Ks. Adam Skwarczyński: Apel do Rządu Polski

NIEBO OSTRZEGA ELITĘ, KTÓRA RZĄDZI POLSKĄ!!!

       Tej nocy (14/15 lipca 2017) otrzymałem od Ducha Świętego pouczenie i przynaglenie, by napisać to ostrzeżenie.

       Po Komunii świętej proszę Króla Polski, by wraz z Królową posłużyli się mną jako swoim narzędziem. Im powierzam każde z tych słów w przekonaniu, że rzucają one światło na rany Ich Najświętszych Serc, zadawane rękami Polaków oraz wrogów ukrytych pod polskimi nazwiskami.

       Byliśmy od stuleci gnębieni przez masonerię i okupantów, więc jako naród nie mieliśmy w zasadzie wpływu na kształt rządów. Ostatnio stało się to możliwe dzięki wolnym i niesfałszowanym wyborom. Posiadając władzę ustawodawczą i wykonawczą rządzicie na oczach własnej społeczności, reprezentujecie nas wobec innych narodów, ale przede wszystkim ponosicie odpowiedzialność za swoje rządy przed Bogiem.

       W kraju wolnym i niepodległym możecie i powinniście teraz ustanawiać prawa w pełni sprawiedliwe, a więc bez żadnych odchyleń od Dekalogu. Inaczej poniesiemy za to pełną zbiorową odpowiedzialność przed Stwórcą, gdy zacznie On wkrótce sądzić wszystkie narody – tym większą, im wznioślejsze jest nasze powołanie i nasza misja w świecie. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie”, powiedział nasz Pan (Łk 12,48).

       Dlaczego rząd Polski naśladuje teraz pogan, stawiając na pierwszym miejscu służbę mamonie czyli zyskowi, a troskę o Królestwo Boże i jego sprawiedliwość spychając na daleki plan? (Łk 6,33). To, co przez Boga miało być dodane Jego czcicielom, a więc pomyślność w dziedzinie gospodarczej, uczyniliście swoim bożkiem i chcecie bić mu pokłony przez następne lata? Skąd macie tę pewność, że te „następne lata” będą wam dane? Co bez Boga zbudowane, w proch się rozsypie! Osiągnięcia, którymi tak się chlubicie przed ludźmi, mogą być dla was oskarżeniem przed Bogiem, gdyż nie można jednocześnie dwom panom służyć!

       Nie szanując dnia Pańskiego, hańbicie nasz kraj w oczach narodów ościennych. Odbierając Bogu ten dzień przez handel i wszystko inne, co z nim jest związane, ściągacie na nas różnorakie klęski i biedę, straty nie do powetowania. I nie wymawiajcie się tym, że „trwa proces legislacyjny”, gdyż w oczach Boga liczy się każdy dzień i każda godzina. Anioł Stróż Polski przed tronem Boga zapisuje w księdze Narodu wszystko co czynimy i z czego będziemy rozliczeni, zło i dobro. Czasu cofnąć się nie da, więc to wszystko co on zapisał, będzie się liczyć na wieki. Dlaczego, o rządzący, wydeptujecie obłudnie dziedzińce świątyń Pańskich w różne uroczystości, podczas gdy swoimi pracami i czynami depczecie niezmienny Boży Dekalog?

       Ciąży na was krew niewinnych dzieci, które także w ostatnich latach giną tysiącami „w majestacie prawa”. I wy to nazywacie „prawem”? Gdybyście zamordowali tylko jedno, a jego krzyk dotarłby do Bożego tronu, wasza wina byłaby ogromna! A tymczasem każdy dzień przynosi nowe zbrodnie i tryumf piekła, a wy to nazywacie „odnawianiem oblicza tej ziemi”, nawiązując do słów Papieża-Polaka? Przecież za te zbrodnie, usankcjonowane takim „prawem”, poniesiemy większą karę niż inne narody! Jeżeli natychmiast nie przezwyciężycie tego bezprawia, lecz zasłaniać się będziecie „trwaniem procesu legislacyjnego” (celowo opóźnianego!), marny będzie los i Wasz, i całego Narodu. Wkrótce płacz rzeszy niewiniątek umierających z głodu rozlegnie się na polskiej ziemi, a potem zamkną się łona matek i tylko bardzo nieliczne otrzymają dar poczęcia. Zamordowanie dawniej dziesiątków milionów dzieci także nie pozostanie bez kary, jednak wina Rządu jest w tej chwili o wiele większa niż była dawniej. Ostatnio robicie sobie kpiny z Dawcy Życia, serwując śmierć „tylko na receptę” dzieciom zaledwie poczętym, a przecież o każde z nich zapyta was Bóg!

       Dlaczego chcecie usunąć drzazgę z oka innych, podczas gdy belki we własnym oku nie widzicie? Dlaczego nakładacie coraz surowsze kary na nietrzeźwych, a przy tym sami podtrzymujecie rzekę alkoholu zalewającego Kraj? Pozwalacie na reklamy alkoholu wszędzie: w telewizji, na boiskach i stadionach, na bilbordach i w gazetach. Pozwalacie na zaprawianie piwa spirytusem, żeby rozpić Polaków. Na kilkaset osób przypada sklep z alkoholem, a więc najwięcej na całym świecie. Każdy alkoholik przynosi Narodowi nie dochód, lecz wielką stratę, i doczesną i wieczną. Czy po to została Wam dana polska ziemia, żeby robić z niej przedsionek piekła?

