Wzywajmy Padre Matteo w różnych okolicznościach życia – w chorobach, w udrękach duchowych, w chwilach ataku wroga zbawienia w postaci ciężkich pokus

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,
Drodzy Czytelnicy naszej strony, 30 kwietnia 2017 r. w sobotę została odprawiona Msza Święta dziękczynna za dobroć Bożą, którą od ponad 400 lat wyprasza swoim czcicielom Servo di Dio Padre Matteo da Agnone. Pielgrzymujmy duchem do Serracapriola, do jego grobu kryjącego zachowane relikwie. 

W jednej z polskich parafii Ksiądz Proboszcz uroczyście wprowadził do kościoła duży obraz Padre Matteo, przedstawiając zarazem wiernym jego dzieje oraz wielkie rzeczy dziejące się w kościele w Serracapriola – egzorcyzmy, uzdrawianie z cierpień duszy, pomoc w nawróceniu i spowiedzi świętej po latach życia bezbożnego. Opowiedział też o zdjęciach, które „przyklejają się” do tablicy nagrobnej. Z relacji Duszpasterzy wynika, że parafianie podchodzili do obrazu Padre Matteo i przykładali fotografie – niektóre z nich przylgnęły do obrazu, tak jak dzieje się to w Serracapriola.

Dotarła do redakcji wiadomość, że pewna pobożna osoba świecka została zaatakowana przez wroga naszego zbawienia poważnymi wątpliwościami duchowymi – i w tej udręce wezwała pomocy Padre Matteo – „wszystko odeszło, wystarczyło tylko słowo”.

Servo di Dio Padre Matteo niech będzie wzywany w różnych okolicznościach życia – w chorobach, w udrękach duchowych, w chwilach ataku wroga zbawienia w postaci ciężkich pokus. Jego obrazki niech będą w naszych domach, nośmy je przy sobie, kładźmy na chorych, przykładajmy do serca, gdy cierpimy.

Redakcji znany jest przypadek „przyklejenia się” obrazka Padre Matteo przyłożonego do serca przez pewną cierpiącą osobę około godz. 17.30. Obrazek „odkleił się” dopiero następnego dnia rano o godz. 9, gdy parafialny bijący dzwon zapraszał wiernych do kościoła na Mszę Świętą niedzielną.

Ojciec Cipriano de Meo, kapucyn, postulator procesu beatyfikacyjnego informuje polskich pielgrzymów, że do jego klasztoru w Serracapriola wierni przysyłają liczne podziękowania za otrzymane łaski – także z Polski.

„Padre Matteo da Agnone, pokorny sługo Pana Jezusa, Pogromcy wroga naszego zbawienia, prosimy, abyś przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej zaniósł przed Oblicze Przenajświętszej Trójcy życie i serce moje i moich bliskich, naznaczone bólem doznanych krzywd, cierpiące z powodu moich grzechów lub spętane siłami piekła, abyśmy doznali owoców Miłosiernej Miłości naszego Boga. Amen.”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – na wieki wieków. Amen

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Wzywajmy Padre Matteo w różnych okolicznościach życia – w chorobach, w udrękach duchowych, w chwilach ataku wroga zbawienia w postaci ciężkich pokus

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Adminka pisze:

   Padre Matteo oddaję Ci w opiekę i powierzam Monikę, tę, której nie znam, ale która napisała dziś u nas:

   „Bardzo proszę o modlitwę za moje jeszcze nienarodzone dziecko, aby urodziło się zdrowe, o unormowanie tętna i o ile są usunięcie wszelkich wad genetycznych
   (w chwili obecnej wyszedł nieprawidłowo test papa)
   Proszę także o modlitwę za mnie i za męża o wytrwanie w tej ciężkiej
   sytuacji ( wcześniej 2 razy poroniłam więc sytuacja jest dla mnie potworna)”

   • Maggie pisze:

    10-tek z JPII – wypróbowana modlitwa

   • poranna rosa pisze:

    +++

   • monika stepien pisze:

    Witaj Moniko, moja koleżanka z pracy, była w podobnej sytuacji z zagrożeniem kolejnego poronienia, ale gorąca modlitwa Wielu Ludzi również z tej strony internetowej spowodowała, że jest już w szóstym miesiącu ciąży , we wrześniu urodzi się dziewczynka i wszystko jest w porządku. Napisz do mnie, przekażę Ci informację. Pozdrawiam monika

   • babula pisze:

    Panie Jezu Miłosierdzia dla Moniki i maleństwa przez Twoją bolesną mękę

 2. Gość pisze:

  Ojcze Matteo módl się za Alicję o łaskę uzdrowienia

 3. MM pisze:

  Kolejne kraje zawierzają się Niepokalanemu Sercu Maryi! Dołączyła do nich nawet zsekularyzowana Holandia

  Uroczystości odbyły się w Maastricht. Tym samym Holandia odpowiedziała na apel Matki Bożej z Fatimy o zawierzenie Rosji i innych krajów Jej Niepokalanemu Sercu.

