Sytuacja w Kościele we Włoszech i na świecie w świetle najnowszych orędzi z Trevignano Romano

Włochy: do 3 kwietnia bez Mszy św. i pogrzebów

Episkopat Włoch przyjął do wiadomości dekret prezydium Rady Ministrów zawieszający do piątku 3 kwietnia uroczystości cywilne i religijne, w tym pogrzebowe – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Włoską Konferencję Biskupów

Nota Konferencji Episkopatu Włoch

„Kościół który we Włoszech żyje, i przez diecezje i parafie jest blisko każdego człowieka, podziela wspólną troskę wobec sytuacji zagrożenia zdrowia, która dotyczy całego Kraju.
 
W związku z tą sytuacją Episkopat, w ramach konfrontacji i współpracy – w ostatnich tygodniach przyjął i wdrożył własne środki, za pomocą których rząd stara się przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa ”.

Dekret Rady Ministrów, który wszedł w życie w dniu dzisiejszym, zawiesza zapobiegawczo, do piątku 3 kwietnia, na całym terytorium kraju wszelkie „ceremonie cywilne i religijne, w tym pogrzeby”.

Interpretacja dostarczona przez rząd rygorystycznie zalicza msze i obrzędy pogrzebowe do „ceremonii religijnych”. Jest to bardzo restrykcyjny krok, który wiąże się z cierpieniem i jest bardzo trudna dla duszpasterzy, kapłanów i wiernych. Przyjęcie dekretu wynika wyłącznie z pragnienia, aby również w tej sytuacji, wnieść swój wkład w ochronę zdrowia publicznego ”.

Trevignano Romano 15 lutego  2020
Orędzie Jezusa, godzina  18:00

Moja ukochana córko, jakże silny jest ból, który odczuwam, siostro, moje serce krwawi z powodu cierpienia, które odczuwam, patrząc na ludzkość, która się ode mnie oddala. Módlcie się o świętych kapłanów, aby mogli was pocieszyć w chwili cierpienia i ucisku. Stopniowo ofiara mszy zniknie, a wy, bracia, co zrobicie, dokąd pójdziecie, jeśli nie zwrócicie się sercem ku mnie? Niech wasze spojrzenie i modlitwa skierowane będą do Boga, aby was pocieszał. Przywódcy i możni tego świata chcą jednej religii, chcą, protestantyzacji mojego Kościoła, ale wy bądźcie wojownikami Światłości, a ja liczę na was i moją małą garstkę wiernych, bardziej niż na niektóre rozproszone i modernistyczne osoby konsekrowane. Bracia, czas się zbliża, Bóg jest zmęczony, wszystko będzie wybaczone każdemu, kto prawdziwie i szczerze się nawróci. Będzie wiele nawróceń wśród tych, którzy otworzą choć odrobinę swoje serca, będę mógł wejść i pracować w nich. Teraz zostawiam was z moim Świętym błogosławieństwem w imię Ojca, w Imię Moje i Ducha Świętego. Amen ”. 

Trevignano Romano 29 lutego 2020 r
„Dzieci moje, dziękuję, że usłyszeliście w waszym sercu moje wezwanie. Dzieci moje, dlaczego czekacie aż stanie się coś strasznego, żeby zbliżyć się do Boga, a kiedy wszystko jest dobrze nie znacie swojego Zbawiciela? Dzieci moje, to nie będzie ostatni wirus, który przyjdzie z ziemi, ale spodziewajcie się innych rzeczy, trzęsienia ziemi i zarazy, świat jest tego pełny, a wielu, mimo tego wszystkiego, już oddało duszę diabłu. Dzieci, to jest czas nawrócenia, módlcie się i wierzcie w Ewangelię, ja obiecuję wam ochronę. Dzieci umiłowane, wielu z was prosi mojego Syna, aby szybko powrócił, i On przybędzie, ale dopiero gdy ujrzy jak obrzydliwość, grzech i bluźnierstwa rozprzestrzeniają się jeszcze bardziej, a zło sprawi, że nie będziecie już mieli sił powrócić do Boga, wówczas Jego przyjście będzie ostatnim aktem miłosierdzia. Moje umiłowane dzieci, módlcie się, módlcie się wiele, Ja jako Matka was wszystkich, będę was chroniła i będę przy was. Teraz zostawiam was z moim Świętym Błogosławieństwem, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

