Ks. Sławomir Kostrzewa – jak przeciwdziałać trzem największym zagrożeniom duchowym rodzin

Jakie są trzy największe zagrożenia duchowe zagrażające współczesnym rodzinom?
Jakie są możliwości skutecznego przeciwdziałania tym zagrożeniom?
Odpowiedzi na te pytania udziela ks. Sławomir Kostrzewa w pierwszej nauce rekolekcyjnej, wygłoszonej w Rzeszowie, w parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza 26. marca 2017 roku.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Ks. Sławomir Kostrzewa – jak przeciwdziałać trzem największym zagrożeniom duchowym rodzin

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ewa pisze:

  Paskudny atak na Jezusa i wszystkich, którym bliska jest wiara i wartości chrześcijańskie❗❗❗ Dołącz do naszego protestu – wyślij petycję do Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego: http://www.protestuj.pl/stop-obrazaniu-chrystusa-krola-w-filmie,74,k.html?ka=004074

  To, co zrobiono w spocie reklamowym „Krytyki Politycznej”, nie może pozostać bez reakcji. Dlatego też protestujemy przeciwko obrażaniu, wyśmiewaniu Chrystusa Króla i przekłamywaniu Jego nauk i prawd katolickiej wiary! Domagamy się reakcji prokuratury na publiczne obrażanie uczuć religijnych. Wczoraj „Klątwa” i św. Jan Paweł 2. Dziś spot reklamowy i Jezus Chrystus. Co wymyślą jutro, jeśli ich nie powstrzymamy?!

  • Maggie pisze:

   PODPISANE ❣

   Wczoraj rozmyślając nad słowami Chrystusa o przebaczeniu, pomyślałam, że ludziom, którzy tego nie potrafią, można wytłumaczyć, że Pan Bóg i Niebo to wieelka Miłość i dlatego: nie ma w nim miejsca na żadną (!!!) pychę czy przejawy jakiejkolwiek złości.

   Milczenie jest formą przyzwolenia. Protestujmy.

   Oburzenie, zaś, nie musi zakorzeniać się gniewem w naszych sercach, gdy protestując, sprawę zostawiamy z przewodnią myślą:
   Jezu Chryste, Ty się tym zajmij i niech nie zmarnuje się ani jedna kropelka Twojego Krwawego Potu i Twojej Przenajświetszej Krwi, wylanej za każdego człowieka, więc Panie Jezu Chryste, Ty sam zajmij się bluźniercami wg Serca Twego.

   Wielbimy Cię Panie Jezu i błogosławimy Ciebie, żeś przez Święty Krzyż i Mękę Swoją świat odkupić raczył.
   Przebacz nam Panie, bo bardzo zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie, przemień, przebacz i daj nam Swoje Zbawienie. Amen.

   • Maggie pisze:

    Zastanawiam, się,co by się działo … gdyby muzułmanom podpowiedzieć, że ci „twórcy”, obrażający Jezusa … bardziej prowadzą do skojarzenia z Mahometem, bo PRZEZ SYMBOLISTYKĘ i fabułę takich „dzieł” i podsuwanych czartowskich „wizji świata”… w perfidny sposób, podstępnie profanują ich proroka, który miał bogate życie erotyczne …

    • Maggie pisze:

     KTO MA SIŁĘ PRZEBICIA:
     Mimo protestów, w Kanadzie w czwartek, 23 Marca br, ustanowiono nowe prawo … pod wezwaniem „stop islamofobii”. Nie raz mówiłam o obsadzaniu stanowisk ekipą … elity.
     Teraz przepisuję notatkę z ub.tyg., z polskojęzycznej prasy=najnowsze wydarzenie:

     Ottawa. W czwartek parlament federalny stosunkiem głosów 201 do 91 uchwalił rezolucję M-103, zgłoszoną przez liberalną posłankę Iqrę Khalid z Mississaugi. Dokument potępia „islamofobię i inne formy dyskryminacji religijnej”. Większość posłów konserwatywnych głosowała przeciwko. Głosowanie poprzedziła zacięta dyskusja. Przeciwnicy rezolucji twierdzą, że M-103 w znaczący sposób ogranicza wolność wypowiedzi, a także zapewnia islamowi uprzywilejowaną pozycję w kanadyjskim prawie. Rezolucja zobowiązuje Izbę Gmin do powołania komisji, która w kompleksowy sposób opracuje raport na temat przestępstw motywowanych nienawiścią hate crime. Rezolucję poparła burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie.
     ***************

     Kiedy, przed ok miesiącem, pani premier prowincji Ontario (lebijka) przybyła do meczetu aby potępić atak (byli zabici z broni palnej) na modlących się muzułmanów, w Qubeck City i zaczęła mówi o równości … pokazano jej kąt, w którym pozwolono jej przesiedzieć, z uwagi na bycia „kobietą”, które powoduje, że ichnie modlitwy nie są ważne. Oczywiście media (w tym kamery TV) zamilczały o tym „incydencie”, akcentując tylko jej obecność i parę zdań z jej mowy. Sprawę zaś opisal muzułmanski portal.

