Ks. Adam Skwarczyński: Rodacy, do broni!

RODACY, DO BRONI!!!

Skoro Papież Polak nadał Różańcowi moc egzorcyzmu, dlaczego my dzisiaj pozwalamy demonom bezkarnie opanowywać Polskę? Duchom kolorowym, masońskim, pijanym krwią z aborcji i innym? Dlaczego jesteśmy dezerterami z pola walki?! I tak ma wyglądać królowanie nad nami Jezusa i Maryi? Przecież to parodia!

Niech natychmiast wszyscy prawdziwi Polacy w swoim Różańcu, niezależnie od intencji, jakie z nim wiążą, przed każdą Tajemnicą dodają te lub podobne słowa (myśl): NIECH MOCĄ TAJEMNICY… BĘDĄ POKONANE SIŁY DIABELSKIE ATAKUJĄCE POLSKĘ!

Animatorzy ruchu ISKRA Z POLSKI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Rodacy, do broni!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  • wobroniewiary pisze:

   Dzień 2. nowenny do św. Antoniego

   Szczęść Boże,
   wielu ludzi powtarza: jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, to opowiedz Mu o swoich planach. Nie zawsze nasze marzenia i wyobrażenia o życiu, nawet te najbardziej wzniosłe, są dla nas najlepsze. To Bóg wie, co jest dla nas dobre. Pokazuje to również przykład św. Antoniego.

   Modlitwa wstępna
   Przeczysta lilio niewinności, drogi klejnocie ubóstwa, jasna gwiazdo świętości, chwalebny święty Antoni, który miałeś szczęście piastować na rękach Dzieciątko Jezus, z ufnością uciekamy się do Ciebie błagając, byś nas przyjął pod swoją opiekę. Uproś nam u Boga łaskę szczerego żalu za grzechy i łaskę miłowania Go nade wszystko. Ufamy, że za Twoją przyczyną zwyciężymy wszystkich nieprzyjaciół naszej duszy i będziemy służyć Bogu, najlepszemu Ojcu, przez całe życie w świętości i sprawiedliwości, a potem z Tobą kochać i uwielbiać Go na wieki w niebie. Amen.

   Rozważanie

   Święty Antoni, pod wpływem męczeńskiej śmierci pięciu franciszkanów, przyjmuje habit Serafickiego Patriarchy i udaje się do Maroka, by tam złożyć Bogu w ofierze swoje życie. Ale inne były plany Boże. Z powodu ciężkiej choroby zmuszony był wrócić, a burza morska zapędziła okręt, na którym płynął, na Sycylię. Nie załamał się, gdy Bóg pokrzyżował jego wzniosłe plany. Postanowił cierpliwie czekać na dalsze wskazówki Boże, dokąd Opatrzność Boża go skieruje. Pamiętajmy, że Bóg czuwa nad każdym naszym krokiem. Bądźmy gotowi przyjąć z Jego ręki wszystko: nie tylko dobrodziejstwa, ale i krzyże. Święty Antoni, Ciebie Kościół obdarzył zaszczytnym przydomkiem „męczennik z pragnienia”. Uproś nam u Boga tę łaskę, abyśmy zawsze pragnęli spełnienia się Jego świętej woli i zbawienia duszy, a zrządzenia Opatrzności przyjmowali chętnie, z miłością i spokojem

   Modlitwa na zakończenie
   Przedziwny i chwalebny święty Antoni, wsławiony przez swe cuda i przez łaskawość Jezusa Chrystusa, którą Ci okazał, gdy przyjąwszy postać Dzieciny, na Twych rękach raczył spocząć. Wyjednaj nam u Jego dobroci łaskę, której z całego serca pragniemy. Ty, który zawsze byłeś tak litościwy dla biednych grzeszników, nie zważaj na nasze przewinienia i grzechy, ale na chwałę Boga, która jeszcze raz niech będzie przez Ciebie wsławiona, oraz na zbawienie naszych dusz, o które prosimy w naszej modlitwie.

