Ks. Adam Skwarczyński: JEŚLI NIE „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” – TO CO W ZAMIAN?!

ks. Adam Skwarczyński, 8 listopada 2018 r.

JEŚLI NIE „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” – TO CO W ZAMIAN?!
Refleksje wokół Marszu Niepodległości 2018.

       Pewne osoby, wahając się co do swojego udziału w Marszu Niepodległości, nieświadomie zdjęły ze swojej twarzy maskę, ku zdumieniu i zaskoczeniu wielu. Niezależnie od motywów, jakimi się kierowały – czy to z lęku przed krytyką wypisaną na transparentach, czy przed hasłami o charakterze narodowym, z którymi się nie solidaryzują – swoją reakcją dały nam dużo do myślenia. A więc… pomyślmy! Spróbujmy wyciągnąć na światło dzienne zderzenie tej maski (tego, co oficjalnie głoszą) – oznaczmy ją literą M – z tym, co pod nią się kryje, oznaczonym literą F (bo chodzi o fakty).

M: Bóg, udział oficjeli w uroczystościach religijnych, krzyż w Sejmie, religia w szkołach.
F: Loże masońskie z szefami w Warszawie i z ukrytym kultem szatana; publiczne łamanie Bożych Przykazań w oparciu o polskie prawo (zwłaszcza nie zabijaj, pamiętaj abyś dzień święty święcił, nie cudzołóż – chodzi o bezkarny zalew prostytucji); „tęczowy piątek” czyli nalot sodomitów na szkoły, ich parady w miastach; na największą skalę uderzenie w Kościół, duchowieństwo, moralność i kulturę katolicką („Kler”, „Klątwa”, występki „Nergala”, zalew porno w telewizji i w filmach dostępnych przez internet i smartfony, w niby-polskich filmach i programach język wulgarny, chamski, wyśmiewanie się z osób związanych z Kościołem, w radio muzyka zespołów satanistycznych, oddanie prawie całej prasy i telewizji w ręce wroga Polski i katolicyzmu, sex shopy). Bardzo wygodne jest dla Rządu ciche przyzwalanie na to wszystko, a przy tym chowanie się za plecami samorządów lokalnych oraz sądów. Wymieńmy tu jeszcze prowadzanie młodzieży na filmy i sztuki obce naszej tradycji i moralności, oddanie teatrów dyrektorom niegodnym i wrogom Polski i Kościoła, a w miastach coraz więcej ukrytych meczetów z kultem Mahometa.
M: Honor Polaka.
F: Zgoda władz na szkalowanie Polski za granicą; wycofywanie się ze słusznych uchwał i posunięć tylko dlatego, że ktoś z zagranicy pogroził palcem; zgoda na faktyczne (już zaklepane w USA w sferze materialnej) uznanie Polski za winną holocaustu i pobawienia Żydów ich majątków; brak dostatecznej troski o Rodaków na dawnych kresach wschodnich, żyjących w biedzie i tęskniących za Macierzą, a szerokie otwarcie granicy dla obcokrajowców i hojność wobec nich o wiele większa, niż wobec swoich; codzienne przyjmowanie na stałe osiedlenie dużej liczby Żydów; podtrzymywanie bezpodstawnych oskarżeń o atakach Polaków na Żydów z pomijaniem oczywistych faktów; obsadzanie Żydami (pod polskimi nazwiskami) kluczowych stanowisk, co nie zmieniło się od 1945 roku.
M: Ojczyzna.
F: Propaganda sukcesów w sferze materialnej dla przykrycia posunięć, które Polskę wyniszczają, osłabiają, wyludniają, wystawiają na pośmiewisko. Oto niektóre z nich. Oburzające lekceważenie tak licznych głosów obywateli w najpoważniejszych kwestiach. Dwulicowość w kontaktach członków Rządu z zagranicą – treść rozmów jest skrzętnie ukrywana. Ciche dążenie do zalania Polski obcokrajowcami o obcej nam kulturze („korytarz humanitarny”), co jest wypróbowanym na Zachodzie sposobem na zlikwidowanie rękami obcych i Kościoła, i osób niewygodnych. Lekceważenie, a nawet po cichu zwalczanie ruchu narodowego. Pozorna walka z narkomanią, a w rzeczywistości podtrzymywanie jej; podobnie rzecz ma się z alkoholizmem: podtrzymywanie go przez zgodę na reklamy alkoholu, absurdalne zagęszczanie sieci sklepów, narzucenie browarom obowiązku zaprawiania piwa spirytusem. Dopuszczenie (jawne, a o ukrytym mało wiemy) trującej żywności oraz nasion i zbóż genetycznie modyfikowanych, jak też zabronionych za granicą trucizn chwastobójczych i owadobójczych (a przy tym podtrzymywanie mitu o „zdrowej polskiej żywności”). Zawalanie Polski karmą dla zwierząt, opartą na zagranicznych trujących komponentach. Dopuszczenie do powszechnego użytku (już od niemowlęctwa) i reklamowanie rafinowanego kwasem siarkowym, wapnem i kwasem węglowym cukru, chociaż jest on straszliwą trucizną, a przy tym uzależniającą niczego nieświadomych użytkowników. Opryskiwanie Kraju z samolotów trującymi chemikaliami i drwiny z alarmów, podnoszonych w tej kwestii przez ludzi świadomych zagrożenia. Chodzi o podtrzymywanie bajki o „znaczącym wpływie człowieka na ocieplenie klimatu” i stąd konieczności zasłonięcia nieba sztucznymi chmurami (mniej rozgarniętym wmawia się bezpodstawne zaniepokojenie „smugami kondensacyjnymi” z samolotów). Bajka o „zbyt wysokim poziomie emisji dwutlenku węgla”, która pozwala międzynarodówce masońskiej na łatwe niszczenie gospodarki krajów. Szerzenie mitu o coraz skuteczniejszej walce z rakiem, podczas gdy jest na odwrót: narzuca się lekarzom tendencję do wyszukiwania raka w każdym pryszczu czy guzku, a potem do szybkiego wdrażania „procedur”, polegających na pozbawieniu organizmu samoobrony i na zastąpieniu jej truciznami. Następnie przychodzi zabójcze naświetlanie radem, który uśmiercił wynalazczynię Marię Skłodowską-Curie, ale dla niewtajemniczonych nazwano je ironicznie „radioterapią”, chociaż z radiem nie ma nic wspólnego. Takie „leczenie” wytrzymuje zaledwie kilku pacjentów na stu, dożywając swoich lat, więc jest to ukryta eutanazja, cicha i skuteczna. Po niej mamy liczyć na hordy obcokrajowców, które będą mogły zwiększyć zaludnienie Kraju.

