Dziś mija 6. rocznica istnienia naszej strony – dziękujemy, że jesteście

Dziś mija 6. rocznica istnienia naszej strony. Bogu dziękujemy za te 6 lat, potem dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami i że mamy dla kogo ewangelizować. Dziękujemy ks. Adamowi, o. Jerzemu i pozostałym kapłanom-Opiekunom oraz Przyjaciołom!

Prosimy o modlitwę i zachęcamy do pozostania z nami oraz do częstszego komentowania na stronie a nie w mailach, ponieważ wtedy i inni korzystają z rad, z naszego doświadczenia czy omodlą tych, którzy o to proszą.

O. Józef Witko: jednodniowe rekolekcje
Ostrowie Wielkopolskim – konferencja II

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

83 odpowiedzi na „Dziś mija 6. rocznica istnienia naszej strony – dziękujemy, że jesteście

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Monika pisze:

   Serdeczne gratulacje!
   Dzięki Wam za wytrwałość, cierpliwość i poświęcenie, Drodzy Admini.
   Dzięki Wam, jak i dzięki Księdzu Adamowi oraz innym Kapłanom, którzy uczestniczą w tym dziele, w prowadzeniu strony, omadlaniu na co dzień, dzięki w ogóle istnieniu tej błogosławionej strony, wielu będzie miało okazję podziękować Wam w Niebie.
   Niech Bóg Wszechmogący Błogosławi i Matka Boża nadal prowadzi, w tym trudnym a dla wielu pogmatwanym dziś świecie.
   Dziękujemy! ❤ ❤ ❤

 2. Witek pisze:

  O czas najwyższy iść już z zerówki do I klasy:):):)

 3. Paulina D pisze:

  To my dziękujemy 🙂
  Ta strona jest pomocą dla wielu osób.

 4. wobroniewiary pisze:

  Dziś polecamy coś z najnowszych zasobów ks. Sławka
  – dla osób czy krewnych lub znajomych, uzależnionych od grzechów nieczystości.

  Uzależnienie od pornografii, samogwałtu to tylko nieliczne przykłady problemów wielu młodych ludzi w dziedzinie seksualności. Dr inż Jacek Pulikowski wskazuje czynniki sprzyjające nałogom seksualnym oraz uczy, jak skutecznie wygrać walkę z nałogiem.

  Realizacja: ks. Sławomir Kostrzewa

 5. Marta pisze:

  Bogu niech będą dzięki!

 6. m-gosia pisze:

  Jestem tu prawie od początku. Bogu niech będą dzięki za to dzieło. Serdecznie dziękuję Ewie i Kazimierzowi za trud wkładany w prowadzenie Wowitu i Ewangelii dal nas. Pozostaję w modlitwie za adminów i odwiedzających stronę.

 7. Leszek pisze:

  Bogu niech będą dzięki za istnienie strony WOWiT, przez pośrednictwo Maryi Niepokalanej za inspiracje i umocnienie do pełnienia tego dzieła. Dziękuję za to, że trafiłem na was, za naukę i pocieszenie w potrzebie. Pozdrawiam.

 8. Helena pisze:

  Święty Michael Archaniele swoim blaskiem oświecaj nas. Św. Michale Archaniele swoimi skrzydłami ocharaniaj nas. Św. Michale Archaniele swoim mieczem broń nas. Amen. Któż jak Bóg 🙂

 9. babula pisze:

  Kochani Ewo i Kazimierzu trwajcie dalej cierpliwie, zwyciężajcie przeszkody, wzrastajcie w wierze i w łasce Bożej! Jestem niezmiernie wdzięczna ks. Skwarczyńskiemu za całe to duchowe dobro, które umieścił; na tej stronie. Niech Pan Bóg Księdzu błogosławi!

 10. wobroniewiary pisze:

  To diabeł skłania nas do upokarzania słabych. W nim bowiem nie ma współczucia – mówił Papież na wtorkowej porannej Eucharystii w swej watykańskiej rezydencji.

  Franciszek rozważał w homilii pierwsze czytanie z Księgi Samuela, w której jest mowa o Annie i Peninnie, dwóch żonach Elkany. Anna była bezpłodna i musiała nieustannie znosić kpiny i upokorzenia ze strony Peninny. Takich sytuacji, w której człowiek słaby pada ofiarą kpin i upokorzeń jest w Piśmie Świętym bardzo dużo – mówił Papież. Tytułem przykładu wspomniał o postawie Hagar względem Sary, Goliata względem Dawida, a także żon Hioba i Tobiasza, które pogardzały swymi mężami.