  Holenderscy biskupi poświęcili swe diecezje Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten miał miejsce podczas nieszporów sprawowanych w średniowiecznej bazylice Wniebowzięcia w Maastricht. Obecni byli wszyscy urzędujący aktualnie ordynariusze i biskupi pomocniczy. Liturgii przewodniczył kard. Wim Eijk, metropolita Utrechtu.

  W homilii zaznaczył, że o poświęcenie Niepokalanemu Sercu Rosji i innych krajów prosiła Matka Boża w Fatimie. Holenderski kardynał przypomniał szczególny kontekst objawień. Miały one miejsce, kiedy w Portugalii rządził bezwzględny antykościelny reżim: księża nie mogli nosić stroju duchownego, zlikwidowano zakony, jezuitów pozbawiono obywatelstwa, zakazano nauczania religii w szkołach. Przewidywano, że w ciągu dwóch pokoleń uda się wykorzenić z Portugalii katolicką wiarę. Tak jednak się nie stało, również dzięki odrodzeniu wiary po objawieniach Fatimie – przypomniał prymas Holandii, jednego z najbardziej zsekularyzowanych krajów Europy. Dodał, że na szczególną opiekę Maryi liczy teraz holenderski Kościół.

  Kard. Eijk zwrócił też uwagę na profetyczny charakter objawień w Fatimie. Maryja zapowiedziała zarówno okrucieństwa XX w., będące konsekwencją odwrócenia się ludzi od Boga, jak i kryzys Kościoła. „Sytuacja Kościoła na pewno się nie polepszyła w naszym stuleciu – zaznaczył metropolita Utrechtu. Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Co gorsze, prześladowania nie pochodzą tylko z zewnątrz” – podkreślił kard. Eijk. Przypomniał on również, że jedno z objawień dotyczyło piekła, którego istnienie było i nadal jest negowane przez wielu chrześcijan. Bardzo rzadko wspomina się o nim również na katechezach i w homiliach. „Uroczyste ostrzeżenie Maryi trzeba jednak traktować poważnie”

 4. AnnaSawa pisze:

  Witam, z powodu swojej rezygnacji (niestety 😦 ) z wyjazdu na Forum Charyzmatyczne w dniach 19-21.05.17, które odbędzie się w Szczecinie, z chęcią odstąpię jedno miejsce.

  Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie poprzez stronę w Obronie Wiary…”
  Kontakty znane administratorom.

  link na Forum: http://www.lewjudy.org/zapisy.html

 5. Beat pisze:

  Znalazkam piekna modlitwe Sw Patricka
  Mocna

 6. Elizeusz pisze:

  Biskup Vitus Huonder – sól w oku katolickich progresistów.
  http:[edycja, Admin]

  • Admin pisze:

   Elizeuszu, wielokrotnie prosiłem aby nie wklejać u nas nic z tej wybitnie antykatolickiej i antypapieskiej strony, mało kto jest w stanie zweryfikować co tam jest prawdą a co kłamstwem i manipulacją.
   Co zaś do samego artykułu, to już pierwsze zdanie
   „W sporze wokół sprawy rozwodników w nowych związkach, tak przed jak i po publikacji Amoris laetitia, biskup Huonder stał jednoznacznie po stronie Magisterium.”
   Sugeruje czytelnikowi jakoby „Amoris laetitia” i nauczanie Kościoła, ostatni Synod, były nie zgodne z Magisterium a biskup Huonder stał dzielnie na jego straży, co jet po prostu manipulacją i nadużyciem.
   Trzeba dostrzegać gdzie są tworzone sztuczne podziały, gdzie wyszukuje się jakichś uchybień w nauczaniu a w istocie żadnych uchybień nie ma. Trzeba omijać szerokim łukiem strony i wydawnictwa które usiłują tworzyć w Kościele podziały, zwłaszcza takich stron jak tutaj wkleiłeś linka, ja osobiście mam poważne wątpliwości co do czystych intencji także strony źródłowej artykułu.
   W dzisiejszych trudnych czasach musimy być w jedności z Kościołem a nie z tymi którzy tę jedność usiłują rozbijać.
   Niżej AnnaSawa wkleiła wypowiedź Ks. Macieja Bagdzińskiego demontującego kłamstwa mediów nt. Papieża i Medziugorje, to tylko jedna wypowiedź i jeden temat, takich głosów jest niestety bardzo, bardzo mało i bardzo trudno im się przebić w mediach bo teraz jest moda na walkę z Kościołem, często ta walka jest toczona niestety rękami i ustami „katolików” jak mówi ks. Bagdziński nie ulegajmy lewackim mediom i tym co tam piszą.
   Po prostu nie czytajmy i nie rozpowszechniajmy tego dziadostwa i tyle.

