Ks. Dolindo: Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu! Zbieramy intencje do grobu ks. Dolindo

Podaj w komentarzu intencje a jedna z osób jadących na sierpniową pielgrzymkę do Włoch zapuka do grobu księdza Dolindo w intencjach wszystkich Czytelników „Wowit”, którzy tego chcą i którzy pragną jego wstawiennictwa w naszych codziennych sprawach i troskach.
Dołącz duchowo do pielgrzymki i omadlaj ją codziennie jednym „Zdrowaś Maryjo”

Jest styczeń 2015 r. Przy via Salvatore Tommasi 20, w kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa w Neapolu, mimo rzęsistego deszczu, przed obłożoną wotami dziękczynnymi za wyproszone cuda czarną płytą nagrobka ks. Dolindo Ruotolo ustawia się kolejka ludzi. I każdy do grobu… puka.

„Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu!” – czyta mi Grazia Ruotolo, krewna sługi Bożego. – To z testamentu wuja. Nikomu za życia nie odmawiał. Enrico Medi, naukowiec, słuchał kazań ks. Dolindo na kolanach! Wielu trafiało tu z San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio ich wyrzucał: „Po co tu przyjeżdżacie!? Macie w Neapolu świętego kapłana, do niego idźcie!” – śmieje się elegancka, starsza już Włoszka. – Ludzie rozchwytywali jego książki, a setki osób wracały do Kościoła, nawet mafiozi”.

Neapolitańczyk – trwa jego proces beatyfikacyjny – nosił na ciele niewidzialne znaki męki Chrystusa. To do niego św. o. Pio kierował ludzi. „Idźcie do ojca Dolindo!” – odsyłał pielgrzymów kapucyn. A o. Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”. „Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

„On urodził się świętym. Święty Antoni, Franciszek czy Augustyn – oni wszyscy najpierw wiedli ziemskie, czasem wręcz upojne życie, a potem nawracali się i stawali świętymi. A ks. Dolindo świętym się urodził. Które dziecko w wieku dwóch lat czuje Jezusa żywego na ustach mamy, zapach Jezusa na jej płaszczu, kiedy wraca ze Mszy? A Dolindo to czuł. Które dziecko, bite do krwi, z otwartymi ranami po operacji, któremu ojciec wykręca ręce, a potem zamyka je w komórce z węglem i szczurami, w bezgranicznym strachu modli się za tego samego tatę i wychwala Boga? Kto wystrugałby potem własnymi rączkami krzyż i całował go z miłości do Męki Chrystusa? Powtarzam to wszędzie: urodził się świętym. Który kapłan odsunięty na dwadzieścia lat od odprawiania Mszy i od spowiedzi nie tylko zostanie w Kościele, ale i będzie go kochał? I nie pozwoli powiedzieć o Kościele złego słowa? Heros pokory! Kto przed tymi, którzy obrzucają go oszczerstwami, klęka i błogosławi im? Święty”.
Grazia Ruotolo, najbliższa żyjąca krewna Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, Neapol, styczeń 2015 roku.

Wszystkie troski powierz Panu Jezusowi mówiąc „Ty się tym zajmij”

Nic, co wyszło spod pióra ks. Dolindo, ani jedno słowo, nie może zostać zaprzepaszczone. Święty to kapłan. św. o. Pio, 1967 rok

Ze wstępu do książki ks. Roberta Skrzypczaka:

(…) Po raz pierwszy zetknąłem się z ks. Dolindo za pośrednictwem jego charakterystycznej modlitwy: Jezu, Ty się tym zajmij. Mówili mi o niej moi włoscy przyjaciele, Bruno i Silvia Serafini z Maceraty na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, goszcząc mnie jeszcze jako seminarzystę podczas letniej praktyki językowej. Zapamiętałem wówczas brzmienie modlitwy, nie wiedząc, od kogo ona pochodzi. Jako młody kapłan natrafiłem na ślad o ks. Dolindo, wczytując się w biografie św. o. Pio. Wywarł na mnie wrażenie „ślad” ukryty w reprymendzie włoskiego stygmatyka pod adresem pielgrzymów z Neapolu: czemu przychodzicie do mnie, skoro u siebie macie świętego! Postanowiłem tym „śladem” podążyć. Zadałem sobie pytanie: kim jest ów święty z Neapolu? Po kilku latach pracy w duszpasterstwie akademickim wyjechałem na staż naukowy do Włoch. Zgłębiając „włoski personalizm”, natrafiłem na bł. Antonia Rosminiego i na ks. Dolindo Ruotolo, dwóch kapłanów zranionych trudną miłością do Kościoła. Podobne doświadczenie bolesnej próby wiary w swoim Kościele, podobna postawa heroicznej pokory i miłości do Matki Eklezji.

