Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień dziewiąty: Dziecię nam się narodziło(24.12)

Dziecię nam się narodziło

dzieciatko-jezus

O Zbawicielu, Królu nasz i dawco prawa, nadziejo i zbawienie wszystkich ludów, przyjdź i zbaw nas, Panie, nasz Boże. Ty jesteś Słowem Boga, które stało się Ciałem, które zamieszkało między nami dla naszego zbawienia. Ty jesteś naszą pociechą i umocnieniem w ziemskiej pielgrzymce. Pomóż nam, Jezu, przyjąć tajemnice zbawienia sercem prostym i czystym. Pozwól nam jak najobficiej czerpać z Twego Boskiego życia, które nam przyniosłeś. Naucz nas na wzór Twojej Matki słuchać i wiernie zachowywać Słowo Boże. Niech nasza modlitwa wyjedna pokój uciśnionym, ubogim i maluczkim. Niech radują się, że ich kochasz najwięcej. Niech ludzie całej ziemi uwierzą i przyjmą Ciebie. Usłysz, o Panie, te nasze modlitwy dla chwały Twojego Imienia, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Modlitwy wspólne każdego dnia nowenny:
Boże, Ty co roku uweselasz nas oczekiwaniem naszego odkupienia; dozwól, abyśmy przyjmując radośnie Twojego Jednorodzonego Syna jako Dziecię i Zbawiciela, mogli Go bez trwogi oglądać, gdy przyjdzie jako Sędzia, Pan nasz, Jezus Chrystus, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dzieciątko Boże, prawdziwy Synu Boga żywego, zmiłuj się nad nami.
Dzieciątko Boże, najmilszy Synu Maryi Panny
Dzieciątko Boże, najpiękniejszy spośród synów ludzkich
Dzieciątko Boże, największy miłośniku ludzi
Dzieciątko Boże, niepokalany Baranku za grzechy świata
Dzieciątko Boże, nauczycielu świętości
Dzieciątko Boże, oczekiwanie wszystkich narodów
Dzieciątko Boże, przyjacielu ubogich i maluczkich
Dzieciątko Boże, dawco wszelkiego błogosławieństwa

Aby wszystkie narody Ciebie poznały i w Ciebie uwierzyły, spraw to, o Jezu, Dzieciątko Boże.
Aby Twój pokój z nieba cały świat napełnił
Abyśmy we wszystkim Twej chwały gorliwie szukali
Abyśmy z dziecięcą prostotą Tobie we wszystkim ufali
Abyśmy Ciebie wiernie naśladowali w pokorze i cichości
Abyśmy służyli Tobie w czystości serca
Abyśmy szli za Tobą z radością w doskonałym ubóstwie
Abyśmy przełożonych naszych z wiarą i ochotnie słuchali
Abyśmy Ciebie z całego serca miłowali teraz i na wieki

P. A Słowo stało się ciałem
W. I zamieszkało między nami.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, który się objawiasz maluczkim, spraw, prosimy, abyśmy uwielbiając z należną czcią tajemnice Dzieciątka Jezus i wiernie wstępując w Jego ślady, mogli dojść do królestwa niebieskiego, obiecanego maluczkim. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Pozostałe dni Nowenny: Nowenna do Dzieciątka Jezus

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień dziewiąty: Dziecię nam się narodziło(24.12)

 1. Paweł pisze:

  Tytuł dzisiejszego dnia nowenny: „Posłuszeństwo sprawiedliwego”.

  Mam taką wielką księgę, którą dostałem 25 lat temu jako prezent z okazji Bierzmowania:
  „Pismo święte w obrazach”,
  które jest wznowieniem wydania przedwojennego, wydanego z Apostolskim Błogosławieństwem papieża Piusa XI oraz z IMPRIMATUR danym w Poznaniu dnia 31 grudnia 1925 (X. Meyssner – Wikarjusz Generalny, X. St. Durzyński, L. D. 11091/25).

  W tej księdze na str. 172 (czyli na stronie kończącej Stary Testament) jest wymalowany taki dyptyk:
  na lewym obrazie ABRAHAM z nożem wzniesionym do ciosu chce ofiarować swego syna Izaaka, lecz Anioł z nieba powstrzymuje go,
  a na prawym obrazie HIOB na swym łożu boleści otoczony trzema przyjaciółmi, którzy swymi słowami chcą go przywieść ku poprawie myślenia i postępowania, a przez to ku poprawie jego losu.

  Pod obrazem przedstawiającym Abrahama jest podpis: „OBEDIENTIA”, czyli „posłuszeństwo”;
  natomiast pod obrazem przedstawiającym Hioba jest podpis: „PATIENTIA”, czyli „cierpliwość”.

  Czyli patriarcha Abraham jest dla nas szczególnym wzorem posłuszeństwa, bo jak mówią Listy Nowego Testamentu:
  „Przez wiarę ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania Bożego (…).” – Hbr 11,8
  „(…) tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze.” – Ga 3,9

  A tak się składa, że właśnie dzisiaj (20 grudnia) Kościół czci świętych patriarchów: Abrahama, Izaaka i Jakuba – jak podaje na str. 444 książka „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”.

  Oto modlitwa na ten dzień zawarta w tej książce (na str. 446):
  „PANIE BOŻE, KTÓRY ZESŁAŁEŚ NA ŚW. ABRAHAMA, IZAAKA I JAKUBA DARY NIEBIOS, POMÓŻ NAM NAŚLADOWAĆ ICH PODCZAS NASZEJ ZIEMSKIEJ WĘDRÓWKI I WRAZ Z NIMI CIESZYĆ SIĘ WIECZNĄ RADOŚCIĄ W NIEBIE. AMEN.”

  Postać Abrahama patriarchy jest tak ważna, że istnieje nawet pojęcie „religii abrahamowych”, do których należą przede wszystkim chrześcijaństwo, judaizm i islam, w odróżnieniu od „religii dharmicznych” obejmujących zwłaszcza hinduizm i buddyzm [por.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_abrahamowe ].

  Na koniec mogę dodać, że za odmówienie powyższej modlitwy ku czci śś. patriarchów Abrahama, Izaaka i Jakuba zyskuje się dzisiaj odpust cząstkowy, nadany w akapicie 21 paragraf 1 najnowszego „Wykazu odpustów” z roku 1999, który stwierdza:

  „Partialis indulgentia conceditur christifideli qui, die cuiusque Sancti memoriali in kalendario notata, devote recitaverit in eius honorem orationem e Missali desumptam vel aliam legitime adprobatam.”

  czyli po polsku:
  „Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który w dniu wspomnienia jakiegokolwiek Świętego zapisanego w kalendarzu odmówi pobożnie na jego cześć modlitwę wziętą z Mszału lub inną prawowicie zatwierdzoną.”
  http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

 2. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 3. Anna pisze:

  +++
  Za ofiary i rannych ataku w Berlinie. Za zamordowanego kierowce Polaka i jego rodzinę.

  In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.

  Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur nomen tuum. Adveniat regnum tuum. Fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra. Panem nostrum quotidianum da nobis hodie. Et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris. Et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo. Amen.

  Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus. Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.

  Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeculorum. Amen.

  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci!
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 4. Regina Wojtan pisze:

  Bog zaplac.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s