   • Agnieszka pisze:

    A czy strona Deon.pl jest w porzadku ? Bo czesto czytam tam artykuly…

    • Maggie pisze:

     100% Prawdy przez duźe P tylko w Piśmie Świętym, więc Agnieszko nikt nie może ręczyć: a „po czynach ich poznacie”…
     Rogaty się wścieka i „Kukułki” różnego rodzaju to jego sprawka – „groch z kapustą” trafia się na Frondzie (było też, że poprawili, ale po komentarzach czytelników) i innych stronach.
     Posłuchaj, co mówi ks.Bagdziński o „wieściach” nt Medjugorie i patrz wg zaleconej reguły.

     Nie wiem czy to co piszę, „się” opublikuje, bo Safarii mi blokuje (nie mogę czytać bo przerywa, dając co rusz taką informację: że problem z tą webpage , no i również nie publikuje większości moich wpisów, obdarzając je „takim wyjaśnieniem”) i zastanawiam się czy ma to związek ze światowym cyberatakiem, o jakim mówią od paru dni.
     Dobrze, że poprawiło się z możliwością czytania, bo i tego przez parę dni mi nie dawało.

     Jezus Jest Panem!

   • Elizeusz pisze:

    Dobrywieczór Adminie Kazimierzu! Przeczytałem południem Twój dzisiejszy powyższy ranny wpis adresowany do mnie i dopiero teraz mam możliwość otworzyć Internet, i odpowiedzieć (po namyśle) Ci na niego.
    Pozwól więc, że swoją odpowiedź zawrę w poszczególnych punktach:
    1. Piszesz, że … wielokrotnie prosiłeś…
    Z posiadanych notatek wynika, że na blogu wobroniewiaryitradycji pojawiłem się w maju 2015r. (a więc jest mija już równe dwa lata). W tzw. międzyczasie dokonałem wielu wpisów na blogu. Spośród tych wszystkich moich wpisów był tylko jeden (podkreślam jeden) dot. wpis, w którym podałem źródło, które określiłeś (z całą stanowczością) jako antykatolickie i antypapieskie, z czym się zupełnie nie zgadzam. I choć jak piszę, nie zgadzam się z Twoja oceną owego źródła, to uszanuję Twoją prośbę (ja się z nią przez te dwa lata spotkałem dopiero drugi raz; być może ktoś z blogowiczów/blogowiczek wie coś ntt. więcej niż ja), dostosuję się do niej i nie będę więcej powoływał się na to źródło z konkretnym wpisem. Ale jeszcze podkreślam w tym źródle jest sporo wartościowych artykułów, opracowań dot. dot. naszej wiary, spraw dziejących się w Kościele. I doprawdy, potrafię rozróżnić prawdę od tego, cj. czy może być kłamstwem, manipulacją; a jeżeli mam wątpliwości to radzę się u osób zorientowanych, też i kapłanów.
    Ten jeden pierwszy raz (bo drugi miał miejsce powyżej) miał miejsce, Kazimierzu w Gł. Wpisie zatyt.”13 maja – Rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy” z 13.05.2016r.
    Pozwól więc, że przytoczę naszą blogową rozmowę, do której przyłączyła się też Adminka, Ewa:
    ewangeliadlanas pisze:13 maja 2016 o 18:29
    Elizeuszu, rozumiem twoje dobre chęci w poszukiwaniach ale ze stronami typu „bibula.com” daj sobie spokój, dobrze ci radzę.
    Elizeusz pisze: 13 maja 2016 o 19:07
    ewangeliadlanas/Kazimierzu! Nie chodzę po str,. […edycja. bardzo proszę nie wklejać linków do stron gdzie podważa się świętość Jana Pawła II, Admin], ale w poszukiwaniach różnych opinii nt. Poświęcenia Rosji trafiłem i na tą stronę.
    wobroniewiary pisze: 13 maja 2016 o 21:11
    Ależ tam na bibule jest dużo dobrych artykułów!!!
    Admin, ja też czytam bibułę, a złe artykuły u nich pomijam, dziś nie znajdziesz tego, co ma tylko samo dobro. Nas jest tu do administrowania dwoje a też się różnimy…
    ewangeliadlanas pisze: 13 maja 2016 o 21:18
    „Ależ tam na bibule jest dużo dobrych artykułów!!!”
    Zgadza się, jest dużo dobrych, służą one jako przynęta, to tak jak kolorowy papierek na truciźnie.
    2. Dla uzasadnienia swoich racji przytoczyłeś początek tego artykułu, które nie przystają do dalszej części tego artykułu.
    3. O tym, co się działo na Synodach w sprawie rodziny i małżeństwa pisano szeroko w prasie, w internecie: na różnych blogach, też i tych katolickich, a działo się różnie, a nawet bardzo niepokojąco z p-ktu widzenia wielowiekowej doktryny wiary, nauczania Pana Jezusa i Kościoła.
    4. Treść niektórych rozdz. adhortacji papieskiej Amoris laetitia od chwili jej oficjalnej publikacji do dnia dzisiejszego budziła i budzi nadal kontrowersje, wprowadziła zamieszanie, niedopowiedzenia, o czym świadczą wypowiedzi kompetentnych ludzi Kościoła.
