27 czerwca: 140 rocznica Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jedyne objawienie NMP w Polsce uznane przez Kościół

Objawienia w Gietrzwałdzie, jako jedyne do tej pory w Polsce zostały oficjalnie uznane przez władze kościelne.

Miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach Matki Bożej w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. W pierwszym dniu Maryja objawiła się Justynie Szafryńskiej, gdy wracała z mamą z egzaminu przed Pierwszą Komunią Świętą. Następnego dnia w czasie odmawiania różańca nad klonem przed kościołem „Jasną Panią” siedzącą na tronie z Dzieciątkiem Jezus pośród Aniołów zobaczyła też Barbara Samulowska. Działo się to w zaborze pruskim poddanym intensywnej germanizacji, a Matka Boża przemówiła do dziewczynek po polsku.

objawienie_gietrzwald

Pierwsze objawienie 27 czerwca 1877 r.
Był wieczór i dzwon kościoła bił na Anioł Pański. Justyna dostrzegła Matkę Boża pomiędzy dwoma uschniętymi konarami. Najświętsza Maryja miała długie włosy. Po chwili z nieba zstąpiło Dzieciątko Jezus w biało-żółtym odzieniu. Oboje wstąpili do nieba. Dzieciątko widziała po lewej stronie Matki Bożej.

Objawienie 28 czerwca 1877 r.
Tym razem „Piękną Panią” widziały obie dziewczynki: Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska.
Matka Boża ukazała się ponad klonem, rosnącym niedaleko kościoła. Najświętsza Maryja siedziała na tronie z Dzieciątkiem Jezus i w otoczeniu Aniołów. Dzieciątko Jezus trzymało błyszczącą kulę z krzyżykiem u góry. Matka Boża została ukoronowana przez Aniołów.

Objawienie w sobotę, 30 czerwca 1877 r.
Justyna zapytała: „Czego żądasz Matko Boża?” i usłyszała odpowiedź: „Ja żądam, abyście codziennie odmawiali różaniec! ”

Objawienie w niedzielę 1 lipca 1877 r.
Tego dnia dzieci z parafii w Gietrzwałdzie przystąpiły do I Komunii Świętej. Justyna podczas odmawiania różańca pod klonem, zapytała „Kto Ty Jesteś?”, a  Matka Boża odpowiedziała: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta!”

Objawienie 3 lipca 1877 r.
Dziewczynki zapytały się Matki Bożej „Czy przybywający tutaj chorzy będą doznawać uzdrowienia?” Matka Boża odpowiedziała: „Stanie się cud, a później chorzy zostaną uzdrowieni”, a potem powiedziała: “Niech chorzy odmawiają różaniec”.

Objawienie 28 lipca 1877 r.
Na pytanie co to znaczy, jeśli ktoś fałszywie przysięga, Matka Boża odpowiedziała: „Taki nie jest godny wejść do nieba, on jest do tego namówiony przez szatana”.

Objawienie 1 sierpnia 1877 r.
Barbara zapytała: „Czy osierocone parafie otrzymają wkrótce kapłanów?” – Matka Boża odpowiedziała: „Jeśli ludzie gorliwie będą się modlić, wówczas Kościół nie będzie prześladowany, a osierocone parafie otrzymają kapłanów !”

Objawienie 8 września 1877 r.
W dniu 8 września 1877 r., około godziny siódmej wieczorem Matka Boża pobłogosławiła źródełko i wypowiedziała słowa: „Teraz chorzy mogą brać tę wodę na uzdrowienie”.

Objawienie 16 września 1877 r. – ostatnie
W dniu 16 września 1877 r., około godziny piątej wieczorem Matka Boża błogosławiła najpierw swoją figurę w kapliczce, a potem błogosławieństwa udzieliła proszącym i wszystkim zgromadzonym. Na koniec powiedziała:

„ODMAWIAJCIE GORLIWIE RÓŻANIEC!”

