Reklamy z Lidla – jest za co wynagradzać i przepraszać Boga!

Sieć sklepów LIDL postanowiła promować produkty spożywcze w oparciu o wyśmiewanie chrześcijaństwa. Hasłem „słodki jeżu”, odnoszącym się do promocji cukru w Lidlu, wiele osób poczuło się urażonych. Lidl przeprosił ale ludzie związani z branżą reklamową zdziwili się, że Lidl potraktował poważnie falę krytyki i zdecydował się za swoją akcję przeprosić.

Agencja BRANDWEB poszła za ciosem i wymyśliła cały szereg pseudo-reklamowych sloganów wyśmiewających chrześcijaństwo. Znalazły się tam grafiki zachęcające do zakupu: cytryn (Jezus Cytrus), marchewki (z marchwi wstał), bobu (Bób Ojciec), drożdży (Syn Drożdży) oraz mięty (Duch Mięty)

(…) Jestem ogromnie oburzony Państwa ostatnią akcją reklamową dotyczącą cukru. Naśmiewanie się z Jezusa Chrystusa pod postacią gry słownej wywołuje zdecydowany protest – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Inna osoba dodała: Jako ateistka nie czuje się jakoś urażona, ale uważam, ze ta kampania to tanie efekciarstwo w stylu „bij Katola”. Wiadomo, taka krytykę uwielbiają lewacy i „młodzi, wykształceni z dużych ośrodków”… Czemu nie ma akcji w stylu: mleko kozie „Sen Ahmeda” za jedyne 9 zl? 

za: www.magnapolonia.org

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Reklamy z Lidla – jest za co wynagradzać i przepraszać Boga!

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Lidl przeprosił i reklamę usunął…
  Ale to nie tak, że się nagle zorientował i poprawił.
  To było pod naporem krytyki czyli…nie z pobudek dobra ale w ochronie własnego interesu i zyskow i dlatego Lidlowi mówię NIE!!!

  • francopilot pisze:

   dlatego ja już w Lidlu cukru nie kupię….w dodatku to cukier niemiecki,podobnie jak masło’pilos”,i nawet „włoski’ makaron…..podobny bojkot zastosowałem w stosunku do francuskich towarów-po wyborach prezydenckich.Macron-chłopiec do specjalnych zadan-w dodatku o napoleońskiej megalomanii-ataki na Polskę uczynił swoim programem wyborczym;zrezygnowałem z francuskich win i serów,zastępując je produktami innych krajów;wina portugalskie,hiszpańskie,włoskie,słoweńskie czy węgierskie z powodzeniem zastąpią ofertę francuską,a sery angielskie,duńskie,włoskie,bałkańskie czy nawet nasze polskie-wcale nie gorsze!

 3. Sylwia pisze:

  Brak słów, jak można wymyślić coś takiego. Coraz częściej widać że niektórzy producenci wykorzystują motywy chrześcijańskie. Do promocji ale też i do wyśmiewania. 😥😢😞

  • AnnaSawa pisze:

   Sami się tym dyskredytują. Ja akurat nigdy nie byłam stałą klientką tego niemieckiego „hangaru” …ale tym bardziej teraz nie zrobię w nim zakupów.

 4. Maggie pisze:

  Bluźnierstwa i szczyty chamstwa tego typu, są dowodem na istnienie piekła.

  Jest powiedzonko: ten się dobrze śmieje, kto się śmieje na końcu.
  Jezu przebacz, bo nie wiedzą, co czynią.

  Swoją drogą, to obraza uczuć religijnych i
  powinna tu wkroczyć Prokuratura,
  skoro „nie” zauważyła tego cenzura.

  Żądajcie zdjęcia tych profanacyjnych kpin, ze sklepowych witryn – są przecież menadżerowie/ajenci sklepów i zarząd główny firmy.
  Groźcie też bojkotem: bo jak dostanie po kieszeni,
  to i „śpiewkę” taki-owaki zmieni.
  Firma reklamowa, która przygotowała taką kampanię … powinna za to nieźle beknąć, bo mówiąc ich językiem: za tego rodzaju „dowciupy” … trafia się do ciupy..

  • Alutka pisze:

   Napisałam do nich ,co o tym myślę, no i oczywiście koniec biegania do Lidla kilka razy w tygodniu ,bo fajne promocje, wracam do osiedlowego, choć tu też raz w tygodniu robię zakupy, ale będę częściej.

