Ks. Jan Pęzioł: dlaczego „mój” krzyż jest dla mnie najlepszy i nie powinienem szukać innego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Ks. Jan Pęzioł: dlaczego „mój” krzyż jest dla mnie najlepszy i nie powinienem szukać innego

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa codzienna za osobę lgbt do 13 maja 2020 r.
   „Jezu miłosierny, proszę Cię za tę osobę, którą duchowo adoptowałem, a która przez wewnętrzne nieuporządkowanie znajduje się w niebezpieczeństwie potępienia wiecznego. Daj jej łaski potrzebne, by odnaleźć Ciebie. Spraw, by odnalazła piękno czystej miłości i weszła na drogę nawrócenia i uzdrowienia. Amen”
   + codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego

 2. Ania pisze:

  Po co się modlimy? Czego szukamy na modlitwie?
  Istnieje pewne zagrożenie…

 3. Ania pisze:

  „Czarną mszę” – pierwsze takie publiczne wydarzenie w historii Kanady – zorganizowali członkowie satanistycznej organizacji Świątynia Szatana. Na ten bluźnierczy rytuał, trwający ok. czterech godzin, sprzedali około 50 biletów.

 4. małgosia pisze:

  Mam pytanie
  Dawno temu jak byłam małym dzieckiem w okolicy gdzie mieszkałam przyjmowała zielarka która po wyglądzie moczu w butelce ( oglądała pod światłem) diagnozowała choroby i dawała zioła.Często ja jako najmłodsza w rodzinie zawoziłam do niej ten mocz.U mnie (miałam wtedy) 14 lat zdiagnozowała nerwice i nie wiem czy to ma wpływ ale dzisiaj mając 50 lat boję się własnego cienia. Czy takie praktyki są złe , wtedy nikt nie miał złych skojarzeń.

  • cure pisze:

   samo ziololecznictwo to czysta nauka – nie ma w tym nic zlego, ezoterycznego. dawniej zajmowali sie tym mnisi i lekarze – zanim pojawily sie leki syntetyczne. natomiast niestety wiekszosc dzisiejszych fitoterapeutow to naciagacze i psychole, ktorzy wciagaja w to wszystko magie i ezoteryzm pewnie wierza jeszcze w plaska ziemie i reptalian. Jezeli tamta kobieta nad tymi ziolami odmawiala jjakies modlitwy to rzeczyiwscie moze to byc niebezpiczne. Z drugiej strony duzo ziol ma rzeczywiscie dzialanie poprawiajace jakosc zycia i samopoczucie, chociazby slynny zensen melissa, dziurawiec itd.
   (reasumujac na wszelki wypadek sie z tego wyspowiadaj i tyle, nie zadreczaj sie tym wiecej)
   nerwica to choroba cywilizacyjna( prawie kazdy na to choruje) – czesc przypadkow moze byc np. wywolywanych przez zla diete, stany zapane w organizmie. czy probowalas np post doktor dabrowskiej ? wrowadzenie higieny zycia, postu zmiana diety mogloby Ci pomoc. warto tez przeprwoadzic diagnostyke w kierunku hashimmoto. suplementacja witaminy D i magnezu koenzym q10 olej z czarnuszki , innych niedoborow.
   w najgorszym wypadku jakies leki na nerwice.

 5. wobroniewiary pisze:

  Dziś bardzo potrzebuję Waszych modlitw.
  Każdego Zdrowaś Maryjo – za wszystkie składam Bóg zapłać!

