NMP z Trevignano Romano: Znam wasze trudności związane z Eucharystią na rękę… i podaje rozwiązanie

Przekaz z Włoch z Trevignano Romano – dla tych, którzy są przymuszani do przyjmowania Pana Jezusa do rąk (fragment orędzia z 23 lutego 2020)

„Znam wasze trudności związane z Eucharystią i nie pozwalam, aby mój Syn Jezus był obrażany, ponieważ ci, którzy nie będą mieli okazji przyjąć Komunii do ust, niech przyniosą lnianą chusteczkę i tym samym przyniosą ją do ust bez dotykania jej rękami, zachowajcie chusteczkę ostrożnie i zawsze używajcie jej ponownie”

Całe orędzie z 23 lutego 2020

Moja córko, to są przepowiadane przeze mnie mroczne chwile, kiedy wszyscy wyśmiewali cię, dziś się boją, nie bójcie się dzieci, Ja, Współodkupicielka świata, poślę moje ulubione dzieci, aby wam pomóc, pocieszyć was i niczego nie będzie brakować, w tym Jezusa, który żyje w Ciele, Krwi z Duszą i Bóstwem.
Znam wasze trudności związane z Eucharystią i nie pozwalam, aby mój Syn Jezus był obrażany, ponieważ ci, którzy nie będą mieli okazji przyjąć Komunii do ust, niech przyniosą lnianą chusteczkę i tym samym przyniosą ją do ust bez dotykania jej rękami, zachowajcie chusteczkę ostrożnie i zawsze używajcie jej ponownie.
Kocham was, dzieci, będę przy was i błogosławię was każdego dnia, w imię Ojca Syna i Ducha Świętego, Amen ”.

Za: kliknij

Więcej o tych orędziach: 
1) https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2020/02/10/trevignano-romano-oredzie-z-28-wrzesnia-2019-modlcie-sie-za-chiny-poniewaz-stamtad-nadejda-nowe-choroby/
2) https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2020/02/07/zapowiedz-ksiazki-w-drodze-z-maryja/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „NMP z Trevignano Romano: Znam wasze trudności związane z Eucharystią na rękę… i podaje rozwiązanie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Renata Anna pisze:

  Byłam wczoraj na filmie; „Najświetsze Serce”. Polecam obejrzenie każdemu, kto może. 🙂
  Modlę się we wszystkich intencjach, które pojawią się na tej stronie. +++

 3. wobroniewiary pisze:

  Monika pisze:
  Matka Boża nie zostawia nas bez odpowiedzi, choć sytuacja ta wydawała się bez wyjścia. Kto by na to wpadł?

 4. Ania pisze:

  Wow. Jestem pod wrażeniem. Co za zbieg okoliczności dla mnie. Dziękuję Maryjo za odpowiedź, prawdziwa Mama, pomaga zagubionym dzieciom znaleźć rozwiązanie.

 5. Joan pisze:

  Juz kiedys pytalam, ale zapytam jeszcze raz, ku refleksji. Dlaczego Maryja nie mowi tego lub podobnie w Medjugorie, gdzie wiecej osob mogloby uslyszec i uwierzyc?

  • xc pisze:

   Joan przeciez nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie . sobie mozemy pogdybac. Nikt przeciez nie da sobie palca uciac za to ze ktores z tych objawien na pewno pochodzza od Boga. Jesli chcesz miec jakas pewnosc co do objawien to musizsz skupic sie na: akita kibeho akope cuapa civitachia ( wrzucilem gdzies tu link z wywiadem z biskupem) – w 3 ostatnich biskupi miejsca wyraili pozytywne opinie. W ogole w wielu objawieniach te rzeczy straszne katastrofy zostaly zakryte tajemnica . a w niektorych nie

  • Krzysztof pisze:

   Gdy Niebo mówi zbyt, nazwijmy to „rygorystycznie” to niestety jest odrzucane przez ludzi zwłaszcza hierarchię.

  • AGNIESZKA pisze:

   Też o tym myślałam, ale wydaje mi się, że mówi, ale tam widzący znają 10 lub 9 tajemnic w zależności od danej osoby i zaczną mówić w odpowiednim czasie, Maryja prosi o modlitwę, która jest najważniejsza i ci ludzie z całego świata, bo tak można powiedzieć, którzy odwiedzają Medjugorie, zaniosą te prośby do swoich narodów, by tam szerzyć jej kult i wypełniać to, o co Prosi w orędziach.
   Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 marca 2020 roku
   „Drogie dzieci, wasza czysta i szczera miłość przyciąga moje matczyne serce. Wasza wiara i ufność Ojcu Niebieskiemu są pachnącymi różami, które mi przynosicie, to najpiękniejszy bukiet róż złożony z waszych modlitw, uczynków miłosierdzia i miłości. Apostołowie mojej miłości, wy, którzy szczerym, czystym sercem staracie się naśladować Mojego Syna, wy, którzy Go szczerze kochacie, pomóżcie, bądźcie przykładem dla tych, którzy jeszcze nie poznali miłości Mojego Syna. Lecz dzieci, pomóżcie nie tylko słowami, ale i uczynkami oraz czystymi uczuciami, którymi wielbicie Ojca Niebieskiego. Apostołowie mojej miłości, to czas czuwania i proszę was o miłość. Nie osądzajcie nikogo, bo Ojciec Niebieski osądzi wszystkich. Proszę, żebyście kochali i szerzyli Prawdę, ponieważ Prawda jest stara, nie jest nowa, jest wieczna. Jest Prawdą. Świadczy o tym, że Bóg jest wieczny. Nieście światło Mojego Syna i rozpraszajcie ciemność, która coraz bardziej pragnie was ogarnąć. Nie lękajcie się. Z łaski i miłości Mojego Syna jestem z wami. Dziękuję wam”.

 6. Elizeusz pisze:

  Ze słów Chrystusa: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało Moje” ,przyjęto, że „branie” wyklucza „przyjmowanie”, co musiało mieć i miało późniejsze konsekwencje w tym obrzędzie. W tłumaczeniu tego tekstu natchnionego, jak mówią znawcy, użyto słowa lambanein, które oznacza etymologicznie „brać, uchwycić” , ale może też być rozumiane wg dwóch innych znaczeń, mianowicie: albo – w sensie jakiejś aktywności – jako „brać, umieszczać w zasięgu swej władzy”; albo w sensie „przyjmować, otrzymywać”. To drugie znaczenie pojawia się tylko w Nowym Testamencie głównie wtedy, gdy chodzi o relację Bóg – człowiek. Jesteśmy po prostu tymi, którzy otrzymują (1Kor 4,7). Z teologicznego punktu widzenia jest nie do pomyślenia, by człowiek brał Ciało Chrystusa, aby je mieć do własnej dyspozycji.
  ‘W czasach Jezusa na obszarze całego Środkowego Wschodu istniała tradycja, która przetrwała aż po dzień dzisiejszy, mianowicie: gospodarz domu podawał jedzenie swoim gościom w ten sposób, że wkładał im ręką niewielką cząstkę pożywienia bezpośrednio do ust’ (Athanasius Schneider ‘DOMINUS EST. Refleksje Biskupa z Azji Mniejszej o Komunii świętej’, str.35; Wydawnictwo Sióstr Loretanek, Warszawa 2008). I dalej w tej książce, na te samej stronie, czytamy: „Kolejne wskazanie biblijne pochodzi z opowiadania o powołaniu proroka Ezechiela. Oto Ezechiel otrzymał słowo Boże w sposób bardzo symboliczny, bezpośrednio do ust: „Otwórz usta swoje i zjedz, co ci podam. … wyciągnięta była w moim kierunku ręka, w której … Otworzyłem więc usta, a On dal mi zjeść…” (Ez 2,8n; 3,2n). W Komunii świętej otrzymujemy Słowo, które stało się Ciałem, pokarmem dla nas”.

  Z udokumentowanej historii Kościoła, niepodważalnym faktem jest to, że jedynymi, którzy jako wyłącznie obowiązującą normę wprowadzili przyjmowanie Komunii świętej dotykając Jej własnymi rękoma i w dodatku w postawie stojącej, byli od samych początków arianie – heretycy. Odrzucili oni za sprawą aleksandryjskiego kapłana Ariusza (ok.256-336) wiarę w Boskość Chrystusa (mimo potępienia tej doktryny przez Sobór w Nicei w 325r. szerzyła się ona w Europie do VII w.) i w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii, w której nie widzieli niczego innego, jak tylko prosty symbol jedności chrześcijan. Dla wyrażenia więc odmienności wiary wprowadzono nową formę zewnętrzną w liturgii, albowiem zmiana zewnętrznych form wiary pociąga za sobą zmiany w rozumieniu samej treści wiary (w dalszym ciągu tego listu wrócę jeszcze do tej sprawy). Znawcy zagadnienia twierdzą, że w starożytności chrześcijańskiej wielce zauważalnym i odczuwalnym było piętno wpływów i zasięg arianizmu, jego praktyk. Bardzo interesującym i dającym wiele do myślenia jest ten fakt, że zarówno arianizm, jak i pierwsze źródła, które dotyczą Komunii świętej do ręki pochodzą z tego samego okresu historycznego. Na tym tle o wiele jaśniej zrozumieć działania, pisma Ojców Kościoła, też i późniejszych świętych (już w drugim tysiącleciu) w obronie Boskości i czci Chrystusa, i Jego rzeczywistej, realnej obecności w Eucharystii.

