Ks. Adam Skwarczyński: Modlitwa o deszcz

BÓG OJCIEC DO SWOICH POLSKICH DZIECI!

Bóg Ojciec jest szczęśliwy, gdy może nas obdarowywać, lecz swój dar uzależnił od naszej ufnej i pokornej prośby. Wiedząc o tym, nie mogłem modlić się o deszcz, gdyż czułem, że musi wielu o niego prosić. Często ludziom powtarzam: ziemia ma tyle, ile sobie w Niebie wyprosi. Gdy Tomasz dwa tygodnie temu próbował modlić się o deszcz, dowiedział się, że nie zostanie wysłuchany, gdyż łaska deszczu ma być odpowiedzią kochającego nas czule Tatusia z Nieba na prośby wielu Jego dzieci. Dzisiaj rano (7 maja) sytuacja się powtórzyła, a zaproszenie Polaków do tej modlitwy było tak silne, że Tomasz zadzwonił do mnie i poprosił o zredagowanie niniejszego tekstu. Wychodzę więc ze słów przez niego usłyszanych.

Moje polskie dzieci! – chce nam powiedzieć Bóg Ojciec – powróćcie do świętej tradycji swoich przodków, którzy wszystko czynili z modlitwą! Oni otaczają Mój tron w Niebie i proszą za wami, lecz nie mogę ich wysłuchać, gdyż nie słyszę z ziemi waszych modlitw. Czyż Mój Syn nie powiedział wam: „Każdy, kto prosi, otrzymuje, a kołaczącemu otworzą”? Czy nie podał wam przykładu kobiety, która przez swoje natręctwo została wzięta w obronę przez nielitościwego sędziego, jak też człowieka odwiedzonego przez gościa, dla którego wyprosił u sąsiada chleb w środku nocy? Czy nie zwracacie uwagi na Jego słowa: „Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w Niebie, da to co dobre tym, którzy Go proszą?”

Polskę szczególnie umiłowałem, niech więc da przykład ufnej modlitwy błagalnej innym narodom. Niech się jej uczy teraz, gdyż wkrótce od niej będzie zależał wasz ratunek w chwilach najtrudniejszych dla świata. Czy muszę napełnić was trwogą, żebyście napełnili świątynie? Wprawdzie i wtedy będę was wysłuchiwał, jednak wiedzcie, że czas Mojego Miłosierdzia się kończy. W dniach Mojej Sprawiedliwości wasze modlitwy nie będą już miały wpływu na bieg wydarzeń.

Boże, nasz ukochany Ojcze, bardzo Cię przepraszam za moich Rodaków, którzy tak bardzo ranią na różne sposoby Twoje serce, a nawet w dniach tak pięknie ukwieconej wiosny nie potrafią wznieść ku Tobie z ufnością swoich serc! Krzyże i kapliczki, przy których modlili się w maju ich przodkowie, stoją najczęściej zapomniane, a ich wnuki umieją już tylko śledzić prognozy pogody. Pozwól, że w ich zastępstwie, ale z nadzieją, że się do mnie przyłączą, zaniosę do Ciebie pokorną modlitwę błagalną o deszcz, łącząc ją, jak nas uczy święty Paweł w Liście do Filipian, z dziękczynieniem, łącząc je z uwielbieniem.

