Ks. Dolindo: Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu! Zbieramy intencje do grobu ks. Dolindo

Podaj w komentarzu intencje a jedna z osób jadących na sierpniową pielgrzymkę do Włoch zapuka do grobu księdza Dolindo w intencjach wszystkich Czytelników „Wowit”, którzy tego chcą i którzy pragną jego wstawiennictwa w naszych codziennych sprawach i troskach.
Dołącz duchowo do pielgrzymki i omadlaj ją codziennie jednym „Zdrowaś Maryjo”

Jest styczeń 2015 r. Przy via Salvatore Tommasi 20, w kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa w Neapolu, mimo rzęsistego deszczu, przed obłożoną wotami dziękczynnymi za wyproszone cuda czarną płytą nagrobka ks. Dolindo Ruotolo ustawia się kolejka ludzi. I każdy do grobu… puka.

„Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu!” – czyta mi Grazia Ruotolo, krewna sługi Bożego. – To z testamentu wuja. Nikomu za życia nie odmawiał. Enrico Medi, naukowiec, słuchał kazań ks. Dolindo na kolanach! Wielu trafiało tu z San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio ich wyrzucał: „Po co tu przyjeżdżacie!? Macie w Neapolu świętego kapłana, do niego idźcie!” – śmieje się elegancka, starsza już Włoszka. – Ludzie rozchwytywali jego książki, a setki osób wracały do Kościoła, nawet mafiozi”.

Neapolitańczyk – trwa jego proces beatyfikacyjny – nosił na ciele niewidzialne znaki męki Chrystusa. To do niego św. o. Pio kierował ludzi. „Idźcie do ojca Dolindo!” – odsyłał pielgrzymów kapucyn. A o. Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”. „Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

„On urodził się świętym. Święty Antoni, Franciszek czy Augustyn – oni wszyscy najpierw wiedli ziemskie, czasem wręcz upojne życie, a potem nawracali się i stawali świętymi. A ks. Dolindo świętym się urodził. Które dziecko w wieku dwóch lat czuje Jezusa żywego na ustach mamy, zapach Jezusa na jej płaszczu, kiedy wraca ze Mszy? A Dolindo to czuł. Które dziecko, bite do krwi, z otwartymi ranami po operacji, któremu ojciec wykręca ręce, a potem zamyka je w komórce z węglem i szczurami, w bezgranicznym strachu modli się za tego samego tatę i wychwala Boga? Kto wystrugałby potem własnymi rączkami krzyż i całował go z miłości do Męki Chrystusa? Powtarzam to wszędzie: urodził się świętym. Który kapłan odsunięty na dwadzieścia lat od odprawiania Mszy i od spowiedzi nie tylko zostanie w Kościele, ale i będzie go kochał? I nie pozwoli powiedzieć o Kościele złego słowa? Heros pokory! Kto przed tymi, którzy obrzucają go oszczerstwami, klęka i błogosławi im? Święty”.
Grazia Ruotolo, najbliższa żyjąca krewna Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, Neapol, styczeń 2015 roku.

Wszystkie troski powierz Panu Jezusowi mówiąc „Ty się tym zajmij”

Nic, co wyszło spod pióra ks. Dolindo, ani jedno słowo, nie może zostać zaprzepaszczone. Święty to kapłan. św. o. Pio, 1967 rok

Ze wstępu do książki ks. Roberta Skrzypczaka:

(…) Po raz pierwszy zetknąłem się z ks. Dolindo za pośrednictwem jego charakterystycznej modlitwy: Jezu, Ty się tym zajmij. Mówili mi o niej moi włoscy przyjaciele, Bruno i Silvia Serafini z Maceraty na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, goszcząc mnie jeszcze jako seminarzystę podczas letniej praktyki językowej. Zapamiętałem wówczas brzmienie modlitwy, nie wiedząc, od kogo ona pochodzi. Jako młody kapłan natrafiłem na ślad o ks. Dolindo, wczytując się w biografie św. o. Pio. Wywarł na mnie wrażenie „ślad” ukryty w reprymendzie włoskiego stygmatyka pod adresem pielgrzymów z Neapolu: czemu przychodzicie do mnie, skoro u siebie macie świętego! Postanowiłem tym „śladem” podążyć. Zadałem sobie pytanie: kim jest ów święty z Neapolu? Po kilku latach pracy w duszpasterstwie akademickim wyjechałem na staż naukowy do Włoch. Zgłębiając „włoski personalizm”, natrafiłem na bł. Antonia Rosminiego i na ks. Dolindo Ruotolo, dwóch kapłanów zranionych trudną miłością do Kościoła. Podobne doświadczenie bolesnej próby wiary w swoim Kościele, podobna postawa heroicznej pokory i miłości do Matki Eklezji.

