Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień trzeci: Przygotowanie (18.12)

Przygotowanie

Panie, Twa mądrość ogarnia całe stworzenie, zarządza wszystkim z łagodnością i mocą. Przyjdź i naucz nas dróg mądrości. Prosimy Cię, Panie Jezu Chryste, ześlij nam Ducha świętości, abyśmy nasze dusze przygotowali na Twe spotkanie. Udziel nam łaski odpuszczenia wszystkich grzechów i uwolnij nas od win. Przymnóż nam wiary i rozbudź w nas umiłowanie Twojej świętej woli. Umocnij naszą nadzieję na osiągnięcie dóbr wiecznych. Rozpal naszą miłość, która prowadzi do świętości. Dopomóż nam, stworzonym na obraz i Twoje podobieństwo, odbudować to, co zniszczył w nas grzech. Niech Twoja dobroć umocni nas i pomoże przygotować się na Twe przyjście, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Modlitwy wspólne każdego dnia nowenny:
Boże, Ty co roku uweselasz nas oczekiwaniem naszego odkupienia; dozwól, abyśmy przyjmując radośnie Twojego Jednorodzonego Syna jako Dziecię i Zbawiciela, mogli Go bez trwogi oglądać, gdy przyjdzie jako Sędzia, Pan nasz, Jezus Chrystus, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

BOŻE NARODZENIE1Dzieciątko Boże, prawdziwy Synu Boga żywego, zmiłuj się nad nami.
Dzieciątko Boże, najmilszy Synu Maryi Panny
Dzieciątko Boże, najpiękniejszy spośród synów ludzkich
Dzieciątko Boże, największy miłośniku ludzi
Dzieciątko Boże, niepokalany Baranku za grzechy świata
Dzieciątko Boże, nauczycielu świętości
Dzieciątko Boże, oczekiwanie wszystkich narodów
Dzieciątko Boże, przyjacielu ubogich i maluczkich
Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa

Aby wszystkie narody Ciebie poznały i w Ciebie uwierzyły, spraw to, o Jezu, Dzieciątko Boże.
Aby Twój pokój z nieba cały świat napełnił
Abyśmy we wszystkim Twej chwały gorliwie szukali
Abyśmy z dziecięcą prostotą Tobie we wszystkim ufali
Abyśmy Ciebie wiernie naśladowali w pokorze i cichości
Abyśmy służyli Tobie w czystości serca
Abyśmy szli za Tobą z radością w doskonałym ubóstwie
Abyśmy przełożonych naszych z wiarą i ochotnie słuchali
Abyśmy Ciebie z całego serca miłowali teraz i na wieki

P. A Słowo stało się ciałem
W. I zamieszkało między nami.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, który się objawiasz maluczkim, spraw, prosimy, abyśmy uwielbiając z należną czcią tajemnice Dzieciątka Jezus i wiernie wstępując w Jego ślady, mogli dojść do królestwa niebieskiego, obiecanego maluczkim. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Pozostałe dni Nowenny: Nowenna do Dzieciątka Jezus

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień trzeci: Przygotowanie (18.12)

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. kasiaJa pisze:

  „Jeśli dziś publicznie ukrzyżuję księdza, czekają mnie sukcesy i nagrody. Jeśli księdza pochwalę, to mnie ukrzyżują!” – tymi słowami reżyser rozpoczyna swój film.

  Od piątku 16 grudnia polscy widzowie będą mogli oglądać film Juana Manuela Cotelo pt.: „Ostatni szczyt”. Hiszpański reżyser, twórca słynnego kinowego hitu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”, w ostatnich dniach gościł w naszym kraju na pokazach przedpremierowych. Wyjątkowości premierze „Ostatniego szczytu” dodaje fakt, że dla dzieła wybrano absolutnie niestandardową drogę dystrybucji, dzięki czemu już w dniu premiery „Ostatni szczyt” będą mogli zobaczyć wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania.

  Sukces filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi” kilka lat temu zapoczątkował małą wiosnę filmu religijnego w polskich kinach. Kolejki do kas, rezerwacje wykupione na wiele dni wcześniej, petycje do kin, by zwiększyć częstotliwość seansów, 60 tygodni w repertuarze – to wszystko spowodowało, że właściciele kin, choć nadal bardzo ostrożnie, uchylili furtkę do swoich ekranów dla dzieł z wartościami ewangelicznymi. Po „Ziemi Maryi” na dużym ekranie pojawiło się kolejnych kilkanaście filmów z gatunku „Christian Movies” i należy się spodziewać kolejnych. Można powiedzieć, że w dużej mierze to zasługa hiszpańskiego reżysera Juana Manuela Cotelo, który swoim niezwykłym filmem podbił serca widzów nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Film – mimo wielu przeszkód, a nawet protestów – wyświetlano w 23 krajach! „«Ziemia Maryi» była też sukcesem w rodzimej reżyserowi Hiszpanii, ale «Ostatni szczyt» był jeszcze większym hitem. Miał dwukrotnie większą widownię i znakomite recenzje widzów – mówi Liliana Surma z Rafael Film, dystrybutora filmów Cotelo w Polsce. – Jesteśmy szczęśliwi, że teraz film zobaczą polscy widzowie” – dodaje.