       Oto jeszcze niektóre inne „rzeki” zła, za które jesteście odpowiedzialni i przed Bogiem, i przed Narodem: prostytucja, pornografia z jej konsekwencjami, narkomania wśród dzieci i młodzieży, zniewolenie wielu przez różne odmiany hazardu, bagatelizowanie i ułatwianie rozwodów, zgoda na straszne zaśmiecanie internetu.

       Niech to wam wystarczy jako ostrzeżenie. Za to, co czynicie w ukryciu, będziecie osądzeni oddzielnie. Pan blisko jest – Jego Paruzja czyli powtórne Przyjście! Nawracajcie się przynajmniej w ostatniej chwili i pomóżcie przez to innym do nawrócenia (piękne hasła nie wystarczą). Do tego zostaliście powołani na tej ziemi, która ma być rzeczywiście, a nie tylko na transparentach, Królestwem Jezusa i Maryi. Proszę w swoich modlitwach Boga, i innych do modlitwy zachęcam, żeby łuski spadły natychmiast z Waszych oczu. Żeby Bóg, widząc Wasze szczere dobre intencje i działania, mógł błogosławić Wam i całemu Narodowi.

ks. Adam Skwarczyński

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

63 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Apel do Rządu Polski

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Charbela – dzień drugi
  Św. Charbelu, męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia fizycznego i duchowego zwracam się do Ciebie z ufnością i proszę o łaskę…
  Św. Charbelu, wazo niebiańskiej wonności wstaw się za mną.

  Boże nieskończenie dobry, który zaszczyciłeś Św. Charbela łaska czynienia cudów, zlituj się nade mną i udziel mi łaski, o którą proszę za jego wstawiennictwem. Tobie chwała na wieki.
  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

 3. JoanK pisze:

  Jakie sa szanse, ze te slowa zostana przekazane do rak rzadzacych, a przed wszystkim do prezydenta I premier?

 4. mała pisze:

  Chwała Panu!
  Bogu niech będą dzięki za odwagę księdza Adama!

 5. Stanisława pisze:

  Dziękuje Księże Adamie za przesłanie od naszego Pana. ❤️
  Stałam pod kościołem i zbierałam podpisy by zmienili ustawę i nie można już było zabijać nienarodzonych dzieci… A oni to wrzucili do kosza! 😭

 6. maria pisze:

  W moim odczuciu ten apel dotyczy i nas….jeśli nie pójdziemy do sklepu …nikt nie otworzy go .
  Zbyt łatwo ulegamy młodym godząc się na niesakramentalne związki.
  Morderstwem nazywajmy aborcję chodziarz w naszych środowiskach….może młodzi często są nieświadomi popełnianego czynu.

 7. babula pisze:

  Maria ma rację! Jeśli nie pójdziemy do sklepu nikt go nie otworzy. To nasza wina, ze tak jest.
  Podobnie gdybyśmy większą opieką otaczali młode matki to może miałyby odwagę urodzić dziecko. Ile z nas (choćby tu wchodzących na tę stronę) uczestniczy w nieustannej modlitwie za dziecko nienarodzone?…i tak można sobie robić rachunek sumienia. Ksiądz Adam napisał bardzo odważnie (chylę czoło -naprawdę) a my odpowiedzmy na to pouczenie zaczynając sami od siebie a potem obejmijmy modlitwą nasz Rząd aby nas nie wydał na Bożą Sprawiedliwość zamiast na Jego Miłosierdzie.

  • adamus pisze:

   Też tak uważam. Naprawianie Ojczyzny zacznijmy od siebie, od uczciwego rachunku sumienia. I bądźmy przykładem dla rodziny i otoczenia.

 8. adamus pisze:

  Idziemy niedzielę do kościoła a po mszy św. do sklepu. Rządu takiego czy innego nie mieszałbym do tego. Oni nie są od tego aby decydować za nas. Wszak każdy z nas ma rozum i wolną wolę. Każdy z nas ma wybór. Skąd w podobno katolickiej Polsce tyle ludzi w niedzielę w sklepach? Dajmy przykład, dzieciom, rodzinie, otoczeniu. Przyznajmy się do Jezusa przed światem, żeby kiedyś On mógł się przyznać do nas.

  • IGA pisze:

   Od kilku już lat nie kupuję w niedzielę. Zawdzięczam to mojej córce. Ona mi otworzyła oczy! Wszystko co mi potrzebne kupuję w sobotę. To takie proste, kupuję na 2 dni !! Dziwne bardzo!!! Za Komuny sklepy były pozamykane, wszyscy kupili co trzeba w sobotę Nikt nie miał pretensji, uważaliśmy, że tak musi być. U nas były sklepy tylko 2 godziny rano czynne z pieczywem i nabiałem i nic się nikomu nie stało. A teraz wielki lament, wiele krzyku, bo jakież to będą straty w gospodarce, gdy w niedzielę będzie zamknięte! Spoko! Wszyscy się przyzwyczają. !! Katolicki kraj, a zgubiliśmy Przykazanie: ” Pamiętaj, abyś dzień święty święcił! ” Nie ma komuny, a gdzie my w końcu żyjemy!!! Czego się boimy! ?Kto mi powie????