       Co by było, gdyby niektóre z poruszonych tu problemów wypisać na transparentach i wynieść 11 listopada na ulice? Nic dziwnego, że ludzie, którzy nie mogą mieć czystego sumienia, wolą podobnych haseł nie czytać. Czy jednak nie myślą o tym, że Bóg rzeczywiście istnieje i o takie rządy ich zapyta? Że honor Polaka to święta sprawa, a nie szmata do pucowania butów wrogowi? Że Ojczyzna jest darem Boga, a polska ziemia ma służyć nie hordom duchów, zniewalających i porywających ludzi do piekła, lecz pielgrzymom do Wiecznej Ojczyzny? Najwyższa pora, by o tym pomyśleli, bo chociaż nas, ludzi, lekceważą, wkrótce Bóg ich o to wszystko zapyta.

       O moja biedna Ojczyzno, z dopustu Bożego wciąż jeszcze ukrzyżowana! Gdy nie masz zbyt wielu dobrych ludzi, na których mogłabyś się oprzeć, zaufaj swemu Bogu! Zaufaj orędownictwu swojej Królowej oraz wszystkich świętych Rodaków, którzy w Niebie Jej tron otaczają. Mimo wszystko nadejdzie dzień Twojego zmartwychwstania i szczęścia, dzień Twojej Prawdziwej Niepodległości, a wtedy rozkwitnij czerwienią i bielą swoich sztandarów! I hymn swój narodowy zaśpiewaj: „Bogurodzicę”, bo już wtedy szablą nie będzie trzeba Ciebie bronić, a tym bardziej komuś odbierać. Niech Cię Bóg błogosławi.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: JEŚLI NIE „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” – TO CO W ZAMIAN?!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze dziś odmów egzorcyzm nad światem!
  Oddanie świata w opiekę Maryi, które miało miejsce 25 marca 1984 roku uważam za jeden z najważniejszych momentów pontyfikatu Jana Pawła II. Świat, który od wieków zna Chrystusa i może poszczycić się rozwojem cywilizacyjnym tak wysokim, że nigdy wcześniej nawet nie spodziewano się, jak daleko może sięgać człowiek, jest jednocześnie miejscem wewnętrznego rozdarcia. Wraz z postępem cywilizacji, techniki i nauki nie zawsze idzie postęp moralny. Człowiek nadal zdolny jest do rzeczy najgorszych, a jego serce zranione przez grzech staje się puste bez Boga. Mimo ucywilizowania wielu sfer życia nadal toczą się wojny, a w silosach światowych imperiów czekają rakiety gotowe na odpalenie. Wzajemna nienawiść stała się często jedynym językiem w relacjach międzyludzkich. Warto może zatem wrócić dzisiaj do tekstu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi i żarliwej modlitwy Jana Pawła II, który wypowiedział ją w formie potężnego egzorcyzmu. Oto tekst tej modlitwy:

  http://www.michalici.pl/blog/jeszcze-dzis-odmow-egzorcyzm-nad-swiatem

  • Anna pisze:

   Adminko ja z kolei byłam bardzo ale to bardzo ostrożna jakiś czas temu zaglądając tu przypadkiem a później długi czas śledząc artykuły komentarze, przyglądając się odpowiedzią Pani czy też rozmyślając nad tym wszystkim co mówi ks.Skwarczyński i dziś właśnie po tych dzisiejszych artykułach nabrałam pewności i zaufania do Was , potwierdzacie to w artykule wyżej te wszystkie obawy które i mnie nurtują od dawna i też je bacznie obserwuje.
   z Bogiem.