  Impulsem do nakręcenia „Ostatniego szczytu” stało się dla Cotelo spotkanie z pewnym sympatycznym, pełnym zapału, dowcipnym i wciąż młodym jeszcze księdzem. „Na pewno jeszcze się spotkamy” – pomyślał reżyser po krótkiej rozmowie z ks. Pablo. Niestety, 12 dni później kapłan już nie żył…

  „Jeśli dziś publicznie ukrzyżuję księdza, czekają mnie sukcesy i nagrody. Jeśli księdza pochwalę, to mnie ukrzyżują!” – tymi słowami Cotelo rozpoczyna „Ostatni szczyt”, jedną z najlepszych filmowych opowieści o kapłaństwie, jaką widziało kino. Opowieści, w której historia głównego bohatera ks. Pablo Domingueza tak na prawdę jest tylko pretekstem…

  Polska premiera „Ostatniego szczytu” już w piątek 16 grudnia. Gdzie będzie można zobaczyć film? Tu czeka nas prawdziwa niespodzianka. „To być może ryzykowna, ale wierzymy, że dobra decyzja. Jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji każdej naszej kinowej premiery bombardują nas mailami o tym, że w ich mieście nie ma filmu w repertuarze kina lub godziny seansów są nieatrakcyjne. Dlatego zdecydowaliśmy eksperymentalnie, że film nie pojawi się w tradycyjnych kinach, ale w jednym kinie, dostępnym za to dla wszystkich o każdej porze: w internetowym Kinie pod Aniołem” – mówi Liliana Surma.

  Kino pod Aniołem to platforma powstała kilka tygodni temu. W kilku wirtualnych salach kinowych widz, nie wychodząc z domu, może legalnie, w bardzo dobrej jakości oglądać wartościowe filmy chrześcijańskie. „Proponujemy kino, a nie wypożyczalnię vod. Starannie dobieramy repertuar. Walczymy o filmy premierowe. Tylko w najbliższych tygodniach planujemy cztery absolutne premiery filmów chrześcijańskich, których polski widz nie zobaczy gdzie indziej – mówi Andrzej Sobczyk, współtwórca Kina pod Aniołem. – Oficjalna polska premiera «Ostatniego szczytu» Cotelo w naszym kinie to wielka rzecz dla nas, ale też świetna wiadomość dla widzów kina chrześcijańskiego, którzy nie muszą się już skarżyć na problemy z dostępnością filmów czy kiepskimi godzinami seansów” – dodaje Sobczyk.

  „Ostatni szczyt” Juana Manuela Cotelo od 16 grudnia w Kinie pod Aniołem; http://www.kinopodaniolem.pl
  http://gosc.pl/doc/3601508.Ostatni-szczyt-nowy-film-tworcow-Ziemi-Maryi

 3. Ania pisze:

  Bp Athanasius Schneider: schizma jest już faktem

  W Kościele rozpoczęła się dziwna schizma – mówi bp Athanasius Schneider. Niektórzy duchowni, chcący nowej Ewangelii, zachowując formalną jedność z papieżem, zrywają jedność z Chrystusem.

  Biskup kazachskiej Astany Athanasius Schneider był gościem francuskiej telewizji TV Libertes. Mówił na jej antenie o zamieszaniu wokół Amoris laetitia. Pytany o wagę papieskiej adhortacji przypomniał słowa Soboru Watykańskiego II uczącego, że Magisterium nie jest ponad Słowem Bożym, ale ma wobec niego funkcję służebną. Hierarcha wyjaśnił, opierając się na słowach samego Franciszka, że intencją Amoris laetitia było stworzenie dogodnej sytuacji do dyskusji doktrynalnych, moralnych i duszpasterskich, które miałyby być kontrolowane przez ewentualne interwencje Magisterium.

  Bp Schneider powiedział, że jego sprzeciw wobec Amoris laetitia dotyczy konkretnie sprawy dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej. – W ciągu dwóch ostatnich synodów poświęconych rodzinie oraz po publikacji „Amoris laetitia” toczyła się i toczy do dziś ostra, gwałtowna walka wokół tej konkretnej kwestii – zaznaczył.

  – Wszyscy ci duchowi, którzy chcą innej Ewangelii, Ewangelii prawa do rozwodu, Ewangelii wolności seksualnej, w skrócie – Ewangelii bez szóstego przykazania Bożego, używają rozmaitych złych środków, a mianowicie podstępów, oszustw, mistrzowskiej retoryki i dialektyki, a nawet taktyki zastraszania i przemocy moralnej, w celu osiągnięcia swojego celu – dopuszczenia tak zwanych rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej bez wypełniania warunku życia w pełnej czystości, nakładanego przez prawo Boże – ocenił biskup.

  Jak dodał, gdy cel ten zostanie osiągnięty, nawet tylko „w szczególnych przypadkach” dzięki zasadzie „rozróżniania”, to „zostaną otwarte drzwi do wprowadzenia Ewangelii rozwodu, Ewangelii bez szóstego przykazania”. – To nie będzie dłużej Ewangelia Jezusa, ale antyewangelia, ewangelia dostosowana do tego świata, nawet jeżeli ewangelia taka zostanie upiększona takimi słowami jak miłosierdzie, matczyna troska czy towarzyszenie – ostrzegł.

  Przypomniał też słowa świętego Pawła: Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! (Ga, 1, 7-8).