Wyprzedzili epokę, dlatego też wydawali się do niej niedopasowani. Mimo że dzielił ich dystans całego pokolenia – ks. Dolindo urodził się dwadzieścia siedem lat po śmierci ks. Antonia – połączyła ich heroiczna walka o autentyczność przesłania ewangelicznego i wysiłek najdoskonalszego spojenia go z życiem. Obaj zderzyli się z Goliatem Świętego Oficjum, starli się z obawami i lękami epoki, gnuśnym letargiem, któremu uległo wielu stróżów Dobrej Nowiny. Kluczem do osiągnięcia zwycięstwa na krzyżu jest zawsze gotowość do wstąpienia na niego i oddania życia. Tak, jak zrobił to Chrystus. Antonio Rosmini musiał o ponad pół wieku dłużej od ks. Dolindo czekać na rehabilitację. Za to o wiele szybciej zasłużył na uznanie świętości życia. Został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI w listopadzie 2007 roku. Sprawa kapłana z Neapolu jeszcze czeka na swój chwalebny finał w Kościele.

Zapoznawałem się z nielicznymi książkami o ks. Dolindo, z jego autobiografią, kwiatkami, listami do kapłanów i do swych duchowych córek. Pewnego razu dowiedziałem się o jego charyzmacie proroctwa wyrażanym za pośrednictwem immaginette i z niezwykle miłym zaskoczeniem natrafiłem na ślad jego profetycznej intuicji wyrażonej trzynaście lat przed wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, co do przyszłej konfrontacji Jana Pawła ii z ateistycznym światem komunizmu. Dotarłem też do świadectw o nim arcybiskupa Pavla Hnilicy, słowackiego bohatera podziemnej walki o przetrwanie Kościoła u naszych południowych sąsiadów ….

Czytaj więcej: kliknij

******
Aktualny program  – kliknij

Wyjazd na grób ks. Dolindo został dodany do programu na naszą „wowitów” prośbę – będzie zrealizowany, jednak jest to dodatkowy koszt 20 Euro. Ponadto będzie aż 6 wyjazdów nad morze, ale noclegi będą w San Giovanni Rotondo oraz u sióstr Loretanek w Loreto (mamy aż 3 dni na Loreto i morze).

Intencje prosimy wpisywać do 15 sierpnia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

634 odpowiedzi na „Ks. Dolindo: Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu! Zbieramy intencje do grobu ks. Dolindo

 1. Ewa Bil pisze:

  Ojcze Dolindo! Proszę o uleczenie umysłu mojego wnuczka Tymona z afazji o wiarę, Bożą droge dla Niego i wnuczka Filipa i Tomka! Proszę o miłość w rodzinie i obecność Boga.

 2. Ewa Bil pisze:

  Ojcze Dolindo! Proszę o nawrócenie Łukasza niech Pan Jezus zajmie się nim.

 3. Maria pisze:

  Ojcze Dolindo pukam do Twego grobu i proszę o zdrowie dla mojej chorej córki Oli i jej dzieciątka ,które się poczęło miesiąc temu . Proszę ,by pomimo zagrożenia urodziło się zdrowe.

 4. Mąż pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o uzdrowienie żony Agnieszki.

 5. Ala pisze:

  Za wstawiennictwem O. Dolindo, proszę za córkę, która zachorowała na depresję i chciała odebrać sobie życie, aby Jezus Miłosierny ją uzdrowił i zajął się wszystkim co nas przerasta. Proszę o uzdrowienie córki i o siły dla nas, jej rodziców o siłę w przetrwaniu ciężkich chwil. Z Panem Bogiem…Bóg zapłać…

 6. Renata pisze:

  Kochany ks. Dolindo, wstaw się za mną i moimi bliskimi u Boga i proś o uzdrowienie wewnętrzne, relacji, przebaczenie, pojednanie w małżeństwie i zgodę. Pros o wolę Boga naszym życiu, o przemianę naszych serc. Pros o pomyślność i opiekę w pracy. Dziękuję Ci

  • Renata pisze:

   Kochany ks. Dolindo, wstaw się za mną i moimi bliskimi u Boga i proś o uzdrowienie wewnętrzne, relacji, przebaczenie, pojednanie w małżeństwie i zgodę. Pros o wolę Boga naszym życiu, o przemianę naszych serc. Pros o pomyślność i opiekę w pracy. Dziękuję Ci

 7. Agnieszka W pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o uzdrowienie i uwolnienie Zuzanny z uzależnienia od telefonu i laptopa. Jezu porusz jej serce i pokaż, że można żyć inaczej.

