Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Akt poświęcenia się św. Józefowi

Szukanie pomocy za wstawiennictwem świętego Józefa

Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Przenajświętszą Krew, Serce, Oblicze Twego Jednorodzonego Syna, wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej i Jej przeczystego Oblubieńca, św. Józefa, oraz wszystkie skarby Kościoła Świętego dla wyjednania łaski ostatecznego zbawienia i łask nam potrzebnych, szczególnie tej… (wymienić intencję), dla…

Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, jaką żywią ku tobie. Ofiaruję Ci też uwielbienia , hołdy wdzięczności i ofiary, jakie Ci wierni złożyli przez wieki aż do tej chwili. Siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece. Błagam Cię dla Miłości Boga i Najświętszej Maryi Panny, Twej Oblubienicy, racz nam wyjednać łaskę ostatecznego zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne, szczególnie tę wielką łaskę… (wymienić intencję). Pośpiesz mi na ratunek, święty Patriarcho i pociesz mnie w tym strapieniu.

O, św. Józefie, przyjacielu Serca Jezusa, wysłuchaj mnie. O, Józefie, ratuj nas w życiu i w śmierci, ratuj nas w każdym czasie!

Akt poświęcenia się świętemu Józefowi

       Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony.
Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Akt poświęcenia się św. Józefowi

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • magda pisze:

   Bardzo Was Wszystkich proszę o modlitwę za mnie przez wstawiennictwo świętego Józefa. Jutro o 9 rano mam spotkanie w sprawie pracy. Mam egzamin pisemny i rozmowę kwalifikacyjną. Jest kilka osób. Bardzo bym chciała wygrać , ale … Cóż, jeżeli to jest dla mnie praca wygram, jeśli nie – Pan widocznie mam plany inne względem mojej osoby. Westchnijcie proszę za mną. Niech się dzieje Wola Boża. Dziękuję

 2. MariaPietrzak pisze:


  Jan Dobraczyński / Cień ojca

  – Mam na półce . Polecam w formie dostępnej .

 3. Paweł pisze:

  W Adhortacji Apostolskiej „Redemptoris Custos” św. Jana Pawła II padają w nn. 8, 20 i 28 bardzo mocne stwierdzenia na temat św. Józefa (przypomniane z nauczania wcześniejszych papieży), które chyba jednoznacznie przemawiają za tym, że jest on „pierwszym po Bogurodzicy”:

  8. (…) Liturgia przypomina, że Bóg „powierzył młodość naszego Zbawiciela wiernej straży świętego Józefa” i dodaje: „jako wiernego i roztropnego sługę postawiłeś (go) nad swoją Rodziną, aby rozciągnął ojcowską opiekę nad … Jednorodzonym Synem Twoim”. Leon XIII podkreśla wzniosłość misji Józefa: „Przewyższa on wszystkich ludzi swoją pozycją, gdyż z rozporządzenia Bożego był opiekunem Syna Bożego i w przekonaniu otoczenia Jego ojcem. Naturalnym następstwem tego było, że Słowo odwieczne z pokorą było św. Józefowi poddane i okazywało mu cześć, jaką dzieci rodzicom okazywać winny”.

  Ponieważ nie można sobie wyobrazić, by człowiek, który otrzymał tak wzniosłe zadanie, nie posiadał odpowiednich cech, niezbędnych dla wypełnienia go, należy przyjąć, że Józef „mocą szczególnego daru Niebios” otaczał Jezusa „całą naturalną miłością i czułą troskliwością, jaka może się zrodzić w sercu ojca”. (…)

  20. (…) małżeństwo z Maryją stanowi źródło szczególnej godności Józefa i jego praw wobec Jezusa. „Bez wątpienia godność Matki Bożej jest tak wysoka, że nic większego stworzyć niepodobna. Ponieważ jednak św. Józef połączony był z Najświętszą Dziewicą węzłem małżeńskim, przeto niezawodnie najbardziej zbliżył się do owej wzniosłej godności, którą Bogarodzica wszystkie stworzenia o wiele przewyższyła. Małżeństwo bowiem jest najbardziej istotną społecznością i związkiem, i dlatego z natury swej domaga się wzajemnej wspólnoty wszystkich dóbr małżonków. Jeżeli zatem Bóg przeznaczył św. Józefa na małżonka Najświętszej Dziewicy, to uczynił go z pewnością nie tylko towarzyszem Jej życia, świadkiem Jej dziewictwa, obrońcą Jej cnoty, ale przez związek małżeński także uczestnikiem w Jej wzniosłej godności”.