Wyprzedzili epokę, dlatego też wydawali się do niej niedopasowani. Mimo że dzielił ich dystans całego pokolenia – ks. Dolindo urodził się dwadzieścia siedem lat po śmierci ks. Antonia – połączyła ich heroiczna walka o autentyczność przesłania ewangelicznego i wysiłek najdoskonalszego spojenia go z życiem. Obaj zderzyli się z Goliatem Świętego Oficjum, starli się z obawami i lękami epoki, gnuśnym letargiem, któremu uległo wielu stróżów Dobrej Nowiny. Kluczem do osiągnięcia zwycięstwa na krzyżu jest zawsze gotowość do wstąpienia na niego i oddania życia. Tak, jak zrobił to Chrystus. Antonio Rosmini musiał o ponad pół wieku dłużej od ks. Dolindo czekać na rehabilitację. Za to o wiele szybciej zasłużył na uznanie świętości życia. Został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI w listopadzie 2007 roku. Sprawa kapłana z Neapolu jeszcze czeka na swój chwalebny finał w Kościele.

Zapoznawałem się z nielicznymi książkami o ks. Dolindo, z jego autobiografią, kwiatkami, listami do kapłanów i do swych duchowych córek. Pewnego razu dowiedziałem się o jego charyzmacie proroctwa wyrażanym za pośrednictwem immaginette i z niezwykle miłym zaskoczeniem natrafiłem na ślad jego profetycznej intuicji wyrażonej trzynaście lat przed wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, co do przyszłej konfrontacji Jana Pawła ii z ateistycznym światem komunizmu. Dotarłem też do świadectw o nim arcybiskupa Pavla Hnilicy, słowackiego bohatera podziemnej walki o przetrwanie Kościoła u naszych południowych sąsiadów ….

Czytaj więcej: kliknij

******
Aktualny program  – kliknij

Wyjazd na grób ks. Dolindo został dodany do programu na naszą „wowitów” prośbę – będzie zrealizowany, jednak jest to dodatkowy koszt 20 Euro. Ponadto będzie aż 6 wyjazdów nad morze, ale noclegi będą w San Giovanni Rotondo oraz u sióstr Loretanek w Loreto (mamy aż 3 dni na Loreto i morze).

Intencje prosimy wpisywać do 15 sierpnia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

668 odpowiedzi na „Ks. Dolindo: Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu! Zbieramy intencje do grobu ks. Dolindo

 1. iwona pisze:

  prosze o nawrocenie mojego meza i uwolnienie od nalogow.Iwona

 2. Małorzata pisze:

  Św.Ojcze Dolino proszę o zdrowie i opiekę nad córkami i wnuczkiem .Proszę Cię Ojcze pomagaj nam we wszystkich trudnych sytuacjach życiowych , aby nasz Pan Jezus zajął się tym o co proszę. Prosi Małgorzata.

 3. Eugenia pisze:

  Ojcze Dolindo pukam do Ciebie i proszę przez pośrednictwo Najświetszej Maryi Panny o nawrócenie mojego syna Adama , rodziny i znajomych i silna wiarę wnuka Eryka. Prosze o łaskę życia i zdrowia dla nich, zerwanie z nałogami palenia i uzależnienia od gier komputerowych.
  Prosze Cię o miłość w rodzinie i dobrą pracę dla syna i synowej.
  Dziekuję Bogu za rozwiązanie trudnych spraw życiowych.
  Jezu Ty się tym zajmij !

 4. Agata pisze:

  Proszę o uzdrowienie mojej córeczki Ritki. Jezu Ty się Tym zajmij!