  • Elizeusz pisze:

   Do herezji ariańskiej w czasach nowożytnych nawiązywała reformacja protestancka, zwłaszcza w dziedzinie rozwoju obrzędu Komunii św. we wspólnotach protestanckich. Czytamy w ‘Dominus Est’: „W pierwszych wspólnotach luterańskich przyjmowano Komunię do ust, co czyniono na kolanach, ponieważ Luter (1483-1546) nie negował rzeczywistej obecności Jezusa. Natomiast Zwingli (1484-1531), Kalwin (1509-1564) i ich następcy, którzy negowali te obecność, już w XVI wieku wprowadzili przyjmowanie Komunii na rękę i na stojąco: ‘Stanie na nogach i posuwanie się do przodu celem przyjęcia Komunii było czymś zupełnie normalnym’ (cytat z przytoczonego źródła). Podobna praktyka była stosowana także we wspólnotach Kalwina, w Genewie: ‘Rzeczą normalną było przesuwanie się do przodu i postawa stojąca podczas przyjmowania Komunii. Wierni stali przed ołtarzem i przyjmowali eucharystyczne postacie do własnych rąk’ (cytat z tego samego źródła). Niektóre synody Kościoła kalwińskiego w Holandii, odbywające się w XVI i XVII w. wprowadziły zakaz przyjmowania Komunii w postawie klęczącej: ‘Wcześniej w czasie modlitwy i przyjmowania Komunii wierni klęczeli, jednak liczne synody zabroniły takiej praktyki, aby wykluczyć możliwość oddawania czci chlebowi’ (cytat z tego samego źródła; całość ze str. 67/68).
   „W starożytnym Kościele syryjskim obrzęd udzielania Komunii św. był przyrównywany do sceny oczyszczenia proroka Izajasza, którego dokonał jeden z serafinów (zob. Iz 6,5-7). Św. Efrem (306-373, wielki teolog, egzegeta, pisarz syryjski, dr Kościoła) w jednym ze swoich kazań daje możliwość wypowiedzenia się Chrystusowi, tymi słowami: „Rozżarzony węgiel uświęcił usta proroka Izajasza. To Ja, Który jestem teraz utajony w Chlebie, uświęciłem was. Szczypce, które widział prorok i którymi został wzięty rozżarzony węgiel z ołtarza, są symbolem Mnie Samego obecnego w wielkim Sakramencie. A więc Izajasz widział Mnie tak, jak wy teraz widzicie Mnie wyciągającego prawą rękę podającą wino waszym ustom. Szczypce to moja prawa ręka. To Ja zastępuję serafina. Węglem jest Moje Ciało. Natomiast wy wszyscy – Izajaszem”. Opis ten pozwala nam wysnuć wniosek, że w Kościele syryjskim za czasów św. Efrema Komunia święta była udzielana bezpośrednio do ust” (‘Dominus Est’, str. 53/54).

  • Elizeusz pisze:

   W kontekście rady Matki Bożej dot. przymuszanego sposoby przyjmowania Komunii Św. na rękę z lniana chusteczką [ale na której mogą jednak pozosta(wa)ć okruszynki św. Hostii; w książce „Myśli św. Katarzyny Sienieńskiej’ znajdujemy takie, oto słowa: „Bóg znajduje się cały i Człowiek cały w białej Hostii. Gdyby ją rozdzielić na tysiące tysięcy cząsteczek – o ile by to było możliwe – to i tak w każdej cząsteczce będzie cały Bóg i Człowiek cały” (str.104)], warto cofnąć się do przeszłości (do której zdaje się Matka Boża powraca).
   Warto więc mieć na uwadze historyczne świadectwa wspominające o wcześniejszym umyciu/umywaniu rąk (dłoni) i kładzeniu białej serwety na dłoniach kobiet (później ręce przykrywano też mężczyznom; a po przyjęciu Eucharystycznego Chleba wewnętrzna część dłoni była zazwyczaj puryfikowana, tzn. obmywana). W jednym z nich, tak mówił św. Cezary z Arles (†542):
   „To, co mam wam do powiedzenia na koniec, nie jest trudne, ani męczące. Mówię o tym, co widziałem, że często robicie. Wszyscy mężczyźni myją sobie ręce, gdy chcą komunikować, a wszystkie kobiety rozkładają ręczniczki z białego płótna, na które przyjmują Ciało Pańskie. To, co chcę wam powiedzieć, bracia, nie jest trudne: jak mężczyźni umywają sobie ręce wodą, tak powinni również oczyścić swe sumienie jałmużną; i jak kobiety rozkładają ręczniczek z białego płótna, tak powinny przynosić czyste ciało i czyste serce, aby przyjąć Ciało Chrystusa z sumieniem dobrze usposobionym. Wielkim zuchwalstwem byłoby bowiem przyjęcie Eucharystii Chrystusa do duszy zbrukanej grzechami!”.
   Synod w Auxerre (między r. 561 a 605) w kanonie 36-ym nakazywał przyjmującym Eucharystię kobietom przykrywać ręce: „Nie jest dozwolone, by kobiety przyjmowały Eucharystię gołą ręką”.

