Akt Oddania Narodu Polskiego Panu Jezusowi Królowi Miłosierdzia

 

jezus-milosierny-ks-w-r

Panie Jezu, Królu Miłosierdzia,
przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny,
Jasnogórskiej Królowej Korony Polskiej,
pokornie prosimy,
abyś Swoje Odwieczne Miłosierdzie
wciąż rozlewał nad naszym polskim narodem,
abyśmy przez pokutę z grzechów powstając,
– jako dzieci Kościoła Katolickiego –
dochowywali wierności Twojej Ewangelii,
by w naszym narodzie wzrastała chwała
Świętego Imienia Twego,
także Twej Niepokalanej Matki,
i abyśmy dobrym przykładem pociągali inne narody
ku Twej Miłosiernej Miłości.
Amen
8 grudnia 2016 r.

Dla wszystkich tych, którzy mają szczególne miejsce w sercu i modlitwie Padre Matteo z Agnone, przypominamy, że przez cały rok ostatniego dnia każdego miesiąca, czyli również i w grudniu: 31.12.2016 o godz. 15-00, zostanie odprawiona za nas Msza Święta.
Prosimy, aby każdy z nas wzbudzał te swoje i swoich bliskich intencje w duszy przez cały dzień, przywołując przy tym zasługi Sługi Bożego Padre da Agnone.
Ksiądz odprawiający Mszę Świętą prosi, aby to nie był jednorazowy akt wzbudzenia intencji, ale by wznosić je do Nieba przez cały dzień.

Informujemy, że nadal jest możliwość nabycia oleju św.Ojca Pio oraz obrazków z Padre Matteo, przyłożonych do Jego Grobu m.in. przez księdza odprawiającego za nas Msze Święte:
(…) Do grobu zakonnika przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. Ludzie przywożą ze sobą zdjęcia członków rodziny, przyjaciół i znajomych, bo wierzą w jego wstawiennictwo. Niektóre z fotografii w niewytłumaczalny sposób przyklejają się do jego grobu, a osoby ze zdjęć doznają uwolnień, a nawet uzdrowień fizycznych. — Demony nazywają go „pułkownikiem Matki Bożej”— wyjawia przed kamerą prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i dodaje, że o. Matteo szczególnym kultem otaczał Matkę Bożą…. – opoka.org.pl
(…) Ks. Galullo, który tam posługuje, twierdzi, że przyssanie się jakiegoś zdjęcia do grobu ojca Matteo to znak, że Sługa Boży bierze tę osobę pod osobistą opiekę” – kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Akt Oddania Narodu Polskiego Panu Jezusowi Królowi Miłosierdzia

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Na temat oleju:
  Jest to olej (oliwa z oliwek) błogosławiony egzorcyzmem w San Giovanni Rotondo przy trumnie z ciałem Świętego Padre Pio a następnie tak jak obrazki z Padre Matteo przyłożony do Grobu Padre Matteo da Agnone w Serracapriola.
  Księża, którzy jeżdżą mniej więcej co miesiąc do San Giovanni Rotondo i do Serracapriola przywożą poświęcony olej i obrazki. Każdego ostatniego dnia miesiąca od 31 X 2016 do 31 X 2017 jest odprawiana w naszych (czcicieli św. O. Pio i Padre Matteo) intencjach Msza Święta.
  teraz tez będzie odprawiona 31 grudnia a dodatkowo została odprawiona 25 grudnia.
  I to wszystko chyba Świadectwa ludzie składają, olej pomaga,Padre Matteo i św. O. Pio wstawiają się za nami i naszymi bliskimi z Nieba.

  Jeśli ktoś chce olej lub obrazki (dwa w komplecie ) z Padre Matteo – proszę o maila na jutrzenka2012@gmail.com

  Informacje:
  1) https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/12/20/25-12-msza-sw-w-intencjach-wszystkich-naszych-czytelnikow-nie-stawiajmy-granic-milosierdziu-bozemu/

  2) Dla wszystkich tych, którzy mają szczególne miejsce w sercu i modlitwie Padre Matteo z Agnone, mam informację, że przez cały rok, ostatniego dnia każdego miesiąca będzie odprawiana Msza Święta za nas.
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/11/08/do-czcicieli-o-matteo-da-agnone-przez-caly-rok-ostatniego-dnia-miesiaca-bedzie-odprawiana-za-nas-msza-swieta/

  • wobroniewiary pisze:

   „Diabeł boi się pokory o. Matteo da Agnone. Ten zakonnik, choć umarł 400 lat temu, nadal egzorcyzmuje. Przy jego grobie w Serracapriola opętani przez złego ducha doznają uwolnienia. Wstawiennictwa o. Matteo przywołują egzorcyści, a przerażone demony nazywają go „pułkownikiem Matki Bożej”. Kim był sługa Boży o. Matteo da Agnone i dlaczego tak wielu ludzi szuka dziś z nim kontaktu?

