Medjugorie: Zwiastowanie Pańskie 25 marca 2020. Ratunek na czas pandemii

Zwiastowanie Pańskie 25 marca 2020 z ks. Krzysztofem Sochackim

I jakby prorocza – lutowa zapowiedź ciszy

Zapasy, 3 dni ciemności itp.

Odpust zupełny. Ratunek na czas pandemii.
Kiedy nie mogę iść do spowiedzi. Jak to może wyglądać praktycznie!

1. Zrób znak krzyża.
2. Zrobić sobie rachunek sumienia.
3. Wzbudzić w sobie żal za grzechy.
4. Postanowić sobie, że nie będę do nich wracał.
5. Odmów sobie akt żalu „Ach żałuje za nr złości….”, możesz też wyrzec się zła jak podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
6. Wysłuchaj w radio przez internet lub telewizji: Mszy św., różańca, Drogi krzyżowej, (kiedy jesteś zdrowy możesz adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Czytać Pismo Święte przez pół godziny). A przynajmniej odmówić „Wierzę…, Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…”
7. Postanowić i obiecać w sercu, że przy najbliższej okazji, kiedy będzie to możliwe: wyznam te grzechy na spowiedzi sakramentalnej, przyjmę Komunie święta, i pomodlę się w intencjach, w których modli się Papież
8. Zakończyć znakiem krzyża. Można też z pobożnością i miłością ucałować krucyfiks lub krzyżyk.

W przypadkach ciężkich stanów zdrowia żałować za grzechy i przyzywać Miłosierdzia Bożego np: „Jezu ufam Tobie!” „Jezu kocham Cię” „zmiłuj się nade mną”

 

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Medjugorie: Zwiastowanie Pańskie 25 marca 2020. Ratunek na czas pandemii

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ola pisze:

  Anima Christi, sanctifica me.
  Corpus Christi, salva me.
  Sanguis Christi, inebria me.
  Aqua lateris Christi, lava me.
  Passio Christi, conforta me.
  O bone Iesu, exaudi me.
  Intra tua vulnera absconde me.
  Ne permittas me separari a te.
  Ab hoste maligno defende me.
  In hora mortis meae voca me.
  Et iube me venire ad te,
  Ut cum Sanctis tuis laudem te
  in saecula saeculorum.
  Amen.
  Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.
  Ciało Chrystusowe, zbaw mnie,
  Krwi Chrystusowa, napój mnie.
  Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.
  Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.
  O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.
  W ranach swoich ukryj mnie.
  Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.
  Od złego ducha broń mnie.
  W godzinę śmierci wezwij mnie.
  I każ mi przyjść do siebie,
  Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,
  Na wieki wieków.
  Amen.

 3. Małgonia pisze:

  W przyszłą środę mam spowiedź generalną.Bardzo proszę Was westhnijcie za mną.

 4. wobroniewiary pisze:

  Zapraszam do włączenia się poprzez transmisje medialne do modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa, którą w piątek o godz. 18.00 poprowadzi papież Franciszek. Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” całemu światu. Można wtedy uzyskać odpust zupełny – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.
  https://niedziela.pl/artykul/50866/Papiez-na-Placu-sw-Piotra-bedzie-wznosil

 5. jk pisze:

  proszę o modlitwę o dobrą spowiedź w dniu dzisiejszym

  • Renata Anna pisze:

   • Paweł pisze:

    Te dwie pieśni (powyższą i poniższą) poznałem z kościoła [pallotynów, pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie], gdy w roku 2001 – czyli wkrótce po kanonizacji św. Faustyny – upowszechniły się one wszędzie (a przynajmniej: tu i ówdzie). Obie mi się od razu spodobały [podobnie jak nieco dłuższe „Godzinki o Miłosierdziu Bożym”, opracowane przez śp. ks. Zdzisława Pałubickiego].

    A tu jest, choć trochę niewyraźne, jednak i tak ładne nagranie tych Godzinek [które w owym roku 2001 śpiewano co tydzień np. w Szczecinie, w kościele oo. jezuitów pw. św. Andrzeja Boboli na Turzynie]:

  • Małgonia pisze:

   +++🙏❤

 6. Wojciech pisze:

  Żeby nie było nieporozumień wklejam tekst watykańskiego ustanawiającego odpust związany z COVID19:
  Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśli w duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożnej praktyki Drogi Krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

  Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy ci, którzy za przykładem Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa według słów Boskiego Odkupiciela: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13), otrzymają ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

  Ponadto, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.

  Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, powierzając Bożemu miłosierdziu wszystkich i każdego z osobna na mocy komunii świętych i udziela wiernym odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się (w tym przypadku Kościół uzupełnia trzy zwyczajowe warunki). W celu uzyskania tego odpustu zaleca się używanie krucyfiksu lub krzyża (por. Enchiridion indulgentiarum, nr 12).
  Całość tu:
  https://www.radiomaryja.pl/kosciol/stolica-apostolska-udziela-odpustu-specjalnego-wiernym-dotknietym-pandemia-koronawirusa/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s