żyjecie.

    m Jako Mama mówię o grożących wam niebezpieczeństwach, o wiszących nad wami zagrożeniach, o różnych nieszczęściach, które mogą się wam przydarzyć. Czynię to tylko dlatego, że możecie jeszcze uniknąć tych nieszczęść i niebezpieczeństw. Potęga miłosiernej Miłości Bożej zawsze może zmienić plan Jego Sprawiedliwości. Chociaż przepowiadam wam kary, to pamiętajcie, że wszystko w każdej chwili może ulec zmianie – dzięki mocy waszej modlitwy i wynagradzającej pokuty.

    n Nie mówcie więc: «Nic z tego, co nam przepowiedziałaś, nie spełniło się», lecz dziękujcie ze Mną Ojcu Niebieskiemu. On bowiem – dzięki waszej modlitewnej odpowiedzi i poświęceniu się, dzięki waszemu cierpieniu oraz ogromnemu cierpieniu wielu Moich biednych dzieci – odkłada na nowo czas Sprawiedliwości, aby zakwitnął czas wielkiego Miłosierdzia. (…)

    Zompitta (Udine) 24.01.1984 Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
    http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1984.htm

  • MariaPietrzak pisze:

   Formacja z klasą to ‚Zapiski więzienne’ kardynała Wyszyńskiego , oddanego Maryi , co znajduje wyraz i w jego słowie , i jego czynach .

  • beat pisze:

   Sebro
   wejdz na strone voxdomini jest duzy wybor ksiazek i plyt mp3
   http://voxdomini.com.pl/index.html

  • Maggie pisze:

   @Sebro: na blogu Profeto.pl powinno być wejście do sercańskiej księgarni, a tam są pozycje ks.Michała Olszewskiego.

 11. MariaPietrzak pisze:

  Krótka refleksja przed Północą …


  „Wierz we Mnie
  i nigdy się
  ode Mnie
  nie odłącz !”


  Imię Jezus / ks. Piotr Glas

  Przesłuchałam to jeszcze raz !
  … Wydobył to wspomnienie z serca w ostatniej chwili, pod natchnieniem Ducha ,
  słowa Jezusa przekazane przez trzynastolatkę ,
  a do nas skierowane ,
  do mnie i do Ciebie , jak mówi ksiądz Piotr Glas .
  Słowa mocne , Słowa Pana !

  ‚Wierz we Mnie
  i nigdy się
  ode Mnie
  nie odłącz ! ‚

  Słowa jak dzwon na dzień …który tego umocnienia będzie potrzebowal , dzień człowieczej wierności Bogu i przymierzu .
  Czyż złoto nie oczyszcza się w tyglu , a człowieka…? ”

  ‚Niech wytrwa do końca , niech będzie zbawiony ! ‚
  Umocniony Słowem !
  Umocniony Panem !
  Na dzień mu wyznaczony !

  ***
  Wszystkim Kapłanom czuwającym , nad Kościołem i nad nami ,
  Bóg zapłać !

 12. Papież apeluje o pokój w Syrii: nie możemy zapominać o Aleppo!

  Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o zaangażowanie wszystkich, by skończyła się wojna w Syrii. Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański zapewnił o swej bliskości ludność miasta Aleppo, gdzie trwają walki. „Nie dla zniszczeń, tak dla pokoju”- mówił.
  Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział:
  Codziennie, przede wszystkim w modlitwie, jestem blisko ludności Aleppo. Nie możemy zapominać, że Aleppo to miasto, że są tam ludzie: rodziny, dzieci, osoby starsze, chorzy.
  Niestety przyzwyczailiśmy się już do wojny, do zniszczeń, ale nie możemy zapominać, że Syria jest krajem bogatym w historię, kulturę, wiarę. Nie możemy godzić się na to, by zostało to zanegowane przez wojnę, która jest sumą przemocy i fałszu
  — oświadczył papież.
  Następnie dodał:
  Kieruję apel o zaangażowanie wszystkich, aby dokonano cywilizowanego wyboru: nie dla zniszczeń, tak dla pokoju, tak dla mieszkańców Aleppo i Syrii.
  Franciszek modlił się też za ofiary zamachów terrorystycznych, do których – jak podkreślił – doszło ostatnio w różnych krajach. Tak nawiązał do ataków w Turcji, Nigerii i Egipcie.
  Papież powiedział:
  Różne są miejsca, ale niestety ta sama przemoc, która sieje śmierć i zniszczenie. I taka sama jest odpowiedź: Wiara w Boga i jedność wartości ludzkich i obywatelskich.
  Franciszek wyraził szczególną bliskość ze wspólnotą koptyjską z Egiptu i jej zwierzchnikiem, patriarchą Tawadrosem II w związku z zamachem przed katedrą w Kairze, w którym zginęło co najmniej 20 osób.
  Podczas spotkania z wiernymi, zgromadzonymi przy odsłoniętej już szopce i choince, Franciszek poświęcił figurki Dzieciątka Jezus, przyniesione przez rzymskie rodziny.
  http://wpolityce.pl/kosciol/318915-papiez-apeluje-o-pokoj-w-syrii-nie-mozemy-zapominac-o-aleppo

