Modlitwą podziękujmy Bogu za mijający rok – i życzmy sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego na Nowy 2017 Rok

15726637_1331065933580321_3515070318322937351_n

Panie, Jezu Chryste, w ostatnim dniu roku przychodzimy do Ciebie, by razem z Tobą zakończyć tę część naszego życia, która zamyka się w dniach minionego roku.
Przede wszystkim przychodzimy do Ciebie, by wraz z Tobą i przez Ciebie, złożyć dziękczynienie naszemu Ojcu w niebie.
Niebieski Ojcze, przez Chrystusa, Twojego Syna, składamy Ci podziękowania za wszystko, cośmy w minionym roku z Twojej ręki otrzymali.
Każda chwila przeszłego roku była podarunkiem od Ciebie.
Cześć, uwielbienie i dzięki niech Ci będą za wszystko, coś nam w tym roku udzielił. Amen.
Nowy Rok z Panem!
Sylwester i Nowy Rok – pochodzenie
Dzień 31 grudnia, który jest wigilią Nowego Roku, nazywamy Sylwestrem. Pochodzenie tej nazwy tłumaczy legenda. Według proroctwa Sybilli w 1000-nym roku miał nastąpić koniec świata, za sprawą latającego potwora, ognistego smoka Lewiatana. Legenda głosiła, że potwór ten, śpiący w lochach Watykanu, uwięziony tam przez papieża Sylwestra I (pontyfikat a IV wieku), zakneblowany papieską pieczęcią, zbudzi się w nocy z 999 na 1000 rok, skruszy Pieczęć Rybaka, zerwie łańcuchy i ziejąc ogniem i siarką spali niebo i ziemię. Kiedy więc nastał rok 999, a kolejny papież przybrał imię Sylwestra II, w Rzymie i całej chrześcijańskiej Europie zapanowało wielkie przerażenia, stan który historycy nazwali kryzysem milenium. Zdesperowani ludzie kryli się domach, z płaczem czynili pokutę w oczekiwaniu na koniec świata i nieuchronną śmierć w płomieniach. Kiedy jednak nastała północ, a Lewiatan nie ukazał się na moście św. Anioła, a Watykan, Rzym i inne miasta pozostały nienaruszone, rozpacz i przerażenie przemieniły się w szaleńczą radość. Tłumy Rzymian wyległy na ulice i place, tańcząc, śmiejąc się, tańcząc w blasku rozpalonych pochodni i ognisk, ściskając się i pijąc wino. Zaś papież Sylwester II (tak jak później wszyscy jego następcy) udzielił błogosławieństwa urbi et orbi – miastu i światu: na nowy rok, rozpoczynający się nowy wiek, na nowe tysiąclecie. Dlatego ostatni dzień roku i wszystkie nocne, szaleńcze zabawy, maskarady i uczty nazywamy Sylwestrem.

15781500_1201147936621543_3263318486576673583_n

Modlitwa na Nowy Rok

Wszechmogący Boże,
prosimy o błogosławieństwo Twoje
na ten Nowy Rok.
Nie wiemy, co on nam przyniesie, co nam w nim dasz.
Jakie przeżyjemy w nim radości, jakie cierpienia?
To wiesz tylko Ty, Ojcze miłosierny.
Ty znasz początek, trwanie i kres naszego życia.
Ty prowadzisz nas wszystkich przez czas do wieczności.
Daj mi, Ojcze, trwać przy Tobie,
iść wiernie drogą Twoich przykazań,
abym poddany Tobie, w mocy Twojej
spokojnie, pokornie i ufnie czynił to,
co się Tobie podoba, co do mnie należy,
i znosił to, co Ty ześlesz na mnie.
Nie wiem, co mnie w tym roku czeka,
ale to wiem na pewno, że tym,
którzy Ciebie miłują,
wszystko obraca się ku dobremu i to mi wystarcza.
Ojcze, Ty kochasz Twoje dzieci.
Niech rozpocznę ten rok w miłości Twojej.
i pozostanę Ci wierny.
Nie dozwól, aby cokolwiek odłączyło mnie
od miłości Twojej.
Kieruj mną według świętej woli Twojej
W Tobie i w Twojej woli znajdę pokój,
bo wola Twoja jest naszym pokojem,
pokojem wiecznym u Ciebie.
Amen

