5 lutego zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za łaski udzielane duszom zgłębiającym mistyczne dialogi spisane przez Alicję Lenczewską

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Alicja Lenczewska
ur. 5 grudnia 1934 r. w Warszawie, zm. 5 stycznia 2012 r. w Szczecinie

Alicja
Pan Jezus pouczył Alicję:
Nr 805 cz. 7 I 88, g. 11:30

„Nie zapominaj, że jesteś człowiekiem i musisz nieść krzyż własnych niedoskonałości. Ale przecież Ja niosę go wspólnie z tobą.
Nie bój się oddać i zrzucać na Mnie ten ciężar…”

lenczewska_swiadectwo-723x347_c
W niedzielę 5 lutego 2017 roku w Godzinie Miłosierdzia (15:00) zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za łaski udzielane duszom zgłębiającym mistyczne dialogi spisane przez Alicję Lenczewską pod opieką wskazanego imiennie przez Pana Jezusa ks. W.R.

Czytających Świadectwo i Słowo Pouczenia przybywa. Usilnie starajmy się rady Pana Jezusa wdzięcznym sercem przyjmować.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „5 lutego zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za łaski udzielane duszom zgłębiającym mistyczne dialogi spisane przez Alicję Lenczewską

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Co robić, gdy przychodzi szatan?

  Alicja Pouczenie Nr 41 wt. 7 86, g. 10
  – Wczoraj późnym wieczorem podczas modlitwy poczułam obecność w moim mieszkaniu jakiejś osoby, od której emanowała ogromna groza.
  Modliłam się cały czas do momentu zaśnięcia.
  Obudziło mnie szarpanie za rękę i zupełna świadomość, że czyni to jakaś ciemna istota, chcąc przyciągnąć mnie do siebie.
  Była dokładnie dwunasta w nocy. Wołałam do Pana o pomoc i całkowicie powierzyłam się Jego opiece. I nadszedł pokój, i zupełne poczucie bezpieczeństwa. Nie czułam już obecności nikogo. Był tylko Pan i Jego troskliwa dobroć.

  – Co robić, gdy przychodzi szatan?

  + Nie bój się. Ja jestem z tobą i chronię cię.

  – Czy on przyszedł tu za Twoją zgodą?

  + Nic nie dzieje się bez Mojej zgody.

  – On mnie zachęcał, by spróbować go poznać…

  + Unikaj go. Nie wdawaj się z nim w rozmowę, nie myśl o nim. Myślenie o nim ułatwia mu przyjście. Bądź czujna. Uważaj na swoje myśli, pilnuj ich, aby były przy Mnie. To cię ocali.

  – Tak wielkie jest zagrożenie?

  + Im bliżej jesteś Mnie, tym bardziej czyha na twoje oddalenie się ode Mnie. Żyjesz na świecie, który poddany jest szatanowi. On chce oderwać ode Mnie. Chce cię zastraszyć. Nie bój się. Ufaj Mi. Oddawaj się Mnie w chwilach zagrożenia. Ja cię ocalę. Ufaj, bądź spokojna.

  – Co jest najważniejsze w mim życiu?

  + Ja.

 3. wobroniewiary pisze:

  Z modlitewnika czcicieli św. Ojca Pio:
  Modlitwa rodzin w I sobotę miesiąca

  POŚWIĘCENIE SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
  K: Matko Niepokalana, całą ufność naszą pokładamy w potędze Twojego orędownictwa i macierzyńskiej dobroci Twojego Serca. Posłuszni Twojej woli i poleceniom Ojca Świętego poświęciliśmy się Tobie wszyscy razem. Obecnie odnawiamy uroczyście to nasze poświęcenie Twemu Niepokalanemu Sercu.
  O! Przedobra Matko! Niech Serce Twoje stoi na straży serc naszych, niech jako wzór jaśnieje w naszych rodzinach i parafiach! O! Maryjo! Broń czystości obyczajów, osłaniaj młodzież i dzieci, pobudzaj rodziców do ofiarności, dzieci do posłuszeństwa i karności; ogniska rodzinne niech płoną prawdziwa pobożnością i trwałą miłością. Sercu Twemu polecamy wszystkich nieobecnych w domu rodzinnym; na drogach życia błądzących, słabych i grzesznych. Strzeż ich Maryjo i bądź Gwiazdą Przewodnią dla sierot i ubogich. Z miłości do Twego Serca chcemy spełniać wszystkie pragnienia Serca Jezusowego, żyć wedle przykazań Bożych, według nauki Chrystusa i Kościoła. Będziemy często duszę oczyszczać z grzechów i zasilać ją Chlebem Życia.
  Pomóż nam, O! Maryjo! wykonać te postanowienia, przyjmij to poświęcenie nasze, wyproś łaski – konieczne do uświęcenia życia osobistego i rodzinnego. Okaż się nam Matką i prowadź do Jezusa. Amen!

