Prosimy o modlitwę za Polskę – bardzo gorąco w Sejmie

Prosimy o modlitwę w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie – każde Zdrowaś Maryjo na wagę złota.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas obrad nad budżetem państwa na rok 2017 wykluczył posła PO Michała Szczerbę z obrad i ogłosił przerwę. Szczerba pod pretekstem zabrania głosu w sprawie budżetu, „oflagował” mównicę kartką z napisem „Wolne media”. Mimo próśb, nie reagował na upomnienia marszałka Kuchcińskiego. Ten wykluczył go z obrad Sejmu. W odpowiedzi, posłowie PO, Nowoczesnej i PSL zablokowali sejmową mównicę.
A tymczasem TVN24 apeluje o przybycie warszawiaków pod Sejm celem obalenia parlamentu!!

Na stronie podanej niżej jest relacja na bieżąco z dzisiejszych wydarzeń w sejmie (po wejściu na stronę należy ją odświeżać, wpis jest aktualizowany)

(Kliknij): Relacja wPolityce

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

85 odpowiedzi na „Prosimy o modlitwę za Polskę – bardzo gorąco w Sejmie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Maggie pisze:

   Za: Polskę żyjacą w Bogu z Bogiem i dla Boga i rządzących, za pokój i mądre decyzje pozwalające narodowi żyć w dostatku i z godnością dzieci Bożych

 2. MM pisze:

  Rzekomo „spontaniczny protest” miał dziś miejsce w Sejmie. Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna postanowiły zablokować mównicę i uniemożliwić pracę Sejmu.

  16 grudnia miał być ostatnim dniem obecnego posiedzenia sejmu. Niestety zapamiętany zostanie z „spontanicznego” protestu, który przerwał prace Sejmu. A ten debatować miał nad ustawami: budżetową oraz dezubekizacyjną. Zarządzono przerwę, gdyż krzyki posłów PO i Nowoczesnej zablokowały prace Sejmu.

  Marszałek Kuchciński wykluczył z obrad Sejmu Michała Szczerbę, posła PO. To miało być powodem do „spontanicznego protestu” – Szczerba pojawił się z kartką z napisem „#WolneMedia w Sejmie”

  O tym, że była to jedynie prowokacja świadczy chociażby fakt, że filmiki z wydarzenia pojawiały się w portalach społecznościowych jedynie na profilach polityków… PO i Nowoczesnej

  • Maggie pisze:

   PO, Nowoczesna … lewica, jak Targowica,
   przypomniały sobie, jak zakute pały, o LIBERUM VETO ?

   • Maria z Warszawy pisze:

    Czy teraz rozumiecie o co chodziło wcześniej i co się nie udało mimo czarnego marszu.
    Przypomina mi się rok 1992 i obalenie rządu Olszewskiego a także 2007 r.

    • wobroniewiary pisze:

     Obłuda i kłamstwa opozycji. „Spontaniczna” manifestacja przed Sejmem została zaplanowana

     Okazuje się, że „spontaniczna” manifestacja opozycji została wcześniej zaplanowana i już 13 grudnia zarejestrowana w stołecznym ratuszu. To pokazuje, że mamy do czynienia z zaplanowaną próbą obalenia legalnego, wybranego w demokratycznych wyborach rządu.

     Dzisiejsza „spontaniczna” manifestacja została zgłoszona 13 grudnia

     — napisał na Twitterze Samuel Pereira.

     I na dowód swoich słów przytaczoczył informacje ze strony bip.warszawa.pl, gdzie znajduje się wykaz zgromadzeń publicznych.

     http://wpolityce.pl/polityka/319839-obluda-i-klamstwa-opozycji-spontaniczna-manifestacja-przed-sejmem-zostala-zaplanowana

    • Maria z Warszawy pisze:

     Wczorajsza 12.12. rzeczywiście spontaniczność niewypowiedziana,”prorokiem” okazał się też poseł Kłopotek zapowiadający kłopoty w sejmie już dzień wcześniej.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ani słowa o masakrze w „Wujku”! Zamiast tego TVN24 pokazuje cyrk w Sejmie. O taki dostęp do informacji walczą?

