31 XII o godz. 15.00 – Msza Święta naszych intencjach za wstawiennictwem Sługi Bożego Padre Matteo

Dla wszystkich tych, którzy mają szczególne miejsce w sercu i modlitwie Padre Matteo z Agnone, przypominamy, że przez cały rok ostatniego dnia każdego miesiąca, czyli również i w grudniu: 31.12.2016 o godz. 15-00, zostanie odprawiona za nas Msza Święta.
Prosimy, aby każdy z nas wzbudzał te swoje i swoich bliskich intencje w duszy przez cały dzień, przywołując przy tym zasługi Sługi Bożego Padre da Agnone.
Ksiądz odprawiający Mszę Świętą prosi, aby to nie był jednorazowy akt wzbudzenia intencji, ale by wznosić je do Nieba przez cały dzień.

matteo2

Informujemy, że nadal jest możliwość nabycia oleju św.Ojca Pio oraz obrazków z Padre Matteo, przyłożonych do Grobu Padre Matteo m.in. przez księdza odprawiającego tę Mszę Świętą:
(…) Do grobu zakonnika przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. Ludzie przywożą ze sobą zdjęcia członków rodziny, przyjaciół i znajomych, bo wierzą w jego wstawiennictwo. Niektóre z fotografii w niewytłumaczalny sposób przyklejają się do jego grobu, a osoby ze zdjęć doznają uwolnień, a nawet uzdrowień fizycznych. — Demony nazywają go „pułkownikiem Matki Bożej”— wyjawia przed kamerą prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i dodaje, że o. Matteo szczególnym kultem otaczał Matkę Bożą…. – opoka.org.pl
(…) Ks. Galullo, który tam posługuje, twierdzi, że przyssanie się jakiegoś zdjęcia do grobu ojca Matteo to znak, że Sługa Boży bierze tę osobę pod osobistą opiekę” – kliknij

*******

Obraz w kościele Sługi Bożego Matteo da Agnone w Serracapriola: W 1566 roku Saraceni zdobyli i splądrowali miasto, podpalając również konwent kapucynów. Po wtargnięciu do kościoła niszczyli wszystko. Jeden z napastników wszedł na ołtarz, zerwał obraz, rzucił go na ziemię i w momencie, gdy zamierzył się szablą na wizerunek Dziewicy, padł martwy. Przerażeni oprawcy uciekli w popłochu, nie kończąc dzieła zniszczenia.

Wybudowany w 1536 roku konwent kapucyński w Serracaprioli, był miejscem nowicjatu i studium teologicznego. Od końca października roku 1907 do listopada 1908 brat Pio studiował tu teologię pod kierownictwem ojca Agostina da San Marco in Lamis. Konwent ten poznał już wcześniej, przyjeżdżając wraz z innymi studentami z Sant’Elia a Pianisi do pomocy przy zbiorze winogron.

Przybywających do klasztoru w Serracaprioli wita biały maleńki kościółek z freskiem Świętej Rodziny nad wejściem. W jego wnętrzu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej, która od XVI wieku otacza opieką tutejszych mieszkańców i zakonników.

Z tym świętym wizerunkiem związane jest historyczne wydarzenie. W 1566 roku Saraceni zdobyli i splądrowali miasto, podpalając również konwent kapucynów. Po wtargnięciu do kościoła niszczyli wszystko. Jeden z napastników wszedł na ołtarz, zerwał obraz, rzucił go na ziemię i w momencie, gdy zamierzył się szablą na wizerunek Dziewicy, padł martwy.

Wydarzenie to przedstawia obraz znajdujący się po prawej stronie prezbiterium kościoła

matteo-7

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

83 odpowiedzi na „31 XII o godz. 15.00 – Msza Święta naszych intencjach za wstawiennictwem Sługi Bożego Padre Matteo

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Gość pisze:

   Proszę o uzdrowienie Krzysztofa chorego na raka o uzdrowienie duszy i ciała oraz nawrócenie całej jego rodziny.Proszę. również w intencji mojej rodziny o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz zdolność ich przyjęcia, a także we wszystkich intencjach serca Panu Bogu wiadomych

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Sławomir Kostrzewa – Wierzysz Chrystusowi czy horoskopom?
  (fragment):
  Tuż przed Nowym Rokiem dla osób zaangażowanych w układanie horoskopów zaczynają się żniwa. Wielu, w tym niestety katolicy, chętnie zamawia dla siebie indywidualne horoskopy, dzięki którym usiłują uchylić rąbka tajemnicy, którą spowita jest przyszłość. Co się wydarzy? Jakie czekają nas nieszczęścia? A może w tym roku spotka mnie coś wyjątkowego? – takie pytania zadają sobie osoby, które czekają na horoskop. Nie wiedzą bądź nie chcą przyjąć do wiadomości, że padły ofiarą poważnego zagrożenia duchowego, które nie pozostanie bez konsekwencji na ich dalsze życie i jakość relacji z Bogiem.
  Kościół zakazuje horoskopów
  Nauka Kościoła katolickiego nie pozostawia żadnych wątpliwości – sięganie po horoskopy jest grzechem. Czytamy w Katechizmie: „Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu” (KKK 2116).

  Zachęcam do wykupienia dostępu do całego artykułu, artykuł dostępny na stronie:
  http://wp.naszdziennik.pl/2016-12-30/259143,wierzysz-chrystusowi-czy-horoskopom.html

  • Ania pisze:

   Piotr Glas jest duchownym mocno promowanym przez Frondę. Urodzony w Polsce ksiądz obecnie głosi swoje nauki w Anglii. Nie ogranicza się jednak do spotkań bezpośrednich, swoim fanom oferuje też rekolekcje internetowe. Nawoływał również do Narodowego Egzorcyzmu w ramach Wielkiej Pokuty. Dał się poznać przede wszystkim jako specjalista od demonów i egzorcyzmów. W ramach „walki z szatanem” w trakcie jednego z ostatnich wykładów przestrzegał przed robieniem sobie tatuaży.

