Papież Franciszek: „Na świecie toczy się wojna między diabłem a Bogiem!” – 10 ostrzeżeń Franciszka przed szatanem

Papież wielokrotnie podkreślał obecność szatana w codziennym życiu każdego człowieka: „Musimy być zawsze czujni, by nie dać się oszukać diabłu”. Przeczytaj przed czym przestrzega Ojciec święty.

1. Kiedy nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, to wyznajmy doczesność diabła, doczesność szatana.
Homilia, 14.03.2013

2. Dobrze zauważcie, jak odpowiada Jezus. Nie prowadzi On dialogu z szatanem, jak to uczyniła Ewę w ziemskim raju. Jezus dobrze wie, że z szatanem nie można prowadzić dialogu, bo jest on bardzo przebiegły. Dlatego Jezus, zamiast dialogować, jak czyniła to Ewa, postanawia schronić się w Słowie Bożym i odpowiada mocą tego Słowa. Pamiętajmy o tym: w chwili pokusy, naszych pokus, wobec szatana nie liczą się żadne argumenty, ale zawsze chroni nas Słowo Boże! Ono nas ocali.
Homilia, 9.03.2014

3. Szatan zawsze czyha na człowieka: tego człowieka, którego widział Daniel tam, w chwale, i o którym Jezus mówił Natanaelowi, że przyjdzie kiedyś w chwale. Od samego początku Biblia mówi nam o tym czyhaniu by zniszczyć, o szatanie. Być może chodzi o zawiść. Czytamy w Psalmie 8: «Uczyniłeś człowieka niewiele mniejszym od aniołów». I ta wielka inteligencja anielska nie mogła unieść upokorzenia, jakim było wyniesienie niższego stworzenia, więc starała się go zniszczyć.
Homilia, 29.09.2014

4. Kto nie modli się do Pana, modli się do diabła.
Homilia, 14.03.2013

5. Pierwsze kuszenie Jezusa „wydaje się jakby miało swój urok”, diabeł mówi bowiem do Niego, aby rzucił się ze Świątyni i w ten sposób – jak twierdzi kusiciel – „wszyscy powiedzą: oto Mesjasz”. Tak samo było z Adamem i Ewą, czyli miało swój urok, a diabeł „przemawia niemal tak, jakby był mistrzem duchowym”.
Homilia, 11.04.2014

6. Są księża, którzy czytając taki fragment Ewangelii, mówią: «Ależ Jezus uzdrowił tu człowieka z choroby psychicznej». Jakby nie czytali tego, co jest tu napisane. To prawda, że w tamtych czasach można było pomylić padaczkę z opętaniem, ale jest też prawdą, że diabeł istnieje! I my nie mamy prawa tego upraszczać, mówiąc: «Wszyscy oni nie byli opętani, a jedynie chorzy psychicznie». Nie! Diabeł jest obecny na pierwszej stronie Pisma Świętego. I Pismo Święte kończy się też obecnością diabła, zwycięstwem Boga nad diabłem!
Homilia, 11.10.2013

7. Nie można myśleć o życiu duchowym, chrześcijańskim bez opierania się pokusom, bez walki z diabłem, bez nakładania tej Bożej zbroi, dającej nam moc i broniącej nas.

8. Ależ diabeł istnieje i musimy z nim walczyć. Mówi o tym św. Paweł, a nie ja! Mówi o tym słowo Boże. Ale my nie jesteśmy nazbyt o tym przekonani.
Homilia, 30.10.2014

9. Wszyscy jesteśmy kuszeni, gdyż prawem życia duchowego, naszego życia chrześcijańskiego jest walka, albowiem diabeł, który jest księciem tego świata, nie chce naszej świętości i abyśmy szli za Chrystusem.
Homilia, 11.04.2014

10. Tak wiele pomysłów, oprócz własnych grzechów, tyle projektów odczłowieczenia ludzi, to jego dzieło. I tylko dlatego, że nienawidzi on człowieka. Jest przebiegły: mówi o tym już pierwsza strona Księgi Rodzaju. Przedstawia on rzeczy jako dobre. Ale jego zamiarem jest zniszczenie. A bronią nas aniołowie. Bronią człowieka i Boga-człowieka, Człowieka wyższego, Jezusa Chrystusa, który jest doskonałością ludzkości, jest najdoskonalszy. Dlatego właśnie Kościół czci aniołów, bo oni będą i są w chwale Bożej, bo bronią wielkiej i ukrytej tajemnicy Boga, to znaczy tajemnicy, że Słowo przyszło w ciele.
Homilia, 29.09.2014