  „Zadaję sobie pytanie: co kryje się w tych ludziach? Cóż takiego jest w nas, że pogardzamy, znieważamy, kpimy ze słabych? Można zrozumieć, że nabijamy się z silniejszych, bo powoduje nami zawiść… Ale ze słabszych? Skąd się w nas bierze taka postawa? A jest to nagminne, jakbym musiał pogardzać innym, abym sam czuł się pewnie. Jakby to było konieczne…” – mówił Ojciec Święty.

  http://malydziennik.pl/kiedy-to-robimy-dziala-w-nas-diabel-a-wielu-zdarza-sie-to-bardzo-czesto,9548.html

  • Jacek pisze:

   Dziękuję Wam za Ewangelizowanie , które staram sie roznosić w internecie.
   Odnośnie upokarzania słabych, czynią to ludzie mali nie wzrostem a moralnie,
   pragnący się wywyższyć.
   Najłatwiej jest atakować słabszych bo spotyka się mały albo brak oporu.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 11. EWANGELIA
  Mk 1, 21-28
  Jezus naucza jak ten, który ma władzę

  Słowa Ewangelii według Świętego Marka
  W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.
  Oto słowo Pańskie.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/

 12. Agnieszka S. pisze:

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy przyczyniają się do istnienia tej strony. Kiedyś zaglądałam tu sporadycznie, ale od listopada czytam was prawie codziennie i dzięki Wam stałam się niewolnikiem Maryi. Za to prowadzenie mnie, krok po kroku, przez 33 dni jestem szczególnie wdzięczna… Dziękuję za cenne teksty i filmy które udostępniacie. Za to, że poświęcacie swój czas na podsuwanie nam wiedzy na którą być może nie natrafilibyśmy sami z powodu braku czasu, czy chęci szukania. Dziękuję że jesteście.
  Modlę się o potrzebne łaski dla tworzących to dzieło…

 13. E. pisze:

  Ja dziękuję Wam. Bez Was nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem 😀 Niech Wam Pan Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask. Dziekuje

 14. Jolanta pisze:

  Jestem z Wami prawie od początku. Serdecznie dziękuję Ewie i Kazimierzowi za trud wkładany w prowadzenie strony. Pamiętam w modlitwie o Adminach i o Odwiedzających stronę. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich.

 15. wobroniewiary pisze:

  Nie zawsze jest miło i przyjemnie
  Oto przykład: fragment komentarza ze spamu, no jest walka z okultyzmem to musiał się diabeł odezwać

  1) (…) Nazywam się …., jestem tu, aby złożyć świadectwo o wspaniałej pracy rzucającego zaklęcie, która pomogła mi z wszystkimi moimi problemami. Dzisiaj jestem szczęśliwa z tego powodu, a wszystko zaczęło się w 2001 r. Byłam mężatką, mój mąż i ja męczyliśmy się, że po 11 latach małżeństwa nie ma dziecka, a sprawy były dla nas trudne, finansowo nie byliśmy w porządku, a mój mąż szukał rozwodu tylko po to, aby żyć samotnie i modliłam się do Boga, by mieć go z powrotem, do 2012 roku, kiedy spotkałam przyjaciela, który skierował mnie do (…) rzucającego czary, który pomógł jej z jej własnymi problemami, zachęciłam się i skontaktowałam się z nim…. dr…., powiedział, że rzuci zaklęcie pieniężne także dla mnie, ponieważ moja rodzina jest faworyzowana finansowo…..

  2) (…) BUUUUhahahahaahaaa jak by to bułą prawda to katolickie świnie piszą się na 1 kolejkę do piekła !!!

  3)(…) w piekle jest impreza że tylu naiwnych dało się zwieść jakiejś maryji która stawia wszystko nawet przed samym Bogiem!

  4) fragment od mc2, który za wszystko wini „maryjnych kapłanów”:
  (…) Trochę mi żal Ciebie Adminko , bo zamknełaś się tu na blogu we wzajemnym kregu, trochę jak w twierdzy oblężonej i nie dopuszczasz innych do głosu. (…) następny przykład z twojej okolicy – z Lublina – dziś (27.12.2017 ) . 19 latek pomylił paliwa w czasie tankowania , wobec czego postanowił odessać benzynę z baku odkurzaczem dla klientów stacji 🙂 w efekcie czego nastąpił wybuch na stacji. straty samej stacji to 16 tyś . To są znaki czasów ostatecznych … młodzi jeźdzą pijani i naćpani. A ile pamiętam ks. Adam Skwarczyński twierdził że już od …..