   • wobroniewiary pisze:

    Niemcy i Austria religijnie za nami w tyle a są mądrzejsze

    W Niemczech i Austrii istnieje tzw. Sonntagsruhe, czyli „niedzielna cisza”. Oznacza to, że w niedziele i święta zamknięte są wszystkie sklepy; działać mogą tylko stacje benzynowe i sklepiki na dworcach kolejowych oraz położone w sąsiedztwie atrakcji turystycznych

   • JA TEŻ NIE KUPUJĘ W NIEDZIELĘ,BO WTEDY ODPOCZYWAM.ALE I W ZWYKŁY DZIEŃ JESTEM ŚWIADKIEM JAK W SKLEPIE NIE DOSYĆ,ŻE SPRZEDAWCZYNIE SPRZEDAWAJĄ PIWO LUDZIOM KTÓRZY SĄ W PRACY ALE I MÓWIĄ NA PER TY?A CO DO ABORCJI TO NIE DOPUSZCZALNE JEST PRZYZWOLENIE RODZICÓW MŁODEJ DZIEWCZYNY,KTÓRA OCZEKUJE DZIECKA,ALBO PARTNERA.

 9. mała pisze:

  Jeszcze raz o fałszywych prorokach z kościołów protestanckich

 10. Witek pisze:

  Mine poruszyły słowa ks. Adama:
  „Dlaczego, o rządzący, wydeptujecie obłudnie dziedzińce świątyń Pańskich w różne uroczystości, podczas gdy swoimi pracami i czynami depczecie niezmienny Boży Dekalog?”
  Pozostała modlitwa, post i jałmużna…, na ludzi nie można już liczyć…….

  Panie ratuj.

  • Robb pisze:

   Nie popieram tego rządu choć na niego głosowałem myśląc że w końcu nastanie normalność.Widac że kasa i władza zamroczyla ich na dobre i zamiast myśleć o tych dla ktorych mają służyć myślą tylko o sobie.

   • Maggie pisze:

    Robb, ktoś musi rządzić .. opozycja mąci i rzuca belki pod nogi, kosztem interesów (duchowych i materianych, tych których nie można oddzielić od duchowych) Narodu a do tego ma również swoich wszędzie (wtyczki i tych co wyjdą na uliczki).

    Ten apel JEDNOCZEŚNIE (‼️) odnosi się TAKŻE (‼️) do TYCH, którzy mają władzę CHOĆ NIE stanowią większości parlamentarnej i dążą do przejęcia całkowitej władzy.
    To nie jest tak, że jedna partia siedzi na 100% stołkach, jak „za dawnych” czasów.

    To co dobre trzeba popierać, a to co złe ganić i domagać się DOBRA od wszystkich … Nistety Kodowcy i wszyscy ci co Sejm blokowali, wybrani zostali aby służyć w myśl zasady BÓG, HONOR, OJCZYZNA, bo taka ma być Polska Jezusa Króla i Matki Jasnogórskiej.

    Głosowałam na PIS, bo nie było i nie ma w tej chwili nikogo, kto by uczciwiej rządził. Nie przyłożę ręki do rozsadzania PISu ani do osłabiania. Tak jak ks.Adam, każdy z nas powinien wymagać, a list Księdza jest dla nas i dla rządzących zobowiązujący i ma być jak Motto czy Motor Działania.

    Pamiętajmy że są również (❗️) tacy, którzy nie siedzą na stołkach, ale sterują ludźmi i rządzą i mimo że z ukrycia są bisko koryta – to dla nich godłem są rogi i kopyta … czarne marsze przykładem tego i dowodem.

    Padrawiam ❤️

   • M pisze:

    Normalność będzie wtedy kiedy każdy zacznie w sobie i w swoim środowisku czynić dobre zmiany. Jaka sytuacja w Sercu każdego człowieka taka sytuacja w Sercu Naszego Narodu.
    Jeszcze odnośnie tej ,,normalności” chciałbym przytoczyć Słowo Boże, które zawiera głęboką treść i na pewno ma wiele znaczeń i interpretacji, których wszystkich mogę nie znać, ale wydaję mi się, że to Słowo Boże doskonale oddaje to co aktualnie się dzieje w naszym Narodzie, a także w Europie i na całym Świecie :

    Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10,34n)

 11. Marek pisze:

  Dramat, o którym zapomniał świat
  Niemal milion osób uciekło przed brutalnym konfliktem w Sudanie Południowym szukając bezpieczeństwa głównie w sąsiedniej Ugandzie. Tylko w samym Bidi Bidi jest ich aż 270 tysięcy. To największy obóz dla uchodźców na świecie. Wyrósł w ciszy, gdy oczy świata były zwrócone na tragedię Syrii i Iraku. W Sudanie Południowym wojna domowa, która wywołała głód i masową ucieczkę, trwa już 4 lata.
  http://wiadomosci.tvp.pl/33237450/dramat-o-ktorym-zapomnial-swiat

 12. Betula pisze:

  Jeszcze niedawno wieś to była jedna rodzina w której dla każdego było miejsce; dla głupka wioskowego, dla panny z dzieckiem, dla biednego bo niezaradnego, dla popijającego piwo koło sklepu, teraz zapanowało drobnomieszczaństwo, trzeba być „kims” żeby usłyszeć „dzień dobry”, niewiele trzeba żeby z „kogoś” stać się „nikim” czyli odrzuconym, nie ma już wzajemnej bezinteresownej życzliwości, plotkarstwo, donosicielstwo, drwina, pogarda, bezczelność, nawwet ksiądz ludzi się boi żeby mu nie zaszkodziły plotki a kiedyś jego spojrzenie, jedno słowo zmieniało postawę otoczenia … nie chce mi się żyć w takim świecie, to jest świat bez miłości, taki świat musi się skończyć.

