Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej
(na rozpoczęcie nowenny)

O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędowniczko Szkaplerza świętego, Matko Boga! Oto ja, Twoje dziecko, wznoszę do Ciebie błagalnie ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królowo Szkaplerza świętego, ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.

Jeśli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż mam się udać? Wiem, o dobra Matko, serce Twoje wzruszy się moim błaganiem i wysłuchasz mnie w moich potrzebach, gdyż Wszechmoc Boża spoczywa w Twoich rękach, a użyć jej możesz według upodobania. Od wieków tak czczona, najszlachetniejsza Pocieszycielko strapionych, powstań i swą potężną mocą rozprosz moje cierpienia, ulecz, uspokój mą duszę, o Matko pełna litości! Ja zaś wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Na Twoją chwałę w Szkaplerzu świętym żyć i umierać pragnę. Amen.

Dzień pierwszy — 7 lipca

„Miłujcie Maryję! Z tej miłości nie przestawajcie czerpać siły dla waszych serc. Niech Ona okazuje się dla was i przez was Matką wszystkich, którzy tak bardzo spragnieni są tej macierzyńskiej opieki”. św. Jan Paweł II

Maryjo, Kwiecie Karmelu i Matko nasza! Ukazałaś się niegdyś prorokowi Eliaszowi w postaci jasnego obłoku, który wzniósłszy się nad morzem, użyźnił spragnioną ziemię obfitym deszczem. Pokornie Cię błagamy, racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich, które ubogacą nasze dusze, aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków i abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności.

Składamy w Twoje Matczyne ręce nasze potrzeby i intencje tej nowenny, ufni, że nie odrzucisz naszej prośby, najlepsza i najczulsza Matko. Amen.

Ojcze nasz…Zdrowaś Maryjo…Chwała Ojcu…

Pozostałe dni Nowenny: kliknij

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Dzień drugi — 8 lipca
   „Nie bójmy się, że Maryja przesłoni nam Chrystusa, Ona jest po to, aby do Niego prowadzić”. Stefan kard. Wyszyński

   Maryjo, Gwiazdo Karmelu i Matko nasza, która pałając szczególną miłością ku dzieciom odzianym Szkaplerzem świętym, nawiedzasz ich dusze, pocie­szasz je słowem i przykładem, uproś nam, o Królowo nasza, aby Syn Twój, a Pan nasz, Jezus Chrystus, swą Boską światłością rozproszył ciemności naszych umysłów; abyśmy poznali wartość Jego miłości ku nam zwróconej i serdecznie Go miłowali, abyśmy zrozu­mieli doniosłość naszych obowiązków i sumiennie je wypełniali, abyśmy wszystkie myśli, słowa i czyny kierowali ku większej chwale Bożej i zbudowaniu naszych bliźnich.
   Pokornie powierzamy Ci wszystko, co nas dręczy, niepokoi i boli. Ufamy, że przyjmiesz to jak Matka i dasz naszym duszom i sercom niezmącony pokój! Amen.
   Ojcze nasz…Zdrowaś Maryjo…Chwała Ojcu…

 2. wobroniewiary pisze:

  Myśli Św. Ojca Pio na cały rok
  DOBREGO DNIA!

  na dzień 7 Lipca 💗
  Wróg jest bardzo silny i obliczywszy wszystko mogłoby się wydawać, że zwycięstwo należy do niego. Ach! Któż mnie wybawi z rąk tak mocnego t potężnego wroga, który ani na moment nie pozostawia mnie wolnym ani w dzień, ani w nocy? Czy to jest możliwe, żeby Pan pozwolił na mój upadek? Niestety, zasługiwałbym na to, ale czy tak naprawdę może zostać zwyciężona dobroć Ojca niebieskiego przez moją złość?.. Nigdy! Przenigdy, mój Ojcze (Epist. I, s. 552).

  • Paweł pisze:

   Św. Maksymilian Maria Kolbe ujął to chyba jeszcze bardziej „optymistycznie”:

   „Diabeł jako duch jest sprytny, ma umysł daleko bystrzejszy od nas, ale przy pomocy łaski Bożej, przy pomocy Niepokalanej myśmy dużo od niego potężniejsi. Jeżeli nie może nas doprowadzić do upadku, to przynajmniej stara się opóźnić nam bieg w doskonałości, ale nie dajmy mu satysfakcji, gardźmy nim i zaufajmy całkowicie Niepokalanej, a ataki kusiciela przyczynią się tylko do zwiększenia naszych zasług.
   Pamiętajmy i o tym, że najwięcej w walce z pokusami osiągniemy modlitwą i częstymi aktami strzelistymi – jest to bowiem broń niezawodna i pewnie prowadząca do zwycięstwa. (…)
   Żadna pokusa nie jest grzechem. Chociażby pokusa trwała nie wiem jak długo, nie jest bynajmniej grzechem, ale owszem, jak się dusza opiera, jest polem do zasług.
   Co do sposobu walki , to nie bawić się w wątpliwości i nerwowość, ale ze spokojem oddać się Niepokalanej i nic sobie z tego nie robić, po prostu nie mieć na to czasu. Być zajętym czym innym. Czasem się ktoś martwi i trapi. Więc nie trzeba się tym martwić i niepokoić, bo szatan chce tylko duszę tak wymęczyć. Powtarzam więc, że żadna pokusa nie zrobi duszy żadnej szkody, o ile z naszej strony nie ma na to zezwolenia.”
   [Za: Św. Maksymilian Maria Kolbe „Oddanie się Niepokalanej” – wydanie Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, ul. Radomska 25, 42-200 Częstochowa, IMPRIMATUR: +Zbigniew Józef Kraszewski, Warszawa 15 XII 1985 r.; str. 38-39]

 3. wobroniewiary pisze:

  Są takie dni i chwile w życiu człowieka, że chciałoby się, żeby Bóg zabrał z tego świata, ale trzeba nieść krzyż do końca….

 4. Witold pisze:

  …dzisiaj jest taki dzień, że z jeżem było by milej niż z ludźmi…, ale idziemy dalej…, Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii dodaje nam otuchy…Ufaj córko twoja wiara cię uzdrowiła…mówi do kobiety, a dalej biorąc dziewczynkę za rękę…. dziewczynka wstała (czyni to pomimo wyśmiewania Go). Tak i my mamy iść dalej czyniąc dobro i okazując miłosierdzie…choć boli i lepiej by było przytulić się do jeża…

 5. Anna pisze:

  Witam, Trochę desperacka prośba, ale może ktoś z czytelników mógłby polecić mi dobre przedszkole w Poznaniu.

 6. wobroniewiary pisze:

  Od 26 lipca w Polsce również będzie fra Elia

  Program spotkań:
  26.07. – piątek, godz. 18:00, Wieliczka, par. św. Franciszka, ul. Br. A. Kosiby 31, tel. 668036102, 510987109,
  27.07. – sobota,
  * godz. 13.00, Gluszyca, par. NMP, ul. Klodzka 56, 733641999,
  * godz. 18.00, Ząbkowice Śląskie, par. św. Anny, ul. św. Wojciecha 12
  28.07. – niedziela, godz. 11.00, Ząbkowice Śląskie – Msza Święta Odpustowa na Rynku,

 7. wobroniewiary pisze:

  I co wy na to? Fragment komentarza na mój temat:

  (…) Autorka strony jawnie odstąpiła od wiary. (…) Wiele niestety wskazuje, że w jej domu okultyzm obecny był od dawna. Być może jej dziecko trzeba egzorcyzmować. Później jeszcze nieszczera spowiedź… Jedynym zadośćuczynieniem w takiej sytuacji jest publiczne wyznanie grzechów w kościele. Módlmy się za autorkę strony, a przede wszystkim za jej dziecko prowadzone przez matkę w kierunku potępienia.

  • Magda pisze:

   „11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami”

  • Anna pisze:

   Kto to pisze ? Kim jest ? Ignorować całkiem totalnie, nie zabierać sobie do głowy, szkoda nawet komentować, szkoda języka szarpać .
   Jezu ty się tym zajmij.

  • Marzena pisze:

   O matko;( to chore
   Bądź dzielna!

  • Ania G. pisze:

   Wszyscy mamy swoich prześladowców,mniejszych,większych,to niestety są chorzy ludzie . Współczuję Ci Ewo i przytulam do serca, znam twój ból,od sześciu lat teściowa mnie prześladuje,wtrąca się,kłamie,odwraca kota ogonem,robi z siebie ofiarę przed synem, przez nią kłócimy się z mężem i oddalamy przez to od siebie. Nie zapomnę o tobie w modlitwie.

  • Voitec. pisze:

   Bl. Rafał Chyliński (1694 – 1741) odpowiadał w takiej sytuacji „Bóg zapłać”. Za mną chodzi pytanie czy tak wolno?

  • kasiaJa pisze:

   Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty Wodzu zastępów niebieskich szatana i inne złę duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

   Obmywam, zanurzam i zamykam Was Ewo w Przenajświętszej Krwi Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech żadne zło nie ma do Was dostępu. Amen.

