Oktawa modłów o jedność Kościoła

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan módlmy się o powrót wszystkich chrześcijan na łono jedynego, prawdziwego Kościoła katolickiego. Tylko bowiem Kościół katolicki został założony przez Jezusa Chrystusa
Dziś, 21 stycznia modlimy się o powrót do Kościoła luteranów i innych europejskich protestantów

Św. Pius X wprowadził w 1908 r. Oktawę modłów o jedność Kościoła

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

104 odpowiedzi na „Oktawa modłów o jedność Kościoła

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

 2. wobroniewiary pisze:

  Prawdziwy przykład walki z nienawiścią:

  Tyle osób skrzywdził, prezydenta, jego rodzinę, nas, a ja nadal jestem matką; to najtrudniejsze uczucie, jakie można sobie wyobrazić – podkreśliła w wywiadzie dla „Dużego Formatu” Jolanta, matka Stefana W., który zabił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Bardzo przepraszam za moje dziecko – powiedziała.

  (…) Na pytanie, czego oczekiwała od policji, gdy ostrzegała przed synem, pani Jolanta podkreśliła, że jej zdaniem „nie powinien wychodzić albo ktoś powinien go obserwować”. „Ale usłyszałam, że nie ma podstaw, że zgłoszą tylko swoje wątpliwości zakładowi karnemu. Nikt się ze mną później nie kontaktował” – podkreśliła. „Skończyłam resocjalizację, rozumiałam, co się dzieje, ale skoro mój syn został wypuszczony, nie wińcie mnie, proszę, ani moich dzieci. Co mieliśmy zrobić?” – dodała.

  • Ania pisze:

   „Brutalne morderstwo Pawła Adamowicza przyczyniło się do licznych akcji nawołujących do zaprzestania tzw. „mowy nienawiści” i ograniczenia hejtu. Do sprawy odniosła się na swoim blogu Edyta Pazura, która przypomniała, przez co przeszła jej rodzina, gdy jej mąż, Cezary Pazura, zdecydował się wziąć udział w akcji „Różaniec do granic”. „Wyśmiewa nas Saramonowicz, Korwin- Piotrowska czy Jerzy Stuhr. Każdy ich wpis wywołuje lawinę kolejnego hejtu. Ich profile społecznościowe zalewa upadlająca mieszanka wyzwisk w naszą stronę, a my zaczynamy dostawać na skrzynki mailowe groźby ataku czy śmierci…” – wspomina dramatyczne chwile Edyta Pazura”.

   https://niezalezna.pl/255370-modlitwe-przyplacili-hejtem-i-szczuciem-edyta-pazura-obnaza-hipokryzje-celebrytow

 3. Quis ut Deus pisze:

  Dzień dobry,
  Być może dla wielu czytających – w Paruzję niewierzących – będzie to niezrozumiałe, ale na tyle na ile znany nam jest zarys przyszłych wydarzeń (jeden Pasterz, jedna Owczarnia) każda modlitwa zanoszona o jedność chrześcijan tak naprawdę przyspiesza Paruzję 🙂

  • the_cure pisze:

   najbezpieczniej jest po prostu odmawiac rozaniec w intencji tryumfu serca Maryi, a jak on dokladnie bedzie wygladal to juz Bogu zostawmy. bez watpienia nasze modlitwy skroca czas oczyszczenia swiata. im wiecej ludzi bedzie sie nawracac i modlic tym pewne zmiany beda przeprowadzane mniej bolesnie.

 4. kropka pisze:

  Dokładnie trzydzieści lat temu, 21 stycznia 1989 roku odnaleziono zwłoki zamordowanego ks. Stefana Niedzielaka, który zginął z rąk „nieznanych sprawców”.

  Ciało związanego z opozycją byłego kapelana Armii Krajowej i zrzeszenia Wolność i Niezawisłość odkryto wówczas na plebanii kościoła św. Karola Boromeusza. Ksiądz Niedzielak zginął w nocy z 20 na 21 stycznia, zamordowano go w bestialski sposób.

  Oficjalnie władze PRL podały, że przyczyną śmierci księdza był… upadek z fotela. Śledztwo rok później zostało umorzone.

  Pamiętajmy dziś w modlitwach zarówno o zamordowanym ks. Stefanie Niedzielaku, jak i o innych ofiarach reżimu komunistycznego

 5. wobroniewiary pisze:

  Ku przestrodze – jak bardzo zalewa nas nienawiść…jak łatwo lubimy osądzać. Jak łatwo mnie osądzono.
  Oto mój komentarz na fb pod artykułem tvp

  Piszę ten post ku przestrodze…
  Miałam problem ze znalezieniem twarzy Pana Prezesa JK i zapytałam gdzie ją widać. Tylko dwie osoby mi pomogły, bo ja w swej naiwności szukałam na nożu a to białe tło przy rękojeści.
  Ile jadu poszło na mnie, że mi tvn zrył mózg itp. (na tvn i jemu podobne mam alergię). Usunęłam tamten komentarz…
  Ja…. prowadzę prawicowy katolicki portal i pytałam, bo nie jestem antypisiorem, to działacze z kodziarstwa przyprawiają mnie o palpitację serca – ale ludzie tak łatwo osądzają ….
  Pomyślmy zanim coś napiszemy czy wstawimy kwaśną minę…
  A tym co mi pomogli – z serca dziękuję.
  Teraz i ja widzę tę twarz i mogę wskazywać ją moim czytelnikom.
  Ps. Pomodlę się za Was, za nas wszystkich

  • Maggie pisze:

   Patrząc na to co się dzieje na Internecie widzę, że tam mnóstwo chamstwa i wulgarności przesączonej nienawiścią do osób mających inne poglądy … a nienawiść zaślepia..

