Abp Henryk Hoser wysłannikiem papieża do Medjugorie

medjugorje

Misja ma na celu dokładniejsze poznanie potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują.
– Abp Henryk Hoser cieszy się wielkim zaufaniem Ojca Świętego Franciszka, który wybrał go na swego specjalnego wysłannika do tak ważnej misji, która ma znaczenie międzynarodowe – powiedział ks. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik Episkopatu.

abp-henryk-hoser
Publikujemy treść komunikatu watykańskiego Sekretariatu Stanu:

Nominacja Specjalnego Wysłannika Stolicy Apostolskiej do Medjugorje
Dnia 11 lutego 2017 r. Ojciec Święty zlecił ks. abp. Henrykowi Hoserowi SAC, biskupowi warszawsko-praskiemu udanie się do Medjugorje w charakterze Specjalnego Wysłannika Stolicy Apostolskiej.
Misja ma na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość. Będzie mieć więc ona charakter wyłącznie duszpasterski. Przewiduje się, że ks. abp Hoser, kontynuując posługę biskupa warszawsko-praskiego, zakończy tę zleconą misję latem bieżącego roku.
Źródło: Gość Niedzielny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Medziugorje, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Abp Henryk Hoser wysłannikiem papieża do Medjugorie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Jasna Góra modli się za premier Beatę Szydło i poszkodowanych wypadku. Z prywatną pielgrzymką przybyła Beata Kempa

  Z prywatną pielgrzymką na Jasną Górę przybyła Beata Kempa, szefowa kancelarii prezesa Rady Ministrów. W Kaplicy Matki Bożej modliła się o łaskę zdrowia dla premier Beaty Szydło, poszkodowanej we wczorajszym wypadku.
  Dziesiątkę różańca przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Maryi poprowadził o. Marian Waligóra, przeor klasztoru.
  Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy w obecności pani minister Beaty Kempy, szefowej kancelarii pani premier Beaty Szydło
  — mówił jasnogórski przeor do zgromadzonych w Kaplicy pielgrzymów.
  Podkreślał, że „modlimy się o zdrowie dla pani premier i wszystkich poszkodowanych we wczorajszym wypadku”.
  O. Marian Waligóra zachęcił do odmówienia dziesiątki różańca prosząc Maryję, uzdrowienie chorych, „szczególnie dziś w światowym dniu modlitwy za chorych, polecając naszych bliskich i pamiętając szczególnie o pani premier”.
  Minister Beata Kempa, często pielgrzymuje na Jasną Górę, doceniając znaczenie tego miejsca, dla każdego Polaka i całej naszej Ojczyzny.
  Stan zdrowia premier Beaty Szydło po wczorajszym wypadku samochodowym jest stabilny i pod kontrolą. Szefowa rządu przechodzi rutynowe badania w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie. Poinformował o tym na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/327172-jasna-gora-modli-sie-za-premier-beate-szydlo-i-poszkodowanych-wypadku-z-prywatna-pielgrzymka-przybyla-beata-kempa

 3. Alina pisze:

  Posluszenstwo ojcu sw. Swieta rzecz, ale dlaczego trzeba ”rozbrajac”ostatni bastion chrzescijanstwa w Polsce.Modlmy sie w intencji papieza i wszystkich kaplanow.

 4. wobroniewiary pisze:

  Węgierski premier Viktor Orban oświadczył w piątek w przemówieniu podsumowującym miniony rok, że na Węgrzech chętnie przyjęci zostaną obywatele państw zachodnich, którzy uciekną przed liberalizmem, poprawnością polityczną i bezbożnością – odnotowuje agencja dpa

  „Tych prawdziwych uchodźców naturalnie przyjmiemy. Ci przerażeni niemieccy, holenderscy, francuscy, włoscy politycy i dziennikarze, ci chrześcijanie zmuszeni do opuszczenia ojczyzny, którzy swoją Europę stracili we własnej ojczyźnie, znajdą ją z powrotem u nas” – mówił Orban.

  Węgierski premier napiętnował w swym wystąpieniu liberalne media i organizacje obrońców praw człowieka. Zarzucił im, że tworzą „otaczającą świat sieć”, by „dostarczyć” do Europy „setki tysięcy migrantów”. Według Orbana w ten sposób „te siły” chcą zniszczyć tradycyjne państwa narodowe. (PAP)

 5. MM pisze:

  Sąd zmusza do szczepienia! Wola rodziców bez znaczenia

  Siedmiomiesięczny chłopiec ma być zaszczepiony przeciwko zapaleniu opon mózgowych, i to mimo iż jego starsze rodzeństwo, miało mocne skutki uboczne. Taką decyzję podjął brytyjski sąd.