 2. Ania pisze:

  W Rzeszowie nie będzie „marszu równości”. Radni Miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości zawnioskowali o nadzwyczajną sesję rady miasta, która dotyczy tego wydarzenia. Sprzeciwia mu się również Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

  Marsz miał przejść ulicami miasta 22 czerwca. Przeciwko niemu są wspomnieni radni. Ogłosili, że „Rada Miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie” – czytamy na stronie dziejesienapodkarpaciu.pl.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ks. Adam zadzwonił do mnie i powiedział, że natychmiast po wysłaniu mi tego pliku został pozbawiony prądu i internetu.
  Dzwonił z komórki, bo tel. stacjonarny też nie działa jak prądu nie ma.
  Widać jak piekło się wścieka – czyli różańce w dłoń i modlimy się!

 4. AN. P pisze:

  Dokładnie . Z Maryją do zwycięstwa!!!!!
  Ja do modlitwy różańcowej dodaję post o chlebie .

 5. Ania pisze:

  Polecam wszystkim posłuchać tego uważnie. Bardzo ważne i odważne świadectwo
  Bożek mamony i wszystko jasne
  Pan Grzegorz Bacik miał okazję spotkać się z Marcinem Zielińskim, a ten pierwsze co zapytał „czy żyje z posługi”

 6. Ola pisze:

  To jest okrutny cios dla piekła, nie mogę całkowicie skupić się na różańcu, gdy dodałam do różańca tę modlitwę,o którą ks.poprosił. Mam problemy z koncentracją na modlitwie, ale teraz nie mogę skupić się na żadnym słowie

 7. Ania pisze:

  Trzy dni ciemności. Koniec świata wg Maryi

  Tekst pochodzi z książki: Wincenty Łaszewski, „Koniec świata według Maryi”, Fundacja „Nasza Przyszłość”, 2010

  http://www.fronda.pl/a/trzy-dni-ciemnosci-koniec-swiata-wg-maryi-3,127950.html

 8. Ania pisze:

  To prawda, że Polska gnije zamiast być przykładem dla innych.

  Podczas szkolnej wycieczki grupa uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej z Kryniczna (woj. dolnośląskie) miała znęcać się i zgwałcić swojego 10-letniego kolegę.

 9. wobroniewiary pisze:

  Z maila:
  Szanowna Pani Ewo,
  niezwykłe wieści dotarły do nas ze szpitala Orłowskiego w Warszawie.

  Ten szpital, który jeszcze do niedawna przodował w ilości mordowanych dzieci w Polsce, nie wykonał ani jednej aborcji w 2019 roku!

  To oficjalna informacja, jaką uzyskaliśmy na piśmie od dyrekcji tej placówki. W ostatnich latach liczba ofiar kształtowała się następująco:

  123 aborcje w 2015
  119 w 2016
  88 w 2017
  29 w 2018
  0 w 2019 (do chwili obecnej)

 10. AnnaSawa pisze:

  Dlatego m.in. część ludzi w ogóle nie ufa PISowi.

  • AnnaSawa pisze:

   Nie ma wśród nich nikogo, kto by uważał że wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji za najważniejszą teraz! sprawę.

   Panie Boże miej miłosierdzie nad nami i wysłuchaj modlitw tych, którzy do Ciebie w tej sprawie wołają. Amen.

   • Monika pisze:

    Pytanie: gdzie ich sumienia się podziały, tych, którzy decydują oficjalnie o nas wszystkich – że każdego życia i jego ochrony nie uważają za sprawę fundamentalną? Czy nie widzą tej krzywdy? Czy można zakrzyczeć sumienie?
    Gdyby masowo zabijali ludzi dorosłych a trup ścieliłby się gęsto na ulicach, to dopiero wtedy większość ludzi chciałoby coś z tym zrobić. A tak to nie ma sprawy, bo tego nie widać, krzyku dzieci zabijanych nie słychać. Ale Bóg słyszy i widzi wszystko.