*****
Papież Franciszek: „Na świecie toczy się wojna między diabłem a Bogiem!”

Jest jedna rzecz, o której nie lubię mówić, ale o której mówić trzeba – mówi papież Franciszek. – Na świecie toczy się wojna między dobrem a złem, jak mówią filozofowie, między diabłem a Bogiem. To się dzieje również dzisiaj! 

Kiedy komuś z nas przychodzi ochota zrobić coś złego, wtedy to małe zło jest inspirowane przez diabła, który prowadzi nas do tego przez słabość, jaką pozostawił w nas grzech pierworodny. Robi się zło w rzeczach małych i wielkich, na przykład w wojnach albo kiedy chłopak czy dziewczyna kłamie – wyjaśnia Ojciec święty. – To jest wojna przeciw Bożej prawdzie, przeciw prawdzie życia, przeciw radości. Jak mówi Biblia, ta walka między diabłem a Bogiem będzie trwała aż do końca – podkreślił.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Papież Franciszek: „Na świecie toczy się wojna między diabłem a Bogiem!” – 10 ostrzeżeń Franciszka przed szatanem

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Punkt 6 wg mnie jest najlepszy 🙂

  Są księża, którzy czytając taki fragment Ewangelii, mówią: «Ależ Jezus uzdrowił tu człowieka z choroby psychicznej». Jakby nie czytali tego, co jest tu napisane. To prawda, że w tamtych czasach można było pomylić padaczkę z opętaniem, ale jest też prawdą, że diabeł istnieje! I my nie mamy prawa tego upraszczać, mówiąc: «Wszyscy oni nie byli opętani, a jedynie chorzy psychicznie». Nie! Diabeł jest obecny na pierwszej stronie Pisma Świętego.
  I Pismo Święte kończy się też obecnością diabła, zwycięstwem Boga nad diabłem!

  • MariaPietrzak pisze:

   A do mnie przemówiły słowa /
   Kto nie modli się do Pana, modli się do diabła.
   Homilia, 14.03.2013

   …nie ma miejsc neutralnych jak niektórzy sądzą , brak modlitwy to już terytorium ducha „niemego” , co nam serce i usta zamknął dla czci Pana .
   Ale modlić sie do Pana , to też Go wyznawać czynem i świadectwem . Kiedy one mdłe i uniki stosuję , to kogo wyznaję, pierwszeństwo daję ?
   Pana czy szatana ?
   A rozważyć to w świetle ciągłego braku ustawy antyaborcyjnej , czy innej , to widzimy jak z tą modlitwą statystycznie wygląda !

 3. Michal Lesniewski pisze:

  Napiszcie co papiez Franciszek powiedzial o Medjugorie.

 4. wobroniewiary pisze:

  Myśli Św. Ojca Pio na cały rok – na dzień.14 maja ❤

  Synu, nie wiesz, co nam daje posłuszeństwo. Posłuchaj: oto dzięki jednemu, tylko jednemu "tak" – "Niech mi się stanie według twego słowa", Maryja stała się Matką Najwyższego, uznając się za Jego służebnicę, ale zachowując cnotę dziewictwa, tak cenną w Jej oczach i Boga. Z pomocą owego "tak", wyrażonego przez Najświętszą Maryję Pannę, świat został zbawiony, a ludzkość odkupiona. My również spełniajmy wolę Boga i zawsze mówmy Panu "tak" (PSI, s. 32).

 5. wobroniewiary pisze:

  „Szatan ma tylko jedną bramę, aby wejść do naszej duszy: wolę. Bramy ukryte nie istnieją. Nie ma żadnego grzechu, jeśli nie został on popełniony za zgodą woli. Skoro w grę nie wchodzi wola, to nie jest to grzech, a tylko SŁABOŚĆ ludzka.”
  św. o. Pio

  • Elżbieta pisze:

   Dziękuję Pani Ewo za wpis tego słowa. Prosiłam Pana Jezusa o światło,jak mam postąpić. Przeczytałam i poczułam spokój w sercu. Szczęść Boże.

