Ks. prof. Tadeusz Guz – Jeden jest Pan. Jak żyć Aktem Poświęcenia Polski Chrystusowi?

Homilia ks. profesora Tadeusza Guza wygłoszona w Jarosławiu, podczas której mówi on m.in. o próbie, na jaką wystawiona jest wiara wielu katolików w Polsce z powodu obchodów rocznicy reformacji. Ksiądz profesor porusza także problem herezji protestanckich i zachęca wszystkich do współpracy z sakramentalną łaską Chrystusa Króla obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W niedzielę, 8 stycznia 2017 r., w święto Chrztu Pańskiego, ks. prof. Tadeusz Guz odwiedził Jarosław na Podkarpaciu. Po uroczystej Mszy św. kapłan spotkał się z mieszkańcami tego miasta w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wygłosił prelekcję pt. „Jak żyć Aktem Poświęcenia Polski Chrystusowi jako Królowi w przestrzeni Kościoła świętego, Narodu, Ojczyzny i Rzeczypospolitej Polskiej jako państwa”

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Ks. prof. Tadeusz Guz – Jeden jest Pan. Jak żyć Aktem Poświęcenia Polski Chrystusowi?

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Tadeusz pisze:

   mam pytanie do czytelników…
   „czy wiesz jak ma na imię Twój Anioł stróż.?”
   a jeśli nie to czy starałeś się u Boga aby Ci objawił Jego imię?

   a teraz drugie pytanie związane z datą 21-11-2016 (tak to juz tak dawno było…)
   Intronizacją Pana Jezusa na Króla Naszego Całego Życia
   Czy zaczęliśmy żyć (…nie tylko postanowiliśmy… )
   wg Aktu Intronizacji we wszystkich obszarach tj;
   zaczynając od ….serca, łóżka, rodziny, aż do naszych obszarów społecznych…

   czy już jestem gotowy;
   klękać odważnie przed Bogiem w każdym miejscu i każdym czasie
   czy mam już swój klęcznik w pracy na godzinę …6,9,12,15,18,21
   czy już chodzę codziennie na Mszę Św.
   czy jak szaleniec rozmawiam ciągle i wszędzie z Panem Jezusem, Matką Bożą
   czy przestałem już mówić głupoty, żarty, przekleństwa,
   czy w płci przeciwnej widzę i kocham brata/siostrę a nie pożądanie
   czy włączam media już tylko dla spraw religii i wiary
   czy nawracam żydów, masonów, komunistów, demokratów, globalistów,antychrystów,
   czy usunąłem już z katalogu słów „JA” a mówię i myślę „TY”

   myślę, że już czas by zakładka z tej strony pt.
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/akt-intronizacyjny/

   zaczęłą żyć… bo widzę, że już jest martwa…zrobili co swoje… podali sobie ręce….mrugnęli okiem… i WRÓCILI do swoich dawnych pancerzyków…

   PANIE JEZU… POLSKA NIE CHCE JUŻ SPAĆ…WSTAŃMY… CHODŹMY…
   AMEN.

   • wobroniewiary pisze:

    Uważąj, by zamiast Anioła Stróża nie podał ci swego imienia czarny , ten z dołu. On lubi podawać się za Anioła Światłości!

    Jak słucham, że każdy może zagadać, zapytać, usłyszeć, to ciarki po mnie przechodzą.

    • Monika pisze:

     Otóż to! Wszystko natychmiast i na zawołanie, nawet jak chodzi o Pana Boga, bo my wiemy lepiej a Pan Bóg (według niektórych) spełni każdą zachciankę.
     Wytyczne na dziś: najlepiej to niech już od jutra, albo nie, lepiej od dziś wszyscy niech poznają jak ma na imię ich Anioł Stróż, bo jak nie to…
     – Bo tak chcemy. A pokora i Bojaźń Boża? Czy ktoś jeszcze wie co to znaczy?

