Ks. Dariusz Kowalczyk: Film „Pucz” trzeba obejrzeć!

Film „Pucz” trzeba obejrzeć. Niech obejrzą go szczególnie ci, którzy powtarzają, że obydwie skłócone strony są siebie warte. Nie! Tu nie ma żadnej symetrii. Z jednej strony są spokojni ludzie, którzy wygrali wybory i chcą rządzić zgodnie z demokratycznymi procedurami, a z drugiej agresywni pieniacze, którzy biegają jak na haju w Sejmie i pod Sejmem szukając awantury, prowokując, wyzywając, kłamiąc, manipulując, by polała się krew… To nie jest już tylko spór polityczny. To spór cywilizacyjny i moralny.
Za: Ks. Dariusz Kowalczyk na fb.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

75 odpowiedzi na „Ks. Dariusz Kowalczyk: Film „Pucz” trzeba obejrzeć!

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Schizofreniczna opozycja! Przypominamy jak „przestrzegał demokracji” Stefan Niesiołowski gdy był Marszałkiem! (VIDEO)
  Opozycja chce aby Marek Kuchciński podał się do dymisji. Powód? Nie stoi na straży praworządności i łamie zasady demokracji. Oczywiście najgłośniej krzyczy opozycyjna partia Platforma Obywatelska. Prezentujemy kolejny film, na którym można zobaczyć w jaki sposób przestrzegał demokracji w latach 2007-2011, ówczesny Marszałek Sejmu, poseł Stefan Niesiołowski.

  http://wrealu24.pl/polityka/3782-schizofreniczna-opozycja-przypominamy-jak-przestrzegal-demokracji-stefan-niesiolowski-gdy-byl-marszalkiem-video

 3. Monika🌸🌺 pisze:

  Módlmy się za naszą ojczyznę!
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE!

 4. Sylwia pisze:

  To jest przerażające.

 5. Beata pisze:

  Jestem osoba wierząca i praktykująca, czytam często Wasze artykuły ale nie mogę sie zgodzić z z opinia o filmie ,,Pucz” wstyd mi, ze kościół, który powinien być kościołem poza podziałam , często jest kościołem Pisu . Wstyd mi, ze księża obnoszą sie ze swoimi poglądami i uprawiają politykę w kościele. Wstyd mi, ze czytam iż po jednej stronie sa spokojni ludzie , którzy wygrali wybory , a po drugiej pieniacze. Drodzy Państwo , język ludzi Pisu, to język nienawiści , który nie szanuje nikogo poza prezesem i jego lojalna trzódka . Jesr mi naprawdę wstyd czytać te brednie. Dziekuje Bogu, ze sa jeszcze kapłani nie uwikłani w pisowskie sprawy

  • @Beata
   Ks. Dariusz Kowalczyk napisał przede wszystkim prawdę a mówić prawdę to jest obowiązek nasz i księży też, a to że prawda czasem boli to widać.
   Dziwnym by było gdyby ksiądz popierał np. Sikorskiego który zapowiadał „dorżnięcie watahy” (przypomnij sobie Cybę i śp. Rosiaka) albo zapowiedzi Niesiołowskiego „z okien będziecie skakać” Księża nie mogą stać z boku i milczeć bo ktoś im zarzuci, że są za PiS-em, księża muszą być za prawdą i nazywać rzeczy po imieniu, jeżeli ktoś jest prowokatorem czy używa wobec kogoś innego obrzydliwych wyzwisk to trzeba o tym mówić wprost.

   „język ludzi Pisu, to język nienawiści”
   a na tym filmie był ktoś z PiS-u używający takiego języka? oglądałem dwa razy i widziałem tam posłów PO .N i ich sympatyków z kodu.
   Mała rada, wyłącz tvn, włącz myślenie.