 8. Anna pisze:

  Chciałabym napisać coś na pocieszenie, ale normalnie słów brak. Poprosiłam mojego Anioła Stróża żeby chociaż poklepał Panią po ramieniu – proszę nie publikować komentarza jeśli klepał za mocno 😀 😀 😀

 9. Kaśka pisze:

  ???????????????? Skąd ten komentarz?

 10. Anuszka pisze:

  Mam pytanie czy 13 lipca zacznie sie przygotowanie do zawierzenia MAtce Bozej wg Traktatu LUdwika dM? A zawierzenie 15 sierpnia?

 11. mer pisze:

  on doskonale wie, że najbardziej Cię zrani , gdy przyczepi się do Twoich bliskich, a nie do Ciebie. Dlatego to zrobił.Odeślij go na zawsze pod krzyż Chrystusa, totalnie olej i odmawiając różaniec , rób swoje, a wokół dziecka owiń jak szkaplerzem modlitwę do Najśw Krwi Chrystusa.

 12. kasiaJa pisze:

  Z Pielgrzymki „Ze św. Michałem na Jasną Górę” z dn. 06.07.2019r. – odpowiada ks. Zbigniew Baran CSMA (egzorcysta)
  „Serdecznie zapraszamy do wysłuchania przebiegu spotkania z ks. Zbigniewem Baranem CSMA w trakcie sobotniej pielgrzymki „Ze św. Michałem na Jasną Górę” i zapoznania się z odpowiedziami, których udzielił na pytania czytelników:”

 13. Bożena pisze:

  Brak słów 😪 DUŻO SIŁY I OPIEKI BOŻEJ ŻYCZĘ ❤

 14. Katarzyna pisze:

  To jest jawna prowokacja, obliczona na reakcję (emocjonalną). Takie rzeczy można wyłącznie ignorować. Jest z Tobą Ewo, wiele osób które znają prawdę i są wsparciem. A to jest bardzo, bardzo cenne. +++

  • wobroniewiary pisze:

   Takich komentarzy jest multum. A wszystko przybrało na sile po ogłoszeniu zbierania intencji do grobu o. Dolindo. I naprawdę myślę, czy nie lepiej jak ja nie pojadę a kto inny złoży te intencje….
   Wśród atakujących są osoby broniące okultyzmu i fałszywych objawień no i sami tak „prorokujący”
   Jest nawet nowe „proroctwo”, że służę dwóm panom, bo blokowałam przekazy Cypriana P.

   Zadam pytanie wszystkim czytającym: czy wierzycie, że tak mówi Pan Jezus a ja ostrzegając przed takimi dosłownie brudami – służę dwóm panom?
   Dla mnie to bluźnierstwo i szydzenie z Pana Jezusa, jakiego ja znam!

   „- Lubisz dziecko jak piszemy?:) (Szczerozłoty uśmiech).
   – Tak, Panie, uspokajam się wtedy. Nie mam nic lepszego na tym świecie. Mimo, że dzięki Tobie mogę jechać gdzie chcę i słuchającym Cię ludziom, podziwiać widoki, to nie mam nic lepszego. Tamto mnie nie koi do końca.
   Ukojony jestem i spokojny tylko w trakcie pisania.
   -:)
   – Koił by Cię też akt miłosny z ukochaną niewiastą.
   – Zapewne tak, Panie Jezu, ale po co o tym pisać?
   – Nie jest niczym złym rozmawianie o tym:).
   – No koił by mnie, Panie Jezu, ale cóż z tego. Święta Rodzina nie miała takiego ukojenia i nie było im to potrzebne.
   – Święty Józef był prawdziwie wyjątkowy. Tylko on mógł być mężem Maryi. Nawet w małżeństwach na przestrzeni wieków żyjących w czystości nie było takiego jak on.
   – Ale, Panie Jezu, to jest zwierzęce. Leżeć na niewieście i dyszeć i wykonywać wiadome ruchy, a ona te swoje achy i ochy niewieście.
   – Tak, to jest zwierzęce, ale łączy się z daniem Bogu kolejnego Jego dziecka.”