*****
Z Dzienniczka św. s. Faustyny
SYLWESTER I NOWY ROK

926-927.
W OSTATNIE DNI KARNAWAŁU ŚW. FAUSTYNA POZNAŁA GRZECHY CAŁEGO ŚWIATA; MODLIŁA SIĘ ZA BIEDNYCH GRZESZNIKÓW; DUSZE WYBRANE PODTRZYMUJĄ ŚWIAT W ISTNIENIU
9/1I.[1937]. Ostatki. Ostatnie te dwa dni karnawału, poznałam wielki nawał kar i grzechów. Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo, że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane, Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie. Przez te dwa dni przyjmowałam Komunię św. wynagradzającą i rzekłam do Pana: – Jezu, dziś wszystko ofiaruję za grzeszników, niech ciosy Twej sprawiedliwości uderzają we mnie, a morze miłosierdzia niech ogarnie biednych grzeszników. I wysłuchał Pan prośby mojej; wiele dusz wróciło do Pana, a1e ja konałam pod brzemieniem sprawiedliwości Bożej; czułam, że jestem przedmiotem gniewu Boga Najwyższego. Wieczorem cierpienie moje doszło do tak wielkiego opuszczenia wewnętrznego, że jęki wyrywały, mi się z piersi mimo woli. Zamknęłam się na klucz w swojej separatce i zaczęłam adorację czyli godzinę świętą. Wewnętrzne opuszczenie i odczuta sprawiedliwość Boża – to była moja modlitwa; a jęk i ból, który mi się wyrywał z duszy, to zajęło miejsce słodkiej rozmowy z Panem.(Dz 926-927)

*****
Błogosławionego 2017 Roku pod królewskim panowaniem Jezusa i Maryi!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Modlitwą podziękujmy Bogu za mijający rok – i życzmy sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego na Nowy 2017 Rok

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • leszek pisze:

   Pomyślności i wytrwałości, niegasnącej nadziei, zdrowia lub pocieszenia w chorobie, wszystkiego najlepszego za przyczyną Maryi Niepokalanej życzę wszystkim rodakom w kraju i za granicą. Z Panem Bogiem!

 2. Rok 2017 to tak naprawdę rok maryjny – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Jako najważniejsze wydarzenia dla Kościoła w Polsce w Nowym Roku wymienia trzechsetlecie Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dodatkowo w łączności z Kościołem powszechnym obchodzić będziemy również trzechsetlecie objawień Matki Bożej w Aparecidzie i stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie.
  (…)
  Oprócz rocznic dotyczących objawień Matki Bożej, wierni Kościoła w Polsce w 2017 roku będą przeżywać Rok św. Brata Alberta. W grudniowym liście pasterskim z tej okazji biskupi nazwali ten czas przedłużeniem i kontynuacją Jubileuszu Miłosierdzia. Centralnym punktem rozpoczętych 25 grudnia obchodów będzie Msza św. w Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie 10 czerwca. Przewodniczył jej będzie abp Stanisław Gądecki.
  Więcej: http://wpolityce.pl/kosciol/321586-rzecznik-kep-rok-2017-to-tak-naprawde-rok-maryjny-jednym-z-najwazniejszych-wydarzen-trzechsetlecie-koronacji-obrazu-mb-na-jasnej-gorze

 3. Sylwia pisze:

  Dziękuję.. Ty wiesz za Co. Za Twój Ślad w moim sercu, za każdy podmuch Twej Miłości Dziękuję.. ❤ Dziękuję Ci Panie za wszelkie łaski.

