Ks. Adam Skwarczyński: – zaproszenie na Mszę św. 1 XII 2018. Rozważania pierwszosobotnie z ks. Dolindo

Kapłański Ruch Maryjny w Polsce odradza się!

29 października dane mi było uczestniczyć, na terenie diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, w spotkaniu odradzającego się w Polsce Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, o który pytaliście. Słusznie wielu bolało nad tym, że Polska, królestwo Maryi, jako jedyna w świecie nie ma tego ruchu, i to już od 35 lat. Teraz mamy nadzieję, że Ruch Maryjny na nowo zjednoczy wielu kapłanów diecezjalnych i zakonnych w ramach comiesięcznych spotkań modlitewnych, zwanych „wieczernikami”. 

Ks. Adam Skwarczyński: Do moich „margaretek” i wszystkich przyjaciół duchowo złączonych – zaproszenie na 1 grudnia 2018!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica.

       Drodzy Przyjaciele, zwłaszcza wspierający mnie swoją modlitwą! Jak co roku pragnę się Wam odwdzięczyć własną modlitwą, a nawet czymś o wiele większym: ofiarą Mszy świętej. Ze zgromadzonymi wokół ołtarza w mojej kaplicy będziemy też mogli w rodzinnej atmosferze zamienić kilka ważnych słów. Przebywających daleko mogą reprezentować ich Aniołowie Stróżowie, roznosiciele Bożych łask.

       Termin tym razem wcześniejszy: pierwsza sobota grudnia – 1 grudnia, godz. 18-ta. Ostatnio na pierwsze soboty przybywało kilkadziesiąt osób, więc i teraz je zapraszam. By nie obawiać się braku miejsca w ławkach, niech przywiozą na wszelki wypadek składane krzesełka.
Cały wpis: kliknij

Rozważania na I sobotę miesiąca

Wyobraźcie sobie, że nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wprowadzane jest właśnie w parafii ks. Dolindo Ruotolo!
To właśnie w Neapolu 200 metrów od jego grobu zrealizowaliśmy niezwykłe nagranie: Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka książki pt.: “Jezu ty się tym zajmij!”, w głębokiej łączności duchowej z ks. Dolindo, prowadzi rozważania różańcowe.
Zachęcamy do spokojnego, głębokiego przeżycia rozważań, są one nie tylko na pierwsze soboty, ale na każdą chwilę, na każdy dzień naszego życia.
Więcej: www.soboty.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: – zaproszenie na Mszę św. 1 XII 2018. Rozważania pierwszosobotnie z ks. Dolindo

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Co byście nie czytali Pisma Św. „na chybił trafił” czyli nie wróżyli sobie z niego – BARDZO BARDZO MĄDRA WYPOWIEDŹ ks. Wojciecha Węgrzyniaka

  • Agnieszka pisze:

   Najlepiej czerpać inspirację i pokrzepienie czytając Ewangelię na dany dzień. Oczywiście najlepiej ze strony #ewangeliadlanas 😉

  • ŁASKAwawa pisze:

   Przecież Alicja Lenczewska tak robiła 🙂 nawet potem pytała Pana Jezusa: czemu takie słowo? A on odpowiadał. Cała Odnowa w Duchu Świętym tak robi… HM…

 3. Asia Bieliny pisze:

  Chciałabym wyjść z taką WOWIT-ową incjatywą do ADMIN, tzn. Pani Ewy. Na stronie brakuje pola ” WESPRZYJ NAS”, na działanie serwisu. Wszyscy czytamy, wszyscy korzystamy, więc raz na jakiś czas możemy WOWIT i Panią Ewę wesprzeć. Niektórzy wiedzą, niektórzy nie, jak ten serwis działa i dzięki komu. Bardzo proszę o poparcie poniżej w komentarzach….to Pani Ewa będzie musiała zrobić taką opcję 😉 będzie przegłosowana.

 4. Gonia pisze:

  Pani Ewo! Czy ksiądz Skwarczyński będzie egzorcyzmował jutro wodę i o której godzinie? Czy ksiądz też egzorcyzuje sól oraz olej? Czy należy odmówić jakąś modlitwę?

 5. asia pisze:

  Proszę o modlitwę abym dostała prace na której mi bardzo zależy pomimo tego, że nie wypadłam najlepiej na rozmowie. Amen

 6. wobroniewiary pisze:

  PAPIEŻ O RODZINIE ULMÓW: WZÓR WIERNOŚCI BOGU I MIŁOŚCI BLIŹNIEGO
  Papież Franciszek powiedział w środę, że przykład polskiej rodziny Ulmów, rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez Niemców za pomaganie Żydom, jest wzorem wierności Bogu i jego przykazaniom, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka.

  Podczas audiencji generalnej w Watykanie, Papież, zwracając się do Polaków, pozdrowił organizatorów wystawy „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, otwartej we wtorek na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie.

  Na jej inaugurację przybyli m.in. szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk z delegacją polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i metropolita przemyski ksiądz arcybiskup Adam Szal [zobacz więcej].

  W czasie spotkania w Auli Pawła VI Franciszek powiedział: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich, a szczególnie organizatorów wystawy, otwartej wczoraj w Papieskim Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej polskiej rodzinie Ulmów rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez niemieckich nazistów za ukrywanie Żydów i niesienie im pomocy”.

  „W kontekście rozważań o Dekalogu niech ta wielodzietna Rodzina Sług Bożych, oczekujących na beatyfikację, będzie dla nas wszystkich przykładem wierności Bogu i Jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej godności” – dodał papież Franciszek.

  W 1942 roku Józef i Wiktoria Ulmowie z Markowej koło Łańcuta przyjęli dwie żydowskie rodziny. W wyniku donosu złożonego przez granatowego policjanta kryjówka ta została odnaleziona przez Niemców. 24 marca 1944 roku żandarmi zamordowali Józefa i ciężarną Wiktorię oraz sześcioro ich dzieci. Zginęło również ośmioro ukrywanych Żydów.
  za: http://www.radiomaryja.pl/informacje/papiez-o-rodzinie-ulmow-wzor-wiernosci-bogu-i-milosci-blizniego/?fbclid=IwAR1qqQmqsteEL593h7YwI8ttfDAIWSFC_OXHllpEC0v23kX3yiyGWToflFU

 7. Robert pisze:

  W intencji ks.Adama: +++.

 8. Maggie pisze:

  Chciałam wpisać do zakładki o św.o.Pio ale się nie otwiera na wpisy, więc tu ta perełka zaczynająca się od Eucharystii:

 9. monika0603 pisze:

  Proszę o modlitwę za pewna Panią która choruje na depresję i obecnie znajduje się na oddziale zamkniętym.Pani ta w ciągu jednego roku straciła męża i rodziców.Ma 18 letnia córkę a nie jest w stanie pracować.Dzis odwiedził ja brat i powiedział że jest ” gownem” i że jego 3 letnie dziecko jest mądrzejsze od niej.Pani tą się jeszcze bardziej zalamala.Jak można być tak okrutnym?

 10. Małgonia pisze:

  +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s