Odpowiedzi Matki Bożej przyniosły wtedy pocieszenie Polakom. Faktycznie wypełniły się. Polacy ze wszystkich dzielnic bardzo licznie nawiedzali Gietrzwałd. W ciągu niecałych 3 miesięcy naliczono około 160 spotkań, które ściągnęły do Gietrzwałdu około 300 tysięcy pielgrzymów z całej rozebranej wówczas przez zaborców Polski od Bałtyku po Tatry. Przez to władze pruskie  od razu w sposób zdecydowanie negatywny odniosły się do objawień.
Biskup warmiński Filip Krementz interesował się wydarzeniami w Gietrzwałdzie, zażądał szczegółowego sprawozdania proboszcza, a potem wydelegował do Gietrzwałdu kanoników Kapituły Katedralnej do zbadania i oceny wydarzeń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z pobłogosławionego przez Matkę Bożą 8 września 1877 roku źródełka pielgrzymi od lat czerpią wodę, którą przynosiła ulgę cierpiącym i liczne uzdrowienia. Sam akt błogosławieństwa został uwieczniony figurą Niepokalanej Dziewicy w altance. Wodę przeprowadzono następnie do kamiennej studzienki. Nad źródełkiem znajdują się trzy marmurowe płaskorzeźby, ukazujące Mojżesza, dotykającego laską skałę, z której wytrysnęła woda i Izraelitów, pijących wodę na pustyni.
Objawieniom gietrzwałdzkim nadał szczególne znaczenie i związał je z sytuacją narodu polskiego błogosławiony kapucyn o. Honorat Koźmiński z Zakroczymia (1829-1916). W swoich wystąpieniach podkreślał, że wydarzenia z 1877 roku są dowodem błogosławieństwa i łaski, nadanych Polakom. „Nigdy nie słyszano jeszcze, aby tak długo i tak przystępnie i do tego w sposób tak uroczysty ukazała się Matka Boża”.
Wpływ objawień na Warmii był ogromny. Nastąpiło przede wszystkim odrodzenie życia obyczajowego i podniesienie świadomości religijnej wiernych. Pięć lat po wydarzeniach, w sprawozdaniu z 27 września 1882 roku ks. Augustyn Weichsel pisał: „nie sama tylko moja parafia, ale też cała okolica stała się pobożniejsza po objawieniach. Dowodzi tego wspólne odmawianie różańca świętego po wszystkich domach, wstąpienie do klasztoru bardzo wielu osób, regularne uczęszczanie do Kościoła (…)”.

gietrzwad_MB_news

Kult Matki Bożej krzepł i promieniał coraz bardziej. Co roku do Gietrzwałdu 29 czerwca, 15 sierpnia i 8 września przybywały rzesze polskich pielgrzymów ze wszystkich zaborów. Pielgrzymowali też Niemcy. Napływ pątników skłaniał kolejnych proboszczów do rozbudowy sanktuarium. Jeszcze podczas trwania objawień, 16 września 1877 roku w miejscu, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boża umieszczona została kapliczka z figurą Najświętszej Marii Panny.
Największe zasługi w upowszechnianiu przesłania Matki Bożej z Gietrzwałdu przypisać trzeba księdzu proboszczowi Augustynowi Weichslowi (1830-1909), który prawie czterdzieści duszpasterzował w Gietrzwałdzie.  Był kilka razy aresztowany, wytoczono mu procesy sądowe za propagowanie kultu maryjnego.
W dniu 10 września 1967 r., Prymas Polski, Kardynał Stefan Wyszyński ukoronował obraz Matki Bożej.
W dniu 2 lutego 1970 r. Papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł i godność Bazyliki Mniejszej.
11 września 1977 odbyły się, poprzedzone IV Ogólnopolskim Kongresem Mariologicznym, uroczystości 100-lecia objawień Matki Bożej, którym przewodniczył Ks. Karol Kardynał Wojtyła, metropolita krakowski. W tym dniu Ks. Biskup Józef Drzazga, biskup warmiński, uroczyście zatwierdził kult objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
24 czerwca 2002 roku papież Jan Paweł II przesłał list z okazji 125 rocznicy objawień Matki Bożej, w duchu pielgrzymując do sanktuarium gietrzwałdzkiego, by dziękować Maryi za Jej obecność i matczyną opiekę.

cropped-herb-1

Sanktuarium oraz całym kompleksem opiekują się Kanonicy Regularni Laterańscy. Zapraszają do odwiedzin w tym miejscu, które Maryja wybrała i przez wszystkie lata wysłuchuje próśb i wiele łask uprasza. Każdego dnia powiększa się ilość wpisów w  tomach ksiąg ze świadectwami. W Gietrzwałdzie Matka Najświętsza jest szczególne blisko każdego serca Jej dziecka, które o pomoc prosi.

film-obraz

Modlitwa z prośbą łaski za wstawiennictwem Sługi Bożej Siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej
Wszechmogący i Miłosierny Boże,

uwielbiam Cię za łaskę objawień
Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie,
którą otrzymała Siostra Stanisława Barbara Samulowska.
Pokornie Cię błagam Dawco wszelkiego dobra,
abyś za wstawiennictwem Twojej Służebnicy
udzielił mi łaski, której szczególnie potrzebuję i pragnę…
Najświętszy Boże, proszę Cię także o beatyfikację
Siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej.
Niech świadectwo jej życia
będzie dla współczesnych chrześcijan
przykładem doskonałego naśladowania
Jezusa Chrystusa i miłości bliźniego. Amen.