  • Elizeusz pisze:

   Z „Dialogu O Bożej Opatrzności czyli Księgi Boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny (XIV w.). z rozdz. «Opatrzność Boża»:
   Bóg Ojciec: Wiesz, najdroższa córko, jakiego sposobu używam, by podźwignąć duszę niedoskonałą z jej niedoskonałości? Niekiedy nawiedzam ją mnóstwem dręczących i różnorakich myśli i jałowością ducha. Zdaje się jej wtedy, że jest zupełnie przeze Mnie opuszczona, że nie jest przywiązana do niczego ani do świata, bo go istotnie nie lubi, ani do Mnie, bo nie ma w sobie żadnego uczucia, poza pewną dążnością woli, aby Mnie nie obrażać.
   Tej bramy wolnej woli nie pozwalam nieprzyjaciołom otworzyć. Wolno diabłom i innym nieprzyjaciołom człowieka wyłamywać inne bramy z wyjątkiem tej bramy głównej, od której zależy los miasta duszy. Straż nad tą bramą powierzyłem wolnej woli. Ja uczyniłem wolt; wolną; jej rzeczą jest rzec tak lub nie, wedle jej upodobania (Syr 17,6a i 15,14.16n).
   Wiele bram posiada to miasto. Lecz trzy z nich są najważniejsze. Główną jest ta, o której ci mówiłem, wola, jest ona niezdobyta, jeśli nie chce się poddać, i strzeże dwóch innych, którymi są pamięć i intelekt. Jeśli wola zgodzi się, wchodzi nieprzyjaciel, miłość własna, z innymi nieprzyjaciółmi, którzy wkraczają za nią. Wtedy intelekt ogarniony zostaje ciemnością, nieprzyjaciółką światła. Pamięcią owłada nienawiść, przez wspomnienie krzywdy, która jest wrogiem miłości bliźniego; opada ją wspomnienie tysiąca uciech świata, tak licznych, tak rozmaitych, jak rozmaite są grzechy, które są wrogami cnót…
   Dalej: http://sienenka.blogspot.com/2011/10/opatrznosc-boza-cxliv.html
   oraz z rodz. «Nauka o Moście»:
   … Jak zmarły niezdolny jest do żadnego czucia, i sam może się, poruszać tylko wtedy, jeśli ktoś inny go podniesie, lak samo ci, co utonęli w rzece nieuporządkowanej miłości świata, umarli dla laski. A ponieważ są martwi, pamięć ich nie zachowuje wspomnienia miłosierdzia mego, oko ich intelektu nie widzi ani poznaje mej prawdy, gdyż czucie ich zamarło, to jest, że duch stawia sobie przed oczy tylko siebie z martwą miłością własnej zmysłowości. Wola ich także zamarła dla woli mojej, bo kocha tylko rzeczy martwe.
   Gdy umarły te trzy władze, wszystkie ich uczynki, czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne, są martwe co do łaski. Więc już nie mogą się obronić od nieprzyjaciół swoich, ani pomóc sobie samym, chyba że Ja sam im pomagam. Prawdą jest, że ten martwy zachował jeszcze swą wolną wolę, i dopóki bawi on w ciele śmiertelnym, ilekroć zażąda mojej pomocy, może ją otrzymać; lecz sam, przez siebie nie osiągnie nic nigdy.
   Stał się nieznośnym dla samego siebie i chcąc rządzić światem, jest rządzony przez coś, co nie jest, to jest przez grzech. Grzech jest niczym, a oni stali się sługami i niewolnikami grzechu. Uczyniłem ich drzewami miłości przez życie łaski, którą otrzymali na chrzcie świętym, a oni stali się drzewami śmierci, gdyż są martwi, jak ci powyżej rzekłem.
   Wiesz, gdzie tkwi korzeń tego drzewa? W wyniosłości pychy, która żywi ich zmysłową miłość własną. Rdzeniem jego jest niecierpliwość, odroślą brak rozeznania. Oto cztery główne występki; zabijają one duszę tego, którego nazwałem drzewem śmierci, bo nie czerpie życia z łaski…
   Całość: http://sienenka.blogspot.com/2011/01/dialog-sw-katarzyny-xxxi.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Matka Boża wezwała pastuszków do pokuty, postu, ascezy i umartwienia. Są to praktyki dziś raczej niepopularne i w Kościele powszechnie nieobecne lub całkowicie zmarginalizowane. Jeżeli ludzie decydują się na wyrzeczenia, to raczej są to diety i głodówki dla zdrowia i urody, a nie akty duchowe. W Fatimie dzieci na skutek wezwania Maryi brały na siebie dobrowolnie cierpienia w intencji ratowania grzeszników od piekła. Na przykład przewiązywały się pod ubraniami kłującym powrozem tak mocno, by sprawiało im to ból, i chodziły tak przez cały dzień. Nie zostały za to zganione przez Matkę Bożą, lecz doczekały się z Jej strony pochwał. Maryja powiedziała im tylko, by zdejmowały sznurek na noc. Znów idzie to wbrew współczesnej mentalności i praktyce duszpasterskiej Kościoła, w którym nikt dziś nie zachęca do tego typu postępowania. A w Fatimie Matka Boża nie tylko zachęcała, ale i pochwalała. Co w tym kontekście oznacza przyjęcie orędzia fatimskiego? Anioł z trzeciej tajemnicy krzyczy: „Pokuty pokuty, pokuty!” A pokuta ma swoje konkretne przejawy…