 11. Monika pisze:

  Do Bogusi – odpowiem tu, choć Twoja wypowiedź była pod innym wpisem.
  Bogusiu, jeśli jesteś z nami stale i od dawna to raczej powinnaś wiedzieć, o ile pamiętasz, że były na tej stronie prośby Ewy o modlitwę za ks. Natanka. Bo akurat tego nie można Ewie zarzucać lub wytykać, że wiele razy nie prosiła, że nie apelowała tu wielokrotnie, że mamy się modlić za ks. Natanka, bo za każdym razem gdy tylko była o Nim mowa, to były też i apele ze strony Ewy o modlitwę za tego kapłana.
  Z pewnością Ewa w tej i innych sprawach, dotyczących wiary jest zorientowana niepomiernie bardziej niż wielu a może i większość z nas, choć nie musi dokładnie wszystkiego tłumaczyć i każdemu wyjaśniać – a o wielu sprawach dowiemy się kiedyś tam. Ona sama ma wielką świadomość odpowiedzialności przed Bogiem i wie co i kiedy zamieszczać. Dobrze wie kogo warto słuchać a kogo nie, by nie była to np. strata tak cennego czasu lub choćby cień podejrzenia o zagrożeniu duchowym a posłuszeństwo jest na pierwszym miejscu.
  Ewa jest nieustannie atakowana i to z różnych stron – teraz też o mały włos a istnienie strony było zagrożone i sama Ewa też miała można powiedzieć osobiste odebranie głosu, dosłowne i prawie zupełne – to też jest wymowne. Zły robi co może, nawet by Jej głos odebrać choć na chwilę a w słuchawce ledwo co było ją słychać a sam głos nie do poznania.
  Przynajmniej my wszyscy tutaj, jeśli wiemy, że ta strona jest dla nas pożyteczna i sami z niej chętnie korzystamy (a wszyscy mamy ją póki co za darmo), to nie atakujmy Ewy, nie przyłączajmy się do tych wszystkich wrogów, którzy tylko za cel mają świadomie szkodzić i atakować, więc nie dołączajmy do nich w żaden sposób i nie przyłączajmy się do tych, którzy Ewę chcą dobić, pognębić, znaleźć haczyk itd. bo np. czegoś tam jeszcze nie wiemy lub nam się coś nie podoba, z czymś nie zgadzamy, coś nam się wydaje, bo np. brak nam pełnej informacji. Przynajmniej jeśli sami czerpiemy ze strony, która jest tak dobrym źródłem dla każdego z nas, to nie szukajmy tu rozłamów, rozdźwięków a przynajmniej nie zarzucajmy Ewie czegoś bezpodstawnie, nie wyrażajmy też swego rozgoryczenia przelewając na Ewę swoje żale – a dobra modlitwa tylko jednoczy.
  Za ks. Natanka Ewa wielokrotnie prosiła o modlitwę – to fakt.
  Nasza Adminka, gdyby nie miała wiary i ta wiara nie byłaby na wszelkie sposoby wypróbowana do granic możliwości, to na pewno nie wytrzymałaby tak długo z prowadzeniem tej strony, a już przecież ósmy rok leci, jak strona istnieje (darmowa dla każdego z nas), mimo, że zewsząd ataki, często bezpardonowe i bez przebierania w środkach.

  • babula pisze:

   Moniko – Popieram!
   Bogusiu -są prorocy prawdziwi, którzy głoszą Prawdę i fałszywi głoszący Prawdę i Kłamstwo. Bardzo trudno jest przekonać osobę o odmiennych poglądach, że Ty wiesz Lepiej, który prorok jest tym prawdziwym. Więc pozostaje tylko modlitwa i Posłuszeństwo orzeczeniom Kościoła -bez względu na to jakie osobiście mamy zdanie. Ja też uważam, że ks. Natanek to Boży kapłan. Ale chcę być posłuszna Kościołowi bo w tym posłuszeństwie jest moc, która kruszy szatana.