     ********
     Czasami myślę, że pewne „islamofobiańskie” akcje, takie jak te na posłankę z Mississauga, (napisy, telefony od nieznanych spraców), przypomiją spalenie Reichstagu czy sprawę rozgłośni gliwickiej …. Koń trojański nie sianem się żywi.

     Bajka Andersena o szatach cesarza/króla trwa … z tym, że jeśli ktoś krzyknie, jak to bajkowe dziecko „cesarz jest nagi” … to dostanie klapsa lub spotka go większa kara…
     Są bowiem równi i równiejsi, a to: jest dowodem na zbliżającą się Apokalipsę.

 3. Joanna pisze:

  Zakonczylismy już nowennę pompejańską za kapłanów stad moje pytanie. Czy chciałby ktoś ja kontynuować np. za dusze w czyścu cierpiące? Chciałabym zacząć od kwietnia …

  • Janina pisze:

   Utworzyła by pani różę każdy odmówiłby 1 dziesiątkę jeżeli tak to ja chętna.

   • Joanna pisze:

    Ciężko znaleźć 20 osób chętnych 😞 dlatego zaproponowalam nowennę pompejańską ponieważ potrzebne sa tylko 3 lub 4 osoby, a obecnie mam bardzo mało czasu i byłoby to duże ulatwienie dla mnie bez szkody dla dusz cierpiących w czyscu

  • Zadowolona pisze:

   Jeśli ktoś byłby zainteresowany modlitwą w Róży za dusze czyśćcowe do proszę o kontakt zadowolona_np(małpa)op.pl .Róża funkcjonuje od kilku miesięcy 🙂

   • Joanna pisze:

    To ja jestem chętna tylko czy tajemnica jest stała ? Swoją droga i tak zaczynam nowennę pompejańską może chetny się jeszcze znajdzie ?

    • Zadowolona pisze:

     Joanno – Tajemnice zmieniamy co miesiąc. Gdybyś była chętna modlić się z nami to odmawiaj w kwietniu Tajemnicę „Zwiastowania”. A jeśli masz jakieś intencje własne, w których chciałabyś prosić za wstawiennictwem dusz czyśćcowych do wyślij mi je na podanego wyżej mail. Ja je rozsyłam ( z zachowaniem anonimowości) do innych współmodlących się w Róży osób.

 4. Ewa pisze:

  JEGO EMINENCJA HENRYK HOSER: NASZYM ŻYCIEM JEST DUCH Święty, A ON JEST DUSZĄ KOŚCIOŁA

  Znajdujemy się w miejscu, gdzie gromadzą się ogromne rzesze pielgrzymów. Wszyscy razem módlmy się o wstawiennictwo Matki Bożej, aby nasze serca otworzyła na łaskę Bożą, aby na łaskę Bożą otworzyła również nasze umysły, aby otworzyła umysły na nauczanie Kościoła o Słowie Bożym. Naszym życiem jest Duch Święty, a On jest Duszą Kościoła. Szukamy Bożej prawdy, Bożej prawdy o nas samych i szukamy również Bożej prawdy o człowieku. To miejsce modlitwy jest znane obecnie w całym świecie. Ojciec Święty jest bardzo zainteresowany rozwojem ludowej pobożności, która tu ma miejsce i to jest również część mojej misji, aby ocenić pracę duszpasterską i zaproponować nowe wyzwania, które powinny być zrealizowane w przyszłości. Przybywam z kraju, w którym jest wielka pobożność wobec Matki Bożej, Maryja jest Królową Polski. Życzę wam wszystkim, abyście uczynili Maryję Królową swojego życia. Na razie tylko tyle. Udzielę wam Bożego błogosławieństwa. Pan z wami! Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen

  Medziugorje-29.03.2017
  http://medziugorje.blogspot.com/2017/03/jego-eminencja-henryk-hoser-naszym.html

  http://medziugorje.blogspot.com/2017/03/abp-hoser-w-medziugorje.html

 5. wobroniewiary pisze:

  Miłość nie jest tolerancją.
  Chrześcijańska miłość znosi zło, lecz go nie toleruje.
  Czyni ona pokutę za grzechy innych, lecz nie jest liberalna w stosunku do grzechu.

