Sanktuarium w Wąwolnicy – tam zdarzył się cud

Kustosza sanktuarium odwiedziło małżeństwo, które przywiozło świadectwo z załączoną opinią lekarską o ciąży bliźniaczej. Świadectwem dzieliła się też Anna z Poniatowej, uzdrowiona z choroby nowotworowej.
Dla jednych to przypadek, dla innych zbieg okoliczności, a dla tego małżeństwa to był cud. Tym bardziej że wpis lekarza nie pozostawiał dla nich wątpliwości. Przyjechali opowiedzieć historię kustoszowi sanktuarium… razem ze swoimi dziećmi.
– Tak jak kiedyś, tak i obecnie wiele osób przyjeżdża tu ze swoimi sprawami i problemami. Poleca je Bogu za wstawiennictwem Matki Jezusa. Na dzień dzisiejszy jest ponad 250 zgłoszonych cudownych znaków, które są udokumentowane – mówi ks. Jerzy Ważny, kustosz sanktuarium.
Przed kilkoma laty kustosza odwiedziło małżeństwo, które przywiozło świadectwo działania łaski Bożej. Spisali swoje przeżycia i załączyli opinię lekarską. Wizyta miała miejsce dokładnie 12 sierpnia.
Przez długi czas starali się o potomstwo. Lata prób i zabiegów nie przyniosły żadnych rezultatów. Przyjechali więc do Wąwolnicy prosić Matkę Bożą o dziecko.
– W czerwcu uczestniczyliśmy w dniu skupienia dla małżeństw bezdzietnych zorganizowanym w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Byliśmy na Mszy św. i otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo – napisali Iwona i Sylwester.
W dokumentacji medycznej, którą załączyli do własnego świadectwa widnieje informacja, że kobieta zaszła w ciążę (okazało się dodatkowo, że jest to ciąża bliźniacza). Według małżonków nie jest to przypadek. Uznali to za łaskę, bo długie lata starali się o dziecko.
– Ze szczerego serca dziękujemy Matce Bożej Kębelskiej za wstawiennictwo. Jej sanktuarium w Wąwolnicy jest nam bliskie od lat młodzieńczych, a teraz dzięki Niej mamy własną rodzinę – napisali szczęśliwi rodzice.
– W ciągu kilku dni od powrotu z Wąwolnicy zaszłam w ciążę bliźniaczą. Nasze dzieci: Krzysztof i Małgorzata urodziły się zdrowe w 35. tygodniu ciąży. Dla mnie i mojego męża był to cud. Przez całą ciążę, aż do teraz czujemy Bożą pomoc – czytamy w innym miejscu świadectwa.
Kustosz sanktuarium podkreśla, że cieszy się zawsze z osobami, które doświadczyły w tym miejscu szczególnych łask. – Przyjmujemy tylko te, które mają bardzo mocną podstawę i są udokumentowane. Jednak nie wykluczam uzdrowień duchowych czy innych cudownych doświadczeń osób – podkreśla ks. Ważny.
Każdego roku, podczas uroczystości odpustowych w Wąwolnicy – jedna lub dwie osoby dają publicznie świadectwo otrzymania szczególnych łask lub uzdrowienia. Publiczne świadectwo w Wąwolnicy dawała m.in. Anna z Poniatowej uzdrowiona z choroby nowotworowej.
Zmagała się z rakiem – po nawiedzeniu sanktuarium, modlitwie i błogosławieństwie kolejny raz odwiedziła szpital onkologiczny. Wykonywano badania mające określić zasięg inwazji nowotworowej by adekwatnie dobrać leczenie chemioterapią. Anna czekała, a wyniku nie było. Po kilku dniach otrzymała telefon od lekarza, który oznajmił, że powtarzano badanie 10 razy, by mieć pewność. Powodem takiej ilości prób był fakt, że nie wykryto komórek nowotworowych.
Do Wąwolnicy przyjechał lekarz i przedstawił dokumentację medyczną. 1 września 2013 r. w czasie uroczystości odpustowych Anna osobiście dawała świadectwo otrzymanej łaski uzdrowienia.

Program tegorocznych uroczystości odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy
To już 39. rocznica koronacji figurki Matki Bożej Kębelskiej. Do tego znanego w całym kraju sanktuarium będą zmierzały liczne pielgrzymki. Podajemy program tegorocznych uroczystości, które będą miały miejsce od 2 i 3 września.

Od 25 sierpnia do 2 września po Mszy św. o 7.00 odmawiana będzie nowenna do Matki Bożej Kębelskiej.

Plan uroczystości odpustowych 2 września 2017 r.

 •  6.30 Godzinki o NMP
 •  7.00 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej
 • 12.00 Msza św. w Kaplicy Matki Bożej
 • 16.00 Nabożeństwo Różańcowe
 • 18.00 Msza św. na Placu Różańcowym – celebruje ks. bp Mieczysław Cisło
 • 20.00 Koncert Zespołu „”Guadalupe”
 • 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębła
 •  22.00 Msza św. w Kęble pod przewodnictwem bp. Artura G. Mizińskiego, sekretarza KEP.
 • 24.00 Msza św. w Bazylice – celebrują księża rodacy
 • Od 1.30 do 3.30 potrwa czuwanie modlitewne pod kierunkiem grup i wspólnot parafialnych.

Plan uroczystości odpustowych 3 września 2017 r.

 •  6.30 Godzinki o NMP w Bazylice
 •  7.00 Msza św. w Bazylice
 •  9.00 Uroczyste wyprowadzenie Figury MB na Plac Różańcowy
 •  9.30 Msza św. dla młodzieży pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło
 • 12.00 Suma Pontyfikalna z udziałem: bp. Kazimierza Gurdy z diec. siedleckiej, abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, bp. Ryszarda Karpińskiego, bp. Mieczysława Cisło, bp. Artura Mizińskiego.
 • 14.00 Odprowadzenie cudownej Figury MB do kaplicy
 • 16.30 Różaniec dziękczynny
 • 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. infułata Jana Pęzioła
  Źródło: Gość.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cuda, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Sanktuarium w Wąwolnicy – tam zdarzył się cud

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. magda pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mnie o łaskę wytrwania w modlitwie. 15 sierpnia rozpoczęłam Nowennę Pompejańską w intencji nawrócenia grzeszników. I zaczęło się ,zły atakuje niemiłosiernie na wszystkie sposoby, to co sie dzieje jest wprost niewyobrażalne, istny horror. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo myślę,że chyba nikt by nie uwierzył. Dziś 3,15 nocy przeszedł samego siebie, powiem tylko tyle,że zrzucił telewizor z wielkim impetem na podłogę , syn strasznie krzyczał, myślałam,że serce mi stanie. …Nie będę ukrywać, boję się. Proszę o modlitwę.

 3. Barbara Maria pisze:

  +++

 4. Gabriela pisze:

  Jak idziesz spać wsuń różaniec po poduszkę. Przezegnaj się. Będziesz miała spokojny sen z Bogiem 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s