   Niestety prawda kole w oczy …. Niektórym trudno spojrzeć obiektywnie, zwłaszcza na siebie, a język i plugastwa jakie się kieruje w stosunku do osób i zdarzeń … zaskakuje, gdyż osoby te uważaja się, rzec można, za mędrców i eleitę …
   Nietrudno znaleźć zwroty pełne „miłości”, które przerastają nawet .. piekielnych mistrzów.

   Na wielu blogach zaskakuje też brak moderacji .. a może po moderacji zostaje to co w miarę „przyzwoite” …
   Dlatego wyobrażam sobie, jak wygląda spam, który Ty Ewo i Kazimierz oczyszczcie, aby nie „waniał” jak kloaka … Na FB przypuszczam, że jest jeszcze gorzej (osobiście nie mam tam i nie chcę konta).
   Dlatego zmiast walczyć z wiatrakami 🙏🏻 za Was każdego dnia.

   • babula pisze:

    I bardzo słusznie Maggie 🙂 Ja też nie korzystam ze stron społecznościowych. Jakoś nie mam zaufania. I przyznam się nie odczuwam potrzeby by tam zaglądać. Ponieważ nie mam bloga i nie prowadzę żadnej strony jestem szczęśliwa, ze nie muszę tyle siedzieć w sieci. Ewo, Kazimierzu -Wy nie wiecie nawet ile spokoju i uciszenia spływa na człowieka stąd, z tej strony. Wszystkie bóle zanurzyć w modlitwie -to dla mnie przesłanie, które stąd płynie. I widzę jakim kosztem, Waszym kosztem to dobro odbieramy.

  • .... pisze:

   Prosze o pokazanie tej twarzy bo ja jej naprawde nie widze..choc oczyiscie wierze ze takie cos moglo miec miejsce.

   • babula pisze:

    ona jest na trzonku noża -tak jak by ktoś ten trzonek wyciął w kształcie profilu JK

    • .... pisze:

     Ok Juz zobaczylam… trzeba patrzec jak te qizy typy co widzisz na tym zdjęciu Kobieta czy dziadek…ale ktos namęczyl sie zeby to wykonac… rece opadaja za taki „artyzm”

 6. kafeteria13 pisze:

  Proszę o westchnienie do Pana Boga za moja córka która leży w szpitalu z bardzo wysoka gorączka..

 7. Tomciol33 pisze:

  Prosilbym Wszystkich Was chociazby o jedno Zrowas Maryja za mnie i moja rodzine.Jestem w rozsypce psychicznej.Abym mogl podjac decyzje co do naszej przyszlosci,zeby nasze malzenstwo przetrwalo.Za moja zone Justyne aby wkoncu dostrzegla co w zyciu jest najwazniejsze.dziekuje za modlitwe i pozdrawiam

 8. wobroniewiary pisze:

  Wielkie brawa dla ks. Sławomira Kostrzewy za odwagę PISANIA PRAWDY!!!
  Jeśli mainstream wzywa, aby w imię przyzwoitości i prawdy rozliczyć pośmiertnie prałata Jankowskiego z jego przestępstw, liczę na to, że znajdą się tacy, którzy podejmą ten temat…

 9. Rafał pisze:

  Kolejne wsparcie o. Witko dla MZ

  • wobroniewiary pisze:

   Omadlamy wiedząc ile i jakie błędy o. Józef głosi 😦
   Nie będę ukrywać filmu, który krąży po necie i niestety zawiera smutne fakty 😦

  • Ania pisze:

   Pewnego dnia ojciec kapucyn P. M., który mu towarzyszył, powiedział do ojca Pio: „Ale ojcze, jeśli dalej tak będziesz robić, kościół opustoszeje”.
   Odpowiedź brzmiała: „Lepiej, by kościół był pusty niż sprofanowany”.
   A innym razem: „Lepszy kościół pusty niż pełen diabłów”.
   Czy nie jest to reguła wskazana przez samego Jezusa, kiedy wyrzucał profanatorów ze świątyni jerozolimskiej?

  • sylwek pisze:

   Przynajmniej wiadomo kto z kim jasno i klarownie

 10. marysia1 pisze:

  Kochani. Bardzo proszę wspomóżcie modlitwą o rozeznanie co mam zrobić, jutro muszę podjąć decyzję. Za każde westchnienie Bóg zapłać.