    5. Pisałem to już na blogu, że dzisiaj, w czasach zamętu i chaosu duchowego papierkiem lakmusowym zgodności ze zdrową doktryną Kościoła jest i będzie nauczanie nieodżałowanego św. papieża Jana Pawła II, o którym takie świadectwo daje Matka Boża w Orędziach do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
    „Dziś modliłeś się za nowego Papieża, którego Moje Niepokalane Serce otrzymało od Jezusa dla dobra Jego Kościoła. To syn cieszący się Moim szczególnym umiłowaniem, gdyż poświęcił się Mojemu Sercu już od początku swego kapłaństwa. Musicie go bronić w chwilach, kiedy Mój nieprzyjaciel rzuci się z wściekłością na niego. Szatan będzie zwodził Moich biednych synów, aby się przeciwstawiali Papieżowi” (162cf, 17.10.1978) i
    „Szatan usiłował wśliznąć się do Kościoła, zagrażając nawet Skale, na której jest On zbudowany, ale mu w tym przeszkodziłam. Właśnie wtedy gdy szatan sądził, że już zwyciężył – po przyjęciu przez Boga ofiary Pawła VI i Jana Pawła I – otrzymałam od Boga dla Kościoła Papieża, którego przygotowałam i ukształtowałam.” (167hi, 1.01.1979) i
    „Patrzcie na wielkie światło, dane przez Moje Niepokalane Serce Kościołowi. Jest nim pierwszy z Moich umiłowanych synów, Papież Jan Paweł II. To światło będzie stawało się coraz intensywniejsze, w miarę jak walka będzie się zaostrzać. Ten Papież jest znakiem Mojej nadzwyczajnej obecności przy was. On jednak staje się kamieniem upadku dla wszystkich Moich wrogów, podwodną skałą, w zetknięciu z którą dokona się wielki rozłam.” (207ef, 2.09.1980) i „To jest Papież Mojego wielkiego światła w tych czasach największej ciemności. Wiarą Piotra oświetla on ziemię i utrzymuje cały Kościół w Prawdzie. Jako nowy Piotr Papież ponownie potwierdza dziś pełnię wiary w Chrystusa, Syna Bożego. Jako nowy Paweł przemierza wszystkie regiony świata, by odważnie głosić Jezusową Ewangelię zbawienia. Dziś bowiem wielu Biskupów nie trwa już w jedności z Papieżem i idzie drogą sprzeciwu wobec jego wskazań. Ten podział jest większy i bardziej niebezpieczny – choć jeszcze niewidoczny”. (385deh, 29.06.1988) i „Módlcie się za Papieża. Jak bardzo krwawi jego serce na widok podziału, jaki zakorzenił się w Kościele; na widok utraty wiary, która staje się coraz powszechniejsza. Naucza się błędów i szerzy je, pomimo odwagi i siły, z jaką on idzie, by utwierdzać wszystkich w wierności Chrystusowi i Ewangelii we wszystkich częściach świata. Jego encykliki są prawdziwymi pochodniami światła, zstępującymi z Nieba w głębokiej ciemności spowijającej świat.”(545gh, 13.05.1995).
    6. Co do stanu, w jakim dzisiaj znajduje i znajdzie się KK, warto posłuchać, co mówi ntt. najlepiej zorientowana w tej sprawie Matka Kościoła, na co wskazuje często krwawymi płynących z Jej oczu w różnych wizerunkach, figurach w wielu częściach świata:
    „Kościół Jezusa dotknięty jest groźną zarazą niewierności i odstępstwa. Pozornie wszystko wydaje się spokojne i ma się wrażenie, że wszystko jest w porządku. W rzeczywistości ogarnia go coraz bardziej rozległy brak wiary i rozpowszechniające się wszędzie wielkie odstępstwo. Wielu Biskupów i Kapłanów, wiele osób zakonnych i świeckich już nie wierzy. Stracili prawdziwą wiarę w Jezusa i w Jego Ewangelię. Dlatego właśnie Kościół musi się oczyścić – w prześladowaniu i we krwi.” (332g, 6.09.1986) i „Kiedy Papież JPII wypełni zadanie powierzone mu przez Jezusa i kiedy Ja zstąpię z Nieba, aby przyjąć jego ofiarę, wszystkich was ogarnie gęsta ciemność odstępstwa, które stanie się wtedy powszechne”. (449f, 13.05.1991). Jawny wtedy (który teraz dokonuje się, by osiągnąć swoje apogeum) stanie się podział KK na Kościół odstępczy (synagoga szatana) z obecną w jego łonie ohydą spustoszenia, którego przemogą moce piekielne (Ap 13,11n) i Kościół Reszty wierny nauczaniu Pana Jezusa, którego moce piekielne nie przemogą (Mt 16,18; Łk 18,8). Obyśmy się znaleźli w tym Kościelne Reszty!
    7. Co do wypowiedzi ks. M. Bagdzińskiego: nie mogę jej odtworzyć. A w sprawie objawień w Medjugorje niedawno wypowiadałem się na blogu, o czym dobrze wie Adminka Ewa.
    8. Mam i żywię nadzieje, ze Adminie, Kazimierzu opublikujesz ten mój wpis.
    Pozdr. w Panu i dobranoc.