   Ludzie, którzy mieli tatuaże przechodzili straszne męki. Działa za tym uzależnienie zrobienia sobie następnego. To jest psychologiczne? Wątpię. W Stanach dowiedziałem się, że ludzie mają straszne doświadczenia z tatuażami i akupunkturą. To dramat. Nie róbcie sobie tatuaży. Te farby, których się używa są demonicznie przetwarzane. Najgorszy kontrakt z szatanem to kontrakt krwi. Teraz robi się to okultystycznie przerobioną farbą, miesza się to z krwią. Są pytania, czy można sobie strzelić Matkę Boską na plecach. Ja osobiście mówię: Błagam, nie idźcie w to. To nie jest wszystko czyste.

   Swoje poglądy argumentuje zakazami zawartymi w Piśmie Świętym. Nie podaje niestety jednak konkretnych wersetów, gdzie należy ich szukać.

   Pismo Święte zakazuje ludziom robienia sobie tatuaży. O tatuażach piszą w Starym Testamencie. Na Internecie jest pełno cytatów. Kościół nie wypowie się, bo się tym nie interesuje. Może ja jestem samotnym wilkiem, bo mówię. Lepiej dmuchać na zimne, niż ludzie dostają problemów. Modlę się za tych, co mają tatuaże, widzę wtedy, jak twarz się zmienia, są uwalniani od kontraktu z szatanem.

   • Anna pisze:

    Podobnie jest z bardzo modnymi ostatnio łapaczami snów. Poczytajcie na ten temat i przekazujcie dalej. Przerażajace to jest, wylansowano tą modę skierowaną szczególnie do młodych rodziców i ich dzieci. Wiem, że w sklepach z wyprawkami do pokoików dla maluszków wypcha się te łapacze snów – bo fajne, bo ładnie wyglądają, bo maja chronić dziecko, bo maja ściągać tylko dobre sny, bo przynoszą szczescie itd. , wzory i kolory różniste , koronki, piórka i różne takie….i ludzie kupują bo są nieświadomi 😦 a to jest gigantyczne niebezpieczne !!!

    • Sylwia pisze:

     Anno, nie wiedziałam co to są te łapacze snów, weszłam w gogle i już wiem jak to wygląda. Z tego co wyczytałam, to faktycznie to może być groźne. To coś wywodzi się z kultury indiańskiej więc tym bardziej nie dla nas. Sama reklama na jednej ze stron która sprzedaje łapacze snów mówi:

     „Zadbajcie o swoje sny i odpędźcie wszelkie mary, które Was nawiedzają. Akcesoria mogą stanowić prawdziwy amulet, lub po prostu ozdobę do pokoju. Łapacz snów jest niesamowicie efektownym drobiazgiem, który zachwyca mnogością kolorów, delikatnością piórek i misterną siecią z rzemienia. Powieście go nad łóżkiem lub przy wejściu do mieszkania, a ochroni Was przed niepożądanymi duchami. Łapacze sprawdzą się także świetnie jako prezent dla przyjaciół – sprawicie im radość i jednocześnie pokażecie, że się o nich troszczycie. Nie dajcie się złym emocjom i zdecydujcie się na taki drobiazg, który uprzyjemni Wam chwile. Nasze akcesoria stworzone są szczególnie dla bujających w obłokach, ponieważ przeniosą Was w inny, niepowtarzalny świat pełen różnorakich wierzeń i obrzędów odpędzających złe sny.”

     Zamieściłam ten fragment nie po to by promować to a raczej przestrzegać bo to kolejne zagrożenie duchowe.A wiadomo Katolik nie powinien wchodzić w coś takiego bo to nie jest dla nas dobre, a kolejny wabik przygotowany przez czarnego.

  • Sylwia pisze:

   Artykułu jeszcze nie czytałam , ale to o czym mówi ks. Sławomir Kostrzewa w tym fragmencie jest odbiciem tego co się dzieje naprawdę. Ostatnio wpadło mi w ręce pewne pisemko dla Pań, gdzie opisane są różne historie na temat Świąt Bożego Narodzenia. Nawet Świadectwo Kobiety która się nawróciła i przybliżyła się do Pana Boga – piękne prawda ??
   Tak piękne, tylko że obok tych artykułów jest promowany całoroczny horoskop chiński, obszerny na 2 strony!!. O czym to świadczy? że albo ludzie ci co to drukują nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, albo robią to celowo by omamić ludzi, jakoby takie horoskopy nie były niczym złym. I takie naiwne „Panie” kupują pisemko bo bardzo ciekawe. Ja mam często z tym do czynienia, gdyż bliska osoba z otoczenia podrzuca mi te gazety. Kiedyś próbowałam wytłumaczyć że horoskop to dzieło złego i że to wbrew Woli Pana Boga. Niestety nie udało mi się przekonać, bo uważa że to wszystko głupota i że za dużo się naczytałam itd. Niestety z własnego doświadczenia wiem że nie. Horoskop jest zagrożeniem duchowym, może zdarzyć się tak że on od razu nie zaszkodzi ale po czasie..choć każdy przypadek inny.

   To samo dzieje się w TV – jest taki jeden program który promuje bałwochwalstwo. Występuje tam Pani niby „Katoliczka” a stawia sobie tarota u wróżki, a ta jeszcze jedzie po niej na całego, że ma robić tak jak ona Jej każe! wyłączyłam bo miałam dość. I tego jest mnóstwo..Serce boli i płacze na coś takiego..

