Koronka wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym

Czym innym jest hasło „Róbta, co chceta”, a czym innym „Kochaj i rób, co chcesz” św. Augustyna!

Koronka wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym (słowami św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki), opracowana przez Duszpasterza Powołań, przyjęła się bardzo dobrze wśród tych, którzy chcą żyć w Duchu Świętym, wyrzekając się szatana i wszelkiego zła

Idąc za głosem Ducha-Miłości możemy spełniać Boże plany. Czym innym jest hasło „Róbta, co chceta”, czym innym „Kochaj i rób, co chcesz” – jak mówił św. Augustyn. Trzeba odkrywać, jak Bóg chce, byśmy kochali Jego i ludzi w danym momencie – wyjaśniał o. Krzysztof, wskazując, że czasem On oczekuje, byśmy zrezygnowali z części czasu na modlitwę i poszli służyć Mu w potrzebujących. W nich także spotykamy Jego.

Przywołał słowa Małej Arabki, która radziła siostrom: „Kiedy widzisz dziurę w habicie bliźniego, nie rozdzieraj jej bardziej, ale utnij kawałek ze swojego habitu, by załatać habit drugiego”. Zachęcała, by nie lękać się zniszczenia swojego stroju. „Podrzyj swój habit, by odziać bliźniego. Nie bój się, Bóg odzieje cię ślubną suknią”

Za: kliknij

Koronka
słowami św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, Małej Arabki
(do odmawiania na różańcu)

Na początku:
Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…

Jeden raz:
Duchu Święty, natchnij mnie.

Miłości Boża, pochłoń mnie.
Na prawdziwą drogę zaprowadź mnie.
Maryjo, Matko moja, spójrz na mnie,
z Jezusem błogosław mnie.
Od wszelkiego zła, od wszelkiego złudzenia,
od wszelkiego niebezpieczeństwa zachowaj mnie. Amen.

Dziesięć razy:
Panie, wyrzekam się szatana, wszystkich jego spraw i uczuć, a chcę jedynie Ciebie i Twojego Ducha.

Na zakończenie trzy razy:
Źródło pokoju i światła, przyjdź mnie oświecić, przyjdź mnie nakarmić, przyjdź mnie wzbogacić, przyjdź mnie pouczyć. Duchu Święty, powierzam się Tobie!

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…

Ps. Info o otrzymaniu obrazka, ofiarach itp.:
„Przygotowaliśmy piękne obrazki-cegiełki z ikoną Małej Arabki i słowami koronki na odwrocie. Obrazki są w formacie pocztówkowym – do rozdawania lub wyłożenia w parafii. (…) Ofiary wpłacane na konto będą przeznaczone na wydrukowanie kolejnych obrazków, a także na rozwój dzieł prowadzonych przez nasz Karmelitański Ośrodek Powołań i Młodzieży Prowincji Warszawskiej”
https://karmelicibosi.pl/aktualnosci-prowincji/koronka-wyrzeczenia-sie-zla-i-napelnienia-duchem-swietym/

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Koronka wyrzeczenia się zła i napełnienia Duchem Świętym

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Pierwszy dzień nowenny do św. Agnieszki

  Wstęp
  Św. Agnieszka urodziła się pod koniec III wieku naszej ery. Jej bogaci i szanowani rodzice byli chrześcijanami i tak też wychowywali swoją córkę. Ta od dziecka całą duszą pokochała Boga i postanowiła pozostać dziewicą. Dlatego zalotnikom mówiła, że jest już zaręczona „z Innym, który jest o wiele bogatszy”.

  Zadanie
  Pomódl się krótko za ludzi, którzy swoje życie poświęcili Bogu oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne

  Modlitwa
  Ojcze nasz, Zdrowaś, Maryjo, Chwała Ojcu…

  Módlmy się
  Prosimy Cię, Panie Boże, niech w niebie wspiera nas modlitwa Twojej umiłowanej Agnieszki, abyśmy z żywą wiarą podążali ku Tobie, który jesteś pragnieniem serc naszych. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 3. gosc pisze:

  Pierwszy raz spotykam sie z tą modlitwą

 4. wobroniewiary pisze:

  Myśl św. Pio na styczeń – 12 stycznia:
  Kiedy człowiek lęka się i cierpi, by nie obrazić Boga, wówczas nie obraża Go i jest bardzo daleko od popełnienia grzechu (Epist. II, s. 61)

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/sw-o-pio/mysli-sw-pio-na-kazdy-dzien/mysli-sw-pio-na-styczen/

 5. wobroniewiary pisze:

  Boscy i święci aniołowie pełnią wolę Bożą, jak wyraża Dawid w psalmach: Chwalcie Pana wszyscy aniołowie, mocni w sile, którzy czynicie rozkazania Jego (Ps 102, 20). Taka też będzie i twoja modlitwa, gdy powiesz: Jak wśród aniołów dzieje się Twoja wola, tak niech się dzieje i we mnie na ziemi, Panie!
  (św. Cyryl Jerozolimski)

  Zaczerpnięto myśl z książki pt: Dobrego dnia z Aniołem Stróżem.

  • Longin pisze:

   Wielu jest znana taka krótka modlitwa wynagradzająca podyktowana właśnie przez anioła w Fatimie, która może być nie tylko aktem strzelistym ale jest bardzo pomocna w przypominaniu Bożej Obecności.
   „WIERZĘ, UWIELBIAM, UFAM i KOCHAM CIĘ.Amen”
   Oczywiście to jest krótsza wersja (przypomniana przez Pana Jezusa w Prawdziwym Życiu w Bogu 10.01.1988r.) od tej, która dał anioł trojgu pastuszkom – ale moim zdaniem o wiele lepiej zapada w serce. Można bowiem mówić ją nie tylko słowami, ale myślą czyli mieć ją głęboko w świadomości. W zasadzie nie potrzebuje ona komentarza, bowiem zawiera wszystko co najważniejsze dla naszej prawdziwej relacji z Bogiem i jednocześnie wynagradza za innych.

   • wobroniewiary pisze:

    Ja wolę tę dłuższą wersję: MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
    O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
    O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

    • Longin pisze:

     Każda modlitwa jest dobra jeśli płynie z serca, wtedy wznosi się niczym dym z kadzidła : )

  • AnnaSawa pisze:

   Raczej zwiedziony uczeń, który jeszcze dobrze ust nie zdążył otworzyć a już widać jak na dłoni kto zacz.
   Polecam przy okazji świetne opracowanie ś.p. ks prof. Jerzego Bajdy (zmarłego w 2012 roku)-
   „Antychryst według proroctwa Sołowiowa”.
   Temat ten zajął moją wyobraźnię dzięki temu, że kard. Giacomo Biffi, który w tym roku głosił rekolekcje wielkopostne w Watykanie, nawiązał – na marginesie nauk – do zastanawiającego proroctwa Włodzimierza Sołowiowa, rosyjskiego pisarza zmarłego w 1900 roku. Emerytowany arcybiskup Bolonii przypomniał,
   że w proroczej wizji Sołowiowa szatan „przedstawi się jako pacyfista, ekologista i ekumenista.
   Ma zwołać sobór ekumeniczny i będzie dążył do ugody ze wszystkimi chrześcijańskimi wyznaniami, zgadzając się na ustępstwa wobec każdego z nich. Ogół chrześcijan pójdzie za nim, z wyjątkiem małych grup katolików, prawosławnych i protestantów”.
   (…)
   Kardynał przytoczył zdanie Sołowiowa, który powiedział: „Przyjdą dni, w których chrześcijanie będą kuszeni, aby przełożyć wydarzenie zbawcze na czystą serię wartości”. W opisie Sołowiowa małe grupki chrześcijan, odrzucające tego rodzaju pokusę, odpowiedzą szatanowi: „Ty nam oferujesz wszystko, z wyjątkiem tego, co nas interesuje: Jezusa Chrystusa”. Kardynał podkreślił, że nauka Sołowiowa jest upomnieniem dla ludzi naszej epoki, w której „obserwuje się ryzyko chrześcijaństwa biorącego w nawias Chrystusa z Jego Krzyżem i Zmartwychwstaniem”.
   Jest to niebezpieczeństwo zagrażające chrześcijanom, „ponieważ Syna Bożego nie można przełożyć na serię dobrych pomysłów odpowiadających panującej mentalności tego świata”. Chrześcijanie, którzy pójdą za tą pokusą, będą z zachwytem przyjmowani w transmisjach telewizyjnych i na salonach. Ale to wiąże się z wyrzeczeniem się Chrystusa.
   (…)
   https://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=234&doc=170
   Przy okazji warto choć pokrótce przypomnieć sylwetkę ks. J. Bajdy.
   https://www.radiomaryja.pl/informacje/zmarl-ks-prof-jerzy-bajda/