Boże, nasz Ojcze, Ty posłużyłeś się wodą dla największych tajemnic naszego zbawienia, a w Biblii ukazujesz ją nam jako znak Twego błogosławieństwa dla ziemi oraz obfitości dóbr. Ośmielam się więc prosić Cię o nią z ufnością dla naszej spragnionej ziemi przez Chrystusa, naszego Pana.
– Dla Twej radości, nasz ukochany Ojcze, udziel ziemskim dzieciom obfitości deszczu. Amen.
– Dla radości Twego Jednorodzonego Syna a naszego Pana nasyć naszą spragnioną ziemię Amen.
– Dla radości Ducha Świętego, którego Jezus nazwał „Strumieniami Wody Żywej”, udziel nam błogosławieństwa deszczu. Amen.
– Dla radości Maryi, jak niegdyś w Kanie Galilejskiej, uczyń cud nasycenia wodą ziemi tak wyschniętej. Amen.
– Dla radości Aniołów, którzy kierują przyrodą, pozwól im spuścić nam deszcz obfity. Amen.
– Dla radości Świętych, orędowników naszych, odpowiedz deszczem na nasze wspólne modlitwy. Amen.
– Jako kapłani Twojego stworzenia wołamy: dla radości całej przyrody – zwierząt, drzew i roślin, nawet najmniejszego robaczka w ziemi – udziel nam błogosławieństwa deszczu. Amen.
– Bądź uwielbiony w tych kroplach deszczu, które dałeś nam jako zachętę do modlitwy w święto Twojego Miłosierdzia, lecz nie zrozumieliśmy Twojego znaku.
– Bądź uwielbiony w wysłuchaniu nas dzisiaj, gdy łączymy swoje głosy z pieśniami Nieba ku Twojej chwale. Alleluja!
– Bądź uwielbiony w Twoim Nieskończonym Miłosierdziu, którego strumienie zlewasz na ziemię, gdy po nie przychodzimy z naczyniem ufności. Alleluja!
– Bądź uwielbiony w każdej kropli deszczu, którą teraz pragniesz nas pobłogosławić, byśmy Cię chwalili przez całą wieczność. Alleluja!
– Bądź uwielbiony w obfitości plonów, którą chcesz nas pobłogosławić w tym roku, byśmy mogli przygotować trwałą żywność na nadchodzące lata głodu. Alleluja!
– Bądź uwielbiony w nieznanej nam jeszcze, a wieszczonej przez proroków, obfitości i pięknie wszystkich wód Nowego Świata. Alleluja.
– Bądź uwielbiony we wszystkich cudownych rzekach, jeziorach i morzach Nieba, które stworzyłeś dla wiecznego szczęścia swoich dzieci. Alleluja!
– W błogosławieństwie deszczu oraz we wszystkich Twoich łaskach bądź uwielbiony przez wszystkie Twoje stworzenia Ojcze, Synu i Duchu Święty teraz i przez wszystkie wieki wieków. Amen
ks. Adam Skwarczyński, 7 maja 2019 r.

Dziś w dniu 7 maja ks. Adam Skwarczyński obchodzi swoje urodziny. Czy ktoś dołączy do dziesiątka Różańca św. w intencji ks. Adama?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

99 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Modlitwa o deszcz

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

 2. wobroniewiary pisze:

  Mój komentarz zadziwi wiele osób… ale takie są fakty 🙂

  Zdziwiłam się tym wpisem, tym, że ludzie potrzebują deszczu.
  Dlaczego? – U mnie po prostu padało non stop kilka dni. Dopiero od paru chwil się wypogadza 🙂
  W moim rejonie suszy nie ma, ludzie na brak opadów nie narzekają

  • Ola pisze:

   Pani Ewo, u nas susza na Suwalszczyźnie, mąż rolnik, sąsiedzi rolnicy, rok temu było sucho i w tym roku również może być – jeżeli taka będzie wola Boża, jednak wierzę, że Bóg czeka, aż z całego serca i ze wszystkich sił zawołamy do niego: ratuj Panie !! Ratuj nasze dusze, ale i deszcz nam ześlij, by zboże urosło, by pastwiska były zielone, by uprawy były owocne!! Ratuj, bo bez Ciebie zginiemy, bez Ciebie Panie jesteśmy jak niemowlęta pozostawione bez opieki !!

  • Bożena pisze:

   w moim rejonie tez padało do tej pory, kilka dni, teraz pokazało się słoneczko 🙂 również dołączam do modlitwy za i dla wszystkich 🙂

  • AnnaSawa pisze:

   Na Mazowszu również sucho. Popadało kilka dni temu trochę w nocy, ale to nic w porównaniu z potrzebami.

  • Anna pisze:

   Pani Ewo u nas również, deszczu bardzo dużo a słońca jak na lekarstwo ale nie ma przymrozków.Stan wód u nas był podniesiony.

 3. wobroniewiary pisze:

  Dziś w dniu 7 maja ks. Adam Skwarczyński obchodzi swoje urodziny. Czy ktoś dołączy do dziesiątka Różańca św. w intencji ks. Adama?