 8. iwona pisze:

  o.Dolindo proszę o wstawiennictwo u dobrego Boga w intencji pracy dla mojego męża SŁAWKA i uzdrowienie relacji męża z bliskimi JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 9. Jola pisze:

  dodam jeszcze prosbe za rodzine i bliskich. dziekuje!

 10. marta pisze:

  Prosze o. Dolindo o Twoje wstawienictwo w intencji publikacji mojego manuskryptu w Nat Com. i mojej aplikacji grantowej o przyznanie finansowania. Ale wszystko zgodnie z wola Boga.

  • Joanna pisze:

   Kochany o. Dolindo proszę rownież o łaskę powrotu męża do domu, nawrócenie go i uzdrowienie naszych relacji. Dziękuje za wszystkie otrzymane laski

 11. Barbar3 pisze:

  o.Dolino proszę o Twoje wstawiennictwo w intencji rodziny,o nawrócenie synów,męża,aby ujrzeli Wielkie Miłosierdzie Boże,aby w swoim życiu wielbili Boga,aby syn Paweł porzucił nałogi i powrócił na drogę wiodącą do zbawienia o łaskę wytrwania w wierze i siłę w pokonywaniu trudności.Dziękuję za wszystko
  Jezu,Ty się tym zajmij.

 12. Tamara pisze:

  o. Dolino proszę Cię o Twoje wstawiennictwo w intencji nawrócenia ojca moich dzieci Andrzeja, a także wstaw się za mną i moimi dziećmi Antosią i Jankiem i proś o uzdrowienie wewnętrzne, spokój, przebaczenie, pojednanie i zgodę.

 13. wierzący pisze:

  Kochany Ojcze Dolindo, pukam do Twojego grobu i proszę całym sercem swiom o potrzebne łaski dla całej mojej rodziny, o łaskę zdrowia dla całej rodziny, o jedność i zgodę w rodzinie, o pracę dla żony i szczęśliwe życie z Bogiem.
  JEZU UFAM TOBIE.
  JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ

 14. Bożena pisze:

  o.Dolindo proszę w sprawie męża o uzdrowienie z miażdżycy i cukrzycy,prostaty.Do modlitwy dodaję niepełnosprawnego Franusia dziecko leżące.Liczę pokornie na Twoją pomoc

 15. Joanna pisze:

  Uproś proszę o łaskę Tobie wiadomą oraz o dobry wybór imienia dla Naszego nienarodzonego syna.,,Jezu Ty się tym zajmij”

 16. Dariusz Kusnierz pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o uwolnienie mojego synka Dawidka z autyzmu

 17. Marzena pisze:

  Ojcze Dolindo przez Twoje wstawiennictwo błagam Boga o cud uzdrowienia dla Krzysztofa chorego na glejaka mózgu oraz o cud uzdrowienia dla mamy Grażyny z raka, który atakuje różne narządy.
  Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.

 18. Anna pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o łaskę nawrócenia dla Marcina i uzdrowienie dla Zofii i Ryszarda. Dziękuję Jezu Ty sie tym zajmij

 19. Barbara Pyclik pisze:

  Ojcze Dolindo przez Twoje wstawiennictwo proszę Boga o łaskę nawrócenia dla Mateusza, Bartka, Maćka, Agaty o miłość i dobre relacje w rodzinie. O nawrócenie dla Danki, Lidki, Mariana oraz Jacka. Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.

 20. Anna pisze:

  Ojcze Dolindo z serca proszę o Twoje wstawiennictwo w intencjach wiadomych PANU BOGU.
  JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.JEZU UFAM TOBIE

 21. Alicja pisze:

  Ojcze Dolindo, przez Twoje wstawiennictwo proszę Boga o uzdrowienie dla syna Wojciecha po ciężkim wypadku drogowym. Dla Krzysztofa o uwolnienie się od narkotyków, o dobrą rekcję, zgodę z synem Piotrem i synową o nawrócenie na drogę prawdy wraz z Markiem i Renatą. Och Jezu oddaję się Tobie, Ty się tym zajmij.