   • Beata pisze:

    Na tym filmie zreszta bardzo kiepsko zmontowanym jest to, co chciano pokazać. Proszę wybaczyć ale znam wielu wspaniałych Duszpasterzy, bo nie każdy ksiądz ma na uwadze duszpasterstwo. Dla mnie wykładnia jest biblia i to co mówi papież Franciszek. Mówi ostatnio wiele na temat błędów jakie sa popełniane wśród duchowieństwa. Ja nie odejdę z kościoła, który kocham od wczesnego dzieciństwa. Przechodząc od Oazy, Dzieci Marii, Odnowe w Duchu Św. i swojej osobistej relacji z Bogiem. Jest mi jednak przykro kiedy młodzi ludzie w rozmowie sięgają po argumenty z którymi trudno dyskutować . Proszę mi wierzyć, czasem mam wrażenie, ze zwykli ludzie maja więcej pokory i milosci bliźniego niż skąpany w przepychać Ojciec Dyrektor i inni zaślepieni ideami i biznesami. Kapłan musi być wiarygodny, musi być ponad to co dzieli i budzi złe emocje, winien widzieć przede wszystkim czlowieka . Sam fakt, iż taki artykuł sie umieszcza na Waszej jest ukierunkowywaniem ludzi na konkretna opcje polityczna. Big nie będzie nas rozliczał z dyskusji politycznej tylko z milosci do człowieka .Ja jako osoba ochrzczona w moim kościele świętym proszę byście byli ludźmi ducha a nie spraw politycznych. Potrzebujemy Was jak nigdy dotąd , a prawda jest w Bigu a nie w Kaczyńskim i jego miesięcznikach . Dobrze ze modli sie za brata ale robienie z tego proszę wybaczyć cyrku jest daleko nie na miejscu

    • wobroniewiary pisze:

     1) skoro nie oceniasz to odwal się od O. Dyrektora a w biga to sobie sama wierz

     Ja mam Boga
     Co to są miesięczniki?
     zanim coś napiszesz, 2 razy sprawdź i 3 razy się zastanów.

    • ircia pisze:

     Niech Cie Beata Bog Blogoslawi,wyleje zdroje lask,a Matka Boza-Maryja ma pod opieka !

    • Marek pisze:

     „Na tym filmie zreszta bardzo kiepsko zmontowanym jest to, co chciano pokazać.”

     Na tym filmie jest dokładnie pokazane twoje środowisko.
     A za tydzień ujrzą światło dzienne skrywane od lat akta esbeckie, to dopiero będzie walka o „demokrację” większa niż o wysokie emerytury oprawców którzy mordowali Polaków w tym i wielu księży. Ojciec dyrektor ci przeszkadza? a kłamstwa na jego temat szeroko rozpowszechniane we wrogich Polsce mediach ci nie przeszkadzają?

    • Sylwia pisze:

     „proszę byście byli ludźmi ducha a nie spraw politycznych“ Pani Beato kiedyś też tak myślałam. Tylko że wybranie przez katolika opcji Po, nowoczesna, PSL to wybranie opcji anty chrześcijańskiej. Stąd ta walka. Wyboru nie mamy. Z tego też możemy być rozliczeni.

    • PAulina pisze:

     Skoro nie lubisz Pisu to poczytaj sobie co na temat Radia Maryja miał do powiedzenia niedawno zmarły poseł SLD s.p Tomasz Kalita. Jak bardzo to radio mu pomogło w trudnych chwilach walki z rakiem.
     Miliony osób w Pl tego radia potrzebuje. Zamiast chejtowac to posłuchaj i zrozum.

    • kasia pisze:

     „Po owocach ich poznacie” to obecny rząd był za tym aby nie MORDOWAĆ DZIECI W ŁONACH MATEK a…. po, nowoczesna i kod to co…czarny marsz urządzli

  • Jerzy pisze:

   Szanowna Pani Beato!. Piszę Pani, że jest osobą wierzącą i praktykującą. Bardzo dobrze. Więc mam do Pani takie pytanie, co jest dla wierzącego i praktykującego katolika najważniejszą sprawą. Przestrzeganie tego co jest napisane w Ewangelii, i tego co naucza Kościół Święty i Papież. Zacznijmy od naszego ukochanego Św. Jana Pawła II – co mówił, że najważniejszą rzeczą dla każdego człowieka, a nie tylko dla katolika, jest ochrona życia – od poczęcia – do naturalnej śmierci!. Zawsze mówił, szczególnie będąc w Polsce – brońcie krzyża, od gór – aż do morza!. I teraz właśnie chcę się odnieść do tego o czym Szanowna Pani napisała, że kościół miesza się do polityki i szczególnie popiera ten rząd i Prawo i Sprawiedliwość. Cofnijmy się trochę w stecz, co poprzednia ekipa rządząca czyli PO i PSL, jak zachowywała się i jakie ustawy uchwalała. A więc: uchwalała i popierała ustawę o in vitro, gender o tym że to jest normalne że mogą zawierać związki małżeńskie mężczyzna z mężczyzną, czy też kobieta z kobietą i szereg innych rzeczy, niezgodnych z Ewangelią jak i nauką Kościoła Świętego. Co się działo w Warszawie gdy było przyzwolenie na profanowanie krzyża, gdy straż miejska czepiała się starszych Pań modlących się na Krakowskim Przedmieściu. gCzy tego Szanowna Pani nie zauważyła, to dla Pani nie ma znaczenia. Właśnie nowy rząd, Pan Prezydent, Pani Premier są osobami głęboko wierzącymi i nareszcie czuje się że jest właściwy klimat, że dobro jest nazwane dobrem, a zło jest nazwane złem. Więc życzę Pani dużo zdrowia i refleksji, nad tym co Pani napisała. Z Panem Bogiem!.

   • mkm80 pisze:

    „Właśnie nowy rząd, Pan Prezydent, Pani Premier są osobami głęboko wierzącymi i nareszcie czuje się że jest właściwy klimat, że dobro jest nazwane dobrem, a zło jest nazwane złem.”
    No nie wiem, ja tam zawsze uważałem aborcję za zło a każdego polityka który pozwala prawnie na zabijanie dzieci trudno mi doprawdy nazwać osobą głęboko wierzącą. Więcej – uważam, że każda wierząca osoba w pierwszym rzędzie broniłaby osób najbardziej bezbronnych – nienarodzonych jeszcze dzieci.

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Bp. Albin Małysiak, Kościół a polityka. CZ.1.

   Ks. Bp. Albin Małysiak, Kościół a polityka. CZ.2.

  • Sylwia pisze:

   Proszę wejdź na fb pani Krystyny Jandy i zobacz jaki tam jest” język miłości „.

  • Marian pisze:

   ” język ludzi Pisu, to język nienawiści ” rozumiem z pani wypowiedzi że język opozycji , jeśli można ich tak nazwać , jest językiem miłości ?? . Droga pani Beato , żal mi pani bardzo ,
   . Panie Jezu , Królu nasz , oświeć serca ludzkie ..

  • Maria pisze:

   Pani Beato popieram Panią w 100%.Język PIS-u to język nienawiści.A zwłaszcza podczas Miesięcznic.Przypomnę.Cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje.Albo lepszy i gorszy sort.Tak nie wszyscy biskupi i księża są uwikłani w te spawy.

  • anna pisze:

   nie ma kosciola bez panstwa bez polityki bez ojczyzny czy nam sie podoba czy nie jestesmy kosciolem w szkole w pracy w sluzbie zdrowia na ulicy wszedzie jestem katolikiem z tym co dobre i zle Jezeli byl bym katolikiem tylko w kosciele to bym byl dwulicowy Mam znac prawde chociaz to boli bo to moja ojczyzna to moja Matka a oni sa moimi bracmi chociaz sie spieramy BOG Honor Ojczyzna JEZU TY sie tym zajmij abysmy byli jedno DUCHU SWIETY POWIEJ PO TYCH POBITYCH POWIEJ PO NAS POBITYCH

  • Marek pisze:

   Już zachód europy odciął Kościół od polityki i wszyscy widzimy czym to się kończy.
   Nie można zostawiać Pana Boga na schodach do Sejmu czy jakiegokolwiek urzędu, bo bez Boga będą wychodzić bezbożne prawa.

  • ELZBIETA pisze:

   Niech wasza mowa będzie prosta. Tak, Tak. Nie,Nie
   W przeciwnym razie nie wiadomo o co chodzi Pani Beato.