  • MariaPietrzak pisze:

   Oby nasza Matka z Nieba mogła powiedzieć o nas , co mamy uszy . …
   Mam dzieci !
   Mam dzieci , które mnie słyszą i słuchają ,
   mam dzieci , które wezmą sobie do serca moje słowa , mój gorący apel .
   Tylu dziś ginie , tylu idzie do piekła , Bóg jest nie tylko obrażany… podniósł się wobec Niego otwarty bunt wielu…
   … Oby mnie usłyszały , oby były równie hojne jak te małe z Fatimy /.. . czy chcecie się ofiarować ….? /
   Oby ten Apel byl usłyszany ,
   Aby odpowiedzią było /
   – Mamy Matkę , Niebieską Matkę , która nas wzywa !
   – Nie chcemy być obojętne !
   – Nie chcemy być poronioną nadzieją !
   Powszechna mobilizacja dzieci , młodzieży… starców, a widac u Jonasza , ze i zwierzęta
   Głosu Boga słuchają , nie mielą pyskiem , ▫wory pokutne przybierają▫
   Musi byc poważnie , skoro zło się az tak rozsierdziło , a dobro ?
   Paul Claudel pisał /zło bowiem się panoszy , gdy dobro milczy ; głupota szaleje ,gdy mądrość siedzi cicho w kącie /.
   Niestety , Apel umyka , gdy kończy się Rocznica .
   Bodajże większość dzieci i młodzieży nie ma o nim pojęcia .
   Mało , nie znają i nie odmawiają modlitwy Różańcowej , bo ich nikt nie nauczył . A jeszcze codziennie !?
   Wiem , bo sama przez to przeszłam . Gdyby nie mój Pan , który się o mnie upomniał )!), byłabym do dzisiaj jak ta Nowoczesna !
   Kobieta , oczywiście , co oziębłości i krótkowzroczności sie nie boi ! Zuchwale przy swoim stoi .

   Siostra Lucja pisze , ze ten Apel z Nieba to powszechna mobilizacja… Czy rzeczywiście jest tak odbierany !? Traktowany ?