  28. Gdy nadeszły trudne czasy dla Kościoła, Pius IX, „chcąc zawierzyć go szczególnej opiece świętego Patriarchy, ogłosił Józefa «Patronem Kościoła katolickiego»”. Wiedział, że akt ten nie był czymś przejściowym, ponieważ ze względu na wyjątkową godność, „jakiej Bóg udzielił najwierniejszemu słudze swemu, Kościół święty zawsze czcił i wychwalał, a po Najświętszej Pannie najgorętszym św. Józefa otaczał uwielbieniem, uciekając się do niego w największych potrzebach i niebezpieczeństwach”. (…)
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/redemptoris_custos.html

 4. MariaPietrzak pisze:

  «O felicem virum
  beatum Joseph…»
  «O szczęśliwy mężu,
  św. Józefie…»
  Jakże raduję się, iż tę Ofiarę Eucharystyczną sprawuję w Sanktuarium św. Józefa.
  To Sanktuarium posiada bowiem szczególne miejsce w dziejach Kościoła i narodu.
  Kiedy słuchamy Ewangelii, która przypomina nam ucieczkę do Egiptu, przychodzą na myśl słowa zawarte w liturgicznym przygotowaniu do Mszy św.:
  «O felicem virum beatum Joseph, cui datum est…» —
  «O szczęśliwy mężu, św. Józefie,
  tobie dane było Boga — którego wielu królów chciało zobaczyć, a nie ujrzeli,
  usłyszeć, a nie usłyszeli (por. Mt 13, 17)
  — nie tylko widzieć i słyszeć, ale nosić na rękach, całować, odziewać i strzec!»
  W tej modlitwie liturgicznej ukazany jest Józef jako opiekun Syna Bożego.
  Kontynuuje ona następującą prośbę:

  «💙 Boże, który obdarzyłeś nas królewskim kapłaństwem, spraw, prosimy,
  abyśmy — jak św. Józef, który na to zasłużył, by dotykać rękoma i nosić z szacunkiem w swych ramionach jednorodzonego Syna Twojego, zrodzonego z Dziewicy Maryi
  — tak i my mieli łaskę służyć przy Twoich ołtarzach w czystości serca i niewinności postępowania,
  abyśmy dzisiaj godnie przyjęli Przenajświętsze Ciało i Krew Twojego Syna i zasłużyli na wieczną nagrodę w przyszłym świecie».
  💙
  Piękna modlitwa!
  Odmawiam ją codziennie przed Mszą św. i na pewno czyni to wielu kapłanów na świecie.
  Józef, oblubieniec Maryi Dziewicy, przybrany ojciec Jej Boskiego Syna, nie był kapłanem, ale miał udział w kapłaństwie powszechnym wszystkich wiernych.
  A ponieważ jako ojciec i opiekun Jezusa mógł trzymać Go i nosić na swoich rękach,
  dlatego kapłani zwracają się do Józefa z gorącą prośbą, ażeby mogli z taką czcią i z taką miłością sprawować Eucharystyczną Ofiarę, z jaką on spełniał swoją misję, swoją posługę przybranego ojca Syna Bożego.
  Bardzo wymowne są te słowa.
  Te ręce kapłańskie, które dotykają Ciała eucharystycznego Chrystusa, pragną wyjednać sobie u św. Józefa łaskę takiej czystości i takiej czci, jaką ten święty cieśla z Nazaretu okazywał swojemu przybranemu Synowi.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/homilie/kalisz_04061997.html
  💙
  Dobrze życzyć i wymodlić Kapłanom –
  – snop Światła Ducha Świętego i ucho wrażliwe na ostrzeżenie Jego
  «Wstań, weźmij Dziecię i Jego Matkę, i uchodź do Egiptu» (por. Mt 2, 13).
  💙 By i oni gotowi byli przyjąć obronną postawę sw Józefa , wobec Boga w Hostii Wcielonego ,
  nie tylko w Tabernakulum Obecnego , ale i
  na posadzkach Kościołów leżącego ,
  znieważanego ,
  kolejnym świętokradztwem obrażanego ,
  z należnej czci okradanego ;
  zimnem serc naszych uśmiercanego !
  A może nieczystością , niegodnością , niemiłością czy
  zazdrością niewyspowiadaną ? …
  💙 a zapobiegawczo , Dobrą regularną Katechezą o Eucharystii , lud karmiącą, bo jak mówił Wielki Papież , nigdy dość starań wobec Tajemnicy Tego Sakramentu …

  … 🎼 Dla Niego żyć, z Tobą Go czcić, gdzie chwały Swej On tai blask …
        By wszystkim nam był Jezus Sam !
  Ach uproś tę najdroższą z Łask !
  … 🎼O Józefie Ukochany !

 5. kasiaJa pisze:

  W III. Niedzielę Wielkiego Postu przypada w tym roku 12. rocznica konsekracji biskupiej abp. Henryka Hosera SAC. Sakrę biskupią duchowny przyjął 19 marca 2005 roku z rąk kard. Crescenzio Sepe.

  – Składamy Panu Bogu dziękczynienie za powołanie i posługę Waszej Ekscelencji, za świadectwo wiary i wiernego trwania na straży jej fundamentów. Dziękujemy za dzieła Boże, które przez serce i ręce Księdza Arcybiskupa dokonują się w naszym Kościele warszawsko-praskim. Prosimy o bogactwo darów i łask, które pozwolą każdego dnia służyć gorliwie Kościołowi i ludziom na tych ścieżkach, na które posyła Boża Opatrzność. Prosimy o dar zdrowia, o siły do pracy w winnicy Pańskiej – czytamy na stronie diecezji warszawsko-praskiej.

