Pragnę… mieć – Rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką

Człowiek pragnie dóbr materialnych. Stanowią one nie tylko źródło jego materialnego bezpieczeństwa, ale także dają mu radość i satysfakcję. Co jednak, gdy pieniądze i drogie gadżety zaczynają odgrywać dla nas wyjątkowo ważną rolę? Czy faktycznie to, co materialne, ma tak wielkie znaczenie? Jaką drogę dla tego naturalnego pragnienia wskazuje nam Pan Bóg?

Każde pragnienie jest Bożym darem. Jednak może też prowadzić do grzechu, jeśli człowiek niewłaściwie je zinterpretuje. W jaki sposób dobrze pragnąć? Ks. Krzysztof Kralka SAC, założyciel Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i autor książek „Bóg jest portem”, „Siedem grzechów głównych” czy „Bóg wskrzesza miłosierdziem”, w rekolekcjach wielkopostnych opowiada o tym, w jaki sposób dobrze pragnąć. Bo wszyscy czegoś pragniemy, ale czy na pewno wiemy, w jaki sposób to robić?

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekolekcje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Pragnę… mieć – Rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Lucyna pisze:

  Dobry Boże,proszę nawróć Piotra.

 3. Pingback: Pragnę… mieć – Rekolekcje wielkopostne z ks. Krzysztofem Kralką | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s