 7. wobroniewiary pisze:

  14 maja …dziś 29.rocznica zamordowania Grzegorza Przemyka ,który otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i w brzuch.
  Miał 19 lat. Pisał wiersze i grał na gitarze, zapowiadał się na bardzo dobrego poetę. 12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk został skatowany przez milicję. Zmarł dwa dni później.
  Grzegorz Przemyk świętował razem z kolegami zakończenie matur. Został zatrzymany na Placu Zamkowym w Warszawie przez milicyjny patrol. Trafił do pobliskiego komisariatu MO, gdzie został skatowany. „Bijcie tak, żeby nie było śladów” – polecił dyżurny milicjant. Przemyk zmarł dwa dni później, jeden z operujących go lekarzy wspominał, że nigdy wcześniej nie widział tak zmasakrowanych wnętrzności. 19 V odbył się pogrzeb w którym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Chociaż od początku nie było wątpliwości, że mordercami Przemyka byli milicjanci, komuniści rozpętali ogromną kampanię udowadniającą, że za śmieć Przemyka odpowiadają pracownicy pogotowia.
  Sprawy nie dał się tak łatwo ukryć, bo zamordowany był synem Barbary Sadowskiej, znanej poetki i działaczki Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom. Była ona wielokrotnie nękana przez SB. „Proszę pamiętać że ma pani syna” – słyszała wielokrotnie od esbeków.
  Dyspozycja ówczesnego szefa MSW Czesława Kiszczaka była prosta – „Może być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze”. Nad odpowiednim przebiegiem całej sprawy pracowało blisko 150 funkcjonariuszy SB i MO. Żeby ukryć prawdę komuniści podejmowali działania bez precedensu. Zmieniono prawo, ograniczając praktykę adwokacką do 70 roku życia, tylko po to, by ze sprawy wyeliminować mecenasa Władysława Siłę – Nowickiego. Drugi z pełnomocników rodziny mecenas Maciej Bednarkiewicz został aresztowany pod fałszywymi zarzutami. Specjalne działania podjęto wobec Cezarego Filozofa, świadka pobicia Przemyka. Między innymi próbowano zrobić z niego człowieka chorego psychicznie. Cały proces został wyreżyserowany tak jak w czasach stalinowskich.
  Nad otoczką medialną czuwał Jerzy Urban. Proponował on między innymi wyselekcjonowanie dziennikarzy, którzy w odpowiedni sposób nagłośnią niektóre wątki sprawy. Nie omieszkał przy tym dodać, że powinni otrzymać za to odpowiednią premie finansową. Proces, który ruszył w maju 1984 roku zakończył się skazaniem sanitariuszy i całkowitym uwolnieniem milicjantów Ireneusza Kościuka i Arkadiusza Denkiewicza. Najbardziej zasłużeni w tuszowaniu morderstwa esbecy i milicjanci otrzymali od Czesława Kiszczaka premie pieniężne.
  W specjalnym piśmie z 2 IX 1984 roku Kiszczak napisał „W wyniku długotrwałej, żmudnej pracy prowadzonej przez Funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa zgromadzono materiał procesowy obrazujący faktyczny przebieg zdarzenia i rolę jego uczestników, stanowiący zarazem podstawę do uniewinnienia funkcjonariuszy MO i skazania rzeczywistych sprawców śmierci G. Przemyka. Wyrok sadu był nie tylko moralną satysfakcją oskarżonych Funkcjonariuszy MO, ale stanowił jednocześnie zadośćuczynienie dla wszystkich, przez szereg miesięcy atakowanych w niewybredny sposób funkcjonariuszy naszego resortu. Stanowił on swoistą rehabilitację naszego aparatu w oczach społeczeństwa”.

 8. J pisze:

  Też dziekuję za ten wpis. Bardzo dobry. A tak nawiasem siostry i bracia; czy nie uważacie że wczorajsza wygrana Portugalii w Eurowizji ( 13-go maja) to sprawa Naszej Matki Niebieskiej. Jakby chciała powiedzieć dzieciom Europy: Patrzcie dziś na Potrugalię, patrzcie na Fatimę, a w Fatimie ponad milion osób na modlitwie. Papież Franciszek miał zaproszenie do innych miejsc w Portugalii ale powiedział ze przyjedzie tylko do Fatimy żeby skoncentrować się na Fatimie i nie rozpraszać uwagi na inne miejsca w Portugalii. I tym dniu Portugalia wygrywa Eurowizje taką średnią piosenką bez żadnego show. :-)))

  • Kasia pisze:

   Chyba bardziej przytykiem do Fatimy, interpretujac tekst piosenki. Zwraca sie do kobiety mowiac zeby wysluchala jego modlitw, zeby do niego wrocila… Ze pomalu znow sie nauczy go kochac… Moze mozna roznie interpretowac…

 9. wobroniewiary pisze:

  A ja mam u siebie z lokalnego kościoła super wiadomość 🙂
  U mnie w parafii tak się sprawy mają ❤

  Dzisiaj o godzinie 10:00 Ks. Bp. Stanisław Jamrozek dokonał poświęcenia kaplicy adoracji dziennej Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.
  Od dziś będzie można spotkać się z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie w bocznej zakrystii, wejście od domu p. kościelnego

 10. an m pisze:

  czy któś może orientuje się, gdzie można odszukać modlitwy zrywające negatywne więzi duszy? bardzo pilne, proszę o pomoc

  • Marek pisze:

   A odmów Różaniec, zwykły najprostszy Różaniec. Nie traktuj modlitw jak lekarstw, ta działa na to a tamta na co innego. Czasem mam wrażenie, że niektórzy myślą, że modlitwa to lek przepisywany na receptę i to ze ścisłym dawkowaniem jak antybiotyk.
   Różaniec i zwykła osobista modlitwa czasem bez jakichkolwiek słów, takie zwykło porozmawianie z Bogiem zastąpi każdą receptę.

   • an m pisze:

    dziękuję za radę, ale nie traktuje modlitwy jak recepty:)

   • an m pisze:

    A właściwie to skąd Marku taka myśl? to było tylko zapytanie z prośbą o pomoc w odszukaniu modlitwy. Uważajmy bo pozory mylą 😉

    • Marek pisze:

     Skąd? wprost z twojego pytania, prośba o odszukanie konkretnej modlitwy na konkretną „dolegliwość” i to „pilne”

    • an m pisze:

     w tym pytaniu nic wielkiego nie dostrzegam, nie sądziłam, że je zadając zostanę posądzona o traktowanie modlitwy jak lekarstwa ,co nie jest prawdą.
     Z Panem Bogiem

   • an m pisze:

    JEZU UFAM TOBIE 🙂

   • ania pisze:

    Byłam dzisiaj zmęczona i nieprzytomna po nieprzespanej nocy w pracy, ale pewna osoba bardzo potrzebowała rano mojej modlitwy. Nie miałam sił, więc powtarzałam tylko w kółko te same słowa Jezu ufam Tobie, Jezu Ty się tym zajmij z wielką nadzieją patrząc na obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Nie pamiętam ile to było razy, ale po 20 minutach zadzwonił telefon że ta osoba wygrała trudny przetarg i może założyć swoją firmę. Nie miałam pojęcia, że ta modlitwa ma tak potężną moc…. Boże bądź uwielbiony teraz i na wieki!

  • Marta pisze:

   Modlitwa 5 kluczy wg. Neala Lozano (można poszukać ośrodków przygotowanych do tej modlitwy przy zakonie Jezuitów). Jest to modlitwa, którą modlimy się w swoim imieniu. Nie modlimy się w imieniu córki, męża, ponieważ jest to modlitwa, w której, w naszej wolnej woli dokonujemy wyboru Chrystusa, przebaczamy winowajcom i wyrzekamy się grzechu (lub zranienia grzechem innej osoby wobec nas), duchów, które się z tym wiążą i nakazujemy im w imię Jezusa odejść i one odchodzą. Po niej należy żyć życiem sakramentalnym i umacniać otrzymaną od Jezusa wolność.
   Nie jest to egzorcyzm. Jest to modlitwa uwolnienia.

   1 klucz – wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa. On jest naszym Zbawicielem. Wysłużył na krzyżu naszą wolność. W Jego ranach jest nasze zdrowie. Krwią z Jego ran zostaliśmy odkupieni.
   2 klucz – przebaczenie (konkretnym osobom i w konkretnym sytuacjach, jeśli trzeba to także sobie. Przebaczam np. ojcu, że pobił mnie, kiedy dostałem złą ocenę w szkole, kiedy miałem 7 lat, itp.)
   3 klucz – wyrzeczenie się (W imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się np. gniewu na ojca, kłamstwa, że Bój jest okrutnym ojcem, lęku przed…, wszelkich więzi duchowych z ……)
   4 klucz – nakazanie temu, czego się wyrzekliśmy odejść. W imię Jezusa Chrystusa nakazuję duchowi gniewu i duchom z nim związanym natychmiast odejść i nigdy nie wracać, itp.
   5 klucz ogłoszenie i przyjęcie Bożego błogosławieństwa nad naszym życiem.