 5. Iwona pisze:

  Prosze aby maz wrocil do nas.dostal tu prace i zebysmy zyli razem jako rodzina i byli bardzo szczesliwi Dziekuje Iwona

 6. Barbara pisze:

  Ojcze Dolindo,prosze o Twoje wstawiennictwo za mojego syna,o duchowa przemiane,zdrowie,szczesliwy przebieg operacji, i we wszystkich jego problemach oraz o dobra żone dla niego.Prosze wstaw sie za niego u Pana.Prosi mama Barbara

  • Iwona pisze:

   Prosze aby moj maz juz zalozyl z powrotem obraczke i zaczal uzywac slowa zona do mnie aby zaczelo mu zalezec aby wrocic do nas ,Prosze i dziekuje Iwona

 7. Sebastian pisze:

  Ojcze Dolindo, pukam do Ciebie i proszę Boga za Twoim wstawiennictwem o znalezienie pracy oraz wyzwolenie z depresji i nałogów.

 8. Renata pisze:

  Ojcze Dolindo prosze o uzdrowienie mnie z depresji lekow .Prosze o uzdrowienie mojego meza idzieci.Prosze o wiare i milosc w rodzinie.O opieke nad wnukami .Prosze upros u Pana Boga laski o ktore cie prosze z glebi serca,

 9. Bogumila pisze:

  ojcze Dolindo proszę Cie o modlitwę wstawiennicza w intencji Bogdana o laske zdrowia dla niego o dary Ducha sw o opieke nad Ela, Antonim, Jolanta, Ryszardem, Bogumilem. Modl się za nami w tych trudnych sprawach, Ty się tym zajmij

 10. Bożena pisze:

  Ojcze, proszę zaopiekuj się moimi synami, módl się aby wzmocniła się ich wiara, aby żyli mądrze i dokonywali dobrych wyborów. Spraw aby zawsze kroczyli Bożymi drogami. Pomóż proszę Jakubowi, aby dobrze zdał maturę, wybrał dobre studia i drogę życiową, Filipowi w ukończeniu studiów i znalezieniu dobrej pracy. Proszę Cię ojcze, by moja operacja odbyła się bez przeszkód w wyznaczonym czasie i pozwoliła mi wrócić do zdrowia.
  Jezu, Ty się tym zajmij. Proszę. Jezu, ufam Tobie!
  Jezu, dziękuję Ci za dobrego męża.

 11. Irmina S. pisze:

  Intencja modlitewna. Mam na imię Irmina proszę o modlitwę w mojej intencji chodzi o uzdrowienie z licznych połamań związanych z wypadkiem samochodowym któremu uległam 7 list 2015 roku do teraz borykam się z licznymi operacjami i trudnościami w chodzeniu i normalnemu funkcjonowaniu. Proszę tez o modlitwę za mojego narzeczonego aby był zdrowy i wyszedł z długów które zaciągnął aby uratować mi nogi oraz za wszystkich ludzi którzy nie wierzą w Boga i dusze czyśćcowe.

 12. Malgorzata pisze:

  Ojcze Dolindo pukam do Ciebie i proszę Cię o rozwiązanie moich problemów w pracy. Malgorzata K.

  • Bożena pisze:

   Ojcze Dolindo pukam do Ciebie i proszę Cię o modlitwę za mnie i moje dzieci.O przebaczenie wszystkich grzechów.Za wszystkie dusze cierpiące w czyśćcu.O chrzest dla dzieci nienarodzonych. O wiarę dla całej rodziny.O chrzest w kościele dla mojego wnuka.O żonę religijną dla Rafała
   .O zdrowie ,miłość,zgodę w rodzinie i rozwiązanie wszystkich moich problemów.
   JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.-Bóg zapłać!

 13. Wanda pisze:

  O łaskę nawrocenia mojego męża.

 14. Danusia pisze:

  Najbardziej z pokornych ojcze Dolindo pociesz mnie.Proszę o Twoje wstawiennictwo przed Bogiem.Człowiek który zatruwa nam życie opuścił to miejsce.Proszę o rozwiązanie sytuacji zdrowia i pracy. JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.Pukam do Ciebie trzy razy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s