 11. ks. Adam Skwarczyński pisze:

  CUD Ś.P. PAWŁA ADAMOWICZA
  Komisja diecezjalna przystąpiła do weryfikacji cudu ś.p. Pawła Adamowicza, za który uznano skorzystanie przez niego z przywileju, którym cieszą się wyłącznie biskupi: z pochówku w kościele katedralnym. Jednak ks. S.G., który został mianowany promotorem jego procesu kanonizacyjnego, jest przekonany, że Paweł Adamowicz bez konieczności zaistnienia rozpoznanego cudu może być kanonizowany, mianowicie jako męczennik za wiarę w idee, głoszone przez Jerzego Owsiaka.

  • wobroniewiary pisze:

   Coraz lepsze cyrki wychodzą księże Adamie
   Np. to: Agencja Tajfun, która zabezpieczała finał WOŚP w Gdańsku, zatrudniała niepełnoletnich ochroniarzy. Aż 23 na 41 na imprezie w Gdańsku nie miało ukończonych 18 lat.

   https://www.gosc.pl/doc/5301828.Agencja-Tajfun-ktora-zabezpieczala-final-WOSP-w-Gdansku

   • Maggie pisze:

    Tak, to największy cud … dokonany przez człowieka … patrzeć tylko jak zaroi się od „pielgrzymów”, bo w świecie stojącym nad przepaści skraju … został jeden krok w „przyszłość” … by trafić do „raju” ..

    Jeśli chodzi o rekrutację ochroniarzy, to płk.Wroński rozmawiając z p.Rolą (w Realu – „Komu zależy na …”), mówi (jest na YouTube), że firmy te zatrudniają nawet osoby z mentalnymi problemami (!) .. bo miał okazję być przy rekrutacji i … wielu kandydatów (chciało zmienić pracę ) było nadal zatrudnionych w „ochronie” … choć miało „papiery”.

  • kasiaJa pisze:

   o. Leon Knabit OSB tak pisze na swoim profilu fb:
   „Jak pamiętam, Prezydent RP, gdy uczestniczył we Mszy św., miał miejsce w prezbiterium z fotelem i klęcznikiem, nawet wtedy, gdy prezbiterium było zarezerwowane wyłącznie dla duchowieństwa. Na pogrzebie usadzono go w piątym rzędzie. Co to ma wspólnego z mową miłości i szacunku dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, której majestat uosabia Głowa państwa? I co na to Władze kościelne i urzędnicy protokołu?
   A może otrzymam wyjaśnienie, które uczyni bezprzedmiotowym moje zdziwienie i oburzenie?”

   • Iwona pisze:

    A tymczasem….i nie po raz pierwszy…
    .Ks. Stanisław Walczak odpowiedział na post Beaty Mazurek, że wartości, jakie reprezentował śp. pan Paweł Adamowicz, są wartościami chrześcijańskimi i humanistycznymi, które PiS i Zjednoczona Prawica konsekwentnie zwalczają. „Proszę teraz wyciągnąć konsekwencje wobec dziesiątek tysięcy obecnych na pogrzebie i milionów, opłakujących zmarłego” – apeluje ksiądz

    Dwudźwięk.

  • babula pisze:

   to jakiś żart? Ja tego nie rozumiem „.. cudu ś.p. Pawła Adamowicza, za który uznano skorzystanie przez niego z przywileju, którym cieszą się wyłącznie biskupi: z pochówku w kościele katedralnym.” To najdziwniejszy cud o jakim słyszałam.

 12. Karo pisze:

  Mam do Was pytanie, byłam dziś u spowiedzi i była to spowiedź duża, bo znalazłam w internecie rachunek sumienia do spowiedzi generalnej i uderzyło mnie, jak wiele głupot narobiłam, o których zdążyłam dawno zapomnieć. Ksiądz powiedział, że nie musiałam wyznawać tych grzechów, bo zostały odpuszczone przy poprzedniej spowiedzi. Czy rzeczywiście tak jest? Dodam, że owy spowiednik polecił mi oglądać filmy o. Szustaka i nie kierować się spowiedziami generalnymi i innymi tego typu ciekawostkami.

   • Karo pisze:

    Czy w takim razie taka spowiedź jest ważna?

    • wobroniewiary pisze:

     Na pewno ważna. Tyle, że wskazówek słuchać nie musisz 🙂

    • babula pisze:

     Karo nie jestem księdzem ale pomyśl -jeśli na tej spowiedzi wyznałaś grzechy o których piszesz, że je zapomniałaś wyznać to Dobrze zrobiłaś i tak należało uczynić.
     Spowiedź generalna to nie „ciekawostka” jak piszesz -czy tez jak Ci powiedział spowiednik. Warto do niej przystąpić po uprzednim dokładnym przygotowaniu.
     Ja na przestrzeni ok 10 lat spowiadałam się „generalnie” 🙂 8 razy a potem jeszcze robiłam do tego poprawki
     (chcialam się przygotować na śmierć dlatego tak robiłam).Każda spowiedź była szczera i dobra i za każdym razem uczyłam się czegoś nowego o sobie i po upływie ok roku spowiadałam się jeszcze raz, trochę inaczej w sensie, że dokładniej widziałam mój grzech i umiałam lepiej go nazwać. Zobaczyłam jak grzech ma coś jak by korzenie, jak z jednego zła wyrasta inne, nowe, zobaczyłam w sobie przyczynę i skutek złego i z tego się spowiadałam. Nie piszę tego po to by zachęcić Cię do wielokrotnych spowiedzi generalnych ale po to by powiedzieć, ze spowiedź uczy patrzenia na grzech i nazywania go po imieniu.
     W takiej sytuacji pomijanie grzechów wyznanych daje niepełny obraz i jeśli spowiedź ma być generalna to mówi się wszystko. Najlepiej wtedy podzielić grzechy na grupy tematyczne i mówić o szczegółach tam gdzie spowiednik wskaże (np.przy grzechach ciężkich ). Nie wiem czy Ci pomogłam. Pomodlę się za Ciebie wieczorem 🙂

  • Monika pisze:

   W dzisiejszych czasach to ważne jakiego kierownika duchowego mamy.
   Omadlajmy tych, do których idziemy, także dlatego, by samemu nie pobłądzić.
   Tym bardziej doceniajmy stronę WOWiT i omadlajmy Adminów, którzy dają nam za darmo swój czas i siły.

  • bobi pisze:

   Przed spowiedzią wsłuchuj się w swoje sumienie grzechy same wypływają.

 13. Ania pisze:

  Czy pod pretekstem walki z tzw. mową nienawiści szkoła może deprawować dzieci?

 14. kama pisze:

  Bylam w zeszlym roku na rekolekcjach z o.Witko.To byl pierwszy i ostatni raz. Czulam ze to nie dla mnie .

  • Witek pisze:

   Tak tak. Wielu każdy z nas zna tzw. ” dobrych kapłanów”. Nikt im nie zabrania głosić głupot na swoją i ludzi zgubę. Zwróćcie uwagę ile ludzi było na tych spotkaniach. Wszystkie odbywały się za zgodą Biskupa miejsca. Na stadionie byli biskupi. Dali legitymację dla takiego działania. Ilu ludzi przez to zawiodą?!
   Ilu straci chęć do dalszego działania?! Przecież to byli ludzie, którzy podjęli trud szukania Boga i pomocy.
   Takim działaniom nikt się nie sprzeciwia. No może nieliczni i to żyjący w lęku że zostaną posądzeni o grzech obmawiania kapłanów.
   O prawdziwych, zatwardziałych tradycjonalistów nikt się nie upomina.
   Pozostawię bez komentarza to co wydarzyło się w Katedrze Gdańsku. Według mnie powinny zostać odprawione modlitwy ekspiacyjne. Ale oczywiście to jest moje zdanie.

  • wobroniewiary pisze:

   No ja nie będę kłamać i przyznaję, że dopiero od jakiegoś 1,5 roku widzę coś nie tak.
   Do tego czasu było ok a potem się popsuło, pojawiły się błędy mniejsze i większe.
   Jednak nigdy nie napiszę, że to zawsze było nie dla mnie – bo bym zwyczajnie skłamała

 15. Witek pisze:

  To jasne i oczywiste. Ja raz byłem na spotkaniu z o. Witko jakieś 5 lat temu. A na spotkaniu z Panem MZ? NIE! Od samego początku mi nie pasował.
  Ja jedynie chciałem powiedzieć, że miliony katolików w Polsce nie zna tej strony i nie ma możliwości dowiedzieć się jaka jest prawda.
  A zaufanie jest fundamentem nie tylko wiary.

 16. Paulina pisze:

  Nie wiem czy tylko ja widzę rożnicę pomiędzy obchodami Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan tego ustanowionego w 1908 roku a tym co mamy dziś… Papież Pius X wzywał do modlitwy o POWRÓT zabłąkanych owiec do jedynej prawdziwej owczarni i o NAWRÓCENIE innowierców. Dziś, kiedy czytam sprawozdania z tegorocznych obchodów Tygodnia modlitw wszędzie pojawia się hasło „ekumenizm”, modlimy się wspólnie z protestantami, którzy z tej okazji zapraszani są do wygłaszania homilii. Raczej nikt nikogo nie nawraca ani nie apeluje o powrót na łono prawdziwego Kościoła słowami Papieża Piusa X, ale dostrzega się „że mimo różnych podziałów konfesyjnych jesteśmy zjednoczeni wokół najważniejszych kwestii. Łączy na Jezus, jedna wiara, jeden chrzest i to jest to najważniejsze”. (https://ekai.pl/gorzow-wlkp-inauguracja-tygodnia-modlitw-o-jednosc-chrzescijan-d564348/)
  Dziś bardziej niż Prawdę ceni się poprawność polityczną. Zamiast jednej wiary głosi się różnorodność.
  😦

