2017 – Rok Maryjny

Odpowiadając na poniższą prośbę niewolników NMP skupionych wokół Wieczerników Maryjnych w Polsce, przysłaną do nas w dniu dzisiejszym:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
Prośba w sprawie ogłoszenia Roku Maryjnego w Polsce

Jesteśmy przekonani, że jeszcze więcej łask spłynęłoby z Nieba, gdyby Niepokalane Serce Królowej Polski i Pani Fatimskiej było przede wszystkim uczczone w takim proponowanym Roku Maryjnym. Taki zaś mógłby być jakoś ogłoszony niezależnie od oczekiwań wobec naszego Episkopatu. I dobrze byłoby rozpocząć go już od I-go stycznia, bo bieżąca sytuacja w Polsce tego wymaga, zresztą w Polsce poświęconej Niepokalanemu Sercu Maryi (8.09.1946r.)
(…) Jeszcze jeden argument przemawia mocno za Rokiem Niepokalanego Serca. Coraz bardziej znane są wielkie łaski, a nawet cuda uzdrowień otrzymane dzięki temu zawierzaniu się na Jasnej Górze Niepokalanemu Sercu Maryi.
Z modlitwą w intencji Ojczyzny, Państwa i powyższej propozycji.
(podpisy osób)

W dniu świętego Jana Apostoła,
który usłyszał pod krzyżem”Oto Matka twoja” ((J19, 27)
My, dzieci i niewolnicy NMP
OGŁASZAMY NADCHODZĄCY 2017 ROK

ROKIEM MARYJNYM

maryja1

Odmawiajmy codziennie Różaniec Święty, pomni słów św. Ludwika de Montfort, żedusza, która odmawia codziennie Różaniec nigdy nie popadnie całkowicie w herezję i nigdy nie zostanie zwiedziona przez diabła”

(78) Uwierz mi, mój drogi współbracie w Różańcu! Czy chcesz wspiąć się na wyższy poziom modlitwy bez uszczerbku i bez iluzji szatana, tak powszechnych dla ludzi pobożnych? Odmawiaj codziennie, jeżeli możesz cały Różaniec albo przynajmniej jedną część. Z Bożą łaską już to robisz? Jeżeli chcesz w tym wytrwać i wzrastać w pokorze, zachowaj praktykę świętego Różańca, ponieważ dusza, która odmawia codziennie Różaniec nigdy nie popadnie całkowicie w herezję i nigdy nie zostanie zwiedziona przez diabła: to jest stwierdzenie, które podpisałbym własną krwią.

*****
Kilka diecezji już 13 X 2016 ogłosiło 2017 rok Rokiem Maryjnym:
Dołączmy, nie zwlekajmy, wymadlajmy przyśpieszenie i nadejście
Triumfu Niepokalanego Serca Maryi

1) Uroczyste rozpoczęcie Roku Maryjnego w diecezji siedleckiej
Dziś, 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w diecezji siedleckiej zainaugurowano obchody Roku Maryjnego. Uroczystej Mszy św. w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup Kazimierz Gurda.
Hierarcha powiedział w homilii, że dzisiejsza uroczystość rozpoczyna też duchowe przygotowania do przypadającego w 2018 roku Jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. Hasło tego roku brzmi: ,,Idźcie i głoście wraz z Maryją”.
Pragniemy włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego, które brzmi ,,Idźcie i głoście”, ale chcemy to czynić razem z Maryją – mówił biskup siedlecki. – Pragniemy być głosicielami wiary i zbawienia przyniesionego nam przez Jezusa. Nie tylko wejść w misję, którą wobec naszego pokolenia wypełniło pokolenie naszych rodziców i dziadków, umacniając nas w wierze, ale pragniemy byśmy tego dziedzictwa nie zaprzepaścili – powiedział ordynariusz siedlecki… Czytaj: kliknij