  • MariaPietrzak pisze:

   Nie jest to horoskop , ale zajrzenie przez ramię do kart przeciwnika …
   *
   ” Z okazji wydalenia z kraju Trockiego w lutym 1929 r.
   D. Bajanow stwierdził :
   ” Zrobiliśmy niejaki postęp od czasów Cezara Borgii .
   Wówczas sypało się zgrabnie jakiś proszek do kieliszka z Falernem albo wróg umierał po pierwszym kęsie jabłka.
   Współczesne metody są następstwem zupełnie innych naukowych zdobyczy . Wmieszanie w jedzenie i podawane systematycznie prątki Kocha wywołują powoli galopujące suchoty , co kończy sie naglą i naturalną śmiercią .”
   (ks.A.Zwoliński / Grzechy cudze)
   *
   Aby pozostało w zakładce
   ‚grzechy cudze’,
   Szczęścia , zdrowia , pomyślności, żywej wiary , wytrwałości !
   I przeżycia swego życia w przewidzianej przez Boga długości !


   Pójdźmy wszyscy do stajenki…

 3. wobroniewiary pisze:

  Nie lubię się chwalić, ale raz na jakiś czas można 🙂
  Na dolnym zdjęciu widać mnie obok tablicy z Ojcem Matteo (wrzesień 2016), szykuję swoje zdjęcia, które miałam ze sobą 🙂

 4. beat pisze:

  Prosze Cie Padre Matteo Agnone o wyproszenie Lask Bozych dla Patricka

 5. Anna pisze:

  Prosze w intencji uzdrowienia z depresji I smutku nerwicy. Prosze rowniez o Boze blogoslawienstwo dla calendar mojej rodziny.

 6. Jola pisze:

  mam pytanie gdzie dokładnie można zamówić olej i obrazki?

  • Krystyna pisze:

   Ojcze Matteo przez Twoje wstawiennictwo uproś u Miłosiernego Boga nawrócenie i dobrą spowiedź dla syna Mateusza, uzdrowienie duszy i ciała dla Krystyny, Danuty, Anny, Iwony, Dominika i Mateusza o uwolnienie Nas z nałogów. Proszę o przemianę życia mojego, moich dzieci, Chrześniaczki Alicji i jej rodziny. Proszę o dary Ducha Świętego, o dobre, duchowe przygotowanie się wnuka Aleksandra do przyjęcia I Komunii Świętej, o dobre duchowe przygotowanie się do wstąpienia w sakramentalny związek małżeński córki Iwony i Mateusza. Proszę o umocnienie w nas wiary, nadziei i miłości, pomóż Nam z pokorą przyjmować trudne życiowe sytuacje. Ojcze Matteo uproś u Miłosiernego Boga Błogosławieństwo dla mnie, dla moich dzieci, rodziny i wszystkich ludzi.

 7. AnnaSawa pisze:

  W intencjach Bogu wiadomych. Bóg zapłać.

  Mam pytanie czy oprócz modlitwy oczywiście, można coś zrobić dla księdza czy księży??, którzy zajmują się rozprowadzaniem oleju i obrazków ???…i za msze oczywiście ???

 8. Sylwia pisze:

  Wierzę że o. Matteo opiekuje się mną i moją rodziną.

 9. Ka. pisze:

  W intencjach Bogu wiadomych. Bardzo dziękuję ,Bóg zapłać.

 10. Bożena pisze:

  O.Matteo wstawiaj się za małym Dominikiem o uleczenie go z choroby skóry oraz o nawrócenie jego rodziców. Tak bardzo potrzebne jest błogosławieństwo Boże .

 11. magda pisze:

  Ojcze Matteo proszę całym sercem o pojednanie w rodzinie i łaskę pracy – stałej, wymarzonej pracy w moim zawodzie.

  • Ela pisze:

   Ja prosze Ojcze Mateo o nawrócenia calej mojej rodziny oraz mojego sakramentalnego męża, który odszedl pietnascie lat temu do innej kobiety, dla ktorej rowniez proszę o laske nawrócenia.

 12. pielgrzym Mariusz pisze:

  NbpJCh
  A ja proszę, żeby to co cytuję niżej, się nie udało. Padre Matteo działaj

  „Jak informuje portal gazeta.pl pogańska fundacja Watra chce postawić nad Odrą pogańską świątynie. Świątynia miałaby pełnić funkcję edukacyjną, ale służyć również w celach sakralnych.
  Przez ostatnie 15 lat Watra organizowała obchody świąt pogańskich na świeżym powietrzu, bądź w wynajmowanych salach. Fundacja aktualnie prowadzi zbiórkę funduszy na postawienie budynku. Miałby on stanąć na wrocławskich Kowalach. Miejsce miałoby również pełnić rolę centrum kultury słowiańskiej.”

  • Maggie pisze:

   Ojcze Mateo spójrz i wstaw się by to i każde inne zło od Polski odeszło, a w Polsce suwerennej i pod berłem Chrystusa niech wszyscy żyją w Bogu, z Bogiem i dla Boga, pociągając wszystkie Narody by razem żyć w Bogu, z Bogiem i dla Boga.
   Maryjo, Królowo Polski przyczyń sie za nami i módl się za nami.

 13. MariaPietrzak pisze:

  Na Jasnej Górze /
  Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę .
  ( w zakładce na górze po prawej )

 14. Danuta pisze:

  Padre Mateo, proszę w intencji nawrócenia moich dzieci, zięcia i męźa oraz o dobre relacje w rodzinie.

 15. Zofia pisze:

  Padre Mateo ,ratuj moje zdrowie.

 16. Marzena01 pisze:

  Proszę o zdrowie w mojej rodzinie.

