Ks. Adam Skwarczyński: Apel Ruchu Iskra z Polski do wszystkich mieszkańców ziemi!

DO PRZEMYŚLENIA I WYKONANIA

– Niezależnie od tego kim jestem, gdzie mieszkam i jakie wyznaję poglądy, jestem cząstką rodziny ludzkiej, wszyscy są moimi braćmi lub siostrami w człowieczeństwie.
– Pochodzę od Boga i jestem Jego dzieckiem.
– Jestem podobny do Boga przez duszę, która nigdy nie umiera.
– Gdy umrze wkrótce moje ciało, dusza znajdzie się w miejscu wiecznego szczęścia albo wiecznego nieszczęścia.
– Będzie to zależało od tego, jak żyłem na ziemi. Jeżeli byłem dobry dla ludzi, otrzymam za to wieczną nagrodę, jeżeli było inaczej – wieczną karę.
– W chwili śmierci stanę przed Bogiem jako Sędzią. Wtedy rozstrzygnie się mój los: albo będę zawsze szczęśliwy z Bogiem, albo zawsze nieszczęśliwy ze złymi duchami.
– Bóg mnie kocha i dlatego pragnie przyśpieszyć sąd nade mną na czas, gdy jeszcze żyję na ziemi. Ten sąd jest bardzo bliski i obejmie wszystkich ludzi w tej samej chwili.
– Bóg na tym sądzie chce mi pokazać wszystkie szczegóły mojego życia i dać mi jeszcze szansę na poprawę, co po śmierci byłoby niemożliwe.
– Bóg chce jednak, żebym na Jego przyjście się przygotował, a więc bym przemianę życia na lepsze zaczął natychmiast, od tej chwili.
– Gdy mnie wkrótce Sędzia zaskoczy swoim przyjściem, będzie bardzo zadowolony, widząc moją poprawę. Wtedy sąd nade mną będzie o wiele łagodniejszy.

Zanim Bóg pokaże mi moje życie jak je widzi, ja sam dokonam jego przeglądu, na który znajdę teraz pierwszą spokojną chwilę i odpowiednie miejsce
– Przypomnę sobie wszystkie sytuacje, w których zrobiłem komuś coś złego i nie starałem się później tego naprawić.
– Bóg oczekuje teraz ode mnie, że będę za to szczerze żałował. Posłużę się do tego swoją wyobraźnią, a ona mi ukaże cierpienie i smutek tych osób. Wtedy zawstydzę się przed Bogiem z powodu mojego zła i w myśli zawołam: bardzo tego żałuję, przepraszam Cię Boże, przebacz mi to wszystko! Mogę pokornie pochylić się przed Nim, nawet do ziemi.
– Jeżeli naprawienie tego zła jest jeszcze możliwe, postaram się to uczynić: zwrócę co zabrałem, naprawię wyrządzone krzywdy, przeproszę tych, którzy przeze mnie cierpieli. Uczynię to jak najszybciej, gdyż Bóg jako Sędzia czeka na to i daje mi teraz odpowiedni czas.
– Jeżeli nie mogę naprawić krzywd osobom poszkodowanym, okażę dobroć innym osobom ze swojego otoczenia. Robię więc przegląd sytuacji, osób i miejsc, w których mogę komuś coś dobrego uczynić.
Zapisuję to lub zapamiętuję.
– Jeżeli należę do ludzi zamożnych, mam teraz ostatnią okazję do tego, by odwdzięczyć się Bogu za otrzymane od Niego dobra. Podzielę się nimi z uboższymi od siebie i potrzebującymi pomocy.
– Gdy teraz tego nie uczynię, wkrótce stracę wszystko, gdyż banków i pieniędzy nie będzie, a nawet złoto i biżuteria staną się jak śmieci. Pozostanie mi tylko żal po stracie i świadomość zmarnowanej na zawsze okazji do czynienia dobra, a za egoizm zostanę przez Boga ukarany.
– Jeżeli należę do ludzi cierpiących w swoim duchu i w ciele, a oskarżałem Boga o to że mnie nie kocha i nie daje pomyślności – przeproszę Go za to już teraz, zanim wkrótce poznam Jego miłość i Jego bardzo dobry plan, odnoszący się do mojego życia. Powiem Mu: Boże, wybacz mi moje złe myślenie o Tobie, złe słowa i zarzuty! Nie rozumiałem Twojego planu, na który tak narzekałem. Niezależnie od tego, co mi dajesz lub zabierasz, kocham Cię!
– Ponieważ po sądzie Bóg pozostawi na ziemi tylko ludzi dobrych, żeby dać im wielkie szczęście, poproszę Go teraz: o Boże, jeżeli i mnie uznasz za godnego wejścia do tego nowego, wspaniałego świata, będę Ci bardzo wdzięczny! Wtedy dołączę swój głos do pieśni chwały i dziękczynienia, śpiewanych Tobie przez szczęśliwych ludzi. Po moim odejściu z ziemi przyjmiesz mnie do swojego wiecznego domu, by mieć mnie przy sobie w szczęściu bez końca. Amen.