   Uwolnienia przy grobie
   – Pojechałam na pielgrzymkę do grobu o. Matteo – opowiada Justyna, pilotka wycieczek. – Już po drodze okazało się, że mamy na pokładzie autokaru dwie nastolatki zniewolone przez demona. Kiedy nocowaliśmy pod Rzymem, dziewczyny miały manifestacje złego ducha. Później powtórzyły się one przy grobie o. Matteo. Nie było wtedy sprawowania egzorcyzmów, ale Pan Jezus zadziałał przez świętego i te dziewczyny doznały uwolnienia. Widziałam też, jak pielgrzymi kładli na jego grobie zdjęcia omadlanych osób i niektóre z nich przyklejały się do grobu. Wyjeżdżaliśmy z tego miejsca przemienieni. Jedna z uwolnionych od złego ducha dziewczyn po powrocie zorganizowała spotkanie w salce parafialnej, na które przyszło 60 osób – w tym nauczyciele i koledzy ze szkoły. „Nie boję się tego, że będą się ze mnie śmiali, to będzie tylko oznaczało, że mają problem i będę się za nich modlić” – mówiła. Dała świadectwo i otrzymała owacje na stojąco.

   http://gosc.pl/doc/3519408.Czlowiek-ktory-zepsul-Halloween

 3. MM pisze:

  „Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa,
  ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje złe uczynki”
  (papież Franciszek).

 4. Anna pisze:

  Módlmy się za Ojczyznę
  Abp Henryk Hoser o sytuacji w kraju: „Konflikt jest bardzo poważny. (…) Jest to inscenizacja, która ma swoich reżyserów i aktorów”

  Konflikt jest bardzo poważny, wchodzi w nie tylko określony czas i sytuacje w jakiej się znajdujemy, ale stwarza nie dobre precedensy. Jest to czas Bożego Narodzenia, pamiętam obchody tych Świąt od II połowy lat 40., z okupacji stalinowskich i nie były one zakłócane. To smutne, że musimy przeżywać konflikt w takiej skali, intencjonalnie organizowany

  —mówił arcybiskup Henryk Hoser w Polskim Radio 24.

  Gość programu „Dwóch na jednego” podkreślił, że wszelkie manifestacje pod Sejmem, nie mają nic wspólnego ze spontanicznością.

  Jestem przekonany, że wymiar spontaniczności jest życzeniowy. Są to akcje zaplanowane, mające swoje cele i dobrane do tego środki. Powoduje to ogromną destrukcję społeczną. Jest to zaprzeczenie etosu Bożego Narodzenia, zaufania i bliskości ludzi. Jest to akcja robiona z ogromną motywacją. Jest to inscenizacja, która ma swoich reżyserów i aktorów

  —zaznaczył.
  http://wpolityce.pl/kosciol/320912-abp-henryk-hoser-o-sytuacji-w-kraju-konflikt-jest-bardzo-powazny-jest-to-inscenizacja-ktora-ma-swoich-rezyserow-i-aktorow

 5. wobroniewiary pisze:

  „W dzień zakończenia nowenny w Ostrej Bramie wieczorem, po prześpiewaniu litanii, jeden z kapłanów przyniósł Najświętszy Sakrament w monstrancji, kiedy postawił na ołtarzu, zaraz ujrzałam małe Dziecię Jezus, które wyciągało naprzód rączęta do Matki Swojej, która wtenczas miała postać żywą. Kiedy Matka Boża mówiła do mnie – Jezus Swe rączęta wyciągał do ludu zebranego. Matka Najświętsza mówiła mi, abym wszystkie żądania Boże przyjmowała jak dziecko małe, bez żadnych dociekań, inaczej nie podoba się to Bogu. W tej chwili znikło Dziecię Jezus i Matka Bożą traciła żywość, a obraz pozostał takim jako był przedtem, jednak dusza moja została zapełniona radością i weselem wielkim i rzekłam do Pana: czyń ze mną co się Tobie podoba, na wszystko jestem gotowa. Ale Ty o Panie, nie odstępuj ode mnie ani na moment”.
  W powyżej opisanej wizji św. Faustyna jako kolejna święta tylko potwierdza słowa Pana Jezusa zawarte w Ewangelii. A tam możemy przeczytać: W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje (Mt 18, 1 – 5).
  Jakie proste słowa, aż za proste, a może nawet niektórzy „uczeni” powiedzą, że prostackie. Ale zastanów się, dlaczego Pan Jezus odwołuje się do dzieciństwa, czyżby chciał abyśmy nie dojrzewali, tylko zawsze byli dziećmi? NIE Pan Jezus chce aby w nas pozostała ufność dziecka, nawet jeśli ciało się starzeje, to ufność dziecka niech pozostaje. Dziecko wie, że potrzebuje pomocy Matki i Ojca, ale dziecko również jest pewne, że przy Matce i Ojcu nic złego mu się nie przytrafi. Żeby to zrozumieć trzeba przestać myśleć o swojej wielkości, albo lepiej powiedzieć o pragnieniu swojej wielkości, a powierzyć się opiece naszego OJCA, bo w nim jesteśmy najwięksi, bo jesteśmy DZIEĆMI BOŻYMI…