 17. Barbara pisze:

  Parę Mate pomóż w tej ważnej sprawie wiadomej Bogu !

 18. Jola pisze:

  Padre Matteo uproś mojej rodzinie zgodę , dobre relacje a także nam wszystkim zdrowie i Boże błogosławieństwo

 19. Matka pisze:

  Proszę o wstawiennictwo,Padre Matteo, w rozwiązaniu problemów z wiarą mojej córeczki Kasi.

 20. Agata pisze:

  Padre Matteo proszę o uzdrowienie moich synów z nałogu narkotykowego a córki z depresji i bulimii. Prosze o dar wiary dla nich oraz przemianę i ocalenie ich życia.

 21. alicja murawska pisze:

  Ojcze Mateo, Ulecz mnie z choroby, blogoslaw mojej rodzinie, tak bardzo potrzebuje Bozego blogoslawienstwa dla mojej rodziny.

 22. Joanna pisze:

  Ojcze Mateo, proszę o Twoje wstawiennictwo w intencji uwolnienia mnie i moich najblizszych od wszelkiego zla, przekleństwa,ciągłych chorób, trudnych relacji, problemów finansowych i prawnych. Zawierzam Twojej opiece całą moją rodzinę i wszelkie intencje , ktore noszę w sercu.
  Proszę Cię rownież o wszelkie błogosławieństwo dla Prowadzących to Boże dzieło.

 23. wobroniewiary pisze:

  Dla zainteresowanych:

  Akt po rosyjsku:
  АКТ ПОСВЯЩЕНИЯ МИЛОСЕРДНОМУ ИИСУСУ,
  ГОСПОДИНУ МИЛОСЕРДИЯ

  Господи Иисусе Христе, Господин Милосердия,
  смиренно прошу Твоей милосердной любви для меня грешника.

  Всматриваясь в Твой Облик и глаза, полные милосердия,
  смиренно прошу взять под Свою защиту меня и мою семью навеки.

  Желаю страдать за грехи,
  и с Твоей помощью смело идти по дороге святости,
  согласно учению, которое проповедует Католический Костёл.

  Благослови нас Господи и Спаситель,
  окажи нам, Господи Своё Милосердие и
  дай нам Своё спасение.

  ИИСУС, УПОВАЮ НА ТЕБЯ!

  Мария, Матерь Милосердия, – заступись за нас!
  Святая сестра Фаустина, Бл. Михаил Сопоцько,
  Святой Иоанн Павел II – молитесь о нас.

  ИМПРИМАТУР:
  митрополит ченстоховский архиепископ ВАЦЛАВ ДЕПО,
  Ченстохова, 22.
  I.2013 r., L.dz. 50/K/2013;

  Автор текста кс. Вальтер Рахвалик

  kliknij na: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/akt-oddania-panu-jezusowi-krolowi-milosierdzia/akt-oddania-krolowi-milosierdzia-w-roznych-jezykach/

 24. AnnaSawa pisze:

  Ojcze Matteo z serca proszę o wstawiennictwo u Boga i łaskę uzdrowienia Mariusza z glejaka mózgu. Ojcze Pio proszę wstaw się również za nim. Amen.

 25. AnnaSawa pisze:

  Ojcze Matteo i Ojcze Pio proszę o błogosławieństwo i szczególną opiekę dla osób, poprzez które mamy tą możliwość zanosić siebie i swoje intencje na tych mszach, dla Administratorów strony WOWIT i ich rodzin oraz jeszcze raz dla nas wszystkich tu zgromadzonych. Amen.

 26. wobroniewiary pisze:

  Przypomnę słowa księdza odprawiającego w naszych intencjach Mszę św.:

  „Proszę, aby to nie był jednorazowy akt wzbudzenia intencji, ale by wznosić je do Nieba przez cały dzień”

 27. Maggie pisze:

  Ojcze Mateo, zaopiekuj się kapłanem, który odprawia tą Mszę Świętą i niech Pan Bóg darzy go potrzebnymi Łaskami, tak dla ciała jak i ducha. Również pomagaj swoim wstawiennictwem Adminom WOWIT’u i wszystkim WOWIT’om, zwłaszcza chorym i tym, którym brakuje środków do życia, pracy, dachu nad głową i radości i pogody ducha.
  Równocześnie w morzu potrzeb moich i mi bliskich, zajmij się tym co najważniejsze dla nas, zwłaszcza dla osiągnięcia Zbawienia i niech wszelkie zło odejdzie od nas precz. Najświętsze Serce Jezusa, ufam Ci, wielbię Cię, dziękuję Ci, a przepraszając za mą grzeszność: w Tobie pokładam nadzieję.
  Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie.

 28. Regina Wojtan pisze:

  Padre Mateo, uratuj moje dzieci I meza.Bog zaplac.

 29. wobroniewiary pisze:

  Ojcze Matteo miej w opiece kapłanów!

  Gejowskie święcenia
  Chaos w hierarchii kościelnej osiąga nieznane dotąd rozmiary. Ordynariusz diecezji Santiago de Compostela, miejsca tak świętego dla naszego kontynentu, dokonał aktu bezwzględnie sprzecznego z katolicką nauką: wyświęcił dwóch homoseksualistów na księży. Jakby tego było mało, obaj panowie mieszkają ze sobą. Abp Julian Barrio nie mógł o tym nie wiedzieć, gdyż „para” otwarcie przyznawała się do wspólnego życia.
  Źródło: http://blog.messainlatino.it​

  • Maggie pisze:

   Zgroza … to gorsze łamanie prawa niż, jak przyjęcie do piechurów, choć rekrut ma platfusy. To zakrawa na pląsy wokół złotego cielca.