Trevignano Romano 6.03.2020
Orędzie Maryi Matki Najświętszej Współodkupicielki dla zbawienia ludzkości:
Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie w tym kościele domowym, to jest moje pragnienie, aby wspólnie się modlić w pokoju z sercem zwróconym do Jezusa. Dzieci, bądźcie pokorne i proszę was, abyście wybrali najwęższą drogę do waszej świętości, a nie tę bez trudności, która prowadzi do zatracenia, pomyślcie o swojej duszy. Módlcie się za Niemcy. Nie osądzajcie kapłanów, bo wielu zostanie ciężko osądzonych przez Boga. Jestem tu z wami, aby was pocieszyć i błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

Krótkie przesłanie Jezusa: Oto moja siostro, to jest chwila, w której oddzielę światło od ciemności.

Trevignano Romano 7.03.2020
Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tutaj na modlitwie, proszę was, abyście się wyspowiadali i oczyścili swoją duszę, postępujcie zgodnie z prawdą w tym czasie oczyszczenia. Teraz błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.

Tłumaczenie orędzi: tłumacz z Echo Medziugorja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Sytuacja w Kościele we Włoszech i na świecie w świetle najnowszych orędzi z Trevignano Romano

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • aga pisze:

   Pan silniejszy jest od wszelkiej zarazy, jednak autentycznego nawrócenia, żywej wiary i modlitwy sercem brakuje, o którą Matka Najświętsza nieustannie się dopomina!!! Szturm modlitewny w każdej parafii, już dawno powinien być zorganizowany, patrząc na to,co się dzieje w Polsce i na świecie.
   „Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!”.

 2. kasiaJa pisze:

  Abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, skierował specjalny apel do księży i biskupów w związku z pojawieniem się przypadków zachorowań na koronawirusa w diecezji. Biskup nie zamyka kościołów, ale wręcz przeciwnie wzywa wszystkich do wzmożonej modlitwy. Publikujemy treść apelu.
  W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski, a także naszej Archidiecezji zachęcam duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia.
  Bardzo proszę, żeby podczas każdej Mszy świętej w modlitwie wiernych pamiętać o chorych i ich bliskich, a także o lekarzach i wszystkich pracownikach służby zdrowia.
  Zachęcam do wspólnego śpiewu suplikacji “Święty Boże, Święty mocny”, błagalnej modlitwy podejmowanej przez wiernych od wieków w chwilach zagrożeń, także jako prośba o ustanie epidemii.
  Z Chrystusowym pozdrowieniem,
  + Józef Górzyński
  Arcybiskup Metropolita Warmiński

  https://prawy.pl/107185-abp-gorzynski-dal-dobry-przyklad-w-sprawie-koronawirusa-wezwal-do-modlitwy/

 3. kasiaJa pisze:

  Biskup warszawsko-praski zachęca do adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej i śpiewania Suplikacji w intencji ochrony przed grożącą epidemią koronawirusa.
  Biskup Romuald Kamiński wydał apel do swoich diecezjan, prosząc ich o modlitwę w obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa.
  Poniżej publikujemy treść apelu.

  Wielebni Duszpasterze Diecezji Warszawsko-Praskiej,

  Czcigodni Diecezjanie,
  od kilku tygodni, kiedy doświadczamy zagrożenia epidemią koronawirusa, podejmowane są liczne działania profilaktyczne i medyczne, mające nas uchronić przed chorobą.
  Zwracam się do Duszpasterzy i wszystkich Diecezjan, abyśmy przy podejmowaniu tych działań nie zaniedbali modlitwy. Pragniemy naszą codzienność zawierzyć Opatrzności Bożej. Zachęcam do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy o ustrzeżenie nas od skutków szerzącej się epidemii. Proszę o modlitwę w intencji chorych, ich rodzin, w intencji osób poddawanych kwarantannie oraz w intencji całego personelu medycznego i kierujących wszystkimi działaniami.

