Abby Johnson do Polaków: Porzućcie kompromis z aborcją, cały świat na was patrzy, Polsko!

Przestańcie siedzieć cicho. Wasze milczenie i apatia pomaga zabijać te dzieci. Kościół katolicki to najpotężniejsza organizacja na świecie. Jeżeli Kościół brałby naprawdę na serio zabijanie nienarodzonych, rozprawilibyśmy się z aborcją już lata temu – grzmiała Abby Johnson podczas spotkania w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Pan Bóg nie powiedział „idźcie na kompromis”!
Pan Bóg powiedział „Nie zabijaj!”

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Abby Johnson do Polaków: Porzućcie kompromis z aborcją, cały świat na was patrzy, Polsko!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. neta pisze:

  powtórzę to co napisałam w poprzednim temacie, że mnie szczególnie poruszyły słowa Abby od minuty 20.35

 3. Anula pisze:

  Pytanie tylko, co konkretnie Abby miała na myśli, mówiąc „was”. „Was”, czyli Rząd, który ignoruje kolejny raz milion polskich podpisów przeciwko aborcji w jakiejkolwiek formie, czy „was”- milion polskich katolików, którzy wyraźnie sprzeciwili się zabijani najmłodszych? To nie my, którzy podpisaliśmy petycję siedzimy cicho, tylko Rząd, to nie nasze milczenie, a Rządu decyduje, że ten najokrutniejszy proceder trwa w naszym kraju nadal. I dlaczego my mamy odpowiadać przed całym patrzącym na nas światem za brak jakichkolwiek działań Rządu w tej kwestii? Świat patrzy na bierność Rządu, ale nie dostrzega ponad miliona podpisów, wielotysięcznych marszów dla życia i naszych krucjat różańcowych w obronie poczętego życia, a to jest olbrzymia różnica. Niech więc świat nie ocenia Polski przez pryzmat rządzących, bo to nie odzwierciedla zdania Polaków w kwestii aborcji.

  • neta pisze:

   Faktem jest, że w Polsce, my Polacy KATOLICY nadal mamy kompromis aborcyjny.
   Myślę, że to co powiedziała o nas Abby jest szokujące i jak sama powiedziała jest to dla nas ostrzeżenie.

  • Kasia pisze:

   Anula no a kto? Ty, ja i miliony katolikow w Polsce. Niech kazdy sobie odpowie co zrobil, zeby zatrzymac zabijanie nienarodzonych w Polsce. To co zrobilismy do tej pory to za malo, trzeba dzialac do skutku.
   Ona nie mowi tego zlosliwie. Prawda jest, ze caly swiat patrzy na nas Polakow, zeby dac przyklad!

   • wobroniewiary pisze:

    Ja w tej kwestii nie mam sobie nic do zarzucenia

   • Anula pisze:

    Bardzo proszę – niech patrzy i bierze z nas przykład. Z nas- którym los nienarodzonych nie jest obojętny, którzy ofiarują swoje modlitwy, codziennie krzyże, cierpienia i posty, organizują krucjaty, marsze, zbierają podpisy, podpisują się. A jeśli uważasz, że to i tak za mało, to pocieszę Cię – na szczęście Pan Bóg widzi to „za mało” a dla Boga nawet to „za mało”, taka właśnie mała iskra wystarczy, by zapalić cały świat.

    • Kasia pisze:

     To Abby mowi do Polakow. Pytalas co dokladnie miala na mysli mowiac Wy- odpowiadam Kosciol w Polsce, czyli kazdego wierzacego w Polsce. To wynika z filmu zamieszczonego powyzej. (Nie wszystko jest dokladnie przetlumaczone.)
     Jesli chodzi o moje prywatna opinie to jeszcze nie wyrobilam sobie zdania.

   • Kamil@W pisze:

    Zatrzymanie barbarzyńskich aborcji to jedna sprawa, w wykształcenie odpowiedzialności – druga. Nie może być tak, że kobieta / dziewczyna beztrosko decyduje się zabić, lekarz nie widzi problemu, a ludzie z otoczenia potakują. Wydawać by się mogło, że w czasach gdy wiemy, gdy możemy zobaczyć rozwój dziecka na zdjęciach, filmach czy symulacji komputerowej, zwiększy się szacunek do powstającego życia, ale gdzie tam! Nie mówi się, nie uczy odpowiedzialności za swoje czyny odpowiedzialności za konsekwencje podjętego współżycia. A konsekwencją jest nowe życie. Wymagajmy więc odpowiedzialności.