 17. Danka pisze:

  Kolejna głęboka homilia Ojca Augustyna Pelanowskiego – opublikowana 21 01 2019 :

 18. Robert pisze:

  Pocieszam się, że ‚zły duch względności’, np. etycznej, moralnej, religijnej itp., poda w końcu względności samego siebie; ale wtedy co trwałego zostanie w osobie, która go hołubiła – stała grawitacyjna, testament w sejfie, wspomnienie rozkoszy?! I jaki demon go potem zastąpi albo wspomoże?! Chyba nie chcę sobie tego wyobrażać…

  My z kolei – trwający z uporem w pewnikach wiary (katolickiej), każdego prawie dnia musimy opierać się wszechobecnemu już ciążeniu do pojmowania świata i człowieka w kluczu ‚sensu dowolnego’, czyli właściwie to: egoizmu, ignorancji i pychy, które nam też nie są obce. Źle to wszytko wygląda i ciągle nabiera rozpędu…

  (Tak mnie na noc naszło… Ciężko.)

 19. kropka pisze:

  Alarm bombowy w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. „Bomba jest specjalnie zaprojektowana tak, aby zabić jak najwięcej osób”.

  „To kara za zdradę braci z Islamskiej Republiki Iranu”. Alarm bombowy w urzędzie wojewódzkim
  Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej otrzymali na skrzynki mailowe wiadomości o podłożonej w budynku bombie. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej i trzy radiowozy. Wszyscy zostali ewakuowani

  Treść wiadomości, którą otrzymali pracownicy LUW dzisiaj o godzinie 9.37 (pisownia oryginalna):
  „W budynku umiescilismy bombe odlamkowa oraz zasobnik z gazem bojowym fosgen. Bomba jest specjalnie zaprojektowana tak, aby zabic jak najwiecej osob. Detonacja nastapi zaraz po otrzymaniu tej wiadomosci. Macie kilka sekund na pozegnanie z rodzina. To kara za zdrade braci z Islamskiej Republiki Iranu. Zginiecie wszyscy zydowskie psy”.

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/to-kara-za-zdrade-braci-z-islamskiej-republiki-iranu-alarm-bombowy-w-lubelskim-urzedzie-wojewodzkim,n,1000235727.html

 20. wobroniewiary pisze:

  Kolejny ksiądz heretyk: Nawracanie Żydów było błędem

  Zaskakujące słowa padły z ust księdza Alfreda Wierzbickiego przed kilkoma dniami, kiedy to obchodzono Dzień Judaizmu. W trakcie lubelskich obchodów duchowny stwierdził, że nawracanie Żydów było po prostu błędem.

  Słowa księdza padły w trakcie obchodów, w których uczestniczył między innymi rabin Symcha Keller. Kierownik Katedry Etyki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odnosząc się do 11. rozdziału księgi proroka Ozeasza mówił między innymi:

  „Ten sam Bóg nachyla się nad każdym człowiekiem. Całuje go i podnosi, aby rósł. Ten sam wybrał chrześcijan i Żydów. Wielkim błędem było nawracanie Żydów”.

  • Paulina pisze:

   I znów poprawność ponad Prawdę…

   Na portalu PCh24 można znaleźć artykuł w temacie: „Czy wolno jeszcze nawracać żydów?”

   „Nakaz misyjny Jezusa Chrystusa obowiązuje stale i wszystkich Jego wyznawców. Nikt zatem z niego zwolnić nas nie może. Co więcej, byłoby nieszczęściem, gdyby nawiązywanie dialogu religijnego miało zastępować dynamizm misyjny Kościoła albo go osłabiać – mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. prof. Waldemar Chrostowski.”

   Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz5dL5K7XWy

 21. Halina pisze:

  W co on gra? Owsiak pytany o ochronę gdańskiego finału WOŚP kpi z TVP: Na pytania nie odpowiem, chcę tylko pomachać do kamery

 22. Halina pisze:

  Brat zabójcy prezydenta Adamowicza poszedł do zakonu
  Ostatnie wyznanie Jolanty W. – matki zabójcy prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza – jest tak smutne i straszne, że czytelnikowi trudno jest pohamować emocje. Kobieta, która wychowała 27-letniego mordercę, nie może sobie wybaczyć tego, że na jakimś etapie popełniła błąd. Nie wie, gdzie i kiedy zawiodła jako matka, bo pozostałe jej dzieci wyrosły na ludzi (jeden z synów skończył politechnikę, inny kształci się na księdza, a córka studiuje archeologię). Tylko Stefan od dziecka nie umiał się odnaleźć. Przez zaburzenia emocjonalne zakończył edukację na 6 klasie podstawówki. Dziś – po styczniowej tragedii, którą oglądała w telewizji cała Polska – kobieta mówi, że jej rodzina nie jest już w stanie funkcjonować tak jak dotychczas. Ona chce zmiany nazwiska, a dzieci myślą o wyprowadzce.