 13. ar pisze:

  Mam pytanie. Jak modlić sie o nawrócenie znajomych ? Mam masę znajomych niby wierzących lecz nie praktykujących..lub zupełnie nie wierzących. Jaka będzie najskuteczniejsza modlitwa? Czy moze za każdego z osobna mówić n.pompejanska czy jedna nowennę za wszystkich? Meczy mnie to od długiego czasu wiec mysle ze jest to moja misja ..obym zdarzyla przed czasami które juz sa i gorszymi ktore nadchodza..mysle dużo jeszcze o innych sprawach..o dzieciach nienarodzonych, o duszach czyścowych, o tym co dzieje się na świecie, modlitwie za księży, za pokój, masonerii..moze powinnam przystąpić do jakiejś grupy modlitewnej wtedy moja modlitwa będzie miał większą moc niż w samotności?

 14. Tomasz pisze:

  Czasy ostateczne – Maryja ratunkiem dla świata. Materiał zniknął na kilka godzin a po ponownym ukazaniu się jest o 30 min krótszy, Dlaczego tak się stało? Gdzie można zobaczyć cały materiał

  • Admin pisze:

   Film został usunięty ponieważ zawierał oprócz nagrania z ks. Dominikiem również inne treści atakujące bezpośrednio papieża, po ich usunięciu wgrałem film już na nasz kanał. Poprzedniej całości nie polecam.
   W filmie pozostało tylko to co mówi Ks. Dominik Chmielewski oraz fragment z filmu Łaski Pełna.

 15. wrogi.walec pisze:

  witam i o zdrowko pytam;)
  niedawno mialem kilka przemyslen hehehe
  (pierwsze wybaczcie niestosowanie znakow polskich, nawyk z czasow irc… tak stare czasy poczatku internetu 😉 )
  wiec co to ja chcialem??
  pozdrowienia dla Ewci! kawal dobrej roboty, ze jestes i dalej walczysz. ja jestem z wowitami caly czas. jednak znajac moja nature do wprowadzania chaosu i duzego bajzlu wole siedziec „cicho” dla spokoju adminow oczywiscie 😉

  jak cos bedzie „nieladnie” napisane to prosze wyciac, wykasowac, moderowac nie publikowac.

  pierwsza kwestia Ewciu do ciebie. jezeli pamietasz moja historie to wspomnij epizod mojej „umiejetnosci” manipulacji, zawsze i wszedzie spogladania na sprawy z pktu widzenia taktycznego, strategicznego.
  z tego co wywnioskowalem w dniach obecnych jestes pod wielka presja tych dla ktorych chcialas dobrze. jest atak i brak praktycznie mozliwosci obrony. lecisz po bandzie zbierajac cios za ciosem, niesluszne oskarzenia itp. ja zyje w srod ludzi, ktorzy albo sa ateistami, antykatolami, tudziez tzw liberalami religijnymi i katolickimi. na palcach jednej reki moglbym policzyc tych ktorych moglbym nazwac mianem katolikow. wiec postanowilem ci troche pomoc. rozumiejac fakt, ze nie masz powiedzmy to szczerze „duszy” wojownika, aby odciac mozliwosc ataku na Ciebie proponuje ustawic sztywny regulamin. taki program, ktory bedzie obowiazywal osoby, ktorych nie znasz osobiscie, badz nie dazysz zaufaniem. to wazne.moge to wytlumaczyc w ten sposob: kazdy bedzie podlegal tym obostrzeniom po to, bys miala pole manewru z kazdego ataku w twoim kierunku. jezeli pojawi sie atak odpowiadasz punktem regulaminu np. tytul wplaty dla Ciebie „bla bla bla” a regulamin powie „bla blo blu”. dzialanie odeslanie funduszy na konto nadawcy z tytulem przelewu „nie spelnione warunki reg. pkt x” itp itd.

