Papież senior Benedykt XVI obchodzi dziś 92 urodziny – Wizyta papieża Franciszka u papieża Benedykta XVI

Papież senior Benedykt XVI kończy dziś 92 lata. Jako następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim od 19 kwietnia 2005 aż do swojego zaskakującego ustąpienia w 2013. W dziejach Kościoła katolickiego był 265. papieżem. Przybrał imię Benedykta nawiązując do “papieża pokoju” Benedykta XV oraz patrona Europy i założyciela zakonu benedyktynów, św. Benedykta z Nursji. Był też pierwszym Niemcem na tym urzędzie od czasów Wiktora II (1055-57). Przed wyborem na następcę św. Piotra w latach 1983-2005 pełniąc jeden z najwyższych urzędów watykańskich prefekta Kongregacji Nauki Wiary był najbliższym współpracownikiem papieża Polaka.

Benedykt XVI urodził się jako Joseph Alois Ratzinger 16. kwietnia 1927 górno-bawarskim Marktl am Inn. W tym dniu przypadała Wielka Sobota. W kilka godzin po urodzeniu noworodka ochrzcił w miejscowym kościele św. Oswalda ks. Josef Stang. “Fakt, że byłem pierwszym ochrzczonym w nowej wodzie, uważano za szczególny znak” – wspominał po latach w swojej autobiografii „Moje życie”. Podkreślił, że zawsze z wdzięcznością myśli o tym, iż jego życie od początku było “zanurzone w tajemnicy Wielkanocy”.
Więcej: www. ekai.pl/benedykt-xvi-konczy-92-lata

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI na początku
Wielkiego Tygodnia i złożył mu życzenia urodzinowe

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Papież senior Benedykt XVI obchodzi dziś 92 urodziny – Wizyta papieża Franciszka u papieża Benedykta XVI

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś wspominamy św. Bernadettę Soubirous.
  Znak życia wiecznego. Od 150 lat ciało św. Bernadetty Soubirous jak żywe

  https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/znak_zycia_wiecznego.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Ryszard Czarnecki: Francuzi mówią po cichu, że za pożarem mogą stać muzułmanie

  Wczoraj około godziny 19 wybuchł pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Po całonocnej walce z żywiołem strażakom udało się na szczęście uratować konstrukcję katedry, choć zniszczenia są ogromne. Wciąż nie udało się ustalić, jaka była konkretnie przyczyna pożaru, choć mówi się o przypadkowym zaprószeniu ognia na rusztowaniu ustawionym wokół Notre-Dame. Jak jednak stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki – Francuzi prywatnie, po cichu, mówią coś innego…

  http://www.fronda.pl/a/ryszard-czarnecki-francuzi-mowia-po-cichu-ze-za-pozarem-moga-stac-muzulmanie,125278.html

 4. Robert pisze:

  W intencji Benedykta XVI: +++.

 5. Krzysztof pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=fudnicYefyE&t=9s Spójrzcie ten film iluminatów nagrany kilka lat temu w koronie ciernowej 6.15.- 6.25 minuta jak zapada się wieża ( iglica ) i korona cierniowa z katedry Notre Dame

 6. Nina Anna pisze:

  Proszę o modlitwę za członka mojej rodziny, który zaczął iść w kierunku New Age. Zagłębia te herezje poprzez książkę ( rozmowy z bogiem -celowo z małej litery). Nie wiem już jak wytłumaczyć, że to szkodliwe, jakich użyć argumentów.

 7. wobroniewiary pisze:

  Ksiądz-strażak wyniósł relikwie korony cierniowej z płonącej katedry. Jean-Marc Fournier, kapelan paryskiej straży pożarnej został okrzyknięty bohaterem. To dzięki niemu zostały uratowane relikwie korony cierniowej oraz Najświętszy Sakrament.

 8. Monika pisze:

  Jak dużo ostatnio wstrząsających znaków. Piorun uderzający w Bazylikę świętego Piotra, rozpadający się w ręku papieża Franciszka pastorał (dwa razy: w Sarajewie i Ziemi Świętej), teraz dramatyczny pożar paryskiej katedry Najświętszej Maryi Panny w Paryżu. A trochę wcześniej cuda eucharystyczne w Sokółce i Legnicy. Co mówią te znaki wszystkie razem?

  Niemal czterdzieści lat temu przed paryską Notre-Dame św. Jan Paweł II pytał: „Francjo, najstarsza córo Kościoła, co uczyniłaś ze swoim chrztem?” (1980). Zapadająca się w płomieniach iglica katedry jest symboliczną odpowiedzią na pytanie Chrystusowego Namiestnika. Jest wstrząsającą wizualizacją tego, co dzieje się we Francji od dekad (systematyczne zamykanie i wyburzanie kościołów) i co jest na porządku dziennym od kilku lat (profanacje świątyń katolickich).