 13. Mateusz pisze:

  Skowyt szatański w naszym kraju jest przeogromny jeśli PIS z dnia na dzień zakaże aborcji in vitro antykoncepcje z dnia na dzień całkowicie to będą potężne rozruchy w Polsce i mam wrażenie żeby wróciła stara III RP do władzy a wtedy z naszego kraju nic już nie zostanie, ale sedno jest takie że PIS powinien to zrobić ponieważ Bóg nie dałby zginąć tym którzy na nowo by wprowadzali Jego prawa w naszym kraju, dlatego dziwi mnie że po części PIS boi się wariackich ataków oszalałego lewactwa a nie boi się sądu Bożego?Niestety duża rola jest tutaj również episkopatu który pobożnych kapłanów chowa a pozwala lansować min. K.Sowę oraz powinien twardo bronić i głośno bronić podstawowych prawd Bożych nie tylko poprzez odczytanie raz na jakiś czas listu w niedziele z którego połowa ludzi nic nie rozumie, powinni mówić tak tak, nie nie a póki co biskupi śpią choć gorąco modlę się za nich. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica

  • Iga pisze:

   Mateusz!, masz świętą rację w tym co napisałeś!! Tak właśnie jest w tej naszej kochanej Polsce. Potrzeba nam bardzo osoby, która nami Polakami żelazną ręką pokieruje i poprowadzi ku Bogu! Wielu ludzi nie jest złych. Ja też obserwuję tzw. „poprawność polityczną” nawet u niektórych księży i Boga się nie boją! i. Wcale mi się to nie podoba, Mam już swoje lata i wiem jak moglismy na duchowieństwo wtedy liczyć w komunie., pomimo więzień, prześladowań, nawet za cenę utraty życia / np.ks. Popiełuszko/ itp. Mamy teraz też wspaniałych niektórych księży, nikt ich nie zamyka, nie prześladuje, tylko niech ten nasz Episkopat pozwoli odgórnie im działać, jak sam jest za leniwy! A z tymi listami do wiernych zamiast kazań, to też prawda! Przecież wiecie ,że w Kościele są różni wierni pod względem intelektualnym. Wielu nie rozumie co jest czytane. Takie Listy powinni być pisane prostszym językiem. Bardzo chciałabym, żeby to przeczytał jakiś Ksiądz, wziął to do serca i podał wyżej. Ja naprawdę nie mam złych intencji, nie piszę ze złości, tylko z troski o nas wszystkich. Dużo się modlę za Polskę i Duchownych i życzę nam wszystkich wiele Łask Bożych!

 14. im pisze:

  Drogi nam Księże Adamie! Dziękuję za ten kolejny list. Głosowałam właśnie dlatego, że oczekiwałam zmiany praw bezbożnych a oni przez te 2 lata zajęli się jedynie obsadzaniem stanowisk we wszystkich miejscach, gdzie tylko możliwe, powiększając w ten sposób szeregi swoich przyszłych wyborców. Rośnie podział i nienawiść. Płaczę często nad tym, co czynią rządzących, bo nie ma już komu zaufać. Bóg przez Księdza woła do nich, bo nie realizują najważniejszych dla narodu spraw i zawiedli uczciwych wyborców. Serdecznie dziękuje!

  • maria46 pisze:

   DO im „oni przez te 2 lata zajęli się jedynie obsadzaniem stanowisk we wszystkich miejscach, gdzie tylko możliwe, powiększając w ten sposób szeregi swoich przyszłych wyborców.”No chyba nie do końca rozumiesz co piszesz. Muszą to zrobić bo złodzieje i niszczyciele, jak za komuny będą mieszać i mącić. Także to też jest ważne, żeby nie przeszkadzali w zmianach na lepsze w naszym kraju.Właśnie nie rozumiejąc polityki lepiej słuchać księży a nie,”ja głosowałam…”No i co w nieświadomości, innym razem zagłosuje na kogoś innego. Jak to Urbanem politycy Platformy straszą a Urban odpowiada „a ja głosowałem na PO chociaż sam wywodzi się od SLD.Trzeba dobrze rozeznawać!!!

   • im pisze:

    W sercu wielu wyborców wiedzieliśmy, że koniecznością pierwszą jest wprowadzenia prawa dekalogu a nie, jak pisze Ksiądz Adam, służbę mamonie. Słowa tegoż listu są oskarżeniem i wołaniem o zmianę! Żyję w takim środowisku i znam te układy, że wiem, iż słowa Księdza są prawdą! Nie mogę pisać kornetów. A twoje słowa o Urbanie są tu niestosowne jak i porady. Twoje uwagi mnie nie dotyczą.

