Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień czwarty: Świadectwo Boga(19.12)

Świadectwo Boga

O Panie, Ty ukazałeś się Mojżeszowi w płonącym krzewie, a na górze Synaj nadałeś mu Prawo. Prowadź Twój lud i przyjdź, aby wybawić nas potężnym ramieniem. Syn Twój, o Panie, jest obecny pośród nas. Prosimy Cię, wzmocnij naszą wiarę i uczyń nas Jego wiernymi uczniami, którzy odważnie dają świadectwo Ewangelii. Daj nam zrozumieć, że miłość Twoja, jaką nas umiłowałeś, uczyniła nas Twoimi dziećmi. Niech zatem nic nie przeszkadza nam w dawaniu świadectwa naszej przynależności do Jezusa Chrystusa i wyznawaniu prawd Ewangelii. Dopomóż także wszystkim, którzy głoszą Twoje Słowo, aby na wzór Jana Chrzciciela z mocą ukazywali ludowi Chrystusa Zbawiciela. Spraw także, Ojcze niebieski, aby wszyscy ludzie budowali nowy świat i wzajemnie okazywali się braćmi. Prosimy Cię o to przez Jezusa Chrystusa, który jako Baranek gładzi grzechy świata i z Tobą oraz Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków wieków. Amen.
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

dzieciatko-jezus

Modlitwy wspólne każdego dnia nowenny:
Boże, Ty co roku uweselasz nas oczekiwaniem naszego odkupienia; dozwól, abyśmy przyjmując radośnie Twojego Jednorodzonego Syna jako Dziecię i Zbawiciela, mogli Go bez trwogi oglądać, gdy przyjdzie jako Sędzia, Pan nasz, Jezus Chrystus, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dzieciątko Boże, prawdziwy Synu Boga żywego, zmiłuj się nad nami.
Dzieciątko Boże, najmilszy Synu Maryi Panny
Dzieciątko Boże, najpiękniejszy spośród synów ludzkich
Dzieciątko Boże, największy miłośniku ludzi
Dzieciątko Boże, niepokalany Baranku za grzechy świata
Dzieciątko Boże, nauczycielu świętości
Dzieciątko Boże, oczekiwanie wszystkich narodów
Dzieciątko Boże, przyjacielu ubogich i maluczkich
Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa

Aby wszystkie narody Ciebie poznały i w Ciebie uwierzyły, spraw to, o Jezu, Dzieciątko Boże.
Aby Twój pokój z nieba cały świat napełnił
Abyśmy we wszystkim Twej chwały gorliwie szukali
Abyśmy z dziecięcą prostotą Tobie we wszystkim ufali
Abyśmy Ciebie wiernie naśladowali w pokorze i cichości
Abyśmy służyli Tobie w czystości serca
Abyśmy szli za Tobą z radością w doskonałym ubóstwie
Abyśmy przełożonych naszych z wiarą i ochotnie słuchali
Abyśmy Ciebie z całego serca miłowali teraz i na wieki

P. A Słowo stało się ciałem
W. I zamieszkało między nami.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, który się objawiasz maluczkim, spraw, prosimy, abyśmy uwielbiając z należną czcią tajemnice Dzieciątka Jezus i wiernie wstępując w Jego ślady, mogli dojść do królestwa niebieskiego, obiecanego maluczkim. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Pozostałe dni Nowenny: Nowenna do Dzieciątka Jezus

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień czwarty: Świadectwo Boga(19.12)

 1. zuzia pisze:

  Proszę o modlitwę o pokój zgodę i miłość w moim małżeństwie, bo zły bardzo miesza 😦 niezgoda w małżeństwie jestem bezpodstawnie oskarżana i przez męża a i obcy ludzie z jadem na mnie… święta tuż tuż a cóż to za święta bez miłości , zgody i pokoju.Tak mi się wydaje,że zaczęło się zle dziać odkąd zaczęłam odmawiać modlitwę Zawierzenia Matce Najświętszej zamieszczoną tutaj i to całe zło jakby się teraz skumulowało i atakuje mnie ze wszystkich stron i wszystko idzie nie tak i w tym wszystkim szkoda mi córki, bo ona też bardzo cierpi… 😦 Bardzo proszę ludzi dobrej woli o modlitwę. Bóg zapłać. I niech Wam Dobry Bóg błogosławi.

  • dorota domaradzka pisze:

   Ufaj Maryji matence zacisnij usta i módl się ukleknij z córką i módl się na różańcu za męża i za tych ludzi kturzy was atakują jeśli nic nie zrobiłaś nie martw się Jezu zajmij się tym ty.aja modlę się za was ją też miałam taką sytuację oddałam się całkowicie Maryji i Jezusowi i od tej pory żyje w pokoju

  • Gabriela pisze:

   Ja tez mialam taka sytuacje w momecie jak zaczelam odmawiac nowenne ppejanska. Ooooooo….. Dzialo sie. Zly uderza w najczulsze miejsca. Wszystko zaczelo mi sie walic na glowe. Najbardziej dostawalam slowne ciegi od meza….. Ale ty masz sqiadomosc tej sytuacji. To najwazniejsze. Dlatego tez mowie zaufaj Maryi i oddaj sie Jezusowi. Oni cie pomoga i ochronia. Prawdopodobnie teraz czujesz ze jestes w tragicznym polozeniu. Ale modl sie odmawiaj rozaniec a zobaczysz ze bedzie lepiej niz bylo 🙂 Jezusie Maryjo i Jozefie kochamy was ratujcie dusze Amen

   • Elżbieta Maria pisze:

    Proszę Was o modlitwę za moją mamę, która ma 85 lat i jest teraz bardzo chora. Ma wiele poważnych chorób a od dwóch dni doszło zapalenie oskrzeli i duszność. Już dwa razy było pogotowie. Mama nie chce iść do szpitala.
    Najukochańsza Mateczko ratuj! Jezu ufam Tobie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s