   • Hala pisze:

    Współczuję czytać Pani Ewo takie wstrętne teksty. Pozdrawiam

   • Ann pisze:

    Pan C.Polak „prorok”
    zamówił obraz według sceny z wizji Marii Valtorty (zdjęcia gotowego obrazu)–>

    https://pokazywarka.pl/ospenl/
    zamówił go u malarki, która służy dwóm panom jeśli nie trzem..
    oto jej galeria;
    https://www.gallerystore.pl/marija-holubieva-2
    zamawianie Obrazu Jezusa u kogoś kto maluje nagie demony o imieniu Lilith i pisanie później orędzia od Boga ,że Pan Bóg się zgadza na tą malarkę raczej zalatuje siarą..
    https://www.gallerystore.pl/malarstwo-akrylowe/marija-holubieva/lily

    sama rysuje i wiem jak się maluje pod wpływem ducha i Ducha św. U Pani malarki u której Pan Cyprian zamówił obraz rozpoznaje byłych moich „znajomych”..
    niestety obraz Jezusa nie wyszedł i teraz zastanawiają się dlaczego???mało tego zalatuje tu tęczą. Pan Jezus przesłodzony i motylki również, proporcje leżą i kwiczą obrazek żywcem wycięty z książeczek jehowych ..albo czterech liter lgbt
    co tu udowadniać?pobłądził chłop mocno i chce utrzymywać się z orędzi i z orędzi zwiedzać świat.za free na tym świecie( bo na tamtym już niestety nie będzie za free).

    Az smutno patrzeć, ze tak inteligentny człowiek(bo jest inteligentny) dał się tak omotać i zmanipulować…niech Bóg się tym zajmie. Może następna nowenna za fałszywych proroków?albo za prawdę o nich?

    On za chwile wykończy swoja matkę- emerytowaną nauczycielkę,wynajmie po niej mieszkanie a sam zamieszka w Krakowie z pieniędzy naiwnych czytelników i powie ze to Jezus w orędziach powiedział i tak chciał, szuka tez Cyprian zony ale koniecznie bogatej (która zajmie miejsce matki sprzątaczki praczki i gospodyni) bo z biedną-biednie..trzeba się modlić za niego i kobiety..ostrzegać ile się da.

    Przecież to oczywiste ,że będą atakować tą stronę…przecież ta strona może doprowadzić do tego ,że ludzie przestana utrzymywać naszych wspaniałych „proroków” i świat i Meksyk odpłyną w siną dal..i mamona też.

    • wobroniewiary pisze:

     „Może następna nowenna za fałszywych proroków?”
     Sorry, ale chyba nie jestem aż tak silna…

     W ostatnie dni dostaję tak mocno, że lepiej nie pisać.
     Wolę już milczeć i tylko zatwierdzać Wasze komentarze.
     Już dawno nie miałam takiego „łomotu” za to co robię jak w ostatnich dniach….
     Dostaję od każdego i za wszystko, nawet była już przyjaciółka, bo ksiądz mi kazał taka przyjaźń zerwać, naskoczyła na mnie (mimo usilnych błagań a nie zwykłych próśb, by trzy dni nie pisała, nie zaczepiała, bo dostałam wymodlone zlecenie (a było bardzo trudne, fizyka i chemia z budową maszyn)…to mi tak przeszkadzała, abym nie przetłumaczyła i wyzywała od zniewolonych, dla których praca jest bożkiem. A dostałam zlecenie tłumaczenia (takie trafia się raz na 3-4 miesiące i nie uważam, by praca za 500 zł była bożkiem ale dla mnie to tłumaczenie to środki do życia)
     A potem było już gorzej. Obrywanie z każdej strony, a nawet z tej naszej strony. Dziesiątki gróźb, wyzwisk, szantaży, przekleństw.
     Czasami zadaję sobie pytanie, czy warto i starczy mi sił….. by to jeszcze prowadzić.

    • Renata Anna pisze:

     +++ We wszystkich intencjach.

 15. sylwias pisze:

  To też nie jest Jezus , którego ja znam z Pisma Świętego.

 16. Edyta pisze:

  Szczęść Boże. Pani Ewo, proszę się nie poddawać.To są straszne pomówienia, działające na psychikę.Ludzie potrafią być bardzo okrutni.W niedzielę byłam w Radecznicy i złożyłam św.Antoniemu intencję za wszystkich czytelników strony i za Panią. Niech Nasza Kochana Mama mocno Panią przytuli i ochrania swym Niepokalanym Płaszczem ❤

 17. Danuta pisze:

  Nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. To jakieś nienormalne, chore. Mądry człowiek by tego nie pisał. Biedny człowiek

 18. Krystyna pisze:

  +++ we intencjach potrzebujących modlitwy, a szczególnie Ewy.

 19. Klara pisze:

  +++
  Panie Jezu ty się tym zajmij!
  Ewa jak ja cię rozumiem! Mam teraz podobnie w domu od bliskich ,ktorzy odeszli od Boga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s