Rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Św. Filomeny – możemy składać intencje, prośby i podziękowania.

Ks. Jarosław Wawak, proboszcz jedynej w Polsce parafii pw. św. Filomeny,  jak co roku, napisał do nas przypominając, że w jego parafii odbędą się uroczystości ku czci św. Filomeny (na dole jest podany szczegółowy program uroczystości) oraz informując nas, że możemy wysyłać tam swoje prośby, intencje i podziękowania. 

Święta Filomena – Nowenna: kliknij i kliknij

       Święta Filomena poniosła śmierć męczeńską w 302 r. w Rzymie, za panowania cesarza Dioklecjana. Pochodziła z greckiej rodziny arystokratycznej; jej rodzice Kalistos i Eutropia mieszkali w Nikopolis w Macedonii. Ojciec był zarządca prowincji. Małżeństwo długo było bezdzietne; ostatecznie ich lekarz, który był chrześcijaninem, sugerował, żeby modlili się do chrześcijańskiego Boga. Filomena urodziła się ok. 289 r. Po jej urodzeniu rodzice przyjęli chrzest.

    Od najmłodszych lat Filomena poświęciła swoje dziewictwo Panu Bogu, a jej serce pałało coraz większą miłością do Niebiańskiego Oblubieńca. Jej jedynym życzeniem było żyć tylko dla Niego, ale o jej rękę starał się sam cesarz rzymski Dioklecjan. Kiedy Filomena odmawiała mu z racji wyznawanej wiary chrześcijańskiej, została przez cesarza uwięziona, torturowana, a następnie umarła w okrutnych męczarniach. Jej tortury miały być zapłatą dla niej za okazaną cesarzowi wzgardę. Początkowo Dioklecjan postanowił skazać ją na taką samą karę na jaką Poncjusz Piłat skazał Pana Jezusa. Filomena została więc skazana na biczowanie. Kiedy jednak nie zmarła, ale nawet w cudowny sposób została wyleczona z ran, Dioklecjan postanowił wrzucić ją do Tybru, przywiązaną do kotwicy. Jednak aniołowie, w cudowny sposób, wydobyli ją z rzeki, tak, że i tym razem Filomena nie poniosła śmierci, ale została uznana za czarownicę. Następnie usiłowano pozbawić ją życia strzelając do niej z łuku, ale kiedy i to się nie udawało, Dioklecjan, który osobiście był świadkiem egzekucji, polecił, aby Filomenę przebić strzałami rozpalonymi w ogniu, ponieważ sądził, że czarownica nie ma władzy nad ogniem. Jednak strzały kierowane w dziewczynę zmieniały kierunek i ze zdwojoną siłą godziły w łuczników. Ostatecznie egzekucji dokonano przez ścięcie głowy.

       Po 1500 latach zapomnienia w katakumbach, św. Pryscylli drogocenne relikwie Świętej Filomeny, Dziewicy i Męczennicy, zostały odkryte 24 maja 1802 roku. Na grobowcu widniał napis Lumenia Pax Cum, co oznacza „Pokój tobie Filomeno”, albo „Pokój tobie ukochana.” Na grobowcu wyryte były ponadto: kotwica, dwie strzały, włócznia, gałązka palmy i kwiat lilii, symbolizujące śmierć przez utopienie, męczeństwo, palmę zwycięstwa i symbol dziewictwa.

W 35 lat po odkryciu relikwii ta młoda grecka księżniczka wyniesiona została na ołtarze i ogłoszona Cudotwórczynią XIX w., bo tak liczne i uderzające były cuda uzyskane dzięki jej potężnemu wstawiennictwu. Innym świętym dana jest zdolność wspomagania nas w jakiejś jednej szczególnej potrzebie, ale Święta Filomena posiada moc wspomagania nas we wszystkich potrzebach, cielesnych i duchowych. Zwracajmy się więc do niej z wielką ufnością, miłością i wiarą, ona jest bowiem „ukochaną córką” Jezusa i Maryi, córką, której niczego się nie odmawia”

Święta Filomena ma wielką moc u Boga. Jej dziewictwo i gotowość objęcia bohaterskiego męczeństwa uczyniły ją tak miłą Bogu, ze nigdy nie odmówi jej niczego, o co Go poprosi. Jest patronką na nasze czasy, od spraw beznadziejnych, Żywego Różańca, szczęśliwych narodzin dzieci, matek oczekujących potomstwa, matek i dzieci, ludzi interesu i w potrzebach finansowych, zdających egzaminy, szkół i konwentów, zakonników i zakonnic, misji i nawróceń, spokojnej i szczęśliwej śmierci, więźniów, chorych, umierających,katakumb. Jest „wszechstronną” Świętą.

Dodatkowa informacja od ks. proboszcza

– Każdego 11-go dnia miesiąca odbywają się nabożeństwa do św. Filomeny z możliwością uczczenia relikwii.
– W parafii można nabyć dewocjonalia związane ze św. Filomeną. Drogą listowną, e-mailową lub telefonicznie  można zamawiać Msze św., dewocjonalia, złożyć intencje do comiesięcznego nabożeństwa.