  Read more: http://www.pch24.pl/bp-athanasius-schneider–schizma-jest-juz-faktem,48052,i.html#ixzz4SxLuqO4Y

 4. ja pisze:

  II Nowenna do Dzieciątka Jezus

  Nowennę odmawia się w dniach 16-24 grudnia lub w okresie Bożego Narodzenia

  Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
  Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
  O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

  Dzień 1 (16 grudnia)
  Uwielbiajmy Serce Dzieciątka Jezus i oddajmy cześć tej miłości, którą Ono płonęło ku Ojcu Przedwiecznemu i ku nam, biednym grzesznikom. Ofiarujmy nasze serca Boskiemu Dziecięciu, aby Ono je oczyściło i nauczyło świętej prostoty, by ofiara naszych serc była Mu przyjemna.

  Modlitwa
  Najsłodsze Dziecię Jezu, wielbimy Twe Boskie Serce, od pierwszej chwili Twego Wcielenia gorejące miłością i oddające najwyższą cześć Bogu Ojcu. Ty ofiarowałeś się na cierpienie i mękę dla naszego zbawienia. Bądź za to uwielbiony na wieki.
  Oddajemy Ci nasze biedne serca prosząc, abyś je raczył przyjąć i uczynić swoją własnością. Oczyść je ze wszystkich przewinień i zapal Twoją miłością. Naucz nas prostoty, pokory i cichości. Króluj w nas niepodzielnie i nie pozwól nam przywiązywać się do rzeczy doczesnych i zgubnych przyjemności. Niech nasze serca będą dla Ciebie miłym mieszkaniem tu na ziemi, a potem w niebie niech się Tobą radują na wieki. Amen.

  Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
  O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

  Litania do Dzieciątka Jezus

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=47&podgrupa=48

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=45&podgrupa=46

 5. Paweł pisze:

  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZEGO DZIECIĄTKA JEZUS

  Objawił ją Bóg siostrze Małgorzacie od Najświętszego Sakramentu, karmelitance bosej z Francji, zmarłej w Beaune 26 maja 1648 r., obiecując „szczególne łaski” tym, którzy będą tę koronkę odmawiać. Jest ona bardzo krótka: najpierw na cześć 3 osób Świętej Rodziny odmawia się 3 „Ojcze nasz”, dodając po każdym: „A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”, następnie zaś – 12 „Zdrowaś” na cześć dwunastu lat dziecięcych Pana Jezusa, rozważając kolejno:

  1) poczęcie z Ducha Świętego,
  2) życie w łonie NMP,
  3) narodzenie,
  4) pokłon aniołów i pasterzy,
  5) obrzezanie,
  6) pokłon trzech króli,
  7) ofiarowanie w świątyni,
  8] ucieczkę do Egiptu,
  9) pobyt w Egipcie,
  10) powrót do Nazaretu,
  11) życie ukryte w Nazarecie,
  12) odnalezienie w świątyni jerozolimskiej,

  po każdym „Zdrowaś Maryjo …” dodając również „A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”; na zakończenie „Chwała Ojcu…”, „Pod Twoja Obronę”.
  – Modlitwa do Dzieciątka Jezus – może być na końcu albo na samym początku na medaliku z wizerunkiem Dzieciątka.

  Materialna koronka składa się z 12 paciorków tworzących okrąg i trzech dalszych zakończonych medalikiem z wizerunkiem Dzieciątka. Nie ma specjalnej formuły poświęcenia jej. Koronki takie, z oryginalnym medalikiem można kupić w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Pradze (kościół oo. karmelitów bosych pw. Matki Bożej Zwycięskiej, Bosi karmelitani, Karmelitská 9, 118 00 Praha 1 – Malá Strana, Republika Czeska), w którym 25 każdego miesiąca jest ona wspólnie odmawiana podczas specjalnego nabożeństwa oraz w drugim sanktuarium Praskiego Dzieciątka we Włoszech; Santuario Gesú Bambino di Praga, 16011 Arenzano (Genoa) – Italy.

  Modlitwa o. Cyryla OCD do Dzieciątka Jezus.

  O, Dziecię Jezus, uciekam się do Ciebie, i błagam Cię
  przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki,
  wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam…,
  gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić.

  Oczekuję z ufnością otrzymania Twojej świętej łaski,
  kocham Cię z całego mego serca i ze wszystkich sił mojej duszy.
  Żałuję szczerze, żem Cię obraził grzechami
  i proszę o łaskę, abym już więcej ich nie popełniał.

  Postanawiam przeto nigdy już Ciebie nie obrażać
  i raczej wszystko wycierpieć,
  aniżeli w czymkolwiek Tobie się nie podobać.
  Pragnę odtąd wiernie Ci służyć.
  Dla miłości Twej, o Boże Dziecię,
  będę kochał bliźniego swego jak siebie samego.

  O, Dziecię Wszechmocne, o Jezu, błagam Cię jeszcze raz,
  wesprzyj mnie w tej potrzebie…
  Daj mi łaskę posiadania Ciebie w wieczności
  z Maryją i Józefem świętym,
  abym Ciebie mógł chwalić
  wraz z aniołami całego niebieskiego dworu.

  Amen.