 3. Grzegorz pisze:

  Polecam

 4. Aga pisze:

  Sztafeta różańcowa: Wolne terminy:

  Poniedziałek
  3:00-4:00

  Wtorek
  1:00-2:00; 3:00-4:00

  Środa
  1:00-4:00; 8:00-9:00; 11:00-12:00; 13:00-15:00

  Czwartek
  1:00-5:00

  Piątek
  1:00-2:00; 3:00-4:00; 7:00-9:00

  Sobota
  0:00-3:00; 4:00-5:00; 13:00-14:00

  Niedziela
  1:00-5:00

  Zgłoszenia można przesyłać na adres: poczta@niepokalanow.pl więcej info: http://niepokalanow.pl/przydatne-informacje/sztafeta-rozancowa?fbclid=IwAR2V9gOmUe3-05zcqS-5CItCIYRDQ5RTbezIuV717HBvvfYgnZjUi5kydXw

 5. kropka pisze:

  „Eskalacja zła musi się wypełnić. Tak jak wypełniła się wobec Mnie dwa tysiące lat temu, tak teraz dąży do pełni wobec Mojego Kościoła i wobec wielu wiernych dzieci Moich. Potem będzie cud zmartwychwstania wiary i miłości, gdy wkroczę z mocą, by położyć kres panowaniu szatana i sług jego”

  https://milujciesie.org.pl/z-dziennikow-duchowych-alicji-lenczewskiej.html

 6. Robert pisze:

  W intencjach czytelników, adminów oraz ks. Adama: +++

 7. kropka pisze:

  Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali w mediach społecznościowych, że doszło do porozumienia ze stroną rządową w sprawie wspólnej manifestacji. Pomimo wielu perturbacji, prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie i uroczyście otworzy tegoroczny, wspólnotowy Marsz

 8. Agnieszka pisze:

  Mocne ale koniec przepiękny, pełen bólu i troski o Ojczyznę. Przyznam sie ze nie wszystkie kwestie podniesione w artykule byly mi znane. Dziękuję księdzu Skwarczyńskiemu i skromnie prosze o wiecej.

 9. Anna Maria pisze:

  Dziękuje serdecznie księdzu za odwagę mówienia PRAWDY! Jest w ludziach taka bariera psychologiczna i duchowa (bardzo mocna) która nie pozwala im przyjąć prawdy tj. tego o czym ksiądz pisze. Nie mogą bo im się wydaje że zwariują, bo tak ich uczono że rządy są wspaniałe a na swiecie nie ma zła a tylko postęp i dobrobyt. A że powodzi im się dobrze to nie ma problemu…
  I trwają w tym stanie wyparcia prawdy. Do czasu aż nie odczują konsekwencji zatrucia ciała skażoną żywnoscią a po tym lekarstwami. Niedawno zmarł ktoś mi bliski leczony metex-em na RZS przez wiele lat; padła wątroba ale lekarz przepisywał go do końca; a na ostatniej wizycie w przychodni wezwał karetkę, w szpitalu powiedziano że umiera i ze nie ma ratunku i uśpiono tę osobę. Umierała kilka dni,rodzina niewierząca. To i tak dobrze bo na zachodzie dostałaby zastrzyk uśmiercający (komentarz z korytarzy szpitalnych).
  Doszło do tego że sami musimy sobie hodować zdrową żywność a ci którzy nie mają takiej możliwosci (miasta) umierają powoli na tej truciznie zwanej żywność plus potem lekarstwa BIG Farmy. Wierzę że za kilkanascie lat będzie nas połowa z tego co dzisiaj a miejsca umarłych zajmą ci z Ukrainy, z korytarzy humanitarnych i ci co dostają polskie paszporty bo pradziadek mieszkał w naszym kraju.
  Osobiscie nie biore udziału w żadnych cyrkach typu obchodów uzyskania niepodległości bo to tylko wredna propaganda. Nie uzyskalismy zadnej niepodległosci, po IIWW okrojono kraj,zlikwidowano inteligencje i oddano pod zarząd masonerii. Teraz jesteśmy też w jej szponach; tyle ze z zachodu.
  Co robić? To co ksiądz tak ładnie napisał ; „Zaufaj orędownictwu swojej Królowej oraz wszystkich świętych Rodaków, którzy w Niebie Jej tron otaczają.” Czyli szable (różaniec!) w dłoń! A my wierni Bogu trzymajmy się razem,pomagajmy sobie wzajemnie i wspierajmy duchowo.