Parafia pw. św. Filomeny
ul. Kątecka 53, 55-080 Gniechowice
www.filomena.gniechowice.info
e-mail:  jwawak@wp.pl

Szczegółowy program uroczystości:
Od 2 do 11 sierpnia będzie Nowenna do św. Filomeny.

Główne uroczystości odbędą się 5 sierpnia w sobotę.

Porządek:
g. 11.00- Msza św. odpustowa z procesją
g. 13.00- Obiad dla pielgrzymów w sali wiejskiej
g. 15.00- Przedstawienie o św. Filomenie
g. 15.30- Nabożeństwo z możliwością uczczenia relikwii i olejem św. Filomeny
Będzie można nabyć dewocjonalia związane z Naszą Patronką.

Prośby, intencje i podziękowania można wysyłać na maila do ks. Jarosława lub wpisywać u nas pod wpisem w komentarzach – wszystkie one dotrą i będą omadlane zarówno podczas Nowenny jak i podczas głównej Mszy Św. odpustowej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „Rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Św. Filomeny – możemy składać intencje, prośby i podziękowania.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Filomeny

  Modlitwa przygotowawcza
  Przyjdź, Duchu Święty, wypełnij serca Twych wiernych i rozpal w nich ogień Twej Miłości.
  Prosimy Cię, o Panie, uprzedź nas Swymi zstąpieniami we wszystkich naszych poczynaniach, aby wszelka nasza modlitwa i czynność zaczynała się zawsze od Ciebie, i tak jak przez Ciebie rozpoczęta, przez Ciebie też była skończona. Amen.

  P. Boże, wysłuchaj mej prośby o pomoc!
  W. Panie! Pośpiesz mi z pomocą. Chwała Ojcu…

  Codzienna modlitwa podczas nowenny
  O czysta dziewico i niepokonana męczennico Jezusa Chrystusa, święta Filomeno! Z pełnym oddaniem klękam przed Bogiem i przed tobą, którą wybrałem za swą pośredniczkę i miłującą patronkę, abym mógł być zaszczycony twym wstawiennictwem u twego Boskiego Oblubieńca Jezusa Chrystusa i Maryi, Jego Najświętszej Matki. Wiem, że oboje niczego Ci nie odmawiają, i proszę cię z całym głębokim odczuciem mego serca, abyś spojrzała na mnie jako na jedno z twych dzieci i wzięła mnie w obronę przed mymi nieprzyjaciółmi. Zachowaj mi łaskę, abym do końca mego życia zachował swą duszę czystą od wszelkiej skazy i ozdabiał ją każdą cnotą. W szczególności chcę przyjąć z pełnym oddaniem memu Bogu wszystkie cierpienia, których zesłanie na mnie na tym świecie uważa za dobre dla oczyszczenia przez to mej duszy i dania jej okazji do uzyskania pokuty za wiele grzechów. Przyciągnięty twą wspaniałą łaskawością, proszę cię ze względu na twe wielkie i doskonałe zasługi o wybłaganie dla mnie upragnionej łaski (tu należy wymienić swe życzenie), której pokornie od ciebie oczekuję, jeśli jest ona zgodna z wolą Bożą i z pożytkiem dla mego zbawienia wiecznego. Proszę cię również o wyjednanie dla mnie pomnożenia wiary, nadziei, miłości i żalu za moje grzechy.

  Święta Filomeno, módl się za mną u Jezusa i Maryi! Amen.
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Dzień pierwszy
  Św. Filomena żyła wśród niebezpieczeństw i pokus tego świata. Jestem w podobnej sytuacji. Ale co za różnica między nią a mną! Ona nie była niewolnikiem tego świata a ja jestem być może od dawna spętany więzami zasad tego świata, nieczystych i śmiesznych obyczajów. Czy nie jestem związany grzeszną skłonnością, którą gani Ewangelia? Czy nie staram się, przypodobać się światu i być przez niego chwalonym?

  Rozważaj to, jak św. Filomena, będąc w centrum świata i nie zważając na prześladowania, zachowała dziewictwo. Zachowała tę piękną lilię czystości nienaruszoną aż do swej śmierci. Zastanów się nad sobą, jak ty uchybiłeś tej cnocie, która nas czyni równych aniołom.

  Ukorz się przed Bogiem, rozważając dziewiczą czystość św. Filomeny, która była wystawiona na niebezpieczeństwa świata i jego pokusy.

  Modlitwa

  Dostojna dziewico i wierna uczennico Ewangelii, niepokonana męczennico Jezusa Chrystusa, jesteś ozdobiona tak wieloma łaskami i tak wielką czystością i wśród niewiernego i zepsutego świata wzbogacona o tak żywą wiarę i tak nieustraszoną odwagę!