  • AnnaSawa pisze:

   Podpisuję się również pod postem Moniki. Sama pamiętam te modlitwy.
   Miejsce ks Natanka jest w KK.
   ….natomiast innych wilków………w „wilkowni” oczyszczenia.
   …ale niestety taki mamy teraz świat, kto prawdę głosi wprost jest uciszany.

   Jeszcze jedno dopowiem, ten ksiądz kiedyś „przewrócił” moje życie do góry nogami – w pozytywnym sensie słowa znaczeniu…..jak mówił o zagrożeniach duchowych i okultyźmie, tego samego dnia wywróciłam całe mieszkanie i pozbyłam się wszelkich książek i złych paskudztw. Potem było wspaniałe kazanie w Gietrzwałdzie….
   Amen.

 12. Robert pisze:

  W intencji ks. Adama: +++.

 13. Mikael pisze:

  – „Nawet nie wiecie ilu ludzi ginie na wieki w Polsce. Nawet nie wiecie ilu młodych ludzi ginie na zawsze. Musimy walczyć o Polskę. Los Polski wisi na włosku” powiedział do mnie o. Enrique. My żyjemy w takim poczuciu radości z tego, że s. Faustyna usłyszała zdanie, że „z tego kraju wyjdzie iskra”, ale tak jak zawsze, każda obietnica nieba jest warunkowa – mówił Maciej Bodasiński podczas VI Pielgrzymki Żywego Różańca Diecezji Warszawsko – Praskiej

 14. Jm pisze:

  Dzis probuje umiescic moj komentarz po raz trzeci. Nagle mi internet zawsze pada.
  Powiem tak. Przedwczoraj w nocy snilo mi sie, ze bylam w domu. Z okien widzialam jak czarne jak smola chmury sciekaly nad horyzontem z kazdej strony. Byly juz tuz nad horyzontem. Rolety zewnetrzne fruwaly jak firanki, wiatr swiszczal. Ja probowalam nie patrzec i zaklejalam tektura okna. Na zewnatrz widzialam ludzi, idacych w waskim pochodzie. Byli jacys polprzytomni, nieobecni, jak zahipnotyzowani, zrezygnowani.
  Byl ze mna Aniol Stroz. Nic nie robil. Probowalam zapalic swiece , bo bylo ciemno. Nie moglam. Aniol Stroz powiedzial, czytajac mi w myslach, ze ” ta swieca jest nieposwiecona”. Zapalilam swiece poswiecona, a ta rozblysla. Krzatalam sie , a swieca , zauwazylam, ze bardzo szybko sie wypalala. Aniol powiedzial ” ze ja inaczej odczuwam czas”. Nie bylo strachu. Bylo uczucie dzialania. Ludzie na zewnatrz byli po prostu masa gdzies idaca.

  • AnnaSawa pisze:

   ….ja widziałam we śnie jakby z mojego okna wodę płynącą boczną uliczką….woda sięgała gdzieś do łydki.

 15. Betula pisze:

  Pamiętajmy o nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu, codziennie można modlić się przez internet np.
  w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz.18.30 – w wyszukiwarce na youtube.com wpisać „Kalwaria Zebrzydowska na żywo”

  na Jasnej Górze około godz.19-ej (na zakończenie Mszy Św.o godz.18.30) – także na youtube wpisać „Jasna Góra na żywo” lub audio na stronie http://www.radiojasnagora.pl

 16. mcc2 pisze:

  Ja osobiście podchodzę ostrożnie do tych zapowiedzi końca , a ogólnie nie wierzę , choć czytam z zaciekawieniem . No im mam pytanie , jaki będzie zasieg rażenia od granic wielkich miast , Czy w razie inwazji Rosjan , jest możliwe że zbratają się z Ukraińcami i ruszą razem na Polskę. A po za tym za ile czasu to ma nastąpić > pół roku , 2 lata, czy 20 lat ?