  • wobroniewiary pisze:

   A’propos zdrowej żywności – nie robię promocji, ale obejrzyjcie to urządzenie. Sama myślę o jego kupnie
   Ozonator do żywności i pomieszczeń. Miałam okazję skorzystać kilka razy z tego urządzenia i co ciekawe: świnka morska wyozonowaną żywność (nać pietruszki i sałatę) jadła aż uszy się jej trzęsły i wciągała do domku w klatce, jakby się bała, aby jej kto tego nie zabrał 😀
   A zwykłą nać, to skubnęła dwa listki i leżały i gniły w klatce. Sama myślę nad zakupem, to ozonator ozonator gl-3189 (jeden z najtańszych z pokrętłem, bo te z elektron. timerem to już o ponad stówę droższe)
   https://alltech24.pl/generatory-ozonu/247-generator-ozonu-ozonator-powietrza-klimatyzacji-gl-3189.html

   • wobroniewiary pisze:

    Na tym filmiku widać, co wydobywa się z mięsa – te wszystkie pestycydy, inne zanieczyszczenia. I ja ozonowałam rybę, to ten kożuch był jeszcze większy. Tak więc widziałam to nie na filmiku a przetestowałam sama na urządzeniu znajomej

    • Kaśka pisze:

     Ozon jest bardzo dobry do zabijania bakterii, grzybów i wirusów. Jednak w reakcji chemicznej ze związkami w żywności lub w wodzie powstają szkodliwe aldehydy i ozonki. Ozon jest także silnym utleniaczem (dlatego ma właściwości bakteriobójcze), może zatem oprócz unieszkodliwienia toksyn ”unieszkodliwić” witaminy i składniki odżywcze w żywności. Jeśli według zwolenników unieszkodliwia występujące w mięsie antybiotyki i hormony, to na pewno działa też np na białka i tłuszcze w mięsie. Produkty utleniania mogą być bardzo różne, niektóre nawet szkodliwe. Zalecałabym ostrożność i rozsądek. Metoda godna polecenia do dezynfekcji butów i ubrań, może nawet wody.
     Pani Ewo, sam fakt pojawienia się kożucha bez przemyślenia jaki jest rzeczywisty skłąd chemiczny tego kożucha nie świadczy o tym, że naprawdę doszło do oczyszczenia ryby czy mięsa.
     Kiedyś na domowy pokaz przyszła kobieta sprzedająca filtry do wody. Żeby udowodnić konieczność zakupu takiego filtra wzięła próbkę wody, wsypała proszek, który miał ,,odsłonić” brud w wodzie i natychmiast wytrącił się czarny osad. Na większości obserwatorów pokaz wywołał niemałe wrażenie. Jednak pani podpytana o związek chemiczny, którym był ten proszek przestała być miła. Okazało się, ze to nic więcej tylko chemia – reakcja strącania osadu soli jonu nieorganicznego naturalnie występującego w wodzie.

    • wobroniewiary pisze:

     Mnie przekonuje fakt, że pani dr Ewa Dąbrowska ma w Polsce ośrodki i np. ten z W-wy jak ma w cateringu żywność, to właśnie ozonowaną 🙂
     Pani dr Ewa Dąbrowska jest lekarzem klinicznym i na żadne pseudonaukowe badziewie by nie zezwoliła.

    • Kaśka pisze:

     🙂

    • the_cure pisze:

     kaska madrze mowisz, popieram w 100 procentach, ogolnie ludzi chorych jest coraz wiecej czy to nowotwory czy choroby autoimunologiczne czy infekcje typu borelioza i tak dalej. Ludzie chorzy to swietny biznes bo sa zdesperowani, oddadza Ci ostatni pienidz, nawet nie tyle za wyzdrowienie co za nadzieje wyzdrowienia , zeby poczuc sie lepiej, zeby pozyc chwile dluzej. Na rynku jest pelno naciagaczy proponujacych rozne ozdrowiencze metody biorezonanse i inne. Mnie sie osobiscie wydaje, ze najroztropniejsza jest jednak dieta plus ewentualnie jakies terapie ziolowe (mowie tutaj o terapiach alternatywnych czyli innych niz lekarstwa).

    • the_cure pisze:

     kaska, zapomnialas dodac ze moda na filtry jest w ogole niebezpieczna, bo sa filtry ktore z kranowki robia czyste h2o, a picie czystego h2o moze po prostu zabic. Oczywiscie sa tez filtry, ktore sa przydatnei nie robia szkody.