 23. Ania pisze:

  Bardzo rozsądne słowa ks. prałata R.A. Kneblewskiego
  „Roman Adam Kneblewski do Aleksander Lisiak”
  Śp. Adamowicz wyróżnił się tym, że, domagając się „prawa” do mordowania dzieci poczętych oraz uczestnicząc w sodomickich paradach, publicznie występował przeciw Bożym Przykazaniom. Do tego był podejrzanym o duże przestępstwa finansowe. To są grzechy publiczne, podobnie jak (na większą skalę) grzechy leninów, hitlerów czy stalinów.

 24. Ania pisze:

  PILNE!!!
  Pałac Prezydencki: ktoś próbował sforsować samochodem bramę
  Niezidentyfikowana osoba próbowała sforsować samochodem osobowym bramę Pałacu Prezydenckiego – poinformowała PAP, powołując się na informacje z Pałacu Prezydenckiego.

 25. wobroniewiary pisze:

  Muszę powiedzieć, że nie pojmuję, jak można na Mszy Świętej – uobecnieniu śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa – do modlitwy powszechnej dopuścić wyznawcę innej religii? Niestety miało to miejsce w sobotę w Gdańsku. Kościele … nie ta droga …

  • m pisze:

   Kapłani potrzebują pomocy wiernych, potrzebują ogromu modlitwy, dlatego dobrze, że teraz trwa ta NP o świętość za kapłanów i osoby konsekrowane. Kapłani są znacznie bardziej narażani na ataki ze strony zła niż świeccy, ponieważ pełnią Oni bardzo, bardzo ważną funkcję w Kościele, są szafarzami Najświętszych Sakramentów. Kapłani i cała hierarchia Kościoła Świętego ma stanowić doskonałą harmonijną jedność, a zło będzie czynić wszystko, żeby tą jedność w najsłabszym przypadku zaburzyć. Nie można do tego dopuszczać. Nie podzielam tego typu opinii i wszystkich innych, które są szkodliwe dla nas samych chrześcijan. Często jest tak, że wydaje się nam, że czegoś lub kogoś bronimy, a tymczasem nie tyle, że nikogo, ani niczego nie bronimy, ale atakujemy i niszczymy, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, zło to wykorzystuje, to jest przykre i bolesne. Kościół to każdy jeden człowiek, tak każdy jeden człowiek jest Kościołem, to nie jest jakaś instytucja oderwana od ziemi jak każda inna świecka, która się znajduje daleko za górami za lasami, której nigdy nie widzieliśmy. Miłosierdzia, Miłosierdzia, Miłosierdzia Twego Panie nam trzeba, tak wszyscy powinniśmy wołać do nieba, ponieważ bez Miłosierdzia Bożego nikt się nie ostanie, nie zbawi, nawet osoba Najświętsza na Ziemi potrzebuje Tego Miłosierdzia. To, dlaczego tyle mnóstwo komentarzy na tej stronie, w których trudno dostrzec choć okruchów Miłosierdzia względem drugiego człowieka. Wydawanie Sądów i wymierzanie Sprawiedliwości nie należy w gestii człowieka, gdyby tak było to Świat nie przetrwałby nawet jednego dnia. Dziękuję Panu Bogu, że wszyscy i wszystko należy do Niego, Sąd, Sprawiedliwość, a nadto wszystko Miłosierdzie Boże, którego wszyscy pragniemy, potrzebujemy i chcemy. Miłosierdzia, Miłosierdzia, Miłosierdzia, nie Sprawiedliwości, która i tak w porównaniu z ludzką jest samym Miłosierdziem. Na tej stronie polecam tylko Maryję i Pana Boga, o których administratorka chwałę się troszczy poprzez artykuły o Nich, NP za co jej bardzo dziękuję nic poza tym nie podzielam i nikogo nie popieram.

   • babula pisze:

    nie zakrywajmy „okruchami Miłosierdzia” o które tak apelujesz – prawdy o tym co się dzieje. Bo wtedy nie zobaczysz dla kogo masz wołać o Miłosierdzie.

    • m pisze:

     Dla siebie i dla wszystkich bez wyjątku wołam Miłosierdzia bez względu na to kto jaki jest lub za jakiego go ludzie uważają. Selekcja może jest u ludzi, ale nie u Pana Boga (jeżeli chodzi o Miłosierdzie). Nie człowieka, a złe czyny się potępia. Miłosierdzie Boże jest dla grzeszników, nie dla sprawiedliwych. Jeżeli się nie chce Miłosierdzia Bożego dla drugiego człowieka to jak można go chcieć dla siebie. Kto z żyjących może być pewien otrzymania Miłosierdzia? Jeżeli nikt nie jest go pewien to czego odmawia go innym, wydaje sądy o drugim człowieku. Kto nas ustanowił sędziami? Nie sądźmy, a nie będziemy sądzeni. Najważniejsze jest, że się coś dzieje…prawdę każdy ma swoją i każda z nich okazuje się fałszem. Tylko jedna jest Droga, jedna jest Prawda i jedno jest Życie – Jezus Chrystus.

