Wielkie diecezjalne rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello w Zamościu

Zapraszamy na wielkie diecezjalne rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello w Zamościu – Stadion OSiR, 26 sierpnia 2017 r. Bilety i zapisy już wkrótce w parafiach, Katolickim Radiu Zamość, sklepach religijnych w każdym mieście diecezji i na stronie www.jezusnawschodzie.pl

Czas – 26 sierpnia 2017r. 
Miejsce: Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8 /stadion OSiR/
9.00   – zawiązanie wspólnoty /różaniec / uwielbienie
10.00 – konferencja I
11.30 – przerwa
12.00 – konferencja II
13.30 – obiad
15.00  – koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 – Msza św. – przewodniczy JE ks. bp Marian Rojek
18.00 – uwielbienie / adoracja Najświętszego Sakramentu / modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała

Przypomnijmy Wielką Pokutę:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Wielkie diecezjalne rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello w Zamościu

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Misjonarze
  Ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddu pochodzą z Sardynii, mają 30 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. W roku 2000 założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), które obecnie istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja. Są nadzwyczaj charyzmatycznymi kapłanami. Znaki, jakie Duch Święty ukazuje, posługując się nimi, są aż nadto widoczne – nawet dla ludzi niewierzących, którzy mają okazję przebywać w ich pobliżu. Jak to możliwe? Dlaczego inni kapłani tak rzadko dokonują podobnie mocnych znaków?

  Poniżej krótka rozmowa z ojcami nt. ewangelizacji, ubogich, charyzmatów oraz walki duchowej – warto się z nią zapoznać, aby wiedzieć czego spodziewać się podczas naszego spotkania!

  http://www.jezusnawschodzie.pl/misjonarze

 3. AnnaSawa pisze:

  Kardynał Sarah w Polsce

  Do Polski przybędzie ks. kard. Robert Sarah.
  Podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odwiedzi Kraków, Rychwałd i Niepokalanów.
  Lead Msza św. sprawowana 25 lipca o godz. 18.00 w bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie w rycie trydenckim będzie podsumowaniem wizyty ks. kard. Roberta Saraha. Po Eucharystii z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, ksiądz kardynał pobłogosławi samochody na placu przed bazyliką. Następnie w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z kardynałem połączone z dyskusją. Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów swoją wizytę rozpocznie w sobotę, 22 lipca, w Krakowie. O godz. 15.00 w auli bł. Jakuba Strzemię przy klasztorze Franciszkanów (ul. Franciszkańska 4, wejście od Plant) odbędzie się spotkanie autorskie z kardynałem poświęcone książce „Moc milczenia”. Jak powiedział gość z Watykanu, „jest to dalszy ciąg książki „Bóg albo nic”. – Bóg milczy.

  Jeśli chcemy Go odkryć, jeśli chcemy Go spotkać, trzeba nam nauczyć się trwać w ciszy.

  Nie ma bowiem innej drogi, by dojść do Boga, niż droga przez ciszę – powiedział autor publikacji.

  W niedzielę, 23 lipca, ksiądz kardynał uda się do Rychwałdu, by przewodniczyć Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00. Uroczyście ogłosi podpisany przez niego dekret dykasterii, którą kieruje, podnoszący do godności bazyliki sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej. To wyjątkowy prezent na 25. urodziny diecezji. Monika M. Zając

  Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
  http://wp.naszdziennik.pl/2017-07-15/274257,kardynal-sarah-w-polsce.html

 4. AnnaSawa pisze:

  Najnowsza książka autorstwa kardynała Saraha.
  Lektura tej książki pomaga w spotkaniu z Bogiem. W tym tygodniu ukaże się w języku polskim nowa książka autorstwa kardynała Roberta Saraha pt. „Moc Milczenia”.

  Autor jest prefektem Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Kardynał do niezwykłej rozmowy o odnajdywaniu Boga w ciszy zaprosił przeora klasztoru Wielka Kartuzja – Dom Dysmasa de Lassusa.
  – Rozważania podjęte w książce mogą być drogowskazem do nawrócenia – podkreśla tłumaczka Agnieszka Kuryś.
  – Jedną z inspiracji do powstania tej książki była przyjaźń kardynała z umierającym zakonnikiem – dodaje Kuryś.

  Książka „Moc Milczenia”, autorstwa kardynała Saraha, ukaże się nakładem Wydawnictwa Sióstr Loretanek.
  Radio Warszawa jest patronem medialnym tej publikacji.
  http://www.radiowarszawa.com.pl/najnowsza-ksiazka-autorstwa-kardynala-saraha/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Jak to mówią … „tylko w ciszy Pan Bóg słyszy”.
   /
   Poniżej wywiad z ks. Robertem kardynałem Sarah na temat „Siły ciszy” i dyktatury hałasu, który ukazał się w październiku 2016 r. w numerze francuskiej gazety La Nef. Wywiad został przeprowadzony przy okazji publikacji nowej książki kardynała pt. „La Force du silence” (Siła ciszy: przeciwko dyktaturze hałasu).
   (…)
   Święty Jan Paweł II uczy nas, że „tajemnica ciągle sama się zasłania, przykrywa się ciszą, w celu uniknięcia tworzenia bożka w miejscu Boga.” Chcę dzisiaj oświadczyć, że ryzyko, iż chrześcijanie staną się bałwochwalcami, jest wielkie. Więźniowie zgiełku niekończącego się ludzkiego przemawiania nie jesteśmy daleko od stworzenia kultu według naszych własnych wymiarów, jakiegoś boga na nasze własne podobieństwo. Jak zauważył kardynał Godfried Danneels „głównym błędem zachodniej liturgii, tak jak jest ona celebrowana w praktyce, jest to, że jest zbyt przegadana.”
   (…)
   http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=607&doc=552