  Powróćmy do zbożnej formy śpiewania w trudnych chwilach Suplikacji. Powierzajmy naszych bliskich i nas samych Bogu i Matce Najświętszej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej, w wypowiadanych wezwaniach w modlitwie wiernych oraz w naszych osobistych modlitwach.

  Wspierajmy się wzajemnie w trudnych chwilach naszej codzienności. Otaczam wszystkich modlitwą i błogosławię.
  https://warszawa.gosc.pl/doc/6204926.Bp-Romuald-Kaminski-apeluje-o-modlitwe-w-zwiazku-z-zagrozeniem?fbclid=IwAR34TS-SFewtxIk3Ek9B9P40m8kSKwH6yyW_iRUGsXnE40W0Gt94D_I9WAw

 4. wobroniewiary pisze:

  Z dzisiejszego czytania:

  Czytanie z Księgi proroka Daniela
  O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w Twoim imieniu do naszych królów, do naszych przywódców, do naszych przodków i do całej ludności kraju. U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach, jak to jest dziś u nas – mieszkańców Judy i Jerozolimy, i całego Izraela, u bliskich i dalekich, we wszystkich krajach, dokąd ich wypędziłeś z powodu niewierności, jaką Ci okazali. Panie! Wstyd na naszych twarzach, naszych królów, naszych przywódców i naszych ojców, bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie. Ale Pan, Bóg nasz, jest miłosierny i okazuje łaskawość, mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu i nie słuchaliśmy głosu Pana, Boga naszego, by postępować według wskazań, które nam dał przez swoje sługi, proroków

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2020/03/09/9-marca-wspomnienie-swietego-dominika-savio-4/

 5. Grzegorz pisze:

  .WIZJE DANIELA
  Wyjaśnienie proroctwa o tygodniach
  927 Utrwali on przymierze dla wielu przez jeden tydzień. A około połowy tygodnia ustanie ofiara krwawa i ofiara z pokarmów. Na skrzydle zaś świątyni będzie ohyda ziejąca pustką* i przetrwa aż do końca, do czasu ustalonego na spustoszenie”».

 6. Damian pisze:

  Pytanie retoryczne. We Włoszech sklepy, metro, komunikację również pozamykali ?
  Kto odrzuca Krzyż. To odrzuca Chrystusa !
  Znamienne . W Wielkim Poście…

  • Bogumila pisze:

   Tak wszystkie sklepy sa zamkniete z wyjatkiem aptek i samòw, te na pòlnocy byly otwarte do godz 18-ej a na poludniu gdzie jestem pracowaly normalnie, ale juz w niektòrych prowincjach beda otwarte tylko dwa razy w tygodniu. Komunikacja miejska dzialala choc pusta, teraz slyszalam, ze nie dziala. Ja zyje w izolacji 30 km od Pompejòw, tam codziennie poczawszy od 17-go marca w poludnie idzie w swiat- oglaszana przez megafony suplika do Matki Bozej o zatrzymanie epidemi. Jestem wielka czcicielka Matki Bozej i nowenny pompejanskiej uzdrowiona cudownie w dni 15-go sierpnia 2018 roku z ciezkiej trwajacej lat 18 choroby lokci i stawòw.

 7. rafał pisze:

  zaczyna się ohyda spustoszenia…

 8. Ola pisze:

  Panie Jezu Chryste ,nasz jedyny Zbawicielu ,nasz Jedyny Królu ,wysławiamy Twoje przenajświętsze Imię ,Ty pokonałeś wszelką śmierć na Krzyżu ,Ty pokonałeś koronawirusa na Krzyżu , Twoja korona cierniowa ,pokonała wszelką inną koronę ,bo tylko Ty jesteś Królem i wszystko do Ciebie należy . Amen !

 9. Marta pisze:

  Bez związku z tematem, ale warto zobaczyć i udostępniać ludziom młodym.

 10. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=fNEggRQVyfA Wobec Próby, czy trzeba się bac?