  Święta Filomeno, która dla twego Niebiańskiego Oblubieńca zachowałaś aż do ostatniego tchnienia niezachwianą wiarę i nienaruszoną czystość w czasach, gdy Rzym był pogański i niemoralny, i ofiarowałaś swe życie w najstraszliwszych mękach; proszę cię za twe szlachetne zasługi, uzyskaj dla mnie u Tronu Miłosierdzia łaskę wytrwania w wierze, łaskę czystości duszy i ciała i łaskę szczęśliwej śmierci w łasce Jezusa Chrystusa. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Modlitwa końcowa
  Chwalebna męczennico i oblubienico Jezusa Chrystusa! Bóg, który ci sprawił nieśmiertelną koronę chwały, nie był zadowolony z twych gwałtownych cierpień, które znosiłaś. Nie chciał, abyś od nich zmarła. Aby twe cierpienia przy tak wielu ranach i boleściach pomnożyć, przedłużył ci twe życie jako środek na zwiększenie twego zwycięstwa i twej nieśmiertelnej chwały, i w ten sposób uczynił cię w oczach duchów niebieskich wspanialszą a wśród chwalebnych męczenników dostojniejszą. Za dopustem Bożym zostałaś ponownie zakuta w kajdany i zaprowadzona przed sąd tyrana. Twa anielska czystość, twa święta wiara została wystawiona na nowe próby a twoi nieludzcy nieprzyjaciele, zwątpiwszy w pokonanie bohaterskiej wytrwałości twego serca, skazali cię na ścięcie. Była to ostatnia męka, która ukoronowała twe zasługi i wprowadziła cię chwalebnie triumfującą do Królestwa twego Boskiego Oblubieńca.

  Proszę cię na zakończenie tej nowenny, abyś rzuciła na mnie spojrzenie miłości. Racz pokazać mi przez dowód dobroci, że me modlitwy i poświęcenia są ci miłe. Uzyskaj dla mnie łaski, których pragnę dla mego zbawienia i wszystkie te, których potrzebuję, aby być zachowanym od śmierci wiecznej.

  Spraw, aby wszyscy ludzie znosili z cierpliwością obecne utrapienia, abyśmy zawsze byli pokrzepieni i pocieszeni twą słodką miłością; abyśmy z całego serca i w najgłębszej czci uwielbiali Trójcę Przenajświętszą i wzniosłą, która obdarzyła cię tyloma błogosławieństwami, wyposażyła cię w tak wielką czystość, ufność i siłę, która wyniosła cię na tak wysoki stopień świętości, pomagała ci wśród twych wrogów i w twej straszliwej śmierci i zaprowadziła cię w triumfie do wiecznej chwały. Tysięczne dzięki też dla Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej, Królowej Męczenników, która jak czuła matka pomagała ci podczas twych mąk swą potężną ochroną. Święta męczennico, mam nadzieję, że ty też mnie ochronisz – teraz, ponieważ czczę twe zasługi i twe chwalebne zwycięstwo. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Święta Filomeno,módl się za nami! Zachowaj nas od wszelkiego grzechu i obdarz nas anielską czystością!

  http://www.piens.pl/nowenna-do-sw-filomeny/

  • Paweł pisze:

   Jak można przeczytać na stronie http://catholicsaints.info/canonized-by-pope-gregory-xvi/ papież Grzegorz XVI kanonizował tylko 6 osób, a wśród nich właśnie św. Filomenę oraz Patrona dnia dzisiejszego (1 sierpnia) – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, Założyciela redemptorystów. Patrona adwokatów, spowiedników i teologów, zwłaszcza teologów moralistów.

   • Paweł pisze:

    Natomiast jeśli chodzi o Świętych, którzy mieli nabożeństwo do św. Filomeny, to na stronie http://catholicsaints.info/saint-philomena/ można przeczytać, że:

    „(…) Sł. B. Paulina Jaricot [założycielka Żywego Różańca] została w ciągu jednej nocy uzdrowiona [przy relikwiach św. Filomeny] z ciężkiej dolegliwości serca. (…)

    Papież Leon XII udzielił pozwolenia na wznoszenie ołtarzy i kościołów na jej cześć.
    Papież Grzegorz XVI zatwierdził jej kult publiczny i nazwał ją patronką Żywego Różańca.

    Św. Filomenie przypisane zostało też uzdrowienie papieża bł. Piusa IX, w czasie kiedy był jeszcze arcybiskupem Imoli; w 1849 papież ten nazwał ją patronką Dzieci Maryi.

    Papież Leon XIII zaaprobował ‚Bractwo św. Filomeny’ i podniósł je do rangi Arcybractwa.
    Papież św. Pius X podniósł to Arcybractwo do rangi Uniwersalnego Arcybractwa, a św. Jana Marię Vianneya nazwał jego patronem.

    Natomiast sam św. Jan Maria Vianney nazwał św. Filomenę ‚Nowym Światłem Kościoła Walczącego’ oraz miał silne i dobrze znane nabożeństwo do niej.

