Odezwa polskich katolików zgromadzonych pod krakowską Kurią Metropolitarną w obronie abpa M. Jędraszewskiego

Odezwa polskich katolików zgromadzonych
pod krakowską Kurią Metropolitarną 

My, polscy katolicy, zgromadziliśmy się w Krakowie by bronić arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wiernego Bogu i Ewangelii, a także by stanąć w obronie całego polskiego Kościoła, którego część stanowi każdy z nas. Spotykamy się przed Kurią pod oknem Jana Pawła II, który już w 1994 roku przestrzegał przed promocją „dewiacji niezgodnych z prawem Bożym”.

Na naszych oczach głowę podnosi hydra wściekłego antyklerykalizmu atakująca katolików, szczególnie kapłanów, już nie tylko słowem, ale i czynem. Widzimy nabierającą rozpędu antykatolicką nagonkę. Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów!

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Po wściekłych atakach na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zdecydowaliśmy się wyjść na ulice, by przypomnieć, że my, katolicy, jesteśmy polskimi obywatelami! Że chroni nas prawo! Z tego miejsca pamiętającego spotkania Polaków ze świętym Janem Pawłem II oraz Jego następcami papieżami Benedyktem XVI i Franciszkiem wzywamy polskich biskupów i polskie władze, do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji, ideologi LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury!

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Wzywamy także polskich biskupów, by zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych.

Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! Przypominajcie katolickie nauczanie Kościoła o tym czym jest prawdziwa rodzina i co grozi za grzechy sodomskie, i sianie zgorszenia. Pamiętając jednak słowa świętego Pawła , że: „Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw (…) pierwiastkom duchowym zła”.

Nasz apel kierujemy również do rządzących! My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury, stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! Którzy obrażają naszą Matkę Maryję, Królową Polski! Którzy walczą z polską rodziną! Którzy chcą deprawować nasze dzieci!

Panie Prezydencie, Panie Premierze, posłowie i senatorowie! Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań – natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej, uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!

My, polscy katolicy, zebrani pod pałacem biskupów krakowskich, w imię Boga Wszechmogącego, apelujemy również do wszystkich naszych rodaków – módlmy się za Kościół, módlmy się za Polskę, a także za wrogów Kościoła Świętego!

Papież Franciszek wezwał nas abyśmy wstali z kanapy. Wstańmy więc i pokażmy promotorom rodzącej się dyktatury, że będziemy bronić naszej wiary, rodziny i ojczyzny do końca! Że będziemy bronić polskich kapłanów, polskich biskupów strzegących depozytu wiary! Nigdy się nie poddamy!

Powtórzmy za świętym Janem Pawłem:
Nie lękajcie się!

Za:kliknij

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Odezwa polskich katolików zgromadzonych pod krakowską Kurią Metropolitarną w obronie abpa M. Jędraszewskiego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. mięta pisze:

  „Nadszedł w Polsce moment, w którym my – katolicy musimy powiedzieć sobie wyraźnie: albo damy się zepchnąć do defensywy i zastraszyć, albo twardo powiemy: nie zgadzamy się na zmienianie naszego kraju na modłę neomarksizmu, która chce nam wmówić, że mamy mniejsze prawa niż siły postępu”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

  „To już nie jest kwestia smaku, problem łagodności i tłumaczenia czegokolwiek tym, którzy doskonale zdają sobie sprawę, do czego zdążają. Musimy zrozumieć jedną prawdę: oni nie mają dobrej woli!”, podkreśla publicysta

  https://www.pch24.pl/witold-gadowski–czas-cierpliwosci-skonczyl-sie–pora-na-twarda-walke-z-dyktatura-lgbt,70061,i.html

 3. Betula pisze:

  Dziś przed godz. 19.30 w okolicach Wadowic widziana była na niebie tęcza, może to znak że Pan Bóg wysłuchał modlitwę zanoszoną na ul. Franciszkańskiej.

