O. Marinko Šakota do Polaków: Jesteśmy szczęśliwi, że abp Henryk Hoser przyjedzie do naszej parafii

Otrzymaliśmy na maila:
Droga Pani Ewo…. Pragnę podzielić się radością, że moja córka, Dorota  była w dniach 15 – 20 luty 2017r.  w Medjugorje. Na pielgrzymkę pojechało z Siedlec ponad 170 osób (trzy duże autokary). Zanotowała tam m.in. homilię ojca Marinko Sakota, proboszcza parafii Medjugorje. Wydaje mi się, że jest dość interesująca. Postanowiłam przesłać ją do Pani; jeśli uzna Pani za stosowne, to proszę o umieszczenie jej na swojej (naszej) stronie, aby mogli poznać ją także inni zainteresowani. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Medjugorie –  dzień 3 Rekolekcji w drodze – Szkoła Maryi.

 Po południu wysłuchaliśmy O. Marinko Šakota. Spotkanie z całą grupą polską rozpoczął ojciec od słów:

o-marinko

„Jesteśmy szczęśliwi, że Abp. Henryk Hoser przyjedzie do naszej parafii.  Matka Boża po raz pierwszy objawiła się 25 czerwca 1981 r. w święto Jana Chrzciciela. Miałem wtedy 13 lat i wchodziłem z innymi na tę górę.  Już wtedy były wielkie tłumy bo i wiadomość była wielka. Głębokie, mocne wydarzenie. Chodziliśmy codziennie przez kilka dni, dopóki władze komunistyczne nie zabroniły ludziom tam wchodzić. O. Zovko poprosił wtedy, abyśmy jednoczyli się w modlitwie różańcowej. Matka Boża prosiła o adorację, o modlitwę przed krzyżem, o modlitwę do Ducha Św. Prosiła też o post i to było dla nas zaskoczeniem. Widzący pytali Matkę Bożą jak mamy pościć?  Ona odpowiedziała: pośćcie sercem. Najczęstsze wezwanie Matki Bożej to wezwanie do modlitwy. Nazwała siebie Królową Pokoju i wezwała do pokoju. MIR MIR MIR. Pokój musi zapanować między ludźmi i między człowiekiem a Bogiem. Trwała wtedy wojna. Jak pogodzić to z pragnieniem pokoju? Dlatego Matka Boża mówi:  wzrastajcie, nawrócenie jest najważniejszym orędziem jakie wam przekazałam, bo jeśli się nie nawrócicie, nie osiągnięcie pokoju. Nie zmieniaj innych, zmień siebie. Gdy Ty się zmienisz. wszystko inne się zmieni. Gdy serce się zmienia, zmieniają się problemy, ludzie wokół nas. Pracujcie nad swoim sercem jak na polu. Możemy modlić się,  pościć i myślimy że jesteśmy dobrzy, ale postępujemy jak faryzeusz, bo nie zmieniamy swojego serca. Dlatego ważne jest. aby nawracać swoje serce, pracować nad sobą.  Może jestem niewidomy, nie widzę siebie. Może jest obok nas osoba, w której jest coś dobrego a ja tego nie widzę. To jest wielki problem u nas – ślepota; przekonanie że my postępujemy najlepiej. Można powiedzieć, że to, co Matka Boża mówi do nas to jest SZKOŁA. Jeśli chcę się uczyć, to otwieram się na coś nowego. Jak otwierać nasze serce? To jest fundamentalny problem faryzeusza. On myśli, że postępuje dobrze, a nie otwiera się. Dlatego słuchajmy co mówi do nas Matka: przychodźmy na Mszę św., przychodźmy do spowiedzi, aby poznać to wielkie, pełne miłosierdzia Serce Ojca. Dlatego Matka Boża wzywa do modlitwy, aby nasze serce otwierało się. My modlimy się, a jednocześnie przeklinamy innego człowieka, nie przebaczamy. To co Matka Boża czyni, pamiętajmy, że Ona pokazuje nam, jak mamy to uczynić. Nie zawsze wszystko rozumiemy; Maryja też nie rozumiała wszystkiego,  również jej mąż Józef nie wszystko rozumiał. Oboje mieli swoje myśli, pytania, plany. Ale Maryja i Józef są osobami otwartymi. Otwierają się na działanie Boga: „oto ja służebnica Pańska”. Tak i my otwórzmy nasze serca i mówmy „oto jestem Panie, niech mi się stanie według woli Twojej”. Możemy modlić się i pościć. a nie mieć miłości w sercu.
Matka Boża prosi: módl się o miłość do osoby, która nas uraziła. Prosić Jezusa, aby podarował nam miłość do takiej osoby, bo tylko miłość może nas uwolnić, uleczyć twoje rany. Matka Boża mówi: nauczcie się dziękować za drobnostki; wtedy zacznie rodzić się w was radość. Odkryjemy innych jako dar. Jeśli
zatrzymamy się nad kwiatem, odkryjemy jego Stwórcę. Każda osoba, ptak, kwiat jest cudem. Jeśli to zrozumiesz, wtedy zaczniesz żyć uważnie, będziesz zauważał piękno. Twoje serce będzie się weseliło.
    Matka Boża prosi nas abyśmy modlili się sercem.
    Niech ten czas w Medjugorie będzie dla was czasem duchowego wzrastania.
    To od Ciebie zależy czy powiesz TAK”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „O. Marinko Šakota do Polaków: Jesteśmy szczęśliwi, że abp Henryk Hoser przyjedzie do naszej parafii