  Najbardziej zasłużonym dla początkowego rozwoju kultu Praskiego Dzieciątka Jezus był o. Cyryl od Matki Boskiej (1590-1675), który po powrocie do Pragi w 1637 r. odnalazł figurkę rzuconą przez żołnierzy szwedzkich na kupę gruzu i doprowadził do jej odrestaurowania. Jemu to Pan Bóg podał treść modlitwy, do której przywiązał obietnicę życzliwego wysłuchania. W praskim sanktuarium można otrzymać jej tłumaczenie na liczne języki wraz z fotografią cudownej figurki, przed którą wierni z całego świata odmawiają tę modlitwę.

  http://christusrex.brzegdolny.pl/pray78.htm

  Strona Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Pradze – kościół oo. karmelitów bosych pw. Matki Bożej Zwycięskiej
  http://www.pragjesu.info/cs/korunka.htm

  • Paweł pisze:

   Bardzo podobny tekst powyższej Koronki (poniżej przeze mnie przytoczony) znajduje się też na str. 9-13 książeczki „Kołaczcie a otworzą wam. NAJPIĘKNIEJSZE KORONKI” wydanej w roku 2004 przez Wydawnictwo eSPe i zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:
   IMPRIMATUR
   Kuria Metropolitalna w Krakowie
   nr 1444/2004 z dnia 17 czerwca 2004 r.
   Ks. bp Jan Szkodoń, Vic. Gen.
   Ks. prof. Jan Dyduch, Kanclerz
   Ks. dr Stanisław Szczepaniec, Cenzor

   KORONKA O DZIECIŃSTWIE PANA JEZUSA

   Na cześć trzech osób Świętej Rodziny (3 razy):
   Ojcze nasz…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   Na cześć dwunastu lat dziecięcych Pana Jezusa:

   1. Rozważać tajemnicę poczęcia Pana Jezusa z Ducha Świętego.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   2. Rozważać tajemnicę życia Pana Jezusa w łonie Najświętszej Maryi Panny.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   3. Rozważać tajemnicę narodzenia Pana Jezusa.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   4. Rozważać tajemnicę pokłonu aniołów i pasterzy.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   5. Rozważać tajemnicę obrzezania Pana Jezusa.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   6. Rozważać tajemnicę pokłonu trzech mędrców.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   7. Rozważać tajemnicę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   8. Rozważać tajemnicę ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   9. Rozważać tajemnicę pobytu Świętej Rodziny w Egipcie.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   10. Rozważać tajemnicę powrotu Świętej Rodziny do Nazaretu.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   11. Rozważać tajemnicę życia ukrytego Pana Jezusa w Nazarecie.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   12. Rozważać tajemnicę odnalezienia Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej.
   Zdrowaś, Maryjo…
   A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

   Chwała Ojcu…

   Na koniec mogę dodać jako ciekawostkę, że prawie wszystkie dni nowenny przed uroczystością Bożego Narodzenia, a mianowicie dni od 17 do 24 grudnia, są dniami liturgicznymi aż II klasy: http://brewiarz.pl/appendix/pierwsz.php3

 6. Ewa pisze:

  Ksiądz zakazał szopki, by nie urazić muzułmanów

  Włoski ksiądz z miejscowości Cremona we Włoszech chce zrezygnować z wystawienia szopki bożonarodzeniowej, bo obraża ona uczucia religijne wąskiego grona muzułmanów.

  Chodzi dokładnie o szopkę ustawianą tradycyjnie na cmentarzu w Cremonie. Nowy proboszcz tamtejszej parafii Sante Braggie nie chce, aby konstrukcja przedstawiająca narodzenie Chrystusa stanęła w tym miejscu tego roku, ponieważ jego zdaniem może to urazić uczucia religijne muzułmanów, których kilka grobów znajduje się na komunalnym włoskim cmentarzu.

  Tak Braggie argumentował swoją decyzję:
  „Mały fragment cmentarza jest zarezerwowany dla grobów islamskich. Wielu [muzułmanów] przychodzi wspominać swoich bliskich. Szopka umieszczona w dobrze widocznym miejscu mogłaby okazać się wyrakiem braku szacunku dla wyznawców innych religii, naruszając wrażliwość muzułmanów, ale także hindusów czy ateistów. Mówiąc krótko, powstałoby zamieszanie”.

  • MariaPietrzak pisze:

   Formacja – frustracja !
   Jeśli my przestaniemy głosić, kamienie głosić będą !

  • MariaPietrzak pisze:   jak spękana , zeschła ziemia w czas posuchy wody pragnie …
   ♥ Boże jesteś moim Bogiem , Ciebie z troską szukam…

   – Czy jest ktoś taki , kto nie szuka ?!
   Odpowiedź widzimy w rażących substytutach …
   Czy agresji jak poniżej ( wpis Ani) wobec Bożonarodzeniowej choinki .
   … otrzymać więc Taki Skarb i wieść o nim ukryć !
   Bo razi !
   Ach , Wybrańcy… !
   My !
   … czy nie bylibyśmy podobni dziczy , gdyby nie przelana krew Wojciecha , Stanisława , Andrzeja , Maksymiliana i innych Chrystusowych Świętych ?!