  • Ja również jestem osobą wierzącą i dziękuję Bogu za PIS

  • beat pisze:

   Pani Beato Pis jest jedyna partia prawiowa ktora broni wartosci katolickich w calej Europie
   PO zdradzila Jezusa podpisujac diabelskie ustawy!!!!
   o aborcji o zwiazkach partnerskich o gender
   Pani oglada telewizje TVN lewacka ktora podburza Polakow przeciwko Prawicowemu Rzadowi ktory kocha Boga Kosciol i Ludzi
   Co to za wierzacy Katolicy ktorzy spiskuja przeciwko Bozym Przykazaniom
   prosze sie lepiej zapoznac i czytac ogladac Katolickie media
   To szatan chce rozlamu w Polsce chce Europy niekatolickiej czyli ?
   niema innej drogi Za Bogiem albo z szatanem
   Prosze sie zapoznac co mowil Jan Pawel 2 to PIS idzie z Jego Nauczaniem
   Wszyscj z Rzadem Prawicowym sa po stronie Boga i dlatego tyle nienawisci robi szatan
   Z Maryja Krolowa Polski i z Jezusem Krolem Polski i Wszechswiata Prawda Zwyciezy i sama sie obroni chociazby wszystkie demony swiata chcialy nas zniszczyc i nasza Katolicka Wiare

 6. M pisze:

  Zauważcie, że polityka wywołuje negatywne i nie potrzebne emocje zarówno z jednej jak i drugiej strony. Po co to wszystko? Przecież nie ma żadnego zagrożenia dla legalnie wybranej władzy, tylko media wyolbrzymiają ten problem i próbują manipulować i nastawiać przeciwko sobie społeczeństwo.

  • Jerzy pisze:

   Do M: Mam takie pytanie?. Nie wiem czy Pan, czy też Pani pisała swoje myśli – gdybyście Państwo byli właścicielami np. Stacji TVN która jest własnością żydowsko-amerykańskiego właściciela, na pierwszym miejscu stawialibyście interes narodowy Polski, czy swojej i międzynarodowej korporacji. Dlatego jeżeli ktoś ogląda tylko tego typu stacje, to ma wypaczony ogląd sytuacji. A niestety polacy tam zatrudnieni za przysłowiowe srebrniki oczerniają swój kraj, tak u nas jak i udzielając wywiadów zagranicznym mediom. Nie dajmy się dzielić. Właśnie naszym tak wschodnim jak i zachodnim sąsiadom o to właśnie chodzi. A zagrożenie zdestabilizowaniem sytuacji w Polsce było aż nadto widoczne. Strona która przegrała wybory, nie może się z tym pogodzić, dla nich demokracja się skończyła gdy przegrali i myślę, źe na tym nie poprzestaną i będą szukali nowej okazji aby próbować legalnie wybrany rząd. Bądźmy czujni!.

   • wobroniewiary pisze:

    Błagam – Polacy piszemy z wielkiej litery!!!

   • M pisze:

    Michał do Jerzy:
    Nie oglądam takich stacji telewizyjnych, a jak ktoś ogląda to mi nic do tego jego wybór. Cokolwiek odpisałbym od siebie na nic się zda, dlatego też podam kilka cytatów, które mi się podobają, ponieważ zawierają w sobie piękną, głęboką prawdę i jednocześnie bezcenną radę.

    ,, Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29)

    ,, Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”

    ,, Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Mt 7,1-3)

    • M pisze:

     Jeszcze chcę podkreślić, żeby nie było nie jasności jak dla mnie jeżeli rząd to tylko prawicowy.

 7. jac pisze:

  ad Pani Beaty . Znamienity ks kard Stefan Wyszyński uświadamiał,iż polityka to roztropne dbanie o dobro narodu,zatem w tym znaczeniu jak najbardziej należy zajmować się tzw polityką.
  I jeszcze coś ode mnie. Mianowicie ,jeżeli politykierzy rozmaitej maści, próbują wchodzić(w swojej bezdennej pysze i głupocie) w buty Pana Boga, wówczas psim obowiązkiem kazdego chrzescijanina ( a tym bardziej księdza) jest zareagować tj „wtrącić się” w tą tzw politykę. Jak wiadomo ,zło potrzebuje tylko jednego tj aby milczały osoby nie godzące się na to zło.
  Był taki np bł ks Jerzy Popiełuszko. A dziś,moim zdaniem, jego kontynuatorem jest np ks Jacek Międlar. Jeżeli np suspensy bądź eksomuniki udziela jakis purpurat.który jest np masonem(lub jakimś innym tego typu heretykiem) wówczas taka suspensa czy ekskomunika jest nieważna. Nuncjusz paieski (okazał się masonem). Tj ten,który naciskał na objęcie ostracyzmem ks Jacka.
  To tzw „starsi i mądrzejsi”(hazarowie syjo-masoneria) zalewa nas Polaków(od 1945 r) propagandą,iż nie wolno zajmować się polityką. Tj polityka jest dla „starszych i mądrzejszych”(synagoga szatana). Natomiast Polacy( czyli tzw goje-śmieci wg talmudu) mają tylko służyć i robić,robić, a jak już nie mogą robić i służyć to „zejść”. PIS ,PO i te różne sztuczne podziały na lewicę i prwaicę to tylko dwie nogi tego samego talmudzkiego syjonisty z synagogi szatana. Ich celem jest NWO pod egidą antychrysta (niby niebawem ma nadejść).

 8. m-gosia pisze:

  Ma rację ks.Kowalczyk , iż jest to spór cywilizacyjny i moralny. Pod koniec poprzednich rządów nie mogłam już słuchać o gender, tzw. ” małżeństwach” jednopłciowych, in vitro . To m.in.ten spór moralny.Dziś to ucichło i już za samo to jestem z PIS . Do pań Beaty i Marii .Czy księża wyjęci są z pod prawa i nie mogą się wypowiadać publicznie .TVN- owcy dobrze znają pewnego księdza celebrytę tylko , że jest On po przeciwnej stronie .On jest ich. Módlmy się o mądre rządy w naszej Ojczyźnie. Chryste nasz Królu i Maryjo Królowo Polski miejcie nas Polaków w swojej opiece.

 9. jac pisze:

  Nie mam jakichś twardych dowodów i nie będę się doszukiwał. Jeżeli nawet bym znalazł,to cóż by to był za tryumf. Każdy dopóki żyje ma szansę być zbawionym. Zatem zamilczę.

  • Marek pisze:

   Bez dowodów to plotkarstwo.
   VIII Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

   • Witek pisze:

    Oj widzę, że temperatura się podnosi i podziały coraz bardziej się uwidaczniają. Pewnie przyjdzie nam stoczyć jeszcze niejedną bitwe. Ale Maryja i Jej dzieci zwyciężą. Czy to się komuś podoba czy nie!!!

    Jezu jak ratować zabłąkane owce?

    Amen

 10. Sylwia pisze:

  „Panie czuję smak Twej Miłości.
  Czuję powiew Twego życia,
  bez okiełzania rzeczywistości,czuję bliskość Mego Pana.
  Tak! tą niesamowitą nie pohamowaną.
  Idę w tej codzienności z Tobą, nie muszę się lękać, choć lęk mnie czasem przerasta- to Ty Jesteś.
  Jesteś Wielki i Wszechmogący.
  Pan Zastępów Ten Który Jest i będzie na Wieki.
  Święty Bóg, który Jest przy mnie.
  Miłość Twa mnie zadziwia i uczy żyć na nowo.
  Pragnę z każdym dniem Twego Nieba,choć jestem na Ziemi.
  To czuję pragnienie Nieba choć Go nie widziałam.
  To pragnienie Nieba jest nie do opisania.
  Panie czuję Smak Twej Miłości, kto raz poczuje pragnął Jej Będzie..”

 11. jac pisze:

  Skoro zostałem skalsyfikowany jako plotkarz , to (jeszcze przed zakończeniem „dnia”) chyba trzeba abym podał jakies źródła. Np Polska Narodowa prasa tj : Polska Niepodległa, Gazeta Warszawska (chyba wystarczy). Ale każdy dopóki żyje ma szansę na zbawienie.

 12. jac pisze:

  No,no tego bym się nie spodziewał. Np dla tzw chazarów polska prasa narodowa to dziadostwo. No ale każdy w jakimś tam stopniu błądzi.