 4. Renata Anna pisze:

  +++

 5. Lucyna pisze:

  +++

 6. Robert pisze:

  W intencji ks. Adama: +++ (dziesiątek różańca)

  • Danuta pisze:

   taj. Zwiastowanie NMP w intencji ks. Adama z podziękowaniem i wdzięcznością

   • babula pisze:

    Łączę się w modlitwie w intencji ks. Adama. Niech Pan mu błogosławi ❤
    O deszcz będę się modlić by padał tam gdzie sucho bo u nas wciąż pada i dobrze bo moje rośliny odżyły. Dziękuję Panie Boże ❤

    Gdy się modliłam za Polskę popatrzyłam w okno – dosłownie pionowo ku górze wzbijał się biały gołąbek (pocieszył mnie 🙂 .

 7. Ania pisze:

  Wspólna modlitwa znaczy wiele. W intencji deszczu, nawrócenia bliskich czy w intencji Polski.
  Trwamy w Nowennie Pompejańskiej za Polskę. Chociaż diabeł staje na rzęsach przeciwko Polsce, to jak miło wiedzieć, że dajemy mu odpór.

  Najnowsze info ze strony Radia Maryja:
  Dobrze, że powstaje projekt dotyczący ustawy 447. Jednak nie wiadomo, czy zostanie on dopuszczony do procedowania. Chcemy wnieść do niego swoje poprawki, ponieważ według nas można lepiej zabezpieczyć temat polskiego mienia – mówił w rozmowie z portalem Radia Maryja Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, lider listy Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-r-winnicki-bedziemy-wnosic-swoje-poprawki-do-projektu-ustawy-447-poniewaz-mozna-lepiej-zabezpieczyc-polskie-mienie/

 8. m-gosia pisze:

  †††

 9. Hania pisze:

  Dołączam do modlitwy o deszcz i do Różańca w intencji ks. Adama

 10. kinga pisze:

  W intencji księdza Adama, pod Twoją obronę…

 11. Anna pisze:

  Dolaczam do modlitwy za ks.Adama i o deszcz.

 12. Krystyna pisze:

  Dziesiątek różańca za ks. Adama.
  O deszcz też się pomodliłam, bo u nas susza.

 13. Bożena pisze:

  Dołączam się do modlitwy za ks. Adama.Na Podkarpaciu deszcz był dość obfity, na Śląsku padało mało więc trzeba nam się modlić. Nadmieniam ,że notatkę dotyczącą wypłacenia odszkodowań Żydom ujawnił publicysta Stanisław Michalkiewicz gdyż wszystkie media milczały.Proszę o modlitwę za niezależne portale internetowe( youtube) blokuje nagrania a niektórzy redaktorzy mówiący prawdę mają nieprzyjemności np. ze strony ABW. Kłopoty ma również kanał KU BOGU. Wygląda na to ,że i treści katolickie zaczynają im przeszkadzać.

 14. Aleksandra pisze:

  Ja też dołączam się do Różańca w intencji Ks. Adama i do modlitwy o deszcz – u nas w woj. zachodniopomorskim też susza. Oby nas było jak najwięcej. Bóg zapłać Księdzu! .

 15. cur pisze:  – Co nam moia objawienia maryjne – nocne swiatla audycja. Polecam wszystkim ktorzy sie interesuja tematyka objawien i czasow ostatecznych. …

 16. Magdalena pisze:

  Drogi nasz Kapłani wg Bożego Serca w Dniu Urodzin serdeczne źyczenia wszelkich łask i błogosławieństw. Dziękujemy Bogu za Ciebie Księźe Adamie!
  Dziękujemy za te piękną modlitwę, którą teraz odmówiłam prosząc Boga o deszcz o wodę.