  35. rocznica masakry w kopalni „Wujek”. Niewinni, nieuzbrojeni ludzie wówczas ginęli od kul. Tylko dlatego, że sprzeciwiali się czerwonej władzy. Dziś ich oprawcy walczą o emerytalne uposażenia i wspólnie z opozycją próbują obalić obecny rząd. TVN24 milczy o trwających właśnie uroczystościach. Stacja, która walczy rzekomo o dostęp do informacji, zablokowała poruszające przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy. Zamiast tego pokazuje absurdalne popisy sejmowe opozycji w Sejmie.

  http://wpolityce.pl/media/319708-zamiast-upamietnienia-ofiar-komunistycznej-zbrodni-w-kopalni-wujek-tvn24-pokazuje-cyrk-w-sejmie-to-jest-ta-wolnosc-mediow-o-ktora-walcza

  • Maggie pisze:

   „Wujaszkowie” zjednoczeni w swoim kółku … „zapomnieli” o ofiarach w Wujku.
   Dla nich ważniejsze teraz … jeszcze Sejm rozwalić ….

   • Maria z Warszawy pisze:

    Nie Maggie, nie sejm ale rząd

    • Maggie pisze:

     Mniejszość się szarogęsi by zacząć od Sejmu, a potem urwać Rządowi głowy i na to scenariusz mają gotowy … No i przyjechał nawet ich wódz rydwanem … bo kadencja w UE jest krótko terminowa, planowanie zaś długoterminowe tj stołkowo-butaprenowe w zamierzeniach/marzeniach. Szara zaś eminencja,jak z gabinetu cieni, prawie bez wysiłku, pociąga za sznurki z marchewką … zawieszoną na kiju samobiju, mówiąc naści osiłku. Gdzie dwóch się bije trzeci korzysta

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, sejmu nie moja miła, bo koryta by stracili no i te jeszcze..hmmmm wpływy.

    • janusz pisze:

     nasz rząd chce by wszystko przebiegało zgodnie z prawem ,,zauważmy że nawet młodzież wszechpolska nie bierze w tym udziału i chwała mu za to,ale we mnie i w wielu polakach aż kipi gdy ci którzy poważają nasze chrzreścijańskie wartości tak sobie poczynają,BOŻE pomóż postępować zgodnie z Twoją wolę bo nasza cierpliwość jest wystawiana na wielką próbę

 4. m-gosia pisze:

  + + +

 5. E pisze:

  Jedyne co, to Kaczyński nie powinien przeklinać i wysyłać do diabła, to to już ciężki kaliber duchowy, tak jak kiedyś ks Natanek rzucał klątwę na TVN a to do niczego dobrego nie prowadzi

  Prezes nie wytrzymał i wypalił do posłanki, która nagrywała go na Facebooku. „Niech pani idzie do diabła”
  Posłowie opozycji przejęli sejmową mównicę i nie mają zamiaru z niej zejść. Odcięci od mediów przez cały dzień w końcu znaleźli sposób, by się w nich pojawić – zawalczyć w ich imieniu. To sprawiło, że serwisy zaczęły pokazywać te obrazki. Posłowie relacjonują wszystko na żywo: na Facebooku, Twitterze i wszędzie, gdzie tylko mogą. Niektórzy komentowali także przez telefon w stacjach telewizyjnych.

  Posłanka PO, Agnieszka Pomaska, była jedną z osób, które uruchomiły transmisję live na Facebooku. W pewnym momencie postanowiła podbiec do posła Kaczyńskiego, który jeszcze siedział na sali. I zaczęło się….

  • Maggie pisze:

   Agnieszka POmaska na FaceBook’u … ciekawe skojarzenie.
   No i prowokacja .. a pan Jarosław nie jest świętym i jeszcze się POpisał … z „galanterią” godną Niesiołowskiego …

   Jezu, Maryjo, Józefie ratujcie dusze i Polskę.

 6. E pisze:

  Po godz.20. posłowie PiS i członkowie rządu opuścili salę obrad Sejmu i przeszli do Sali Kolumnowej.

  W sali obrad Sejmu pozostają posłowie opozycji, głównie PO i Nowoczesnej, którzy stoją wokół sejmowej mównicy i fotelu marszałka Sejmu.
  http://gosc.pl/doc/3604114.Poslowie-PiS-udali-sie-do-Sali-Kolumnowej

 7. Anna pisze:

  W Twojej Krwi Przenajświętszej zawierzamy Panie Jezu nasz Kraj Polske!
  Bądź Wola Twoja Panie !
  Pod Twoja Obroną uciekamy sie Boża Rodzicielko🌸….

 8. MM pisze:

  RELACJA NA ŻYWO:

  21.40 Posłowie przyjmują propozycję głosowania „blokiem”.

  21.37 Marszałek Kuchciński wznawia obrady na Sali Kolumnowej. Rozpoczynają się głosowania budżetowe. Jest propozycja, by poprawki opozycji głosować łącznie.