 13. MariaPietrzak pisze:

  Niedawno Papież Franciszek wskazał Maltę …
  ….Dlaczego
  nie pójść tym tropem dalej , tam , gdzie rzeczywiście syczy …
  👀
  O masonerii w Kościele ( Bestia wychodząca z ziemi, podobna do baranka (Ap 13,11-18).) ,
  trudno mówić dokumentami .
  Pan dal jednak wskazówkę
  „Po owocach ich poznacie” ….
  Rozpoznacie !
  Więc tak po wścibsku i po babsku !
  Owocem tym mogą być pisemne czy ustne naciski na zmiany stowarzyszeń katolickich na świeckie .
  Naciski zmuszające do jakiegoś działania …. za określoną nagrodę czy spokój na powierzonym stanowisku .
  Wymuszane posłuszeństwo dla ukrycia swojej niegodziwości . . Podstęp .
  Rozpowszechnianie kłamstwa , oszczerstw wokół niewygodnych.
  Również , gdy
  / „W miejsce Dekalogu proponuje się moralność uniwersalną,
  w której
  „filantropia zajmuje miejsce miłości,
  zadowolenie zastępuje nadzieję,
  a kultura usuwa wiarę”.
  http://m.niedziela.pl/artykul/67873/nd/Walka-Antychrysta-z-katolicyzmem
  👀
  Zanikanie Nabożeństw rekomendowanych przez Niebo , opieczętowanych obietnicami i odpustami .
  Różnego rodzaju manipulacje zachowaniami , słowem , nawet Sakramentem !
  Eucharystia jest jednym z Sakramentów , który świadczy prawdę o osobie !
  Takie doświadczenie może mieć Kapłan o osobie komunikującej , jak i osoba komunikująca o kapłanie konsekrującym .
  – Bowiem różne są dary Boże dla ujawnienia prawdy o tych , co działają na szkodę Kościoła !
  Dziwne jest , że przy nawet poważnych poszlakach , „przestępcy” cieszą sie dalej zaufaniem i ze szczerym uśmiechem rozbrajają Fortecę – Kościół ; Inne członki zarażając , pociągając ku zgubie .
  A tłum jak niegdyś , tak i dziś … „stoi i patrzy „.
  Znamienne słowa pozostały na kartach Kościoła jako przestroga, po beatyfikacji Joanny d’Arc /
  Papież Pius X powiedział wtedy , w dniu 13 grudnia 1908 r.
  „W naszych czasach,
  bardziej niż kiedykolwiek dotychczas,
  największą siłą czyniących zło jest tchórzostwo i słabość ludzi dobrych,
  a cały wigor rządów szatana wynika ze słabości katolików.
  O gdybym mógł zapytać Boskiego Zbawiciela, jak uczynił to w duchu prorok Zachariasz:
  „Czymże są Rany na Twoich dłoniach? ”
  Odpowiedź byłaby bez zwątpienia następująca: „Doznałem tych zranień w domu tych, którzy mnie kochali.
  Zranili mnie przyjaciele, którzy nie zrobili nic by Mnie bronić,
  oraz ci, którzy przy każdej okazji stają się wspólnikami moich przeciwników.
  Ten wyrzut można skierować do słabych i tchórzliwych katolików wszystkich krajów .”

  – taka Prawda którą odkryła w Kościele 👀 wścibska , gdzie trwa walka Smoka z Niewiastą i jej potomstwem , rzeczywistość , która nam cicho jak pełzanie gada, towarzyszy .
  A skutkiem jej kryzys w naszych rodzinach , pośród dzieci i młodych , czy porzucone kapłaństwo .
  Kryzys wiary , utrata poczucia nadprzyrodzoności , sacrum .
  Anemia , jesli nie białaczka !
  ( zobacz/kard .Dias w Lourdes )
  👀
  „Zostań z nami, Panie, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się nachylił” (Łk 24, 29).
  Pozostań aż do rana i nie odchodź, dopóki mi nie pobłogosławisz.
  Pozostań ze mną na tej ciemnej łez dolinie, dopóki nie rozproszą się ciemności.
  Pozostań, światłości mojej duszy, bo już wieczór się zbliża.
  Gęste cienie, nie pochodzące od Ciebie, zaczynają mnie ogarniać…
  … w moim strapieniu i smutku odczuwam potrzebę czegoś, czego sam nazwać po imieniu nie umiem.
  Potrzebuję tylko Ciebie !!
  (J. H. Newman)

 14. Sylwia pisze:

  Pani Ewo wysłałam na jutrzenka2012@gmail.com prośbę do Pani. Jakby mogła Pani w wolnej chwili zerknąć na tą wiadomość, to byłabym bardzo wdzięczna.