Ks. Adam Skwarczyński i Tomasz, animatorzy ruchu „Iskra z Polski”,
26 października 2019 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

114 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Apel Ruchu Iskra z Polski do wszystkich mieszkańców ziemi!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ola pisze:

  Obudź mnie do wiary, Matko!

 3. Elżbieta pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
  Mam ogromną prośbę o modlitwę w intencji pewnej bardzo trudnej sprawy po ludzku nie do rozwiązania w dniu jutrzejszym . Jestem już u kresu wytrzymałości, wykorzystałam wszystkie dostępne możliwości.
  Bardzo proszę o choćby westchnienie.
  Dziękuję bardzo.

 4. Witek pisze:

  Do odsłuchania o. Augustyn.
  O znaczeniu Mszy Świętej i Ofierze Jezusa Chrystusa ( Chrystus z greckiego = KRÓL)

  Krew Jezusa!
  Czy masz świadomość znaczenia jej przelania za nas, nasze grzechy, nasze zbrodnie?!

  • Kamil@W pisze:

   Znaczenie Mszy św. i niewyobrażalne rzeczy, które dzieją się w jej trakcie, kiedy mamy łączność z Niebem, a o tym nie wiemy, najpiękniej pokazuje film animowany „Największy z cudów”. Jedna z bohaterek mówi do swojego Anioła Stróża „Gdyby ludzie widzieli to co ja widziałam wszystko byłoby inaczej”.To prawda, my wciąż nie wiemy w czym uczestniczymy. Jaka szkoda. Załączam zwiastun, ale cały film jest w necie. Gorąco polecam.

 5. wobroniewiary pisze:

  Bez wiary katolickiej POLSKA będzie niczym | Wywiad z kard. Müllerem

 6. AnnaSawa pisze:

  Bóg zapłać księże Adamie za te słowa.
  Chociaż mam jeszcze dużo do naprawienia a przede wszystkim siebie i czuję bojaźń Bożą przed tym spotkaniem, to patrząc na to, co się dzieje w okół, wołam do Pana: Przyjdź już Panie Jezu i ratuj nas. …chociażby ze względu na tych najbardziej bezbronnych i niewinnych. Amen ❤

  • Anna pisze:

   AnnoSawo uważam tak samo dokładnie jak Ty, chociaż sama nie jestem jeszcze gotowa i pracuję nad swoimi bliskimi,spieszę się, ale też już wypatruję Pana bo zło dookoła jest niszczące , człowiek stara się robić co może ale chwilami brak sił,jak myślicie o tym czasie czy on już się kończy,czy nie martwić się zbytnio kredytami jak ktoś ma a zająć się faktycznie jakimś zapasem gdy przyjdzie głód i też najważniejsze aby być duchowo gotowym ale i te sprawy konieczne do przetrwania po ludzku?

   • Anna pisze:

    Bo mnie ciągle trapią dylematy jak zacząć od czego i czy już, owszem rozpoczęliśmy modlitwę wieczrnikową to bylo najważniejsze (może to narazie początki trochę nieudolne) ale i tak się cieszymy że nam się udało a teraz co dalej no właśnie .
    Bóg zapłać również Ks.Adamie.