 7. Papież na Mszy: mówić prawdę, ale cieszyć się z pierwszego kroku

  Duszpasterze mówią prawdę i przyjmują ludzi z tym, co mogą dać, wiedząc, że to pierwszy krok, a reszta należy do Pana – wokół tej myśli Franciszek osnół dzisiejszą homilię na Mszy w Domu św. Marty. Punktem odniesienia był Jan Chrzciciel, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia. Przychodzili do niego wszyscy, także faryzeusze i uczeni w Piśmie, ale oni po to, by go osądzić, a nie przyjąć chrzest. Jan w swoim postępowaniu był wierny Panu we wszystkim, był także wielki w swoim nauczaniu.
  „Nauczał z mocą, był surowy dla faryzeuszów, uczonych w prawie, kapłanów. Nie mówił im: «Ależ moi drodzy, zachowujcie się przyzwoicie». Nie. Mówił im po prostu: «Plemię żmijowe», ot tak, prosto z mostu. Nie przebierał w słowach. Bo przychodzili, aby mieć nad nim kontrolę. Chcieli go zobaczyć, ale nigdy z otwartym sercem. Plemię żmijowe. Narażał on swoje życie, o tak, ale był wierny. A Herodowi powiedział prosto w oczy: «Cudzołożniku, nie można żyć w ten sposób, cudzołożniku!». Prosto w oczy! Gdyby tak dzisiaj jakiś proboszcz powiedział w niedzielnej homilii: «Niektórzy z was to plemię żmijowe i jest wśród was wielu cudzołożników», to na pewno biskup dostałby listy pełne oburzenia: «Proszę zabrać stąd tego proboszcza, który nas znieważa». A Jan znieważał. Dlaczego? Bo był wierny swemu powołaniu i prawdzie”.
  Jan nie domagał się wielkich rzeczy od tych, którzy do niego przychodzili. Prosił o niewielki wysiłek i chrzcił.
  Ale także on miał wątpliwości, mimo iż wcześniej ochrzcił Jezusa. Miał wątpliwości, ponieważ Jezus był Zbawiecielem, nie takim, jak Go sobie wyobrażał. „Ale wielcy – mówił Papież – mogą sobie pozwolić na wątpliwości, bo są wielcy”
  „Wielcy mogą sobie pozwolić na wątpliwości. I to jest piękne. Są pewni powołania, ale za każdym razem, kiedy Pan wskazuje im nową drogę, mają wątpliwości. «Ależ on nie jest prawowierny, to heretyk, nie takiego Mesjasza się spodziewałem». To sprawia diabeł i ma też w tym swoich pomocników, nieprawdaż? Na tym polega wielkość Jana. Jest wielki. Ostatni w tym długim szeregu wierzących, który rozpoczyna się od Abrahama. On głosi nawrócenie, nie przebiera w słowach, by potępić pysznych, a pod koniec życia może sobie pozwolić na wątpliwości. To piękny program życia chrześcijańskiego”.
  Na zakończenie Papież zachęcił duszpasterzy, aby nie bali się nazywać rzeczy po imieniu i pozwolili ludziom dawać to, co potrafią, bo jest to ich pierwszy krok.
  „Módlmy się za wstawiennictwem Jana o łaskę apostolskiej odwagi, abyśmy zawsze potrafili się wypowiadać zgodnie z prawdą i z duszpasterską miłością. Byśmy potrafili przyjmować ludzi, godząc się na to niewiele, co mogą dać, na ich pierwszy krok. Bóg zrobi resztę. I prośmy też o łaskę wątpliwości. Tak często, niekiedy pod koniec życia, można się pytać: «Czy to wszystko, w co wierzyłem, jest prawdą, a może tylko wymysłem?». Pokusa przeciw wierze, przeciw Panu Bogu. Niech wielki Jan, który jest najmniejszy w Królestwie Niebieskim i dlatego jest wielki, wspomaga nas na tej drodze po śladach Pana”.
  Źródło + nagrania dźwiękowe: http://pl.radiovaticana.va/news/2016/12/15/papie%C5%BC_na_mszy_m%C3%B3wi%C4%87_prawd%C4%99,_ale_cieszy%C4%87_si%C4%99_z_pierwszego_k/1279338

 8. MM pisze:

  ZAPRASZAM wszystkich w niedzielę 18.12 do LUBLINA! Męczennicy, błogosławieni Zbyszek i Michał wybierają się na wschód Polski i odwiedzą w Lublinie Archikatedrę! Na wszystkich Mszach św. będzie głoszone słowo Boże o męczennikach z Peru – bł. Michale Tomaszku i bł. Zbigniewie Strzałkowskim. Będzie możliwość ucałowania relikwii 1 stopnia i nabycia dla siebie relikwii 2 stopnia i innych materiałów poświęconych naszym męczennikom (książki, filmy, różańce z ich relikwiami, świece z ich wizerunkiem itd) Jeśli warunki na to pozwolą, to o 13.00 będzie tutaj na FB transmitowana relacja LIVE z Mszy św. Zapraszam!
  Przekaż informację innym i podaj dalej! 🙂
  Archikatedra Lubelska – niedziela 18.12: http://archikatedra.kuria.lublin.pl/

 9. Ania pisze:

  Jakie to smutne 😦
  Muzułmańscy imigranci niszczą choinkę we Włoszech

  • MariaPietrzak pisze:

   Tu rozprawiają sie z choinką …
   W innym miejscu z wierzącym…
   To sam Chrystus … jest Znakiem sprzeciwu;
   I będzie , póki czasy pogan nie przeminą .
   A nie przeminą , jeśli głosić nie będziemy !
   Odważnie i z mocą , jak nam przykazano – idźcie i głoście !