  • the_cure pisze:

   duza czesc chorob ma bardzo banalne podloze to jest alkohol, slodycze i przetworzona zywnosc… przeciez nikt ludzi nie zmusza do obzerania sie cukrem, czy roznymi smakolykami slonymi, jedzeniem smazonego czy w ogole obzeraniem sie… nie trzeba chodzic do supermarketow i ogladac reklamy. To nie jest zaden spisek ale wybor ludzi. Na RZS wielu pomogla dieta doktor dabrowskiej. niestety jest ona trudna dlatego ludzie chca zeby wszystko bylo szybko latwo i przyjemnie i wybieraja leki. To ze sa wielkie korporacje banki czy masoneria, ktore dla checi wladzy czy zysku robia zle rzeczy to fakt ten nie usprawiedliwia konkretnych ludzi z konkretnej odpowiedzialnosci za swoje zycie

   • Kaśka pisze:

    Pewna docent na zajęciach z epidemiologii mawiała: ,,państwa nawyki żywieniowe i państwa przyzwyczajenia seksualne są rakotwórcze”. Nie od dziś wiadomo, że wynaturzenia seksualne i mnogość parnerów są przyczyną rozprzestrzeniania się wirusów, których infekcja przebiega najczęściej przebiega bezobjawowo, ale wbudowywanie w genom ludzki swego DNA w celu namnożenia przy pomocy układu enzymatycznego gospodarza może obudzić tzw onkogeny i w dalszej przyszlości doprowadzić do nowotworzenia. Tylko że te tematy są niewygodne w pewnych środowiskach. Natura preferuje wierność!

    • the_cure pisze:

     Heh no wiesz… wierni tez choruja na hpv, chlamydie wirusa C i inne. Wydaje mi sie ze w PL wiecej jest osob chorych na zalotaczke, ktorzy sie zarazili w szpitalu albo u dentysty niz tych ktorzy poprzez seks.

 10. Betula pisze:

  WOLNOŚĆ – tekst piosenki Marka Grechuty

  Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest
  Jak płynie sobie, aż po nieba kres
  Wiedz – niebo bywa pełne wichrów i burz
  A z lotu ptaka już nie widać róż

  Bo wolność – to nie cel lecz szansa by
  Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia
  Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd
  Promyk słońca w gęsty las, nadzieja

  Wolność to skrzypce z których dźwięków cud
  Potrafi wyczarować mistrza trud
  Lecz kiedy zagra na nich słaby gracz
  To słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz

  Bo wolność – to wśród mądrych ludzi żyć
  Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście
  Wolność – to wśród życia gór i chmur
  Poprzez każdy bór i mur znać przejście

  Wolność lśni wśród gałęzi wielkich drzew
  Które pną się w słońce każda w swoją stronę
  Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech
  Którzy wolność swą zdobyli na obronę –

  Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości
  Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności
  Wolność to diament do oszlifowania
  A zabłyśnie blaskiem nie do opisania

  Wolność to także i odporność serc
  By na złą drogę nie próbować zejść
  Bo są i tacy, którzy w wolności cud
  Potrafią wmieszać swoich sprawek brud

  A wolność, to królestwo dobrych słów
  Mądrych myśli, pięknych snów
  To wiara w ludzi

  Wolność
  Ją wymyślił dla nas Bóg
  Aby człowiek wreszcie mógł
  W Niebie się zbudzić

 11. ona pisze:

  Czy ktoś coś wie, czy u was w kościołach jest ta akcja, bo u mnie totalna cisza 😦

  Czuwanie będzie trwać w sobotę, 10 listopada, przez trzy godziny: od 18.00 do 21.00. – Podczas gdy wiele uroczystości dopiero będzie przygotowywanych, my niejako na drugim planie, z dala od zgiełku, w ciszy kościołów przed Najświętszym Sakramentem będziemy otaczać Polskę modlitwą i polecać ją Bogu – zapowiada ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

  Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/202877,rozaniec-dla-niepodleglej.html

 12. Monika pisze:

  „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.” – Sługa Boży Stefan Wyszyński.