  • Beat pisze:

   Przeciez Totalna opozycja caly czas burzy i buntuje
   Maja bardzo mocne wplyqy wszedzie w sadach urzedaxh Warszawa jest w rekach Po
   Szatan wszedzie obaadzil swoicg
   Teraz Pis wszystko robi aby zburzyc ten stary uklad bedzie Pisowi trudno
   Bo media nie katolickie maca klamia ludzie w wiekszosci sa przeciwko Rzadzacym bo nie rozumia ze Po ich wyoroaadzi na manowce
   Tylko Pis popiwrac pomagac stac zai popierac a oni zrobia wszystko dla Boga
   P Kaczynski boi sie ze wiekszoac i letni katolicy wyjda na ulice u do Brukseli
   Ja wierze ze Kto z Bogiem ktorz przeciwko

 15. Marek pisze:

  Rozmowy niedokończone: Uchodźcy – problem moralno-społeczny
  ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr

 16. Julia pisze:

  całość wypowiedzi ks. Josepha Ratzingera „Jak będzie wyglądać Kościół w roku 2000” w książce zatytułowanej „Wiara i przyszłość”.
  Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, nie wykorzystującą mandatu politycznego, nie flirtującą ani z lewicą, ani z prawicą. Przed Kościołem bardzo trudne czasy. Prawdziwy kryzys ledwo się zaczął. Będziemy musieli liczyć się z tym, że nastąpią straszliwe wstrząsy” – mówił przyszły papież.
  „Ujmując to bardziej pozytywnie: przyszłość Kościoła, po raz kolejny, jak zawsze, zostanie ukształtowana przez świętych, to znaczy przez ludzi, których umysły nie zatrzymują się na hasłach dnia, ale dociekają głębiej, którzy widzą więcej niż widzą inni, ponieważ ich życie obejmuje szerszą rzeczywistość.
  Pójdźmy krok dalej. Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra – Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Nie będzie już w stanie zajmować wielu budowli, które wzniósł w czasach pomyślności. Ponieważ liczba jego zwolenników maleje, więc straci wiele ze swoich przywilejów społecznych.
  W przeciwieństwie do wcześniejszych czasów będzie postrzegany dużo bardziej jako dobrowolne stowarzyszenie, do którego przystępuje się tylko na podstawie samodzielnej decyzji. Jako mała wspólnota, będzie kładł dużo większy nacisk na inicjatywę swoich poszczególnych członków. Niewątpliwie odkryje nowe formy posługi kapłańskiej i będzie wyświęcał do kapłaństwa wypróbowanych chrześcijan, którzy wykonują już jakiś zawód.
  W wielu mniejszych parafiach lub autonomicznych grupach społecznych opieka duszpasterska będzie zazwyczaj prowadzona w ten sposób. Obok tego niezbędna również będzie posługa kapłańska w pełnym wymiarze czasu, jak dawniej.
  Ale we wszystkich tych zmianach, w których, jak można się domyślać, Kościół na nowo odnajdzie swoją istotę i pełne przekonanie, co do tego, co zawsze było w jego centrum: wiary w Trójjedynego Boga, w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem, w obecność Ducha Świętego aż do końca świata. W wierze i modlitwie na nowo uzna sakramenty za formę oddawania czci Bogu, a nie za przedmiot wiedzy liturgicznej.
  Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, nie wykorzystującą mandatu politycznego, nie flirtującą ani z lewicą, ani z prawicą. To będzie trudne dla Kościoła, bo ów proces krystalizacji i oczyszczenia będzie kosztować go wiele cennej energii. To sprawi, że będzie ubogi i stanie się Kościołem cichych.
  Proces ten będzie tym bardziej uciążliwy, że trzeba będzie odrzucić zarówno sekciarską zaściankowość jak i napuszoną samowolę. Można przewidzieć, że wszystko to będzie wymagało czasu. Proces będzie długi i żmudny, tak jak droga od fałszywego progresywizmu w przededniu Rewolucji Francuskiej – kiedy biskup mógł być uważany za błyskotliwego, jeśli wyśmiewał się z dogmatów, a nawet sugerował, że istnienie Boga wcale nie jest pewne – do odnowy w XIX wieku.
  Ale kiedy minie już proces tego odsiewania, wielka moc popłynie z bardziej uduchowionego i uproszczonego Kościoła. W totalnie zaplanowanym świecie ludzie będą strasznie samotni. Jeśli całkowicie stracą z oczu Boga, odczują całą grozę swojej nędzy. Następnie odkryją małą trzódkę wyznawców jako coś całkowicie nowego. Odkryją ją jako nadzieję, która jest im przeznaczona, odpowiedź, której zawsze potajemnie szukali.
  A zatem wydaje mi się pewne, że przed Kościołem bardzo trudne czasy. Prawdziwy kryzys ledwo się zaczął. Będziemy musieli liczyć się z tym, że nastąpią straszliwe wstrząsy.
  Jestem jednak równie pewny, co pozostanie na koniec: nie Kościół politycznego kultu, który już jest martwy, ale Kościół wiary. Może już nie być dominującą siłą społeczną w takim stopniu, w jakim był do niedawna; ale będzie cieszyć się świeżym rozkwitem i będzie postrzegany jako dom dla człowieka, gdzie znajdzie on życie i nadzieję wykraczającą poza śmierć.
  Kościół katolicki przetrwa mimo mężczyzn i kobiet, niekoniecznie ze względu na nich. A jednak, nadal mamy do odegrania naszą rolę. Musimy modlić się i pielęgnować bezinteresowność, wyrzeczenie, wierność, pobożność sakramentalną i życie skoncentrowane na Chrystusie”.

  warto przeczytać bo to potwierdza co mówi i pisze kochany Ksiądz Adam Skwarczyński. Bóg zapłać Księdzu za odwagę i światło .