   • AnnaSawa pisze:

    …i jeszcze raz: „…Chrześcijanie, którzy pójdą za tą pokusą, będą z zachwytem przyjmowani w transmisjach telewizyjnych i na salonach. Ale to wiąże się z wyrzeczeniem się Chrystusa.”
    …wszystko jak na dłoni.

   • Paweł pisze:

    „(…) Chrześcijanie będą kuszeni, aby przełożyć wydarzenie zbawcze na czystą serię wartości”
    – tak, ALE z wyjątkiem tej jednej wartości: CZYSTOŚCI seksualnej. I to jest zawsze symptomatyczne i charakterystyczne dla SZATANA! Może być – jak dla niego – „fałszywa, udawana pokora”, „fałszywa i de facto samolubna miłość”, czy nawet „niewłaściwie rozumiane lub źle adresowane posłuszeństwo”, ale nigdy nie CZYSTOŚĆ w myśl VI i IX przykazania Dekalogu, zapisanego w Piśmie św., przekazanego św. Tradycją i interpretowanego przez kościelne Magisterium. Dla szatana: wszystko, tylko NIE TO! On teraz odnosi takie ogólnoświatowe sukcesy na tym polu (na polu nieczystości wraz z jej logicznym i dość bezpośrednim plonem: masowymi aborcjami/prenatalnymi eksterminacjami oraz masowym duchowym zniszczeniem/eksterminacją duchową dzieci dokonywaną przez ich otoczenie), że już nawet nie śpieszy się zbytnio – jak mi się zdaje – z rozpętaniem III wojny światowej… Szatan przecież w gruncie rzeczy zawsze woli mordować najpierw i przede wszystkim dusze (na sposób duchowy), a nie ciała (na sposób fizyczny)… Bo kiedy dusze ludzi są już na skalę masową duchowo „pomordowane”, to powszechna masakra ciał na tej ziemi pozostaje tylko kwestią czasu… [Obym tego już nie dożył…]

  • Kamil@W pisze:

   Niemożliwe. Jak wyczytałam Antychryst będzie sobą coś reprezentował i będzie miał różne dziwne umiejętności. Walka z krzyżami już była, podobnie jak były osoby, które zamierzały rozpocząć swoje „urzędowanie” od eliminacji krzyża. Ale przeminęły. Co jakiś czas komuś krzyż przeszkadza i jest to żałosne.

 6. Małgorzata pisze:

  Serdecznie polecam rekolekcje u Sercanów Białych. Znam to miejsce, chętnie tam wracam jak tylko mogę (bo ode mnie to 500 km niestety).
  ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE „Z EWANGELIĄ I RÓŻAŃCEM PO ZIEMI ŚWIĘTEJ – CZĘŚĆ II – tajemnice bolesne i chwalebne”.

  TERMIN: 24 – 26 (pt – nd) stycznia 2020 r.

  MIEJSCE: SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ przy KLASZTORZE CHRYSTUSA KRÓLA, Sercanie Biali, w POLANICY ZDRÓJ, ul. Reymonta 1 (GPS – ul. Graniczna 1).

  PROWADZI: o.dr Zdzisław Świniarski, doświadczony przewodnik pielgrzymek po Ziemi Świętej.

  Początek – w piątek godz. 17.00; Zakończenie – niedziela ok. godz. 14.00.

  ZGŁOSZENIA i INFORMACJE: kom. 503 356 993, wyjątkowo tel. 74 868 13 17, lub email: rekolekcjesercanie@gmail.com,

  WIĘCEJ INFORMACJI na: http://www.polanicasercanie.pl;

  PROSZĘ O PRZEKAZANIE INFORMACJI O TYCH REKOLECJACH SWOIM ZNAJOMYM

  POZDRAWIAM I BŁOGOSŁAWIĘ W NOWYM ROKU 2020 – o.Zdzisław Szymczycha SSCC

 7. Piotr pisze:

  Proszę Was o modlitwę w intencji zdrowia dla mojej żony i dobrego rozwóju dla naszego poczętego dziecka. Moja małżonka zmaga się z nerwicą, a ta nasiliła się w trakcie ciąży.