 4. kasiaJa pisze:

  Jutro wspomnienie św. Agaty
  W dzień św. Agaty w niektórych okolicach poświęca się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić ludność od pożarów i piorunów. Poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym. W dniu jej pamięci karmiono bydło poświęconą solą i chlebem, by je uchronić od zarazy. Św. Agata jest patronką Sycylii, miasta Katanii oraz ludwisarzy. Wzywana przez kobiety karmiące oraz w chorobach piersi.
  http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-05.php3

  • kasiaJa pisze:

   W wielu kościołach 5 lutego we wspomnienie św. Agaty święci się sól, chleb i wodę. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.
   Poświęcony chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach.
   Dlaczego poświęca się sól? Tłumaczy to piękna legenda związana ze św. Agatą. Przed przeszło trzystu laty w krakowskich składach niedaleko Bramy Grodzkiej wybuchł groźny pożar, miasto uratowała od zagłady pewna stara żebraczka, rzucając w płomienie sól św. Agaty, co sprawiło, że ogień zgasł. Chciała by rajcowie miejscy ufundowali kościół ku czci tej, której zawdzięczali ocalenia miasta. Rajcy zobowiązali się do wybudowania świątyni, jednak nie dotrzymali słowa.
   W pożarze z 1655 – spłonęły doszczętnie przedmieścia wawelskiego grodu, podpalone przez szwedzkiego najeźdźcę – dopatrywano się kary za niedotrzymanie obietnicy. Kościoła pod wezwaniem św. Agaty nie ma w Krakowie do dzisiaj.
   W „Żywotach Świętych Pańskich na wszystkie dni roku” z 1937r. czytamy: „Chrystusowi służyć jest największą wolnością i najwyższym szlachectwem”. Prawdziwości tych słów świętej Agaty nie będą rozumieli ludzie, którym służba Chrystusowa ciężko przychodzi. Sądzą oni, że goniąc za światowymi uciechami są prawdziwie wolni i prawdziwe znajdą szczęście. Ale jakże się mylą! Znajdą tylko niewolę, gorycz, niepokój i wyrzuty sumienia. Mieć prawdziwą wolność, znaczy służyć Chrystusowi. „Gdzie Duch Pański przebywa – mówi Pismo święte – tam panuje wolność”. Służba taka uwalnia nas od niewoli grzechu i szatana, wynosząc nas zarazem ponad nasze namiętności i czyniąc szlachetnymi. Wkładając na siebie słodkie jarzmo Chrystusa i biorąc lekkie brzemię Jego na nasze barki, dostępujemy słodkiej wolności dzieci Bożych, której przyjemności są: pokój, radość, rozkosz i wesele. Chrystus panuje w nas, a my panujemy z Chrystusem. Z Nim i przez Niego zwyciężamy świat i szatana wraz ze złymi pożądliwościami, w nagrodę zaś uczestniczymy w wieczności w Jego szczęśliwym panowaniu w Królestwie niebieskim. „Stawszy się niewolnikami Boga, macie swój owoc ku poświęceniu, a za koniec żywot wieczny” (Rzym. 6,22).
   http://www.pch24.pl/chleb-i-sol-sw–agaty-od-ognia-ustrzeze-chaty,20925,i.html#ixzz4XkTO0cWS

  • wobroniewiary pisze:

   Błogosławimy chleb we wspomnienie św. Agaty

   „Błogosławiony 5. lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić” – wyjaśnia ks. dr Joachim Kobienia, liturgista i sekretarz biskupa opolskiego…

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/02/04/na-sw-agaty-w-kosciolach-swiecenie-soli-chleba-wody/

 5. im pisze:

  Dziękuję Ci, Panie Jezu, za możliwość czytania Twoich Słów, jakie kierowałeś do Alicji. Dziękuje Ci za Alicję wypełniającą Twoją wolę dzień po dniu. Twoje Słowa są Mądrością, wszechwiedzą i mocą w tym bezdusznym świecie pozbawionym Ciebie. Ty jedynie jesteś prawdziwym przyjacielem człowieka! Wielbię Ciebie Jezu, kocham i wyczekuję dnia przejścia do domu Ojca. A ten czas, jaki mnie dzieli do tegoż dnia oddaję Tobie, aby kochać i służyć Ci w zagubionych, biednych duszach. Poprowadź mnie i tych wszystkich, którzy tego pragną. Irena