  • Jm pisze:

   Zasieg razenia 3200m od granic urzedowych miasta powyzej 100tys mieszkancow. Miasta ponizej , zakres zniszczen 1300m. Inwazja na Polske przez Brame Smolenska z terenu Bialorusi. Potem napadnie Slowacja, a na Slowacje , Wegry.
   Data inwazji -wrzesien 2021.
   Sierzant Wrzosek

   ;@ ;D

 17. Damian pisze:

  Dzisiaj wszedłem na jeden z dużych portali informacyjnych, a tam informacja że OECD planuje przeforsować ideę światowego podatku CIT. Przypomniało mi się wtedy jak tu czytałem o orędziach Tomasza (wtedy nazywanego tu jeszcze Piotrem), w których przepowiadano wprowadzenie światowego rządu. Zastanawiam się teraz czy to wszystko się zaczyna wypełniać na naszych oczach. Niech Bóg ma nas w swej opiece

 18. Bogusia pisze:

  @Ewo,nakladam na Twoje sumienie to,co zrobilas dzisiaj.
  Jest to bardzo nieuczciwe i grzeszne! Jest to,manipulacja uczciwymi ludzmi.
  Niech Bog Cie ma w swojej opiece…!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Grzeszne to są Twoje inwektywy, że zmawiam się tel. i nie chcę opublikować czy przypomnieć komentarzy jak modlimy się za ks. Natanka
   Moja mama miała raka krtani, miałam zapalenie krtani, nic nie mówiłam, syn wygonił mnie do lekarza, bali się o mnie, mówiłam cichym szeptem, że lekarz mnie ledwo słyszał, piałam przy tym jak kogut i chrypiałam a Ty mi zarzucasz grzech, bo nie wpuściłam komentarza, który kanonizuje suspendowanego kapłana a mnie zarzuca oszczerstwa?

   A tu masz – oto dowód: naszej prawdy i twojej hipokryzji!
   Oświadczenie administratorów strony
   Jesteśmy tylko świeckimi katolikami, za małymi by wypowiadać się na temat księdza Piotra Natanka. Po pierwsze jest to Kapłan. Po drugie suspendowany a nie ekskomunikowany, więc ciągle jest to kapłan trwający w kościele katolickim. Z tego co się orientujemy (a dosyć mgliście, bo to nie nasza działka ani parafia) to ksiądz prowadzi działalność w swojej Pustelni. Jeśli suspensa zostanie zdjęta, wówczas będziemy pisać, wypowiadać się oraz cytować księdza Piotra. Tymczasem pozostajemy w modlitwie za tegoż kapłana.

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/01/14/oswiadczenie-administratorow-strony/

 19. Kazimierz Michał pisze:

  Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

  Do Księdza Adama!
  ——————————–
  Drogi Wielebny Księże Adamie, mam nadzieję, że „ta” która już raz okazała tobie niewierność i zgrzeszyła jabłkiem, a wzięta została przecież z twego boku aby tobie być pomocą – tym razem okaże tobie wierność i choć w części spróbuje okupić winę, której ty jak i my wszyscy jako „plemię adamowe” do dziś ponosimy brzemię, – a włączając się w twój apel: „Rodacy do broni!” – włączy się również w dniu 15 sierpnia 2019 r. o godz. 15.00. w Różańcowy Szturm Modlitewny- Czyste Niebo!
  Szczegóły tu:
  Obejrzyj film …. (edycja)
  Pozdrawiam ciebie Księże Adamie jak i twą (niewierną🤣) siostrę a naszą matke – EWĘ!

  Z Panem Bogiem i Maryją Niepokalaną- KONFEDERATKĄ

  • wobroniewiary pisze:

   Nie jestem ci matką ani niewierną siostrą.
   Stop!

   • Kazimierz Michał pisze:

    „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę.”
    (Dz 4, 32-32)

    Ps
    Droga Ewo, mnie możesz odrzucić, ale przynajmniej wierz moim czynom!
    Jesteśmy na siebie „skazani”, czy sobie tego życzysz, czy też nie!
    „Ilekroć upadamy …, „bo moc w słabości się doskonali”, … „wystarczy ci mojej łaski”… „bo gdzie wzmaga się grzech (zło) to tam tym obficiej rozlewa się łaska”.
    „Rozważ co mówię, gdyż Pan [Jezus Chrystus] da ci zrozumienie we wszystkim” (przyjaciółko ty moja 😍)!