 15. Małgorzata pisze:

  Moi Kochani , jak widać są osoby takie jak Beata , Maria , którym nie przeszkadzało ,że poprzedni rząd wprowadzał prawa , nie mające nic wspólnego z prawami boskimi, że rujnował nie tylko gospodarkę , ale i Ducha Narodu. Uważają się za osoby wierzące i praktykujące , ale piją z zatrutego źródła … ( tvn , wyborcza ) . Karmienie się tymi mediami nie pozostaje bez skutku.
  Są to osoby zmanipulowane .
  Obecny rząd jest propolski , chociaż widzę i jego błędy. Można go oczywiście merytorycznie krytykować , ale to co robi tzw. totalna opozycja to nawet urąga przyzwoitości.
  Pamiętamy marsze w obronie Telewizji Trwam . Pełna kultura.
  A tak przy okazji . Gdzie byli ” obrońcy wolności mediów „wtedy ? Jakoś nie zauważyłam ich by glośno wołali w obronie TV Trwam .

  • Zinka pisze:

   Dzięki Małgosiu że to napisałaś . W pełni się z tobą zgadzam 😊

   • Sylwia pisze:

    Ja również się zgadzam ze słowami Małgosi.
    Jeżeli mogę dorzucić coś od siebie.
    Niestety przez te podziały polityczne są i podziały w rodzinie. Ostatnio usłyszałam pewną historię, gdzie brat z siostrą się na siebie pogniewali, bo jedni są za rządami PO a inni PIS. Wyobraźcie sobie że się od tego czasu nie odzywają do siebie. Nasunęła mi się myśl, że te podziały robią szkody i dzielą ludzi bliskich sobie.
    To prawda manipulacja nie ma granic.Ale to smutne że świat polityki tak dzieli zwykłych ludzi.
    Ale z drugiej strony my mamy wyrażać swe zdanie. Lecz trzeba trochę swego rozumu by dojść do pewnych wniosków. A wielu jest takich co opierają się tylko na zasłuchanych informacjach i je powielają w dodatku szerząc mowę nienawiści.
    Trzeba bronić swych racji ale tylko wtedy gdy mamy ku temu pewność że to co mówimy jest prawdą.
    A „Prawda sama się Obroni”.
    Co do słów Pani Beaty, myślę że wiele ludzi właśnie nie odróżnia prawdy łykając tylko to co proponują media.
    Ja osobiście nie widzę Jadu ze strony Pis- choć są pewne sprawy z którymi mogę się nie zgodzić, to uważam że wszelkie ich odpowiedzi nie są złośliwe tylko raczej odpierają ataki ze stron innych partii.
    Ale niestety każdy widocznie spostrzega to inaczej.
    Potrzeba wiele modlitw, by nastało zrozumienie wśród tych co myślą odmiennie od innych.

  • Małgosiu, oni też wtedy byli, ale wtedy byli przeciw wolności mediów. Pamiętam jak dziś debatę w Sejmie nad przydzieleniem koncesji Radiu Maryja, było wystąpienie posła który dziś walczy o „demokrację” wtedy mówiąc o radiu celowo przerwał w pół słowa i z nienawiścią i pogardą wycedził „Radio Ma_ryja” i ten poseł jest dziś „autorytetem” wielu i stoi na barykadzie „broniąc demokracji” to on po raz kolejny „językiem miłości” groził posłom PiS „będziecie wyskakiwać z okien” i takie osoby jak „Beata i Maria” piszące tutaj mają czelność mówić o mowie nienawiści w wykonaniu PiS.

 16. Sylwia pisze:

  Widzę że już Pani zadziałała :-). Niech Bóg pani błogosławi. Bardzo ta sprawa leżała mi na sercu.