  • Dana pisze:

   Dołączam do modlitwy za księdza Adama

   • Elżbieta11 pisze:

    Z wypowiedzi p. Tuska wynika, że naszą Królową MB można a nawet należy obrażać i poniżać. W czasie kiedy p. Komorowski został prezydentem, pojawił się artykuł takiej treści ,,jeśli ktoś narysuje, czy namaluje karykaturę p. Prezydenta zajmie się nim Trybunał Stanu,,. Pamiętamy, że karykaturom Kaczyńskich nie było końca

 17. Quis ut Deus pisze:

  Prośba do Boga Ojca złożona za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 18. Monika pisze:

  W naszym rejonie nadburzańskim padało, ale mogę zaświadczyć, że padało za każdym razem natychmiast po wspólnych modlitwach, dokładnie wtedy, gdy modliliśmy się wspólnie na Mszy Św. o deszcz. Wychodząc z kościoła w niedzielę, rozmawiałam z ludźmi i okazało się, że także i inni przyszli z tą właśnie intencją na Mszę Św. i wszyscy modlili się o deszcz – tak bardzo było w kwietniu potrzeba tego deszczu, którego od dawna nie było, że już chyba nikt nie myślał o niczym innym, jak tylko o tym, żeby wreszcie zaczęło padać. Pierwszym razem opady dwudniowe zaczęły się natychmiast po modlitwach – dokładnie w momencie wychodzenia z kościoła – wszyscy widzieliśmy jak zaczęło padać. Radość i ulga wszystkich była naprawdę wielka. Właśnie podczas niedzielnej Mszy Św. modliliśmy się wszyscy o deszcz i deszcz przyszedł od razu.
  W sumie od tamtej pory już kilka dni padało i nie były to nawałnice a rolnikom, ogrodnikom i sadownikom nie chodzi przecież o gwałtowne,nawalne opady, bo taka woda nawet się nie zatrzyma ale spływa i nie pozostaje długo.
  Tak naprawdę susza jest już trzeci rok – ja tak głębokiej i długo utrzymującej się suszy nie pamiętam od dzieciństwa i nie chodzi tu tylko o nasz region. Ktoś nawet powiedział, że musiałoby padać cały czas przez miesiąc, żeby bilans wody się wyrównał, a ubytki ogromne uzupełniły.

  Tak potrzebne, prawidłowe i właściwe melioracje w Polsce praktycznie nie są prowadzone do dziś od czasów komuny. Zaznaczam, że termin melioracje nie oznacza li tylko odwadniania (jak niektórzy myślą) ale i nawadnianie poprzez np. budowę zbiorników retencyjnych, regulację rzek, ochronę przeciwpowodziową, nasadzenia roślinnością terenów zalewowych i nieużytków rolnych (fitomelioracje), wykonywanie rowów nawadniająco-odwadniających i inne.
  Jeśli będą problemy z wodą, a wszystko na to wskazuje, że prawdopodobnie (wg części naukowców) stepowienie a następnie pustynnienie naszego kraju będzie postępować, to wykonywanie melioracji wodnych jest koniecznością, bo melioracje wodne umożliwiają regulację stosunków wodnych w glebie dzięki nawadnianiu gruntów na obszarach z niedoborem wody lub odwadnianiu terenów, gdzie występuje jej nadmiar. Kiedyś były szeroko prowadzone w naszym kraju. Po minionych czasach komuny, wykonywania melioracji zaniechano, czego skutkiem były chociażby wielokrotne powodzie na dużą skalę, co mogliśmy już wielokrotnie sami obserwować.
  Wiele z tych powodzi można byłoby łatwo uniknąć lub zmniejszyć ich skutki, gdyby nadal prowadzone były tak jak kiedyś melioracje wodne.

  Na wsi rolnicy widzą doskonale ten problem wieloletniej suszy i są świadomi co się dzieje, bardziej niż mieszkańcy miast, dlatego modlą się o deszcz od 3 lat, nawet w zimie. W miastach problemu tego zwykle niestety nie dostrzega się, bo jak myślą miastowi, ich to nie dotyczy. Nawet w odrealnionych totalnie mediach, jakże często niedostatecznie wyedukowane panie pogodynki potrafią cieszyć się z zapowiadanej przez siebie suchej, gorącej, upalnej, nienormalnej dla danej pory roku pogody, w której już od miesięcy i lat panuje totalna susza. Dopiero jak ceny warzyw i owoców w sklepach zaczną być niedostępne dla większości, wtedy może dopiero tych nieświadomych olśni i zaczną dostrzegać ten problem i prosić także i oni Pana Boga o pomoc, bo jest to duży problem i problem tak naprawdę wszystkich.
  Cała nadzieja w Bogu i w normalnych opadach, tak jak to było kiedyś.
  Jeszcze chyba tylko rolnicy i naukowcy związani z tematem, wiedzą jak bardzo rolnictwo i temat żywności zależny jest od warunków pogodowych, głównie opadów a tym samym i przede wszystkim od samego Boga.
  A Pan Bóg i całe Niebo czeka wciąż na nasze modlitwy, wspólne a nie w pojedynkę.