 7. Izka777 pisze:

  Szczęść Boże! A co kiedy Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii podaje diakon? W naszej parafii jest kapłan, który odprawia mszę ale jest takim staruszkiem, że już nie daje rady rozdawać Pana Jezusa. Ostatnio w innym kościele był kapłan, który rozdawał ale kielich z Krwią Chrystusa podał diakonowi, by on trzymał. Jedno małżeństwo z dziećmi przyjęło Eucharystię z rąk kapłana ale przed kielichem ukłonili się tylko i poszli do ławki. Nie wiem jak postąpić w takim przypadku. Proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie, z Bogiem!

  • wobroniewiary pisze:

   Przecież diakon to przyszły ksiądz i to – jeśli można tak nazwać – jego praktyki
   Czego to już ludzie nie wymyślą 😦

  • Elizeusz pisze:

   Pan Jezus, nie raz jeden mówi w różnych Orędziach, żebyśmy przyjmowali Komunię św. z rąk konsekrowanych, które do tego są tylko uprawnione. Przypomina, że oprócz kapłana do rozdawania Komunii Św. upoważnieni są diakoni (a więc osoby, które za „chwilę” przyjmą a sakrament kapłaństwa). Natomiast Komunii Św. nie powinni podawać zwykli klerycy, co niestety coraz częściej się zdarza w polskich kościołach. Powinno się unikać jak ognia przyjmowania Komunii Św. z rąk kleryków, tudzież braci zakonnych, nie mówiąc o świeckich szafarzach nadzwyczajnych. Wystarczy przyjmować Ciało Pańskie, bo w Nim jest cały obecny Pana Jezus ukrzyżowany i Zmartwychwstały.

 8. Maria pisze:

  Słowa z Listu do Koryntian w sprawie spożywania Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa:
  1 Kor 11,17 Udzielając tych pouczeń nie pochwalam was i za to, że schodzicie się razem nie na lepsze, ale ku gorszemu.
  1 Kor 11,18 Przede wszystkim słyszę – i po części wierze – że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół.
  1 Kor 11,19 Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani.
  1 Kor 11,20 Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej.
  Kor 11,23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
  1 Kor 11,24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: ”To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę”.
  1 Kor 11,25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: ”Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę”.
  1 Kor 11,26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
  1 Kor 11,27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
  1 Kor 11,28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha.
  1 Kor 11,29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.

 9. AGNIESZKA pisze:

  Moje dzieci, dziękuję ze wysłuchaliscie mojego wezwania w waszych sercach. Moje dzieci, dlaczego czekacie i dopiero w strachu przed tymi okropnymi rzeczami zwracacie sie do swojego Zbawiciela? Moje dzieci, nie będzie to ostatni wirus, który przyjdzie na ziemie, ale będzie ich więcej, trzęsienia ziemi i plagi, świat juz teraz jest ich pełen a pomimo tego wiele ludzi oddaje swoją duszę diabłu. Dzieci, to jest czas, nawracajcie się, módlcie się i wierzcie w Ewangelię a ja obiecuję wam ochronę. Umiłowane dzieci, wielu z was prosi Mojego Syna, aby wkrótce powrócił i przyjdzie wtedy gdy zobaczy ze grzech i bluźnierstwa opanują świat do tego stopnia ze, zło nie pozwoli juz wam powrocic do Boga, wtedy jego przybycie będzie ostatnim aktem miłosierdzia dla was. Moje umiłowane dzieci, módlcie się, módlcie się bardzo, bo wtedy ja jako wasza Matka, będę was chroniła i będę przy waszym boku. Teraz zostawiam was z moim Świętym Błogosławieństwem, w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen
  Trevignano Romano 29 lutego 2020 r.

 10. Anna Nowak pisze:

  Popieram komunię na klęcząco.

 11. Pingback: Ks. dr Grzegorz Bliźniak: Świadek Trevignano Romano – Konferencja II | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s