Ks. Dominik Chmielewski o dacie 23 września która ma rzekomo zapowiadać koniec świata

W odpowiedzi na zapytania wielu słuchaczy dotyczących ” daty 23 września „, która ma rzekomo zapowiadać Koniec Świata i innych pytań, które są mi zadawane. Proszę jeszcze raz przeczytać znaczenie Wielkiego Znaku z Apokalipsy, tam nie ma nic o końcu świata, tylko o potężnej walce, która rozegra się w świecie widzialnym i niewidzialnym pomiędzy Niewiastą i Jej potomstwem, a smokiem piekielnym w kulminacyjnym okresie czasów ostatecznych. Znaki czasów ostatecznych to nie określanie dat końca świata:) Czasy ostateczne zaczęły się od Pięćdziesiątnicy. Znak Niewiasty obleczonej w słońce nie mówi o końcu świata, tylko o rozpoczęciu szczególnej duchowej walki ze smokiem piekielnym, o urodzeniu i aktywacji pokolenia Niewiasty do walki z mocami piekła, która to walka przyjmie charakter ostatniej próby, którą KKK określa w ten sposób: KKK 675 ” Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących (Por. Łk 18, 8; Mt 24, 12). Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię (Por. Łk 21,12; J 15,19-20) odsłoni „tajemnicę bezbożności” pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele (Por. 2 Tes 2, 4-12; 1 Tes 5, 2-3; 2 J 7; 1 J 2, 18. 22). 
Warto sobie uświadomić, że to oszustwo psudomesjanizmu Antychrysta będzie też uaktywnieniem się wielu fałszywych proroków, którym uda się oszukać większość chrześcijan przez fałszywe znaki i cuda czynione nawet w imię Jezusa, ale do których to Jezus nie przyzna się na Sądzie Ostatecznym. Zwiedzeni chrześcijanie nie będą jak mówi św. Paweł już słuchać zdrowej nauki, ale będą wyszukiwać sobie nauczycieli głoszących nauczania, które łechcą ucho. To słowa św. Pawła. Smok będzie się posługiwał fałszywymi prorokami, żeby walczyli przeciwko Niewieście apokaliptycznej. Krótko mówiąc oszustwo Antychrysta to stworzenie fałszywego chrześcijaństwa i fałszywego Kościoła, gdzie fałszywi prorocy wśród fałszywych znaków i cudów, nienawidząc i walcząc z Niewiastą, postawią człowieka w miejsce Boga, ale w taki sposób, że jeśli to możliwe zwiodą nawet wybranych, przekonanych, że to nowe objawienie chrześcijaństwa. Warto też tu przypomnieć, że tak Pismo Święte, jak i KKK odrzuca protestancką interpretacje eschatologiczną, jakoby Kościół miał w mocy i autorytecie zapanować nad całym światem i w ten sposób przygotować go na przyjście Pana. Pismo Święte i KKK mówi wyraznie: KKK 677 ” Kościół wejdzie do Królestwa jedynie przez tę ostateczną Paschę, w której podąży za swoim Panem w Jego Śmierci i Jego Zmartwychwstaniu (Por. Ap 19, 1-9). Królestwo wypełni się więc nie przez historyczny triumf Kościoła (Por. Ap 13, 8) zgodnie ze stopniowym rozwojem, lecz przez zwycięstwo Boga nad końcowym rozpętaniem się zła (Por. Ap 20, 7-10), które sprawi, że z nieba zstąpi Jego Oblubienica (Por. Ap 21, 2-4). Triumf Boga nad buntem zła przyjmie formę Sądu Ostatecznego (Por. Ap 20, 12) po ostatnim wstrząsie kosmicznym tego świata, który przemija (Por. 2 P 3, 12-13).”
Źródło: Ks. Dominik Chmielewski na fb.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski o dacie 23 września która ma rzekomo zapowiadać koniec świata

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. M pisze:

  23 września jest wspomnienie o. Pio i jest to sobota czyli dzień Maryjny.

  W Piśmie Świętym jest napisane, że:

  „o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” (Mk 13,32)

  I dobrze, że tylko Ojciec Niebieski to wie bo ludzie za dużo chcą wiedzieć i za pewne nie byłoby to z korzyścią dla człowieka i jego zbawienia skoro tak jest. Tu teraz jest najważniejsze i każdy z Nas powinien się cieszyć, że jeszcze może się modlić, poprawiać, nawracać i uświęcać się.