2) Inauguracja Roku Maryjnego w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
W czwartek, dnia 13 października br. o godzinie 19.00 w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja w Archidiecezji Roku Maryjnego, z racji na nadchodzącą 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, wraz z księżmi Biskupami z Metropolii, była to również dziękczynną za mijający Rok Miłosierdzia i Rok 1050 rocznicy Chrztu Polski. Po Liturgii w Kościele, licznie zgromadzeni wierni, przeszli w procesji ze świecami, odmawiając modlitwę różańcową. Na placu przed Kaplicą Maryjną odśpiewany został hymn „Bogurodzica” rozpoczynający modlitwę Apelu Maryjnego. Uroczystość zakończyło oddanie czci relikwiom Świętego Jana Pawła II i relikwiom bł.dzieci Fatimskich… Czytaj: kliknij

Rok 2017 pod patronatem Maryi

W 1656 r. król Jan Kazimierz oddał Rzeczpospolitą pod opiekę Matki Bożej, którą nazwał Królową Korony Polskiej. Działo się to już po obronie Jasnej Góry, jednak w czasie, gdy Polska była wciąż opanowana przez Szwedów i Rosjan. Królewskie ślubowanie miało więc poderwać społeczeństwo do dalszej walki. W 1717 r. nabrało ono wymiaru religijnego. Ikonę jasnogórską udekorowano wówczas drogocennymi koronami ofiarowanymi przez papieża Klemensa XI.
W 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji.

Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski trwa na Jasnej Górze od 15 lat, w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. W indywidualnym akcie pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, parafie, wspólnoty i wszystkie swoje sprawy. „W czasie tej modlitwy pielgrzymi zawierzają samych siebie, swoje rodziny, miejsca pracy, samorządy, jednym słowem wszystko, co stanowi ich życie, Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, bo pamiętamy, że Matka Boża w Fatimie powiedziała: ‘Moje Niepokalane Serce zatriumfuje’” – przypomina o. Albert Szustak. Uczestnicy uroczystości spotykają się o godz. 17.00 na prelekcji maryjnej, a potem o godz. 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w czasie Mszy św. dokonują aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.
„Mamy przygotowane takie specjalne akty zawierzenia na dużych kartkach A4 i tam ludzie wypisują także swoje intencje do Matki Bożej Królowej Polski, prosząc Ją o wstawiennictwo w różnych sprawach – wyjaśnia Maria-Emanuel Dziemian, która organizuje jasnogórskie spotkania, starsza Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej – Akty zawierzenia składane są na ołtarzu w czasie Mszy św. i właśnie w ich intencji sprawowana jest Eucharystia. Po jej zakończeniu pielgrzymi odbierają swoje akty zawierzenia, czytają je przed Cudownym Obrazem i zabierają ze sobą do domów.

Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski

Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór Świętego Jana Pawła II mówię dziś: cały(a) jestem Twój(a). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego(ą) siebie, wszystko czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, duszę, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszystkie dobro, prawda i życie. Amen.
Imprimatur – Bp. Jan Wątroba, Częstochowa 2.X.2008 r., L. Dz. 807

Czytelnicy Wowit zostali zawierzeni Niepokalanemu Sercu Królowej Polski
na Jasnej Górze
w I-szą sobotę miesiąca 2 stycznia 2016 roku

akt-wowit

Śpiewajmy wraz z ks. Dominikiem Chmielewskim: Cały jestem Twój Maryjo
I zaglądajmy na stronę Niewolników NMP – Niewolnicy Maryi

Pokażmy Najświętszej Maryi Pannie, że jesteśmy Jej dziećmi,
Odmawiajmy codziennie przez cały rok Różaniec Święty
(dziesiątek Ukoronowanie NMP) oraz
„Pod Twoją obronę”

„Ut adveniam regnum tuum, adveniat regnum Mariae” –
Aby przyszło Królestwo Twoje, Panie, niech przyjdzie Królestwo Maryi
(św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).

Reklamy