   Można odmówić takie wyrzeczenie się:
   W Imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się wszelkich związków z bioterapeutą XX
   i w Imię Jezusa Chrystusa zrywam wszelkie z nim więzy i z duchami przez niego działającymi.

   lub
   np. akt seksualny jest również połączeniem duchowym. Akt seksualny pozamałżeński to związanie.
   W Imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się fizycznych, psychicznych i duchowych związków z
   …. Zrywam wszystkie więzy, jakie miałam z tą osobą i odbieram jej to, co jej dałam, (lub
   to, co mi zabrała)”.

   Można zajrzeć:
   http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-uwolnienia/503-jak-przebiega-modlitwa-piciu-kluczy
   Dobrze jest przeczytać: Modlitwa Uwolnienia, Neal Lozano,1 część. (2 część jest to podręcznik dla posługujących modlitwą, część 3 i 4 to bardziej rozważania nt. tej modlitwy, niż przygotowanie do jej przejścia, tak jak to jest w 1 części).
   Być może książka jest dostępna do zakupu tutaj:
   http://odnowa.jezuici.pl/sklep/-w-szkole-jezusa/273-K-Modlitwa-uwolnienia-cz-1.html
   cena 14 zł.
   Pewne pomocne materiały są tutaj:
   http://www.ruah.molenda.info/ (Jest to strona wspólnoty przy kościele św. Anieli Salawy w Krakowie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo),
   pod hasłem Seminarium – Modlitwa o uwolnienie

   Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica.

  • wierzaca pisze:

   Jest nowenna do Matki Bozej tozwiazujecej wezly zycia

 11. MM pisze:

  Rosja poświęcona Sercu Maryi!
  Wczoraj w Karagandzie odbyła się uroczystość aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rosji, Kazachstanu i Azji Centralnej. Oto wyjątkowe zdjęcia z tego wydarzenia.

  Zdjęcia udostępnił na swoim profilu na Facebooku O. Aleksander Posacki SJ, obecny podczas uroczystości.

  Oto jego komentarz dotyczący uroczystości oraz zdjęcia:

  „Uroczystość Aktu Poświęcenia NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, Rosji, Kazachstanu i Azji Centralnej – 13 maja 2017 roku, w Karagandzie (Kazachstan), w Katedrze pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, Matki Wszystkich Narodów.

  Jest to jedyna Katedra (nie liczymy tu zwykłych kościołów) poświęcona MB Fatimskiej na obszarze byłego Związku Radzieckiego, a jednocześnie jeden z najpiękniejszych kościołów na tym terenie.

  Przy bocznych ścianach widoczne są plansze przygotowanej przeze mnie Wystawy fatimskiej.

  Widoczne są światowej klasy organy, razem z akustyką – najlepsze w Kazachstanie (to opinia zapraszanych tu Mistrzów).

  Na centralnym zdjęciu – wspólny Akt Poświęcenia, recytowany zbiorowo, pod przewodnictwem kard. Paula Cordesa, Delegata Papieskiego (został odczytany specjalny List od Franciszka).

  TO SĄ JEDYNE I PIERWSZE ZDJĘCIA Z TEJ UROCZYSTOŚCI – PRZEKAZANE WAM!”

  http://www.fronda.pl/a/rosja-poswiecona-sercu-maryi-wyjatkowe-zdjecia,92855.html

 12. wobroniewiary pisze:

  Dzień 3. nowenny do św. Rity

  Jakże bolesna była dla ciebie, o święta Rito, wiadomość o zamordowaniu twojego męża. Zapłakałaś gorzkimi łzami na myśl, że dusza jego nieprzygotowana stanęła przed sądem sprawiedliwego Boga. Nie myślałaś o sobie, lecz polecałaś ustawicznie miłosiernemu Bogu duszę zamordowanego męża, błagając o przebaczenie dla jego morderców, a poznawszy, że mali jeszcze synowie twoi pragną pomścić śmierć ojca, błagałaś Boga, by ich raczej zabrał ze świata, niż mieliby krwawym czynem zemsty splamić swe sumienie.