  Matka chciała uniknąć szczepienia chłopca, bowiem jego starsze rodzeństwo, miało silne reakcje na szczepienie. Puchły im kończyny, miały infekcje ucha, a także wysypki. I w związku z tym matka chłopca chciała uniknąć szczepienia. Sędzia McDonald z wydziału rodzinnego Sądu Najwyższego jednak uznał, że dziecko powinno zostać zaszczepione, i to bez względy na wolę rodziców.
  http://malydziennik.pl/sad-zmusza-do-szczepienia-wola-rodzicow-bez-znaczenia,2515.html

 6. MM pisze:
 7. bea pisze:

  no nareszcie bedzie oficjalne pozwolenoie na pielgrzymki koscielne napewno beda tlumy juz od lat wielu jezdzi do Medjiugori i otrzymuja wiele lask Bozych
  ja rowniez otrzymalam dzieki Maryjo

 8. Agnieszka pisze:

  Imię Beata oznacza błogosławiona, szczęśliwa. Ufam, że cierpienie Pani premier i pozostałych poszkodowanych jest ofiarą, która w łączności z cierpieniem Pana Jezusa przyniesie błogosławione owoce a Matka Boża jest w tym wszystkim obecna dziś w sposób szczególny… https://www.youtube.com/watch?v=IPNZeT_7OR4

 9. mer pisze:

  Wiele osób się za niego modliło w związku z ostatnią chorobą (malarią; byl w Afryce w 2016) i to specjalne wysłannictwo do tego niesamowitego przepełnioneo łaskami miejsca – to chyba skutek tych nasilonych modlitw. Byłam raz w Medjugorje w 2007. To niesamowite miejsce. Abp Hoser jest „po bliskim kontakcie z O. Bashoborą” i z pewnością, jak nikt inny potrafi wyczuć cała mistykę, całą głębię Medjugorską, jak również rozpoznać cała game omamów szatańskich, które ludzkość obecnie osaczają. Od kilku lat codziennie modlę się do Anioła Stróza abpa Henryka w jego intencjach. Do niedawna był to „mój” regionalny biskup miejsca , więc dziekuję za niego Bogu – że taki wspaniały i polecam go Bogu, by dał mu siły,
  Co do Premier Beaty – to Jej ekipa musi rozpatrzeć pzypadek, gdy ktoś spoza kolumny zakloca porządek, bo podobnie stało sie juz z A Maciarewiczem i – żadnych nowych dyrektyw regulaminu.
  Co do szczepień – czeka nas „epidemia” autyzmu; (żeby tylko). Ja widze tu celowe działanie na szkodę dzieci, także polskich dzieci. Była konkretna audycja w radio Maryja (rozmowy niedokończone z prezesem Sanepidu) w minionym tygodniu. to, co on mowił…. a to, co mówiły dzwoniące matki na ogól 3-ki dzieci – to jak dzień do nocy. Facet powinien dostać w przenośni mocno w zęby aż by mu sie wszystkie gwiazdki pokazały – zachowywał sie jak MŁOT, do którego nie docieraja żadne argumenty, bo on jest wykształconym medykiem i on wie swoje i dalej bedzie z rozmysłem psuł – wg mnie – najmlodsze polskie pokolenie. Pozostaje sie modlic, by w miarę wzrostu tragicznych przypadkow (przypadkow dzieci – ofiar), Minister Ziobro dobrał sie w koncu do skóry tego typu ambitnych sanepidowców z klapkami na oczach.

  • Marian pisze:

   Bardzo proszę o modlitwę w intencji Panu Bogu wiadomej .

  • Kati pisze:

   Nikt nie udowodnił związku autyzmu i szczepień. A ruchy antyszczepionkowe istnieją odkąd wymyślono szczepienia. Dzięki Bogu nasze dzieci nie umierają na krztusiec, czy błonicę! Nie widzimy też osób niepełnosprawnych po przechorowaniu polio (pani Ochojska jest chwalebnym wyjątkiem).
   A że pojawiają się inne schorzenia, to nie wina szczepień!
   A wcale nie dziwię się dzieciom, że zamykają się w sobie, skoro non stop w ich domach trajkocze telewizor.

 10. bea pisze:

  Polska jest podzielona na wierzaca letnia i ateistyczna w rodzinach tez jest duzy podzial klotnie nienawisc zlosc straszne tego ,nigdy wczesniej tak mocno nie bylo widac
  Pan Jezus Vassuli powiedzial ze na koncu czasow bedzie widoczny gleboki podzial Bedzie oczyszczanie dusz albo sie nawroca albo szatan ich zwiedzie
  Znam ludzi ktorzy nienawidza PIS ze wzgledu na Wiare i Prawicowe poglady
  Bog Zwyciezyl smierc i szatana Krolowo Polski
  zeszyt 54
  [audio src="http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/vassula/Zeszyt_054/vassula_zeszyt54_01.mp3" /]

 11. Pingback: Abp Henryk Hoser wysłannikiem papieża do Medjugorie | Serce Jezusa

 12. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa przed Mszą Świętą:

  „Moje codzienne ofiarowanie się”
  „Przedwieczny Ojcze, przez najczystsze ręce Maryi wkładam do kielicha, który dziś każdy kapłan podnosi nad ołtarzem, moje myśli, moją pracę, moje trudy i cierpienia, moją teraźniejszość, moją przyszłość, moją przeszłość, wszystkie moje grzechy, moich drogich bliskich, wszystkie dusze na świecie, dusze zmarłych i samą śmierć. Ofiaruję Ci każde uderzenie mego serca, każdy oddech, każdy krok, każdy głód z tym pragnieniem, by wszystkie one zostały przez Ciebie przemienione w taką samą ilość aktów miłości jako zadośćuczynienie za grzechy świata. Spraw, by mój dzień, w zjednoczeniu z Synem Twoim Jezusem Chrystusem, był nieustanną mszą, stałą ofiarą, nieprzerwaną komunią, by dać zadośćuczynienie Twej Boskiej sprawiedliwości. Amen”. (Imprimatur: Meksyk, 28 XII 1978 r.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s