  Dużo tego, oj dużo….

 16. Paweł pisze:

  Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego.
  (odpust cząstkowy)

  Dzięki Ci składamy, Wszechmogący Boże, za wszystkie dobrodziejstwa Twoje. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  (odpust cząstkowy)

  [Są to modlitwy nr 47 i nr 7 z poniższego wykazu odpustów posoborowych: http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/odpusty.html ]

 17. Ewa pisze:

  A ja dziękuję za to , że jest taki wspaniały portal. Często tu zaglądam. Życzę Wam dalszych lat w gronie wiernych czytelników.

  • Maria Koda pisze:

   Serdecznie dziękuję za taką wspaniałą stronę , prowadzę kilka stron modlitewnych i korzystam bardzo często z prawych żródeł tej pieknej Bożej strony . Bóg zapłać dla Adminów i naszego wspaniałego Ks. Adama Skwarczyńskiego … Miech Was Pan błogosławi i strzeże ..szczęść Boże Kochani ❤ 🙂 ❤

   • Zinka pisze:

    Dziękuję Ewuni, Kazimierzowi, Księdzu Skwarczyńskiemu za Ewangelizowanie nas wszystkich. Za to, że dzięki Wam wzrasta nasza wiara. Za to też, że na tym forum możemy się wyżalić czy też poprosić o modlitwę.
    Życzę Wam wszelkiej pomyślności i długich, długich lat prowadzenia tej strony w atmosferze miłości i radości ! ❤☺

 18. Aga S. pisze:

  Wiemy, co powiedział w mowie pożegnalnej w MON minister Antoni Macierewicz!

  / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  Grzegorz Wierzchołowski

  Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

  Prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, zdradził, co w mowie pożegnalnej do podwładnych powiedział odchodzący minister Antoni Macierewicz. „Zapamiętam na zawsze te słowa” – stwierdził historyk.
  „Z mowy pożegnalnej Pana Ministra Antoniego Macierewicza zapamiętam na zawsze słowa” – rozpoczął swój wpis Sławomir Cenckiewicz. I zacytował fragment pożegnalnego przemówienia ministra Macierewicza:

  Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku i okoliczności śmierci Prezydentów RP i Żołnierzy, to byłoby tak jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku. Pamiętajmy o wszystkich!

  Sławomir Cenckiewicz zamieścił też następujący wpis:

  Zobacz obraz na Twitterze
  Sławomir Cenckiewicz
  @Cenckiewicz
  Pożegnaliśmy się w MON z naszym Szefem ministrem @Macierewicz_A To była ciężka praca o przywrócenie polskiej Armii siły, szacunku i wzorców! Dziękuję Panie Ministrze! Niech żyje Polska!

  07:07 – 9.01.2018
  Historyk odniósł się też do swojej dalszej przyszłości w MON:

  Szanowni, proszę nie pytać mnie o moją przyszłość i Wojskowe Biuro Historyczne. Jestem pracownikiem MON i od nowego Szefa już teraz wszystko zależy. Wszyscy czekamy na Ministra Mariusza Błaszczaka! I gratulujemy nominacji! Dla chwały Polski!

  Dodam tylko: Bog, Honor, Ojczyzna !

 19. wobroniewiary pisze:

  Pomagajmy

  Trochę ciepła dla bezdomnego…
  Koszt smsa 75052 na rzecz akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”, hasło „ZIMNO” to 2,46 zł z VAT
  Koszt smsa 75052 na rzecz projektu „Uliczny Patrol Medyczny”, hasło „PATROL” to 2,46 zł z VAT

  http://caritas.pl/blog/2018/01/09/troche-ciepla-dla-bezdomnego-na-polmetku/

 20. mała pisze:

  Piękni w nauczaniu, a w środku zgnilizna. Dla księży wiodących podwójne życie jest nadzieja

  Kapłani wiodący podwójne życie zadają Kościołowi wielką ranę, lecz i oni nie powinni tracić nadziei. Zawsze można wrócić do Boga – mówił Franciszek na porannej Eucharystii.