    Do innych [Świętych], którzy mieli znane nabożeństwo do niej, należeli:

    św. Antoni Maria Claret [Założyciel misjonarzy klaretynów i misjonarek klaretynek, do których wg danych z 1999 roku należało 95 Polaków i 12 Polek],
    św. Maria Eufrazja Pelletier [francuska zakonnica i założycielka zakonu],
    św. Franciszka Ksawera Cabrini [Włoszka, pierwsza kanonizowana obywatelka USA, Patronka emigrantów],
    św. Jan Nepomucen Neumann [biskup Filadelfii w USA, narodowości czeskiej],
    św. Magdalena Zofia Barat [Założycielka sióstr Sacré-Cœur, do których wg danych z 1999 roku należało 106 Polek],
    św. Piotr Chanel [misjonarz i pierwszy męczennik Oceanii, a także jej Patron],
    św. Piotr Julian Eymard [apostoł kultu eucharystycznego],
    bł. Anna Maria Taigi [mistyczka, tercjarka trynitarska].”

    • Paweł pisze:

     Jeżeli chodzi o obecność święta św. Filomeny w kalendarzu ogólnokościelnym, to na stronie https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1954 można przeczytać:

     „ŚWIĘTA CELEBROWANE W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH:
     Mszał Rzymski sprzed roku 1962 wyliczał (…) pewną liczbę obchodów w sekcji zatytułowanej ‚Msze dla niektórych miejsc’. Do tych obchodów należały:
     (…)
     Świętej Filomeny (11 sierpnia)”

     Natomiast o późniejszych losach tego święta można przeczytać na stronie https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1960 :

     „(…) Ogólny Kalendarz Rzymski (…) został zreformowany 23 lipca 1960 przez papieża Jana XXIII w motu proprio ‚Rubricarum instructum’. Ten kalendarz z roku 1960 został wcielony do edycji Mszału Rzymskiego z roku 1962, do której dalszego stosowania jako ‚nadzwyczajnej formy Rytu Rzymskiego’ upoważniło motu proprio papieża Benedykta XVI ‚Summorum Pontificum’ z 7 lipca 2007. (…)
     Papież Jan XXIII [dokonał ponadto] eliminacji [dosł.: supresji] niektórych świąt lokalnych w swojej instrukcji z dnia 14 lutego 1961 ‚De calendariis particularibus’. (…)
     Zgodnie z ‚De calendariis particularibus’ (par. 32 & 33), następujące święta lokalne ‚wprowadzane od czasów średniowiecza przez pobożność prywatną do publicznego kultu Kościoła’ zostały wyeliminowane [dosł.: stłumione], chyba że ‚naprawdę szczególne powody’ wymagałyby ich dalszego obchodzenia:

     Przeniesienie Domku NMP (10 grudnia)
     Oczekiwania NMP (18 grudnia)
     Zaślubiny NMP ze św. Józefem (23 stycznia)
     Ucieczki Naszego Pana Jezusa Chrystusa do Egiptu (17 lutego)
     Modlitwy Naszego Pana Jezusa Chrystusa (trzeci wtorek przed Popielcem)
     Wspomnienie Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa (drugi wtorek przed Popielcem)
     Św. Korony Cierniowej Naszego Pana Jezusa Chrystusa (piątek po Popielcu)
     Św. Włóczni i Gwoździ Naszego Pana Jezusa Chrystusa (drugi piątek po Popielcu)
     Św. Całunu Naszego Pana Jezusa Chrystusa (trzeci piątek po Popielcu)
     Pięciu Ran Naszego Pana Jezusa Chrystusa (czwarty piątek po Popielcu)
     Najdroższej Krwi Naszego Pana Jezusa Chrystusa (piąty piątek po Popielcu)
     Eucharystycznego Serca Pana Jezusa (czwartek po oktawie Bożego Ciała)
     Pokory NMP (17 lipca)
     Czystości NMP (16 października)

     Ponadto, święto św. Filomeny (11 sierpnia) zostało usunięte ze wszystkich kalendarzy lokalnych (z wyjątkiem tych dotyczących kościołów nazwanych jej imieniem oraz wybranych miejscowości, gdzie jej kult został dozwolony indultem lub cichą aprobatą biskupa diecezjalnego), a to z powodu wątpliwości co do historyczności jej istnienia i męczeństwa.”