 4. Betula pisze:

  Jutro w Kalwarii Zebrzydowskiej w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym początek tegorocznych obchodów Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  Po Mszy Św. o godz. 15-ej Procesja Współcierpienia Najświętszej Maryi Panny od Sanktuarium do Domku Matki Bożej – na zakończenie ok. godz. 18-tej Nieszpory śpiewane przy Domku Matki Bożej.

  http://www.kalwaria.eu/aktualnosci/ogloszenia-duszpasterskie

  ———————————————————————————

  Z książki „Mistyczne Miasto Boże” – Maria z Agredy

  Rozdział 56 – „Bóg prze Archanioła Gabryjela powiadamia Maryję że będzie żyła jeszcze trzy lata”

  Audiobook:
  http://www.youtube.com/watch?v=LGk8isddwdE&list=PL19zCYWowYWcIX8lZDn65LoGMU6nNp9QG&index=56

  • Betula pisze:

   Podczas dzisiejszej Procesji Współcierpienia w Kalwarii Zebrzydowskiej, niesiona jest kopia figury Matki Bożej Bolesnej z Kościoła III-go Upadku po Stacjach Boleści Matki Bożej jest to pierwsza z trzech części ” Dróżek Matki Bożej „.
   W piątek jest Procesja Zaśnięcia inaczej Pogrzeb Matki Bożej – od Domku Matki Bożej do Kościoła Grobku Matki Bożej – jest to druga część Dróżek Matki Bożej.
   W niedzielę – trzecia część czyli Procesja Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – od Kościoła Grobku Matki Bożej do Głównego Kościoła czyli do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej.
   Film „Dróżki Matki Bożej”
   http://www.youtube.com/watch?v=WXdKFp28tZo

 5. wobroniewiary pisze:

  “Ja szerzę swoją katolicką wiarę, mogą mnie panowie wynieść!” – płocki marsz LGBT i kontrmanifestacja

  Poniższe nagranie przedstawia młodego człowieka, który stanął przed czołem przemarszu ochranianego przez oddziały prewencji. Trzymając wysoko krucyfiks oświadczył:

  – Ja szerzę swoją katolicką wiarę, mogą mnie panowie wynieść!

  https://dzienniknarodowy.pl/ja-szerze-swoja-katolicka-wiare-oga-mnie-panowie-wyniesc-plocki-marsz-lgbt-kontrmanifestacja-wideo/

 6. Quis ut Deus pisze:

  Wyjątkowe, dwudniowe święto w parafii św. Filomeny w Gniechowicach (jedynej w Polsce parafii p.w. świętej). Wczoraj metropolita wrocławski abp Józef Kupny ustanowił tu Sanktuarium! Kościół dosłownie pękał w szwach, wspaniała uroczystość.
  Ks. proboszcz,dziś już kustosz, to wspaniały, ciepły człowiek, niezwykle aktywny propagator kultu tej świętej na nasze czasy – jest to m.in. patronka końca czasów…
  Po wzniosłej Eucharystii, procesji i uczczeniu Boga w Najświętszym Sakramencie, namaszczenie głów cudownym olejem oraz ucałowanie relikwii 1 stopnia.
  Później przedstawienie teatralne o losach świętej, festyn rodzinny z wieloma konkursami (m.in. na nadłuższy staż małżeński – wygrała para 68 lat po ślubie!!!), występy zespołów muzycznych, w tym Joszko Broda z zespołem.
  Można tam kupić wiele dewocjonalii związanych z Filomenką, m.in. sznury, medaliki, obrazki, koronki, röżańce, figury, książki, broszury, breloki itd.
  Zachęcam do odwiedzania Sanktuarium i zawierzania swoich rodzin pod Jej opiekę. Można to zrobić niemalże indywidualnie, bez tłoku, zyskując odpust. Osoby noszące sznur czy medalik są pod jej całkowitą protekcją.

  Dziś drugi dzień pielgrzymowania. Proszę pomodlić się w swoich domach za wstawiennictwem tej tak bliskiej nam świętej, a ja pokornie poproszę Filomenę o usilne wstawiennictwo za nami przed tronem Bożym.

  Prześlę p. Ewie zdjęcie najpiękniejszego obrazu św. Filomeny, który znalazłem przypadkiem w starym, drewnianym kościele na G. Śląsku – może uda Jej się zamieścić.
  Z P. Bogiem

 7. wobroniewiary pisze:

  – Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe – stwierdził.

 8. ona pisze:

  Mocne słowa wsparcia z Watykanu dla abpa Jędraszewskiego. „Z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa”

  Jeden z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II kardynał Zenon Grocholewski skierował do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego list ze słowami poparcia, solidarności i wdzięczności za konsekwentne głoszenie Słowa Bożego

  https://wpolityce.pl/kosciol/458798-mocne-slowa-wsparcia-z-watykanu-dla-abpa-jedraszewskiego

 9. ona pisze:

  Papież Franciszek wobec osób homoseksualnych reprezentuje takie same stanowisko jak jego poprzednicy. Tymczasem środowiska liberalne, nie wyłączając niektórych katolickich, interpretują jego pontyfikat jako odejście od tradycyjnego nauczania Kościoła nt. homoseksualizmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s