 2. wobroniewiary pisze:

  Owsiak z miłosierdzia zrobił sobie show i autopromocję. Teraz dołączył do niego Rzepliński

  Szkoda, że Andrzej Rzepliński nie przekazał Owsiakowi 150 tys. złotych, które dostał za niewykorzystany urlop. Zamiast tego wolał podsuwać innym puszkę

  http://wpolityce.pl/polityka/323458-owsiak-z-milosierdzia-zrobil-sobie-show-i-autopromocje-teraz-dolaczyl-do-niego-rzeplinski

  • wobroniewiary pisze:

   Nie ma wątpliwości, że są jeszcze w Polsce odważni księża. W Strzelcach Opolskich w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego miejscowy wikariusz ks. Piotr Maciejski. Garstka ludzi wyszła z kościoła, a po mszy dziennikarz próbował zastraszyć księdza. W sprawę próbują również wciągnąć miejscową kurię

   Duchowny odniósł się do wolontariuszy WOŚP, którzy stali przed kościołem. – Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję – mówił ks. Piotr Maciejski.

   A po mszy nagabującemu go dziennikarzowi przypomniał, że nie widać powodu, by pod kościołem zbierać pieniądze na akcję organizowaną przez człowieka, który nie tylko zupełnie otwarcie wspiera aborcję, a także wzywa do rozważenia legalizacji eutanazji. – A czy uważa Pan za stosowne zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy później bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję? – pytał ksiądz.

 3. wobroniewiary pisze:

  SZOKUJĄCA WYSTAWA W KOŚCIELE. Zamiast drogi krzyżowej faceci z członkami na wierzchu!

  Wydawać by się mogło, że w Niemczech i niemieckim Kościele niewiele nas może zaskoczyć. A jednak to, co się stało w Hamburgu w kościele św. Józefa przekracza nawet tamtejsze standardy

  W świątyni tej, w miejscu gdzie normalnie wiszą stacje drogi krzyżowej zawieszono wystawę plakatów poświęconych dziesięciu przykazaniom znanego niemieckiego artysty Panik-Rocker Udo Lindenberg. Można je tam także kupić. I może nie byłoby o co robić afery, gdyby nie to, że „dzieła” to są zwyczajnie bliskie profanacji, a w kościele wiesza się dość obleśne męskie akty.

  http://malydziennik.pl/szokujaca-wystawa-w-kosciele-zamiast-drogi-krzyzowej-faceci-z-czlonkami-na-wierzchu,1815.html

 4. wobroniewiary pisze:

  Dla Roberta i innych walczących z grzechem masturbacji i innych nieczystości!
  Uwolnienie od masturbacji – czy na pewno zrobiłeś już wszystko co można było?

  • Sylwia pisze:

   Ostatnio na stronie mieliśmy różne dyskusje między innymi na temat papieża Franciszka. Dzisiaj w małym dzienniku obejrzałam filmik z księdzem Piotrem Glasem z marca 2016 roku na temat objawień z Quito. To już ” u nas ” 🙂 na stronce kiedyś było, ale tym razem zwróciłam uwagę na tę część objawień gdzie NMP mówi, że w tych strasznych czasach da nam Pasterza, który pomoże nam przejść te ciężkie Kościoła czasy i odnowi Go. Wcześniejsze tego nie wychwyciłam. Posłuchajcie tego jeszcze raz i zastanówcie się czy to nie jest mowa o Franciszku? Wiem że Franciszek też przez wielu „swoich” jest wyśmiewany dlatego też mam dla Niego wiele przychylności. Wiem że często co w oczach ludzi jest śmieszne u Boga często bywa całkiem odwrotnie. Niestety nie wkleję linku z filmikiem,bo nie umiem.

   • M pisze:

    Przecież już takiego Pasterza mieliśmy, który w strasznych czasach komunizmu i rozpowszechnionego ateizmu, pomógł( mało powiedziane) przejść przez ten trudny czas Kościołowi, który był w tamtym czasie intensywnie prześladowany. Tym Pasterzem był Papież Polak Jan Paweł II, który głosił Królestwo Boże, aż po krańce Ziemi. Zaniósł praktycznie wszędzie, gdzie to ówcześnie było możliwe słowo Boże. Wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie. Te słowa nie muszą ograniczać się tylko do jednej Osoby, mogą odnosić się do każdego z Pasterzów od Jana Pawła II, przynajmniej tak mi się wydaję, ale mogę się mylić.