 3. mała pisze:

  Proszę o łaskę zdrowia, pracy oraz o łaskę nawrócenia dla paru osób w rodzinie

 4. mała pisze:

  Dziękuję za wszystkie łaski dotąd otrzymane a proszę o zdrowie dla mnie, mojej rodziny i o łaskę zerwania z nałogiem alkoholizmu dla Tadeusza i Sławomira

 5. wobroniewiary pisze:

  2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Za zgodą biskupa diecezjalnego odpust ten może być przeniesiony na niedzielę, która poprzedza 2 sierpnia lub po nim następuje.

  http://www.niedziela.pl/artykul/7079/nd

 6. mała pisze:

  Piosenkarka Katarzyna Sobczyk zmarła 28 lipca 2010 r. w hospicjum na Ursynowie. Ostatnio pojawiła się dotąd nieopublikowana rozmowa z nią. Życzyła sobie by jej słowa zostały opublikowane dokładnie 7 lat po jej śmierci. Z wywiadu możemy dowiedzieć się o tragedii jaka spotkała ją w młodości

  W rozmowie przed śmiercią Sobczyk wyznała tragiczną tajemnicę ze swojej przeszłości:
  -Zabiłam. Miałam wtedy 18 lat. Byłam w ciąży, z saksofonistą. Bardzo go kochałam i on mnie wtedy też kochał. Powiedział: fajnie, będziemy mieli dziecko. Niczym się nie przejmuj, tylko jeszcze zaśpiewaj w Opolu. Zaśpiewałam i za tę piosenkę: „Nie wiem, sama nie wiem, czy to warto kochać ciebie”. Dostałam nagrodę. 1965 rok. A potem on zaprowadził mnie do lekarza i usunęliśmy tę ciążę. Byłam w takiej rozpaczy, płakałam dzień i noc, gorączkowałam, umierałam prawie. Ale Bóg pozwolił mi przeżyć. Kiedy przyznałam się mamie, powiedziała: córcia, co ty zrobiłaś, przecież ja bym ci to dziecko wychowała, pomogłabym ci. Ale było za późno. Wiesz, że ten dzieciaczek śni mi się? Wyciąga rączki: mama, mama. Budzę się na poduszce mokrej od łez. – powiedziała Sobczyk.
  -Jedyne, co mogłam wtedy zrobić, to zerwać z tym chłopakiem. Nie chciałam na nikogo patrzeć. Moja wielka miłość mi minęła. Została krzywda. Nie mogłam z nim być, bo on nie chciał dziecka – stwierdziła piosenkarka.

  http://malydziennik.pl/tragedia-znanej-polskiej-piosenkarki-w-przeszlosci-zdecydowala-sie-na,6834.html

 7. Beata pisze:

  Proszę o modlitwę o jak najszybsze wyjście z ogromnych długów Mariusza i Beaty i spokój rodzinny i finansowy.Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Józef Tabor pisze na fb:
   Moi drodzy! W czasie pierwszej pielgrzymki do Polski Papież Jan Paweł II mówił w Warszawie:”Nie sposób zrozumieć tego miasta Warszawy,która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą,na walkę,w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi,na walkę,w której legła po własnymi gruzami – jeśli się nie pamięta,że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus Zbawiciel,ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu.”Panie Jezu dźwigający krzyż na Krakowskim Przedmieściu wołasz do nas W GÓRĘ SERCA.Wznosimy dziś w górę serca,a wspominając wszystkich poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim,umacniamy się Twoją obecnością,i wznosimy nasze serca w górę,modląc się o pomyślność dla naszej Ojczyzny”.
   KOCHANI. Radosnego świętowania 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Chwała Bohaterom !!! Niech nam, naszą Ojczyznę, Miasto Niezłomne,błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.

 8. Danuta pisze:

  Proszę o wstawiennictwo Świętą Filimenę, o nawrócenie męźa i syna, przypadki trudne ale dla Ciebie Pan Jezus i Maryja uczynią wszystko o co poprosisz. Błagam o ratunek dla wszystkich niewierzących.

 9. Ania W. pisze:

  Proszę o zdrowie dla mego taty i córki oraz o zgodę w rodzinie

 10. Lucyna pisze:

  Dziękuję za wszystkie łaski ,za środki finansowe proszę o uwolnienie od zła mego męża o blogoslawienstwo Boże dla mnie i dzieci.

 11. małgorzata pisze:

  Proszę o błogosławieństwo finansowe dla mojej rodziny,uzdrowienie zębów, o uczciwą dziewczynę dla Kamila by polepszyło mu się finansowo, by Łukasz zdał poprawkę z matematyki i znalazł dobrą pracę.Żeby nasza rodzina żyła w Bożym Błogosławieństwie.

 12. Elżbieta pisze:

  Święta Filomeno,bardzo Cię proszę uproś u Pana Jezusa łaskę zdrowia dla mojej Mamy i Taty. Amen.

 13. Anna pisze:

  Błagam o modlitwę w intencji małżeństwa, za Darka który chce rozwodu. Proszę o modlitwę o ratunek dla mojego małżeństwa Matko Boża ratuj nas, sw Filomeno proszę oręduj za nami.

 14. Zofia pisze:

  Sw. Filomeno prosze,wybłagaj mi u Boga łaske uzdrowienia z ciężkiej choroby.

 15. Lila B pisze:

  Lila B: 23 lat:Za wszystkie osoby, mężczyzn .. których zgorszyłam jako nastolatka niemoralnym zachowaniem, ubiorem, rozmowami, zdjęciami na randkowych profilach, oby Bóg zechciał zmazać tego konsekwencje w ich duszach.. BÓG zapłać!