  • wobroniewiary pisze:

   A mnie zawsze pytali „czemu ty nie kupujesz w Lidlu”
   Rodzinka tam często jeździ a ja zawsze mijam i jak były propozycje typu „jedźmy do Lidla” to ja, że nie.
   Nie wiem czemu, ale zawsze mnie od niego odpychało, przejeżdżam obok, jakby nie istniał.

   • Elżbieta pisze:

    Właśnie też się nad tym zastanawiałam. Zakupy w Lidlu działały na mnie dołująco i teraz podświadomie omijam ten sklep. Nawet gazetek nie przeglądam. Pan Jezus jak dwa tysiące lat temu opluwany przez swoje stworzenia. Przepraszamy Boże nasz.

    • Maggie pisze:

     Moja mama, nie lubiła „tych niemieckich sklepów”, wolała polskie i takie, które oferują polskie produkty, ALE takich sklepów to tylko ze świecą w biały dzień szukać.
     Niestety takie supermarkety dla wielu są jedyną dostępną możliwością na … kieszenie.

     Wszędzie wielkie supermarkety i takie sklepo-magazyny zabijają mniejszych przedsiębiorców … i jak się okazuje są również zgubne dla duszy.
     Jeśli się do tego obrazka doda zatruwanie żywnością przez „uszlachetnianie” jej przeróżną „chemią” i GMO … to słów brak .. – brzmi to jak „człowiek, odwieczny miłośnik zniszczenia”.
     Dlatego ważna jest akcja protestacyjno-potępiająca i wkroczenie Prokuratury.

 5. Agnieszka pisze:

  Nie mam w zwyczaju przezywać ale to istny debilizm, nie ma już dla nich żadnej świętości

  • Maggie pisze:

   Agnieszko, Ty tutaj NIE przezywasz nikogo, ALE nazywasz po imieniu „zjawisko” – a to duża różnica.

   Oceniając tą „reklamę”: To jest typowy satanizm i sprawa oczywista, że ….. za profanacją kryje się „nowoczesny” satanista – bo komuż innemu zły podsunąłby do głowy płatne bluźnierstwa ?

   Święty Michale Archaniele broń nas w walce …

 6. MM pisze:

  „czyńcie dobro, a zło was nie dosięgnie” [Tb 12, 7]

  • wobroniewiary pisze:

   PADRE MATTEO – DZIĘKUJĘ ❤ ❤ ❤

   To dzięki nim ocalał Charlie: Watykan rzutem na taśmę mówi: nikt nie ma prawa decydować o śmierci człowieka

   Charlie Gard miał zostać odłączony w piątek od aparatury tak jednak się nie stało. Z Watykanu płyną zapewnienia o modlitwie, a także te wzywające do obrony życia.

   Przewodniczący Papieskiej Akademii Pro Vita zabrał głos w głośnej i tragicznej sprawie Charliego Garda. Decyzją sądu i lekarzy ten niespełna roczny chłopiec miał w piątek zostać odłączony od urządzeń podtrzymujących go przy życiu, wyrok odroczono jednak o kilka dni. Nie zgodzono się na eksperymentalną terapię w Stanach Zjednoczonych ani na śmierć w domu w obecności rodziców i pod opieką pracowników hospicjum.

   Przewodniczący Papieskiej Akademii przyznaje, że przypadek małego Charliego jest bardzo złożony. Przypomina on jednak, że nikt nie prawa decydować o śmierci drugiego człowieka. Z drugiej strony trzeba też uznać granice medycyny i unikać uporczywej, nieproporcjonalnej terapii. Abp Paglia podkreśla, że w tym przypadku winna być uszanowana wola rodziców, choć także i im powinno się udzielić pomocy, aby zrozumieli, że w tej sytuacji sami nie mogą podejmować tak trudnych decyzji.

   Szef papieskiej akademii wyraża ponadto ubolewanie z powodu naruszenia przymierza terapeutycznego między rodzicami i lekarzami. W konsekwencji trzeba było wejść na drogę prawną, co niesie ze sobą ryzyko ideologicznej i politycznej instrumentalizacji. „Drogi Charlie, drodzy rodzice, modlimy się za was i z wami” – pisze na zakończenie abp Paglia.