 22. Agnieszka pisze:

  Ojcze Dolindo proszę Cię o zdrowie i potrzebne łaski dla pana Andrzejka, o zdrowie dla cioci Kasi i łaski dla całej jej rodziny, o wiarę i rozeznanie dla mnie i męża , o nawrócenie dla mojego rodzeństwa, bliskich bym umiała zaufać Tobie Boże

 23. Agnieszka pisze:

  Za wstawiennictwem kochanego Ojca Dolindo przez ręce i serce Maryi do Twego serca Chryste..we wszystkich intencjach, w których się modlę codziennie. Bóg zapłać!

 24. Karolina pisze:

  Proszę Boga przez wstawiennictwo Ojca Dolindo o uzdrowienie mnie z choroby, z którą zmagam się od dziecka, za pomyślne rozwiązanie zagrożonej ciąży Klary ( za zdrowie dla niej i dzieciątka), za nawrócenie się moich rodziców i Maćka oraz o dobrego męża 🙂 Bóg zapłać!

 25. Joanna pisze:

  Ojcze Dolindo weź w opiekę moją rodzinę. Pokieruj wyborami życiowymi syna, który jest zagubiony i nie wie jak pokierować swoje życie. Uproś łaski pokory i wytrwałości w pokonywaniu życiowych przeszkód.
  Córce dopomóż w trudzie egzaminów i ukończeniu studiów oraz w odzyskaniu zdrowia. Niech spotka na swojej drodze bliską osobę, aby nie była samotna z dala od domu.
  Proszę o spokój i zrozumienie w moim małżeństwie oraz zdrowie dla nas obojga. Dopomóż w pomyślnym rozwiązaniu jednej trudnej codziennej sprawy.
  Weź w opiekę moją mamę Helenę, daj jej zdrowie i radość życia. Bóg zapłać

 26. hapio pisze:

  Ojcze Dolindo ,poproś Jezusa o wyrwanie Sławka z nałogu narkotyku

 27. iwona pisze:

  prosze o uratowanie naszego malzenstwa.dziekuje iwona

 28. Grażyna pisze:

  Za wstawiennictwem o.Dolindo proszę o błogosławieństwo mojej córce I jej przyszłemu mężowi, który nie jest katolikiem, aby poprzez sakrament małżeństwa poznał i pokochał Pana Jezusa. Proszę także o nawrócenie mojego męża i dzieci, aby w życiu dokonywały wyborów zgodnych z wolą Pana Boga. Jezu ufam Tobie.

 29. Ania pisze:

  Ojcze Dolindo, proszę o rozwiązanie tego co jest poplątane w naszej rodzinie. Aby udało się w spokoju i zgodzie uregulować to co powinno być już dawno załatwione.Proszę również o łaskę żywej wiary dla całej rodziny, byśmy byli blisko Boga i dobrze wychowali nasze dzieci. Jezu Ty się tym zajmij.

 30. EWA pisze:

  Ojcze Dolindo, proszę o pozytywny przebieg operacji oraz o łaskę uzdrowienia .

 31. Barbara pisze:

  Ojcze Dolindo proszę Cię o nawrócenie moich wujków: Jana i Kazimierza, zaopiekuj się całą moją rodziną. Jezu Ty się tym zajmij.

 32. Ewa pisze:

  Ojcze Dolindo, pukam do Ciecie i proszę o zgodę w mojej rodzinie i błogosławieństwo dla Eweliny.
  Jezu Ty się tym zajmij

 33. Irena pisze:

  Za wstawiennictwem Ojca Dolindo prosze zeby Jezus zajal sie moja rodzina,
  wyleczyl mojego meza Piotra z jego chorob i o laske jego nawrocenia, oraz prosze o modlitwe w intencji silnej wiary mojego syna Michala i zeby znalazl stala prace dla siebie.O uzdrowienie mojej mamy z depresji i ojca z jego chorob oraz wielkiej pokory dla mnie,Jezu ufam Tobie.Jezu ty sie tym zajmij.