   • Julia pisze:

    Bogu , dziękuję za Was 🙂 dobrze , że jest obok nas zawsze ktoś , kto zawoła zatrzymaj się , spójrz dokąd idziesz . Ksiądz Adam to drogowskaz pozostawiony na drodze do ciasnej bramy prowadzącej do Jezusa . Boże daj nam tą Łaskę odnajdywania tych drogowskazów na naszej drodze Wiary i podążania za Światłem Najświętszej Matki . Rozmawialiśmy długo z mężem o tym co mówi Ksiądz Adam i co my możemy zrobić . Podjąć post z modlitwą o światło dla rządzących . To nie zwykła walka lecz walka o życie lub śmierć jak głosi Jezus . To dla nas radość , gdy usłyszymy głos Księdza Adama , to jak głos na pustyni wołający o prostowaniu naszych ścieżek .Serdecznie pozdrawiamy Księdza .

 17. maria46 pisze:

  „Ks. Adam Skwarczyński: Apel do Rządu Polski”. Dziękuję ks. Adamowi za ten list i łączę się w modlitwie za naszych rządzących aby oczy im się otworzyły. Też czuję, że mamy ostatnią szansę naprawić i zmienić złe prawo w naszym kraju.Boże Błogosław Naszej Ojczyźnie i rządzącym, Amen.

 18. Barbara Maria pisze:

  JEZU PANIE NASZ I KRÓLU POLSKI, MARYJO MATKO NASZA I KRÓLOWO POLSKI
  RATUJCIE NAS. MY NARÓD POLSKI BŁAGAMY.

 19. Krzysztof pisze:

  Panie Boże , Ojcze mój
  Kocham Cię i wielbię Cię.
  Dziękuję Ci za wszelkie łaski ,
  za wszelkie dobro ,
  za każdą chwilę i za każdy dzień.

 20. Alutka pisze:

  Być może ,te rządowe wypadki i nawałnice, to taki Boży znak, że Pan Bóg upomina się o Swoje prawa w Polsce, gdzie obecnie rządzą konserwatywni katolicy. Trzeba zaufać Bogu, nie lękać się rozruchów, bo takich się chyba raczej nie uniknie, to walka o życie na śmierć i życie.

  • Maggie pisze:

   Alutko, „konserwatywni katolicy” ? …
   Nie powtarzajmy lepiej takich szybko-przylepnych „przydomków”, które młodą generację mają odciągnąć od Chrystusa – chyba podążając za moim pytajnikiem teraz widzisz, że „nowocześni”, nawet w takim drobiazku, podrzucają nam „kukułkę”, byśmy wsparli złego szkółkę.

   Wiem, że chodzi Tobie, aby zadąć w „złoty róg” kiedy czas, ABY nie został nam się „jeno sznur” i chochołowe pląsy.. 😉❤️

   P.S.
   Są tacy, nasi bliźni, którzy oskarżają papieża o nowoczesność … a w tym samym czasie to On (!) nakazuje klękać przed Jezusem i do ust przyjmować w Eucharystii …

   Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie❣ Jezu ufam Tobie❣

 21. Alutka pisze:

  „W szponach dżihadu
  Polsce rozpowszechnia się islamską literaturę fundamentalistyczną. Książki „Islam religią przyszłości” Sajjida Kutba nie da się kupić w księgarni czy w popularnych sklepach internetowych. Ale jest ona propagowana wśród pochodzących z krajów islamskich studentów, imigrantów, a nawet zainteresowanych islamem Polaków. Legalnie rozpowszechniany druk jest dostępny w polskich bibliotekach, które otrzymały go jako egzemplarz obowiązkowy. Tymczasem jest to manifest najbardziej skrajnego, islamskiego fundamentalizmu……………..”

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/185563,w-szponach-dzihadu.html

  • Maggie pisze:

   Skandal … apage satanas❗️ Wyrzucić przynajmniej na początek z biliotek, które są przecież finansowane z budżetówki: bo fundamentalizm to pierwszy stopień … do terroryzmu.

   Irlandzka charyzmatyczna siostra zakonna, na filmiku modli się i mówi do otaczających ją kapłanów: O ataku na KAPŁANÓW, ALE również i to w tej chwili, o skoncentrowanym ataku złego na POLSKĄ MŁODZIEŻ …‼️

   W sumie to „dzieło” wygląda, jak podręcznik „propedeutyka do nauk społecznych dla rządzących, którzy planują Koranem zastąpić Konstytucję i Pismo Święte”.

   Jezu Ty się tym zajmij❣

 22. Piotrek T pisze:

  Prawda!!! Odejdzmy od prawa czlowieczego wróćmy do prawa Bożego,niekombinujmy niech nasze tak bedzie tak a nie to nie nieszukajmy wymówek,Pan nas zbawił oddał swoje życie tu na ziemi za nas tak strasznie cierpiał ze az niejestm wstanie wyobrazic se tej męki.Odzućmy ws ystko co złe i nieprawe i módlmy się i przeprośmy Pana Naszego Jezusa Chrystusa.Bo wnim jest tylko nasze zbawienie.Zrozumy wreszcie ze sami z siebie nic nie możemy,ale jesli Bóg znami kto stanie przeciwko nam?Pozdrawiam i niech nas Ojciec Niebieski ma w swojej opiece.

