Panie Jezu – Tobie oddaję me serce! Uwielbiam Cię o mój Jezu!

Dzięki uprzejmości Irenki z Leżajska (jedna z osób diakonii modlitwy wstawienniczej podczas rekolekcji z o. Józefem Witko w Zembrzycach oraz organizatorka rekolekcji z o. Józefem), która mnie obdarowała płytą i pozwoliła nagranie upublicznić w sieci

Pieśń śpiewa Odnowa w Duchu Świętym RUAH przy klasztorze OO Franciszkanów Reformatów w Jarosławiu 

Tobie oddaje swe serce,
Tobie poświęcam najwięcej.
Wszystko co moje do Ciebie należy,
Bo to jest Twoje, niech każdy uwierzy,
Że jesteś Mocą, tą którą nikt nie zmierzy.
(dlatego wciąż wołam: wszystko co moje…)

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Panie Jezu – Tobie oddaję me serce! Uwielbiam Cię o mój Jezu!

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Przy okazji ciekawy artykuł – co śpiewać a czego nie śpiewać w kościele

  Świątynia nie jest miejscem na świeckie koncerty – przypomina w zarządzeniu biskup Wiesław Mering

  Świątynia i liturgia to przestrzeń dla muzyki kościelnej i liturgicznej. „Nie” dla świeckich koncertów w kościołach i wykonywania świeckich utworów podczas Mszy świętej czy innych nabożeństw, „tak” – dla muzyki sakralnej i pieśni będących integralnym elementem liturgii – poinformował bp Wiesław Mering w zarządzeniu dla diecezji włocławskiej.

  Biskup włocławski Wiesław Mering wydał zarządzenie w sprawie organizowania koncertów w kościołach diecezji włocławskiej. Dokument jest przypomnieniem przepisów prawa kościelnego w tej sprawie wobec powtarzających się w ostatnim czasie licznych nadużyć w przeznaczaniu świątyń dla innych celów niż sakralne.

  Dokument wydany został w oparciu o postanowienia Konstytucji o Liturgii Soboru Watykańskiego II, Instrukcji „Musicam Sacram” z 1967 r., Instrukcji Kongregacji Kultu Bożego „Koncerty w kościołach” z 1987 r. oraz o przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan.1210).

  Jak przypomina w zarządzeniu bp Mering, koncerty w kościołach, pod względem tematycznym, powinny prezentować przede wszystkim muzykę religijną. Dopuszczalne są koncerty muzyki poważnej, ale po uzyskaniu zgody biskupa miejsca. Nie ma natomiast potrzeby zwracania się z prośbą o zezwolenie na koncerty organowe oraz koncerty kolęd, pieśni pasyjnych, czy maryjnych. Wstęp na koncert powinien być bezpłatny.

  W dokumencie podkreśla się również wymóg godnego stroju i zachowania w świątyni zarówno wykonawców, jak i słuchaczy. Podkreślona została także konieczność zadbania o kwestie odpowiedzialności cywilnej organizowanego wydarzenia.

  Oddzielną sprawą są nasilające się w ostatnim czasie nadużycia w liturgii. Jako przykład w zarządzeniu wymieniono praktyki użycia dronów do efektowniejszego nagrania okolicznościowych nabożeństw czy wykonywania świeckich piosenek podczas liturgii ślubnych czy pogrzebowych. Uznano, że śpiewanie na pogrzebie, skądinąd pięknej i rzewnej, pieśni Mieczysława Foga „Serce Matki” jest nie do przyjęcia, podobnie jak śpiew Leonarda Cohena „Hallelujah” na ślubie, czy innych piosenek. W dokumencie uznano, że jest to nie tylko niedopuszczalnym nadużyciem, ale świadczy też o całkowitym niezrozumieniu liturgii, choć coraz częściej w sieci można znaleźć nagrania takich wykonań podczas nabożeństw.

  „Nasza liturgia jest piękna i bogata, wystarczy sprawować ją w sposób godny, przygotowany i z należytym zaangażowaniem. Wszystkie zaś udziwnienia, szukanie poklasku i oryginalności, wykonywanie utworów nieliturgicznych – świeckich są zakazane” – pisze bp Mering. „Nie łudźmy się, nie dotrzemy do naszych wiernych przez muzykę, która nie ma inspiracji religijnych, chociażby była napisana przez wybitnych kompozytorów” – podkreśla hierarcha.

  „Skarbiec muzyki sakralnej pozostaje świadectwem wkładu wiary chrześcijańskiej w rozwój ludzkiej kultury; stwarzanie w kościołach atmosfery piękna i medytacji ma ułatwić nie tylko właściwy odbiór muzyki sakralnej, ale także sprzyjać otwarciu się na wartości duchowe osób pozostających z dala od Kościoła” – przypomina bp Wiesław Mering. Zwraca się też z prośbą o „zachowanie najwyższego szacunku dla świętości budowli ukazujących naszą tysiącletnią pobożność i chrześcijańską kulturę”.

  http://www.pch24.pl/swiatynia-nie-jest-miejscem-na-swieckie-koncerty—przypomina-w-zarzadzeniu-biskup-wieslaw-mering,44478,i.html#ixzz4hH1KYRVi

 3. piotr wiśniewski pisze:

  Jezu otwieram drzwi serca na oścież przed Tobą i tylko Tobą mój Boże

 4. piotr wiśniewski pisze:

  Trójco Przenajświętsza choć Cię nie pojmuje nad wszystko miłuje

 5. Agnieszka pisze:

  Piękna miłosna pieśń do Boga w Trójcy Jedynego. Polecam b. dobre świadectwo dotyczące namacalnej walki ze złem ze względu na miłość do Tego, który jest Wszystkim dla duszy: https://www.youtube.com/watch?v=8o6CZjzdBFA
  L’amour…. https://www.youtube.com/watch?v=FDzMC-taDpE

 6. Lucyna pisze:

  Pomodliłam się dziś do Św.Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę. Anioł Stróż przypomniał mi dziś o święcie tego Patrona:sprzątałam ,i na ziemię upadł jeden z medali otrzymanych ze Świątyni Opatrzności Bożej. Patrzę ,a to ten z wizerunkiem Św.Andrzeja Boboli :).

 7. leszek pisze:


  Może teraz będzie poprawnie 🙂

 8. MM pisze:

  Psalm 122 – 2 Tm 2,3

  Dla miłości moich braci
  Dla miłości moich przyjaciół
  Będę mówił, będę mówił
  Pokój niech będzie Tobie

  Radość gdy mi powiedziano
  Pójdźmy do domu Pana
  Oto już stoją nasze stopy
  W Twoich bramach miasto święte

  Dla miłości moich braci
  Dla miłości moich przyjaciół
  Będę mówił, będę mówił
  Pokój niech będzie Tobie

  Jeruzalem, Jeruzalem
  Znowu odbudowane

  Tam wstępują razme
  Pokolenia Pana
  Według prawa Izraela
  Aby wielbić, wielbić Pana

  Jeruzalem, Jeruzalem
  Znowu odbudowane

  Proście o pokój, proście o pokój
  Dla Jeruzalem
  Niech mają pokój
  Niech mają pokój
  Ci którzy Cię kochają

 9. wobroniewiary pisze:

  To jeszcze coś dorzucę dla Agnieszki i dla wszystkich 😉

 10. wobroniewiary pisze:

  Dobranoc wszystkim ❤

 11. leszek pisze:

  Kocham Cię mój Jezu, a gdybym kiedyś przestał Cię kochać zabierz mi serce i nie oddawaj już więcej. Niech będę na zawsze Twój przez Maryję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s