 34. Grażyna Sobkiewicz pisze:

  O. Dolindo przez Twoje wstawiennictwo przez ręce Maryi proszę o zdrowie dla Daniela oraz miłość dla jego żony Joli.
  Prosi mama

 35. Grażyna Sobkiewicz pisze:

  Pukam do Ciebie O.Dolindo uproś u Boga wiarę, Dary Ducha Świętego,miłość Bożą dla Tomka i Gosi,Ani i Roberta oraz ich dzieci, Aby złamana noga Jurka doszła do pełnej sprawności i mógł normalnie chodzić i biegać.
  mama i babcia

 36. Asia pisze:

  Ojcze Dolindo, prosze Cie przez Twoje wstawiennictwo, upros mi u Pana Boga laske glebokiej ufnosci, wiary w Boze milosierdzie I o dar uzdrowienia serca i ciala. Prosze przez Twoje wstawiennictwo aby wszelkie moje dolegliwosci ustapily.

 37. Asia pisze:

  Ojcze Dolindo przez Twoje wstawiennictwo prosze wypros u Pana Boga laske calkowitego uzdrowienia dla Mamusi- uzdrowienia duszy I ciala.
  Prosze rowniez o blogoslawienstwo dla calej naszej rodziny. Aby Dobry Pan dal nam laske sluchania jego slowa I odkrywal Jego wole w naszym zyciu I Darzyl wszelkim blogoslawienstwem.

 38. Asia pisze:

  Ojcze Dolindo, prosimy wypros nam laske dobrego dla nas rozwiazania trudnej sytuacji zwiazanej z Praca I mieszkaniem. Przez Twoje wstawiennictwo oddajemy te sprawy w Milosierne serce Jezusa. Panie Jezu prosimy Ty sie tym zajmij.

 39. Grażyna pisze:

  Ojcze Dolindo, błagam o Twoje wstawiennictwo u miłosiernego Jezusa o łaskę uwolnienia
  i nawrócenia dla Tadeusza, Wojtka i Damiana – jeśli jest to zgodne z wolą Bożą.
  Proszę, by znaleźli drogę prowadzącą do zbawienia,
  Jezu, zawierzam ich Tobie, Ty się tym zajmij!

 40. Grażyna Sobkiewicz pisze:

  O. Dolindo uproś u Boga przez Maryję Błogosławieństwa Boga Ojca, miłości Jezusa Chrystusa, mocy Ducha Świętego,opieki Najukochańszej Mateńki na każdy dzień życia dla Kamili i Michała, którzy, będą zawierać ślub 30 września 2017r

  i

 41. Berta pisze:

  Ojcze Dolindo pukam I prosze o wyproszenie laski u Pana o uzdrowienie dla Michala I wyrwanie z sidel zlego ducha Panie Jezu zajmij sie nim..prosze cie o zdrowie i Boze Blogoslawienstwo dla rodziny.

 42. Sylwia pisze:

  O. Dolindo przez Twoje wstawiennictwo u miłosiernego Jezusa proszę Cię o zdrowie duszy i ciała oraz uwolnienie dla Kingi, Lucyny i Stanisława, o nawrócenia w mojej rodzinie. Proszę o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla mojej rodziny. Uprościć nam u Pana Boga łaskę głębokiej ufności, wiary w Boże miłosierdzie i o dar uzdrowienia serca i ciała. Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij.

 43. Irena pisze:

  O.Dolindo prosze o pozytywny przebieg operacji oka tesciowej Helgi . Jezu Ty sie tym zajmij.

 44. robb pisze:

  Proszę o uzdrowienie małżeństwa Maćka i Sabiny.

 45. Kochany Ojcze Dolindo prosze wez pod swoja opieke wszystkich czlonkow mojej rodziny, krewnych i znajomych ktorych nosze w swoim sercu.JEST tyle nieszczesc, ciezkich chorob i ciezkich sytuacji w naszych rodzinach.TY JEZU NAJLEPIEJ WIESZ CO KOMU JEST POTRZEBNE ABY KIEDYS ZOSTAL ZBAWIONY. JEZU JA ZAWIERZAM CI WSZYSTKICH KTORYCH NOSZE W SWOIM SERCU Z ICH PROBLEMAMI CHOROBAMI I TROSKAMI.TY SIE TYM ZAJMIJ JEZU !!! JEZU UFAM TOBIE.DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE OTRZYMANE LASKI.CHWALA CI BOZE!

 46. aaaaaaaaaaaa pisze:

  Ojcze Dolindo wstaw się za mną o uwolnienie z długów i ciągłych problemów finansowych oraz smutku.