  propozycja reg:
  1. warunkiem koniecznym do realizacji przekazania sakramentaliow, jest wypelnienie wszystkich ponizszych pkt. regulaminu.
  2. wybor: .kwota zawiera przesylke wraz z przedmiotem, przedmiotami.
  2.1 obrazek, kwota ()
  tytul przelewu „adres mail, fundusz na rzecz przekazania obrazka”
  2.2 olej kwota ()
  tytul przelewu „adres mail, fundusz na rzecz przekazania oleju”
  2.3 olej plus obrazek kwota()
  tytul przelewu „adres mail, fundusz na rzecz przekazania oleju plus obrazek”
  2.4 nie wypelnienie ktoregokolwiek warunkow skutkuje anulowaniem przekazania i odeslaniem funduszy z tytulem przlewu „nie wypelnione warunki regulaminu”.
  3 dalsze postanowienia ogolne
  3.1 nie ma mozliwosci negocjacji warunkow zawartych w pkt 2.(1,2,3)
  3.2 w prrzypadku wplaty wyzszej niz kwota okreslona do przekazania sakramentaliow, uznaje sie jednoznacznie za wplate darowizny na rzecz osob potrzebujacych, charytatywne, czy na cele zwiazane z dzialalnoscia Kosciola Katolickiego
  3.3 po dokonaniu wplaty warunkiem koniecznym realizacji przekazania jest kontakt e.mail (twoj adres Ewciu) celem weryfikacji danych personalnych
  tytul maila „sakramentalia, (dokonany wybor)”
  w tresci
  IMIE NAZWISKO
  ADRES DO PRZEKAZANIA

  w tresci moze byc dodatkowo zawarta informacja odnosnie zmiany wyboru.
  tudziez odstapieniu od zamowienia co skutkuje odeslaniem funduszy z powrotem na konto
  3.4 rodzaj wysylki jest wyborem admina, nie ma mozliwosci negocjacji
  3.5 osoba proszaca o przekazanie sakramentaliow kontaktuje sie jako pierwsza. celem weryfikacji danych osobowych, zamowienia przedmiotu.
  3.6 admin kontaktuje sie dopiero w celu wyjasnienia niescislosci
  3.7 w przypadku braku maila weryfikujacego w okresie 2tyg, po dokonaniu prawidlowej wplaty na konto zawartej w pkt.2 nastepuje odeslanie funduszy na konto nadawcy z tytulem przelewu ” brak weryfikacji”, odeslanie moze ale nie musi byc poprzedzone mailem \
  tytul „olej i obrazek”
  tresc:
  prosze o weryfikacje danych. zgodnie z regulaminem
  4. postanowienia koncowe
  przekazanie nie jest forma zarobkowa, ma na celu przekazanie sakramentaliow droga pocztowa osobom wierzacym wykonanie praktyk religijnych, a nie bedacych w stanie otrzymac w/w przedmiotow osobiscie.
  5. w zwiazku z pkt 4 przekazanie nastapi dopiero po spelnieniu wszystkich powyzszych pkt regulaminu. w czasie wolnym od obowiazkow zwiazanych z wykonywaniem zadan zarobkowych, wykonaniem obowiazkow glowy rodziny. czas nieokreslony dogodny dla admina
  6. nie akceptowanie ktoregokolwiek z pkt regulaminu skutkuje automatycznie anulowaniem przekazania.
  7. przekazanie nie jest usluga, a przejawem dobrej woli dla was WOWiTy.
  8. regulamin powstal z pomyslu wrogi.walec. nie jestem spokrewniony, nie znam sie osobiscie z adminami. czy komus sie podoba czy nie. ja to mam w poszanowaniu. stosujcie regulamin, a wszyscy beda zadowoleni.
  i w ten sposob chyba zakoncze;) mialy byc jeszcze inne sprawy ale to chyba wystarczy moich przemyslen hehehehehehe.
  moze znowu cos kiedys naskrobie (tylko pamietaj Ewciu zawsze moge cos chlapnac nieodpowiedniego wiec… wiec lepiej zebym zawsze byl w spamie do czasu moderacji postu;) )
  pozdrowienia i wiadomo….
  Jezus jest Krolem Polski!

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, ale gdzie jest „misja Boża” chcę by ludzie pokochali Matteo i Padre Pio – nie sztywne regulaminy lecz wiara zaufanie miłość – i wiadomo gdzie rąbią drwa, tam i wióry lecą…więc ataki będą…. trzeba się pogodzić

   • wrogi.walec pisze:

    oki. zgadzam sie. ale czy wykonanie misji ma byc czyms co cie ma ukrzyzowac?? czy ma na celu wesprzec tych ktorzy potrzebuja tych sakramentaliow??
    wierz mi, kazdy jest w stanie dostosowac sie do tak prostego regulaminu. kazdy o dobrej woli. tylko temu kto szuka dziury w calym bedzie przeszkadzalo to, ze nie bedzie mogl na tobie poskakac jak pchla na kundlu.
    kazdy musi nauczyc sie pokory a regulaminy sa po to by w jakis sposob ja okazac.