  21.25 Na tablicy sejmowej pojawił się komunikat o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.

  http://wpolityce.pl/polityka/319659-awantura-w-sejmie-szczerba-wychodzi-z-kartka-o-wolnych-mediach-kuchcinski-wyklucza-go-z-obrad-poslowie-po-i-n-okupuja-mownice-wideo

  A 21.37 to godzina św. Jana Pawła II ❤

  • MM pisze:

   21.40 Posłowie przyjmują propozycję głosowania „blokiem”. W głosowaniu bierze udział 237 posłów. Co oznacza, że jest kworum. Politycy opozycji twierdzą, że posiedzenie jest „nielegalne”

 9. Pingback: Prosimy o modlitwę za Polskę – bardzo gorąco w Sejmie | Biały, bardzo biały

 10. Czekajacy pisze:

  Pod Twoją obronę … Święty Michale Archaniele…

 11. Elżbieta pisze:

  Krolowo Polski-modl się za nami Krolowo Pokoju- módl się za nami.

  • Ania pisze:

   Nie jest wesoło 😦

   Kukiz15’ uważa, ze w trakcie głosowania budżetu doszło do złamania regulaminu Sejmu.
   a PO kwestionuje legalność obrad.

 12. wobroniewiary pisze:

  Prof. Pawłowicz ostrzega: „Opozycja myśli, że tej nocy obali rząd. Chcą z kodowcami spod Sejmu iść pod Kancelarię Premiera”

  Stacja TVN wzywa do Majdanu. Zorganizowana akcja. Zachowajmy spokój, nie dajmy się sprowokować

  — napisała na Facebooku prof. Krystyna Pawłowicz. Jak podkreśla, blokada Sejmu przez opozycję podczas ostatnich obrad w tym roku, na których Sejm miał przyjąć ustawę budżetową, to celowe i zaplanowane działanie.

  http://wpolityce.pl/polityka/319730-prof-pawlowicz-ostrzega-opozycja-mysli-ze-tej-nocy-obali-rzad-chca-z-kodowcami-spod-sejmu-isc-pod-kancelarie-premiera

  • Witek pisze:

   I zaczeło się oczyszczenie ojczyzny.
   Pamiętajmy Jezus jest Panem. Różaniec w dłoń i błagajmy na kolanach i leżąc krzyżem.

   Jezu Ty się tym zajmij!

 13. AnnaSawa pisze:

  Będą robić wszystko nawet najbardziej tandetnymi sposobami aby tylko robić zamieszanie. Taki majdan jaki zrobili na Ukrainie marzy im się od dawna.

  Myślę, że słowa Pana Jezusa przekazane Alicji są w tej sytuacji jak najbardziej konkretne…

  (Alicja Lenczewska, Słowo pouczenia Wt 18.XII.07 godz. 20.50)
  – Słudzy szatana doszli do władzy…
  + Tak, za Moim dopuszczeniem.
  Trzeba aby każdy określił się kim jest i kim chce być.
  Potrzeba i nadszedł czas określenia się każdego.
  Człowiek – istota wolna, rozumna, stworzona do wiecznej szczęśliwości we Mnie nie może żyć jak zwierzę: na poziomie ciała i jego zmysłów, biernie i bezczynnie.
  Do wielkości stworzyłem i powołałem człowieka. I muszę wstrząsnąć jego sumieniem aby powrócił do pełni człowieczeństwa, skoro Moja Ewangelia i Moja ofiara nie wystarcza, panoszący się szatan i terror jego sług zmuszą do przejrzenia i opamiętania.
  Oby ludzie stali się gorący albo zimni. Na letnich nie mogę patrzeć już dłużej.
  – Moja rola dziś….?
  + Oczekuję żarliwości w modlitwie i ofierze.
  Ciebie też niszczy marazm.
  Wielu możesz ocalić – nie trać czasu!
  – Nie mam oparcia w nikim…
  + Masz we Mnie, a ty masz być oparciem dla innych. Pielęgnuj to powołanie i służ.
  Nie myśl o sobie. Myśl o Mnie i ze Mną idź i trwaj jako Moje światło i miłość.
  Nie zabraknie ci mocy Mojej!
  Mt 26,41
  „Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe.”

  Panie Jezu wszyscy my słabi jesteśmy ale prosimy Cię ochraniaj naszą Ojczyznę, zawierzamy Tobie przez ręce Maryi Matki Twojej cały rząd, wszystkie media i całe nasze społeczeństwo z kościołem na czele. Amen.

  Pod Twą Obronę…
  Święty Michale Archaniele broń nas w walce….