 23. Kinga pisze:

  Ja również chciałabym zapytać, czy Ks. Skwarczyński wyśle ten list do Pana Prezydenta, Pani Premier i Pana Kaczyńskiego?

 24. Danuta pisze:

  Dziękuję ks.Skwarczyńskiemu za odważne słowa.
  Nie można dwom panom służyć . Najgorsze jest to jak się uprawia politykę pod przykrywką wiary
  a jak spada poparcie to rząd się wycofuje z obietnic .Tak było z ustawą o zakazie aborcji .Poparcie zaczeło spadać ii cisza. Gdzie jest pobożny PIS.?
  Nareszcie ks.Skwarczyński powiedział prawde, bo niestety pomimo ,że bardzo lubie tę strone czasem nie mogłam czytać samych pochwał i bezkrytycznego uwielbienia dla PISu.
  Tylko prawda nas wyzwoli .Oby rządzący naszym krajem obudzili się ,pöki nie będzie za późno.
  Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości powiedział św.Jan Pawełł ll.

 25. Michał pisze:

  Myślę że nic nie dzieje się przypadkiem, widzieliśmy treść tego listu nie bez przyczyny, dlatego też zgłaszam pomysł aby każdy kto ma maila wysłał treść tego listy na kancelarię prezydenta, premiera i do sejmu, żeby dostali przynajmniej kilkanaście razy aby zwrócili na to uwagę i nie wyrzucili sprawę do kosza, czytałem niedawno wpis gdzie komuś niedawno się śniło wiele zamęczonych kobiet i słowa „błogosławione łona które nie rodziły” Pan Bóg za grzech aborcji nie pozwoli nam więcej mieć dzieci, tylko nielicznym i nawet jak wojna nie dotknie Polski to wystarczy że zwykły wiatr zawieje inaczej a Bóg w wielu przypadkach zawsze wykorzystywał małe kamyczki by poruszyć wielkie lawiny, to już nie jest tylko sprawa księdza Adama, ale również i nas abyśmy modlitwą i czynem odpowiedzieli na ostrzeżenie Boże, ponieważ Bóg wie że znamy tego listu i nie bez przyczyny nam go przekazał przez księdza Adama. Pozdrawiam i czekam na opinię.

  • Michał pisze:

   Księże Adamie słowa poszły do kancelarii prezydenta i premiera teraz tylko pomodlić się aby nie poszły do kosza.

 26. Mateusz pisze:

  No tak ale to w naszych modlitwach jest tutaj nadzieja aby Ci co teraz rządzą rządzili mądrze i zgodnie z Bożą wolą, a nie od razu ich krytykujemy bo to bo tamto, coś powoli też działają bo 500+ wyciągneło mnóstwo rodzin z ubóstwa i kolejny plus tego że rośnie liczba ślubów a nie konkubinatów, dlatego módlmy się gorąco za ten Rząd i Prezydenta.

 27. Patrycja pisze:

  Bardzo szanuje ks. Skwarczynskiego ale nie rozumiem tego przesłania. Obecny Rad jako jedyny w Europie broni jeszcze wartości chrześcijańskich. Starają sie wprowadzać ustawy ktore zabraniają aborcji, zakaz handlu w niedziele, praworządności sejmowej, chronią i wspierają kościoły co nie podoba sie opozycji. Moi amerykańscy przyjaciele płakali i bili brawo kiedy czytali wiadomość o tym jak prezydent Duda złapał św Hosite, kiedy widzieli wielka pokutę Polaków na Jasnej Gorze, kiedy rząd w uroczystej Mszy św. powierzył Polske Najzwietsemu Sercu Jezusa. Kiedy zapytano rodzicow prezyxenta Dudy o to czego zycza swojemu synowi , odpowiedzieli ze tego aby był zbawiony. Myśle ze wszystko wymaga czasu a teraz toczy sie walka. Zły duch atakuje obecny rząd ponieważ dąży on do Boga. Potrzebna jest silna modlitwa i wsparcie.

  • Kasia pisze:

   Mysle, ze ksiedzu chodzi o cos wiecej niz tylko o ‚bronienie jeszcze’ wartosci chrzescijanskich. Pisze wyraznie, ze przede wszystkim o oparcie prawa o dekalog oraz ze trzeba to zrobic szybko, bo moze nie byc drugiej szansy.

   • Maggie pisze:

    @Kasia: masz rację, bo dla zrozumienia, trzeba się zagłębić w każde słowo i to przez pryzmat Bożych Przykazań i Pisma Świętego.

    @Patrycja: lepiej .. nie znaczy dobrze lub … że można spoczywać na laurach, jakby w połowie drogi. Nikt tu nie neguje potrzeby WIELKIEJ MODLITWY , bo tu staramy się w niej trwać i wspierać.

    Jeśli ktoś chciałby mówić o braku modlitwy u Księdza to Adama to (!) nie tylko, jest w błędzie ale …. nie od Boga taki temat/myśl pochodzi. Wymagać i przypominać rządzącym i opozycji ,bo opozycja też rządzi kiedy popiera lub się przeciwstawia (bez względu na przynależność partyjną), to obowiązek, kiedy składamy ręce i klękamy do modlitwy.