 21. Ehmm pisze:

  Dziękuję za nauczanie i przybliżanie prawdy o działaniu złego ducha
  Dziś ja polecam ten krótki filmik

  Ks. Piotr Glas – doświadczenie rodem z filmu !

 22. wobroniewiary pisze:

  W ramach wspomnień 🙂

 23. wobroniewiary pisze:

  W czwartek, 11 stycznia o godz. 18-00 w Kościele u OO. Franciszkanów zostanie odprawiona Msza św. o powrót do zdrowia dla mojej mamy i o wszelkie potrzebne dla niej łaski, zwłaszcza siły do dźwigania krzyża choroby.
  Rodzinę i znajomych zapraszam do obecności na Mszy św.
  a dalszych znajomych (w tym Was Czytelników) spoza mego miasta – do łączności duchowej

 24. EwaT pisze:

  Bogu niech beda dzieki. Czesto tu zagladam,pamietam o was w modlitwie.Piekne dzielo ta strona💕

 25. wobroniewiary pisze:

  Do wpisu dodałam II konferencję o. Józefa Witko a tu dodaję homilię
  Niedługo będę na rekolekcjach z o. Józefem i zabiorę wszystkie wasze intencje, prośby, podziękowania. Będę modlić się o zdrowie dla mamy, dla siebie i o prace i zlecenia tłumaczeń, ale będę tez zanosić na ołtarz Was wszystkich, bez wyjątku

 26. Ania pisze:

  A ja dziękuję za stronę i za coś, co wielu zdziwi.
  Dziękuję za cenzurę.
  Ta strona to miejsce, gdzie można spokojnie poczytać katolickie treści bez palpitacji serca, a jeśli ktoś nie wierzy lub nie wie o czym mówię, to proszę wejść na publiczny profil katolickiego księdza i zobaczyć jakie pomyje wylewa anonimowy internet w komentarzach. Serce boli, oczy pieką od patrzenia i czytania. Poczytałam 5 min i pomyślałam sobie „dziękuję, że na Wowit tego nie ma”.
  Bo to prawda, tu można poczytać treści katolickie bez bagna pomyj. A to jest bardzo ważne. Każdy sam może zobaczyć, czego nam oszczędza cenzura Wowitowa. Tu nie ma wyzwisk na księży, nie ma wulgaryzmów i przekleństw. I za to Bóg zapłać.

  • wobroniewiary pisze:

   A ja …musiałam zareagować i napisałam tam taki komentarz:

   „Ksiądz Roman miał na myśli tylko i wyłącznie to, że Komunia Święta to nie siano i nie należy się każdej krowie i byle jak podane czy rzucone do żłoba. Może to tłumaczenie dotrze do niektórych rycerzy (czytać: zakutych łbów). Trzeba być chorym na duszy i na ciele a najbardziej na umyśle, aby mieć tak diabelskie skojarzenia 😦

  • Jeżeli na jakiejś stronie, profilu Facebook czy Twitterze dochodzi do takich obraźliwych komentarzy a właściciel nie nadąża z ich usuwaniem to powinien jak najszybciej rozważyć możliwość całkowitej blokady komentowania tak aby ukazywały się tylko jego treści, gorzej jezeli prowadzący profil lub moderator strony celowo to pozostawia, wtedy strona taka, profil fb itd. stają się tylko polem do opluwania Kościoła i innych użytkowników internetu i pomimo dobrych zamieszczanych tam treści jest nic nie warta a wręcz szkodliwa.
   To tak jak podawanie Pisma Świętego nergalowi aby podarł albo podeptał.
   To jest bezpośrednia odpowiedzialność adminów katolickich stron i prowadzących swoje prywatne katolickie profile aby mieli u siebie katolickie treści, także w komentarzach.
   Nie wyobrażam sobie aby u nas takie komentarze mogły przechodzić na publiczny widok a wiele osób próbuje zaistnieć w internecie własnie w ten sposób. Przez te sześć lat prowadzenia strony tego typu niewpuszczonych przez nas „komentarzy” nazbierałoby się na pokaźną księgę, mogłaby powstać swoista „encyklopedia bluzgu” codziennie otwierając stronę najpierw trzeba wszystko przejrzeć bo czasem do tego „czegoś” wpadają normalne komentarze i trzeba je „wyłowić” ale to już taka tam nasza robota, ważne, że Wy kochani tego nie widzicie 🙂
   Bóg Wam zapłać za te sześć latek bycia z nami 🙂

 27. Katarzyna pisze:

  Gratuluję. Dziękuję. Łączę się w modlitwie i o modlitwę proszę.