 14. mama adopcyjna pisze:

  Panie Jezu, nasz Królu, Królu Pokoju, zmiłuj się nad nami, Maryjo, nasza Królowo, Królowo Pokoju, módl się za nami, razem ze Św Michałem i całym Swym Wojskiem Niebieskim racz zstąpic na tę ziemię, te przed Sejmem RP, niosac Boży Pokój. Święty Janie Pawle, św Faustynko, Ksieze Jerzy i Kardynale Wyszynski, Swieci Wojciechu i Stanislawie, świete polskie Królowe i Królewiczu, wszyscy swieci i święte Boże – Patroni Polski, módlcie się za nami ❤️

 15. AnnaSawa pisze:

  Papież Franciszek: Duszpasterze mają mówić prawdę i przyjmować ludzi z tym, co mogą dać, wiedząc, że to pierwszy krok, a reszta należy do Pana…”

  Duszpasterze mają mówić prawdę i przyjmować ludzi z tym, co mogą dać, wiedząc, że to pierwszy krok, a reszta należy do Pana – wokół tej myśli Franciszek osnuł dzisiejszą homilię na Mszy w Domu św. Marty. Punktem odniesienia był Jan Chrzciciel, o którym mówi dzisiejsza Ewangelia. Przychodzili do niego wszyscy, także faryzeusze i uczeni w Piśmie, ale oni po to, by go osądzić, a nie przyjąć chrzest. Jan w swoim postępowaniu był wierny Panu we wszystkim, był także wielki w swoim nauczaniu.
  „Nauczał z mocą, był surowy dla faryzeuszów, uczonych w prawie, kapłanów. Nie mówił im: «Ależ moi drodzy, zachowujcie się przyzwoicie». Nie. Mówił im po prostu: «Plemię żmijowe», ot tak, prosto z mostu. Nie przebierał w słowach. Bo przychodzili, aby mieć nad nim kontrolę. Chcieli go zobaczyć, ale nigdy z otwartym sercem. Plemię żmijowe. Narażał on swoje życie, o tak, ale był wierny. A Herodowi powiedział prosto w oczy: «Cudzołożniku, nie można żyć w ten sposób, cudzołożniku!». Prosto w oczy! Gdyby tak dzisiaj jakiś proboszcz powiedział w niedzielnej homilii: «Niektórzy z was to plemię żmijowe i jest wśród was wielu cudzołożników», to na pewno biskup dostałby listy pełne oburzenia: «Proszę zabrać stąd tego proboszcza, który nas znieważa». A Jan znieważał. Dlaczego? Bo był wierny swemu powołaniu i prawdzie”…………

  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/12/15/papie%c5%bc_na_mszy_m%c3%b3wi%c4%87_prawd%c4%99,_ale_cieszy%c4%87_si%c4%99_z_pierwszego_k/1279338

 16. ewa111 pisze:

  Trzeba zorganizować na wielką skalę cykliczne Mszę Święte za ojczyznę zawsze tego samego dnia w całym kraju. Obawiam się, że bez Pomocy z Nieba tego zła nie przezwyciężymy i obawiam się ( nie daj Boże ) powrotu tego zła do władzy !

 17. wobroniewiary pisze:

  Grupa posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej otoczyła w nocy posłów Prawa i Sprawiedliwości, w towarzystwie których premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński opuszczali Sejm.

  9:20 Posłowi Platformy Obywatelskiej Michałowi Szczerbie puściły nerwy i powalił na ziemię posła PiS Marka Suskiego.

  Zajście zostało zarejestrowane przez posłankę Nowoczesnej Elżbietę Stępień, która prowadziła w internecie transmisję na żywo.

  Na nagraniu wyraźnie widać jak niczego niespodziewający się poseł Suski został złapany od tyłu przez posła PO i powalony na ziemię.
  http://wpolityce.pl/polityka/319763-opozycji-puszczaja-nerwy-zamieszki-to-za-malo-posel-suski-zaatakowany-wideo

 18. wobroniewiary pisze:

  02:45. Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło opuszczają Sejm. Ich samochody zostają zaatakowane przez demonstrantów. Rzucając się na maski samochodów, wbiegając pod koła aut krzyczeli: „Bandyci!”. Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Interweniowała policja.
  http://wpolityce.pl/polityka/319749-opozycja-blokuje-niektore-wyjazdy-z-sejmu-blokowany-jest-rowniez-sejmowy-hotel-przepychanki-z-policja

 19. wobroniewiary pisze:

  To była próba – myślę, że najbardziej trafne określenie – drugiej „nocnej zmiany”. Tak jak w ‘92 roku była taka próba przejęcia władzy, wtedy udana, przez tych, którzy nie mogli się pogodzić z wynikiem wyborów, tak ja oceniam to wczorajsze wydarzenie jako nielegalną próbę przejęcia władzy
  http://wpolityce.pl/polityka/319762-blaszczak-to-byla-proba-drugiej-nocnej-zmiany-oceniam-to-wczorajsze-wydarzenie-jako-nielegalna-probe-przejecia-wladzy