  Bóg cię wysłuchał, zabierając obu synów w młodym wieku. Po ich stracie, dzięki składałaś Jezusowi, że ich powołał do siebie przed dokonaniem zbrodni. Jakże my wobec tego przykładu jesteśmy nędzni, nie umiemy przebaczyć najmniejszej obrazy ani zdobyć się na ofiarę dla duszy własnej, jak i dla duszy bliźniego.

  O święta Rito, uproś nam u Boga gotowość przebaczania nieprzyjaciołom naszym, abyśmy sami stali się godniejszymi przebaczenia grzechów naszych i cieszyli się nagrodą wieczną w niebie. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

  Ojcze nasz…

  Zdrowaś Maryjo…

  Chwała Ojcu…

  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 13. Ewa pisze:

  Alicja Lenczewska (1934 – 2012) – pełna życia, ciekawa świata i ludzi, zdecydowana i utalentowana. Do ok. 50 roku życia prowadziła zwykłe, choć wcale nie nudne życie szczecińskiej nauczycielki. Nie było w nim jednak wiele miejsca dla Pana Boga…

  Ale to ją Pan Jezus obdarzył niezwykłym darem mistycznych spotkań z Nim, słyszenia Jego głosu i pouczeń, które przez 25 lat spisywała w swoich duchowych dziennikach. Ich teologiczna i duchowa głębia zachwyca dzisiaj i umacnia wiarę.

  Prezentacja ukazuje ścieżkę duchowego rozwoju Alicji, począwszy od wczesnej młodości, wypełnionej usilnym poszukiwaniem szczęścia, którego nie mógł dać jej świat, poprzez moment nawrócenia, drogę dojrzałej wiary, apostolstwa w świecie i daru słyszenia w swoim wnętrzu Słów Pana, aż po ostatni etap choroby nowotworowej i powrotu do domu Ojca. Zwieńczeniem są obrazy związane z publikacją i popularyzacją pism Alicji, które trafiają dzisiaj do coraz szerszego grona odbiorców, pozyskując sobie ich uznanie, ale przede wszystkim serca.
  Zapraszam! Nie ukrywam, że to jeden z ważniejszych dla mnie ostatnio projektów ❤

 14. Pingback: Papież Franciszek: „Na świecie toczy się wojna między diabłem a Bogiem!” | Serce Jezusa

 15. MariaPietrzak pisze:

  ” Na świecie toczy sie wojna między diabłem a Bogiem ” / Franciszek
  …a pośrodku , my !

  „Demony boją się prawdziwych uczniów Chrystusa .”
  Jego wzmożona aktywność pośród nas świadczy o tym , że jest mu między nami dobrze.
  Niczego się nie boi ,
  ani modlitwy i postu , które go przecież wyrzucają ,
  ani konfrontacji , do których nie dopuszcza ,
  ani Prawdy , z którą tak często się rozmijamy ,
  ani szczerości , otwartości , której nie zazwyczaj nie posiadamy !
  Ani tego , co mamy zrobić , bo to odkładamy … Na później !
  Prowadzi tym do nieporozumień i podziałów jeden przeciw drugiemu ,
  ci przeciw tamtym .
  – Ten superklamca ,
  krętacz ,
  ojciec pozorów , które imitują … cienie pokazują ,
  przebieraniec ,
  złodziej i zabójca !
  Maria z Agredy cytuje Matkę Bożą , która nas informuje ,
  ze Pierwsi głęboko żyli , na kompromisy nie chodzili ,
  przykazania chowali – tym Pana kochali – diabłu figę dali .
  Razem trzymali .. . na modlitwie czuwali !
  Stąd na nosie im nie grał .
  Przegrał !
  Trzeba mocy i pomocy , by wrócić do korzeni . Rozwiązaniem Duch Święty , którego przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi otrzymamy ,
  W Światłość obleczeni , precz diabla przegnamy !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s