 28. Dana pisze:

  Jestem z Wami już 3 lata, dziękuję serdecznie za prowadzenie tej stracony, wiem źe zawsze mogę tu zajrzeć a czas na czytanie nigdy nie będzie stracony. Panu Najwyższemu polecam wszystkich czytelników i prowadzących. Ojciec Witko będzie prowadził rekolekcje w dnia. 19-21.01.2018 w moim mieście w Białymstoku, teź się wybieram temat „Uzdrawiająca moc przebaczenia”.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja troszkę później i w góry 😉
   Zawsze jeździmy grupą kilkanaście osób z mego miasta na kilka samochodów, to i podróż wychodzi taniej niż pociągiem czy autobusem 🙂
   Ale polecam się modlitwom już w Białymstoku 🙂

 29. roza pisze:

  Dziękuję, ogromnie dziękuję za Waszą pracę. Jesteście jak światełko we mgle. Wielu łask Bożych dla Adminów i dla kapłanów, z którymi współpracujecie.:)

 30. Agata pisze:

  Wielki jestes Jezu i Mamusiu Maryjo za ten piękny dar jaki otrzymujemy dziekuje Wam za te siostry i za tych braci i Kapłanów . Zawsze mogę liczyć na modlitwę wspólno. Dziękuję Wam że jesteście. Niech Trójca Przenajswietsza Wam bligoslawi

 31. Bozena pisze:

  Chwala Bogu za wszystko co czyni poprzez ludzi ktorzy sa jego narzedziami w gloszeniu Prawdy o Jego Krolestwie. Pozdrawiam i Bog zaplac

 32. tu MariaPietrzak pisze:

  Gratuluje i serdecznie dziękuję 💕

  Ojcu , Synowi , Duchowi Świętemu , niech będzie chwała i cześć !
  …💦
  / Jednego Serca Jednego Ducha

 33. Darek pisze:

  Niech Pan Bóg Błogosławi wszystkim prowadzącym tę stronę, zaglądam tu codziennie, a trafiłem tu nieprzypadkowo w roku wiary po swoim nawróceniu.
  Dziękuję Z Panem Bogiem i Maryją😀

 34. Klara pisze:

  Serdecznie dziękuje za tę wspaniałą strone i wasz trud!!!
  Niech Bóg wam Błogosławii!!

 35. piotr wiśniewski pisze:

  Dziękuje

  +++

 36. Beata pisze:

  Dziękuję, ogromnie dziękuję za Waszą pracę. Wielu łask Bożych dla Adminów i dla kapłanów, z którymi współpracujecie.:)

 37. Bogusia pisze:

  Jestem z Wami od pierwszego dnia. Bogu dziekuje za te strone…!!!
  Niech Was (nas) Pan blogoslawi i strzeże…!!!
  Zycze wielu LASK BOZYCH…!!!

 38. Elżbieta pisze:

  Dziękuję. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi. Kocham naszą wspólnotę wowitową. Bóg zapłać Pani Ewie i Panu Kazimierzowi i księżom opekującym się stroną.

 39. Małgosia pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za tę cudowną katolicką stronę, Bóg zapłać prowadzącym, kapłanom, czytelnikom WOWiT. Zaglądam tu codziennie i dziękuję Bogu że trafiłam na tę stronę.
  Jeszcze raz wielkie , wielkie Bóg zapłać.

 40. Malgosia pisze:

  I ja dolaczam do podziekowan:)Strona jest wspaniala,bardzo lubie ja czytac i korzystac z wielu madrosci,modlitw.A przy okazji ,mam prosbe.Czy do codziennych modlitw przy kazdym nowym wpisie na strone ,mozna by dolaczyc modlitwe przed wejsciem do internetu?

  Wszechmocny i wieczny Boże,
  Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
  i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
  prawdziwe i piękne,
  szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
  Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  pomóż nam, błagamy Ciebie,
  przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
  abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
  kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
  i traktowali z miłością i cierpliwością
  wszystkie te osoby, które spotkamy
  przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Bog zaplac.

 41. Apel Prezydium Episkopatu ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

  – Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z 10 stycznia.

  Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
  ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

  Wkrótce ma być procedowana obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby (aborcja eugeniczna). Konferencja Episkopatu Polski od początku popiera tę inicjatywę jako ważny krok do pełnej ochrony życia i dziękuje ok. 830 tysiącom obywateli Polski, którzy złożyli podpis pod tym projektem.

  Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Przypominamy, że prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji.

  Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu.

  W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

  Abp Stanisław Gądecki
  Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Abp Marek Jędraszewski
  Metropolita Krakowski, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
  Bp Artur G. Miziński
  Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
  Warszawa, dnia 10 stycznia 2018 r.
  http://episkopat.pl/apel-prezydium-episkopatu-ws-zatrzymania-aborcji-eugenicznej/

 42. Alutka pisze:

  Również dziękuję za Waszą pracę. Stanowicie wspaniałą alternatywę dla stron laickich, liberalnych, lewackich czy pseudo katolickich,

 43. Alutka pisze:

  Niezasłużone dymisje
  Z Tomaszem Rzymkowskim, posłem Ruchu Kukiz’15, rozmawia Rafał Stefaniuk Prezydent na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w rządzie. Nie ma w nim miejsca dla ministrów: Streżyńskiej, Macierewicza, Szyszko, Radziwiłła czy Waszczykowskiego. Jest Pan zaskoczony? – Oczywiście. Dużym zaskoczeniem jest pozbycie się z rządu dwóch bardzo dobrych ministrów: Jana Szyszko i Antoniego Macierewicza. Jako niespodziankę traktuję też usunięcie minister Anny Streżyńskiej, która była tym ministrem rządu, której praca nie była w żaden sposób krytykowana. To był najmniej atakowany minister rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Z kolei ministrowie Witold Waszczykowski i Konstanty Radziwiłł już dawno powinni zostać zdymisjonowani. Obowiązki ich przerosły. Były to bardzo słabe punkty Rady Ministrów. Co Pana zdaniem było powodem odwołania ministrów Macierewicza i Szyszko? – To owoc wewnętrznych walk i przetasowań w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest tajemnicą, że PiS wewnętrznie jest podzielone. Dzisiaj grupa Antoniego Macierewicza i Jana Szyszko została zepchnięta do ostrej defensywy. I które stronnictwo wzięło górę? – „Zakon” Porozumienia Centrum, czyli twarde jądro Prawa i Sprawiedliwości. Spójrzmy, komu przypadły resorty siłowe: Joachimowi Brudzińskiemu i Mariuszowi Błaszczakowi. Pokaźną reprezentację ma też Jarosław Gowin. Te dwie frakcje dziś królują. Widać, że kryzys w koalicji przeżywa Zbigniew Ziobro. Jego grupa nie brała bezpośredniego udziału w podziale łupów. Widzimy także, że w odwołującym się do konserwatywnych wartości Prawie i Sprawiedliwości grupa narodowo-katolicka, skupiona wokół Jana Szyszko i Antoniego Macierewicza, nie odgrywa dziś większej roli. Jak na te zmiany zareaguje konserwatywny elektorat PiS? – To jest bardzo dobre pytanie. Nie ma co ukrywać, że Prawo i Sprawiedliwość swoją pozycję uzyskało dzięki środowisku katolików odwołujących się do wartości narodowych. I właśnie tak PiS zniechęca grupę, której tyle zawdzięcza. Będzie to dla nich znaczący problem, z którym będą musieli zmierzyć się sami. W końcu to kierownictwo PiS nawarzyło tego piwa

  . Drogi Czytelniku, cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”. Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym Rafał Stefaniuk

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/193401,niezasluzone-dymisje.html

 44. Alutka pisze:

  Dziś na kazaniu W Radio Maryja;
  Mamy wychodzić z utartych schematów i ścieżek, nie chodzić i nie ewangelizować ciągle do tych samych osób i miejsc tylko poszukiwać nowych tak jak Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii, nie wrócił już do Kafarnaum , mimo ,że był tam Go szukano, ale udał się do innych miejscowości.

 45. Martyna pisze:

  Zbawienny pomost

  „Podaję rękę” … Gest jakże niepozorny; często wykonywany machinalnie. Zarazem zwykły uścisk dłoni wyzwala nieraz cały świat wzruszających emocji i przeżyć. Bywają sytuacje, że jest to nośnik głębokiego pokoju i uzdrawiającej mocy. Podanie ręki jest zewnętrznym znakiem, który pozwala przekazać wielkie duchowe bogactwo. Warto nieco zgłębić tę zadziwiającą symbolikę.