 20. Ania pisze:

  Krystyna Pawłowicz zamieściła na swoim profilu na portalu facebook wpis, w którym czytamy, że według poseł opozycja tej nocy chciała obalić rząd. Wezwała także do zachowania spokoju:

  „Opozycja myśli, że tej nocy obali rząd /chcą z kodowcami spod Sejmu iść pod Kancelarię Premiera/.
  W Sejmie uniemożliwiają marszałkowi Kuchcińskiemu wykonywanie jego konstytucyjnych funkcji. Nie wykonują jego porządkowych zarządzeń. Zablokowali funkcjonowanie Sejmu.
  Wobec blokady sali sejmowej Sejm obraduje w sali Kolumnowej.
  Przyjmujemy budżet i ustawę deubekizacyjną.
  Mamy kworum. Sali pilnuje Straż Marszałkowska.
  Oklejają nasze biura poselskie.
  Stacja TVN wzywa do Majdanu.
  ZORGANIZOWANA AKCJA.
  ZACHOWAJMY SPOKÓJ, NIE DAJMY SIĘ SPROWOKOWAĆ.
  Wszystko jest pod kontrolą.”

  Czy ktoś nadal wierzy w to, że był to spontaniczny protest?

 21. Ania pisze:

  Lis nawoływał do obalenia władzy?!
  Tomasz Lis zamieścił wczorajszej nocy na swoim Twitterze m.in. takie wpisy:

  Przed Sejmem przemawiał także na manifestacji KOD. Czy redaktor Lis nawołuje do obalenia legalnej władzy w Polsce? I jak ktokolwiek może wierzyć w spontaniczność wczorajszej akcji?

  • anna pisze:

   panie Tomaszu Lis jest pan drugim panem Jaruzelskim PANIE JEZU Ty sie tym zajmij

   • Maggie pisze:

    Wygląda, że Pan Lis zachowuje się tak demokrarycznie, jak ten z wierszyka Jana Brzechwy: rudy ojciec, rudy dziadek, rudy ogon to mój spadek, a ja jestem rudy lis, ruszaj stąd bo będę gryzł!

 22. ja pisze:

  Noc była straszna
  Mariusz Talarek prowadził transmisję na żywo. Facebook: „Moi drodzy chcę Wam pokazać, co dzieje się pod Sejmem.”

 23. robb pisze:

  no ale z tymi premiami świątecznymi marszałkowie i wicemarszałkowie sejmu i senatu mocno przesadzili czyżby władza odebrała im pokorę i uczciwość ??? marszałek senatu premia ponad 32 tys zł,dla wicemarszałków senatu ponad 22 tys zł,w sejmie podobnie.Fajnie no nie ?

 24. wobroniewiary pisze:

  W południe protest przed Pałacem Prezydenckim
  Tym razem protestujący zbiorą się na Krakowskim Przedmieściu o godz. 12-00

  Co możemy zrobić? Żadnych marszy protestów, bo oni tylko czekają, aby rzucać się na protestujących jak wczoraj na Pana Prezesa Kaczyńskiego i na panią premier Szydło.
  Różaniec święty zawsze był ratunkiem i teraz też będzie.
  Módlmy się i nie wypuszczajmy z rąk różańca

 25. robb pisze:

  niektórzy nagrodzeni tylko część z tej premii przekażą na cele charytatywne ale ciekawe gdyby to nie doszło do mediów to pewnie każdy z nich przytuliłby taką kasę bez mrugnięcia okiem.

 26. wobroniewiary pisze:

  Wracamy do #protestdziennikarzy #ProtestDziennikarski przeciwko zmianom dotyczącym ich pracy w budynku sejmu. Wszyscy jak jeden mąż krzyczą, że planowane zmiany to ograniczenie dostępu do informacji, albo i nawet… cenzura. Na czym naprawdę polegają zmiany? Skąd nagłe oburzenie?

  Porównujemy zasady obowiązujące w innych krajach do polskiego sejmu i panującego w nim od lat chaosu.

  Wchodząc w linki poniżej, każdy może się przekonać, czy mowa tu o cenzurze, blokowaniu i uniemożliwianiu pracy dziennikarzom, czy może jednak o ucywilizowaniu obecnego burdelu na wzór zachodni (a przy okazji zmuszeniu polityków do pracy, nie brylowania przed kamerami na korytarzach):

 27. wobroniewiary pisze:

  Bronią symboli religijnych w szkole

  Dyrekcja sandomierskiej Szkoły Podstawowej nr 4 poprosiła o zdjęcie obrazów św. Jana Pawła II i Matki Bożej ze szkolnej klasy. Jedna z nauczycielek zaprotestowała.

