Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka – zachowajmy roztropność i rozum!

Czego nie kupować dzieciom w prezencie

Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka, dlatego podpowiadamy: Nie kupujcie tych zabawek swoim dzieciom. Mają one negatywny wpływ na ich maleńkie dusze. Nie kładźmy pod choinką czarów, magii, demonów i innych złych rzeczy.

nie-kupuj

Nie kupuj tego swojemu dziecku!!!

Ks. Michał Olszewski:
Zanim zostałem egzorcystą, wiele razy zastanawiałem się czy to możliwe, że małe niewinne dzieci mogą być opętane przez złego ducha. Czytałem o tym u o. Amortha, czy innych egzorcystów. Nie mieściło mi się to jednak w głowie i zepchnąłem te moje pytajniki w niepamięć…

Problem wrócił do mnie, gdy już jako przeznaczony do posługi uwalniania ksiądz, spotkałem osobiście małe dziecko, przez które mówił do mnie szatan. Przekonałem się, że rzeczywiście jest to możliwe. Zacząłem więc na nowo poszukiwać odpowiedzi na to pytanie sprzed lat, ale nieco pod innym kątem. Pytałem Boga, jak to się dzieje…
Czytaj całość: kliknij

Pamiętaj:

Święty Mikołaj nie jest legendarną postacią z bajki Tysiąca i jednej nocy, nie jest Dziadkiem Mrozem z krainy PRL-u czy na czerwono ubranym klaunem rozdającym cukierki na krakowskim Rynku.
To katolicki biskup, żyjący w pierwszej połowie IV wieku, który troszczył się m.in. o przygotowanie posagu dla ubogich dziewcząt, by mogły wyjść za mąż. Cechowała go wielka wrażliwość na biedę wdów i sierot. Jednym słowem to Święty z „wyobraźnią miłosierdzia”, dlatego powinno się go naśladować w naszych „kryzysowych” czasach nie tylko 6 grudnia, lecz każdego dnia.

sw-mikolaj

„Po śmierci z ciała Mikołaja zaczęła wypływać manna – pięknie pachnąca substancja o leczniczych właściwościach. Legendy głoszą, że urna z ciałem św. Mikołaja w Myrze była pełna tej manny. Po przeniesieniu relikwii do Bari zjawisko nie ustało. To trudny do wytłumaczenia fenomen, nad którym przeprowadzono wiele badań, w wyniku których m.in. wykluczono możliwość przedostawania się wody z zewnątrz. Perłowy płyn wydobywający się z kości świętego jest relikwią.  

Od 1980 r. podczas dorocznej uroczystej Mszy św. w święto przeniesienia relikwii, 9 maja, rektor bazyliki w obecności arcybiskupa Bari przez otwór w sarkofagu specjalną chochlą pobiera ok. 3 szklanek tej manny. Następnie biskup błogosławi zebranych wiernych ampułką, która zawiera drogocenny płyn. Pielgrzymi przybywający do Bari mogą zabrać relikwię w małej ampułce – stanowi ją niewielka ilość cudownej substancji rozpuszczona w wodzie święconej. Jest ona stosowana z wiarą jako napój lub do pokropienia chorych części ciała. Nie brak chętnych do zabrania relikwii. W długiej kolejce przykościelnego sklepiku zgodnie stoją katoliccy księża i brodaci wschodni duchowni, pątniczki z Zachodu i skromne prawosławne babuszki w chustkach na głowie – wszyscy po mannę Mikołaja, świętego i cudotwórcy.
Więcej: kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Zbliżają się Mikołajki i Gwiazdka – zachowajmy roztropność i rozum!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Stare, ale bardzo aktualne:

 3. Quis ut Deus pisze:

  Abortion Barbie – nie potrafię uwierzyć w to, co zobaczyłem.

 4. kropka pisze:

  Odnośnie prawosławnych, którzy też czczą św. Mikołaja 🙂
  Prawosławni mogą już śpiewać kolędy

  Świętem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny prawosławni rozpoczęli we wtorek okres bożonarodzeniowy. Od tego dnia mogą już śpiewać kolędy, a w czasie nabożeństw występują motywy świąteczne.