 47. Stanisława pisze:

  Ojcze Dolindo pukam do Twego grobu i proszę o łaskę nawrócenia dla męża mojej siostry, o łaskę nawrócenia dla Sylwii, o rozwiązanie problemów zdrowotnych córek i rozwiązanie sytuacji osobistej młodszej córki

 48. Agnieszka pisze:

  Ojcze Dolindo pukam do Twego grobu i proszę o wyproszenie łaski mocnej, silnej wiary dla moich bliskich i dla mnie, proszę o uwolnienie Sławka z nałogu pijaństwa, o łaskę dobrego zakończenia rozpoczętych przeze mnie studiów

 49. Grażyna pisze:

  Ojcze Dolindo za Twoim pośrednictwem uproś u Jezusa dla Tereski potrzebne łaski w rozwiązaniu wszystkich problemów. Jezu ufam, że Ty się tym zajmiesz.

 50. Grażyna pisze:

  Pukam do Ciebie Ojcze Dolindo abyś powierzył Jezusowi wszystkie intencje moich koleżanek z pracy,moich pracodawców,moje przejście na emeryturę, intencje Marysi, Danusi, Wiesi,Alicji, Agnieszki,Gosi,Basi, Piotrka,Gosi,Wiesi,Krysi, Ireny,Bożenki i wszystkich, którzy powierzają się mojej modlitwie.
  Grażyna

 51. Gg pisze:

  Proszę o dar poczęcia i urodzenia dziecka.

 52. iwona pisze:

  Prosze Ojcze zajmij sie moim malzenstwem prosze iwona

 53. zatroskana matka pisze:

  Pukam do Ciebie Ojcze Dolindo z gorącą prośbą o pomoc w mojej modlitwie do Pana Jezusa aby – jeśli jest to wolą naszego Pana – uratował małżeństwo syna i synowej.
  zatroskana matka

 54. Joanna pisze:

  Dziękuję ks. DOLINDO za wstawiennictwo w mojej intencji. To niewiarygodne jak szybko prośbą została wysłuchana. Dziękuję i proszę o dalsze łaski. Jezu ufam Tobie.

 55. iwona pisze:

  Kochany Ojcze Dolino
  prosze o laske pojednania i powrotu do rodziny Wlodka o jego opamietanie i nawrocenie.

 56. iwona pisze:

  Kochany Ojcze Dolino
  prosze aby moj maz i ojciec naszych dzieci wrocil do nas.Prosze IwonaProsze uratuj nasze malzenstwo i rodzine blagam Iwona

 57. iwona pisze:

  Ojcze Dolino prosze aby Krzysiowi tez zalezalo na naprawie naszego malzenstwa i powrocie do domu,Blagam iwona

 58. iwona pisze:

  Kochany Ojcze Dolino
  prosze o laske umiejetnosci poprawnego pisania i czytania dla Basi i wszelkie laski dla Dianki oraz zdrowie dla Maji Karolka szymonka Mateuszka i Madzi oraz Dianki i Basi.Iwona

 59. Teresa pisze:

  Iwona tę Nowennę do Krwi Chrystusa ks.Amortha odmów za zbawienie swojej duszy , także za zbawienie duszy męża .Jedna nowenna -jedna osoba .Później już możesz w innej intencji odmawiać . Za dzieci też odmów .PIerwsza zawsze za zbawienie duszy
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjrzJ3Xjf3VAhVMmbQKHQnHD-EQFggzMAI&url=http%3A%2F%2Finstrukcja.opoka.org.pl%2Fbiblioteka%2FZ%2FZD%2Fswiadectwo_egzorcysty_14.html&usg=AFQjCNGnS9-ql6xCqEx0r8r1DmgrG9EE3Q

  • wobroniewiary pisze:

   A kto podał ten dziwny warunek „.jedna nowenna – jedna osoba”
   Pan Jezus mówił do św. Faustyny, że boli Go, jak prosimy mało
   Przykład: Apel Jasnogórski jedno „Pod Twoją obronę” i setki tysięcy intencji

   • Maggie pisze:

    Razumię to w ten sposób: Pan Bóg jest Bezgraniczny, tak, że mały człowiek niech nie ośmiela się Go i Jego Dobroć i Miłosierdzie ograniczać.

    Dlatego nawet modląc się w jakiejś określonej intencji, powierzam WSZYSTKICH, z którymi jestem w jakikolwiek sposób związana, czy można mnie połączyć, którzy proszą o i nie proszą o modlitwę, ale także i za takich nieznanych, z którymi nic mnie nie łączy , a których jedno spojrzenie, jedno westchnienie Maryji do Syna … może uratować przed potępieniem wiecznym.

