Nadesłał ks. Adam Skwarczyński „Pobożne pszczoły”

Te pszczoły są pobożniejsze niż większość ludzi.

W Kapandriti, niedaleko Aten, wydarzyła się niesamowita historia. Ten cud powtarza się do dziś. Zobacz jak przyroda wielbi swojego Stworzyciela.

Dziesięć lat temu pobożny pszczelarz Isidoros Timinis miewał problemy ze swoimi ulami. Pszczoły wymierały i przynosiły bardzo mało miodu. Chcąc chronić swoją pasiekę wpadł na pewien pomysł, gdy zawiodły inne, znane mu metody leczenia. Zamiast jednej z ram zamontował w ulu ikonę ukrzyżowania Pana Jezusa, aby ta chroniła pszczoły przed chorobami.

Gdy jakiś czas później wszystko wróciło do normy, a miód na powrót lał się z plastrów, postanowił otworzyć ul z ikoną. Ku jego zaskoczeniu pszczoły okazały szacunek postaci Jezusa. Komórki z wosku pokrywały prawie całą ikoną poza obliczem Jezusa i dobrym łotrem. Zły, nienawrócony łotr był natomiast pokryty woskiem.

Szczęśliwy pszczelarz zaniósł ikonę w dłoniach do klasztoru na tzw. Kalwarii Trzech Krzyży i ofiarował mnichom, którzy uznali to wydarzenie za cud. Wiele osób zastanawiało się, czy można wytłumaczyć ten fenomen. Być może złoto użyte do pozłacania nimbu, albo szelak, którym impregnuje się szaty Chrystusa mogły być rozwiązaniem zagadki.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Jednak podobne próby, gdy Isidoros ofiarowywał kolejne ule na cześć świętych i męczenników, pokazały, że jest to cud. Za każdym razem pszczoły okazywały podobny szacunek z czułością dbając o miejsca wizerunku świętych. Niezależnie czy widniał na nim Chrystus, Św. Szczepan, czy Matka Boża. To dowód na to, jak przyroda jednak zna, i jak wielbi swojego Stwórcę, nawet w takim ulu !

To są więc naprawdę pobożne i wierzące pszczoły.
Nie na darmo wosk, owoc ich pracy używa się do liturgii w K-le.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Nadesłał ks. Adam Skwarczyński „Pobożne pszczoły”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. ROBERT pisze:

  To na prawde cud!

  • wobroniewiary pisze:

   Całe życie wychowywałem się i żyłem wśród pszczół i chociaż nie mam ich już od 7 lat nadal czuję smak świeżego miodu i zapach ciepłego wosku takich prosto z ula, to nic, że żądliły 🙂

 3. Elizeusz pisze:

  Z Księgi Mądrości Syracha: „Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń,lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy” (11,3).

  • Elizeusz pisze:

   Wielu pisarzy kościelnych opisuje zbieranie miodu przez pszczoły. tę pracę pszczół porównują z trudem mędrców, którzy piją słodki nektar z kwiatów Pisma Świętego, aby go przetworzyć na miód świętych nauk i modlitw głoszących chwałę Boga, tak jak czytamy w Księdze Pieśni nad Pieśniami: „Miodem najświeższym ociekają twe wargi, oblubienico, miód i mleko pod twoim językiem” (Pnp 4,11).

   • Paweł pisze:

    Jako ciekawostkę można wspomnieć, że trzy pszczoły miał w swym herbie papież Urban VIII: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urban_VIII#/media/File:C_o_a_Urbano_VIII.svg

    Ks. dr Jan Bogumił Stachowiak czyni o tym taką wzmiankę w swojej książce „Papieże w przepowiedni św. Malachiasza” [wydanie Drukarni i Księgarni Świętego Wojciecha Sp. z o.o., Poznań 2005; str. 148-150]:

    „MAKSYMA 81: ‚LILIUM ET ROSA’ (Lilia i róża)
    w odniesieniu do papieża Urbana VIII (1623-1644),
    którego pontyfikat trwał 20 lat, 11 miesięcy i 23 dni

    (…) Wyjątkowo ten papież miał podwójny herb: z wizerunkiem pszczół oraz z liliami i różami, co podkreśla zgodność z maksymą Malachiaszową. Zwolennicy jego przepowiedni wyjaśniają to w ten sposób, że pszczoły zbierają również nektar z lilii i kwiatów różanych. Urban VIII podobno najbardziej ze wszystkich papieży dbał o swój zewnętrzny wizerunek w stroju i sposobie zachowania, dlatego wyglądał korzystnie jak kwiat róży i lilii.”