  W sandomierskiej Szkole Podstawowej nr 4 pani dyrektor poprosiła nauczycielkę Agnieszkę Frańczak-Szczepanek o zdjęcie ze ściany dwóch obrazów: św. Jana Pawła II oraz Matki Bożej i umieszczenie ich w sali katechetycznej. Swoją decyzję dyrektorka uzasadniła tym, że placówka nie jest szkołą wyznaniową ani katolicką, tylko publiczną. Tłumaczyła, że chodzą do niej także dzieci innych wyznań oraz dzieci osób niewierzących

  (…) Do sprawy odniosła się kuria diecezjalna, podkreślając, że jest zaniepokojona podejściem dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu do obecności symboli religijnych na terenie placówki oraz wynikłym z tego powodu konfliktem, który podzielił nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. „Po otrzymaniu wiadomości Biskup Ordynariusz podjął niezbędne kroki w celu wyjaśnienia, czy nie zostały naruszone zasady wolności sumienia i religii. Z uzyskanych informacji wynika, że nie chodzi niestety o jednorazowy przypadek, natomiast cała sytuacja nie została potraktowana z należytą powagą przez tych, którzy mieli taki obowiązek. Jest to tym bardziej smutne w roku 1050. lecia chrztu Polski.

  http://sandomierz.gosc.pl/doc/3603907.Bronia-symboli-religijnych-w-szkole

  • Kasia pisze:

   Napastnicy w kominiarkach wtargnęli na spotkanie na terenie klubu Polonia Warszawa

   Wczoraj wieczorem do kawiarnii „Czarna Koszula” znajdującej się na terenie klubu Polonii Warszawa wtargnęło kilkadziesiąt zamaskowanych osób. Napastnicy zaatakowali klientów i wybili szyby w lokalu – podaje RMF FM.

   Do zdarzenia doszło przed godz. 22. W kawiarni odbywało się spotkanie wigilijne. Około 50 sprawców powybijało szyby w budynku i kilkunastu zaparkowanych samochodach.

   Ranny w nos został jeden z klientów.

   Napastnicy mieli przy sobie kije, pałkę teleskopową, nóż i trzonek siekiery. Policja sprawdza zapisy monitoringu

 28. Kasia pisze:

  A tu imć Giertych w swojej nienawistnej krasie:

  W ciągu roku Kaczyński doprowadził do paraliżu najważniejszych organów państwa. Następnym krokiem będzie rozlew krwi
  Po wczorajszej nocy pod Sejmem nie mam wątpliwości, że następnym krokiem będzie broń gładkolufowa w rękach policji i rozlew krwi – uważa mec. Roman Giertych w rozmowie z WP money. – Roześmiana twarz Jarosława Kaczyńskiego, który uciekał wczoraj w rządowej limuzynie, świadczy tylko o jego chorobie psychicznej. Kto w tak poważnej sytuacji, którą mamy obecnie w Polsce, ma ochotę na śmiech? Staczamy się. W ciągu roku Kaczyński doprowadził do paraliżu najważniejszych organów państwa.

  Giertych zapytany o to, czy uchwalony wczoraj w chaosie budżet jest wiążący, odpowiada krótko: nie wiem, nie umiem powiedzieć.

  – Nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy w Sali Kolumnowej, do której obrady przeniósł marszałek Kuchciński, było kworum – tłumaczy Giertych. – Nie wiemy, bo marszałek nie zadbał o to by przed rozpoczęciem obrad to sprawdzić i policzyć posłów, a to podstawa. Podpisywanie listy obecności po zakończeniu obrad to niewyobrażalny skandal, tego nie wolno robić. Nie mam też pewności, czy wszyscy posłowie zostali prawidłowo powiadomieni o przeniesieniu obrad z sali plenarnej

 29. MM pisze:

  Obrońcy demokracji napadli mnie przed północą po wyjściu z Sejmu. Posłuchali widać wcześniejszych wezwań posła Niesiołowskiego,który wskazując mnie obelżywie z nazwiska,wezwał kodowców by mnie atakowali. Obrzucano mnie plastikowymi butelkami,lżono,szarpano za ubranie,używano stadionowych tub w uszy, by mnie ogłuszyć

  — pisze na swoim profilu na Facebooku prof. Krystyna Pawłowicz

  Robiono zdjęcia.Pokazałam im znak V,co ich jeszcze bardziej rozwścieczyło. Z podjudzonego na mnie chwilę wcześniej przez Niesiołowskiego tłumu ewakuowała mnie Policjantka,która asystowała mi wśród wrzasków i obelg i doprowadziła do Alej Ujazdowskich do radiowozów policyjnych

  — relacjonuje posłanka.