    Moźliwe, Patrycjo, że nie miałaś w szkole lektury Wyspiańskiego, a konkretnie „Wesela”, bo tam scena ze złotym rogiem jest bardzo wymowna i … mieliśmy już sytuacje w historii, że zaginął złoty róg, chochoł tańczył i pozostał tylko sznur … Dlatego list Ks.Adama jest tak ważny w każdym detalu.

    ❤️

    • Maggie pisze:

     POPRAWKA: IPad wprowadził swoje poprawki i jeszcze dodał słowo „to” przed imieniem Księdza, bo było takie „to” z wykrzyknikiem tylko (!) po imieniu.

     POWINO BYĆ:
     Jeśli ktoś chciałby mówić o braku modlitwy u Księdza Adama … to (!) nie tylko jest w błędzie ale …. nie od Boga taki temat/myśl pochodzi.

     P.S.
     Udało się wpisać, więc mam nadzieję, że opublikuje bez zmian, gdyż przed chwilą poprawiałam to, czego wcale nie napisałam w tej poprawce.

     Jezus jest Panem❣

  • Maggie pisze:

   Kochana, rządzą wszyscy, którzy zasiadają w Sejmie, w ratuszach miejskich etc. – i niech nikt pochopnie nie sądzi, że opozycja też nie rządzi.

   Spójrz ile niezgody i WIELE nie załatwionych spraw … i do tego mordowanie dzieciątek, skłanianie się do dawania przywilejów ” różno-tęczowcom”. Itd, itp. Przyjrzyj się dokladnie: ks.Adam ma słuszność i odwagę duszpasterza.

 28. maria pisze:

  OCALMY OJCZYZNĘ ODMAWIAJĄC RÓŻANIEC

  ks.Ireneusz Skubiś

  „Apelujemy, by cała Polska zaczęła odmawiać Różaniec za Ojczyznę ! Jest to szansa na ocalenie konkretnego człowieka i kraju. Nie ocalą nas ani ONZ, ani Unia Europejska, ani wielkie Niemcy czy Rosja. Ocalić nas może tylko sam Bóg, wielka Jego moc i święta Opatrzność.

  Trzeba nam więc wracać do Boga ! Wy, którzy bluźniecie, wracajcie do Boga ! Którzy łamiecie przysięgi małżeńskie, którzy się rozwodzicie i niszczycie życie swoje oraz własnych rodzin – wracajcie do Boga, doceńcie wartość życia rodzinnego ! Którzy krzywdzicie drugiego – dostrzeżcie w nim brata, wracajcie do Boga !
  więcej na stronie ;http://rozaniec.maryjni.pl/wydruki/strona_00_67.html

 29. XXX pisze:

  Od jakiegoś czasu czuję potrzebę modlitwy uniżenia na leżąco i…sprawia mi to jakąś przyjemność, może satysfakcje!? Ale ta modlitwa ,, dużo może”.

  • Maggie pisze:

   A może czujesz wówczas bardziej Bożą Obecność i stąd ta przyjemność(radość etc)?
   Bóg przemawia w różny sposób, zwłaszcza kiedy modlimy się z sercem i sercem.
   Jezus jest Panem❣

 30. Grace pisze:

  Witam!
  Do ks Adama!
  Moge tlumaczyc na jezyk ang
  Cokolwiek ks potrzebuje!

  Pozdrawiam
  Z Bogiem!
  Grace

 31. wobroniewiary pisze:

  A do czego ten komentarz?

 32. Stan pisze:

  Niech Bóg Będzie Uwielbiony w nas i przez nas ! Mamy potężny problem , coś się dzieje że dziś spokojnie śpimy a przodkowie i my przyrzekaliśmy Matce Maryji – Królowej Polski że będziemy bronić do ostatniej kropli krwi Życia Nienarodzonych oni nie mogą sie bronić nie maja adwokatów a my jak te nędzne kraatury nic, ale naprawdę za mało czynimy aby POLSKA BYŁA KATOLICKA !!! Potrzeba aby Śluby Jasnogórskie były wypełnione nie ma czasu na tych którzy łamią Notorycznie Prawo Potrzeba ludzi Sumienia aby zajeły się wypełnieniem zawartych przyrzeczeń . TO jest PIORTYTET DLA PAŃSTWA POLSKIEGO i nie ogłądaj się na nikogo WYPEŁNIAJ WOLE PANA ! 1 Pierwsze SOBOTY Miesiąca i wynagradzajmy Panu za zdradę !!! naszej Matki Królowej i Króla któremu obiecujemy aktami zawierzenia i nie wypełniamy WSTYD BRACIA I SIOSTRY że my tacy jesteśmy nie wierni WSTYD ! . Polsko jesteś Sykomorą sama nie wchodzisz ciasna brama i innym nie pozwalasz

 33. Stan pisze:

  Nam potrzeba Państwa Sprawiedliwego Prawdy I ‚” PRAWA BOŻEGO” potrzeba dziś i zawsze ! i niech tak się Stanie AMEN . WOŁAM O LUDZI SUMIENIA przejmijcie stery w POLSCE To jest wasz obowiązek wasza Królowa Polski pomoże ale Wiary Potrzeba gdzie jest wasza wiara i siła w czym pokładacie nadzieje ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s