 7. MariaPietrzak pisze:

  Gdzieś czytałam , że przeprosili i wycofali . Ale czy zrozumieli ?!
  💨
  … zauważcie ….
  Ktoś ma uciechę , że znalazł…. okazuje się , o niskim współczynniku inteligencji ….. sposób , by zakpić drugiego !
  Tutaj – religijnego .
  Człowieka Bożego .
  Z pietyzmem włożył swoje ‚trzy grosze’ w produkty konsumpcyjne i odkrył tym swoje wnętrze … w którym … kompleks , zagubienie , zazdrość głupotą się odezwało !
  Prowokacją okazało, SOS – wołaniem od ducha spętanego , pychą zepsutego , a jednak gdzieś w głębi bardzo Boga spragnionego ….

  Leopold Staff pisal
  /
  Idą gościńcem ludzie biedni,
  Niosą w węzełkach chleb powszedni.
  Po twardej utykają grudzie
  Bardzo ubodzy, smutni ludzie.
  Każdy ma starą, zdartą szmatę
  I na ramieniu swym łopatę.
  Dokąd to, ludzie, tak was wielu
  Podąża? Do jakiego celu?
  – Idziemy w trudzie i mozole,
  Ażeby kopać bożą rolę.
  Idziemy kopać ugór boski,
  By w nim pogrzebać nasze troski.
  Idziemy kopać boże darnie,
  Aby pogrzebać swe męczarnie.
  Jesteśmy ludzie bardzo chorzy
  I sami sobieśmy doktorzy.
  Samiśmy własnych mąk lekarze,
  Lekarze, co się zwą grabarze.
  Uleczym siebie ziemi warstwą,
  Łopata oto nam lekarstwo – 
  Jak zwie się wasza boleść sroga?
  – Nie mamy Boga! Brak nam Boga!
  💨
  I w tym problem … Idźmy więc i głośny ,… dyrekcji Lidla się przedstawmy , egzemplarz Ewangelii zafundujmy … drugi policzek nadstawmy !

  • Maggie pisze:

   Zło zasiano, jak złe ziarno, bo czuję, że znajdą się niedojrzałe (zwłaszcza młode) osoby, których pierwszą reakcją będzie śmiech lub rechot … ale i takie którym narzucać się będą bluźniercze myśli, z tego rodzaju podsuniętych skojarzeń.. ☹️

   To nie tylko profanacja ale i atak na język polski i Polskość – wyszła na wierzch „miłość” i szacunek do Boga i do nas.

 8. Elizeusz pisze:

  A tu reklama/zapowiedź nowej rewolucji liturgicznej w czasie Mszy Św., czyli jak ohyda spustoszenia coraz śmielej wkracza do Kościoła Katolickiego (na razie Filipiny i Włochy):
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A735-Self_Com.htm

  • AnnaSawa pisze:

   Straszne. Duchu Święty miej nas wszystkich w opiece. Amen.

  • MariaPietrzak pisze:

   Takiej Komunii świadkiem byłam już 25 lat temu w Kościele sw. Piotra w Montluçon we Francji , kiedy wracaliśmy z wakacji .
   Każdej akcji towarzyszy skutek .
   Wiedzą o tym nowatorzy .
   Co chcą osiągnąć ❓
   Wzrost wiary – padnijmy na kolana ❗
   Czy pustkę w sercu – tam nie ma żadnego Pana ❗
   I dlaczego ci , Przełożeni , którzy to widzą , milczą, nie reagują .
   To za ich milczącą zgodą, szaty z Pana zdejmują, biczują , o suknie los rzucają , Panem poniewierają ❗

   Kiedy byłam świadkiem kradzieży Hostii w Kaplicy na rue du Bac , na rękę złożonej , wynoszonej , zrozumiałam
   Jest wiara przyjaciół , bogata w miłość , czuwającą i wiara nieprzyjaciół , nienawiścią ziejąca , milcząco – zezwalająca .
   Pokaż mi swoją reakcje na ludzko- Boską niedolę Pana , a powiem ci , że ongiś lud również stał i patrzał ❗
   I stało sie to przyczyna Jego ukrzyżowania ❗

 9. Helena Lesniewski pisze:

  Ten sie smieje kto sie smieje ostatni

 10. Ewa pisze:

  Warto potępiać takie zachowania.

 11. elisabetta pisze:

  Nie robić zakupów w LIDLU ani w LEWIATANIE „Lewiatan”- imię Bestii wychodzącej z morza czyli Złego !

 12. Anna pisze:

  My nie musimy czynić sprawiedliwości – wystarczy tam nie kupować .

  BÓG SAM WYMIERZY KARĘ, A BĘDZIE ONA STRASZNA !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s