Ktokolwiek otrzyma od Boga jakąś łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożej Siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej, proszony jest o przesłanie opisu tej łaski na adres: SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ, 11-036 Gietrzwałd, ul. Klasztorna 1 lub e-mail: rektorat@sanktuariummaryjne.pl

*****
Objawienia Maryjne Matki Bożej Madonna w Gietrzwałdzie

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „27 czerwca: 140 rocznica Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jedyne objawienie NMP w Polsce uznane przez Kościół

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Dusze czyśćcowe do Marii Simmy o ostrzeżeniu, które przyjdzie od Boga!

 3. M. pisze:

  Czegoś tu nie rozumiem… W tytule jest napisane: „Jedyne objawienie NMP w Polsce uznane przez Kościół”. Kiedy przeczytałam te zdanie, zaraz przypomniało mi się Sanktuarium Maryjne w Szczyrku – tam również objawiła się Matka Boska 12-letniej dziewczynie Julii bodajże w 1867 r. Czyżby te objawienie nie było uznane przez Kościół?

 4. MariaPietrzak pisze:

  💤💤💤💤💤💤
  „Odmawiajcie gorliwie różaniec”
  Ten ton , to ton głosu Matki , który nie można lekceważyć .
  Rodzimy ton !
  U nas !
  I szczególny !
  Do wszystkich dzieci skierowany .
  Troską Matki dyktowany .
  Powinny go usłyszeć zatem wszystkie polskie dzieci .
  Czy usłyszały ?
  Może niejedno ominęłaby życiowa zgnilizna , gdyby dotarł na czas ;
  może niejedno nie wpadłoby w sidla szatana , gdyby istniał kult objawień gierzwałdzkich na lekcjach religii , gdyby zakwitł w polskich Parafiach i przeniósł do polskich domostw …
  Może w piekle by piece wystygły …
  Może nie byłoby tego zła , które na karanie zasłużylo , II wojnę światową sprowadziło , jak mówił Pan Jezus do sB. Rozalii Celakówny .
  Ile zła można by uniknąć , a ile dobra wymodlić !
  *Odmawiajcie gorliwie różaniec*
  140 lat to przecież tak wiele lat !!!
  Tymczasem chodziłam na religie i nic . Słuchałam homilii i nic .
  Nie pamiętam z tego nic …
  Zatwierdzone , a taką ciszą obleczone ??
  Czy może dzisiaj chociaż coś się zmieniło ?
  Mury obalone .
  Przedszkolaki ocalone , przed deprawacją zachowane , masturbacją… bo rozmodlone … O Justynie i o Basi usłyszały , zrozumiały..
  różaniec do ręki dostały , nie zginą !
  💤💤💤
  Gietrzwałd, polskie Lourdes….
  💤💤💤
  „cudze nie chwalmy , swoje uznajmy” ,
  Matce Niebieskiej cześć oddajmy !
  💤💤💤

 5. Witek pisze:

  Dzisiaj też przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy!
  +JMJ

 6. wobroniewiary pisze:

  Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy

  Tytuł Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest na trwałe związany z dostojnym wizerunkiem Maryi, czczonym w Rzymie. Obraz namalowany na desce o wymiarach 54×41,5 cm, pochodzenia bizantyńskiego, przypomina niektóre stare ikony ruskie nazywane Strastnaja. Jego autorstwo jest przypisywane jednemu z najbardziej znanych malarzy prawosławnych wczesnego średniowiecza, mnichowi bazyliańskiemu – S. Lazzaro.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/06/27/27-czerwca-najswietszej-maryi-panny-nieustajacej-pomocy-2/

 7. Pingback: 27 czerwca: 140 rocznica Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jedyne objawienie NMP w Polsce uznane przez Kościół | Biały, bardzo biały

 8. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II sob. 13.09.1986, godz. 24.00
  † Nie czuj się samotna, bo nigdy taka nie jesteś. Mieszkam i przebywam z tobą wciąż i nie opuszczę cię nigdy. Powiedziałem ci, że powinnaś być wsparciem dla ludzi. Przysyłam ci więc ich, abyś mogła świadczyć o Mnie.