  Wołanie o tolerancję nie może skłonić chrześcijańskiej miłości do stłumienia w sobie nienawiści wobec diabelskich filozofii, które próbują rywalizować z Prawdą.

  Chrześcijańska miłość przebacza grzesznikowi, lecz nienawidzi grzechu; jest ona niemiłosierna wobec błędu w jego umyśle.

  Miłość chrześcijańska zawsze na powrót przyjmie grzesznika na łono Mistycznego Ciała; lecz jego kłamstwo nigdy nie zostanie przyjęte do skarbca Jego Mądrości.

  Prawdziwa miłość pociąga za sobą prawdziwą nienawiść:
  Ktokolwiek utracił zdolność moralnego zgorszenia i pragnienie wypędzenia kupców ze świątyń, utracił również żywe, żarliwe umiłowanie Prawdy.

  Miłość chrześcijańska nie jest zatem łagodną filozofią o nazwie „żyj i pozwól żyć”; nie jest ona rodzajem ckliwego sentymentu.

  Miłość chrześcijańska jest natchnieniem Ducha Bożego,
  która każe nam miłować piękno i nienawidzić brzydoty moralnej.

  Arcybiskup Fulton J. Sheen

 6. MANIUŚ pisze:

  Ja nie na temat , ale w ważnej sprawie. Wiem że papież Pius XI napisał modlitwę odpustu zupełnego i ma ona implimatur, ale nie umiem jej znależć. Jeżeli ktokolwiek zna tekst tej modlitwy lub link do niej to prosiłbym o podanie.

 7. MariaPietrzak pisze:

  W ramach Wiekopostnego Rachunku Sumienia , pomocnikiem może okazać się poniższe rozważanie .
  Zwierciadełko powiedz przecie..

  /
  Płonący pot aniołów
  o. Augustyn Pelanowski OSPPE
  GN 29/2005
  (…)
  Żyjemy wśród niepokoju, nerwowego napięcia, niesprawiedliwości i dezorientacji moralnej.
  Wzrastamy więc w rywalizacji z potomstwem nieprawości, by tym wyraźniejsza stała się moc dobra.
  Chwasty zwykle przerastają szlachetne rośliny.
  Gdzie jednak nauczyć się bojaźni Bożej, jak nie w cieniu panoszącego się zła?
  Podstawowym odczuciem duszy jest bojaźń, ale może się ona stać albo bojaźnią przed grzechem,
  albo
  bojaźnią uległą złu.
  Albo uklękniemy się popełnienia grzechu, albo z obawy przed dez-aprobatą otoczenia zaczniemy czynić to, co inni.

  Dawid w psalmach mówi o tym wyraźnie:
  „Możni prześladują mnie bez powodu, moje zaś serce odczuwa lęk przed Twoimi słowami” (119, 161).
  Był otoczony przez ludzi złych i przerastających go siłą i możliwościami.
  Był zachęcany do naśladowania nieprawości, a mimo to bardziej obawiał się słów Boga ostrzegających go przed naśladowaniem niegodziwych uczynków.
  Dlatego w końcu stał się królem!
  Królem jest ten, kto panuje nad sobą.
  Dopiero taki człowiek ma prawo panować nad innymi!

  W Talmudzie zapisano,
  że źródłem strumienia ognia w niebie jest pot świętych stworzeń, czyli bojaźń aniołów przed Bogiem (Chagiga 13b).
  Nasz świat zagubił lęk przed grzechem, a nauczył się bezczelności wobec Boga.
  To jest najfatalniejsze zachwaszczenie naszych umysłów.
  Raban Jochanan ben Zakaj na łożu śmierci dał zaskakującą naukę swym uczniom:
  „Obyście się tak bali Boga jak ludzi!”.
  Zdumieni pozorną bezbożnością nauki, uczniowie zapytali go o wyjaśnienie tej uwagi.
  Umierający mędrzec wyjaśnił:
  „Ludzie wstydzą się popełnić grzech w obecności innych ludzi, ale wcale się nie wstydzą popełniać go w obliczu Boga, bo gdy są sami, Bóg jest ich świadkiem.
  Obyście tak się bali popełnić zło, jak wstydzicie się upaść w skalanie w obecności ludzi”.

  To, że w jakimś miasteczku, gdzie żyje stu mieszkańców, jest 99 złodziei, wcale nie znaczy, że setna osoba też musi kraść.
  Ona tym bardziej będzie cenna, jeśli się do tego nie skusi!
  Będzie jak lilia między cierniami, jak pszenica w chwastach.

  http://gosc.pl/doc/796372.Plonacy-pot-aniolow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s