 6. Betula pisze:

  20 sierpnia św.Bernarda z Clairvaux, doktora i opata z epoki średniowiecza, najwybitniejszego z cystersów.
  Kazanie św.Bernarda „Bóg zechciał dać nam wszystko przez Maryję”
  Całym sercem i duszą, całą głębią naszego uczucia uczcijmy Maryję, bo taka jest wola Tego, który przez Nią zechciał wszystko nam dać. Taka jest – powtarzam – dla nas wola Pana. Zawsze i wszędzie czuwa Ona nad nami, wspiera chwiejnych, budzi wiarę, umacnia nadzieję, rozprasza zwątpienia, podnosi małodusznych. Pełen lęku nie śmiałeś zbliżyć się do Ojca, z bojaźnią kryłeś się przed Jego obliczem, i dał ci Jezusa jako Pośrednika. Czego by Syn nie otrzymał od takiego Ojca? Bóg Go wysłuchał, bo Syn Go uczcił pełen uległości, a Ojciec miłuje swego Syna. Lecz i może jego się lękasz? A przecież jest On twoim bratem, mający ciało podobne twojemu, we wszystkim doświadczany, z wyjątkiem grzechu, aby mógł przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom. Jego to dała ci Maryja.
  Może jednak napełnia cię bojaźnią Jego Boski Majestat, bo chociaż stał się człowiekiem, to jednak nie przestaje być Bogiem. Chcesz więc i u niego mieć Pośrednika? Wzywaj Maryję! Jak i ty została Ona stworzona, ale czysta od wszelkiej skazy, w swym istnieniu jedyna i niepowtarzalna. Nie waham się powiedzieć, że i Ona zostanie wysłuchana, bo całkowicie jest oddana i uległa Panu. I z całą pewnością Syn wysłuchuje Matkę, a i Syna wysłucha Ojciec.
  Ukochani! Przez Nią grzesznicy mają dostęp do Boga, Ona jest naszą jedyną otuchą, w Niej pokładamy całą naszą nadzieję. Bo czyż może Syn odrzucić prośby Matki, czyż może pozostawić je nie wysłuchane? Czyż może Syn pozostać głuchy na błagania Matki i czyż On sam może nie być wysłuchanym przez Boga? Nic podobnego! “Znalazłaś łaskę u Boga” – mówi Anioł do Maryi. Jakie to szczęście. Zawsze znajduje Ona łaskę u Pana, a tylko tej łaski potrzebujemy. Poszukujmy jej i poszukujmy przez Maryję, bo to, o co prosi, otrzyma i nie pozostanie nie wysłuchana. Została Ona wywyższona ponad cały rodzaj ludzki, została wywyższona ponad Aniołów i ponad wszelkie stworzenie Niebios, bo tylko u Najwyższego może zaczerpnąć wody żywej, którą podaje ludziom.

 7. jola pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za Kasię. Zdiagnozowany nowotwor. 37 lat, 3 dzieci, wdowa (maz zginął w wypadku kilka lat temu)

 8. kasiaJa pisze:

  Modlitwa Różańcowa live – codziennie o godz. 22.00

 9. Ania pisze:

  Zjeżdżalnia w katedrze w Norwich. „Bóg to atrakcja turystyczna”
  W katedrze w Norwich (Wielka Brytania) przez 11 dni stała zjeżdżalnia. Biskup odprawiał z niej msze, po czym zjeżdżał. Pomysł wzbudził kontrowersje w Norwich i całej Wielkiej Brytanii

  https://www.o2.pl/artykul/zjezdzalnia-w-katedrze-w-norwich-bog-to-atrakcja-turystyczna-6415536025110657a