   • MariaPietrzak pisze:

    Sługa Boży Herman Cohen/

    Raz przy końcu obiadu podawano mu miodu.
    „Nie bardzo miód lubię – rzekł – ale biorę go chętnie, bo to figura Boskiej Eucharystii!”

 4. wobroniewiary pisze:

  Warto posłuchać:
  Sprzeciw wobec propagowania w szkołach treści genderowych
  Aktualności dnia, Piotr Uściński, poseł PiS / Radio Maryja
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sprzeciw-wobec-propagowania-szkolach-tresci-genderowych/

  Brońmy dzieci przed tęczową propagandą
  Strona z petycją do ZNP
  http://www.bronmydzieci.pl

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo, bardzo ciekawe, radzę przeczytać całość w wziąć po rozwagę, przyznam ze smutkiem, że zauważam sprawy opisane w artykule już od dłuższego czasu.

   „Minister Radziwiłł stanowczo odcina się od ideologii gender. Dlaczego organizacje i media, które nakręcały aferę rzucając oskarżeniami, milczą?”
   Czujność, zwłaszcza obywatelska, to potężna wartość demokracji. Co jednak, gdy niektóre organizacje zaczynają zbijać własny kapitał na rozsiewaniu strachu i kreowaniu potworów? Kolejny już raz prawicowa organizacja, walcząca z seksualizują dzieci, tworzy wyimaginowany problem i straszy rządem PiS. Obywatelska nadwrażliwość czy coś więcej?
   „PiS przeznaczył 9 mln zł na seksedukatorów w szkołach!!!” – grzmi Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci, które na swojej stronie internetowej zarzuca ministerstwu zdrowia promowanie ideologii gender za publiczne pieniądze. Tekst pojawił się na stronach 21 lutego. Towarzyszyła mu kampania informacyjna, która zalała skrzynki mailowe alarmującą informacją o skandalu, jakiego dopuścił się rząd PiS. Pod listem apel o wsparcie finansowe organizacji. Temat podjął natychmiast portal pch24.pl, przedrukowując odezwę bez słowa komentarza.
   http://wpolityce.pl/polityka/331076-minister-radziwill-stanowczo-odcina-sie-od-ideologii-gender-dlaczego-organizacje-i-media-ktore-nakrecaly-afere-rzucajac-oskarzeniami-milcza

 5. babula pisze:

  Kochani ponownie proszę o modlitwę w mojej intencji. Właśnie wróciłam ze szpitala i być może będę musiała tam wrócić może nawet dzisiaj. Zabieram wszystkie nasze intencje w moje bolące serducho i proszę: mój Jezu zgadzam się na wszystko ale proszę o chwilę odpoczynku. Bądź Wola Twoja!

 6. wobroniewiary pisze:

  Wpis jest o pszczołach a pszczoły jak wiadomo lubią latać do lasu, ja jako były pszczelarz również, tylko, że ja na piechotę 🙂
  Proponuję wysłuchać audycji Radia Maryja
  „Rozmowy niedokończone: Środowisko naturalne – powrót do normalności cz.I” – czyli jak to z tą wycinką było i nie tylko, opowie nam min. środowiska prof. Jan Szyszko, zapraszam, warto.

 7. Regina Wojtan pisze:

  Ksieze Adamie, Bog zaplac za piekne slowa o milosci stworzen do naszego Pana Jezusa. .Wiele blogoslawienstw Bozych dla Ksiedza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s