 9. wobroniewiary pisze:

  Ja od dziś zaczynam jeszcze modlitwę, którą poleca Maria Simma – modlitwę z imprimatur św. Brygidy

  7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa

  Papież Benedykt XV wyraził się w następujący sposób odnośnie objawień św Brygidy: „Aprobata tych wizji i objawień nie oznacza nic więcej jak to, że po wnikliwych badaniach dopuszczalne jest publikowanie ich pożytku wiernych. Choć nie zasługują na taką samą wiarę jak prawdy religii, można jednak im wierzyć, zgodnej z zasadami ostrożności, która mówi, iż są prawdopodobne, a wsparte odpowiednią motywacją, pozwalają na pobożne ich przyjęcie”. (Les Petits Bollandistes, tom XII)
  Papież Pius IX zatwierdził modlitwy 31 maja 1862 uznając je za prawdziwe i dla dobra dusz. Sagii, die XXIV Aprilis 1903 Imprimatur. FJ. Girard, V.G.

  Przeto najdroższe córki, ktokolwiek zmówi siedem Ojcze nasz i siedem Zdrowaś Maryjo co dzień, w przeciągu 12 lat, wypełni liczbę Kropli Krwi, które przelałem od narodzenia aż do śmierci, których było 30.403, jak wam przedtem objaśniłem. Poznajecie zatem łaski, których udzielę tym, którzy się dostosują do Mego życzenia. Są to następujące obietnice:
  1. Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
  2. Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał krew za wiarę Chrystusową.
  3. Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie trzy Dusze w stanie Łaski Uświęcającej, według jego wyboru.
  4. Dusze jego krewnych aż do czwartego pokolenia nie pójdą do Piekła.
  5. Będzie powiadomiony przed swą śmiercią.
  Uwaga: Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie jakby odmówiła je w całości

  http://www.duchprawdy.com/siedem_modlitw_sw_brygidy.htm

  • wobroniewiary pisze:

   TAJEMNICA I
   Obrzezanie Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie pierwsze Rany, pierwsze Boleści i pierwsze przelanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa na pokutę za moje i wszystkich ludzi grzechy młodości, na zapobieganie pierwszych grzechów ciężkich u dzieci i młodzieży, szczególnie w moim domu i moim pokrewieństwie.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA II
   Krwawy pot Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Serca Pana Jezusa na Górze Oliwnej, każdą kroplę Krwi z Krwawego Potu na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, na zapobieganie tym grzechom, na zwiększenie Miłości do Boga i do bliźnich naszych.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA III
   Biczowanie Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie te tysiące Ran okrutnej Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa, spowodowaną biczowaniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, ciała i nieczystości, na zapobieganie tym grzechom i na zachowanie niewinności, zwłaszcza w moim pokrewieństwie, a szczególnie u dzieci i młodzieży.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA IV
   Cierniem Koronowanie Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Rany, Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa z Koronowania Cierniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy umysłu, na zapobieganie tym grzechom, na rozpowszechnianie Królestwa Chrystusowego na ziemi.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA V
   Dźwiganie krzyża
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Drogi Krzyżowej i przelaną tam Drogocenną Krew, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za bunt przeciw Twoim Świętym Postanowieniom, przeciw wszystkim innym grzechom i na ubłaganie prawdziwej Miłości do Krzyża.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA VI
   Ukrzyżowanie Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Twojego Boskiego Syna na Krzyżu, Jego przybicie do Krzyża, Jego Podniesienie na Krzyżu, Jego Święte Rany na Rękach, Nogach i Boku, Jego Drogocenną Krew, która wylała się za nas; Jego skrajną Biedę, Jego Posłuszeństwo i bezkrwawe odnawianie się Świętych Ran Jego we wszystkich Mszach Świętych na ziemi – na pokutę za skaleczenie Świętych Zakonnych ślubowań i reguł, na zadośćuczynienie za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za chorych i umierających, za kapłanów i laikat, za życzenia i prośby Ojca Świętego, za odnowę rodzin chrześcijańskich, za umocnienie w wierze, za Ojczyznę moją i jedność rodzin i narodów, jedność Kościoła w Chrystusie, za dusze w Czyśćcu cierpiące i te, które znikąd ratunku nie mają.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   TAJEMNICA VII
   Otworzenie Świętego Boku Pana Jezusa
   Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi racz przyjąć otworzenie Świętego Boku i Serca Pana Jezusa za potrzeby Kościoła Świętego i na pokutę za grzechy moje i grzechy wszystkich ludzi. Racz przyjąć tę Drogocenną, Najświętszą Krew i Wodę, która została przelana z Rany Boku i Boskiego Serca Pana Jezusa, i racz nam być łaskawym i miłosiernym. O Przenajświętsza Krwi Chrystusa, racz oczyścić mnie i wszystkich ludzi od własnych i obcych win grzechowych. O Przenajświętsza Wodo z Najświętszego Boku i Serca Pana naszego, Jezusa Chrystusa, racz uwolnić mnie i wszystkich ludzi od kar za grzechy i racz ugasić mnie i wszystkim biednym duszom płomień czyśćcowy. Amen.
   Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo…