 16. rysik pisze:

  Święta Filomeo proszę o łaskę uzdrowienia dla mojej mamy z poważnej choroby.

 17. Aleksandra pisze:

  Szczęść Boże. Św. Filmeno proszę o wstawiennictwo w intencji nawrócenia Zosi, Wojtka, Andrzeja i Agnieszki

 18. Sylwia pisze:

  Kochani ,chcę się podzielić małym świadectwem ze Pan Bóg wysłuchuje nasze modlitwy.
  Rok temu mieliśmy z mężem plan jechać na Kalwarię Pacławską ale sprawy się skomplikowały i musiałam to przełożyć. Nie byliśmy na Wielkim odpuście ,niestety nie dało się inaczej.
  Teraz w tym roku też mieliśmy zamiar. Lecz nigdzie nie było wolnego miejsca. Zadzwoniłam tam gdzie kiedyś nocowaliśmy. Niestety Pani powiedziała że nie ma szans, bo wszystkie miejsca ma obsadzone. Szukałam innych ale nic nie znalazłam. Zrobiło mi się smutno bo bardzo chcę jechać. Powiedziałam w głębi serca :
  Panie Boże pomóż znaleźć nam nocleg, TY wiesz że bardzo tego pragnę a nie ma nic..
  Upłynęło jakieś 15 min. dzwoni telefon. Patrzę znajomy nr. w pewnym momencie myślę, może Pani do której dzwoniłam się pomyliła. Ale odebrałam.
  Pani która wynajmuje pokoje mówi mi że ma jeden pokój wprawdzie dla kogoś innego z rodziny ,ale ich ulokuje gdzie indziej więc jeden się zwolnił :). Jakaż była moja radość gdy to usłyszałam! 🙂
  Powiedziałam że się bardzo cieszę!.Że nie musimy mieć wygód byle się umyć i wyspać.
  Powiedziałam Pani że było mi smutno że nic nie znalazłam. I że pomodliłam się do Pana Boga o pomoc.
  Pani była też bardzo zaskoczona ale też się ucieszyła 🙂 . Powiedziała że jeżeli się ufa Panu Bogu to on pomaga w każdej sprawie! – czyż to nie piękna odpowiedź. Pan Bóg pomaga nam w przyziemnych sprawach, jeżeli o to poprosimy z ufnością i czystą miłością do Niego. Niech Bóg będzie Uwielbiony!! <3.

 19. Lila B pisze:

  O nawrócenie na wyznanie katolickie w Boga dla Ofeli G. i Jej córki Ani

 20. Lucyna pisze:

  Sw.Filomeno proszę Cię o uzdrowienie z chorób skórnych i powrót męża.Dziękuję.

 21. Justyna pisze:

  Św. Filomeno błagam o wstawiennictwo w intencji mojej siostry i opiekę nad jej dziećmi. Proszę o dar nawrócenia, zgody i trzeźwości w mojej rodzinie!
  Bóg zapłać!

 22. Agnieszka pisze:

  O Boże błogosławieństwo dla mojej rodziny oraz potrzebne łaski.

 23. Ulcia pisze:

  Proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej rodziny, dobre żony dla synów i żywą wiare dla nich, o madrosc dla rzadzacych w Ojczyznie i mojew pracy.

 24. Ka. pisze:

  O nawrócenie osoby Bogu wiadomej. O łaskę wyleczenia z choroby uszu i głowy dla osób Bogu wiadomych. O Boże błogosławieństwo dla mojej rodziny oraz potrzebne łaski.

  • Jadwiga pisze:

   SW.Filomeno strzez nas od zlego.ZA Twoim wstawiennictwem,prosze o umocnienie w wierze w Bogu calej mojej rodziny.O opieke we wszystkich przedsiewzieciach,zgodnych z wola Boza.

 25. Ela pisze:

  Przez wstawienctwo sw.Filomeny proszę o laski wyproszenia u Pana Jezusa rozwiazania naszych problemow finansowych.O mocna i silna wiare dla mojej rodziny.Iuzdrowienie mnie i mojego męża z chorób jesli jest taka wola Pana.BÓG ZAPŁAĆ ZA MODLITWĘ.

 26. Agnieszka pisze:

  O zgodę w rodzinie, pracę i rozwiązanie beznadziejnej sytuacji

 27. Elżbieta pisze:

  Święta Filomeno tak bardzo proszę Cię o Wstawiennictwo przed Bogiem za moją córką Kasią o jej uwolnienie od wszelkiego zła,udręczenia,lęków,agorafobii,natręctw,bezsenności;o uleczenie jej pamięci z bolesnych historii życia a szczególnie ze spotkania pewnej osoby,która ją bardzo skrzywdziła i o uzdrowienie jej ducha,psychiki i ciała;o Pokój serca i Radość Ducha Świętego dla Kasi i o Sakrament Pojednania i Eucharystii.