  • Sylwek pisze:

   spokojnie nasz kochany rząd zamówił juz u braci ukraińców porzeczkę zborze maliny truskawki mieso wali całymi dniami szczególnie kurczaki i wieprzowina, w sklepach ceny sa ale u człowieka na wsi za to dostaje się grosze zarabiaja pośrednicy bo wszystko tak porobione żeby chłop od razu sprzedać nie mógł bo norm nie spełnia to tego tamtego a to nie ma działalności ( odpowiedzcie sobie sami za co ma te zusy krusy płaciś i na te masę przepisów wi wymogów wyrobić ja nie ma ceny na to co cały rok robi a zbiera tylko raz) jeszcze 2 lata temu na wsi trzymali świnaiaki teraz zostały same duże prawie fermy. A nawet jak obrodzi gospodarzom w polsce to rząd da ceny pseudo gwarantowane tak jak ich obietnice wyborcze (o eutanazji eugenicznej) których nikt nie gwarantuje bo i skąd. Za susze damy kredyt znowu nisko oprocentowany – tylko za to co się urodzi nawet ceny nie ma i nie ma go czym spłacić temat rzeka. Ludzie w miastach z Małymi wyjątkami nigdy tego nie zbacza bo w sklepie jest zawsze, jak ostatnio słyszałem mleko mamo skąd dziecko mówi na jak z butelki ze sklepu a pieniądze z bankomatu proste nie

   • cur pisze:

    no ale to ze jest susza to przeciez nie jest wina rzadu … dawniej jak byla susza to ludzie po prostu z glodu padali i tyle wiec chyba jednak jest lepiej …

    • eska pisze:

     „no ale to ze jest susza to przeciez nie jest wina rzadu …” – tylko czy aby na pewno…?
     https://www.youtube.com/watch?v=QVzW0PpSMP0 – zwłaszcza od 6:40
     Ogólnie temat nie jest nowy, za to jest konsekwentnie ośmieszany i się mu zaprzecza, np.: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jan-szyszko-kandydat-na-ministra-srodowiska-o-chemitrails/50zljv , http://wyborcza.pl/1,75400,20553272,pilna-wiadomosc-dla-ministra-srodowiska-jana-szyszko-sa-pierwsze.html

     [Jeżeli da się zaobserwować związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy anty-bożymi akcjami a anomaliami pogodowymi (wprowadzenie voodoo jako religii państwowej na Haiti a tsunami w 2010r., legalizacja „małżeństw” homoseksualnych i podświetlenie Białego Domu na tęczowo a huragany w USA w 2018 itd.) – to gwarantuję, że da się także zaobserwować związek przyczynowo skutkowy pomiędzy smugami na niebie a następującymi mniej-więcej „dzień po” nagłymi epidemiami zachorowalności na „jelitówki”, szkarlatynę, zmęczenie wynikające z zatrucia toksynami lub wszelkie inne dziadostwa – zależy, co akurat wysieją i jaki mają w tym cel. Wystarczy kilka lub kilkanaście miesięcy wytężonej obserwacji.]

    • wobroniewiary pisze:

     Pracuję cały dzień na wolnym powietrzu, dziś jak co dzień widziałem nad głową z osiem jak nie więcej smug kondensacyjnych. Teraz siedzę na przystanku jem ciastko, jelitówki ani innej zarazy jak na razie nie mam, coś mnie omijają ci truciciele.
     /Admin/

    • eska pisze:

     Swoją wypowiedź kieruję przede wszystkim do rodziców i dziadków, którzy doskonale widzą, że im młodsze pokolenie, tym więcej problemów i nie ma na nie wytłumaczenia. Kieruję ją do tych, którzy mają możliwości zaobserwować, co się dzieje w szkołach i przedszkolach z frekwencją (i kiedy) oraz co się dzieje w przychodniach, zwłaszcza pediatrycznych. Wiadomą rzeczą jest, że bardziej to będzie widoczne u osób, które z różnych przyczyn mają problemy z odpornością oraz w regionach,gdzie o zachowanie tej odporności trudniej (bardziej zanieczyszczonych miastach). Lecz przede wszystkim kieruję swoją wypowiedź do osób, które są na tyle otwarte, by się tematowi rzeczywiście przyjrzeć, ZANIM uznają, że mają kompetencje do orzekania po analizie wykonanej na jednoosobowej próbie badawczej „ja” bądź na przykład na podstawie jakichś uprzedzeń.
     Tak, wiem że temat będzie budził emocje. Tak, wiem, że zostanę uznana za wariatkę, przynajmniej przez część osób. Ale może niektórym wyartykułowanie tego przemilczanego tematu pomoże – tak, jak pomaga moim dzieciom.

    • cure pisze:

     chemtrial reptalianie ufo niburu plaska ziemia i inne debilizmy zostaly wymyslone przez masonerie po to zeby odwrocic uwage ludzie od rzeczywistych problemow ludzkosci. ludzie ktorzy to propogauja sa pozytecznymi idiotami, nieswiadomymi agentami w wojnie hybrydowej, wojnie o cywilizacje. glupota i brak roztropnosci rowniez jest grzechem… a jednym z postawowych darow Ducha SW jest madrosc i roztropnosc…

 19. Quis ut Deus pisze:

  Po nabożeństwie i Mszy Św. rozpadał się deszcz. (Po poprzednich nabożeństwach, gdzie proszono o deszcz również padało).
  Teraz widzę za oknem najmocniejszą i najładniejszą tęczę, jaką w życiu widziałem.
  I jak się tu nie cieszyć z bycia Dzieckiem Bożym 🙂
  Mam nadzieję, że i w innych regionach Polski się rozpada, tam gdzie wierni go wyczekują.

 20. wobroniewiary pisze:

  A ja wróciłam z kościoła – zła, żeby nie rzec wściekła i smutna!

  Wtorek – a więc 9 wtorków nowenna przed 13 czerwca do św. Antoniego. Podczas procesji zawsze starałam się nieść figurkę św. Antoniego. Dzisiaj podeszły dwie kobiety w wieku ok. 40 i 55+. I jak spojrzałam, że sukienka i spódnica są takie mini, to mnie wprost odrzuciło.
  To nie plaża, to kościół. Nie byłam w stanie podejść do nich, to kłótliwy typ kobiet i gdybym im zwróciła uwagę to był by szum, że „aj waj”. Pod kościołem, po Mszy św. – tak, ale z dala od murów, bo te niosłyby ich krzyki i zbulwersowanie na pół miasta. Ale ich już nie spotkałam po Mszy św. i po procesji. Po prostu szlam za kapłanem, za Panem Jezusem w monstrancji i przepraszałam. Przecież one figurkę św. Antoniego niosły tuż przed kapłanem, który trzymając w rękach monstrancję z Hostią i tak był zmuszony patrząc przed siebie i widzieć mini-spódniczkę letnią do …zimowo-jesiennej kurtki oraz mini-sukienkę 😦

 21. AnnaSawa pisze:

  A tutaj na powyższe odpowiedź :)….<3

  Alicja Lenczewska
  SŁOWO POUCZENIA

  wt. 26.01.1993, godz. 10.25

  † Każda chwila i każda okoliczność jest dobra, by modlić się wspólnie. Obecny czas wymaga łączenia się z braćmi w wierze i wspólnego trwania w modlitwie: zawierzania świata i siebie nawzajem Bogu w Trójcy Świętej, który jest jedynym oparciem i ocaleniem.

  Gdy spotykacie się i gdy jesteście razem, módlcie się i rozważajcie znaki, jakie niesie Słowo Moje i sytuacje wydarzające się w waszym życiu i w świecie. Odczytujcie te znaki w świetle nauki płynącej z Ewangelii i z głębi waszego wnętrza oddanego Bogu w modlitwie.

  I trwajcie w ufności i Pokoju!

  Amen!