   W naszym Kościele w głównym Ołtarzu jest obraz ♥ Zwiastowania . Sięga go Krzyż z Ołtarza , który cieniem się na nim kładzie…

 10. Ania pisze:

  JESTEM OBECNY W EUCHARYSTII CZ.1
  „Skoro prosisz Mnie tak szczerze, aby cię nauczyć adorować, odpowiadam z miłością i radością na gorącą prośbę twoją i wszystkich tych dusz, które chcą adorować w Duchu i prawdzie.
  […]
  Jestem stale z wami, obecny w Eucharystii jako Bóg i Człowiek, Odkupiciel i Zwycięzca przez moją chwalebną krew. Ale ludzie tego wieku nie wierzą we Mnie i nie czczą Mnie. Tymczasem mówię wam, że w Tajemnicy Wiary, w ofierze i sakramencie ołtarza znajduje się jedyna nadzieja zbawienia dla Kościoła i ludzkości. Jedyny ratunek znajduje się w adoracji”.

 11. wobroniewiary pisze:

  Przekazuję informację, że Ewa wczoraj wysłała wszystkie opłacone zamówione na oleje i obrazki z Ojcem Matteo, a następne, za które spłynie wpłata, wyśle w poniedziałek.

 12. Sylwia pisze:

  Kochani bardzo was proszę o pomoc dla tego małego dzieciaczka i w modlitwie i finansowo jeżeli ktoś może..To dziecko nieustannie cierpi. Jego życie to jeden wielki ból..
  Rozwijał się dobrze do 3 roku życia a dziś bardzo cierpi,choroba wykręca mu ciało..rodzice są bezradni..pomóżcie.. :”( 😦 https://www.siepomaga.pl/kordian

 13. Monika pisze:

  Warto posłuchać w Adwencie:
  1. Ks. Pawlukiewicz – O adwencie.. (cz. 1/3)

  2. Ks. Pawlukiewicz – O adwencie.. (cz. 2/3) https://www.youtube.com/watch?v=7qALk1lVoVk
  3. Ks. Pawlukiewicz – O adwencie.. (cz. 3/3) https://www.youtube.com/watch?v=I9yeDgLD6Bw&t=1s
  Maranatha!

 14. MM pisze:

  Jak wrócić do żony po 8 latach od rozwodu? – wywiad z Łukaszem „Wiecznym” Wieczorkiem

  Czy istnieje życie po rozwodzie? Jaki przykład daje Liroy? Czy ludzie nawracają się w więzieniach? Odpowiedzi na te pytania szukałem razem z Wiecznym – raperem o bezkompromisowym przekazie.

  Gdy pierwszy raz dowiedziałem się o tej historii – nie dowierzałem. Postanowiłem sprawdzić jego wiarygodność a Tobie dać inspirację i nadzieję. Bo „dla każdego jest nadzieja”.
  Zapraszam Cię do wywiadu z Łukaszem „Wiecznym” Wieczorkiem i jego rodziną.

  http://www.braciaprzykawie.pl/jak-wrocic-do-zony-po-8-latach-wywiad-lukasz-wieczorek/

 15. Magda pisze:

  Proszę Was o modlitwę w intencji mojej rodziny.

 16. E pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II pon. 19.05.1986, godz. 23.30

  † Bądź ze Mną także podczas snu. Będę czuwał przy tobie. Uświadamiaj sobie zawsze, że rzeczywiście jestem z tobą zawsze i wszędzie. Powinno cię to napawać radością i pokojem.

  – Moja radość jest jednak zabarwiona tęsknotą do Ciebie i pragnieniem coraz większego zbliżenia. I smutkiem, bo pragnienie jest większe niż doznanie Twej bliskości.

  † Wiem. Tak powinno być. Pragnij, a otrzymasz. Im bardziej będziesz pragnąć, tym więcej otrzymasz. Nie bądź niecierpliwa. Na wszystko przyjdzie czas. Ucz się czekać cierpliwie i ufnie. Ja jestem bardzo blisko, a ty powinnaś wierzyć w to, choć nie odczuwasz. Wiara jest ważniejsza niż doznanie. Wiara jest zasługą, a doznanie łaską. Ty Mi daj żarliwą wiarę, a Ja obdarzę cię łaskami.

 17. E pisze:

  Eugeniczne szaleństwo trwa. Brytyjczycy wprowadzają dzieci 3 rodziców

  Eugeniczne szaleństwo trwa. Przepełnieni pychą naukowcy chcą zastępować Pana Boga. Już teraz proponują manipulacje genetyczne, wskutek których dziecko będzie miało kilkoro rodziców.

  Mowa o eksperymentach prowadzonych w brytyjskich klinikach in vitro. Naukowcy proponują rodzicom, aby wymieniać uszkodzone fragmenty DNA w komórce jajowej, innymi – pochodzącymi od postronnej kobiety. W ten sposób dziecko może mieć dwie matki i jednego ojca, a dziecko być tworzone w laboratorium.

  Tej barbarzyńskiej metodzie przyglądają się ze spokojem władze, które widzą w tym kaganek postępu, nie licząc się ze społecznymi, psychologicznymi i moralnymi konsekwencjami takich zabiegów. Już teraz biznes in vitro może ubiegać się o stosowne zezwolenia

  Władze szacują, że pierwsze dziecko trojga rodziców na Wyspach urodzi się już przez końcem przyszłego roku. W eksperymencie bierze udział 35-letnia kobieta oraz 24 inne osoby. Docelowo zabiegom ma być poddawane 150 kobiet rocznie. Jednak to nie Brytyjczycy są pionierami tej metody, bo pierwsze dziecko tego typu urodziło się już w Meksyku

 18. xx pisze:

  Kard. Müller: Nie będzie ‚katolickich rozwodów’!