    • Sylwia pisze:

     Właśnie o to mi chodzi. Każdy papież jest na miarę czasów. Wydaje się że Franciszek otwiera jakąś wąską furtkę dla KK., której wcześniej zauważyć nie mogliśmy. Przecież my katolicy też cały czas dojrzewamy i pewne rzeczy powoli pokazywany są naszym oczom. Myślę że warto uważnie przyglądać się Franciszkowi i jego działaniom. Pamiętam słowa bodajże naszego świętego Jana Pawła II, że człowiek z dobrze ugruntowaną wiarą dyskusji z przedstawicielami innych wyznań się nie boi. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Przecież apostołowie prowadzili dyskusje wśród pogan, piszę to mając na myśli między innymi patrząc na działania Franciszka w stosunku do ludzi innych wyznań.

   • MariaPietrzak pisze:

    Dzis rocznica śmierci świętej życiem Matki Marianny . Prowadzi nas do Maryi , ktora jest Matka Dobrego Zdarzenia czy Pomyślności /
    16 stycznia 1635 matka Marianna zmarła po przyjęciu ostatnich sakramentów. W 1906 r., podczas remontu klasztoru, została otwarta trumna, w której znaleziono jej nienaruszone ciało.

 5. Sylwia pisze:

  Ta mowa księdza profesora wspaniała. Właśnie w Polsce można zauważyć, że filozofia jest ośmieszona, zablokowana, zduszona i poddana pod but ideologii hołdującej materii. O innych krajach się nie wypowiem, bo nie wiem. Wszystko co związane z duchem nazywane jest głupotą, naiwnością. A ludzie w to wierzący to jacyś pomyleńcy lub ciemnogród.

 6. Sylwia pisze:

  No właśnie-„Za mało Bożego spojrzenia na naukę”. To by był świeży powiew.

 7. Ania pisze:

  Bp Athanasius Schneider: Do Kościoła wdziera się nowe pogaństwo

  Kościół znajduje się obecnie w wielkim kryzysie. Musi zmierzyć się z nowym pogaństwem, które wdziera się do jego wnętrza. Duch Święty sprawi jednak, że liberalizm upadnie – mówi bp Athanasius Schneider.

  Bp Athanasius Schneider uważa, że Kościół znajduje się dzisiaj w ogromnym kryzysie wiary i praktyki. Musi zmierzyć się z nowym pogaństwem, które jest porównywalne z tym z pierwszych wieków Kościoła. Co gorsza, wielu duchownych aktywnie współpracuje z tym wrogim Bogu prądem duchowym.

  Bp Schneider uważa, że kryzys jest widoczny na przykład w coraz słabszej wierze w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. „To najgorsza rzecz, gdy człowiek, w tym duchowny, stawia się w centrum celebracji liturgii” – mówi bp Schneider. Podkreśla, że ogromnym zagrożeniem jest też podważanie nauczania Kościoła w kwestiach seksualnych, na przykład tyczących małżeństwa.

  „Żyjemy dziś w niechrześcijańskim świecie, w nowym pogaństwie” – powiedział w wywiadzie dla „Catholic Herald” bp Schneider. „Pokusą dla duchowieństwa jest przystosowanie się do tego nowego świata i nowego pogaństwa, współpraca z nim. Jesteśmy w podobnej sytuacji do tej z pierwszych wieków Kościoła, gdy większość społeczeństwa była pogańska, a chrześcijaństwo było dyskryminowane” – mówi biskup.

  Przestrzega też, że istnieje możliwość powrotu prześladowań prawowiernych chrześcijan – i to nawet ze strony hierarchów samego Kościoła. Uważa też, że może dojść do poważnego podziału wśród katolików. Jedni będą wierni Słowu Bożemu, a inni wybiorą poddanie się duchowi czasów. Podział ten dotknie nie tylko osób świeckich, ale także duchowieństwa.

  „Prawdziwym kryzysem Kościoła jest antropocentryzm. Zapomina się o chrystocentryzmie” – podkreśla bp Schneider. „Naszym pierwszym obowiązkiem jako ludzi jest chwalić Boga. Nie siebie samych, ale Jego” – dodaje. Zapewnia jednak, że nie martwi się o przyszłość. „Duszą Kościoła jest Duch Święty. Jest potężny. Nawet, jeśli przeżywamy dziś głęboki kryzys w Kościele; taki, jaki wydarzył się już kilka razy w ciągu 2000 lat… Zobaczymy, jak wschodzi odnowiony Kościół” – mówi bp Schneider. „To już się zaczęło. Wówczas ten liberalny przybytek upadnie, bo choć ma korzenie, nie daje owoców” – zapowiada

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s