Wielka pokuta za grzech tzw. aborcji

Dnia 27 kwietnia br. (czwartek) minie kolejna bolesna rocznica narzucenia Polsce – w warunkach komunistycznego terroru w 1956 r. – ustawy aborcyjnej. Skutki tej zbrodniczej ustawy, „obowiązującej” aż do dnia 7 stycznia 1993 roku, okazały się niezwykle tragiczne dla naszego narodu: okrutna śmierć milionów nienarodzonych dzieci, obciążenie wielkim grzechem sumień ustawodawców, milionów ojców, matek, pracowników służby zdrowia, dziennikarzy.

Bóg – jedyny Dawca i Pan Życia, poprzez swoich proroków ostrzegał: „Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!”. Sługa Boży ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i bł. Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał, wielokrotnie ostrzegali przed tragicznymi konsekwencjami tej straszliwej „rzezi niewiniątek”, która wydarzyła się w naszym kraju.
Bóg – Dawca Życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym. Prośmy Go więc z głęboką skruchą i pokorą, ale także z wielką ufnością o przebaczenie winnym i o miłosierdzie dla całego narodu.
Niech każdy katolik, do którego dotrze ten apel, włączy się w narodową ekspiację poprzez uczestnictwo we Mszy świętej, odmówienie Różańca świętego czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prośmy i zachęcajmy innych do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pokuty za grzechy przeciw życiu człowieka.
Niech dzień 27 kwietnia stanie się ogólnonarodowym wielkim modlitewnym wołaniem do Boga o przebaczenie i miłosierdzie dla całego narodu.

Prosimy, abyś włączył się w tę modlitwę ekspiacyjną i zachęcił do niej innych.

*****

W czwartek w Szczecinie odbędzie się nabożeństwo pokutne, zadośćuczyniające Bogu grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. To inicjatywa środowisk pro-life, którzy od kilku lat zabiegają o to, by 27 kwietnia był poświęcony modlitwie szczególnie w intencji obrony życia.

Powodem wyboru tego dnia jest kolejna rocznica wprowadzenia ustawy aborcyjnej, która w warunkach terroru została narzucona Polsce w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku tzw. aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci.

Prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk zauważył, że tzw. aborcja bardzo często przebiega w sposób cichy i niezauważalny. Kapłan zwrócił uwagę na ogrom zła, jakim jest zabójstwo drugiego człowieka.

To ciąży na nas wszystkich, bo to nie jest kwestia wyłącznie osób dokonujących aborcję, ale również kwestia tych wszystkich, którzy na różne sposoby w tym uczestniczą i które na to przyzwalają. Także tych osób, które odnoszą się do tego problemu w sposób obojętny albo niewłaściwie reagują – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Duchowny stwierdził, że wykroczenia przeciwko życiu, dotyczą w pewien sposób każdego świadomego człowieka. Wszyscy – zdaniem księdza –którzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji –  powinni realnie bronić życia.

Myślę, że każdy z nas w tej materii powinien przeprowadzić rachunek sumienia, bo wszyscy w jakimś wymiarze jesteśmy odpowiedzialny za to, co się dzieję – wyjaśnia ks. Kancelarczyk.

Wiemy, że aborcja jest tzw. ,,cichym zabójcą”, a tak naprawdę nie reagujemy w sposób właściwy i często wielu z nas przechodzi do porządku dziennego, nie patrząc na to, że istoty ludzkie są unicestwiane – dodaje kapłan.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk poinformował, że tam gdzie jest informacja, odnośnie możliwości popełnienia tzw. aborcji, nie można pozostawić osoby potrzebującej. Zdaniem kapłana obecność to podstawowa kwestia.

Kapłan zwrócił również uwagę na to, że organizacją, realnie wspierającą dzieła obrony życia jest m.in. szczecińska Fundacja Małych Stópek, która pomaga kobietom w trudnych sytuacjach życiowych.