  Kard. Müller odniósł się do ostatniej debaty wokół postsynodalnej adhortacji „Amoris laetitia”. Przestrzegł przed „polaryzacją i polemiką”, dodając jednak, że „dyskusja z Biskupem Rzymu nawet o kontrowersyjnych poglądach wśród kardynałów czy episkopatów jest normalna”. Kard. Müller zaznaczył, że Magisterium Kościoła nie jest nad Słowem Bożym, tylko Mu wiernie służy. „Amoris laetitia jest w pełnej ciągłości i zgodzie z zakorzenioną w Piśmie Świętym nauką Kościoła”.

  Zdaniem niemieckiego kardynała „w nauce o nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa nie ma wyjątków“, a wspomniane przez Papieża „pojedyncze przypadki“ dotyczą pytania, czy „w momencie zawarcia małżeństwa zostały spełnione wszystkie naturalne warunki i czy małżeństwo było prawidłowo zrozumiane w świetle wiary”.

  Kard. Müller zaznaczył, że adhortacja „Amoris laetitia” nie jest żadną furtką do „katolickiego rozwodu“.

 19. zuzia pisze:

  Piekna nowenna do Bożego Narodzenia z moich stron 🙂
  Piekna jest.

 20. wobroniewiary pisze:

  Niezwykłe spotkanie w ogrodach watykańskich (Vatican Service News -17.03, 2016-12-16)

  Wczoraj Ojciec święty Benedykt XVI emeryt był na spacerze w ogrodach watykańskich. Odmawiając różaniec Matki Bożej z Lourdes . Po tej modlitwie grupa przyjaciół księdza Jarka z redakcji Stampa ACI mogła spotkać się z papieżem emerytem . Redakcja współpracuje również z telewizją Matki Angeliki. Telewizja nosi nazwę AWTN. Papież emeryt powiedział , że matka Angelika była wielką kobietą i bardzo odważną

 21. 80 urodziny Papieża Franciszka

  Ordynator Dusz w Polowym Szpitalu Świata

  Nawet pobieżne spojrzenie na ostatnie pontyfikaty może oznaczać doskonałą lekcję wiary. Bilans kierowania Kościołem przez poszczególnych papieży jest oczywiście różny, ale jednocześnie na tyle imponujący, że nie można nie widzieć w ich wyborze działania Bożej Opatrzności. Jej udział jest wręcz namacalny
  Z perspektywy minionych lat jak na dłoni widać, że w Watykanie musiał pojawić się papież „z dalekiego kraju”, gdy świat konfrontował się z komunizmem. Nikt, niezależnie od osobistych przekonań co do wiary, nie może zakwestionować roli Jana Pawła II w obalaniu komunizmu. Doświadczenia zdobyte za żelazną kurtyną były dla niego bezcennym rezerwuarem argumentów, także wtedy, gdy jak nikt inny dawał odpór księżom próbującym „uzupełnić” Ewangelię marksizmem. Jan Paweł II do dzisiaj kojarzony jest przecież ze sprzeciwem wobec teologii wyzwolenia. Tak jak Benedykt XVI kojarzony jest ze swoim sprzeciwem wobec trendów liberalnych. Być może nie byłby tak dobry w przywracaniu chrześcijańskiego porządku w świecie idei, gdyby nie jego filozoficzne i teologiczne gruntowne przygotowanie. Wieloletnie studia spowodowały, że dawny profesor niemieckich uniwersytetów był jak busola wśród niespokojnych fal modernizmu. To dzięki niemu Łódź Piotrowa dryfowała spokojnie.

  Wyjątkowy charyzmat

  Co można powiedzieć o papieżu Franciszku? Jego pontyfikat, mimo że mamy już poczucie minionego czasu, tak naprawdę dopiero co się rozpoczął. Zresztą nie czas na podsumowanie pontyfikatu, bo 80. rocznica urodzin Papieża z Argentyny skłania raczej do odpowiedzi na pytanie o jego osobowość. W jaki sposób ubogaciła ona Kościół? Co wniosła do jego wizerunku, w którą stronę przesunęła akcenty?

  Wybór Jorge Mario Bergoglia na papieża był dla świata niewątpliwie zaskoczeniem. Zupełnie inaczej musiało to wyglądać w gronie kardynałów. W wywiadzie rzece Petera Seewalda z Benedyktem XVI pt. „Ostatnie rozmowy” jest na ten temat ciekawy wątek. Niemiecki dziennikarz stawia Papieżowi seniorowi pytanie o konklawe, podczas którego kard. Ratzinger opuścił Salę Klementyńską w białej sutannie. Jak zasugerował, podobno już wtedy popularnością wśród purpuratów cieszył się arcybiskup Buenos Aires. Z wrodzoną sobie subtelnością Benedykt XVI nie skomentował pytania, ale nieco dalej potwierdził spekulację dziennikarza. Gdy bowiem padło pytanie o zaskoczenie wyborem Franciszka, jego poprzednik potwierdził, że był rzeczywiście zaskoczony. Gdy jednak dziennikarz wskazał na poprzednie konklawe i przeciekające z niego informacje o rzekomej popularności Bergoglia, Benedykt XVI przyznał, że tamta sytuacja dzisiaj, po ponad dziesięciu latach, była nieaktualna. Okazuje się więc, że już podczas poprzedniego konklawe znaczna liczba uczestników stawiała na Argentyńczyka.
  Reklama