 8. Paweł pisze:

  Na Jasnej Górze i we wszystkich miejscach na świecie, gdzie posługują paulini rozpoczęły się tzw. „Pawełki” czyli nowenna do św. Pawła Pierwszego Pustelnika: https://ekai.pl/rozpoczely-sie-pawelki-nowenna-do-sw-pawla-pierwszego-pustelnika/
  „Pawełki” najbardziej uroczysty charakter mają na Jasnej Górze, gdzie znajduje się największa paulińska wspólnota i dom generalny całego Zakonu. Mnisi, w odświętnych białych płaszczach, idą w procesji z zakrystii do bazyliki, a z niej – do kaplicy św. Pawła. Śpiewają hymny o prześladowaniach pierwszych chrześcijan i życiu św. Pawła na pustyni, a potem słuchają specjalnych nauk. Oto Hymn ku czci św. Pawła Pustelnika:

  Tekst tego pięknego Hymnu można znaleźć np. tu: http://powolania.paulini.pl/foto/static/PDFy/pawelki.pdf
  [Prześladowania rzymskiego cezara Decjusza (w połowie III wieku) należały do najgorszych w historii, obok prześladowań takich cezarów jak Neron (za czasów śś. Apostołów Piotra i Pawła), Domicjan (u schyłku życia św. Jana Apostoła) i Dioklecjan (na początku IV wieku – i choć wtedy były to prześladowania już ostatnie, to za to najgorsze…), a zginęli w nich – obok św. Pawła Pustelnika – m. in. tacy Męczennicy, jak: św. Agata (Patronka pielęgniarek), św. Wiktoria (Patronka diecezji łowickiej), św. Apolonia (Patronka dentystów), św. Krzysztof (Patron kierowców), św. Tarsycjusz (Patron ministrantów) i św. Saturnin (Patron francuskiej Tuluzy): https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99czennicy_wczesnochrze%C5%9Bcija%C5%84scy#Prześladowania_za_Decjusza_(249–251) ]

  • Paweł pisze:

   Przepraszam jeszcze za pomyłkę: św. Paweł Pustelnik żył w czasach prześladowań Decjusza, ale nie zginął w nich jako męczennik (podobnie jak św. Jan Apostoł przeżył prześladowania Domicjana).

 9. Monika pisze:

  Wyemitowano wczoraj na Fokus TV taki film: „Nowe oblicza biedy.” – warto go obejrzeć.
  Nakręcony przez Francuzów – nawiasem mówiąc chyba oni mocno nie lubią Amerykanów, skoro akurat taki film o nich nakręcili.
  Film otwiera oczy na prawdę o współczesnym świecie, o życiu w Ameryce.
  Choć to tylko obraz życia w jednym państwie a jak bardzo różny w przekazie wobec tego co wiemy z filmów o tym kraju. Zupełnie nie tak przedstawiają go obecne media. Tego obrazu nie zobaczycie w żadnym innym filmie o Ameryce.
  „Nie tak dawno media z satysfakcją podawały informację, że w Rosji 20 mln ludzi żyje w nędzy. W USA żyje 40 mln w nędzy, wiele osób nie stać na lekarza, jednak w powszechnej świadomości USA to kraj dostatku….”
  Kto nie obejrzał wczoraj, ma go tu (dopóki jeszcze jest):

  • Monika pisze:

   Film może szokować i wstrząsać. Trudne do wyobrażenia sceny, niczym z wojny,
   Mnie najbardziej utkwiła scena między 43 a 45 minutą. Niewyobrażalne jacy mogą okazać się ludzie.
   Albo szokujące te obrazy od 31 do 34 min.
   „Pacjenci trafiają do szpitala polowego. Wszystko przypomina raczej sceny z klęsk żywiołowych a jednak to współczesna Ameryka. Potrzebującymi zajmuje się armia wolontariuszy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s