 10. AnnaSawa pisze:

  „…Kto ma oczy proroka, widzi więcej niż podają wiadomości, bo widzi Biblią; kto ma oczy grzechu, widzi tylko anomalie tektoniczne i atmosferyczne. Jedni widzą aniołów, inni tylko zdjęcia satelitarne kolejnych huraganów. ….”
  „…Ten znak, jakim są szkody na ziemi i morzu, jest bardzo konkretnym zjawiskiem w naszym świecie. Czy nie jesteśmy świadkami coraz to bardziej niszczących huraganów, trzęsień ziemi i katastrof naturalnych zwiastujących czas końca naszego świata? Cczy od chwili pojawienia się człowieka współczesnego miało miejsce takie skumulowanie niszczących sił powodujących dewastację?
  Kto ma oczy proroka, widzi więcej niż podają wiadomości, bo widzi Biblią; kto ma oczy grzechu, widzi tylko anomalie tektoniczne i atmosferyczne. Jedni widzą aniołów, inni tylko zdjęcia satelitarne kolejnych huraganów.
  Jezus powiedział: Kto ma oczy , niech patrzy, kto ma uszy, niech słyszy (zob. Mt 13), chcąc zmotywować swoich słuchaczy do dogłębniejszego zrozumienia procesów ujawniających się na świecie. …”
  Ojciec Augustyn Pelanowski: „Testament duchowy. Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień”.
  (str. 67,68)
  https://www.facebook.com/severeweatherEU/?__xts__%5B0%5D=68.ARBDnOldApIwRuujvRmrqwpgLrYexgdG3IKdDs8lit1jE8u3BY0HMc1zhiF6mzlLV9rQsOWgdLJaWiEvt2k2R_PqUwSYlhjqaruHQiXvw1YHipxev0wfBy2Jdce3PhN1VRObWcKCPJGMVOKHeKI2eBnzJvkPn0LIuGKd08rVaCYTF0PHNuY6ZuYPiEdB-F7DPkMty7dO5NtZfcfT7MbIZejNHtZCfVT0C6x0nV1C-a9e18efotiYcEsZZB3Onf1jNi8dgrqsdO-IeM58b-Fc51giC4B_P4khO1fe-_R7sFdLrrCBhuA906-Viru8KaBltKMbQ3qVpL_PlTYidyiXEhLg9lkoVpT6R1TPXvcgBrSrj12OBwNSR5ksSylciG1ULjEZUw

  • Longin pisze:

   Wydaje się, że to tylko niesamowita intuicja o.Augustyna, a przecież za tym kryje się niezłomna wiara i mądrość wynikająca też z jego głębokiego mistycyzmu. A to, że jego nauczanie tak niewygodne jest dla wielu wcale nie oznacza, że nie przynosi owoców…kiedyś był w „Gościu Niedzielnym” artykuł na jego temat, w którym wskazano jak wiele powołań kapłańskich po lekturach jego książek było w samej tylko Chorwacji…

   • Longin pisze:

    Wiele ten wpis wyjaśnia https://www.paruzja-iskraz.pl/chwila-najciezszej-proby-nadchodzi%E2%80%A6, choć zapewne nieprzekonanych… nie przekona.

    • Anna pisze:

     Longin mnie przekonuje,czuję cały czas ponaglenia do działania ale ciągle jeszcze są jakieś trudności i brak też zorganizowania się,ale po dzisiejszym wpisie koniec z ociąganiem,w przyszły tydzień idziemy do księdza na rozmowę o założeniu Wieczernika Maryjnego,bardzo też chciałam pisałam wielokrotnie aby z kimś nawiązać kontakt z tej strony z okolic Gorlic,Biecza czy Jasła ale ciągle cisza,

    • Anna pisze:

     Nadchodzi ta próba.. A kiedy nadejdzie? Za miesiąc, za rok, za 10 lat?

    • Joanna pisze:

     nie będziemy znali konkretnych dat, ( choć po ludzku byśmy tego chcieli ) dlatego napisane jest: „Czuwajcie”.
     Pozostaje nam zawierzyć i otworzyć się na Łaskę i Ducha Świętego.
     Szczególnie do tego wybrani będą bardziej przygotowani, ale większość pewnie dopiero gdy zobaczy spełnianie się proroctw wtedy uwierzy i zacznie szukać.
     Jeśli znaków i cudów nie zobaczymy nie uwierzymy. A tymczasem jest nam dany „tylko” Znak Jonasza.

     Według czysto ludzkiej obserwacji tego co dzieje się teraz w Polsce i na świecie to raczej chodzi o najbliższe lata, za rok, dwa, trzy?
     Jeśli dobrze pamiętam najpierw mają być przecież wojny,choroby,głód. Np. przed wybuchem II wojny ludzie w Polsce też nie byli świadomi (choć inne narody szykowały się do wojny) i spokojnie sobie żyli do wybuchu wojny.
     Wtedy potrafiliśmy się jednak zmobilizować do walki, oby tak było i tym razem. Boże dopomóż nam.

    • AgaMK pisze:

     Proszę o przekazanie mojego adresu do: Anna z 21 sierpnia 2019 o 17:16, jestem z okolic Biecza i bardzo chętnie nawiążę kontakt. Z Panem Bogiem

 11. Edyta pisze:

  We wszystkich intencjach +++❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s