  Ps 107, 1-3 Dziękczynny hymn ocalonych
  Wysławiajcie Pana, bo dobry,
  bo na wieki Jego łaskawość.
  Niechaj to mówią odkupieni przez Pana,
  ci, których wybawił z rąk przeciwnika
  i których zgromadził z obcych krajów,
  ze wschodu i zachodu,
  z północy i południa.

 22. AnnaSawa pisze:

  Alicja Lenczewska
  SŁOWO POUCZENIA

  wt. 26.01.1993, godz. 10.25

  † Każda chwila i każda okoliczność jest dobra, by modlić się wspólnie. Obecny czas wymaga łączenia się z braćmi w wierze i wspólnego trwania w modlitwie: zawierzania świata i siebie nawzajem Bogu w Trójcy Świętej, który jest jedynym oparciem i ocaleniem.

  Gdy spotykacie się i gdy jesteście razem, módlcie się i rozważajcie znaki, jakie niesie Słowo Moje i sytuacje wydarzające się w waszym życiu i w świecie. Odczytujcie te znaki w świetle nauki płynącej z Ewangelii i z głębi waszego wnętrza oddanego Bogu w modlitwie.

  I trwajcie w ufności i Pokoju!

  Amen!

  Ps 107, 1-3 Dziękczynny hymn ocalonych
  Wysławiajcie Pana, bo dobry,
  bo na wieki Jego łaskawość.
  Niechaj to mówią odkupieni przez Pana,
  ci, których wybawił z rąk przeciwnika
  i których zgromadził z obcych krajów,
  ze wschodu i zachodu,
  z północy i południa.

 23. Monika pisze:

  Na pomarańczowym pasku ostrzeżenie o przymrozkach dla 16 województw (czyli dla wszystkich):
  http://www.pogodynka.pl/
  Jeśli będzie spore zachmurzenie i chmury zasłonią niebo, to przymrozków nie będzie.
  Najmniejsze zagrożenie przymrozkami tej nocy będzie na pomorzu i na pd.-wsch. kraju.
  Oby sady i wszelkie uprawy nie ucierpiały. +++

  • Blanka pisze:

   Właśnie dziś czytałam, że w północnych Włoszech występują jakieś nietypowe przymrozki. Tamtejsi rolnicy przypomnieli sobie stary sposób – wśród winnic i sadów rozstawiają setki (!) takich jakby pochodni, które mają uniemożliwić przemarznięcie roślin. To kosztuje, ale mnie niż straty, które ponieśliby, gdyby wszystko stracili.

 24. Marta21 pisze:

  Dziesiątek Różańca Św. w intencji ks. Adama.Codziennie na Mszy Św. modle sie za ks.Adama .Niech Bóg będzie Uwielbiony w Tobie księże Adamie.Dzisiaj też 52 rocznica Pierwszej Komuni Swiętej.(mojej).Chwała Tobie Jezu!!!

 25. Ania N pisze:

  Niech Pan Bóg błogosławi jubilatowi. Dołączam z modlitwą

 26. Jadwiga pisze:

  Dziesiatek Rozanca w intencji Ks.Adama.Z calego serca dziekuje Bogu za takich Kaplanow jak Ks.A.Skwarczynski.

 27. wobroniewiary pisze:

  Maryja prosi w Fatimie o odprawienie nabożeństwa pięciu sobót wynagradzających Jej pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Jedno z nich, piąte, mówi o bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach…
  Maryjo, chcemy wynagradzać Tobie za te grzechy! 🏳️‍🌈

 28. Jolanta pisze:

  Dołączam do obu modlitw

 29. Elżbieta11 pisze:

  W intencji ks. Adama modliłam się dzisiaj i wspiominam o Nim w modlitwie. Jeśli mówimy o deszczu to muszę zdyscyplinować się do codziennej modlitwy o deszcz. 40 km od Warszawy padał kilka dni temu tylko w nocy. Życzę wszystkim błogosławionej nocy.

 30. Maria pisze:

  +++ w intencji ks. Adama o deszcz .

 31. Maria pisze:

  Miało być w intencji ks. Adama i o deszcz ,przepraszam za błąd.

 32. Annaj pisze:

  +++

 33. danka R-St pisze:

  +++

 34. Mariusz Orzech pisze:

  dołączam się +++

 35. Robert pisze:

  O deszcz: +++.