 28. Aga A pisze:

  Św Filomeno wyproś łaskę wiary takiej co góry przenosi dla Patryka Pauli i Natalii proszę prowadż ich drogą Bożą.

 29. Kasia pisze:

  Panie błagam ratuj moje małżeństwo

 30. Anna Uszpolewicz pisze:

  Święta Filomeno, uproś u Boga Ojca łaskę wzrostu dla mojej córki Oli oraz wyzwolenie z trapiących mnie i moich najbliższych w rodzinie zniewoleń , przywiązań i nałogów.

 31. leszek pisze:

  Dziękuję Ci święta Filomeno za wysłuchane prośby, za łaski i dary udzielone za Twoim wstawiennictwem i proszę o dalszą opiekę i łaski potrzebne dla mojej córki Weroniki i jej sympatii Karola oraz dla moich dzieci chrzestnych – Leny i Aleksandra – dla ich rodziców i całej rodziny. Proszę o wstawiennictwo w moich intencjach, szczególnie o czystość i cierpliwość.

 32. magda pisze:

  Święta Filomeno pokornie proszę wstaw się u Pana za moją rodziną,najbliższą i tą dalszą .O wypełnienie sie woli Bożej w nas.

 33. Prosze o wstawiennictwo sw Filomeny w mojej trudnej sytuacji zyciowej I opieke podczas kolejnego roku moich studiow.

 34. Iwona pisze:

  Św. Filomeno, wstaw się proszę za nawróceniem moich synów, męża, brata, chrześniaków…wszystkich moich bliskich. Uproś im tę łaskę, a też łaskę żalu doskonałego i prawdziwej ufności w Boże miłosierdzie w ostatniej godzinie. Pamiętaj też przed Panem o dzieciach, tych niechcianych, chorych, odrzuconych, głodnych, cierpiących i tych zagrożonych zepsuciem, w tym homoseksualizmem. Proszę, wstaw się też za ludźmi w rozpaczy. I uproś wszelkie potrzebne łaski dla tych, których kiedykolwiek skrzywdziłam. Dziękuję, święta Filomeno.

 35. Maggie pisze:

  Święta Filomeno, oto ja z moim bagażem i litanią próśb,staję przed Tobą. Spójrz z Nieba na mnie i mi bliskich, na WOWIT’ów, na Polskę, Kościół i Świat i módl się za nami.

 36. Anna pisze:

  Św. Filomeno wyproś mi proszę łaskę dobrej spowiedzi i miłosierdzia u Boga dla mnie i mojej rodziny. Aby Bóg zachował nas od śmierci wiecznej.

 37. Pingback: Święta Filomeno módl się za nami | Serce Jezusa

 38. Cecylia pisze:

  Święta Filomeno wstaw się u Matki Bożej Anielskiej za dwu letnim Sebastiankiem ,który często choruje. W obecnej chwili przebywa w szpitalu na zapalenie trzustki.
  Dziękuję,że wysłuchujesz naszych próśb i orędujesz za nami.

 39. Justyna pisze:

  Dziekuje za wszystkie laski otrzymane za wstawiennictwem sw Filomeny.Prosze o laske nawrocenia dla Pauliny, laske pracy i laske rozwiazania problemu w malzenstwie

 40. Marzena pisze:

  Św. Filomeno oddaję Tobie i Matce Niepokalanej życie moje, córki i męża. Wstawiaj się u tronu Bożego za nami. Jezu Ty znasz moje wszystkie intencje. Proszę o miłosierdzie Boże, błogosławieństwo, pokój w rodzinie, miłość, prawdę i dobro.
  Jezu bądź błogosławiony we wszystkich Świętych, w Św. Filomenie.

 41. Ewa pisze:

  Dziękuję Ci św Filomeno za Piotrusia, którego wierzę, że mi wyprosiłaś z Matką Bożą u Boga. Za pomoc w sprawach finansowych razem ze św Józefem. Proszę o dobre wyjście z mojego kryzysu małżeńskiego. Ewa

 42. Asia pisze:

  Swieta Filomeno prosze wypraszaj u Boga by w ojczyznie parafii i rodzinie wzrastala wiara nadzieja i milosc. Prosze tez o dar trzezwosci dla polakow. By Duch sw .szczodrze.obdarowywal swymi darami rzadzacych Polska,a takze naszych Biskupow .

 43. Lena pisze:

  Św. Filomeno proszę Cię o nawrócenie dla taty i babci, o pogłębienie wiary, o radość z życia, o wewnętrzny spokój,o cierpliwość, o pracę dla mnie, o mieszkanie dla naszej rodziny.

 44. kasia pisze:

  Przez wstawiennictwo Św. Filomeny proszę o pracę dla mnie , aby Ania i Monika znalazły lepsze prace , aby Ania zdała egzamin na prawo jazdy

 45. E. pisze:

  O wypelnienie obietnic, ktore Pan Bog zlozyl w moim sercu. O laski i Boze blogoslawienstwo dla calej rodziny i prace dla brata.