  Słyszymy, że katedra Notre-Dame będzie odbudowana. To nie dziwi. Istotniejsze pytanie brzmi: co w ten sposób zostanie odbudowane? Pozostawmy na razie pojawiające się tu i ówdzie kuriozalne pomysły odbudowy katedry jako „centrum wielokulturowości” etc. Zasadniejsze jest pytanie, czy odbudowana katedra – a stanie się to pewnie za kilkadziesiąt lat – powróci do swojego faktycznego (tuż przed pożarem) statusu muzeum z „miejscami dialogu” zamiast konfesjonałów i z „mszami dla ludzi LGBT”, czy też wzniesie się na nowo ad maioram Dei gloriam z utrwalonym w kamieniu maiestas Domini.

  Taki wybór stawia przed nami Opatrzność. A wśród wielu innym znaków zostawia nam też ten: z płomieni uratowana została Cierniowa Korona Zbawiciela. Przypomina ona, na czym polega prawdziwie królewska droga wiodąca do zwycięstwa. Przypomina o odkupieniu i o jego cenie. Nauka nie tylko na Wielki Tydzień.

  Read more: http://www.pch24.pl/grzegorz-kucharczyk–notre-dame-domem-bozym-czy-centrum-dialogu-,67613,i.html#ixzz5lILZblKY

  • Maggie pisze:

   Było też zalanie groty w Lourdes.
   U nas zaś ukazał się Jezus w cudach Eucharystycznych (vide Sokółka,Legnica) i mimo NICH … widzimy BRAK POPRAWY tj tak mnóstwo profanacji, wandalizmu etc i na domiar złego jeszcze… (było o tym na WOWIT) wystawienie jako reprezentanta (⁉️) Polski … nergala ….
   Jak to dobrze, że trwamy w Nowennie Pompejańskiej. Już czwarta część czasu za nami (bo jesteśmy już w drugiej części błagalnej). Osłaniajmy siebie i bliskich modlitwami ochronnymi, bo zły atakuje nawet fizycznie – wiele przeszkód różnego typu, ale trwam … i do tego wczoraj sama to odczułam inwazję .. kiedy z podporządkowanej drogi z wjazdu, a nie z wyjazdu, jakiś „pośpieszalski”, mijając auto czekające(!) przed nim na wyjazdowym pasie, z wjazdowego wycelował prosto na mnie (obok kierowcy) jak „amator jazdy pod prąd” (straty tylko materialne ale kosztowne z winy tej osoby i mnóstwo stressu i formalności z ubezpieczeniem i mechanikiem, bo drzwi poszły, a ja ani draśnięcia. Nadmieniam, że ochraniam się modlitwą, a tu, błyskawicznie, w mgnieniu oka przed „staranowaniem” wezwałam sercem: Jezus, Maria❣️).
   Proponuję dobrowolne dodanie choćby paru słów od serca do Patrona Polski lub litanię do niego, tj Św.Andrzeja Boboli aby wspomagał naszą modlitwę i Ojczyznę:

 9. Robert pisze:

  Obejrzałem dziś w końcu film pt. „Kalwaria”, produkcji irlandzko-brytyjskiej, z 2014 roku. Omijałem go kilkakrotnie, podejrzewając, że jest stronniczą kinematograficzną karmą dla przeciwników Kościoła oraz wszystkich widzów na Wyspach. Okazał się całkiem dobry, a nawet odważny, tym bardziej że porusza też kwestię pedofilii. Można więc przedstawić trudne sprawy, bolesne dla jednostek, społeczeństwa, księży (!) w sposób uczciwy, bez podniety do samosądu, jak to było w „Klerze” W. Smarzowskiego (skądinąd dobrego reżysera). Ten obraz skłania raczej do autosądu, że tak powiem/napiszę. To film fabularny odpowiedni na Wielki Tydzień:

  https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2-33504

 10. cure pisze:

  a ja wrzucam pewne oredzie znalezione w necie i tlumaczone z angielskiego transaltorem, ku pokrzepieniu … oczywiscie nikt nie musi w nie wierzyc, ja tez podchodze z sceptycyzmem …
  Dzieci, słońce zachodzi w starszym czasie, czasie Miłosierdzia i czasie oczekiwania. Wyznacza czas, który wiele Moich Dzieci ignorowało. Teraz Świat musi znosić tę ciemność, zanim światło dzienne powróci, aby rozjaśnić ten Świat Moją Miłością i chwałą. Przygotuj się na ciemność, zbierając teraz swoje światła. Bądź przygotowany na stawienie czoła ciemności, abyś mógł zobaczyć dzień powrotu.
  Dzieci, powiadam wam, módlcie się. Módlcie się, a ja wszystko robię. Wkrótce zobaczycie wiele wspaniałych cudów zachodzących wśród ubogich i ubogich. Te cuda będą tak wielkie, że bogaci uwierzą i spróbują je zdobyć tylko po to, by ich uniknąć. Chciwy będą starali się do nich pretendować, ale zostaną ukąszeni, jakby dotknęli boleni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s