  Jednocześnie parlamentarzystka chwali działania policji.

  Radiowóz policyjny odwiózł mnie do domu. Policji BARDZO DZIĘKUJĘ

  — zaznacza

  http://wpolityce.pl/polityka/319790-przerazajace-kodziarze-zaatakowali-prof-krystyne-pawlowicz-obroncy-demokracji-napadli-mnie-przed-polnoca-po-wyjsciu-z-sejmu

 30. wobroniewiary pisze:

  Krótki samouczek jak się robi „ofiarę policyjnej brutalności” pisowskiego reżimu. To tylko jeden z dowodów na to, że mamy do czynienia z cynicznymi prowokatorami a nie z „zatroskanymi obywatelami walczącymi o demokrację”. Zwracam też uwagę na petardy lecące w stronę policjantów.

 31. Czekajacy pisze:

  Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic – na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu za Ojczyznę – dziś w nocy – w niedzielę o 3:00 RANO – w Kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. DEOTYMY na WOLI:
  https://www.google.pl/maps/place/Parafia+rzymskokatolicka+%C5%9Bw.+J%C3%B3zefa+Oblubie%C5%84ca+NMP/@52.2445474,20.9460716,18z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471ecb0b68db6f2d:0x58ebf7c7b86be4d6!8m2!3d52.2445474!4d20.9471686?hl=pl

  Zorganizuję nabożeństwo za Ojczyznę. W razie potrzeby – Admini mają do mnie tel.
  Jezu ufam Tobie

  • wobroniewiary pisze:

   Napisz tel. na maila, bo Adminka ma a ja nie a Ewie do wtorku nie można przeszkadzać

  • MariaPietrzak pisze:

   Nasze polskie Betlejem !

   °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°¨

   Aleksander Sołżenicyn powiedział kiedyś:
   „Naród nie jest sumą ludzi, którzy posługują się tym samym językiem.
   Ludzi łączy nie urodzenie,
   nie praca ich rąk,
   nawet nie wykształcenie.
   Tym co ludzi wiąże razem jest – dusza”.

   °°°”
   Czy nie uwazacie , ze nalezaloby zadbac o przebudzenie *duszy* naszej narodowej *polowki* ?!
   Niechaj na brata swojej reki nie podniesie wiecej brat !
   Niech z gardla nie wyrwie sie kolejne klamstwo czy przeklenstwo , ale Boze uwielbienie , Boze Narodzenie – serca zachwycenie !!

   Czy to nie o naszym Narodzie pisal kardynal Wyszynski
   „ … Mielismy byc Cyrenejczykiem Chrystusa w Jego pochodzie przez dzieje …
   Dajmy swiadectwo prawdzie Bozej i pokazmy , ze chrzescijanski porzadek swiata nie jest utopia , mrzonka dobrych , lecz slabych ludzi ,
   ale ze ustroj panstwa , oparty na Ewangelii ,
   ustroj spoleczenstwa oparty na zasadzie sprawiedliwosci i milosci chrzescijanskiej
   to jest to unum necessarium ,
   jedyny
   ostateczny
   srodek
   ratowania ludzkosci przed koncowa katastrofa !!!

   …. Niech spelni sie w nas zapowiedz wieszcza ( psalm dobrej woli / Z. Krasinski )

   « Z Polski ojczyzna w przeszlosci jedyna ,
   Co z piersi milosc , a nie rozboj sieje «

   °°°
   W zjednoczeniu z tymi , ktorzy trwaja na modlitwie za Ojczyzne nasza / za brata , ktory ginie w odmetach bledu i niewiary , BLAGAMY….
   koronka do Bozego milosierdzia /… I UFAMY !

   °°°
   – Bo jedno serce , jeden duch , to hymn narodowy spolecznosci chrzescijanskiej (mysl za kardynalem Wyszynskim ) /
   Wiec niech sie w Narodzie stanie !
   Niech spiacy powstanie !
   Niech sie rodzi ,
   Bog !!!