   Maryjo, Matko Kościoła i Matko Kapłańska, razem z orszakiem Anielskim, wszystkimi Świętymi, Błogosłowionymi, Służebnikami i Służebnicami Bożymi westchnij w tej sprawie do Syna. Jezu Chryste, Ty się TYM zajmij, bo żniwa blisko i wielkie, a robotników mało.
   Przebacz i przemienień nas Panie, daj nam dobrych pasterzy i króluj nam Chryste.

 30. Sławek pisze:

  Ojcze Matteo proszę o uwolnienie mnie i mojej rodziny od diabła i jego przekleństw. Ojcze Matteo uproś Jezusa i Maryję o błogosławieństwo dla nas i opiekę. Amen

 31. Beata pisze:

  W intencjach Bogu wiadomych. Bardzo dziękuję ,Bóg zapłać.

 32. czytelniczka pisze:

  Ojcze Matteo proszę wstaw się za moim mężem i uproś u Matki Bożej błogosławieństwo dla niego.
  Tak bardzo pragnę by moja rodzina kochała Pana Jezusa.

 33. BARBARA pisze:

  BARBARA pisze; gorąco proszę o modlitwę za Różę która jest opetana i bardzo cierpi BÓG ZAPŁAĆ.

 34. Bogusia pisze:

  Ojcze Matteo, dziekuje za Twoja opieke i prosze uwolnij mnie i moja rodzine ,od wszystkiego co zle.
  Prosze Cie o pomoc, we wszystkim co Bogu i Tobie jest wiadome.
  Dziekuje Ci Ojcze Matteo.
  Panie Boze ,prosze o blogoslawienstwo dla Ksiedza, ktory bedzie sprawowal Msze swieta.
  Amen

 35. Mała Gosia pisze:

  Proszę Ojcze Meteo wstaw się za moją rodziną, o nawrócenie męża, dzieci ,kuzynów oraz dar żywej wiary dla nich oraz o wzajemne przebaczenie,zgodę pokój i miłość w całej rodzinie,proszę też o uwolnienie od ducha kłamstwa, depresji w rodzinie oraz aby moje dzieci i ich kuzynki mogły założyć rodziny zgodne z planem Bożym i cieszyć się potomstwem.Dziękuję za twoje wstawiennictwo Ojcze Mateo.Jestes bliski memu sercu..

 36. Paweł pisze:

  Ponawiam mój wpis dokładnie sprzed roku, bo może znów się przyda:

  Życząc Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku, chciałbym się podzielić informacją o odpustach zupełnych, które pod trzema zwykłymi warunkami (1. Spowiedź lub stan łaski uświęcającej; 2. Komunia św.; 3. modlitwa według intencji Ojca św.) można uzyskać dziś – w ostatni dzień roku – za odmówienie hymnu „Te Deum” („Ciebie Boga wysławiamy”), a jutro – w Nowy Rok – za odmówienie hymnu „Veni Creator” („O Stworzycielu Duchu przyjdź” lub „Przyjdź, Duchu Stwórco”):

  Zgodnie z książeczką „ODPUSTY. Ujawnione Miłosierdzie Boże wobec żywych i zmarłych”, którą opracował ks. Zdzisław Pałubicki SJ, a wydało w roku 1996 wydawnictwo Michalineum (IMPRIMATUR Kuria Biskupia – Kalisz, 4 VII 1995 r., l. dz. 420/95/B, bp Stanisław Napierała – ordynariusz), „udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który pobożnie odmówi, jako dziękczynienie hymn ‚Ciebie, Boga’. Odpust zaś będzie zupełny, jeżeli hymn odmawia się publicznie w ostatnim dniu roku” – jest to pozycja nr 60 w autentycznym „Wykazie odpustów” ogłoszonym za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 VI 1968 roku.

  Ponadto, zgodnie z powyższą książeczką, „za pobożne odmówienie ‚Przyjdź, Duchu Stwórco’ udziela się wiernemu odpustu cząstkowego. Odpust zaś będzie zupełny, gdy hymn odmawia się publicznie w Nowy Rok i w Zesłanie Ducha Świętego” – jest to pozycja nr 61 w autentycznym „Wykazie odpustów” ogłoszonym za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 VI 1968 roku.

  Jako uzupełnienie powyższego mojego wpisu sprzed roku mogę dodać, że w akapicie 26 najnowszej, czwartej edycji „Wykazu odpustów” z 1999 roku powyższe dwa odpusty zupełne (za hymny „Te Deum” i „Veni Creator”) połączono z kilkoma jeszcze odpustami cząstkowymi związanymi z modlitwami błagalnymi – „suplikacjami” – i dziękczynnymi (w „Wykazie odpustów” z roku 1968 były to nadania nr 1, 64, 21, 62, 7, 5 i 24), a następnie UOGÓLNIONO na wszystkie tego typu modlitwy zatwierdzone przez Kościół.
  http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

  W ten sposób wyżej wymieniony akapit 26 „Wykazu odpustów” z 1999 roku otrzymał tytuł:

  „Preces supplicationis et gratiarum actionis”
  czyli: „Modlitwy błagalne (‚suplikacje’) i dziękczynne”.

  W paragrafie 1 tego akapitu podane są dwa wyżej podane odpusty zupełne (pod trzema zwykłymi warunkami): za odmówienie hymnu „Veni Creator” w pierwszym dniu roku jako modlitwy błagalnej w intencji całego rozpoczynającego się roku (lub też w uroczystość Zesłania Ducha Świętego) oraz za odmówienie hymnu „Te Deum” w ostatnim dniu roku jako modlitwy dziękczynnej za dobrodziejstwa całego mijającego roku.