 46. Anna pisze:

  Proszę o zdrowie i dar macierzyństwa dla Anny oraz o wiarę i nawrócenie dla Adriana

 47. bea pisze:

  Święta Filomeno,
  oto u Twoich stóp stoję ja, nędzna dusza potrzebująca Boskiej pomocy.
  Zwracam się do Ciebie z prośbą o wstawiennictwo w niezwykle ważnej dla mnie sprawie.
  Wyproś cud pomyślnego jej zakończenia. Wysłuchaj również modlitwę o zdrowie moje i moich najbliższych. Oraz proszę o bezpieczny pobyt i powrót do domu mojej córki.
  Błagam Cię, zanieś moją prośbę przed oblicze Boga Najwyższego i Trójcy Przenajświętszej.
  W Tobie jest cała moja nadzieja.Liczę na wielką potęgę Twojego wstawiennictwa.
  Nie ustaję w modlitwie.AMEN.

 48. grazyna pisze:

  Prosze o dar mestwa i wiary dla Jozefa

 49. ewak. pisze:

  Święta Filomeno-proszę Cię,wstaw się u Boga za moją rodziną.Proszę o światło wiary i potrzebne łaski Ducha Św.,o wyjście z mroku grzechu i wszelkich zniewoleń dla moich najbliższych.Serdecznie dziękuję za łaski już otrzymane i proszę-bądz nam pomocą.

 50. Karolina pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji zdrowia dla całej rodziny, za dusze w czyścu cierpiące, w intencji powodzenia w sprawach zawodowych, w intencji powodzenia na maturze dla siostry. Podziękowanie również za dotychczasowe łaski.

 51. Małgorzata pisze:

  ŚW. Filomeno , proszę Cię wyproś łaskę całkowitego uzdrowienia wzroku ,duszy i ciała , łaskę głębokiej wiary oraz dobry wybór drogi życiowej dla mojej córki Aleksandry. Proszę Cię o uzdrowienie i uwolnienie z chorób duszy i ciała , błogosławieństwo Boże oraz rozwiązanie problemów materialnych naszej rodziny . Proszę też o całkowite uzdrowienie Jerzego , Andrzeja i Marty.

 52. Jowita pisze:

  Sw. Filomeno prosze Cie o wstawiennictwo za moimi dziecmi Kacprem i Lenka. O wyproszenie lask duchowych, ktorych najbardziej potrzebuja, o nieustanna opieke Matki Bozej nad nimi o prowadzenie przez Ducha Sw. aby nie bladzily, wystrzegaly sie zla I mialy sile odpierania wszelkich pokus i zasadzek zlego ducha. Prosze Cie rowniez o wyproszenie laski poprawienia sie mowy mojej coreczki. Sw. Filomeno modl sie za nimi.. modl sie za cala moja rodzine. Dziekuje.

 53. Joanna pisze:

  Święta Filomeno. Proszę Cię o miłość oraz wzajemne zrozumienie w Naszej rodzinie. Proszę o zdrowie dla dzieci oraz szczególną opiekę nad dzieckiem które noszę pod sercem. Proszę aby maleństwo które zjawiło się tak niespodziewanie było kochane i wyczekiwane przez wszystkich członków rodziny. Spraw proszę abyśmy żyjąc blisko Boga potrafili cieszyć się sobą.

 54. a1912 pisze:

  Święta Filomeno proszę Cię o wstawiennictwo oraz wyproszenie potrzebnych łask dla Bartosza , Wiktora, Jakuba, Konrada , Kacpra, Bożeny, Piotra, Anny, Stanisława, Marcina, Wandy , Mirosława, Krzysztofa, Marii, Wiesława i Jerzego.

 55. Hanna pisze:

  Droga Święta Filomeno, błagam Cię z całego serca, wstawiaj się za nami w intencjach Panu Bogu wiadomych. Jezu ufam Tobie. PANIE JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ. Amen.

 56. Ania pisze:

  P Jezu Maryjo za wstawienictwem sw Filomeny prosze o wyzwolenie mnie i dzieci z grzechu, ze zla, zlych duchow ,przeklenstwa(rowniez dla innych osob z tym zwiazanych),o zdrowie duszy i ciala,o przywrocenie wszystkiego co w nas umarlo a co zlo zabralo,zabierz serca kamienne a daj serca podobne do serca twojego

 57. Władysław pisze:

  Święta Filomeno proszę Cię o łaskę wsparcia finansowego dla mojej rodziny, nie proszę o bogactwo, jedynie o pomoc w spłacie długów zaciągniętych dla ratowania życia i zdrowia naszej córeczki, która uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi. Patronko handlowców błagam o zarobienie pieniędzy, które pozwolą mojej rodzinie żyć godnie. Spraw; abym mógł ze spokojem dziękować Ci za łaski których doświadczę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s