   ( w duchowym zjednoczeniu )

 32. wobroniewiary pisze:

  PRZYPOMINAMY, jak wyglądały wolne media za rządów PO

  Posłom PO przypominamy o tym jak zachowywali się funkcjonariusze ABW za rządów Donalda Tuska.
  Atak na siedzibę Wprost miał miejsce po opublikowaniu przez Piotra Nisztora, aktualnie publicystę Telewizji Republika, stenogramów tzw. afery podsłuchowej.

  http://telewizjarepublika.pl/przypominamy-jak-wygladaly-wolne-media-za-rzadow-po,42062.html

 33. ja pisze:

  Pietrzak: Tak głupiej opozycji Polska nie miała. To kupa idiotów

 34. robb pisze:

  przepraszam że nie na temat ale mam prośbę.Wczoraj lub dwa dni temu podawany na WOWiT był link do strony gdzie będzie można oglądać filmy chrześcijańskie.Szukam i nie potrafię tego na tej stronie znaleźć.Będzie ktoś tak dobry i pomoże ???

 35. wobroniewiary pisze:

  Komentarz znajomego na fb – ręce mi opadły do samej ziemi 😦 😦 😦
  Po kilkunastu godzinach wytężonej pracy chciałam poczytać przed snem, zajrzałam na fb przeczytałam i mało się nie popłakałam, weszłam do siebie aby wkleić, pamiętam o modlitwie za Was,na stronę na 100% wrócę po niedzieli.
  Polecam głębokim modlitwom autora wpisu:
  XXX pisze:

  „Jakież to skomplikowane ustawki trzeba organizować, żeby niezdecydowanych rzucić w ramiona PiS.
  Przecież dla każdego, kto jest normalny – to, co robi opozycja, to co robi KOD -> jest wstrętne i okropne. Tak okropne, że nie pozostaje nic innego, jak pokochać PiS.
  I o to właśnie chodziło.
  Niech no teraz ktoś coś powie krytycznego na PiS, ten natentychmiast zostanie do wstrętnego KODu porównamy. Po to właśnie ten cały KOD został wystrugany.
  Ten cały teatr, ten cyrk cały jest wyłącznie po to, żeby PiS mógł dalej wypełniać polecenia Starszych i Mądrzejszych, ale już tym razem bez niesmaku gwiedzi.
  Że też ludziska tak łatwo pozwalają sobą manipulować!
  Ciekawy jestem, co to teraz PiS ma do uchwalenia, że aż tyle teatralnego wysiłku poczyniono?
  PO i PiS to aktorzy tego samego teatru.
  Widać scenariusz tego widowiska przewiduje, że ma rządzić PiS”.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja rozumiem, że diabeł potrafi mącić, ale żeby aż tak?
   I co więcej, ów autor zarzucił mi na uwagę, że przesadził – że jestem typowym niemyślącym posoborowiem, nie doceniam pana Brauna.
   Już wolę pomilczeć….

 36. robb pisze:

  Przed chwilą powiedziałem Panie Boże pomóż mi znaleźć ten link i dostałem.Dziękuję Ci Tato.
  http://www.kinopodaniolem.pl

 37. wobroniewiary pisze:

  „Spontaniczny” protest wymaga odpowiedniego przygotowania i zaopatrzenia w… kanapki

  ale 1000 kanapek to nie wszystko, zabezpieczono również odpowiednią liczbę adwokatów którzy za darmo mieli służyć pomocą w przypadku zatrzymania przez policję najbardziej krewkich „pokojowych” demonstrantów np. tych rzucających się pod koła samochodów, no ale niestety policja nikogo nie zatrzymała, kolejna prowokacja nieudana.
  http://wpolityce.pl/polityka/319870-organizatorzy-protestu-przed-sejmem-szykowali-sie-na-starcie-z-policja-wsparcie-prawne-miala-im-zapewnic-ora-za-darmo-zaskakujacy-komunikat

 38. wobroniewiary pisze:

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że osoby rzucające się pod samochody były przedstawicielami skrajnej organizacji – Antify
  — powiedział poseł PiS, powołując się na policję jako źrodło informacji.
  Przypomnijmy – Antifa to skrajna, radykalna organizacja lewicowa, która zakłócała wcześniej wiele innych manifestacji, w tym Marsz Niepodległości.
  To była demonstracja po to, by polała się krew
  — zaznaczył Szefernaker.
  http://wpolityce.pl/polityka/319880-szok-szefernaker-ujawnia-z-nieoficjalnych-informacji-wynika-ze-pod-samochody-przed-sejmem-rzucali-sie-dzialacze-antify

 39. T. pisze:

  Spokojnie, to tylko rewolta-pogróżka SB i WSI, nie o siebie zresztą, bo Szefowie się uwłaszczyli dawno. O „honor” rabusia: naszym nie obniżajcie emerytur! Dopiero, gdy rząd będzie chciał realnie otworzyć np. Zbiór Zastrzeżony IPN, to będzie prawdziwa „walka o demokrację”. Oby rząd był na to lepiej przygotowany.
  http://www.dakowski.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s