  W paragrafie 2 zaś uogólniono nadanie odpustu cząstkowego zyskiwanego za modlitwy błagalne i dziękczynne w następujący sposób:

  ” § 2. Partialis indulgentia conceditur christifideli qui,

  1° ineunte et declinante die,

  2° in incipiendo et explendo proprio officio,

  3° ante et post refectionem,

  aliquam legitime adprobatam supplicationis et gratiarum actionis precem devote effuderit (e.g. Actiones nostras; Adsumus; Agimus Tibi gratias; Benedic, Domine; Domine, Deus omnipotens; Exaudi nos; Te Deum; Veni, Creator; Veni, Sancte Spiritus; Visita, quaesumus, Domine).”

  Czyli po polsku:
  ” § 2. Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który:

  1° na rozpoczęcie i na zakończenie dnia,

  2° na rozpoczęcie i na zakończenie wykonywania swojego obowiązku,

  3° przed i po posiłku –

  odmówi pobożnie jakąś prawowicie zatwierdzoną modlitwę błagalną (‚suplikację’) i dziękczynną (np. ‚Czynności nasze…’; ‚Stajemy wobec Ciebie, Panie…’; ‚Składamy Ci dzięki…’; ‚Pobłogosław, Panie…’; ‚Panie, Boże wszechmogący…’; ‚Wysłuchaj nas, Panie święty…’; ‚Ciebie Boga wysławiamy…’ – czyli hymn ‚Te Deum’; ‚O Stworzycielu Duchu, przyjdź…’ – czyli hymn ‚Veni Creator’; ‚Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca wiernych Twoich i ogień miłości w nich zapal.’; ‚Nawiedź, prosimy Cię, Panie…’).”

  Jeśli chodzi o podane wyżej modlitwy przykładowe, to o pierwszej, trzeciej, piątej, szóstej i ostatniej już tu na stronie w komentarzach pisałem (pod wpisami z 20 maja 2015 i 6 czerwca 2016), dlatego tylko przypominam ich teksty:

  1. „NAWIEDŹ, PROSIMY CIĘ, PANIE, TEN DOM
  I ODDAL OD NIEGO WSZYSTKIE ZASADZKI NIEPRZYJACIELSKIE;
  ANIOŁOWIE TWOI NIECH W NIM ZAMIESZKAJĄ
  I NIECH NAS STRZEGĄ W POKOJU,
  A BŁOGOSŁAWIEŃSTWO TWOJE
  NIECH BĘDZIE ZAWSZE NAD NAMI.
  PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO. AMEN”
  (Z Brewiarza rzymskiego)

  2. „WYSŁUCHAJ NAS, PANIE ŚWIĘTY,
  OJCZE WSZECHMOGĄCY, WIECZNY BOŻE,
  I RACZ ZESŁAĆ Z NIEBA ŚWIĘTEGO ANIOŁA TWEGO,
  ABY STRZEGŁ, OSŁANIAŁ, CHRONIŁ, NAWIEDZAŁ I BRONIŁ
  WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW TEGO DOMU.
  PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO. AMEN.”
  (Z Rytuału rzymskiego)

  3. „PANIE, BOŻE WSZECHMOGĄCY,
  KTÓRYŚ DOZWOLIŁ NAM DOCZEKAĆ POCZĄTKU TEGO DNIA,
  OCHRANIAJ NAS SWOJĄ MOCĄ,
  ABYŚMY NIE POPEŁNILI ŻADNEGO GRZECHU,
  LECZ W SWOICH SŁOWACH, MYŚLACH I UCZYNKACH
  PEŁNILI TWĄ SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO. AMEN.”
  (Z Brewiarza rzymskiego)

  4. „CZYNNOŚCI NASZE, PROSIMY CIĘ, PANIE,
  NATCHNIENIEM TWOIM UPRZEDZAJ I POMOCĄ WSPIERAJ,
  AŻEBY KAŻDA NASZA MODLITWA I CZYNNOŚĆ
  OD CIEBIE ZACZĘTA W TOBIE SIĘ KOŃCZYŁA.
  PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO. AMEN.”
  (Z Rytuału rzymskiego)

  5. „SKŁADAMY CI DZIĘKI, WSZECHMOGĄCY BOŻE,
  ZA WSZYSTKIE DOBRODZIEJSTWA TWOJE.
  KTÓRY ŻYJESZ I KRÓLUJESZ NA WIEKI WIEKÓW. AMEN.
  (Z Brewiarza rzymskiego)”

  • Paweł pisze:

   Gdyby ktoś szukał słów i melodii hymnu „Te Deum”, to wkleiła je @Weronika dokładnie rok temu w swoich wpisach z godz. 20:07 i 20:11:
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/12/31/blogoslawionego-2016-roku/

   Z artystycznych wersji tego hymnu mnie najbardziej podoba się barokowe „Te Deum”, które skomponował Marc-Antoine Charpentier (1643-1704):
   https://vk.com/video-4172_165789553

   Natomiast jeżeli ktoś szuka pełnego tekstu hymnu „Veni Creator”, to przytaczam go ze str. 385-387 Modlitewnika Jasnogórskiego „Uwielbia dusza moja Pana” (który opracował o. Konstancjusz Kunz – Definitor Generalny Zakonu Paulinów, a wydał „Instytut Prasy i Wydawnictw NOVUM” – Warszawa 1990, „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L. 864, dnia 17 kwietnia 1985, Ks. Bp Tadeusz Szwagrzyk – Wikariusz Generalny, O. Paweł Kosiak ZP – cenzor”):