   • eska pisze:

    „Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej NIE DOZNAWALI.” – Epikur.
    .
    W tym samym celu Bóg dał ludziom Dekalog – żeby nawet tacy, którzą nie rozumieją, jak należy postępować wobec bliźnich, nie czynili im krzywdy.
    .
    We wszystkim trzeba umiaru i człowieczeństwa, żeby nie wejść w filozofię Faryzeuszy, którym „litera prawa” przesłaniała „ducha prawa”. Jednak ustanowienie określonych reguł po prostu wprowadza porządek i nie jest złe.

    • wrogi.walec pisze:

     to jam zrobil co mysle trzeba bylo zrobic. a teraz „znikam” i zostawiam ten temat do przemyslenia. jak wpadne na jakis temat to pewnie cos znowu naskrobie 😉
     pozdorowienia dla wszystkich wowitow.
     i pamietajcie
     Jezus jest Krolem Polski, a Maryja Krolowa Polski !!!

   • wrogi.walec pisze:

    a ilu ludzi przez przypadek, na wiele twoich prozb, robi po swojemu?? z czego rodza sie wciaz problemy?? czy nie masz przypadkiem ciekawszych sprawd do wykonania??
    rozumiem misje ale rozumiem tez fakt ze kazdy jest w stanie sie dostosowac odrobine.
    moja propozycja sprowadza sie do :
    wyboru
    wykonania poprawinie przelewu
    wyslania maila potwierdzajacego

    Ty wtedy masz wszystkie dane.
    kazdy potrafi czytac ze zrozumieniem.
    wiec nie bedzie problemow z wysylka, nie bedzie problemow z doplacaniem do twojej misji. lepiej kupic cos drobnego corci niz wydawac na kolejna przesylke. oszczedzasz czas, nerwy.
    pomysl. naprawde pomysl nad tym regulaminem. to jest moja propozycja uporzadkowania i odjecia ci jednego stresu z twojej glowy.
    nie ty wymyslilas regulamin bo wolisz jak to sama mowisz zaufanie. ja patrze na to ze strony obiektywnej, strategicznej. takze nikt nie moze Tobie nic zarzucic. a mnie raczej nie chcieli by spotkac w dyskucji na owy temat;)

    • wobroniewiary pisze:

     Na szczęście tych złośliwców jest znikomy procent , poznaję wspaniałych ludzi 🙂
     A teraz znikam do wieczora – mam swoje inne obowiązki 😉

  • wrogi.walec pisze:

   jeszcze jeden pkt…. nie odebranie przesylki powoduje automatyczne zawieszenie wykonania czynnosci wysylkowych do czasu kontaktu mail. a przedewszystkim do ponownego przeslania kwoty ustalonej jako kwota wysylki.

   Ewciu jeszcze jedno…. zero negocjacji. bedzie regulamin, bedzie zero stresu, ze cos idzie nie tak jak bys chciala. to nie ty sie dostosowujesz tylko my chcacy cos od ciebie.
   niech sie naucza pokory.a mi jak wiesz do niej troszke jeszcze daleko 😉 w tej sprawie ZERO TOTALNE ZERO EMPATI.
   nadmienie ci jedna sprawe… gdybym byl twoim wrogiem….. to bym cie dojechal w taki sposob jak zbierasz becki teraz!!!!!!!!
   zamowilbym, nie odebralbym, wyslal za malo, nie dal wystarczajacych informacji, zmusil zebys sie stresowala ze nie mozesz tego wykonac, zebys myslala co teraz?? naskoczyl mailowo jakas jest taka i owaka, ze nie dajesz rady, dlaczego niby taka swieta robii tak a nie inaczej. tylko regulamin Cie ratuje. dostosuja sie albo wyjazd na ksiezyc.ty masz zero stresu 😉 nikt nie wykorzysta juz twojej dobrej woli

 16. Krzysztof pisze:

  Bardzo wartościowe słowa księdza Dominika Chmielewskiego, warto się wsłuchać
  Serdeczne pozdrowienia dla Ewy i pozostałych Osób…

 17. Ada pisze:

  Witam,
  podpowiedźcie mi proszę gdzie mogę kupić medalik Matki Bożej Strażniczki Wiary
  dziękuję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s