 6. MM pisze:

  Czy Bóg ostrzega nas przed kataklizmem? Czy objawienia maryjne na Zachodzie są uzupełniane przez znaki skierowane do prawosławnych chrześcijan? Wiele wskazuje na to, że tak.

  Czy Bóg ostrzega nas przed kataklizmem? Czy objawienia maryjne na Zachodzie są uzupełniane przez znaki skierowane do prawosławnych chrześcijan? Wiele wskazuje na to, że tak.

  Od kilku lat bowiem w krajach tradycji wschodniej nieustannie pojawiają się nowe „płaczące ikony”. W Rosji, na Ukrainie, ale i w Gruzji – w kolejnych klasztorach, cerkwiach, ale i domach prywatnych ikony zaczęły „toczyć łzy”.

  Zjawiska te miały miejsce m.in. w Rostowie nad Donem, Odessie, Równym, Nowokuzniecku. Ostatnio takie zjawisko miało też miejsce nieopodal Tbilisi, w domu świeckich prawosławnych.

  Podobne zjawisko, tyle, że ikona Chrystusa Zbawiciela płacze tam od 2016 roku krwią, ma miejsce w cerkwi pod wezwaniem proroka Eliasza w Czigirinszczinie na Ukrainie. – Jak wiadomo i płacz i krwawy płacz ikon jest dany nam przez Boga, aby ostrzec nas przed nadchodzącymi straszliwymi wydarzeniami – mówił na ten temat prawosławny metropolita czerkaski i czigirinski Ioann.

  I trudno się z tym nie zgodzić. Ostatni, tak wielki „wysyp” płaczących ikon miał w Rosji miejsce przed Rewolucją Październikową. Czy czeka nas podobny dramat? Aby go uniknąć trzeba wiele modlitwy. Różańce w garść!

  • wobroniewiary pisze:

   Abp Jędraszewski na Pasterce: „Polska jest matką szczególną. Ma prawo do miłości, której na imię pokój”

   http://wpolityce.pl/kosciol/320873-abp-jedraszewski-na-pasterce-polska-jest-matka-szczegolna-ma-prawo-do-milosci-ktorej-na-imie-pokoj

  • MariaPietrzak pisze:

   Czy moze byc większy kataklizm nad grzech , który dzisiaj króluje i nas dziesiątkuje !?
   Przypomniał niedawno arcybiskup Depo, podczas Apelu Jasnogórskiego, troskę Jana Pawla II ,
   ‚grzech nie czyni juz na nas wrażenia’ , ‚utraciliśmy poczucie grzechu’.
   – Choc przestrogi słyszymy , nic sobie z tego nie robimy .
   Kiedy w domu panoszy się zło i nieposłuszeństwo , matka ociera łzy .
   Nic więc dziwnego , ze nasz grzech jest źródłem łez również na obliczu Niebieskiej Matki ….
   …ale Ona je nie wyciera , one spływają … jakby czekała , że uczynimy to my … Otrzemy je poprzez modlitwę i poprawę .
   Mówią nam o tym ostatnie orędzia w Medjugorje …

   Drogie dzieci, moje matczyne serce płacze, widząc co robią moje dzieci. Grzech się mnoży. Czystość serca jest coraz mniej ważna. Zapominacie o moim Synu, coraz mniej Go czcicie, a moje dzieci są prześladowane./ z 2-go grudnia

   Grzech uniemożliwia wam całkowite otwarcie się na łaski i pokój, który Bóg wam pragnie dać. Abyście żyli w pokoju, moje dzieci, musicie mieć wpierw pokój w waszych sercach i być całkowicie poddani Bogu i Jego woli / z 25- grudnia do Ivana…

   „Grzech to kat dusz” pisał ksiądz Sopocko , mając pewnie na myśli konsekwencje .