 60. Teresa pisze:

  Moze źle to ujęłam . Duuuuużo sie prosi .Ale chodzi mi jak sie odmawia tę Nowennę do Krwi Chrystusa ks.Amortha . PIerwszą zawsze za zbawienie duszy . Odsyłam do książek ks.Amortha

 61. Teresa pisze:

  To Chwała Panu!
  Każdy z nas powinien odmówić za zbawienie duszy

 62. iwona pisze:

  Kochana Tereso DZIEKUJE

 63. Teresa pisze:

  WAŻNE !!!
  Z książek ks.Amortha
  Modlitwę zaczynać od wezwaniem do Ducha Świętego np.
  Duchu żyjącego Boga,dziś na mnie zstąp /x2/,
  złam mnie /ją/go/, skrusz mnie ,napełnij mocą,
  Duchu żyjącego Boga ,dziś na mnie zstąp /x2/,
  złam mnie /ją/go/ , skrusz mnie , napełnij mocą,
  Duchu żyjącego Boga , dziś na mnie zstąp.

  Gdy mamy do czynienia z „zagrożoną” osobą, na przykład małżonkami ,którzy chcą się rozejść lub mają inne osobiste ,poważne problemy ,bądź z młodym człowiekiem ,który ma problem alkoholowy lub jest uzależniony od narkotyków, recytujemy Nowennę do Najdroższej Krwi Jezusa, w pierwszej nowennie /przez dziewięć dni/ prosząc o łaskę ocalenia dla tej osoby. Np
  „Udziel mi łaski zbawienia dla /imię osoby/, aby mogła/mógł zostać ocalony na końcu swej ziemskiej wędrówki i przyjść do Niebieskiego Jeruzalem, aby składać Ci dzięki ,aby razem z Tobą głosić chwałę i dziękować Jezusowi .Zlituj się nad nią/nim,wyrwij ja/go z rąk demona”
  Za siebie też odmówić !!!
  Wystarczy odmawiać nowennę przez dziewięć dni .Możemy być spokojni i pewni,że otrzymamy łaskę .W wypadki innych problemów pokonanie trudności może zająć niekiedy wiele miesięcy, dlatego należy odmawiać nowennę przez długi czas..Bóg chce nas ukształtować poprzez wiarę i poświęcenie .Wiara w Niego będzie nagrodzona.
  cdn

 64. Teresa pisze:

  Po otrzymaniu łaski zbawienia ,można w intencji tej samej osoby – odmówić nowennę z prośbą o nawrócenie /lub uwolnienie od uzależnienia od narkotyków bądź o uwolnienie od ducha nienawiści lub o uwolnienie od wszystkiego ,co dręczy , a czego pochodzenia nie znamy/
  Dobroczynny skutek może przyjść po miesiącach lub latach. Możemy być pewni , że prędzej czy później nadejdzie.
  Np
  „Udziel mi łaski , aby /imię osoby/ został uwolniony od złych uroków i od zastępów diabelskich , które trzymają go w niewoli .Niech będzie uwolniony od wszelkiego przekleństwa ,zaklęcia i klątwy.Niech będzie mógł wrócić do wiary w Jezusa .Niech będzie mógł wzrastać w wierności Bogu i na końcu swej ziemskiej wędrówki przyjść do Ciebie i podziękować w Niebieskim Jeruzalem. Miej dla niego litość , Święta Matko.Dziękuję Ci ,bądź błogosławiona „.
  Jedna nowenna – jedna osoba /jedna intencja/
  Ta nowenna to wielki bicz na Nieprzyjaciela . Przy odmawianiu mogą być różne „przygody” , nie lękać się a dalej odmawiać .
  Z doświadczenia wiem najlepiej zacząć 1-go 11-go i 21-go
  I dobrze aby być w łasce uświęcającej

 65. Joanna pisze:

  Ojcze DOLINDO! Proszę o umiejętność rozmowy z mężem bez nerwów i w atmosferze spokoju. Doradz Nam i prowadź Nas drogą najlepszą dla naszego małżeństwa. Jezu ufam Tobie. Ty się Tym zajmij.