 13. Betula pisze:

  Marek Grechuta – Pieśń Kronika

  http://www.youtube.com/watch?v=7_p4DmQFaSE

  Ta ziemia taka czysta, jakby umieciona skrzydłem aniołów.
  Cicha i równinna, tyle już wycierpiała, a zawsze dziecinna.
  Ufa, że dobroć jest tylko dobrocią,
  a prawo tak jest prawem, jak pola się złocą,
  kiedy żyto dojrzewa, jak zimą śnieg pada.
  Tu wierzą wciąż, że sąsiad szanuje sąsiada,
  że chleb jest święty, jeszcze świętsza praca.
  Ta ziemia wielkiej myśli, kiedy ją zdeptano
  jak ogień tysiąc iskier – tysiąc wielkich ludzi rozrzuciła po świecie.
  Kto pustynię budził, kto gasił żar równika
  kto topił lodowiec, jeśli nie iskry jej – wielcy synowie współumarli z tęsknoty.
  Teraz powróceni w jedno wspólne ognisko
  zbudują na ziemi więcej, niźli ktokolwiek – widzę to ja ślepy.
  Ta ziemia taka czysta, jakby umieciona skrzydłem aniołów.
  Cicha i równinna, tyle już wycierpiała, a zawsze dziecinna.
  Ufa, że dobroć jest tylko dobrocią,
  a prawo tak jest prawem, jak pola się złocą,
  kiedy żyto dojrzewa, jak zimą śnieg pada.
  W dalekich ziemiach za to umierali moi ojcowie.
  Za gniazdo bociana, za chleb, za tę równinę, co niepokalana.
  Za to powietrze ze wszystkich mądrości najzdrowsze,
  za ludzi zgodnych, mądrych i cierpliwych,
  za najwierniejszych z wiernych, uczciwych z uczciwych.
  Za mą Ojczyznę – Polszczyznę, Mazowsze.
  W dalekich ziemiach za to umierali.
  Tu wierzą wciąż, że sąsiad szanuje sąsiada,
  że chleb jest święty, jeszcze świętsza praca.
  W dalekich ziemiach za to umierali moi ojcowie.
  Za gniazdo bociana, za chleb, za tę równinę, co niepokalana.
  Za to powietrze ze wszystkich mądrości najzdrowsze,
  za ludzi zgodnych, mądrych i cierpliwych,
  za najwierniejszych z wiernych, uczciwych z uczciwych.
  Za mą Ojczyznę – Polszczyznę, Mazowsze.
  W dalekich ziemiach za to umierali.

 14. wobroniewiary pisze:

  157 Znak dla wszystkich, Częstochowa, 28.07.1978

  a Przyprowadziłam cię do tego narodu, który został wiele razy poświęcony Mojemu Niepokalanemu Sercu i który ogłosił Mnie oficjalnie swoją Królową. Z tego sanktuarium czuwam nad nim, opiekuję się nim, pocieszam go, wzmacniam i bronię.

  b Stał się Moją własnością, gdyż został Mi powierzony przez poświęcenie każdego Memu Niepokalanemu Sercu. Synowie jego są tego świadomi, bo odnawiają często to poświęcenie i żyją nim.

  c Patrz, jak Kościół tu żyje i kwitnie, choć od tylu lat i na tyle sposobów jest prześladowany! Seminaria nie mają już dosyć miejsc, by przyjąć młodzieńców pragnących zostać Kapłanami. Kościoły są pełne wiernych. Duchowieństwo nosi szaty kapłańskie. Ośrodkiem wszelkiej modlitwy jest Jezus w Eucharystii – otaczany czcią, miłowany i wystawiany do publicznej adoracji.

  d Wszystko, co dzieje się w tym narodzie, stanowi znak dla całego Kościoła. Byłoby tak we wszystkich częściach świata, gdyby ludzie przyjęli skierowane do nich w Fatimie zaproszenie do poświęcenia się wszystkich Mojemu Niepokalanemu Sercu. Uzyskałabym pokój dla świata i większe uświęcenie dla Kościoła.

  e Tymczasem świat pogrąża się w morzu nienawiści i przemocy, a Kościół przeżywa okres wielkiego utrapienia.

  f Obecnie jednak, synowie Moi umiłowani, jest Moja godzina!

  g Poprzez was, Moi Kapłani, wzywam teraz wszystkich ludzi do poświęcenia się Mojemu Niepokalanemu Sercu. W ten sposób dacie waszej Niebieskiej Mamie możliwość interwencji, by doprowadzić Kościół do największej wspaniałości, a świat przygotować na przyjście Królestwa Mojego Syna Jezusa.

  ***

  238 W kołysce cierpienia, Święta Noc, 24.12.1981

  a Moi najmilsi synowie, czuwajcie ze Mną na modlitwie i w oczekiwaniu. To jest Święta Noc.

  b W chwili gdy największa cisza otacza wszystko, nad światem unosi się wielka modlitwa Matki. Przenika niebiosa i otwiera je, aby pozwolić zstąpić Mojemu Boskiemu Synowi.

  c Patrzę w Jego oczy, słyszę bicie Jego serduszka, pieszczę matczynymi rękoma Jego maleńkie rączki. Kładę Go w kołysce, zrobionej z ubogiego żłobu, wśród dokuczliwego chłodu nocy i lodu zamykającego wszystkie serca.

  d Kołyska, do której wkładam Moje Niebieskie Dziecię w tę Świętą Noc, sporządzona jest z cierpień i udręk wszystkich ludzi. Podczas tego Bożego Narodzenia modlitwa waszej Niebieskiej Mamy staje się bardziej żarliwa. Łączy się z bólem wszystkich i z rozpaczą wielu Moich dzieci.

  e Patrzę na mękę narodu polskiego, który cały został Mi poświęcony. W ostatnich dniach wiele razy powierzył Mi go Mój Papież. Naród ten przeżywa dramatyczne godziny swojej Kalwarii i niesie krzyż śmiertelnego cierpienia.