    • Admin pisze:

     Elizeuszu, gdybym wpuszczał tutaj linki do tego ohydnego internetowego pisma musiałbym zmienić nazwę bloga z „wobroniewiary” na „walciewkościół” !
     I zamieszczać tego typu treści

     „Jest to jeszcze jeden przykład diabolicznej dezorientacji w Kościele, przepowiedzianej przez siostrę Łucję z Fatimy.”

     Jest to fragment paszkwila na temat kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII
     Są tam różne artykuły, tak są ale jeśli lubisz miód z dziegciem to smacznego ci życzę ale ani mnie ani tej strony do tego nie mieszaj i nie wklejaj tu ani linków ani żadnych cytatów z owej „strony”.

 7. AnnaSawa pisze:

  Ws kolejnych „doniesień” typu „co mówił Papież Franciszek”, czyli kolejne wyrwane z kontekstu słowa, dopowiadanie, manipulacje . Tym razem chodzi o Medjugorie. Bardzo dziękuję księdzu Maciejowi Bagdzińskiemu za te słowa wyjaśnienia i otuchy duszpasterskiej !

 8. babula pisze:

  Kochani -jestem pod wrażeniem wywiadu i reportażu we wczorajszym onet nt uchodźców z Syrii do Libanu. Podano tam stronę poprzez którą można im pomóc. Jeśli ktoś chce i może to proszę wesprzyjmy ich:
  http://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm/pomoc-dla-uchodzcow#
  nawet sms:
  „4) Wyślij SMS o treści ZIMA na numer 72720 (2,46 z VAT) „

 9. leszek pisze:

  Wstaw się za mną padre Mateo, wróg atakuje z furią, której nie odczuwałem tak intensywnie przez ostatnie miesiące. W Imię Maryi i Jezusa proszę ratuj!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s