  • BEATA M. pisze:

   Dołączam się do Twojego wpisu i również wołam Przyjdź już Panie Jezu i ratuj Nas!!! Prosimy!!!

  • Kamil@W pisze:

   A ja, patrząc na to co się dzieje, na pseudoprawa, które nam narzucają, na niesprawiedliwość, bezczelność, nienawiść do Kościoła Bożego, mając świadomość własnej nicości – wołam Przyjdź Panie Jezu i zrób z tym porządek.Amen

 7. Monika pisze:

  O. Augustyn Pelanowski o ubóstwie:

  • c pisze:

   niestety biedni ludzie ktorzy pragna byc bogaci sa czesto bardziej niebezpieczni niz bogacze.
   zreszta wystarczy poczytac jak koncza sie losy ludzi ktorzy wygrali np. w totolotka. nedza i upadek.

 8. Czytelniczka pisze:

  Kochani, bardzo proszę o modlitwę za mojego śp. Wujka, który dziś rano umarł. Był daleko od Boga….Bóg zapłać

 9. Kamil@W pisze:

  A oto nowy grzech, z którego mamy się rozliczyć (?)
  https://gloria.tv/post/NyVxxjbbotFK2EygtiCj9mmsT

  • c pisze:

   jezeli ktos zyje w umiarkowanej ascezie i walczy z hedonizmem i konsumpcjonizmem( ktore to rzeczyiscie sa przyczyna prawei calego zla na swiecie) to mu popelnienie ” grzechu ekologicznego” nie grozi. Prawdziwmy problemem jest egoizm i hedonizm.

 10. babula pisze:

  Pamiętajmy, że zadośćuczynienie to wynagrodzenie za popełnione zło Bogu i bliźniemu. Naprawiajmy krzywdy ale ofiarujmy też cos tylko dla Boga jako wyraz naszej skruchy i miłości.

 11. kasiaJa pisze:

  „Świat umiera z zimna, ponieważ w nas przestaje płonąć ogień wiary. Rzucamy się reformować Kościół na modę reformowania w sposób ludzki i ludzkimi sposobami. Chcemy reformować wszystko i wszystkich, z wyjątkiem siebie. Tym samym idziemy drogą biednego i zagubionego duchowo Marcina Lutra, którego reformacja dała początek rzece krwi, płynącej przez Europę w chaosie bratobójczych i religijnych wojen. Kościół nie potrzebuje reformatorów, ale świętych”.
  Kardynał Sarah, Jasna Góra 15.11.2019

 12. wobroniewiary pisze:

  Dziś obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny. To doskonała okazja, aby zakończyć naszą wspólną nowennę modlitwą:

  Najłaskawszy Boże, który sprawiłeś że młoda dziewczyna poświęciła swoją czystość wyłącznie Tobie przez ofiarę ze swojego życia ginąc z rąk nieprzyjaciela, spraw, prosimy, abyśmy za Jej wstawiennictwem umieli podejmować codziennie walkę z pokusami. Wzbudź w nas mocne postanowienie życia czystego i szlachetnego. Spraw łaskawie, byśmy umieli rozpoznać swoje powołanie i naśladować cnoty błogosławionej Karoliny a spełniając Twoją wolę oczyszczali swoje intencje i przez zachowanie czystości ciała i duszy służyli Tobie z radością.