  • Blanka pisze:

   Po i kropka nowoczesna to banda złodziei, moralne dno i zło w czystej postaci. Ze strony pisu nie widzę żadnej „mowy nienawiści” (kto w ogóle wymyślił to idiotyczne określenie???), ale zdecydowanie popieram mkm80 w kwestii aborcja-PIS. Mieli możliwość, mieli środki, mogli miesiącami procedować nad ustawą, czekając, aż się trochę sytuacja uspokoi, tymczasem w nocy sprawie ukręcili łeb, poświęcili dzieci i jeszcze powiedzieli, że im Episkopat pozwolił bezczynnie przyglądać się temu dzieciobójstwu! (Nawiasem mówiąc, jeśli to prawda, to za taki episkopat to powinniśmy się dużo modlić) Wstyd, kompromitacja i grzech! A papież mówił, że życia nienarodzonych trzeba bronić za każdą cenę…
   Jeden poseł Winnicki z RN robił, co mógł, próbował te dzieci ratować, ale sam przecież wiele nie mógł zdziałać. Nie głosowałam na żadną z powyższych opcji politycznych, ale po tym wszystkim w następnych wyborach rozważam poważnie właśnie Winnickiego, bo nie wstydzi się Boga.

   • Zinka pisze:

    Episkopat jest przeciwko aborcji .
    Jedynie z tego co pamiętam jest on przeciwny karaniu kobiet , które się dopuściły zabicia swojego dziecka. , bo one są też ofiarami.

   • mkm80 pisze:

    Żeby może sprecyzować. Dokładnie chodziło mi o to, że PIS stawia utrzymanie władzy nad przykazania Boże a to rozmija się z tym, co rozumiem pod pojęciem „człowiek głęboko wierzący”. I tyle. Nic więcej. Przepraszam tego Jerzego jeśli poczuł się urażony, bo tak odpisałem jakbym z nim polemizował a nie to było moją intencją.
    Natomiast darzę szczególnym szacunkiem Adminów i Forumowiczów tej strony i bardzo szanuje ich zdanie w każdej sprawie, politycznej też, pomimo tego, że w zupełności nie podzielam ich entuzjazmu w sprawie rządzących. To dzięki między innymi ich odmawianym Różańcom, postom i innym inicjatywom (do których zawsze jak mam możliwość się przyłączam) Polska wogóle jeszcze ma jeszcze „jako tako”. I uważam, że to dzięki ich staraniom i mnóstwa anonimowych ludzi modlących się za Ojczyznę duchowo jeszcze żyjemy. Nie dzięki politykom a ludziom proszącym Naszą Królową o wstawiennictwo za Polską.
    A każdemu z prawa i lewa zamiast kłótni proponuję Różaniec Święty z Ojczyznę. Tym wygramy z każdym przeciwnikiem.

 17. beat pisze:

  PIS nie jest za aborcja
  Opozycja totalna chce aby polowa Polski wychodzila na ulice calyczas podstawia noge Rzadzacym
  chce buntu juz prawie im sie to udalo gdyby nie Opatrznosc Boza
  szatan jest klamca i chce zniszczyc Rzad Prawicowy i robi zamieszanie
  znam ludzi ktorzy wrecz nienawidza Pisu wrecz mowili o smierci bylam wstrzasnieta to wypowiedza
  poznalam ludzi ktorzy sa wierzacymi gorliwymi katolikami a nienawidza Pisu
  nierozumie tego!!!
  Jak mozna popierac ludzi ktorzy sa przeciwko wartoscia chrzescjanskim przeciwko Rzadowi Polskiemu
  zly pomieszal rozum opozycji a TVN 24 jest telewizja ktora jest lewacka i walczy z wartosciami
  chrzescjanskimi dlatego jest przeciwko Pis
  za malo mamy telewizji katolickich wczesniej byla telewizja Puls byla pro rodzinna katolicka religijna
  moze teraz ktos z Telewizji Polskiej p Kurski odbuduje czy odtworzy to telewizje
  Tam byly programy takie jak Koronka o 15godz
  Pielgrzymki Papieskie
  modlitwy
  spotkania z rodzinami muzyka katolicka spotkania z ksiezmi a szczegulnie z ojcem Paulinem Jaroszem
  modlitwa rozancowa 1 dziesiatek rozwazania ,audiencja Papieska
  Ta telewizja byla bardzo ewangielizacyjna potrzebujemy takiej telewizji

 18. Pingback: Film „Pucz” trzeba obejrzeć! | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s