   Zakończenie

   Panie i Boże nasz, racz nie karać nas za grzechy nasze według Świętej Sprawiedliwości Twojej, ale racz nam być łaskawym według Wielkiego Miłosierdzia Twego. Panie Jezu, który konałeś na Krzyżu za nas, zanurz w Swoim Najświętszym Konaniu na wieki nasze dusze, abyśmy dostąpili zbawienia przez Najświętszą Agonię Twoją. Uwielbiam Cię Ojcze, przez Miłosierdzie Syna Twego. Boże, wierzę w Ciebie i ufam Dobroci Twojej teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

   (rozważania są dołączone do modlitwy proszę odmawiać)

  • Witek pisze:

   Ja dołączam, ale nie mogę liczyć na tylko na swoje siły, ofiaruję więc w tej intencji:
   Telegram do św. Józefa…, proszę swojego Anioła Stróża, aby dopomógł 🙂

  • magda pisze:

   Ja odmawiam już…8 rok 🙂 Odmawiam, bo lubię po prostu , lecz ten 3 punkt obietnicy u mnie się nie sprawdza,(chyba,że go nie w pełni rozumiem) ale i tak odmawiam, bo już bez tej modlitwy nie umiem żyć 🙂

  • Paweł pisze:

   Po polsku trudno jest znaleźć bliższe informacje o tym objawieniu świętej Brygidy, które było podstawą tego nabożeństwa, ale znalazłem jakieś (choć nie wiem, na ile pewne) informacje po angielsku na stronach:
   http://www.knocknovena.com/stbrigid.htm
   http://poemmangod.forumotion.com/t105-12-year-st-bridget-prayers-fm-nike

   Podaje się tam, że: „To nabożeństwo było osądzone jako dobre i było rekomendowane przez ‚Sacro Collegio de propaganda fide’, jak również przez papieża Klemensa XII. Papież Innocenty X potwierdził to objawienie jako pochodzące od naszego Pana.”
   Przytoczone są też obietnice, które brzmią odrobinę inaczej, niż to znamy w wersji polskiej:

   „1. Dusza, która odmawia je, nie będzie cierpiała w czyśćcu.
   2. Dusza, która odmawia je, będzie przyjęta pomiędzy męczenników, jak gdyby przelała krew za swoją wiarę.
   3. Dusza, która odmawia je, może wybrać trzy inne osoby, które Pan Jezus będzie następnie utrzymywał w stanie łaski, wystarczającym do stania się świętym.
   4. Nikt nie będzie zatracony w czterech kolejnych pokoleniach duszy, która odmawia te modlitwy.
   5. Dusza, która odmawia je, będzie uczyniona świadomą swojej nadchodzącej śmierci na jeden miesiąc zawczasu.”

   Przyznam się, że chociaż obawiam się, iż te wszystkie informacje mogą być niezupełnie pewne i wiarygodne, gdyż nabożeństwo to – moim zdaniem – ma chyba tendencję do „obrastania mitami” i przyozdabiania się „twórczością apokryficzną” [bo np. pod podanym powyżej przez Adminów linkiem jest takie zdanie: „Za podstawę praktyki modlitewnej – siedmiu Ojcze nasz i siedmiu Zdrowaś Maryjo służy objawienie, którego nasz Pan i Zbawiciel udzielił Swoim Świętym: Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie” – a przecież te Święte NIE ŻYŁY WSZYSTKIE TRZY W TYM SAMYM CZASIE: św. Brygida (1303-1373), św. Gertruda (1256-1302), św, Mechtylda (1241-1299)], to jednak odmawiałem te 7 Ojcze nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa przez sześć lat, a potem przerwałem, bo fizycznie zaniemogłem z przyczyn zdrowotnych. Być może Pan Bóg mi to nabożeństwo zaliczy jako odprawione w pełni (jeżeli faktycznie to nabożeństwo od Niego pochodzi), bo mam szczerą wolę powtórzyć je i odprawić w pełni przez 12 lat, kiedy tylko zdrowie mi na to pozwoli.