  To niewątpliwie może świadczyć o jego wyjątkowym charyzmacie. Jezuita na urzędzie arcybiskupa nie był znany w Europie, ale potrafił przekonać do siebie tych, którzy stykali się z nim twarzą w twarz. Mechanizm ten dotyczy zarówno wspomnianych kardynałów, jak i wiernych powierzonej mu archidiecezji. Nakręcone filmy, ale też bezpośrednie wypowiedzi dawnych współpracowników Bergoglia pokazują, że jeszcze przed wyborem na Stolicę Piotrową był on w swoim kraju niezwykle szanowany, a estymą cieszył się nawet wśród lewicujących polityków.
  Więcej: http://niedziela.pl/artykul/128182/nd/Ordynator-Dusz-w-Polowym-Szpitalu-Swiata

  • Paweł pisze:

   „MODLITWY ZA PASTERZY” – odpust cząstkowy wg najnowszego „Wykazu odpustów” (edycja czwarta z roku 1999):

   http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

   „25
   Preces pro pastoribus

   Partialis indulgentia conceditur christifideli qui,

   1° spiritu filialis devotionis, pro Summo Pontifice aliquam precem legitime adprobatam pie recitaverit (e.g. Oremus pro Pontifice);

   2° item, pro Episcopo eparchiali vel dioecesano, initio pastoralis ministerii vel in anniversario, precem e Missali desumptam pie recitaverit.

   Oremus pro Pontifice

   V. Oremus pro Pontifice nostro N.
   R. Dominus conservet eum, et vivificet eum, et beatum faciat eum in terra, et non tradat eum in animam inimicorum eius.”

   A oto moje tłumaczenie (jeśli chodzi o tłumaczenie przytoczonej tu na końcu modlitwy za papieża, to przytaczam zatwierdzoną wersję polską podaną na str. 73 książeczki ojca Tomasza Wytrwała OP „Odpusty. Jak dostąpić łaski darowania kar za grzechy?” – wydanie Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”, Poznań 2002, IMPRIMATUR: Poznań, 6 czerwca 2002, ks. bp Marek Jędraszewski, wikariusz generalny):

   „25
   Modlitwy za pasterzy

   Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który:

   1° w duchu synowskim odmówi pobożnie za Papieża jakąkolwiek modlitwę prawowicie zatwierdzoną (np. ‚Módlmy się za Papieża naszego…’);

   2° podobnie, za Biskupa eparchialnego lub diecezjalnego na początku jego posługi pasterskiej lub w jej rocznicę odmówi pobożnie modlitwę wziętą z Mszału.

   ‚Módlmy się za Papieża naszego…’:

   K. Módlmy się za Papieża naszego N.
   W. Niech go Pan strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi i broni przed nieprzyjaciółmi.”

 22. Święty Łazarz, biskup

  Łazarz był bratem Marii i Marty. Mieszkali razem w Betanii, na wschodnim zboczu Góry Oliwnej. Chrystus darzył ich swoją przyjaźnią i bywał w ich domu. Kiedy Łazarz zmarł i został pochowany, Jezus przybył do Betanii i wskrzesił go (J 11, 1-44). Ewangelista Jan opisuje także inny pobyt Jezusa w domu Łazarza na dzień przed Jego wjazdem do Jerozolimy (J 12, 1-11).
  Według starej tradycji wschodniej Łazarz po Zesłaniu Ducha Świętego udał się na Cypr i był tam biskupem. Średniowieczna legenda opowiada o skazaniu świętego rodzeństwa z Betanii na wygnanie. Umieszczono ich na statku bez steru, który odepchnięto od brzegu. Po wielu miesiącach tułaczki przybyli oni do Marsylii. Łazarz miał być pierwszym biskupem tego miasta.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/12/17/17-grudnia-wspomnienie-swietego-lazarza-biskupa-2/

 23. wobroniewiary pisze:

  Dzień 2 (17 grudnia)
  Patrząc na nóżki Bożego Dzieciątka zastanówmy się, ile kroków będą musiały uczynić dla naszego zbawienia. One nam wyznaczą drogę sprawiedliwości i prawdy, a wyznaczą ją krwawym śladem. Prośmy gorąco Boże Dzieciątko, abyśmy umieli chodzić Jego śladami.
  Modlitwa
  O maleńki Jezu, drżący z zimna na twardym sianie, jakże wielkie umęczenie Cię czeka! Jakże się utrudzisz, szukając po drogach tego świata zbłąkanej owieczki – biednej duszy grzesznika. Niech Twoje trudy nie będą dla nas daremne. Pozwól, o słodki Jezu, przytulić się całym sercem do Twoich świętych stóp. Daj, abyśmy, oblewając je łzami skruchy, wyprosili sobie łaskę naśladowania Ciebie, a idąc Twymi śladami doszli tam, gdzie Ty królujesz ze świętymi Twymi na wieki. Amen.

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=45&podgrupa=46

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s