  Niech Twoja łaska broni nas od wszelkich napaści nieprzyjaciół Kościoła. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz… Zdrowaś… Chwała Ojcu…

 13. wobroniewiary pisze:

  „W trosce o jedność Kościoła proszę wszystkich wiernych o to, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu” – powiedział dziś podczas briefingu w Poznaniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Miejscem pochówku abp. Juliusza Paetza będzie cmentarz parafialny rodziny zmarłego na poznańskiej Starołęce – poinformował abp Stanisław Gądecki. „Jestem przekonany, że sytuacja, w której znaleźliśmy się dzisiaj posłuży do oczyszczenia Kościoła poznańskiego” – podkreślił metropolita poznański.

  https://ekai.pl/abp-juliusz-paetz-nie-zostanie-pochowany-w-katedrze/

 14. A. pisze:

  Małe cuda Nieba…

  Natchnela mnie wczoraj myśl żeby zamówić Mszę za dusze w czyśćcu cierpiące. Odmawiam obecnie trwającą nowennę i idzie mi po grudzie…
  Ksiądz nie mógł znaleźć Księgi Zapisów i szuka i szuka i w międzyczasie mówi że chyba Pasterka jest wolna. Dopiero na sam koniec skojarzyłam wpis nad Nowenną -Ewy, że najwięcej dusz idzie do nieba w Boże Narodzenie.

  Bóg prowadzi wszystko Swoją drogą 🙂

 15. Ania pisze:

  Ogromny szacunek dla Edwarda Mosberga Żyda ocalonego z Holocaustu, który ogłosił publicznie, że „nie wróci do Izraela” dopóki I. Katz (szef MSZ Izraela) nie przeprosi Polski i Polaków za swoje obrzydliwe słowa o „wyssaniu przez Polaków antysemityzmu z mlekiem matki”. Dziękuję! 👏

 16. Mam małą prośbę do wszystkich Czytelników.
  Ewa ma pojutrze urodziny.
  Może by tak przez 3 dni dziś, jutro i pojutrze odmówilibyśmy Zdrowaś Maryjo w intencji Ewy 🙂

 17. wobroniewiary pisze:

  W tej chwili siły zła działają destrukcyjnie chcąc wyprowadzić ludzi na duchowe manowce posługując się również fałszywymi objawieniami.
  Istota Aktu Intronizacji została wyjaśniona w artykule poniżej.

 18. Ania pisze:

  „Podaruj nam znowu odważnych biskupów, którzy poprowadzą nas ku jedności z wiarą i ze świętymi wszystkich czasów i pokażą nam, że w ten właśnie sposób czynimy zadość służbie pojednania […]”

  Benedykt XVI napisał modlitwę, którą dedykował jednej z austriackich diecezji. Polecamy jej lekturę!

 19. wobroniewiary pisze:

  Powołany – mistyk Brat Elia – JAK WYGLĄDA NIEBO?

 20. Longin pisze:

  Bardzo dobrze się stało, że właśnie ten apel ks.Skwarczyńskiego został tu opublikowany jako pewna forma uniwersalnego przygotowania do istoty sądu szczegółowego/godziny Damaszku, który wszyscy żyjący na ziemi przejdziemy.
  Pewnie wielu czytelników wyczekuje kolejnych orędzi/wizji, na stronie iskry może nawet w sensie zaspokojenia ciekawości typu kolejnych komunikatów… o zapasach, moim zdaniem jednak wszystko co konieczne zostało powiedziane, reszta należy do nas. Można zadać choćby dwa pytania, choć zapewne nieprzekonani dalej będą podnosić wątpliwości tj:
  Czy w pełni uświadomiliśmy sobie rangę i wyjątkowość tych orędzi i wizji, które nie są żadnymi groźbami, ale ostrzeżeniami prorockimi wzywającymi do nawrócenia, płynącymi jak mówią autorzy z miłości, gdzie kluczem jest wiara i zaufanie Bogu od którego ma się zapalić iskra na Jego Przyjście czyli Paruzję. To coś zupełnie wyjątkowego w naszej epoce i kraju, nigdzie bowiem w tak praktycznej, wręcz zorganizowanej formie nikt nie ukazał skali wyzwań apokaliptycznych. Często nasza gadanina, czy miłość wyrażona jedynie w słowach ma przecież niewielką wartość – gdy nie staje się czymś realnym i czynnym. Oparciem i wzorem jest tu oczywiście biblijny Noe, a nade wszystko Maryja, która poprzez wieczerniki jest pewną Arką, poprzez Którą mamy się zjednoczyć w modlitwie i działaniu.
  Czy osoby świadków/proroków są wiarygodne, aby im zawierzyć, skoro jeden jest zupełnie nieznany, inny może budzić kontrowersje, a odpowiedzialna władza duchowa milczy… to zapewne tajemnica, która żadną miarą nie mieści się w naszych racjonalnych kategoriach myślenia bowiem poprzez tych najmniejszych, czy najsłabszych po ludzku, przekazywane jest Boże Słowo, które przez wielu zostaje rozpoznane. Pewnie, że musimy być czujni – tylko proszę zwrócić uwagę, że jak dotąd nikt nie podniósł żadnych merytorycznych zarzutów ze strony chociażby duchowieństwa. Po drugie tytaniczna wręcz praca autorów iskry, wydawnictwo, publikacje, tłumaczenia na kilka języków to dowód, że ten mały migocący płomyk staje się płomieniem. Może wielu bywało w kaplicy ks Adama, gdzie widząc tego wspaniałego, ale zarazem schorowanego i cierpiącego kapłana z jakże wielkim i rzadko teraz spotykanym nabożeństwem odprawiającego Msze Św. – wierzyło, że urzeczywistni się cel jego powołania. A jednak dzięki innym zwłaszcza Tomaszowi to przesłanie staje się bardziej zrozumiałe, przy czym warunkiem jest tu zawsze postawa wiary.