 11. Marta pisze:

  Ks. prof. Paweł Bortkiewicz:

  Profesor Stark wskazuje, że około 40 lat po narodzinach Chrystusa populacja chrześcijan mogła wynosić około 1000 osób. W czasach, w których Konstantyn obejmował ich swoim edyktem, ta populacja wynosiła już wiele milionów wyznawców Chrystusa.
  Ten wzrost wykładniczy był zdaniem Starka spowodowany w dużej mierze stosunkiem chrześcijan do… epidemii. Kiedy np. w samym Rzymie zmarło w jednym momencie 5000 ludzi, pogańscy kapłani, instytucje publiczne cesarstwa wycofały się, stchórzyły. Tylko chrześcijanie podjęli wyzwanie – byli obecni i nieśli nadzieję zbawienia wraz z miłością ukonkretnioną w czynie.
  Niech to wystarczy zamiast ocen…

  Read more: http://www.pch24.pl/episkopat-wloch-stchorzyl-jak-poganscy-kaplani-2000-lat-temu–ks–bortkiewicz-dla-pch24-pl,74517,i.html#ixzz6GBqDimkX

 12. Witek pisze:

  Bazylika św. Antoniego – kamery na żywo:
  https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/italia/veneto/padova/altare-sant-antonio-padova.html
  i Rzym fontanna.
  https://www.skylinewebcams.com/pl/webcam/italia/lazio/roma/fontana-di-trevi.html
  …przy fontannie nie można się zarazić, wiadomo:(:(:(
  Polecam wszystkim, bo może się okazać że czasu zabraknie:
  https://www.apostolstwo.pl/

  I teraz już wiadomo, dlaczego ludzie z zachodu nie będą mogli wrócić do kraju jak się to wszystko zacznie. Pozamykają kraje z powodu epidemii. Transportu nie będzie i będzie zakaz podróżowania.

 13. wobroniewiary pisze:

  Ostatnia – przed zakazem sprawowania Mszy św. i nabożeństw – Adoracja Eucharystyczna w grocie św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo na Gargano ❤
  "Se vuoi, puoi purificarmi!" – czyli „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5,12)

 14. Witek pisze:

  Tak żeby nie było niejasności….
  Św. Jan Paweł II wielokrotnie potępiał nadużycie w stosunku do Najświętszej Eucharystii. Oto fragment Jego homilii z 1 marca 1989: (…) Dlatego ostrzegam ponownie przed wszelkimi formami braku należnego szacunku, jak np. zakazane w moim biskupstwie podawanie Komunii św. na dłoń oraz postawa stojąca podczas wielu części liturgii Mszy Świętej. Prowadzi to do utraty właściwego poczucia doniosłości tego zgromadzenia. To jest nic innego jak śmierć naszego Pana i Zbawcy, któremu wszystko zawdzięczamy. Zamartwiamy się o ludzką ocenę, boimy się, że zostaniemy wyśmiani, boimy się niekorzystnych dla nas skutków naszej oceny przez innych, a nie boimy się Boga? Nie odwołuję tego, co powiedział jeden z moich poprzedników: „dzieje się to na waszą odpowiedzialność. Drodzy biskupi zagranicznych biskupstw, modlę się za was, abyście na czas zrozumieli, że droga, którą obraliście, jest niewłaściwa”. W tym miejscu, moi umiłowani Kapłani, umiłowani Bracia i Siostry, dozwolone jest przyjmowanie komunii na język i w postawie klęczącej. Wszystko, co zostało wprowadzone i jest rozpowszechniane przez obcych, jest niedozwolone. Mówię to jako wasz Biskup!

  Również w swoim liście o tajemnicy i kulcie Eucharystii Dominicae Cenae Ojciec Święty pisze: „Komunia Św. na rękę jest godnym ubolewania brakiem czci dla Hostii Eucharystycznej”.