  O powołaniu kapłańskim abp Hoser mawia, że spadło na niego niespodziewanie, było nagłym olśnieniem. – Ujawniła się wówczas cała różnica między wyborem zawodu a powołaniem. Do pierwszego dochodzi się przez porównawczą analizę różnych alternatywnych możliwości, z uwzględnieniem upodobań, zdolności, talentów i przykładów. Powołanie do kapłaństwa i życia konsekrowanego przychodzi zaś z zewnątrz, z góry i staje się wewnętrznym imperatywem – życiową koniecznością. Można ją odrzucić, ale intuicja podpowiada, że odmowa ta nie byłaby szczęściodajna – tłumaczy arcybiskup.

  Abp Henryk Hoser sakrę biskupią przyjął 19 marca 2005 roku z rąk kard. Crescenzio Sepe (współkonsekrującymi byli: abp Stanisław Dziwisz i abp Thaddée Ntihinyurwa). Jego zawołanie biskupie brzmi: Maior est Deus – „Bóg jest większy”.

  24 maja 2008 papież Benedykt XVI mianował abp. Hosera biskupem warszawsko-praskim. Diecezję objął 28 czerwca 2008 roku. Duchowny jest pierwszym polskim pallotynem, który został podniesiony do godności arcybiskupa.

  11 lutego br. papież Franciszek mianował abp. Henryka Hosera specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej do Medjugorje. Jego misja – podkreślono w komunikacie watykańskiego Sekretariatu Stanu – ma na celu „dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość. Będzie mieć więc ona charakter wyłącznie duszpasterski”.
  ar / Warszawa (KAI)
  http://episkopat.pl/12-rocznica-konsekracji-arcybiskupa-henryka-hosera/

 6. rysik pisze:

  Parafia, w której pracowali błogosławieni ojcowie Michał i Zbigniew, z powodu ulewnych deszczy została odcięta od świata – poinformował o. Dariusz Mazurek OFMConv, delegat prowincjalny franciszkanów konwentualnych. W liście przekazanym redakcji Franciszkanie. pl zakonnik, pracujący w Limie, wyjaśnił, że miejsca te zostały poważnie dotknięte kataklizmem i potrzebne jest wparcie modlitewne i materialne.
  https://ekai.pl/polska-misja-w-pariacoto-i-peru-potrzebuje-pomocy/

 7. rysik pisze:

  Papież emeryt Benedykt XVI obchodzi dzisiaj swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach ❤

  • Paweł pisze:

   A w sam dzień Wielkanocy, 16 kwietnia, Benedykt XVI będzie obchodził swoje 90. urodziny.

   W ciągu ostatnich dwóch stuleci dłużej od niego żył tylko papież Leon XIII (którego pontyfikat przypadł na lata 1878-1903):

   Długość życia papieży w XIX wieku:
   Sł. Boży Pius VII – 81 lat
   Leon XII – 68 lat
   Pius VIII – 69 lat
   Grzegorz XVI – 80 lat
   bł. Pius IX – 85 lat
   Leon XIII – 93 lata

   Długość życia papieży w XX wieku:
   św. Pius X – 79 lat
   Benedykt XV – 67 lat
   Czcigodny Pius XI – 81 lat
   Czcigodny Sł. Boży Pius XII – 82 lata
   św. Jan XXIII – 81 lat
   bł. Paweł VI – 80 lat
   Sł. Boży Jan Paweł I – 65 lat
   św. Jan Paweł II – 84 lata

   [Pozwoliłem sobie określić papieża Piusa XI mianem „Czcigodny”, ponieważ francuska mistyczka, Czcigodna Sł. Boża Marta Robin, powiedziała po jego śmierci, że poszedł prosto do nieba.]

 8. MariaPietrzak pisze:

  Association Pour l’unité każdego roku organizuje trzy nocne czuwania m.innymi przed uroczystością sw. Józefa .
  Pamiętam jeszcze w latach 90 tych , na jednym z pierwszych takich czuwan , na którym byłam , podczas śpiewania litanii do świętego Józefa , rozległo się i echem odbiło …tak straszne wycie , krzyki , bluźnierstwa … Jednym słowem manifestacja i agresja tak straszna , że wszyscy struchleli !
  Okazało sie , że to jedna z uczestniczek czuwania pod wpływem słów litanii nie wytrzymała i wyrzuciła z siebie , to co w środku miała !
  A była to niespodzianka zarówno dla niej , jak i dla nas .
  Szok więc i światło , jak wielki to Święty, i jaką moc ma słowo modlitewnego wezwania , jaka reakcja diabelskiego drania !!!

  Dokładnie tak , jak wyznał święty Józef w jednym z objawień /
  🔹 Już samo wezwanie mojego lmienia sprawia, że wszystkie demony uciekają w popłochu” – powiedział Józef, słusznie nazywany w litanii „postrachem duchów piekielnych”.🔹

  Tej nocy odkryłam i wielkie serce Świętego , i jego serdeczne współczucie dla ludzkiej biedy . On nie czeka , on wychodzi jej na pomoc od razu !
  Święty Józefie , Mężu godny zaufania , tyle problemów mamy , módl się za nami !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s