  Według kalendarza juliańskiego, z którego polska Cerkiew korzysta przy ustalaniu dat świąt religijnych, prawosławne Boże Narodzenie rozpocznie się wigilią 6 stycznia, czyli 13 dni po świętach w Kościele katolickim, korzystającym z kalendarza gregoriańskiego.

  Prawosławne Święto Ofiarowania NMP (zwane też Świętem Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni) jest jednym z 12 najważniejszych świąt w cerkiewnym kalendarzu liturgicznym. Ustanowione zostało w VII w. i wiąże się ze znanym z tradycji wydarzeniem, kiedy to trzyletnią Maryję rodzice postanowili poświęcić Bogu i uroczyście wprowadzili ją do świątyni jerozolimskiej.

 5. Sylwia pisze:

  To jest nie normalne jak można wypuścić coś takiego na rynek.. Ale wiadomo czyja to sprawka, to podszept złego..by psuć dzieci od małego. 😢😧😵 Boże uchowaj! broń dzieci przed czymś takim. A rodzicom daj roztropności w poszukiwaniu prezentów.

  Pomódlmy się w intencji dzieci abortowanych, mam nadzieję że więcej takich zabawek nie będzie.. To krzywda dla tych malutkich aniołków🙏💕.

  • Marta pisze:

   Tego nie ma na rynku. Jakiś chory człowiek przerobił lalkę barbie, która została wyprodukowana w stanie błogosławionym i dodał nożyczki. Pudełko też jest przerobione.

   • wobroniewiary pisze:

    Już udzieliłam odpowiedzi, podając link do „nauk katolickich” na fb i ich sprostowania, ale zdjęcie we wpisie zostawiam, by nigdy nikomu nie przyszło to do głowy – ani produkowanie, ani sprzedawanie, ani kupowanie!

    • Sylwia pisze:

     Teraz rozumiem, ale gdy pierwszy raz to zobaczyłam no to takie właśnie miałam odczucie, że to w sprzedaży jest. Dzięki Bogu nie jest. I mam nadzieję że nigdy nie będzie.

 6. wobroniewiary pisze:

  6. dzień nowenny do Niepokalanej

  Maryjo, Pani Niepokalana, uwielbiamy razem z Tobą Trójcę Przenajświętszą i dziękujemy, że Cię obdarowała wolnością od grzechu pierworodnego. Prosimy Cię gorąco, przyjmij nasze błagania i otaczaj nas swą pomocą i opieką. Amen.

  Maryjo Niepokalana, Twój Syn uczył: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych” (Łk 21, 34). Uproś nam łaskę, aby wstrzemięźliwość i trzeźwość stały się znamionami naszego życia. Amen

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

 7. RrddQQ12 pisze:

  Przyjaciele proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny. Widoczna na świecie walka przenosi się na grunt rodziny i wychowywania naszych dzieci co szczególnie zauważam w swoich progach. Proszę o łaskę wiary i nawrócenia dla żony oraz wychowywanie w wierze syna.

  • Quis ut Deus pisze:

   +
   Nie ustawaj w modlitwie. Różańcem (wytrwałym) możesz wszystko. Szczególnie jako mąż i ojciec, poprzez sakrament małżeństwa masz bardzo szczególny wpływ i możliwości -> pomoc i szczególne łaski Boga.

  • Maria pisze:

   Proś o modlitwę także siostry w klasztorach kontemplacyjnych (karmelitanki bose, kamedułki, klaryski, benedyktynki, norbertanki, siostry Miłosierdzia Bożego w Rybnie i wiele innych). Ich modlitwa jest bardzo skuteczna…

 8. pielgrzym Mariusz pisze:

  Szczęść Boże !!! Jutro rocznica urodzin Alicji Lenczewskiej, 05 grudnia 1934.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s