   Zatem …’Skatowane dzieci’…

   Nic więc dziwnego , że
   nawet w największe święta nie przestaje być Ona , Matką Plączącą, Matką Bolesną !
   W tylu Ikonach , obrazach , statuetkach …

 7. wobroniewiary pisze:

  „DEKALOG” posła Trzaskowskiego ogłoszony w Święta Bożego Narodzenia z sejmowego korytarza.
  „Władza nie może ograniczać:”

  1/ „Wolności słowa”.
  – przecież właśnie z niej „męczennicy” korzystacie. Mówicie co i gdzie chcecie, ogłaszacie antypisowskie odezwy i własne „dekalogi”, obrzucacie ludzi obelgami. Bezkarnie. Czy może tu być większa wolność?

  2/ „Wolności mediów i internetu”.
  – a przecież TVN,czy Polsat swobodnie nadają audycje, także transmisje z waszego polegiwania i posiadywania na sejmowych fotelach. Mimo, że TVN już dawno powinien stracić koncesję za jaskrawe łamanie warunków koncesji. Władza jest dla antypolskich mediów nieskończenie miłosierna. Portale także swobodnie działają antyrządowo.Więc…?

  3/ „Wolności zgromadzeń”.
  – przecież jeszcze NIGDY nie zakazano wam organizowania zgromadzenia.Organizujecie zgromadzenia permanentne,nawet nie pytając o to,stawiacie budki,koksowniki,śpiewacie „O mój rozmarynie”, też po pijanemu hymn polski na okrągło, dowolnie się awanturujecie. Policja nie chce was tknąć. Więc…?
  4/ „wolności sumienia”.

  – to akurat nietrafiony postulat, bo opozycja nie ma sumienia a i do kościoła nie chodzi.

  5/ „Wolności organizacji obywatelskich”.
  – przecież nie zlikwidowano ŻADNEJ organizacji „obywatelskiej”, a jedynie ograniczono „wolność” dostępu do dużej publicznej kasy dla wybranych i „zakolegowanych”.Równy dostęp do publicznych pieniędzy dla wszystkich!

  6/ „Wolności samorządu”.
  – a który samorząd został „zniewolony”? Przecież antypolsko korzystając z „wolności” Gdańsk,Poznań i Warszawa urządziły sobie antyrządowe „państwa w państwie”,ogłaszając wypowiedzenie polskim władzom posłuszeństwa.Rząd nigdzie nie ustanowił nawet komisarzy dla tych samorządowych „państw”. Władze spokojnie czekają na wybory samorządowe.
  7/ „Wolności kultury”.

  – no,akurat z „wolnością” w kulturze do bluzgów,wyuzdania czy antypolskości za państwowe pieniądze katolickich podatników rząd chce skończyć. Pan Mieszkowski musi poszukać sobie sceny gdzie indziej. Poza tym w „temacie kultura”,to przecież rząd nie ogranicza posłowi Petru dostępu do wiedzy o polskiej kulturze.

  8/ „Wolności nauki”.
  – a przecież nikt nie zabrania panu Mieszkowskiemu zrobić licencjatu, czy panu Petru pouczyć się historii Polski. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza.
  A poza tym, mamy wiele naukowych sukcesów.
  9/ „Wolności gospodarczej”.

  – szczęśliwie peowski model „wolności gospodarczej” kończy się.
  Teraz ma być wolność gospodarcza dla wszystkich,przede wszystkim polskich przedsiębiorców. Po peowskiej „wolności gospodarczej” właśnie sprząta m.in.sejmowa komisja ds.AMBER GOLD.Panie Trzaskowski,daremne apele, to se ne wrati.

  10/ „Wolności parlamentu”.
  – no, właśnie. Zalegająca tam z braku lepszych zajęć grupa ogranicza WIĘKSZOŚCI posłów WOLNOŚĆ wykonywania obowiązków parlamentarnych. Coś pan Trzaskowski źle rozpoznał sytuację.Siedzi w Sejmie i woła o „wolność”. Więc wyjdź pan stamtąd, będziesz pan wolny i parlament będzie wolny.

  11/ „Niezawisłość sądów i Trybunałów”.
  – to proszę najpierw o przykłady naruszenia przez obecne władze niezawisłości sędziowskiej, która oznacza podleganie W ORZEKANIU /wyrokowaniu/ tylko konstytucji i ustawom. Czy sędziowie zmuszani są do podlegania w orzekaniu innym aktom prawnym?

  Tak, widać, że pan Trzaskowski jest już zmęczony, a szary papier pakowy zniesie wszystko.

  A poza tym, gdzie żądanie „uwolnienia konopii”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s