   O Stworzycielu Duchu, przyjdź, * Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg, * Niebieską łaskę zesłać racz * Sercom, co dziełem są Twych rąk.
   Pocieszycielem jesteś zwan, * I Najwyższego Boga dar, * Tyś namaszczeniem naszych dusz, * Zdrój żywy, miłość, ognia żar.
   Ty darzysz łaską siedemkroć, * Bo moc z prawicy Ojca masz, * Przez Ojca obiecany nam, * Mową wzbogacasz język nasz.
   Światłem rozjaśnij naszą myśl, * W serca nam miłość świętą wlej, * I wątłą słabość naszych ciał * Pokrzep stałością mocy swej.
   Nieprzyjaciela odpędź w dal, * I Twym pokojem obdarz wraz, * Niech w drodze za przewodem Twym * Miniemy zło, co kusi nas.
   Daj nam przez Ciebie Ojca znać, * Daj, by i Syn poznany był, * I Ciebie, jedno Tchnienie Dwóch * Niech wyznajemy z wszystkich sił.
   Niech Bogu Ojcu chwała brzmi, * Synowi, który zmartwychwstał, * I temu, co pociesza nas, * Niech hołd wieczystych płynie chwał. Amen.

   P.: Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie,
   W.: I odnowisz oblicze ziemi.
   P.: Módlmy się: Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Duch Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego.
   W.: Amen.

 37. Mała Gosia pisze:

  Przepraszam za błąd oczywiście proszę O.Matteo.

 38. Danuta pisze:

  Proszę o rozwiązanie trudnych spraw w rodzinie, polecam moją rodzinę Ojcu Matteo .

 39. Paulina Czumaj pisze:

  Proszę o uwolnienie i uzdrowienie dla Bartosza, Bogusława, Tadeusza. Polecam rodzinę.

 40. rysik pisze:

  Proszę Sługę Bożego o. Matteo o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia mamy i moje z naszych chorób, o nawrócenie dla rodziny, spowiedź z życia i trwanie w łasce uświęcającej.
  Za kapłanów z mojej Ojczyzny, diecezji, parafii… O wylanie Ducha Świętego i przyjęcie Jego Łask przez wszystkich.

 41. magda pisze:

  Ojcze Matteo proszę całym sercem o silną,żywą wiarę, wiarę co góry przenosi dla mnie i bliskich memu sercu. Proszę o nawrócenie i przemianę serca męża i dzieci, by mogły przebaczyć ojcu i pojednać sie z nim, by zagościła zgoda, pokój i miłość w naszej rodzinie. O szczerą spowiedź dla nich, Dary Ducha Świętego dla rodziny. A dla mnie jeśli jest to zgodne z wolą Pana proszę o uleczenie z bólu kręgosłupa, bym mogła normalnie funkcjonować. Dziękuję Padre Matteo,że jesteś,że Cię poznałam i pokochałam. Twoja czcicielka.

 42. malena pisze:

  Proszę o uzdrowienie mojego dziecka z chorób płuc.

 43. robb pisze:

  O.Mattego poproś Pana Boga o łaskę nawrócenia dla mojego brata.

 44. robb pisze:

  O.Matteo oczywiście ,przepraszam za błąd.

 45. Aga A pisze:

  Proszę w intencji męża o.Matteo Ty wiesz.

 46. Renata pisze:

  Za Twoim wstawiennictwem O.Mattego poproś Boga o nawrócenie ANNY-MARII,PIOTRA I KRZYSZTOFA wypełnianie woli Bożej w mojej rodzinie,Nawrócenie Haliny, Andrzeja,Doroty,joli,Raja,Marii i ich rodzin, zatwardziałych grzeszników .Pokój na świecie i ład i porządek Boży w naszej ojczyźnie.Zdrowie dla Anieli.

 47. Danuta pisze:

  Ojcze Matteo, błagam uproś u dobrego Boga łaskę zdrowia dla mnie i naprawę relacji w rodzinie. Nie mam już sił, a cierpienie mnie niszczy.. Proszę o Twe wstawiennictwo.

 48. EwaT pisze:

  Ojcze Swiety Matteo wstaw sie prosze za moja rodzina a wszczegolnosci za dziecmi.

 49. Isia pisze:

  Za Twoim wstawiennictwem Ojcze Matteo uproś u Naszego Ojca i Naszej Mamy łaskę powrotu do Boga moich dzieci, łaskę przemiany serca córki, laskę przebaczenia, zgody i miłości dla dobra dzieci, naszych wnuków, które bardzo cierpią. Proszę o szczery Sakrament Pokuty dla córki oraz Sakrament Chrztu Św, dla Wandy i Witolda i Sakrament Małżeństwa dla dzieci, proszę również o łaskę powrotu do zdrowia, zdrowia duszy dla paraliżowanego brata, aby swoje cierpienie ofiarował Bogu. Jezu Ufam Tobie!

 50. Jola pisze:

  O powodzenie w życiu , dobre relacje z rówieśnikami i łaskę znalezienia pracy dla Roberta oraz o nawrócenie dla Edyty i Mateusza , aby wrócili na drogę Boskich przykazań

 51. Olga pisze:

  Ojcze Matteo z serca proszę o wstawiennictwo u Boga i łaskę wiary dla całej mojej rodziny, o nawrócenie grzeszników, i o Boże Błogosławieństwo dla naszego małżeństwa aby się w nim wypełniła Boża Wola.