    Pozdrawiam
    Z Panem Bogiem i Maryją Niepokalaną -KONFEDERATKĄ!

    • Ania pisze:

     Nie dziwię się, że Admince siada cierpliwość przy takich popisach….

    • Jerzy W. pisze:

     Konfederacie, Kazimierzu, Michale – daj wreszcie spokój ze swoimi komentarzami pod adresem naszej Adminki p. Ewy. Siejesz ferment, zamęt – wyloguj się ze strony WOWiT i znajdź sobie inne forum, na którym będą chcieli słuchać Twoich filozoficzno-ekwilibrystycznych wywodów, chcesz wszystkich pouczać jak Faryzeusz. Mamy Ciebie serdecznie dość. AMEN!!!.

    • Monika pisze:

     Tak jest. Amen.
     Daj sobie i Ewie wreszcie spokój. Czy zdajesz sobie sprawę, że gnębisz Ewę? Zakłócasz Jej spokój. Ona w moich oczach jest herosem ale wszystko ma swoje granice.
     Nie testuj tych granic i nie szukaj gdzie one są. Sprawia Ci to radość?
     To niczym nakłanianie do grzechu, bo kto może tyle znieść? Co to w ogóle za stwierdzenie: „Jesteśmy na siebie „skazani”, czy sobie tego życzysz, czy też nie!”
     Jeżeli człowiek wie, że może być powodem do grzechu, to powinien odstąpić a nie brnąć dalej w zaparte i testować ile kto może znieść. Dorośnij człowieku, może już czas.

    • babula pisze:

     Tak realnie patrząc na sytuację to Kazimierz Michał jest biedniejszy niż Ewa.
     Ona cierpi przez pewien czas czytając te wypociny a Kazimierz Michał musi Bez Przerwy przebywać w swoim własnym towarzystwie – co jest toksyczne dla ducha i ciała.
     To nie jest sarkazm ani złośliwa ironia. Odpowiadamy przed Panem Bogiem (a także przed bliźnimi) za to co robimy ze swoim wnętrzem.
     @ A Ty Kazimierzu Michale zdemolowałeś się całkiem skutecznie. Żal po prostu!

    • m-gosia pisze:

     Różne tytuły ma nasza Matka Przenajświętsza(patrz np.Litania Loretańska),ale Konfederatka.Szkoda ,że pewno Ewa nie da panu szans na odpowiedź i dobrze.Pan Kazimierzu Michale nadaje z jakiegoś innego wymiaru.Z Panem Bogiem i Maryją.

 20. Jm pisze:

  Achhhhh, juz tyle razy komentarzami chcialam zjechac ta (…) i Kazika Michala za ich durnoty….a komentarze mi padaja, czy internet. Ze tez Ewa musi sie z takimi ewenementami umyslowymi uzerac….

  • wobroniewiary pisze:

   Mój spowiednik powiedział dziś, abym go (Kazimierza Konfederata) zapytała, więc pytam
   „Zobaczymy, czy będziesz taki mądry w chwili swojej śmierci?”

   • Witek pisze:

    Oj ile tu ostatnio wilków w owczych skórach. A jakie piękne inwektywy, a jakże „delikatne i łagodne” . Jak komuś nie pasuje, a pewnie wielu jest takich, to nie musi tu zaglądać i pisać. Tu poklasku nie znajdziecie.
    Pani Ewo nikt nie mówił że będzie łatwo.
    Być wiernym Bogu Prawdziwemu kosztuje. Nie jest Pani sama.
    Błogosławię Panią. Amen

 21. ja pisze:

  m-gosia pisze, że nie słyszała o tytule konfederatki dla Maryi.
  Ja też nie słyszałam.
  Znalazłam, że konfederatka to czapka z futrzanym otokiem, zdobioną broszą i piórami 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s