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Z dzisiejszych czytań: dla Lucyny i innych strapionych

  (Syr 2,1-11)
  Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie! Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu – w piecu utrapienia. Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj! Którzy boicie się Pana, oczekujcie Jego zmiłowania, nie zbaczajcie z drogi, abyście nie upadli. Którzy boicie się Pana, zawierzcie Mu, a nie przepadnie wasza zapłata. Którzy boicie się Pana, spodziewajcie się dobra, wiecznego wesela i zmiłowania! Popatrzcie na dawne pokolenia i zobaczcie: któż zaufał Panu, a został zawstydzony? Albo któż trwał w bojaźni Pańskiej i był opuszczony? Albo któż wzywał Go, a On nim wzgardził? Dlatego że Pan jest litościwy i miłosierny, odpuszcza grzechy i zbawia w czasie utrapienia.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/02/21/21-lutego-wspomnienie-swietego-piotra-damianiego-biskupa-i-doktora-kosciola-2/

  • Asia pisze:

   Dla Lucyny I pozostałych w depresji itp: Byłam 3h w Rybniku k/Sochaczewa w ostatnią sobotę u Sióstr sluzebnic Bożego miłosierdzia – zgromadzenie na podstawie dzienniczek sw.Faustyny. Tam w sposób nadzwyczajny Pan Jezus działa i uzdrawia – najszybciej wyciąga z depresji – od 15 min. Do 2 dni. Przeczytajcie świadectwa na stronie. A ja również potwierdzam – wiele bólu Pan mi zabrał, na pewno tam jeszcze wrócę by proces dokończyć……

 3. wobroniewiary pisze:

  Święty Bazyli mówi, że człowiek zazdrosny jest okropnym potworem, który za dobro płaci złem. Ten grzech ciągnie w coraz głębszą przepaść, oddala od Boga, zaślepia i zatwardza coraz bardziej – dlatego nawrócenie zazdrosnego jest z każdym dniem coraz trudniejsze.
  św. Jan Maria Vianney

 4. MM pisze:

  Pawłowicz konkretnie: „Jesteśmy w Polsce, więc mówmy nie Kaliningrad, a KRÓLEWIEC”

  Krystyna Pawłowicz w swoim ostatnim wpisie na Facebooku pisze: „Jesteśmy w Polsce, więc mówmy nie Kaliningrad, a KRÓLEWIEC, tak, jak przecież: nie mówimy po niemiecku Danzig, a GDAŃSK”. A lewica już zaczyna hejt!