 52. m-gosia pisze:

  Dziękuję Ci dobry Boże za kolejny rok mojego ziemskiego życia.Wysławiam Cię i uwielbiam Trójco Przenajświętsza.Proszę Najświętszą Mateńkę i Sługę Bożego Ojca Matteo o wstawiennictwo w niebie o wszelkie potrzebne dla mnie i mojej rodziny łaski, abyśmy tak żyli żeby zasłużyć na życie wieczne.
  Życzę szczęśliwego nowego roku i obfitości łask Bożych dla Ewy,Kazimierza i wszystkich odwiedzających tę naszą stronę

 53. wobroniewiary pisze:

  Ks. Piotr Glas:

  Wielka Pokuta była takim cudem, znakiem nie tylko dla Polski, ale i całego świata? – Na Wielkiej Pokucie 15 października spodziewaliśmy się maksymalnie 5 tys. osób, a przyjechało 150 tys. To był wyraz potężnej wiary Polaków. Na Jasnej Górze zobaczyłem ludzi, którzy przybyli tylko w jednym celu: aby się modlić. Zobaczyłem najzwyklejszych, najprostszych ludzi, którzy na kolanach spędzają godziny, którzy modlą się Nowenną Pompejańską, odprawiają ją nawet po kilkanaście razy, oddają się Matce Bożej według św. Ludwika Grignion de Montforta. To jest już niespotykane w Europie. Później otrzymałem telefon od znajomej mistyczki. Opowiadała mi, jak zobaczyła podczas Wielkiej Pokuty otwarte nad Częstochową Niebo, Maryję i tysiące dusz, które szły z krajów ościennych, ze Wschodu i z Zachodu, bo przez naszą modlitwę na Jasnej Górze znajdowały kanał do Nieba. Na ile to jest prawdziwe, nie wiem. Na pewno Pan Bóg okazał swą potężną moc. To nie był ogień, który zapłonął i wygaśnie. Pan Bóg coś planuje dla naszej Ojczyzny, potrzebował tej pokuty przed Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, na zakończenie Roku Miłosierdzia, przed rozpoczęciem roku stulecia Fatimy. Oby owoce tych wydarzeń rozlały się po Polsce, na parafie. Obszernie zrelacjonował to tylko „Nasz Dziennik”. Pytanie, dlaczego inne media, nawet katolickie, wyciszyły to, często przemilczały, kto tym kierował?

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/173359,w-polsce-zaplonal-ogien.html

  • wobroniewiary pisze:

   Nie ma znaczenia, czy ktoś wytatuuje sobie czaszkę, węża, czy Polskę Walczącą. Może to być nawet Matka Boska, ale to też nic nie pomoże. Zdaniem duchownego Piotra Glasa, ludzie, którzy zrobili sobie na ciele tatuaż, przechodzą potem straszne męki.

   Wszystko za sprawą farb przetwarzanych demonicznie. To one sprawiają, że człowiek przeżywa katusze. – Działa za tym uzależnienie zrobienia następnego – twierdzi ksiądz, którzy zwraca uwagę, że nieraz ktoś ledwie zejdzie w salonie tatuażu z fotela już chce robić następny.

 54. Lucyna pisze:

  Ojcze Matteo proszę otocz swoją opieką Piotra.Wybłagaj dla niego zdrowie by mógł pracować.Proszę o łaskę zdania przez niego egzaminu na prawo jazdy i spraw by był dobrym kierowcą.Proszę uzdrów mnie z depresji.

 55. Ancilla pisze:

  Za Twoim wstawiennictwem Padre Matteo bardzo proszę o łaskę zdrowia dla mojego męża i syna oraz dla mnie, o błogosławieństwo dla Polski, pojednanie Polaków, łaskę prawdziwego nawrócenia dla wszystkich i o rychły tryumf Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

 56. brydzia pisze:

  Ojcze Matteo proszę Cię o wstawiennictwo u Boga , o łaskę nawrócenia dla Pawła,Marty,Macieja,Wojciecha,Agnieszki,,Jacka, Jana,łaski powrotu do zdrowia dla mnie, całej rodziny i o Boże Błogosławieństwo w roku 2017.

 57. gosia pisze:

  O. Matteo pomóż mi rozwiązać moje sprawy finansowe, błogosław moją rodzinę

  • Anna pisze:

   Ojcze Matteo uwolni moją rodzinę ze strasznego okultyzmu zwłaszcza Pawła który oddał się szatanowi przez to ciąży na nas przekleństwo aby moja rodzina uznała Jezusa za króla i pana proszę o błogosławieństwo dla rodziny ,dla mnie o umocnienie wiary nadziei i miłości i łaskę wytrwania w poście. Pobłogosław kapłanom odprawiającym to nabożeństwo adminom strony wowit i czytelnikom tej strony.

 58. Marzena pisze:

  Ojcze Matteo Ty wszystko wiesz za Twoim wstawiennictwem zanieś moje błagania do Boga. Dziękuję Ci O. Matteo, Sw O. Pio, Św Michale Archaniele.
  Jezus jest Panem.
  Kocham Was z całego serca.

 59. grazyna pisze:

  Ojcze Matteo prosze o opieke nad moim synem cala moja rodzina i dziecmi Ani

 60. Kasia pisze:

  Ojcze Matteo proszę o łaskę nawrócenia,uzdrowienia zranień,przemiany serc,oczyszczenia i uświęcenia w naszych rodzinach,wspólnotach,środowiskach i krajach-szczególnie proszę za nawrócenie męża,syna i brata,za naszych rodziców,rodziny,przyjaciół,znajomych i sąsiadów, za przodków o wybaczenie grzechów i Boże błogosławieństwo na dalsze życie,o dary,łaski i charyzmaty Ducha Świętego dla naszych kapłanów i członków naszych wspólnot.

 61. Wierna pisze:

  Padre Matteo uzdrów mojego męża ze wszystkich chorób,uwolnij nas od złego,uwolnij nas od złych ludzi i wydarzeń,opiekuj się nami i pilnuj we dnie i w nocy,proszę .Módl się za nami Amen.Bóg zapłać

 62. BARBARA pisze:

  Oj.MATEO dziekuję za pomoc w uwolnieniu Róży i proszę o pomoc duchową i materialną dla mojej rodziny ,kochamy cię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s