 10. mała pisze:

  Opowiada 20-letni młody człowiek, który wyszedłszy z sekty satanistycznej o nazwie „Czarny wąż”, musiał uciekać się do egzorcyzmów z powodu nadnaturalnych zjawisk, jakie mu się zdarzały:

  „Kiedy wyszedłem z tej sekty, bardzo bałem się o moje życie, ponieważ inni dwaj młodzi ludzie, którzy wyszli przede mną, w niedługim czasie zginęli w wypadku samochodowym. Było nas trzynastu członków i oddawaliśmy boską cześć duchowi, który kazał się nazywać Abu-Katabu. Składaliśmy mu w ofierze kota, ptaka i węża, a wypływającą z nich krew mieszaliśmy z kośćmi zmarłych. Za każdym razem gwałciliśmy dziewczynę w stanie dziewiczym, dostarczaną nam za pieniądze przez pewną cygankę. Posługiwaliśmy się także hostiami konsekrowanymi, które wcześniej zdobywaliśmy za pośrednictwem pewnego ministranta, który kradł je z tabernakulum kościoła kapucynów, ale kiedy ów ministrant nie mógł znaleźć klucza, bo zakonnicy się zorientowali, zaczęliśmy chodzić na msze, ukrywając zręcznie Eucharystię w momencie, kiedy była rozdzielana, a następnie zabieraliśmy ją z sobą. Najstraszliwszy moment mojego doświadczenia w tej sekcie był wtedy, gdy podczas rytu dziewczyna, umieszczona zgodnie z obrzędem w trumnie, zmarła”.

  http://www.fronda.pl/a/przerazajace-swiadectwa-satanistow-konieczne-byly-egzorcyzmy,95276.html

 11. mała pisze:

  Powstrzymaj lewicową propagandę!
  Zaprotestuj i stań w obronie ks. prof. Tadeusza Guza!

  Drogi Przyjacielu!

  Czy wiesz o paskudnym kłamstwie, jakie wypuściła „Gazeta Wyborcza” na temat ks. prof. Tadeusza Guza?

  Dnia 13 maja 2017 roku w Toruniu prof. Guz wygłosił prelekcję naukową pt. „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”, w której zawarł wiele trafnych spostrzeżeń na temat niebezpiecznej ideologii politycznej jaką jest ekologizm.

  „Dziennikarze” z ulicy Czerskiej, przygnieceni merytorycznymi argumentami filozofa, postanowili zaatakować najlepiej znaną im bronią – kłamstwem i manipulacją.

  Artykuł opublikowany w GW nie tylko obnaża u jego autorów braki w elementarnej wiedzy z zakresu filozofii, ale również „wkłada” w usta ks. profesora słowa o ekologii jako „zielonej odmianie nazizmu”, których nigdy nie wypowiedział!

  Oczywistym jest, że cała nagonka na ks. Guza wywołana przez „Gazetę Wyborczą” ma charakter czysto ideologiczny. Taktyka kłamstw i manipulacji służy jedynie po to, aby pozbawić głosu i usunąć z publicznej debaty wszystkich tych, którzy sprzeciwiają się lewackiej propagandzie.

  Drogi Przyjacielu, po tym artykule wydarzyło się coś zdumiewającego.

  O ile media koncernu „Agora” przyzwyczaiły nas już do używania wszelkich – nawet najbardziej nieprzyzwoitych – środków, by szerzyć swoje lewicowe idee, o tyle druzgocący jest fakt, że ramię w ramię z „Gazetą Wyborczą” stanęły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  Nie dając swojemu wykładowcy szansy na złożenie wyjaśnień, rzecznik Rektora KUL zapowiedział, że ksiądz Tadeusz Guz zostanie „zobowiązany do przeproszenia osób, które poczuły się urażone jego wypowiedziami”.

  http://www.protestuj.pl/stan-w-obronie-ks–prof–tadeusza-guza-,76,k.html

  • Małgorzata pisze:

   Moi kochani , nie pierwszy to raz władze KUL zachowują się co najmniej „dziwnie”. Coś niedobrego tam się dzieje. Chociażby sprawa nauki o gender. Upominał władze wtedy biskup włocławski. Przykre to jest . Nie ma przecież przypadków , są tylko oznaki ….

   • Maggie pisze:

    Małgosiu, to jest bolesne ale pamiętajmy, że:
    Uczelnia ta była przez lata unikalną solą w oku, więc nie można myśleć, że rogaty wróg stał bezczynnie na boku ….

    W dziejach, wrogowie zaczynali wyniszczanie od duchowości i nauki. Małymi kroczkami też można dojść do celu i to niezauważalnie.
    ADIS nie widać na pierwszy rzut oka, w początkowej fazie skażenia.
    Niby zwykła wysypka może też okazać się ospą lub później półpaścem, więc trzeba uwagi i umiejętnej kuracji.
    Infekcję wg strategii rogatego konia trojańskiego, zaczyna się od wewnątrz – jeśli w odpowiednim czasie wykonana analiza, jak ta Twoja, to może wykazać szykujący się problem w „organiźmie”.