  Najpierw zauważmy, że fizyczny styk dłoni jest pierwotną formą kontaktu międzyludzkiego. Jest to konkretne i realne doświadczenie obecności drugiego człowieka. Bóg jest w rzeczywistości. Dlatego poprzez podanie sobie rąk Bóg przychodzi i wspomaga nas na drodze wzajemnej ufności i dobroci. Nieraz pomiędzy dwiema osobami, które znają się tylko „ze słyszenia”, występują różne uprzedzenia. Negatywne informacje kreują w wyobraźni „ciemny obraz” drugiej strony. Złe wyobrażenia powodują zaistnienie nawet złowrogiej przepaści. Co w tym wszystkim może być zbawienne?

  Nieraz wystarczy prosty styk z fizyczną rzeczywistością drugiego człowieka. To zaś umożliwia zwykłe podanie sobie dłoni. Wiele osób doświadczyło niezwykłego „cudu”. Człowiek, który jawił się w głowie w „ciemnych barwach”, dzięki bezpośredniemu spotkaniu okazywał się być całkiem normalnym i sympatycznym człowiekiem; styk z fizyczną dłonią drugiej osoby pozwolił roztrzaskać w proch ludzkie imaginacje i diabelskie złe wyobrażenia. Dlatego diabeł nieraz za wszelką cenę nie chce dopuścić, aby ludzie fizycznie podali sobie dłonie, bo dobrze wie, że to zrujnuje jego „konstrukcje, które dzielą”. Tak więc już na poziomie natury prosty gest podania dłoni może być źródłem wielkiego duchowego dobra.

  Jeśli mamy w sercu Jezusa, i pragniemy się Nim pokornie dzielić, to otwiera się przed nami jeszcze wspanialsza perspektywa. Jaka? Najlepiej pokazuje sam Jezus Chrystus. Najpierw warto zauważyć coś bardzo ważnego. Otóż Jezus nie rozpoczął „posługi Dobrej Nowiny” od jakiegoś spektakularnego fajerwerku, który powalił tłumy na kolana. Pierwszy chronologicznie znak dobrej, uzdrawiającej mocy polegał na prostym podaniu ręki (por. Mk 1, 29-39). Św. Marek zanotował: „Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce (…). On podszedł do niej i podniósł ją, ująwszy za rękę”. Gest ten sprawił, że „gorączka ją opuściła”. Czy teściowa Szymona została uzdrowiona jedynie ze zwykłego podwyższenia temperatury ciała? Otóż kwestia „dotkniętej i uzdrowionej gorączki” była bardziej złożona. Gdy Szymon wcześniej nagle oznajmił, że opuszcza wszystko i idzie za Jezusem, to wywołał w swym domu konsternację. Teściowa przeraziła się, że zięć zwariował. W jej głowie pojawiła się „gorączka myśli”: „Co też ten Szymon wyrabia? Opuszcza żonę, dom i idzie za jakimś prorokiem”. Matka tak się przejęła przyszłością swej opuszczonej córki i swoją, że z tego wszystkiego się rozchorowała.

  Jezus z wielkim wyczuciem załagodził całą sytuację. W domu Szymona ujął serdecznie jego teściową za rękę i uzdrowił. Zrozpaczona kobieta mogła dotykalnie doświadczyć, że „w sumie Jezus to całkiem dobry Człowiek”. Jej wnętrze zostało wyciszone i uspokojone. Gorączka duszy ustąpiła i w następstwie tego także gorączka ciała. Łaska nadprzyrodzona dokonała uzdrowienia serca. Teściowa już nie musiała się martwić, że Szymon porzuca i krzywdzi swą żonę, jej córkę. Zarazem zyskała ufny pokój serca odnośnie swej przyszłości, wszak wraz córką była dotąd na utrzymaniu Szymona.

  Jako chrześcijanie zyskujemy fascynującą perspektywę. Jeśli powierzymy Jezusowi swe serce, wtedy nasze ręce staną się „Bożym narzędziem”. Nawet poprzez niepozorny gest podania ręki Jezus będzie dokonywał uzdrowienia. Dzięki temu drugi człowiek otrzyma pokój i dobro. Nie chodzi o jakieś spektakularne efekty. Najważniejsze jest to, że poprzez nasz skromny gest Jezus będzie mógł obdarzać potrzebnymi łaskami ludzi, których spotykamy.