  (Biskup warszawsko-praski też już o to prosił wiernych.)

 36. Olga pisze:

  „W dniach Mojej Sprawiedliwości wasze modlitwy nie będą już miały wpływu na bieg wydarzeń.” – Gdyby ktoś był tak miły mi to wytłumaczyć. Czy to znaczy, że wówczas nasze modlitwy będą próżne i właściwie nie będzie sensu się modlić?

  • cure pisze:

   ja od siebie moge powiedziec ze w proroctwach o 3 dniach ciemnosci Bog nakazuje przez te 3 dni modlic sie za ludzi zeby jak najmniej poszlo do piekla …. ogolnie z tymi roznymi prorctwami to tez troche jak z ST duzo jest prenosni metafor paraboli symboliki ….

   Teraz jest czas milosierdzia wiec trza korzystac: post o chlebie i wodzie 2 razy w tygodniu, przynajmnije 3 czesci rozanca, Msza sw codziennie.

  • Joanna pisze:

   Myślę że będą ważne ale nie będą mogły już złagodzić tego co ma się wydarzyć. Sprawiedliwość się dokona.

 37. Dorota pisze:

  Z Księdza Adama jeden dziesiątek Różańca św.

 38. kasiaJa pisze:

  „Dzisiejszy dzień jest wielkim świętem dla całej rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Jednoczymy się wokół świętego pustelnika z Libanu, a nasze myśli biegną do Bekafra, gdzie urodził się 8 maja 1828 roku chłopczyk, któremu na Chrzcie św. nadano imię Józef, a gdy został zakonnikiem przybrał imię Charbel. Ks. Jarosław prosi, aby wszyscy w rodzinie Domów Modlitwy dzisiaj o godz. 15 odmówili w jedności Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, za cały Kościół oraz rodziny, aby między wszystkimi panowała zgoda, jedność i miłość.
  Pamiętajmy o polskich biskupach , którzy również dzisiaj jednoczą się w Krakowie przy relikwiach św. biskupa Stanisława. Jego przecież również dzisiaj czczymi w szczególny sposób, jako patrona Polski, dlatego módlmy się również za cały nasz naród, aby nikt nie był przeciw drugiemu.
  Pamiętajmy również o modlitwie za biskupa Stanislava Stolarika , ordynariusza diecezji rożnawskiej, by powrócił do pełni sił i całkowitego zdrowia. Ks. Jarek złożył Biskupowi życzenia już dwa dni temu, również od całej naszej rodziny Domów Modlitwy.
  Wczoraj wieczorem ks. Jarek dotarł z Niepokalanowa do Wilna . Wraz z nim udało się na Litwę kilka osób z Polski, które reprezentują rodzinę domów św. Charbela. Również wczoraj do ks. Jarosława dołączyli Włosi z północy Italii, reprezentujący kolejne 2 domy św. Charbela. Wspólnie będą dzisiaj się modlić w miejscu, w którym żyła św. Faustyna Kowalska przy ul. Rossy 2 w kaplicy u sióstr, gdzie był malowany obraz Jezusa Miłosiernego. Pielgrzymi będą mgli zobaczyć domek św. Faustyny na Antokolu, a po południu udadzą się na modlitwę do Ponar, które w czasie wojny były miejscem kaźni Polaków i Żydów. Relacja już jutro na naszym portalu http://www.padrejarek.pl
  https://padrejarek.pl/dzien-sw-charbela-i-sw-stanislawa-8-05-2019/?fbclid=IwAR2e9w0yvA7qjey9NiLEHt8c2iiwy5LDkYREpMOd-S3jmaulW2xo_ssNRxA

 39. AB pisze:

  Bozego Dzialania Trojcy Swietej poprzez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Przenajswietszej Maryji za Ojczyzne
  NBPPJCH

 40. Anna Troscianko pisze:

  Za ks Adama
  Dzisiejsza litania loretanska

 41. Marzena pisze:

  Za Księdza Adama jeden dziesiątek Różańca św.

 42. Malgorzata pisze:

  Boże błogosław Ks. Adamowi
  Modlę się w intencjach ks. Adama i o deszcz

 43. Ana pisze:

  Czy jest możliwość pisania komentarzy na nowej stronie ks. Adama?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s