  Krystyna Pawłowicz napisała:

  Jesteśmy w Polsce, więc mówmy nie Kaliningrad, a KRÓLEWIEC,
  tak, jak przecież:
  nie mówimy po niemiecku Danzig, a GDAŃSK,
  nie Breslau, a WROCŁAW,
  nie Warschau, a WARSZAWA.
  Mówmy też nie Obwód Kaliningradzki, a ew.Prusy Książęce.
  Więc, NIE Kaliningrad, a KRÓLEWIEC, mimo, że nie leży on dziś w polskich granicach.
  Czy w POLSCE, już przecież nie komunistycznej, musimy ciągle stosować sowieckie nowe nazwy historycznie POLSKICH miast i miejsc; nazw, których celem było WYMAZANIE z polskiej pamięci ich istnienie i wielkość w polskich granicach?
  NIE Kaliningrad, a KRÓLEWIEC”

  Trzeba przyznać, że to bardzo słuszny apel!
  http://telewizjarepublika.pl/pawlowicz-konkretnie-quotjestesmy-w-polsce-wiec-mowmy-nie-kaliningrad-a-krolewiecquot,44873.html

 5. wobroniewiary pisze:

  Wybrzeże Kości Słoniowej: arcybiskup przeciw katolickiemu pogrzebowi prominentnego masona

  Arcybiskup Abidżanu Jean-Pierre Kutwa odmówił religijnego pogrzebu, jaki chciała zorganizować rodzina zmarłemu w wypadku samochodowym wielkiemu mistrzowi i twórcy Wielkiej Loży Wybrzeża Kości Słoniowej, Clotaire’owi Magloire Coffie.

  W kolportowanych nekrologach informowano, że odbędzie się katolicka uroczystość religijna z udziałem prezydenta kraju, Alassane Outtara oraz prezydentów Konga – Denis Sassou Nguesso i Gabonu – Ali Bongo Odimba. Okazało, że mimo presji politycznej, kardynał Jean-Pierre Kutwa jednoznacznie odmówił odprawienia pogrzebu przypominając, że wiara katolicka jest nie do pogodzenia z masonerią.

  Arcybiskup zwrócił się jednocześnie do rektora Libańskiej Misji Katolickiej, ks. Ziada Sacre, by nie celebrował Mszy Świętej w intencji innego masona, libańskiego pochodzenia, Michela Georgesa Ghorayeba, który zginął w tym samym wypadku.

  Prośbę o odprawienie kościelnych modłów zaakceptował prawosławny pop. Odbyły się one w przeddzień pogrzebu w czasie żałobnego, rodzinnego spotkania.

  Read more: http://www.pch24.pl/wybrzeze-kosci-sloniowej–arcybiskup-przeciw-katolickiemu-pogrzebowi-prominentnego-masona-,49577,i.html#ixzz4ZK7UOBbH

 6. Ania pisze:

  Komunikat ws. spektaklu „Klątwa”

  Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.

  Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest to szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.

  Odpowiedzią na spektakl „Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”.

  Ks. Paweł Rytel-Andrianik

  Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

 7. wobroniewiary pisze:

  Kard. Müller: nikt nie może według własnego uznania zmieniać sakramentów
  „Uważam, że nie służy to zbytnio sprawie, jeśli każdy biskup z osobna komentuje papieskie dokumenty chcąc wytłumaczyć, jak on je subiektywnie rozumie” – powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem Rheinische Post kard. Gerhard Müller. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary odniósł się do wydanego niedawno (1 lutego) przez episkopat Niemiec komentarza do posynodalnej adhortacji „Amoris laetitia”, w którym biskupi tego kraju przedstawiają możliwość udzielania w niektórych wyjątkowych przypadkach Komunii św. rozwodnikom

  http://www.niedziela.pl/artykul/27270/Kard-M%C3zller-nikt-nie-moze-wedlug

 8. Gosia pisze:

  Miejscowość Rybno koło Sochaczewa a nie Rybnik. Gorąco polecam modlitwę przed Panem Jezusem . Siostry są wspaniałe i bardzo pomagają w wielu sprawach.

 9. Aga S. pisze:

  MODLITWA ANIOLA Z FATIMY

  O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię. O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s