  W ślad za tym 177 Konferencja Episkopatu Polski (10-11 grudnia 1980r.) pod przewodnictwem Wielkiego Prymasa Tysiąclecia Ks. Kard. St. Wyszyńskiego mając na uwadze wskazania Papieża, odnośnie nadużyć posoborowych w liturgii Mszy Św. wydaje zarządzenie: „W diecezjach polskich przyjmuje się Komunię Św. z rąk celebransa [kapłana] do ust w postawie klęczącej. Przepisy te należy zachować w Mszach Św. także dla grup specjalnych”.

  UWAGA! Nic z tego zarządzenia po dziś dzień nie zostało zmienione, pozwolono tylko na przyjmowanie Komunii św. również w postawie stojącej, ale to jako forma drugorzędna!

  09.06. 2008 r. na rozpoczęcie roku św. Pawła miliony wiernych zasiadających przed telewizorami było świadkami jak na Watykanie Ojciec Św. Benedykt XVI podawał wiernym Komunię Św. na kolanach, bezpośrednio do ust i tylko z rąk kapłana. Nie podawano natomiast Komunii Św. osobom, które chciały ją przyjąć – świętokradzko na rękę. Podobnie było w czasie Święta Bożego Ciała. Czy nauczanie papieży i ich własny przykład nie są dla nas wystarczającym dowodem?

  Do przemyślenia….

  • Paweł pisze:

   Benedykt XVI jeszcze w czasie Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w roku 2005 – idąc śladami św. Jana Pawła II – udzielał Komunii św. na rękę, ale w czasie kolejnych Światowych Dni Młodzieży w roku 2008 (które odbyły się w Australii) – o dziwo! – postanowił udzielać Komunii św. WYŁĄCZNIE do ust (a pamiętam, że specjalnie chciałem to zaobserwować w telewizji, ciekaw jak to z tym będzie, choć tak w ogóle to już bardzo mało oglądam w TV; no i na własne oczy – tak trochę nie mogąc uwierzyć w to, co widzę – to zobaczyłem!).
   I od tamtego czasu (ŚDM 2008) JUŻ ZAWSZE AŻ PO DZIŚ DZIEŃ zarówno Benedykt XVI, JAK I JEGO NASTĘPCA – papież Franciszek: udzielali Komunii św. TYLKO DO UST! Można to zawsze zaobserwować! Ciekawe, że nikt tego jakoś specjalnie nie nagłaśnia. Papież Franciszek udziela Komunii św. wyłącznie do ust już od pierwszej swojej Mszy po wyborze na papieża w roku 2013 [też oczywiście byłem bardzo niecierpliwy, żeby zobaczyć w TV, jak to z tym będzie – no i zobaczyłem!].
   Dziwne, że TEGO, CO tutaj właśnie jest DOBRE, „szeregowi proboszczowie” nie chcą TAK „spontanicznie” naśladować, jak w okolicach początków XXI wieku „spontanicznie” demolowali w naszych kościołach – niby „naśladując św. Jana Pawła II” i mając poklask takich polskich hierarchów, jak śp. Kardynał prymas Glemp – NALEŻYTY sposób przyjmowania Komunii św. …

 15. Krzysztof pisze:

  Dziś czytalem te slowa na Mszy świętej, wcześniej pytalem w duszy – Panie jaka prawda ? Co dzieje się na świecie ?, Prosilem o znak ..za chwilę odczytalem czytanie z Ksiegi Proroka Daniela

 16. Joanna pisze:

  i takim sposobem Włochy (ale nie tylko one) zostały jakby „zmuszone” do pokuty i nawrócenia. Wierzę, że dobrze wykorzystają ten czas – do nawrócenia. Boże miej Miłosierdzie dla nas i świata całego. św.Faustyno, św. Janie Pawle II, bł. ks. Michale Sopoćko módlcie się za nami.

 17. Mieczyslaw pisze:

  Nie dajmy się zwariować. Pan Jezus obecny prawdziwie w Najświętszej Hostii nigdy nie przynosi żadnej choroby, tylko i wyłączne uzdrowienie. A więc pokłon przed Królem Królów i tylko do ust.
  Mieczysław

 18. Pingback: Ks. dr Grzegorz Bliźniak: Świadek Trevignano Romano – Konferencja II | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s