Proroctwo – pełny wywiad z ks. Adamem Skwarczyńskim

Ks. Adam Skwarczyński urodził się w 1946 roku we wsi Rakowiec w powiecie siedleckim. Przez wiele lat pełnił posługę proboszcza w parafii. W 1993 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Lubelskim. Za zgodą biskupa od wielu lat prowadzi w swojej rodzinnej miejscowości poradnię życia duchowego. Obecnie prowadzi ruch nazwany przez niego „Iskra z Polski” oraz publikuje artykuły na łamach portalu http://www.wobroniewiaryitradycji.wordpress.com 
czyli u nas 🙂

Za: www.proroctwo.com.pl/wywiady/ks-adam-skwarczynski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Proroctwo – pełny wywiad z ks. Adamem Skwarczyńskim

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Z maila od autora tego filmu, pana Marka

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
  Oglądam właśnie pełny wywiad z księdzem udzielony podczas kręcenia “Proroctwa” i chciałbym księdzu bardzo podziękować ze te słowa, przeczytałem księdza 2 książki jakiś czas temu i jestem z księdzem, byłem na “różańcu bez granic” i zaraz potem naszła mnie myśl aby zmontować film”Iskra z Polski”
  (…)
  Marek G.

 3. mkm80 pisze:

  Ten świat się kończy…

  „Komitet Praw Człowieka ONZ nie uległ naciskom organizacji antyaborcyjnych, w tym polskich i amerykańskich. Szykuje oficjalny dokument, który wyklucza zarodki i płody spod ochrony prawa międzynarodowego i uznaje aborcję za prawo człowieka.

  Komitet w drugim czytaniu zatwierdził projekt komentarza ogólnego nr 36 do artykułu 6 Międzynarodowego Paktu Praw Europejskich i Politycznych (Polska ratyfikowała go w 1977 roku, dokument powstał w roku 1966).

  Od jakiegoś czasu trwa ożywiona dyskusja na temat paragrafu 9, odnoszącego się do dobrowolnego przerwania ciąży. 18 ekspertów ONZ pracuje nad nową interpretacją komentarza ogólnego. Sugerują oni dekryminalizację aborcji oraz wzywają państwa członkowskie do porzucenia tych interpretacji Paktu, które zbyt daleko sięgają w ideologię.

  Aborcja – według wersji zatwierdzonej w drugim czytaniu – ma być dostępną dla wszystkich procedurą medyczną, a zarodki i płody nie powinny podlegać ochronie międzynarodowej. Pragną wyłączyć je spod mocy artykułu 6 dokumentu, który brzmi: „każda istota ludzka ma przyrodzone prawo do życia. Prawo to powinno być chronione przez ustawę. Nikt nie może być samowolnie pozbawiony życia”. Dokument zawiera także sugestie dotyczące polepszenia dostępu młodzieży do antykoncepcji i edukacji seksualnej.”

 4. babula pisze:

  Przeczytałam wszystko co ks. Skwarczyński napisał i co znajduje się na tej stronie (wiem, że Tylko na tej). Jestem urzeczona opisem piękna Nowego Świata. I tak bardzo tęsknię do niego!
  Wysłuchałam całego wywiadu i tak myślę, że to wszystko chyba nie wydarzy się tak prędko.
  Tak wielu ludzi jest nieprzygotowanych , nic nie wie o mających nadejść wydarzeniach. Ksiądz zrobił i robi co może a jednak wiadomość o Ostrzeżeniu dociera powoli, Bardzo powoli (co miałam okazję stwierdzić podczas pobytu w szpitalu gdy mówiłam chorym o wizjach ks. Skwarczyńskiego).
  To tak jak z misją s. Faustyny -tyle lat minęło zanim powszechnie została poznana i uznana przez Kościół. To co Ksiądz przepowiada jest tak straszne dla ludzi nazwijmy ich „słabo nawróconych”, oni potrzebują czasu, jeszcze trochę czasu (tak to widzę po rozmowach w mojej rodzinie).
  I może dlatego , może właśnie dzięki modlitwom ludzi z Iskry Pan Bóg przedłuża czas miłosierdzia i nawrócenia. Tak się boję co z nimi będzie gdy ten czas się skończy.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Przejęłaś mnie tym , co napisałaś … Chyba kolejny raz . Myślałam o tym i ja . Właśnie niedawno się dowiedziałam , ze odszedł jeden z nas … Jak śpiewa Maryla Rodowicz , jeden z łatwopalnych … Rachunek zrobiłam ….
   …. Pan Jezus powiedział do świętej siostry Faustyny „masz przygotować świat na ostateczne przyjście Moje ” .
   Nie na ostrzeżenie , nie na burze i grady , lecz na Spotkanie .
   Świat , czyli tych co go nie znają ,
   co o nim nie pamiętają , tej Prawdy nie uznają . Przygotować .
   Miłosiernie „ulitować”.
   Jesteśmy spadkobiercami świętej Siostry Faustyny. Piękno , dobroć , przebaczenie , hojność , ofiara , to cechy , które serca podbijają . Tym , co serca mają … w uśpieniu .
   Dają łaknienie … . Dają pragnienie , by się napić …. do Źródła prowadzą .
   Jeśli dziś tak czarno na świecie , to nie tyle świat zawiódł , ale ci , co zostali posłani .
   My .
   Kiedyś Ghandi powiedział , że gdyby spotkał jednego wiernego , w którym by zobaczył zwierciadło Chrystusa , to by się ochrzcił .
   Jaki w tym wyrzut !
   Chrystus Pan jak powróci , zażąda …. talentów w nas złożonych , pomnożonych . Oby się nie okazało , że zostały zakopane !
   Wiele jest serc , ktore czekają na Niego , a my , drogą lub drogowskazem według planu Bożego . Kiedy dobro zaniedbane , zaniechane …. rachunek zdać przed Panem … jest się czego bać . W miejsce błogiego spokoju przychodzi niepokój … trwoga o przeoczonego , zapomnianego , ominiętego zlekceważonego … w drodze .
   I to Chrystusowe pytanie skierowane do niego : ” synu , jak to się stało , że nikt ci nie pomógł „?
   Więc trzeba zaufania i trzeba siać .
   Odważnie wyjść ku biednym ludziom na spotkanie . Kiedyś odkryłam , że tam … w głębi pod grzechem i brudem Pan na krzyżu zawieszony …. miłości spragniony , pomocy , z nadzieją czeka na miłosiernego ….
   Taka refleksja .
   Czegoś jej brak , może wyciągniętego ramienia i serca mego , Bogiem karmionego , otwartego …. dla zagubionego . Dzisiaj pogrzeb Andrzeja , o którym wyżej ..
   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie , a Światłość wiekuista niechaj mu świeci !

 5. wobroniewiary pisze:

  Krótko ale dosadnie!

 6. piotr wiśniewski pisze:

  już nie zadroszczę

 7. piotr wiśniewski pisze:

  trzeba w sercu mieć arkę dla Chrystusa ja jestem po genneralce i przyjąłem komunię to znaczy Jezusa

 8. Sylwia pisze:

  Cieszę się że ksiądz Adam wziął udział w tym projekcie. To bardzo ważne by dotrzeć do jak największej liczby osób. Ja też wiele nie wiedziałam na temat Paruzji. Temat został mi poznany właściwie dzięki tej stronie, a zupełne zagłębienie nastąpiło w tamtym roku dzięki własnie książeczce księdza Adama pt. ” Iskra z Polski”. Dzięki niej zrozumiałam że potrzeba światu a szczególnie nam Polakom głoszenia prawdy. Mówienia że żyjemy w czasach, które przybliżają nas do powtórnego przyjścia Pana Jezusa.
  Lecz wielu ludzi nie chce się zagłębiać w to i nie chce zrozumieć że Koniec Świata, to nie to samo co Paruzja. Potrzeba wiele tłumaczeń i modlitwy aby ludzie pojęli co nas czeka.

  Pozdrawiam Ks. Adama i niech Bóg błogosławi na dalszą misję głoszenia słowa Bożego o powtórnym przyjściu.

 9. Dorota pisze:

  Księże Adamie ile dobra duchowego zaczerpnęłam z Księdza wywiadów i książek .
  Niech Bóg Wszechmogący Błogosławi .
  Ludzie bardzo mało wiedzą o Paruzji np. w mojej rodzinie , gronie znajomych.
  Próbuję zachęcić do przeczytania , opowiadam o wizjach tego Pobożnego Kapłana.
  Rozdałam książeczki ,które Ksiądz napisał .
  Dziękuję za ten wywiad.

 10. Klara pisze:

  Duża to radość widzieć ks.A.Skwarczyńskiego w tak dobrej formie, z nową misją utworzenia 2 gremiów na przygotowanie nas do Paruzji… !!!
  Wspomóżmy go w tym naszą modlitwą!!

 11. Emi pisze:

  Szczesc Boze…
  Jeden z moich ulubionych ksiezy
  Promieniuje cieplem , anielskim spokojem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s