Jeśli dostajemy informację, że jest trudno, że kobieta jest pozostawiona sama sobie i życie jej dziecka może być z tego powodu zagrożenie, trzeba reagować. Organizujemy wtedy pomoc materialną i prowadzimy różne zbiórki akcesoriów dla dzieciakcentuje kapłan.

Ksiądz Kancelarczyk podkreślił, że podstawową kwestią jest modlitwa, bez której nie byłoby owoców.

Wymiar duchowy, czyli modlitwa jest najważniejsza. Uczestnictwo w jutrzejszym nabożeństwie albo chociażby indywidualne uczestnictwo w Eucharystii każdego dnia, jest już konkretnym działaniem na rzecz obrony życiapodkreśla ks. Kancelarczyk.

Centralne nabożeństwo pokutne odbędzie się 27 kwietnia w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w kościele ojców Pallotynów przy ul. Ducha Świętego 9 w Szczecinie.

Nabożeństwo rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00, później wierni odmówią nieszpory, a następnie odbędzie się obrzęd pokutny przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie zakończy się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
Źródło: Radio Maryja

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Wielka pokuta za grzech tzw. aborcji

 1. Admin pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Sylwia pisze:

  W intencji znajomych mi osób a Bogu wiadomych które straciły swoje dzieciątka. Bóg zapłać.

 3. Pingback: Wielka pokuta za grzech tzw. aborcji | Biały, bardzo biały

 4. Ania pisze:

  Mysle, ze powinno się tez więcej mówić o tym jak bardzo zła jest antykoncepcja. Tabletki, spirale itd. Bo niestety chyba większość kobiet tego używa, tak mi się wydaje jak słyszę od znajomych. To jest jakaś plaga.

 5. BlogAdmin pisze:

  Czy to prawda ? Ivan, jeden z widzacych Matke Boza w Medjugorje, przeslal nam bardzo wazne oredzie NMP. “Wojna w srodkowym Oriencie rozpocznie serie kolejnych wojen. Bedzie sie to tyczylo caly swiat. By to wstrzymac, nalezy by caly swiat sie modlil w kazdej minucie (nieustannie). Jest to bardzo konieczne! Kaplani powinni otwierac drzwi kosciolow i zapraszac ludzi do modlitwy rozancowej. Powinni sie nieustannie modlic. Modlcie sie, modlcie sie, modlcie sie. Kazdego dnia o 18.30 h laczcie sie duchowo ze wszystkimi na calym swiecie. Modlcie sie trzy razy Zdrowas Maryjo….Zapraszajcie caly swiat do modlitwy rozancowej poprzez SMS. Praktykujcie to od razu bez zwlekania.
  Ps.Ja to otrzymalam i przekazuje dalej…z P.Bogiem laczac sie w modlitwie

  • wobroniewiary pisze:

   Informacja z maila:
   Stop fałszywym sms-om i mailom pochodzącym rzekomo od Ivana. W ostatnim czasie ponownie rozszalały się pogłoski o rzekomych orędziach Matki Bożej na temat zagrożenia wojną wypływającego z kraju…. który akurat jest na pierwszych stronach gazet. Tego rodzaju kłamstwa pojawiają się w nieweryfikowalnych plotkach od czasu wojny w Zatoce Perskiej na początku lat 90-tych XX w. Jest to wierutne kłamstwo, które zasmuca Matkę Bożą, a Ivan zdecydowanie je dementuje. Matka Boża od 35 lat i 10 miesięcy Medziugorju prosi w o modlitwy w intencji pokoju.

   No Kochani, niech mi się ktoś po tym jeszcze odważy przysłać w tej sprawie maila, smsa lub zadzwonić. Dementuję to po raz któryś, jakbyście nie mogli sami zobaczyć w treści powtarzającą się, sławetną godzinę 18.30, o której należny otworzyć kościoły. Ewa Jurasz

 6. Pingback: Wielka pokuta za grzech tzw. aborcji | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s