 5. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Anny – dzień II

  Dzień 2 – 18 lipca
  Rozważaj wielką wiarę i jak skała niewzruszoną ufność świętej matki Anny!
  Modlitwa.
  Ku Tobie, święta matko Anno, podnoszę z ufnością wzrok, ponieważ Bóg Ciebie wywyższył, że stałaś się szczęśliwą matką Bożej Rodzicielki i babcią swego wnuka, Chrystusa Pana.
  Wzywam Ciebie, o zwierciadło i wzorze wiary i ufności, pocieszycielko smutnych i strapionych, abyś i mi wyjednała u wnuka Twego, Jezusa Chrystusa, żywą wiarę i niezachwianą nadzieję. Wstaw się za mną u Boga i u Twej córki Maryi, abym w licznych pokusach, cierpieniach, udrękach i niebezpieczeństwach nie załamał się i nie uległ, lecz wzmocniony łaską Bożą wytrwał cierpliwie.
  Spraw, o święta Anno, aby nawet moje krzyże i nieszczęścia, niepowodzenia i smutki, które znoszę cierpliwie i z poddaniem się woli Bożej, wyjednały mi koronę chwały w niebie, gdzie wraz z Tobą i Twą córką Maryją oraz ze wszystkimi świętymi chcę chwalić wnuka Twego, Chrystusa Pana przez wszystkie wieki. Amen.

 6. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Charbela – dzień piąty

  Święty Szarbelu umiłowany przez Boga, oświeć mnie, pomóż mi i naucz mnie miłowania Boga. Pospiesz mi na ratunek. Wrażliwy Ojcze, błagam Cię o łaskę (…).

  Święty Szarbelu, przyjacielu dźwigających krzyż, wstaw się za mną.

  Boże, wysłuchaj naszych próśb za wstawiennictwem Św. Szarbela. Ocal moje biedne serce i daj mi Twój pokój. Ukój niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.

  Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

 7. tu MariaPietrzak pisze:

  Medjugorje, 13 lipca 2017 r/
  Siostra Emmanuel /

  Matka Boża nie kryje przed nami, że Jej Serce cierpi, ponieważ jak powiedziała: „grzechy się mnożą, one są bardzo liczne”. Otóż grzech nigdy nie przyniósł ze sobą błogosławieństwa! W logice duchowej będziemy musieli cierpieć za ten bezmiar grzechów, jeżeli nie wejdziemy w szczerą skruchę i nie zmienimy kierunku naszego życia. Ale triumf Niepokalanego Serca zbliża się wielkimi krokami! Zacytuję tu proroctwo Patti Mansfield dane 3 czerwca, podczas spotkania z papieżem Franciszkiem w Rzymie z okazji Zesłania Ducha Świętego.

  „Bracia i siostry, gdy modliliśmy się do Ducha Świętego, Pan dał mi takie słowo:
  ‘Podnieście oczy i zobaczcie, pola są białe na żniwa.
  Jeśli będziecie mi posłuszni i będziecie posłuszni natchnieniu Mojego Ducha, zobaczycie już nieskończenie więcej niż moglibyście poprosić lub sobie wyobrazić. Zobaczycie jak moc Mojego Ducha zstępuje na rasę ludzką. Mówię to wam, pola są białe na żniwa, ale potrzebuję waszego posłuszeństwa. Potrzebuję waszej uległości, potrzebuję waszej wiary; a wtedy zobaczycie cuda, które was zadziwią, nieskończenie więcej niż to, o co możecie poprosić lub sobie wyobrazić, dla chwały Mojego Imienia.”
  /
  https://sremmanuel.org/newsletter/13-lipca-2017-r/

 8. AnnaSawa pisze:

  Przepraszam z góry za dwa poniższe filmy, ale umieszczam je po to, aby ukazać kolejne ataki na kościół katolicki…tym bardziej, że przystąpił do tego człowiek, który kojarzony był z nurtem katolicko-narodowym.
  Tym razem Marian Kowalski i pastor Paweł Chojecki.

  http://www.tygodniknarodowy.pl/7742/kowalski-katolicy-tepy-motloch-tluszcza-i-bezrozumne-bydlo-wideo/

  Modlitwa za ojczyznę i za nas wszystkich musi trwać nieprzerwanie, z jeszcze większym natężeniem.
  Matko Boża wyprowadź nas z tego chaosu. Amen.

 9. Janusz pisze:

  Miejmy nadzieje, że w przyszłości będzie dochodziło częściej do takich spotkań w naszym pięknym mieście jakim jest Zamość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s