 66. Iwona pisze:

  PANIE JEZU zapraszamy Cię do naszej rodziny do naszego zranionego malzenstwa proszę przyjdź zapraszamy Cię i napraw to z czym nie dajemy sobie rady.Dziękujemy Iwona i krzys

 67. Iwona pisze:

  Ja juz naprawdę nie mam siły
  Proszę Ty działaj w naszym małżeństwie w naszej rodzinie proszę
  Oddaje CI ten problem
  Dziękuję iwona

 68. anna pisze:

  ojcze.dolind.prosze.rozwiaz.moje.problemy

 69. Barbara pisze:

  Ojcze Dolindo,proszę pomódl się w intencji mojego i mojej rodziny nawrócenia,wymyśl nam dobrą spowiedź,naucz się modlić zmienić nasze serca….

 70. Grażyna pisze:

  Ojcze Dolindo, wstaw proszę się u Pana Boga za moją rodziną. Szczególnie proszę o wsparcie w modlitwach o uzdrowienie dla mojej siostry Elżbiety z choroby nowotworowej. Dziękuję za wsparcie w tych trudnych chwilach dla mojej rodziny.Przyjdź Panie Boże do Nas i się Tym zajmij.
  Naucz nas Ojcze Dolindo pokory i modlitwy codziennej wspierającej i uzdrawiającej.

 71. Bożena M pisze:

  Kocham Cię Jezu.

 72. Bożena M pisze:

  Ojcze Dolindo uproś Jezusa Chrystusa wiarę i błogosławieństwo dla mojej całej rodziny.Mąż ,który od lat pije żeby się opamiętał i wyszedł z choroby alkoholowej.Sprawa o wielkie pieniądze pomyślnie się zakończyła i w mojej pracy nic się nie zmieniło żeby nikt nas nie skrzywdził i pozwolił nam pracować .Błagam Cię Jezu Ty się Tym zajmij.

 73. Renata pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o modlitwę za moje dzieci o nawrócenie i o uzdrowienie Grzesia i Leszka z padaczki o uwolnienie moich dzieci od długów i o przemianę ich życia

 74. Iwona pisze:

  Prosze o laski dla moich dzieci Basi i Dianki daj im dobrych przyjaciol mozliwosc rozwijania swoich talentow .obdarz je zdrowiem i radoscia zycia dziekuje Iwona

 75. Iwona pisze:

  Prosze wlej w serce mojego meza Krzysia ogromna milosc do mnie i prosze aby wrocil do nas Prosze Iwona

 76. Danka pisze:

  Ojcze Dolindo nie zdążyłam na tę pielgrzymkę:) ale wierzę, że moją prośbę słyszałeś już w sierpniu, zanim ja usłyszałam o Tobie. Szukam nowej dobrej pracy, jestem w ogromnym stresie każdego dnia i trwa to już ponad rok. Proszę Cię Dobry Jezu, zatroszcz się o moja sprawę, zatroszcz się o mnie i moją rodzinę. Jezu Ty się tym zajmij.

 77. Marzena pisze:

  Ojcze Dolindo proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie kłopotów w pracy, na które zupełnie nie mam wpływu i nie potrafię już sobie z nimi radzić. Proszę o opiekę nad całą moją rodziną i o to abym radziła sobie z problemami i nie wpadła w depresję. Jezu, Ty się tym zajmij.

 78. iwona pisze:

  Prosze pomoz moim dzieciom w nauce.
  i prosze o powrot meza do nas.dziekuje Iwona

 79. Lidia pisze:

  Ojcze Dolindo proszę o łaskę zdrowia i życia dla Wiesława, polecam Ci także Justynę, jej zdrowie, przyszłość i rodzinę. Lidia

 80. Ela z mężem pisze:

  Jezu zajmij się naszymi dziećmi i naszą rodziną. Dziękuję.

 81. Magda pisze:

  Ojcze Dolindo, proszęz całego serca o nawròcenie mojego męża, o odrodzenie naszego małżeństwa, uratuj je I naszą rodzinę.

 82. Jaroslaw pisze:

  Ojcze Dolindo. Wstaw sie za mnie u Pana Jezusa aby wybaczył mi wszystkie moje grzechy. Moze spowoduje w swej łasce aby z Anną i córką Zosią znowu stanowić rodzinę do końca naszych dni.

 83. iwona pisze:

  Prosze uratuj nasze malzenstwo blagam

 84. Witold pisze:

  Ojcze Dolindo. Proszę ratuj moje małżeństwo. Sam nie potrafię.

 85. iwona pisze:

  Prosze obdarz nasze malzenstwo laskami Ducha Swiętego.blagam Iwona

 86. Maria pisze:

  Ojcze Dolindo, zajmij się sprawami naszych dzieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s