    Panaceum jest w modlitwie, której nigdy zbyt wiele. Potrzeba modlitwy przybiera kolosalnych rozmiarów i to na każdym kroku, bo zwłaszcza w czasach ostatecznych, których nie znamy z dnia ani godziny (podobnie: nie wiemy w którym momencie nastąpi zwodniczy atak i w jakiej postaci i z której strony), jedyną pewną drogą jest ta przez Maryję do Jezusa.

    Matka Najświętsza podkreśla co rusz, że mamy modlić się sercem i z sercem, nie zapominając: by modlić się w szczególny sposob za kapłanów.

    Reguła pięcu palców papieża Franciszka wskazuje na intencje: jakie i w jakiej kolejności, mamy obejmować modlitwą, by czegokolwiek nie pominąć.

    Jezus jest Panem❣

 12. kasiaJa pisze:

  Można jeszcze zapisać się – rekolekcje w Zduńskiej Woli poprowadzi ks. Andrzej Trojanowski egzorcysta diecezji szczecińsko-kamieńskiej , diecezjalny duszpasterz studentów. Cena uzależniona jest od wyboru opcji noclegowej. Każdy z uczestników ma zagwarantowane posiłki w Domu Rekolekcyjnym. Podaję link: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje/item/1712-rekolekcje-miazdzaca-glowe-weza-28-30-07-2017-zdunska-wola

 13. m-gosia pisze:

  Transmisja rekolekcji „Jezus na Stadionie” w Radiu Warszawa 106,2 fm

  „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza” (Ps 89, 16) –
  to hasło tegorocznych rekolekcji „Jezus na Stadionie”, które 1 lipca wygłosi o. John Baptist Bashobora na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
  Transmisja rozpocznie się o godz. 8.50 i potrwa do godz. 22.00. W programie m.in.:
  — Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Hosera SAC,
  — Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  — Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie,
  — konferencje o. Johna Bashobory,
  — wywiady z organizatorami i uczestnikami Rekolekcji.
  Jeśli nie możesz osobiście wziąć udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, słuchaj transmisji w Radiu Warszawa na 106,2 fm lub na www.radiowarszawa.com.pl.

  wSumie.pl

 14. MM pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" wt. 1.10.1991, godz.23.30 Podczas Drogi Krzyżowej
  † Nie jest ważne, co ty odczuwasz, ale czy spełnia się wola Moja. Szatan nie tylko podsuwa myśli, aby czynić rzeczy złe, ale – co jest o wiele bardziej niebezpieczne – nakłania i podsuwa pomysły, by czynić rzeczy w istocie dobre, ale z taką przesadą i w taki sposób, że rodzą zło i niszczą to, co mogło być na chwałę Bożą. Miłość mierzy się zdolnością do ofiary.
  Ga 1, 10a "A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga?"

 15. wobroniewiary pisze:

  MODLITWA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

  O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tą łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję…

  Chwila ciszy

 16. wobroniewiary pisze:

  Litania do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

  Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
  Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami.
  Synu Odkupicielu świata Boże – zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty Boże – zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami.

  Święta i Niepokalana Dziewico Maryjo, udziel nam Twojej nieustającej pomocy
  Matko Boska
  Matko Miłosierdzia
  Tronie Łaski Bożej
  Pośredniczko naszego zbawienia
  Arko wiecznego pokoju
  Wsparcie w naszych nieszczęściach
  Podporo Kościoła
  Siło naszej wiary
  Potęgo niezwyciężona dla piekła
  Twierdzo uzbrojona dla naszej obrony
  Przewodniczko chrześcijan
  Miłośniczko serc czystych
  Kotwico naszej nadziei
  Ucieczko uciśnionych
  Pocieszycielko utrapionych
  Obrończyni grzeszników
  Porcie rozbitków
  Nadziejo zrozpaczonych
  Opiekunko rodzin
  Strażniczko młodzieży
  Podporo wdów
  Matko sierot
  Zbawienie umierających
  Pani naszych losów
  Bramo do przybytków niebieskich
  Królowo nieba i ziemi

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  Módlmy się: Niepokalana Dziewico, która swymi licznymi dobrodziejstwami wzbudziłaś naszą ufność w Twoją nieustającą pomoc, otaczaj nas swoją dobrocią. Wspieraj Kościół święty, zachowaj i umacniaj wiarę wśród narodów katolickich, obudź ducha chrześcijańskiego w rodzinach, wspieraj siły pracujących, dodawaj odwagi cierpiącym i otwórz bramy nieba dla umierających, bądź naszą ucieczką we wszystkich chwilach życia i uwolnij nas od grzechu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 17. kropka pisze:

  NASA: Ziemię w listopadzie pokryje ciemność

  Naukowcy z NASA poinformowali o unikalnym zjawisku, z którego powodu Ziemia pogrąży się w ciemnościach w listopadzie 2017 roku.