  • wobroniewiary pisze:

   ❤ Alicja Słowo Pouczenia Nr 848 pn. 8 I 88, g. 9:20

   + Nie staraj się dawać Mi tego, co piękne i czyste w tobie, bo to i tak jest Moje, ale właśnie wszystkie nędze, zło i słabości. To jest twoje i to Mi oddawaj w trudzie i znoju – wiernie i wytrwale.

   Nie wstydź się tego, tylko z bezgraniczną ufnością oddawaj. Nic nie zatrzymuj ani na chwilę, tylko oddawaj, zanim się tym pobrudzisz, zanim wsiąknie w twoje serce.
   Nie brudzi cię pokazywanie tych nieczystości. Brudzi zatrzymywanie ich sobie.

   Twoje człowieczeństwo ciągle narażone jest na brud: skażenia pierworodnego, brud świata, brud szatana.

   To nie twoja wina, że to ciągle pojawia się w tobie, mimo że ty nie chcesz. Twoją winą jest przetrzymywanie, uleganie, chowanie się w tym przede Mną. Wstyd skłaniający do tego jest pokusą – podszeptem szatańskim.

   Twoje serce powinno być przede Mną jak szkło – jak naczynie szklane.
   Ty swoją ufnością i szczerością czyść to szkło, aby wszystko, co wewnątrz było stale widoczne. Abym każdy pyłek mógł dostrzec i usunąć natychmiast.

   Czystość serca nie polega na tym, że ty nie dopuszczasz do niego żadnych zanieczyszczeń – bo takiej władzy nad swoim sercem nie masz – czystość polega na tym, że udostępniasz Mi, że pozwalasz i prosisz nieustannie, bym je oczyszczał, bym nim dysponował według Mojej woli.

   Ja mam moc oczyszczania serc i tylko Ja mogę to uczynić, i pragnę to czynić.
   Jakże bardzo mylą się ci, którym się wydaje, że cokolwiek uczynią sami i przyjdą do Mnie czyści.

 6. wobroniewiary pisze:

  „Umocnij ducha i nie lękaj się tej ponurej wściekłości Lucyfera. Zapamiętaj raz na zawsze, że jest to dobry znak, gdy wróg hałasuje i ryczy wokół twej woli, ponieważ okazuje jasno, że nie znajduje się w środku niej. Odwagi, moja umiłowana córko! Wymawiam te słowa z wielkim uczuciem i – w Panu Jezusie – krocz odważnie. Mówię, że nie trzeba się bać, jak długo możemy stanowczo, choć bez emocji wołać: Niech żyje Jezus!”
  Chcę i ja dziś powtórzyć za ojcem Pio: nie trzeba się bać, choć może wydaje mi się to takie trudne, choć możliwe gdy z pełną ufnością wypowiem słowa: Niech żyje Jezus – i będę starał się żyć w „Jego cieniu”. Często naszego „dobrego ducha” burzy szatan, który krąży jak lew aby nas pożreć. Ale i tu z pomocą przychodzi nam o. Pio i podpowiada nam: umocnij ducha i nie lękaj się tej ponurej wściekłości Lucyfera. Zapamiętaj raz na zawsze, że jest to dobry znak, gdy wróg hałasuje i ryczy wokół twej woli, ponieważ okazuje jasno, że nie znajduje się w środku niej. Zatem niech piękne słowa „Niech żyje Jezus” zawsze będą na Twoich ustach i w Twoim sercu, tak jak w Sercu Maryi….

 7. Agnieszka pisze:


  Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
  tam znajdziesz Boga żywego

  Niech będzie chwała i cześć i uwielbienie,
  chwała i cześć Jezusowi!
  Chwała! Niech będzie chwała!
  Tak Jemu chwała i cześć!

 8. Isia pisze:

  Matko Boga! Za Twoim wstawiennictwem pragnę wielbić Twego Syna, za wszystko to, co wydarzyło się w mojej rodzinie. Za wszystkie trudności, które przyjmuję z radością, dziękując Bogu za nie. Dziękuję również za naszą obecną sytuację, która jest wpisana w cudowne plany Boga wobec mojej rodziny, jeśli taka jest Jego wola. Wdzięczna za wszystko, co Bóg czyni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s