  Z okazji nadchodzącego Nowego Roku wszystkim znajomym życzę Błogosławieństwa na każdy dzień.

 4. Paweł pisze:

  Uroczystość dzisiejsza, świętej Bożej Rodzicielki Maryi, obchodzona obecnie 1 stycznia (a przed ostatnim soborem – 11 października), została ustanowiona – jako pamiątka 1500. rocznicy Soboru Efeskiego – encykliką „Lux veritatis” Ojca świętego Piusa XI.
  Encyklika ta zaczyna się słowami:

  „Historia, światło prawdy i świadek czasów (Lux veritatis temporumque testis), jeżeli jej się tylko dobrze przyjrzymy i pilnie ją zbadamy, uczy, że obietnica owa Boża, dana nam przez Jezusa Chrystusa: ‚Ja jestem z Wami…, aż do skończenia świata’ (Mt 28,20) nigdy Kościoła, Oblubienicy Jego, nie zawiodła i zaiste nigdy jej na przyszłość nie zawiedzie. Przeciwnie. Im gwałtowniejsze fale miotają Łodzią Piotrową, tym bliższej i silniej doznaje się pomocy łaski Bożej.”

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xi/encykliki/lux_veritatis_25121931.html

  Życzmy więc sobie, aby pomoc łaski Bożej w tym roku była zawsze tym bliższa i silniejsza, im gwałtowniejsze będą się nam sprzeciwiać fale Bożych dopuszczeń.
  Niech też spełniają się z każdym nowym rokiem prorocze słowa Pańskie, oznajmione Gabrieli Bossis:

  „Ciężar mojej miłości do ludzi staje się coraz większy. Tak będzie aż do końca wszystkich czasów.”

  http://www.objawienia.pl/gabriela/gab/rok_1947.html

 5. „Na koniec roku wspominamy przeżyte dni, tygodnie i miesiące, aby dziękować za nie i ofiarować wszystko Panu” – Papież Franciszek

 6. rysik pisze:

  Wszystkim Wam kochani życzę na nadchodzący nowy rok 2017:

 7. JERZY pisze:

  U progu Nowego Roku 2017 prośmy po wielokroć Miłosiernego Boga słowami Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana?
  „Chryste Królu z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem”.
  Wiele Boskich darów zmarnowano bezpowrotnie. Tu, dzisiaj, w naszej ojczyźnie, potrzebna jest wielka umiejętność poprowadzenia gorącej modlitwy o pojednanie w Narodzie i to nie tylko w kościołach naszych, ale i w podzielonym blokowanym ciągle Sejmie, w internecie, w rodzinach i nie tylko.
  Wszelkich darów Ducha Świętego, a szczególnie Bożej mądrości i umiejętności dla obojga Adminów Ewy i Kazimierza na bardzo trudnej i odpowiedzialnej niwie szerzenia Królestwa Bożego w oparciu o Wiarę i Tradycję, a także błogosławieństwa Bożego dla wszystkich czytelników proszących o modlitwy, dzielących się sobą, swoją wiarą i korzystających z porad życzy:
  Jerzy Zygarłowski
  z Placu Zmartwychwstania.

 8. Pingback: Modlitwą podziękujmy Bogu za mijający rok – i życzmy sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego na Nowy 2017 Rok | Biały, bardzo biały

 9. wobroniewiary pisze:

  Dziś podczas homilii ksiądz proboszcz mówił, ile osób zmarło, ile dzieci się narodziło, ile par zawarło sakramentalny związek małżeński a potem mówił o tym co udało się osiągnąć w parafii….
  Dziś usłyszałam, że wylano posadzkę pod…. powstającą w kościele Kaplicę Wieczystej Adoracji
  Chwała Panu ❤

  • Monika pisze:

   U nas też ksiądz proboszcz zrobił jak co roku podsumowanie: 23 chrzty, 46 pogrzebów, 8 ślubów, 34 bierzmowania i powiedział, że pocieszające jest to, że wzrosła ilość udzielonych Komunii Świętych: w tym odchodzącym roku udzielonych zostało 40 000 Komunii Świętych a w tej małej naszej wiosce (niegdyś sporym mieście) zamieszkuje teraz nie więcej niż jakieś 600 – 700 osób (dokładnie to chyba teraz nikt nie wie ile w tej chwili mieszka tu osób, bo mnóstwo ludzi wyjechało za granicę i choć są tu nadal zameldowani to przebywają w takich krajach, jak: Irlandia, Cypr, Hiszpania, Niemcy, Anglia, Włochy, Belgia. Większość – może jakieś 2/3 ludności wyjechała za granicę ale dużo też osób wyjechało do dużych miast, jak Warszawa czy Lublin.
   Ksiądz dodał na koniec, że widzi i to wie, że Pan Bóg nam tutaj Błogosławi i hojnie obdarowuje swoimi Darami i Łaskami. Oby tych Łask i Błogosławieństwa Bożego nie zabrakło w nadchodzącym 2017 Roku dla każdego z Nas, w Polsce i za granicami.
   Jezus jest Panem i Królem!

  • wobroniewiary pisze:

   Ja, (imię), grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia. Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i w wieczności. Amen

 10. Litania na ostatni dzień roku

 11. Witek pisze:

  Tak właśnie, Totuss tuus, aby wszyscy ludzie wypowiedzieli i zachowalin te słowa w swoich sercach- nie tylkon w 2017!

  • Kasia pisze:

   Dołączam do modlitwy Jabesa życząc Adminom, wszystkim czytelnikom oraz kapłanom opiekującym się tą stroną błogosławieństwa Bożego na cały Nowy 2017 Rok,nieustającej opieki Matki Bożej oraz darów i charyzmatów Ducha Świętego.
   „Niech Pan błogosławi i strzeże..”

 12. Maria z Warszawy pisze:

  Samych błogosławieństw Bożych dla Adminów i czytelników na ten cały Nowy Rok

 13. AnnaSawa pisze:

  „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”
  Lb 6, 24-26
  Błogosławionego i pełnego Łask Bożych 2017 roku wszystkim życzę.

 14. MariaPietrzak pisze:

  ✨ Zachowajcie swoją tożsamość
  Przez wiarę w Jedynego Boga.
  Któż jak Bóg? (Ap 12,7)
  I nic nad Boga! (W. Pol)
  A wierzysz Ty w Boga?
  (ks. Bp. J.Zawitkowski)✨

  … I tej wiary , i tej mocy życzmy sobie na Dni Nowe , Chrystusowe…
  Miłością niełatwą znaczone
  Za to
  Pogodne💕
  I zdrowe !

  Wszystkim przez Boga zadanym , napotkanym , usłyszanym, tutaj zebranym
  Wowitom💕

  Do Siego Roku ! ✨

 15. babula pisze:

  Panie Boże za miniony rok Dziękuję Ci , za wszystkie łaski, które mi dałeś, za te które pomogłeś mi przyjąć i te, których nie przyjęłam, za kochającą rodzinę i za dom -moje miejsce pod niebem -Dziękuję Ci, za radości i smutki, za bóle, Dziękuję Ci, za dobrych ludzi, których spotkałam w realnej i wirtualnej rzeczywistości Dziękuję, za to co nadejdzie w tym nowym roku, za to czego się boję i za to co sprawi mi radość -Dziękuję Ci Boże mój!
  Błogosław Panie nam wszystkim tu zgromadzonym, Ewie i Kazimierzowi a szczególnie wspieraj swoją łaską ks.Adama by mógł nas dalej prowadzić po Twoich drogach.
  Maryjo nasza Królowo przeprowadź nas przez ten czas, który został nam dany jeszcze raz, kolejny już raz, byśmy nie zawiedli naszego Króla i Pana Jezusa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s