  Eremita Ove

 46. Małgosia pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za Natalię 19 lat. Serce. Stan b. ciężki.
  Bóg zapłać

  • Paweł pisze:

   Według strony http://catholicsaints.info/patrons-of-heart-patients/ Patronem pacjentów chorych na serce jest św. Jan Boży (założyciel zakonu bonifratrów, których w Polsce wg danych z roku 1999 było 78, w dwóch prowincjach).

   Oto modlitwa ku czci tego Świętego [wzięta ze str. 89 książki „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”)]:

   „Boże, który napełniłeś św. Jana Bożego duchem współczucia, spraw, abyśmy przez praktykowanie miłosierdzia zasłużyli sobie na to, aby znaleźć się w gronie wybranych w Twoim Królestwie. Amen.”

   • Paweł pisze:

    Natomiast według strony http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-15a.php3 również „św. Teresa z Avila jest patronką chorych, zwłaszcza uskarżających się na bóle głowy i serce”.
    Litanię do niej można znaleźć na stronie: http://www.katolik.pl/litanie,22335,818,cz.html?idr=10559

    • Zinka pisze:

     +++

    • Paweł pisze:

     Mogę jeszcze dodać, że Litania zamieszczona pod powyższym linkiem jest prawie zupełnie identyczna z Litanią znajdującą się na str. 253-255 książki księdza Jerzego Lecha Kontkowskiego SJ „100 Litanii” [wydanie Wydawnictwa WAM Księży Jezuitów, Kraków 1997, NIHIL OBSTAT: Przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, ks. Mieczysław Kożuch SJ, Kraków 16 II 1994 r.].

     Oprócz różnic ortograficznych (kwestia przecinków oraz wielkich i małych liter), jedyna różnica między tymi dwoma tekstami tej Litanii jest taka, że wezwanie sformułowane pod powyższym linkiem „…broń nas prośbami swymi święta Tereso” – w powyższej książce brzmi „…broń nas prośbami Twymi, święta Tereso”.
     Jest to więc tekst praktycznie identyczny z tekstem zatwierdzonym przez Kościół.

 47. marysia1 pisze:

  Bogu niech będą dzięki.+++

 48. Helena pisze:

  Bogu niech będą dzięki, za tą stronę. Prowadzącym wiele, wiele łask Bożych, a naszej kochanej Mamie dziękuję, że postawiła na naszej drodze takich wspaniałych stróżów, którzy wskazują nam drogę do zbawienia.

 49. Danka pisze:

  Dziękuję i oby tych rocznic było jeszcze dużo;
  A tutaj wyjaśnienie, że teoria ewolucji jest błędna / o czym wszyscy wiemy/ ale ciekawa prezentacja:
  /fQjJoUr+KnGuxrRfFyyTpspTtB81HdYtsaP7ttzWmtjxvbvaMiLK7vt4Bf1XY5TuPZpxnhhY41NV48aHzxlz4GllWqiclvbzRogl9MVjxr4=

 50. Lucyna pisze:

  Bardzo dziękuję za trud wnoszony by ta strona działała.
  W intencjach Adminów i Czytelników +++
  Serdeczne Bóg zapłać.

 51. Karol pisze:

  Ja też dziękuję za Tą stronę:) nawróciłem się około roku temu, zaczęło się od Jasnej Góry, naszej Mamy i Królowej Polski, potem poznalem ks. Glasa poprzez filmy i Ktoś z Góry nakierował mnie na Waszą stronę:) Bóg zapłać:)

 52. Maria pisze:

  Dziekuje za ta strone, Chwala niech bedzie Panu. Oby tych rocznic bylo wiecej:)

 53. Sylwia pisze:

  Cieszę się że Strona nadal trwa. I Chwała Panu za to ! niech przynosi dalsze owoce. A wam Admini niech Bóg błogosławi. ❤

 54. Helena pisze:

  Dziękuję że jesteście…….. trafiłam tu przez „przypadek” …… dzięki książkom p. Anny Argasińskiej…. Chwała Ci Panie. Panie błogosław to dzieło…. Dziękuję Panie mój.

 55. duszyczka pisze:

  Również i ja dziękuję za wszystko dobro, które tu poznałam i o którym usłyszałam. Wszystko można ująć w kilku słowach ” Poznacie ich po ich owocach” .

 56. kazimierz herda pisze:

  Dziękuję Panu BOGU za jedyną Taką stronę która istnieje dzięki Wam. Niech Was Pan BÓG błogosławi !

 57. Gosia pisze:

  ☀️❤🤗😊🍀🌹💐🎂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s