  • Joanna pisze:

   Anula masz rację. Ale ja patrzę na to tak, że w Polsce jest nas ok. 38 mln a podpisało 1 mln. A nasz kraj określa się jako katolicki (choć ok. 37% praktykuje). Sama podpisałam i modlę się duchową adopcją, ale też myślę o tym czy można zrobić coś więcej. Na pewno tak.
   I też wiadomo, że jako kraj otrzymujemy więcej darów duchowych; a skoro tak to też będzie się wymagać więcej niż od innych państw. Jeśli chodzi o partię rządzącą to tam też nie ma jedności co do zakazu aborcji (chyba ok. 100 posłów jest za). Z tego co wiem miało być spotkanie z Abby w Sejmie, ale nie doszło do niego.
   To, że na tej stronie jest wielu którym zależy nie zmienia jednak tego, że w Polsce jest też sporo ludzi, którzy odchodzą od Boga, od wiary i od przykazań – np.Nie zabijaj. Albo gorzej „palą Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek” – znam przykład pani 60 plus która jest blisko kościoła, działa we wspólnocie i była na czarnym marszu. Jak rozmawiam z takimi osobami to czasem mam wrażenie że wierzymy nie w tego samego Boga.
   Myślę że Abby to mówiła do nas jako do całego kraju (i że na prawdę jest to ostrzeżenie), jako do Polski tzn. od rządzących świeckich i duchownych do zwykłych kowalskich. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć.
   Myślę, że inne kraje mogą patrzeć tak, że skoro Polska jest taka katolicka a ma jednak „kompromis ws aborcji” to my możemy sobie pozwolić na więcej.Polska jakby musi dać przykład, że: „nie wolno”, że trzeba szanować Boże przykazania. Szczególnie że jak mówił o. Augustyn „nie ma już czasu!”.
   Są pewne grzechy, za które poniesiemy odpowiedzialność jako cały naród, choć wcale w tym grzechu- aborcji jako pojedyncze osoby nie mieliśmy udziału.
   Nie pamiętam czy mówił o tym M. Bodasiński na Wielkiej pokucie czy ktoś inny, że Maryja teraz cierpi bo pragnie ocalić wszystkie dusze, ale cierpi również bardzo z powodu zabijania jej nienarodzonych dzieci.
   I jeszcze tylko napiszę co uderzyło mnie bardzo mocno ostatnio, że partia która ma nazwę „prawo i sprawiedliwość” (to wyrażenie występuje często w Piśmie Świętym) nie może tak postępować jak to robi teraz. Może za mało na nich naciskamy, nie wiem. Za mało jest też działań Kościoła hierarchicznego ws aborcji.

   • Joanna pisze:

    dodam tu jeszcze to co jest w „oczyszczeniu świata oczyma Piotra” na wowit data 15 sierpnia 2018 W cz III pod komentarzem ks. Adama jest „Zatrzymanie rzezi dzieci nienarodzonych w Polsce – możliwe SIŁĄ DZIAŁANIA MOJEGO KOŚCIOŁA. ”
    Kościół czyli ci którzy wierzą w Boga (niekoniecznie są to politycy,którzy tak deklarują), siła działania czyli przede wszystkim modlitwa, sakramenty. Modlitwa daje rozeznanie kto, jak i gdzie trzeba działać. W Polsce jest dużo akcji ale jest to jakby „rozproszone”, nie działają razem i różnią się między sobą. Także akcje modlitewne i działania różnych organizacji. Robimy dużo „po swojemu” ale nie pytamy Boga jak to robić.
    Ten kompromis aborcyjny 1993 r podpisali politycy i księża też się zgodzili na ten „kompromis” przy milczącym udziale społeczeństwa ( wg sondaży Polacy wcale nie chcieli ograniczenia prawa aborcyjnego, spora część opowiadała się wręcz za liberalizacją przepisów). Dziś widać także, że rośnie poparcie dla aborcji w naszym społeczeństwie, szczególnie wśród młodych ale nie tylko.

 4. Łukasz pisze:

  Szczęść Boże. Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa a także w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Nie dajmy szatanowi wygrać tej bitwy. Sam na sobie poczułem co zły stara się zrobić z tym sakramentem. Ale chwała Panu i w Jezusie siła bo dla Niego nie ma nic niemożliwego. Najświętsza Panienko bądź nasza mamusią, wspomozycielką, Królową. Bóg zapłać za was i za tą stronę.

 5. wobroniewiary pisze:

  Grzechem, które przynosi przekleństwo jest wykorzystywanie słabych i bezbronnych!

  • Witek pisze:

   Anula pięknie napisała. Zgadzam się z nią w 100% Są ludzie w Polsce którzy robią naprawdę dużo w tej kwestii.
   Módlmy się i zawierzajmy Bogu. Rządzący to potrzebują nas tylko aby dorwać się do władzy. Tak naprawdę to nie mam na kogo głosować.

   • Sss pisze:

    To moze wlasnie trzeba zaczac nastepna akcje aby Bog dał Polsce ludzi którzy beda madrze i sprawiedliwie sprawowali wladze .Aktualnie nie ma takich albo jeszcze nie ich chwila.Jesli bedziemy w Unii nie spodziewajmy sie niczego dobrego

 6. Damian pisze:

  Warto przypomnieć:
  Abp Andrzej Dzięga: Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Słyszycie to, politycy polscy?
  https://www.zycierodzina.pl/abp-andrzej-dziega-narod-ktory-zabija-wlasne-dzieci-jest-narodem-bez-przyszlosci-slyszycie-to-politycy-polscy/
  Trzeba modlić się aby Pan Bóg za wstawiennictwem Królowej Polski postawił takich ludzi w rządzie, parlamencie, dla których Bóg będzie na pierwszym miejscu. Bo Ci, o którym mówił Abp Andrzej są tymi obłudnikami, którzy siedzą w pierwszych miejscach w świątyniach, aby ich ludzie widzieli…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s