    • babula pisze:

     @m -też pragnę Miłosierdzia dla siebie i całego świata. Ale odróżniam dwie rzeczy, które Tobie jakby się wymieszały: piszesz „Wydawanie Sądów i wymierzanie Sprawiedliwości nie należy w gestii człowieka, ..” – i słusznie. Ale co innego jest wskazać Zło i nazwać je po imieniu, powiedzieć :to jest Złe i potępiam to, nie zgadzam się z tym. A co innego potępiać człowieka, który się zła dopuszcza. Nie wiem o tym człowieku wszystkiego, nie znam przyczyn, które spowodowały, ze zachowuje się tak a nie inaczej, nie znam ran jego serca, zna je tylko Bóg, wiec mogę tylko nazwać Zło, które on czyni, potępić je ale nie potępiam człowieka. Nie mam takiego prawa i codziennie proszę w koronce o Miłosierdzie dla całego świata właśnie dlatego, ze jestem bezsilna i mogę już tylko w
     moim wieku i stanie zdrowia błagać o Miłosierdzie, łączyć mój ból z męką Jezusa i ofiarowywać Bogu Ojcu przez wstawiennictwo Maryi.

   • Renata Anna pisze:

    Sw. Katarzyna ze Sieny też miała wielu wrogów, bo głosiła prawdę. Uważano za rzecz niespotykaną, by kobieta mogła tak odważnie przemawiać do ( pouczać) kapłanów, biskupów, a nawet do papieży w imieniu Chrystusa, ogłaszać się publicznie Jego posłanką. Pod naciskiem opinii wezwano więc przed trybunał inkwizycji do Florencji. Kościelny przewód sądowy odbył się w klasztorze dominikanów przy kościele S. Maria Novella. Było to w samą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 21 maja 1374 roku. Katarzyna miała jednak przy sobie nie tylko oskarżycieli, ale również obrońców. Sąd inkwizycyjny nie dopatrzył się żadnej herezji ani błędu, tak w jej wypowiedziach, jak też w jej pismach. Na Miłosierdzie Boże mamy czas tu na ziemi, czy dobrze je wykorzystamy zależy często od tych którzy się za nas modlą, ale i od tych, którzy nam uświadomią błedną drogę po ktorej idziemy. Wszystko zależy jak się odniesiemy do tych wskazówek. Miłosierdzie Boże też przychodzi przez ludzi, którzy pragną wyprowadzić nas z błędnego myślenia. Jednak błędy i pomyłki popełnia każdy człowiek, niezależnie od tego jak będzie sie starał. Bóg na to zezwala, abyśmy nie zapomnieli, że pokora, a nie pycha prowadzi nas do nieba.

   • Monika pisze:

    Miłosierdzia, nie Sprawiedliwości, która … jest samym Miłosierdziem.
    Pytania do m:
    To chcemy Bożej Sprawiedliwości czy nie chcemy?
    Tym bardziej, że jest samym Miłosierdziem.
    Wiele osób twierdzi, że nie ma Sprawiedliwości na tym świecie.
    Bóg jednak Jest Obecny – „Jestem Który Jestem” – Bóg żyje,
    także na tym świecie – jest Królem Wszechświata.
    Bóg jest jednocześnie i Miłosierdziem, i Sprawiedliwością.
    Więc jeśli odrzucamy Sprawiedliwość Boga a akceptujemy Miłosierdzie, to czy tak naprawdę akceptujemy Boga takim jakim On Jest?

    • Renata Anna pisze:

     Zgadzam się z Tobą Moniko! Nie można fałszować obrazu Boga dla własnej wygody!

    • m pisze:

     Pan Bóg jest Miłością, nie jest ,,samym Miłosierdziem, ani Sprawiedliwością” to nie są imiona Boże, nigdzie tak nie napisałem. Napisałem, że w porównaniu z ludzką Sprawiedliwością, Boża jest samym Miłosierdziem, ponieważ ta pierwsza często zatraca, ta druga natomiast może być nawet nie porównywalnie dotkliwsza, ale nie zatraca, ale bardzo często przywraca człowieka Panu Bogu bo Bóg jest Miłością, pragnie tylko Dobra i Szczęścia każdego człowieka, więcej nic nie mam do dodania w tej kwestii. Miłosierdzie Boże też jest bardzo wymagające, konfesjonał nazywany jest Trybunałem Miłosierdzia i przystąpienie do Niego wymaga często wielkiego wysiłku, trudu, cierpienia, modlitwy, ofiary, a oprócz tego jest jeszcze pokuta, zadośćuczynienie. Jakim jest Pan Bóg to tylko On Sam wie jaki Jest, my mamy ,,Wiarę”, a Wiara nam mówi, że jest Miłością to nam powinno wystarczyć. To ostatnie pytanie Pani Moniki pozostawiam bez komentarza bo to pytanie to chyba jakaś pomyłka.
     Jeśli jest coś nie tak to ,,adminka” lub Ksiądz niech poprawi, jeśli, gdzieś się w czymś pomyliłem. Z Kobietami jeszcze nikt nie wygrał i ja nie mam zamiaru tego czynić, dobrze, że Panie się ze sobą zgadzają, jeśli jest gdzieś fałszywy obraz proszę poprawić go na prawdziwy obraz.