  f Z matczyną troską patrzę na jego małe dzieci, cierpiące zimno i głód, na jego młodzież więzioną i internowaną. Spoglądam na jego rozdzielone rodziny, na mężczyzn, którzy toczą nierówną walkę dla obrony ludzkich praw, i na kobiety wylewające wiele gorzkich łez.

  g W to Boże Narodzenie naród polski, który kocham miłością szczególną, staje się znakiem ostrzegawczym dla wszystkich i symbolem tego, co czeka obecnie całą biedną ludzkość.

  h W kołysce tego ogromnego cierpienia składam dziś Moje Niebieskie Dzieciątko.

  i Módlcie się o otwarcie dla Niego wszystkich serc. Otwórzcie na oścież drzwi przychodzącemu Jezusowi Chrystusowi. W chwili waszego największego ucisku wytryśnie z Jego Bożego Narodzenia ogromne światło, aby na nowo narodziła się cała ludzkość.

  ***

  270 Matka Oczyszczenia, Toronto (Kanada), 26.08.1983 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

  c Noście w swym życiu cierpienia narodów, zniewolonych przez ludzi odrzucających Boga i szerzących wszelkimi środkami ateizm.

  d Polska, której Królową zostałam oficjalnie ogłoszona, stanowi znak tego nieustannego, krwawego prześladowania.

  e Iluż osobom przeszkadza się w tych narodach wyznawać wiarę! Iluż odsuwa się na bok z powodu ich wierności Jezusowi i Kościołowi!

  f Od wielu lat czerwony Smok rozszerzał swe panowanie nad tymi narodami. Prześladuje on Moje dzieci najbardziej podstępnymi i wyszukanymi sposobami.

  ***

  285* Jestem waszą Matką, jestem Królową Polski, Mediolan, 7.02.1984

  a Patrzę z troską na naród, który został Mi oficjalnie poświęcony. Na jak wielkie niebezpieczeństwa i zło jest narażony, jak wielka burza mu grozi!

  b Widzę ciężki krzyż, który niesie. Patrzę na jego synów, którzy cierpią głód i zimno, na tak wiele dzieci, które płaczą, na młodzieńców rozczarowanych i nie mających bezpiecznej przyszłości, na ludzi, którzy walczą o to, aby żyć bardziej po ludzku, na tyle rozbitych rodzin.

  c Widzę cierpienia Kościoła w tych trudnych chwilach. Do jego wnętrza przeniknęła zasadzka podziału i kompromisów z duchem tego świata. Także tu próbuje się rozprzestrzeniać dym błędu i niewierności. Szuka się ratunku w ucieczce do łatwych układów z tymi, którzy chcą Kościół zniszczyć i rozbić. Zapanował rozdźwięk między Biskupami, Kapłanami, osobami zakonnymi i wiernymi.

  d Wytyczam drogę dla ocalenia Kościoła – drogę pewną. Wskazałam ją wtedy, gdy ukazałam się w Fatimie, aby dać przesłanie, które powinno być przez wszystkich przyjęte i wprowadzone w czyn.

  e Jest to droga poświęcenia się Mojemu Niepokalanemu Sercu, droga nieustannego odmawiania Różańca Świętego, droga nawrócenia, modlitwy i pokuty.

  f Tę Moją drogę ukazałam wszystkim należącym do Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.

  g To jest Moje Dzieło i rozszerzyłam je we wszystkich częściach świata, aby wszystkich prosić o wejście do bezpiecznego schronienia Mego Niepokalanego Serca.

  h Jakże jestem smutna z powodu oficjalnego odrzucenia, które Mnie spotkało, oraz z powodu przeszkód napotykanych przez Mój Ruch w Polsce.

  i Słuchajcie waszych Biskupów, odmawiajcie Różaniec, poświęcajcie się Mojemu Sercu, czyńcie pokutę, a Ja Sama rozszerzę w sposób niezwykły Moje Dzieło w całym waszym kraju.

  j Jesteście w przededniu wydarzeń ciężkich i bolesnych. Potrzebujecie Mojej obrony i opieki. Wzywam zatem was wszystkich do ufności i nadziei. Powinniście wiedzieć, że Ja zawsze jestem z wami.

  k Błogosławię was w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Trwajcie w milczeniu, pokorze, modlitwie. Kocham was i dzięki waszej odpowiedzi pragnę ocalić waszą Ojczyznę przed Moim przeciwnikiem, czerwonym Smokiem.

  ***

  – Fragmenty książki ks. Stefano Gobbiego, Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej, Katowice 2017, Imprimatur: Bernardino Kardynał Echeverria Ruiz OFM.

  http://radioniepokalanow.pl/co-maryja-mowi-o-polsce-przeslania-ks-stefano-gobbiego/?fbclid=IwAR28KfhXQrzNRRsxKBFmtIprSzE_QPHPqHl1_n-wPshtWI0JuBtRu6iXpxs

 15. leszek pisze:

  Dziękuję Bogu i Maryi Niepokalanej za księdza Adama i za stronę WOWiT. Pamiętam w modlitwie i na wieki nie zapomnę wielbić Boga za wszystkie łaski przez to źródło wylane.
  Ave Maria!!!!