  Jak informują media, powołując się na źródła w agencji kosmicznej, zagęszczenie mroku na naszej planecie będzie spowodowane równoległością dwóch innych planet. Mowa o przejściu Wenus obok Jowisza, które doprowadzi do wydzielenia wielkich ilości wodoru.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706265738103-NASA-Ziemia-Slonce/

  • wobroniewiary pisze:

   Trzy dni ciemności

   W objawieniach Maryjnych pojawiają się jak refren dziwne słowa o dniach ciemności – łącznie trzech.

   Według Księgi Apokalipsy trzy dni ciemności stanowią zawartość jednej z siedmiu czasz, którą na ziemię wyleją aniołowie: „A piąty wylał swą czaszę na tron Bestii i w jej królestwie nastały ciemności” (Ap 16, 10).

   Trzy dni ciemności są najbardziej spektakularnym wydarzeniem apokaliptycznym, które dotknie całą ziemię.

   Jego nadejście zwiastowało wielu mistyków i świętych: św. Hildegarda z Bingen (+1179), Sługa Boża Marie Martel (+1673), słynny jezuita o. Charles-Auguste Nectou (+1777), bł. Elizabeth Canori-Mora (+1825), bł. Marie Taigi (+1837), Palma d’0ria (+1863), bł. Marie Baourdi (+1878), mistyk Pere Lamy (+1931), bretońska stygmatyczka Julie Jahenny (+1941), św. Ojciec Pio (+1968).

   Tekst pochodzi z książki: Wincenty Łaszewski, „Koniec świata według Maryi”, Fundacja „Nasza Przyszłość”, 2010.
   http://www.fronda.pl/a/trzy-dni-ciemnosci-koniec-swiata-wedlug-maryi-1,95303.html

 18. Rybka pisze:

  Mam wielką prośbę do wszystkich. Nasza Ewa potrzebuje wsparcia modlitewnego w bardzo ważnej dla Niej sprawie. Dlatego proszę, kto może, o jeden dziesiątek różańca w Jej intencji przez dwa dni.

 19. Krzysztof pisze:

  Wróciłem właśnie z Gietrzwałdu,, była przepiękna uroczystość. Tak ja przed 140-ciu laty przybyli pielgrzymi z całej Polski. Chcę podzielić się z Wami pewnym spostrzeżeniem – jest jeszcze nadzieja dla naszego kraju,, tylu ludzi (w tym wielu młodych) odmawiających różaniec dawno nie widziałem.
  Bogu dzięki!

  • Bogumiła pisze:

   Byłam u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w zeszłym roku. Jej Wizerunek mnie oczarował, jest taka piękna. Czy my zastanawiamy się czasem jaką mamy Przepiękną Matkę? Czy w ogóle nasze umysły i serca są w stanie pojąć Jej Piękno? Pod każdą postacią jest Piękna! Jak zachwycać się to tylko Nią!
   Matko Nasza w Gietrzwałdzkim wizerunku módl się za nami, prowadź nas do Swego Syna. Kocham Cię Maryjo. ❤

 20. wobroniewiary pisze:

  Dziękuję. Wam wszystkim za modlitwy wyszlam z sądu po zakończeniu sprawy która ciągnęła się trzy lata i którą wygrałam

 21. Joanna pisze:

  Ja od niedawna modlę się Tajemnicami szczęścia Św Brygidy :

  Tajemnica Szczęścia
  Dlaczego „Tajemnica szczęścia?”
  Posłannictwo św. Brygidy
  Wyjaśnienia wstępne
  Piętnaście modlitw
  Obietnice
  Potwierdzenia

  Pogotowie modlitewne
  [ Pobierz plik z intencjami ]
  Jak odmawiać?
  Każdego dnia należy odmówić
  15 modlitw przez okres
  jednego roku.

  Słowa Pana Jezusa

  „Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką,
  zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas
  całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę”.

  „Tajemnica Szczęscia” jest zbiorkiem rozważań i modlitw,
  opartym na krótkim tekście „Piętnaście modlitw”,
  które po uzyskaniu aprobaty kościelnej wydała
  Casa di Padre Pio, Case postale 231,
  Saint-Remi,Que., Canada.
  Za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej
  z dnia 12.III.1984 r. nr 1625/K/84.

 22. Pingback: 140 rocznica Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jedyne objawienie NMP w Polsce uznane przez Kościół | Biały, bardzo biały

 23. Pingback: "Siła, która uspokaja, jednoczy, raduje". Relacja z uroczystości 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie - PIS Warmia i Mazury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s