 21. wobroniewiary pisze:

  znieśliśmy karę śmierci
  a maszerujemy za aborcją
  głosimy miłosierdzie dla wszystkich
  a nie wyobrażamy sobie przebaczenia dla niektórych
  walczymy o wolne sądy
  a wydajemy wyroki bez procesów
  płaczemy nad bezpańskimi zwierzętami
  omijając bezdomnych
  mamy siłę deptać grobowce
  gdy nie mieliśmy odwagi spojrzeć w oczy

  o co właściwe nam chodzi?
  żeby było tylko tak jak my chcemy

 22. babula pisze:

  Maryja do Luizy Piccarety -dzień 14 :
  „A teraz posłuchaj swojej Mamy. Powiedz Mi, czy czujesz w swoim sercu radość, pokój, oderwanie od każdego i od wszystkiego? Czy czujesz odwagę, żeby uczynić wszystko dla wypełnienia Woli Bożej, tak aby poczuć w sobie nieustanną radość? Córko moja, pokój, oderwanie i odwaga tworzą próżnię w duszy, w której Wola Boża może zająć swoje miejsce. A będąc nietykalną przez jakikolwiek ból, Wola Boża przynosi stworzeniu nieustanną radość. Dlatego też odwagi, córko moja. Powiedz Mi, że chcesz żyć Wolą Bożą, a twoja Mama pomyśli o wszystkim”

 23. AnnaSawa pisze:

  Piękna wiadomość.

  • AnnaSawa pisze:

   Z radością ogłaszamy, że nasz umiłowany arcybiskup Fulton J. Sheen już niedługo zostanie zaliczony w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego. Stanie się to 21 grudnia, w katedrze pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Peorii, w stanie Illinois.

 24. Euzebia pisze:

  19 listopada 1970r. zmarł ks.Dolindo Ruotolo.

  Modlitwa ks. Dolindo Ruotolo „Jezu, Ty się tym zajmij”:
  http://www.youtube.com/watch?v=svKGkbVilqc&feature=emb_logo

 25. Bogusia pisze:

  Kochani,czy moglby ktos podeslac link,badz przynajmniej tytul ,w ktorym znajde spis „zakazanych” (przez egzorcystow) zabawek.Znam wiele,ale”jak na zlosc” nie moge odnalezc, a dziecko przyjaciolki (chlopczyk) ma ich mnostwo. Bylaby wdzieczna …,bardzo dziekuje za pomoc.
  Szczesc Boze…!

 26. Irena Yablonska pisze:

  Króluj nam Chryste!!! Proszę o modlitwę za uzdrowienie duszy i ciała dla mnie i wszystkich potrzebujących! Jak można nawiązać kontakt z ks. Adamem Skwarczyńskim?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s