 16. ona pisze:

  „Niemiecka faszystowska bandytera ze skrajnie lewackiej terrorystycznej Antify poprzebierana za Polaków, będzie się jutro mieszać do Marszu, by nas Polaków w nasze 100-lecie upokorzyć i ośmieszyć” – ostrzega prof. Krystyna Pawłowicz (PiS).
  „Niemiecka faszystowska bandytera ze skrajnie lewackiej terrorystycznej Antify poprzebierana za Polaków, będzie
  się jutro mieszać do Marszu, by nas Polaków w nasze 100-lecie upokorzyć i ośmieszyć.

  TVN już nastawił kamery. Reagujcie, wzywajcie policję, nie dajcie im uciec!”

  – wskazuje prof. Pawłowicz na Twitterze.

  – Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja – oświadczyli dzisiaj Obywatele RP. – Prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele rządu staną z antysemitami, rasistami, homofobami w jednym szeregu – przekonują.

  http://telewizjarepublika.pl/pawlowicz-ostrzega-niemiecka-faszystowska-bandytera-ze-skrajnie-lewackiej-antify-bedzie-sie-jutro-mieszac-do-marszu,72491.html?fbclid=IwAR14ZLlQmf2UVG8KmB35iOZ_rLO1NOwDeTmfTnxRH5XvDtl_N3LDr_dchbI

 17. Ehmm pisze:

  Obywatele RP wprost zapowiadają burdy! ”Sytuacja jest krytyczna”
  „Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Obywateli RP. Totalni nie ukrywają, że spróbują zablokować marsz.

  Obywatele RP, KOD oraz inne organizacje lewicowe już od dawna zapowiadały próbę przeprowadzenia blokady Marszu Niepodległości. Nie zmienił tego nawet fakt, że na czele marszu pojawią się przedstawiciele władzy.

  „Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała zrobimy wszystko, aby ten marsz zablokować” – mówią.

  Co to oznacza? Praktycznie pewne jest, że Obywatele RP postarają się o wywołanie zamieszek. Szczególnie „zachęcającym” jest dla nich fakt, iż na przedzie marszu pojawi się Andrzej Duda.
  http://www.fronda.pl/a/obywatele-rp-wprost-zapowiadaja-burdy-sytuacja-jest-krytyczna,118016.html

 18. Ehmm pisze:

  Zapraszamy do wyjścia na ulice i place rodzinnych miast i wsi, do spotkania się z rodzinami, z przyjaciółmi i sąsiadami. Niech setna rocznica odzyskania Polski niepodległej będzie świętem wszystkich nas – Polaków. To są setne urodziny naszej wolności – mówił w orędziu Pary Prezydenckiej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda.

 19. Betula pisze:

  Fragment z Litanii Narodu Polskiego

  Wiarę w Ciebie i ufność w nas samych, daj nam, o Panie!
  Nadzieję w zwycięstwo dobrej sprawy, daj nam, o Panie!
  Miłość Polski, Ojczyzny naszej, daj nam, o Panie!
  Męstwo, rozum, łagodność i solidarność, daj nam, o Panie!
  Wolność, chwałę, szczęście i pokój, daj nam, o Panie!
  Służbę w świętej sprawie Twojej na ziemi, daj nam, o Panie!
  Wszystkie dary Ducha Świętego, daj nam, o Panie!
  ——————————————————————————
  Przez Narodzenie Twoje, bohatera wielkiego, wzbudź nam, o Panie!
  Przez Bogurodzicę, Ojca Świętego na długie lata, zachowaj nam, o Panie!
  Przez najświętsze życie Twoje, żyć dobrze, naucz nas, o Panie!
  Przez Krzyż i Mękę Twoją, cierpienia nasze mężnie znosić, daj nam, o Panie!
  Przez Zmartwychwstanie Twoje, z ciemności grzechu, wskrześ nas, o Panie!
  Przez Wniebowstąpienie Twoje, Ojczyznę wielką, wolną i szczęśliwą, daj nam, o Panie!
  Przez Ducha Świętego Zesłanie, „ducha dobrego”, daj nam, o Panie!
  Przez Miłosierdzie Twoje, Ducha i Tradycję Narodu zachować, daj nam, o Panie!
  Przez czystą św. Jadwigi królowej ofiarę, w jedności i suwerenności naszą Polskę, zachowaj, o Panie!
  Przez cnoty wielkich Ojców naszych, na Twe błogosławieństwo, daj nam zasłużyć, o Panie!
  Boże Piastów i Jagiellonów, nie opuszczaj nas, o Panie!
  Boże Sobieskiego i Kościuszki, nie opuszczaj nas, o Panie!
  Boże ojca Kordeckiego i ojca Kolbe, nie opuszczaj nas,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s