    • babula pisze:

     w Dzienniczku s. Faustyny czytamy, że sprawiedliwość jest też miłosierdziem.
     m- to nie jest tak, że kobiety zmówiły się przeciwko męskiemu zdaniu 🙂
     Odkrywamy czy raczej przypominamy tu piękną Prawdę, ze żyjemy zanurzeni w Bożym Miłosierdziu. Miłosierdzie to miłość Aktywnie Działająca – ta definicja zawsze budzi mój zachwyt.

    • Monika pisze:

     Dz. 651
     „O Boże niepojęty. Jak wielkim jest miłosierdzie Twoje, przechodzi wszelkie pojęcie ludzkie i anielskie razem; wszyscy aniołowie (107) i ludzie wyszli z wnętrzności miłosierdzia Twego. Miłosierdzie jest kwiatem miłości; Bóg jest miłością, a miłosierdzie jest Jego czynem, w miłości się poczyna, w miłosierdziu się przejawia. Na co spojrzę, wszystko mi mówi o Jego miłosierdziu, nawet sama sprawiedliwość Boża mówi mi o Jego niezgłębionym miłosierdziu, bo sprawiedliwość wypływa z miłości.”
     http://malenkadroga.pl/?id=28&nr=651
     http://malenkadroga.pl/?id=14&idk=1
     Na tej stronie na lewym marginesie znajdziecie link do: Radio Konsolata

    • Monika pisze:

     „Posłannictwo miłości, poprzez które Jezus zaprasza s. Konsolatę do życia w zażyłości z Nim, konkretyzuje się w podyktowanym jej akcie strzelistym: Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze! Głoszenie całemu światu tego orędzia miłości, czyli nieskończonego miłosierdzia Serca Jezusa, stało się misją s. Konsolaty. Misja ta jest kontynuacją małej drogi, zapoczątkowanej przez św. Teresę z Lisieux. Jest to droga prostej doskonałości, dostępnej wszystkim, także najmniejszym i prostym. Dusze, które idą tą drogą to dusze najmniejsze, maleńkie. Czują się one niczym przed Bogiem. Powierzają się i oddają Jego miłości bez zastrzeżeń i pragną żyć nieustannym tak, przyjmując z radością i dziękczynieniem Jego wolę.”

    • babula pisze:

     Dokładne objaśnienie jak żyć Orędziem Miłości Jezusa znajduje się w „Traktacie o Maleńkiej Drodze Miłości” autorstwa o. Lorenzo Sales -duchowego kierownika s. Konsolaty.
     To balsam na rany duszy. Warto poczytać:
     http://www.skkonsolata.pl/?p=1173

  • Witek pisze:

   To o tej sytuacji napisałem powyżej, że powinna być odprawiona modlitwa ekspiacyjna…

 26. Maria pisze:

  Prawda jest największym skarbem człowieka. (…) Teraz przez naszą zachodnią cywilizację idzie ogromna fala kłamstwa. I coraz bardziej ludzie się do tego kłamstwa przyzwyczajają. Nie reagują. (…) W naszym pokoleniu, zaczęto głosić różne głupstwa. I człowiek się do tego przyzwyczaja. Podświadomie akceptuje. Między innymi zaczynają w nas wmawiać, że kobieta jest mężczyzną, albo mężczyzna kobietą. Gdyby jeszcze 50 lat temu, ktoś to powiedział, to by go wysłali do szpitala dla umysłowo chorych. A my dzisiaj to słuchamy i nikt się z tego nie gorszy i nie spada z krzesła jak to posłyszy. Patrzcie, jakie kłamstwo jest mocne. Jak człowiek jest wrażliwy na kłamstwo. (…)

 27. Ania pisze:

  Hipokryci nie milkną, więc warto przypomnieć Ich własne słowa sprzed zaledwie 3 miesięcy….
  „To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem. Nie dopuszczę do bezprawnego betonowania Gdańska. Deklaruję koniec polityki deweloperskiej. …to nie stan konta pociągnie go na dno. Jeśli ktoś odda mu niedźwiedzią przysługę,to żona. Wszyscy wokół są przekonani,że jest bardziej obrotna w biznesach od Pawła,że załatwia biznesy mieszkaniowe — obiecywał w kampanii Jarosław Wałęsa.

  „Dla nas Adamowicz jest nie do zaakceptowania kandydatem. Jest to człowiek, który jest skompromitowanym politykiem. Te wszystkie niejasności dotyczące jego majątku, Amber Gold… To wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć — przekonywała Katarzyna Lubnauer.

  https://wpolityce.pl/polityka/430359-twitter-przypomina-politykom-poko-jak-atakowali-adamowicza

 28. kropka pisze:

  „Podejrzany Adamowicz” i „walizka z pieniędzmi” od dziadków. Prezydent Gdańska „grillowany” u Lisa i Michnika? SPRAWDŹ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s