  ,,Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
  i plugawy niech się jeszcze splugawi,
  a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
  a święty niechaj się jeszcze uświęci!”(Ap 22,11-12)

  „Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy (niespodziewane cierpienie i strata)… Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej… Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”

  Pan Jezus mówił, żeby uczyć się rozpoznawać znaki czasu, Ksiądz ładnie w powyższym tekście to objaśnił:

  „A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, POZNAJECIE, że zbliża się lato. Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to WSZYSTKO, WIEDZCIE, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie… Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec… Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.” [Mt 24:32-44]

  • Paweł pisze:

   Ciekawostka: Wikipedia podaje, że znany fizyk Izaac Newton (odkrywca trzech fundamentalnych zasad dynamiki), który „(…) poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce (…), na podstawie Biblii obliczył datę końca świata na rok 2060”.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton

   Obawiam się jednak, że jest to równie bezpodstawne, jak powyższa data 23 września.
   Wikipedia podaje jeszcze o Newtonie, że „(…) był potajemnie unitarianinem, tzn. nie wierzył w Trójcę Świętą”. A więc o ile w fizyce stał się autorytetem niewątpliwym, to w sprawach religii – niekoniecznie.

 3. M pisze:

  P.S. Drobna poprawka – ,,23 września jest wspomnienie Świętego Ojca Pio”

 4. Jan pisze:

  Ponoć wg astronomów planeta Jowisz ( planeta Królewska , Król) weszła do gwiazdozbioru Panny 20.11.2016 roku a wyjdzie z niego 23.09.2017 . czyli około ( bo nie dokładnie) 9 miesięcy, tyle ile trwa ciąża czyli rozwój i dojrzewanie dziecka w łonie matki. A co sie wydarzyło 19.09.2017, w momencie poczęcia ” ?
  – Akt przyjęcia Chrystusa za Króla 🙂

  może to kolejny element układanki ?

  Z Panem Bogiem !

 5. AnnaSawa pisze:

  Dziękuję księdzu Dominikowi jeszcze raz za te słowa, niech księdzu Bóg błogosławi i Maryja.

 6. tu MariaPietrzak pisze:

  Z relacji prześladowanego !
  👀
  Fresk „kłamstwa antyChrysta”, malarza Signorelli znajdującego sie w Katedrze w Orvieto , do walki gotuje .
  Walka ta na dziś przeniesioną, dziś rozgrywaną , zawsze jest przegraną , kiedy – Prawda – która jest stawką , bywa przemilczaną !
  Św. Paweł ostrzega , że wiele ofiar to ci , co najbliżej Pana.
  Milczą , w Prawdzie nie stoją , bo się boją !
  Nie powstrzymują , luzują !
  – Ojcze , przebacz im , bo nie wiedzą , co czynią !

  Bestii moc uwodzenia jest jak jad , kto w jej pobliżu , padł !
  👀 A zobaczyć w Kościele to , co widział święty Maksymilian na ulicach Rzymu …?
  Procesyjnie …Idzie lud nowy …. „bez serc , bez ducha , to szkieletów ludy”… L’humanité !
  Czy Chrystusowy ? …
  Jak Pismo mówi , pozór wiary zachowany !
  To Ostatniej Próbie Poddana, Drużyna Pana !
  Krew się burzy !
  – Ojcze , przebacz im , bo nie wiedzą , co czynią !

  W białych rękawiczkach trwa ,
  prześladowanie „nieposłusznych”,
  dobrze zorganizowane ,
  przez rzesze wspólników wspomagane .
  Które bywa jak „nóż w plecy” , zawsze z zasadzki , BEZ KONFRONTACJI !
  Ojcze , przebacz im , bo nie wiedzą , co czynią !

  … Ludu Boży , wzywaj Ducha Pana
  Ducha Prawdy i Wierności , co prowadzi do Wolności !
  Niech inny pośród ciebie nie gości!
  Nie słuchaj podstępnej mowy szatana !
  Jezus Chrystus wczoraj , dziś i na wieki ten sam !
  Jezus Chrystus wczoraj , dziś i na wieki ten sam !

  !– Słuchaj swego Pana–!

 7. Stanisław pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojego brata Pawła o nawrócenie i uwolnienie z uzależnienia alkoholowego. Jest bardzo źle… Bóg zapłać

 8. Bardzo dobra strona polecana przez ks D.Chmielewskiego http://zwiedzeni.pl/

 9. Pingback: 223.09.2017r. – Znak na niebie zapowiadający nadejście Dnia Pańskiego | Biały, bardzo biały

 10. Piotr pisze:

  Ks. D. Chmielewski poleca zwiedzeni.pl ale jednocześnie na stadionie obściskuje się z Zielińskim na meczu z Kazachstanem. który nie widzi nic w złego w kilku osobach ze zwiedzeni.pl …… gdzie jest prawda?

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Dominik nienawidzi grzechu a kocha grzesznika

   Św. Jan Paweł II woził w papamobile Kwaśniewskiego wcale go nie polecając i nie popierając

   • O. Kazimierz ofmm pisze:

    Ciekawe czy jestesmy gotowi na spotkanie z Panem. Nawracajmy sie bo nasze nawrócenie jest w.stanie przekonać Boga Ojca by dał nam szansę. Nikt nie wie kiedy bedzie koniec. Ale ciagle badzmy czujni i miejmy serce czyste i dusze. Tak jak by za chwile mial byc koniec.

 11. Pingback: 23 września 2017 – Wielki znak na niebie | AGAWATAX – blog Krzysztofa Woźniaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s